Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Pîrtie politică pentru Cezar-ul liberalilor

Pocora pierde cursa pentru șefia PNL Slobozia

Săptămîna trecută vă povesteam că PNL Slobozia se pregătește de alegeri după model PSD. Adică șeful filialei, Ioan Martin, a decis ca alegerile pentru președinția celei mai mari organizații locale să fie cîștigate de către Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. Iar filiala nu are nimic împotrivă pentru că ultimele elemente reacționare ale acesteia au fost spulberate prin suspendarea din funcțiile de conducere. Ei bine, rămîne cum am stabilit! Numai că...

O filială cu personalitate
În ciuda aparentului consens, filiala PNL Slobozia rămîne un butoi cu pulbere... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 16:42 (7563 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Prostituate în uniformă?

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Elevele Grupului Școlar «Iordache Zossima» Armășești, ținte pentru proxeneți? Inspectoratul Școlar Județean Ialomița răspunde «DA!» la această întrebare. «Știam de situația aceasta de anul trecut. Am văzut cum țiganii stăteau înșiruiți la poartă și așteptau elevele să apară...» susține Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Este vorba despre mai multe fete de clasa a IX-a și a X-a din cadrul instituției de învățămînt, care s-ar părea că fug de la ore pentru a-și petrece timpul în compania romilor din Bărbulești. Dovada o face prezența nejustificată a mașinilor cu numere străine de lîngă gardul școlii, precum și miile de absențe nemotivate din catalog. Pe primul semestru al acestui an... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 14:37 (22946 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senzațional! Premieră absolută în mediul rural

Primarul din Ciochina are administrator public... cu studii medii!

Comuna Ciochina nu a mai atras atenția opiniei publice de la alegerile locale din iunie 2012. Atunci, după cum susține fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, mașina de vot a PSD Ialomița a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a-l impune pe Gheorghe Stroe în funcția de edil... Însă, oricît de mult ar fi plătit PSD la Ciochina, actualul primar Gheorghe Stroe tot a rămas dator. Și pentru că, în cazul primarilor, datoriile le plătesc contribuabilii, de o lună încoace Ciochina are administrator public... cu studii medii! El se numește Gheorghe Pascu și este absolventul «magna cum laude» al unui liceu agricol...

Promisiunea de campanie, datorie curată... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 12:33 (17175 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

«Avem un Parlament imens!»

Cristina Pocora, un deputat de cursă lungă

«Avem un Parlament imens!»

Deputatul Cristina Pocora este singura femeie parlamentar din pleiada de aleși trimiși la București să ne reprezinte interesele. Face parte dintre acei parlamentari ialomițeni, de numărat pe degetele de la o singură mînă, care reușesc să obțină această performanță pentru a doua oară. E recunoscătoare celor 14240 de alegători care au făcut posibil acest lucru, dar consideră că a meritat această apreciere. «Încerc sa rezolv o serie de probleme ale oamenilor și ale comunităților ialomițene, acum avînd mai multe uși deschise, o dată cu intrarea USL la guvernare...» ne-a declarat ea.

Deputat magna cum laude
Deputatul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 10:31 (6769 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Tupeu de bojogar pe bani publici

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Săptămîna precedentă ne cruceam împreună în fața potlogăriilor de bojogar ale secretarului județului Ialomița, Adrian Ionescu. Făceam publice atunci, cu declarații și date concrete, o găinărie de 15 mii de lei gestionată de actualul secretar general al județului, precum și informații legate de slujba sa de «broker auto în timpul programului», neinclusă încă în nomenclatorul meseriilor din România. Revenim astăzi cu regret asupra acestui oficial al administrației județene, șocați de maniera în care el și instituția înțeleg să reacționeze la o banală adresă prin care solicitam precizarea retribuției pe care o încasează ca secretar general al județului. Și pentru că tot e bal, vom aminti puțin și... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:51 (22471 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afecțiuni rare și incurabile

Ialomița vindecă maladii de 1,1 milioane de lei pe an!

Ialomița este bolnavă! Un sfert dintre cei peste 250000 de locuitori ai județului suferă de o afecțiune cronică. Statistica este cu atît mai sumbră cu cît, printre suferinzii a căror vindecare este imposibilă, se află și persoane afectate de boli rare, al căror tratament este extrem de costisitor... 1,1 milioane de lei pe an costă medicația celor 11 ialomițeni afectați de maladii precum «mucoviscidoza», «boala Pompe» și «scleroză laterală amiotrofică».

Statistică sumbră
Potrivit statisticilor ultimului recesămînt, județul Ialomița are o cifră exactă de 258050 de locuitori. Un... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:39 (6852 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ialomița deșertăciunilor

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței au devenit un adevărat paradis al hoților de fier vechi! Este și cazul fostei fabrici de cărămidă din Țăndărei... Abandonată de administratori din cauza datoriilor de ordinul milioanelor acumulate la bugetul de stat și a productivității scăzute, societatea s-a transformat în ruină. De 3 ani, de cînd fabrica și-a închis definitiv liniile de producție, hoții fură tot ce le stă la îndemînă. Pe masa polițiștilor din Țăndărei se află în lucru zeci de dosare privind «furtul calificat», greu de rezolvat din cauza faptului că mulți dintre autori figurează cu identitate necunoscută. Frecvent, în curtea fostei fabrici, sînt organizate filaje, însă hoților prinși... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:03 (11487 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Descinderi în forță la Manasia și Sfîntu Gheorghe

Ialomițean reținut în dosarul furtului de combustibil

Acțiune de amploare a polițiștilor din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române duminică, 17 ianuarie 2013. Oamenii legii au descins în locuințele a 10 ialomițeni din Manasia și Sfîntu Gheorghe, acuzați că ar face parte dintr-o rețea de hoți specializați în furturi de combustibil din mai multe rafinării și aeroporturile «Henri Coandă» și «Aurel Vlaicu» din București. Unul dintre cei 10 ialomițeni a fost reținut pentru 24 de ore. Percheziții similiare au fost efectuate și în alte 6 județe din țară...

Captură impresionantă Dosarul furtului de produse petroliere este instrumentat... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:25 (9248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci de povestit nepoților

Handbal, CSM Unirea Slobozia-LPS Iași 27-19 (11-12)

Meci de povestit nepoților

Jocul cu LPS Iași a fost greu, mult mai greu decît o arată scorul... Publicul, mai numeros ca de obicei datorită adaosului de locuri din zona băncilor de rezervă, a trecut prin încordare, deznădejde și euforie. Din păcate, indiferent de stare, a făcut-o pe tăcute, ca la teatru. Rare au fost momentele cînd spectatorii și-au încurajat, cu adevărat, favoritele. La sfîrșit însă, sala a aplaudat minute în șir. Au fost aplauze pe deplin meritate de handbalistele de la Unirea Slobozia și de antrenorul lor, Liviu Paraschiv.

Start echilibrat
Slobozia a lovit prima după fluierul de start... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:20 (10309 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Viața medicală din Ialomița dă semne de revigorare. Dovada o fac Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Cele două unități medicale beneficiază de doi ani de un sistem revoluționar prin care sînt tratați bolnavii ajunși la Urgențe. Este vorba despre sistemul de  Telemedicină, cu ajutorul căruia pacienții sînt monitorizați și examinați, în timp real, de către medicii specialiști ai spitalelor din București, unde urmează să fie transferați...

Revoluție în medicina ialomițeană
Telemedicina este un concept nou pentru viața medicală din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:09 (5251 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Echipa antrenată de Marin Dună a bifat sîmbătă, 16 februarie a.c., cel mai tare amical al iernii, soldat cu prima înfrîngere. Unirea a întîlnit-o la Chiajna pe prim-divizionara Concordia, echipa lui Ilie Stan. Sub ochii lui Laurențiu Reghecampf și ai stelistului Adrian Popa, slobozenii au luat meciul în serios din start. Macare a lovit bara, apoi Mihalcea și Viorel Gheorghe au trecut pe lîngă gol. Ratările în fața porții l-au nemulțumit pe Dună, aducîndu-i probabil aminte de turul campionatului, cînd, de asemenea, atacanții noștri s-au pripit deseori la finalizare. În cele din urmă, experiența primului eșalon a pus stăpînire pe joc și Concordia a cîștigat cu 2-0 prin golurile marcate de Alexandru... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 09:18 (8549 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Pensionarii vor să muncească!

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Săraci și cuprinși de disperare, pensionarii din Ialomița apelează la gesturi extreme. După o viață întreagă de muncă, o pensionară din Slobozia își caută un serviciu la mica publicitate. Vasilica Costea, de 71 de ani, trăiește dintr-o pensie de doar 350 de lei pe lună și, pentru cîteva sute de lei în plus, vrea să devină menajeră...

Sărăcie lucie...
«Pensionară, caut să îngrijesc copii, bătrîni sau să fac menajul. Doamna Costea. Telefon 0760.296.922»... Așa sună anunțul de la mica publicitate al bătrînei Vasilica Costea. Ne-a declarat că ar face orice pentru cîteva sute de lei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:43 (9471 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele, săptămînă plină de amicale

Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:15 (5717 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

Administrația locală din Slobozia schimbă macazul

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

După 20 de ani în care administrația locală a forțat oamenii de afaceri din Slobozia să suporte fanteziile edilitare ale Primăriei, oficialii schimbă macazul. Cezar Zamfir, viceprimarul PNL, susține că taxele și impozitele încasate de la firme ar trebui «protejate». «Trebuie să ne protejăm sursa de venit! Or, principala sursă de venit a administrației locale o reprezintă contribuțiile mediului economic. Acesta este unul dintre motoarele noastre investiționale și trebuie susținut!» a declarat acesta. Potrivit datelor oficiale, ponderea veniturilor colectate de la personalele juridice în cadrul bugetului local este de 17%, adică cu 5 procente mai mult decît ponderea veniturilor colectate de la persoanele... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:03 (8639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

SUPERvictorie cu Plopeniul

A doua etapă a returului serie B din cadrul Campionatului Național de Handbal, junioare 1, a programat sîmbătă, 16 februarie, în Sala Sporturilor, disputa dintre CSS Slobozia și CSO Plopeni. Pentru echipa condusă de Marian Simion este un an fără obiectiv, singurul deziderat al antrenorului fiind formarea de jucătoare care în viitor, la senioare, să reprezinte soluții viabile pentru handbalul slobozean. Prin urmare, deși participă în competiția junioarelor 1, CSS Slobozia are o singură handbalistă care se încadrează în această categorie de vîrstă: extrema Sabina Bodiu. În rest, grupul junioarelor 2, trei junioare 3 și chiar o junioare 4, portărița Cristina Oancea... Din cauza nerespectării criteriilor... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 07:37 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

Supermarketul care își terorizează clienții

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

În seara zilei de sîmbătă, 9 februarie 2013, un grup de adolescente aflate la cumpărături în supermarketul Kaufland Slobozia au fost sechestrate preț de cîteva minute într-un vestiar, bruscate și amenințate verbal sub acuzația de furt. În urma verificării s-a demonstrat că acuzațiile sînt nefondate. Ulterior incidentului, agentul de pază care a generat altercația a refuzat să-și decline identitatea, iar conducerea Kaufland susține că nu-și asumă niciun fel de responsabilitate. Unul dintre părinții minorilor a depus o plîngere penală la Poliție pentru «sechestrare» și «acuze nefondate»...

Atenție! Garcea filmează, filează și sechestrează!... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 09:18 (69120 vizualizări - 54 comentarii)

POLITICĂ

Cezar Zamfir se pregătește pentru șefia PNL Slobozia

PNL Slobozia se pregătește de alegeri. Potrivit declarațiilor oficiale, singurul candidat pentru funcția de președinte al filialei slobozene este Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. În cazul în care alegerile vor decurge fără incidente, se pune astfel capăt ultimelor rămășițe de opoziție împotriva PSD din Ialomița...

Să dăm Cezarului ce-i al Cezarului
Potrivit informațiilor oficiale, pe 2 martie 2013 PNL Slobozia va organiza alegerile pentru un nou șef de organizație. Alegerile survin pe fondul unor altercații mai vechi și de durată care-l au ca protagonist pe Mihai... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:48 (8845 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosare penale în administrația ialomițeană

Funcționari publici, cercetați pentru «abuz în serviciu»

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană! În anul precedent, peste 50 de funcționari publici au fost cercetați penal de către procurori pentru «abuz în serviciu» sau «neglijență în serviciu». Un astfel de caz, răsunător de altfel, este cel al lui Vasile Cîmpulungeanu, fostul edil al comunei Ciochina, și al asistentului social Marcela Irimia, trimiși în judecată pentru că au acordat ilegal ajutoare sociale. Prefectura Ialomița pare să confirme starea de ilegalitate descoperită de procurori în cadrul aparatului administrativ ialomițean. Raportul Serviciului Juridic din cadrul instituției scoate la iveală faptul că, în 2012, primăriile județului au emis peste 500 de acte pe «lîngă... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:47 (7011 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

Asociație-căpușă, marca Olaru

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

De o săptămînă încoace, pacienții Spitalului Județean Slobozia sînt forțați să doneze bani pentru Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița». Deturnarea de fonduri este mascată sub pretextul că sistemul informatic al Spitalului Județean nu poate elibera «momentan» chitanțe. Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița» a fost înființată la începutul acestui an chiar de către conducerea Spitalului Județean, sub directa îndrumare a managerului Vasile Olaru. Oficialii Asociației recunosc că pacienții au fost înșelați, dar dau vina pe funcționarii de la ghișeu...

Taxe mici pentru fraude mari... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 17:44 (36519 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița abandonează școala

Dezastru educațional

Elevii din Ialomița abandonează școala

Starea învățămîntului ialomițean este dramatică! Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, pe primul semestru al anului școlar 2012-2013, 400 de elevi de clase primare și gimnaziale au abandonat școala. Gimnaziul este «campion» și la corigențe. 1149 de elevi ialomițeni din clasele I-VIII au medii sub 5 la materii precum Matematica, Limba Română sau Fizică...

Elevii ialomițeni fug de școală
În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au dat publicității un raport privind situația școlară a elevilor din județ, pe primul semestru al anului... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:14 (9451 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Borănești: Evaziune de 860 mii lei

Un bărbat de 35 ani, administrator al unei societăți comerciale din Borănești, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «evaziune fiscală». Ancheta polițiștilor a demonstrat faptul că administratorul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7988 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța inaugurează Centrul Țăndărei

RAJA Constanța inaugurează vineri, 24 iunie, Centrul Țăndărei al companiei. Reamintim că societatea din Constanța, RAJA SA a preluat sistemul de alimentare cu apă din Țăndărei în cursul anului precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 15:02
(9679 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Cele mai importante modificări la contractul individual de muncă

Potrivit noilor prevederi legale, a fost modificat și completat modelul-cadru al contractului individual de muncă. Potrivit reprezentanților ITM Ialomița, sînt 15 modificări operate de noua legislație, ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:39
(16931 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9732 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11532 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4758 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7512 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8089 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12301 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6737 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...