Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Pîrtie politică pentru Cezar-ul liberalilor

Pocora pierde cursa pentru șefia PNL Slobozia

Săptămîna trecută vă povesteam că PNL Slobozia se pregătește de alegeri după model PSD. Adică șeful filialei, Ioan Martin, a decis ca alegerile pentru președinția celei mai mari organizații locale să fie cîștigate de către Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. Iar filiala nu are nimic împotrivă pentru că ultimele elemente reacționare ale acesteia au fost spulberate prin suspendarea din funcțiile de conducere. Ei bine, rămîne cum am stabilit! Numai că...

O filială cu personalitate
În ciuda aparentului consens, filiala PNL Slobozia rămîne un butoi cu pulbere... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 16:42 (7563 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Prostituate în uniformă?

Scandal la Grupul Școlar Armășești

Elevele Grupului Școlar «Iordache Zossima» Armășești, ținte pentru proxeneți? Inspectoratul Școlar Județean Ialomița răspunde «DA!» la această întrebare. «Știam de situația aceasta de anul trecut. Am văzut cum țiganii stăteau înșiruiți la poartă și așteptau elevele să apară...» susține Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Este vorba despre mai multe fete de clasa a IX-a și a X-a din cadrul instituției de învățămînt, care s-ar părea că fug de la ore pentru a-și petrece timpul în compania romilor din Bărbulești. Dovada o face prezența nejustificată a mașinilor cu numere străine de lîngă gardul școlii, precum și miile de absențe nemotivate din catalog. Pe primul semestru al acestui an... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 14:37 (22941 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Senzațional! Premieră absolută în mediul rural

Primarul din Ciochina are administrator public... cu studii medii!

Comuna Ciochina nu a mai atras atenția opiniei publice de la alegerile locale din iunie 2012. Atunci, după cum susține fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, mașina de vot a PSD Ialomița a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a-l impune pe Gheorghe Stroe în funcția de edil... Însă, oricît de mult ar fi plătit PSD la Ciochina, actualul primar Gheorghe Stroe tot a rămas dator. Și pentru că, în cazul primarilor, datoriile le plătesc contribuabilii, de o lună încoace Ciochina are administrator public... cu studii medii! El se numește Gheorghe Pascu și este absolventul «magna cum laude» al unui liceu agricol...

Promisiunea de campanie, datorie curată... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 12:33 (17175 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

«Avem un Parlament imens!»

Cristina Pocora, un deputat de cursă lungă

«Avem un Parlament imens!»

Deputatul Cristina Pocora este singura femeie parlamentar din pleiada de aleși trimiși la București să ne reprezinte interesele. Face parte dintre acei parlamentari ialomițeni, de numărat pe degetele de la o singură mînă, care reușesc să obțină această performanță pentru a doua oară. E recunoscătoare celor 14240 de alegători care au făcut posibil acest lucru, dar consideră că a meritat această apreciere. «Încerc sa rezolv o serie de probleme ale oamenilor și ale comunităților ialomițene, acum avînd mai multe uși deschise, o dată cu intrarea USL la guvernare...» ne-a declarat ea.

Deputat magna cum laude
Deputatul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2013, 10:31 (6769 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Tupeu de bojogar pe bani publici

Secretarul județului, Adrian Ionescu, și-a secretizat salariul

Săptămîna precedentă ne cruceam împreună în fața potlogăriilor de bojogar ale secretarului județului Ialomița, Adrian Ionescu. Făceam publice atunci, cu declarații și date concrete, o găinărie de 15 mii de lei gestionată de actualul secretar general al județului, precum și informații legate de slujba sa de «broker auto în timpul programului», neinclusă încă în nomenclatorul meseriilor din România. Revenim astăzi cu regret asupra acestui oficial al administrației județene, șocați de maniera în care el și instituția înțeleg să reacționeze la o banală adresă prin care solicitam precizarea retribuției pe care o încasează ca secretar general al județului. Și pentru că tot e bal, vom aminti puțin și... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:51 (22471 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afecțiuni rare și incurabile

Ialomița vindecă maladii de 1,1 milioane de lei pe an!

Ialomița este bolnavă! Un sfert dintre cei peste 250000 de locuitori ai județului suferă de o afecțiune cronică. Statistica este cu atît mai sumbră cu cît, printre suferinzii a căror vindecare este imposibilă, se află și persoane afectate de boli rare, al căror tratament este extrem de costisitor... 1,1 milioane de lei pe an costă medicația celor 11 ialomițeni afectați de maladii precum «mucoviscidoza», «boala Pompe» și «scleroză laterală amiotrofică».

Statistică sumbră
Potrivit statisticilor ultimului recesămînt, județul Ialomița are o cifră exactă de 258050 de locuitori. Un... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:39 (6852 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ialomița deșertăciunilor

Fabrica de cărămidă din Țăndărei, furată «bucată cu bucată»

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței au devenit un adevărat paradis al hoților de fier vechi! Este și cazul fostei fabrici de cărămidă din Țăndărei... Abandonată de administratori din cauza datoriilor de ordinul milioanelor acumulate la bugetul de stat și a productivității scăzute, societatea s-a transformat în ruină. De 3 ani, de cînd fabrica și-a închis definitiv liniile de producție, hoții fură tot ce le stă la îndemînă. Pe masa polițiștilor din Țăndărei se află în lucru zeci de dosare privind «furtul calificat», greu de rezolvat din cauza faptului că mulți dintre autori figurează cu identitate necunoscută. Frecvent, în curtea fostei fabrici, sînt organizate filaje, însă hoților prinși... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 11:03 (11486 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Descinderi în forță la Manasia și Sfîntu Gheorghe

Ialomițean reținut în dosarul furtului de combustibil

Acțiune de amploare a polițiștilor din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române duminică, 17 ianuarie 2013. Oamenii legii au descins în locuințele a 10 ialomițeni din Manasia și Sfîntu Gheorghe, acuzați că ar face parte dintr-o rețea de hoți specializați în furturi de combustibil din mai multe rafinării și aeroporturile «Henri Coandă» și «Aurel Vlaicu» din București. Unul dintre cei 10 ialomițeni a fost reținut pentru 24 de ore. Percheziții similiare au fost efectuate și în alte 6 județe din țară...

Captură impresionantă Dosarul furtului de produse petroliere este instrumentat... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:25 (9248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci de povestit nepoților

Handbal, CSM Unirea Slobozia-LPS Iași 27-19 (11-12)

Meci de povestit nepoților

Jocul cu LPS Iași a fost greu, mult mai greu decît o arată scorul... Publicul, mai numeros ca de obicei datorită adaosului de locuri din zona băncilor de rezervă, a trecut prin încordare, deznădejde și euforie. Din păcate, indiferent de stare, a făcut-o pe tăcute, ca la teatru. Rare au fost momentele cînd spectatorii și-au încurajat, cu adevărat, favoritele. La sfîrșit însă, sala a aplaudat minute în șir. Au fost aplauze pe deplin meritate de handbalistele de la Unirea Slobozia și de antrenorul lor, Liviu Paraschiv.

Start echilibrat
Slobozia a lovit prima după fluierul de start... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:20 (10309 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Viața medicală din Ialomița dă semne de revigorare. Dovada o fac Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Cele două unități medicale beneficiază de doi ani de un sistem revoluționar prin care sînt tratați bolnavii ajunși la Urgențe. Este vorba despre sistemul de  Telemedicină, cu ajutorul căruia pacienții sînt monitorizați și examinați, în timp real, de către medicii specialiști ai spitalelor din București, unde urmează să fie transferați...

Revoluție în medicina ialomițeană
Telemedicina este un concept nou pentru viața medicală din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:09 (5250 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Echipa antrenată de Marin Dună a bifat sîmbătă, 16 februarie a.c., cel mai tare amical al iernii, soldat cu prima înfrîngere. Unirea a întîlnit-o la Chiajna pe prim-divizionara Concordia, echipa lui Ilie Stan. Sub ochii lui Laurențiu Reghecampf și ai stelistului Adrian Popa, slobozenii au luat meciul în serios din start. Macare a lovit bara, apoi Mihalcea și Viorel Gheorghe au trecut pe lîngă gol. Ratările în fața porții l-au nemulțumit pe Dună, aducîndu-i probabil aminte de turul campionatului, cînd, de asemenea, atacanții noștri s-au pripit deseori la finalizare. În cele din urmă, experiența primului eșalon a pus stăpînire pe joc și Concordia a cîștigat cu 2-0 prin golurile marcate de Alexandru... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 09:18 (8549 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Pensionarii vor să muncească!

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Săraci și cuprinși de disperare, pensionarii din Ialomița apelează la gesturi extreme. După o viață întreagă de muncă, o pensionară din Slobozia își caută un serviciu la mica publicitate. Vasilica Costea, de 71 de ani, trăiește dintr-o pensie de doar 350 de lei pe lună și, pentru cîteva sute de lei în plus, vrea să devină menajeră...

Sărăcie lucie...
«Pensionară, caut să îngrijesc copii, bătrîni sau să fac menajul. Doamna Costea. Telefon 0760.296.922»... Așa sună anunțul de la mica publicitate al bătrînei Vasilica Costea. Ne-a declarat că ar face orice pentru cîteva sute de lei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:43 (9471 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele, săptămînă plină de amicale

Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:15 (5717 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

Administrația locală din Slobozia schimbă macazul

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

După 20 de ani în care administrația locală a forțat oamenii de afaceri din Slobozia să suporte fanteziile edilitare ale Primăriei, oficialii schimbă macazul. Cezar Zamfir, viceprimarul PNL, susține că taxele și impozitele încasate de la firme ar trebui «protejate». «Trebuie să ne protejăm sursa de venit! Or, principala sursă de venit a administrației locale o reprezintă contribuțiile mediului economic. Acesta este unul dintre motoarele noastre investiționale și trebuie susținut!» a declarat acesta. Potrivit datelor oficiale, ponderea veniturilor colectate de la personalele juridice în cadrul bugetului local este de 17%, adică cu 5 procente mai mult decît ponderea veniturilor colectate de la persoanele... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:03 (8639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

SUPERvictorie cu Plopeniul

A doua etapă a returului serie B din cadrul Campionatului Național de Handbal, junioare 1, a programat sîmbătă, 16 februarie, în Sala Sporturilor, disputa dintre CSS Slobozia și CSO Plopeni. Pentru echipa condusă de Marian Simion este un an fără obiectiv, singurul deziderat al antrenorului fiind formarea de jucătoare care în viitor, la senioare, să reprezinte soluții viabile pentru handbalul slobozean. Prin urmare, deși participă în competiția junioarelor 1, CSS Slobozia are o singură handbalistă care se încadrează în această categorie de vîrstă: extrema Sabina Bodiu. În rest, grupul junioarelor 2, trei junioare 3 și chiar o junioare 4, portărița Cristina Oancea... Din cauza nerespectării criteriilor... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 07:37 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

Supermarketul care își terorizează clienții

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

În seara zilei de sîmbătă, 9 februarie 2013, un grup de adolescente aflate la cumpărături în supermarketul Kaufland Slobozia au fost sechestrate preț de cîteva minute într-un vestiar, bruscate și amenințate verbal sub acuzația de furt. În urma verificării s-a demonstrat că acuzațiile sînt nefondate. Ulterior incidentului, agentul de pază care a generat altercația a refuzat să-și decline identitatea, iar conducerea Kaufland susține că nu-și asumă niciun fel de responsabilitate. Unul dintre părinții minorilor a depus o plîngere penală la Poliție pentru «sechestrare» și «acuze nefondate»...

Atenție! Garcea filmează, filează și sechestrează!... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 09:18 (69115 vizualizări - 54 comentarii)

POLITICĂ

Cezar Zamfir se pregătește pentru șefia PNL Slobozia

PNL Slobozia se pregătește de alegeri. Potrivit declarațiilor oficiale, singurul candidat pentru funcția de președinte al filialei slobozene este Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. În cazul în care alegerile vor decurge fără incidente, se pune astfel capăt ultimelor rămășițe de opoziție împotriva PSD din Ialomița...

Să dăm Cezarului ce-i al Cezarului
Potrivit informațiilor oficiale, pe 2 martie 2013 PNL Slobozia va organiza alegerile pentru un nou șef de organizație. Alegerile survin pe fondul unor altercații mai vechi și de durată care-l au ca protagonist pe Mihai... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:48 (8844 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosare penale în administrația ialomițeană

Funcționari publici, cercetați pentru «abuz în serviciu»

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană! În anul precedent, peste 50 de funcționari publici au fost cercetați penal de către procurori pentru «abuz în serviciu» sau «neglijență în serviciu». Un astfel de caz, răsunător de altfel, este cel al lui Vasile Cîmpulungeanu, fostul edil al comunei Ciochina, și al asistentului social Marcela Irimia, trimiși în judecată pentru că au acordat ilegal ajutoare sociale. Prefectura Ialomița pare să confirme starea de ilegalitate descoperită de procurori în cadrul aparatului administrativ ialomițean. Raportul Serviciului Juridic din cadrul instituției scoate la iveală faptul că, în 2012, primăriile județului au emis peste 500 de acte pe «lîngă... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:47 (7011 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

Asociație-căpușă, marca Olaru

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

De o săptămînă încoace, pacienții Spitalului Județean Slobozia sînt forțați să doneze bani pentru Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița». Deturnarea de fonduri este mascată sub pretextul că sistemul informatic al Spitalului Județean nu poate elibera «momentan» chitanțe. Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița» a fost înființată la începutul acestui an chiar de către conducerea Spitalului Județean, sub directa îndrumare a managerului Vasile Olaru. Oficialii Asociației recunosc că pacienții au fost înșelați, dar dau vina pe funcționarii de la ghișeu...

Taxe mici pentru fraude mari... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 17:44 (36519 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița abandonează școala

Dezastru educațional

Elevii din Ialomița abandonează școala

Starea învățămîntului ialomițean este dramatică! Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, pe primul semestru al anului școlar 2012-2013, 400 de elevi de clase primare și gimnaziale au abandonat școala. Gimnaziul este «campion» și la corigențe. 1149 de elevi ialomițeni din clasele I-VIII au medii sub 5 la materii precum Matematica, Limba Română sau Fizică...

Elevii ialomițeni fug de școală
În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au dat publicității un raport privind situația școlară a elevilor din județ, pe primul semestru al anului... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:14 (9451 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6372 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8991 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9127 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12078 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8910 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11965 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Reținut pentru comiterea mai multor furturi

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr, sub coordonarea ofițerilor din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural-Slobozia au depistat un bărbat, de 55 de ani, din localitate care se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 18:52
(10144 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de șoferi au rămas fără permise, peste 76800 de lei amenzi

La sfîrșit de săptămînă, în cadrul activităților desfășurate de polițiștii rutieri pentru disciplinarea paricipanților la trafic, au fost constatate 6 infracțiuni, au fost aplicate 330 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 17:46
(10329 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Vineri, în jurul orei 19.30, Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Gării din localitate. Din cercetările efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 16:53
(9463 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...