Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

Supermarketul care își terorizează clienții

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

În seara zilei de sîmbătă, 9 februarie 2013, un grup de adolescente aflate la cumpărături în supermarketul Kaufland Slobozia au fost sechestrate preț de cîteva minute într-un vestiar, bruscate și amenințate verbal sub acuzația de furt. În urma verificării s-a demonstrat că acuzațiile sînt nefondate. Ulterior incidentului, agentul de pază care a generat altercația a refuzat să-și decline identitatea, iar conducerea Kaufland susține că nu-și asumă niciun fel de responsabilitate. Unul dintre părinții minorilor a depus o plîngere penală la Poliție pentru «sechestrare» și «acuze nefondate»...

Atenție! Garcea filmează, filează și sechestrează!... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 09:18 (69127 vizualizări - 54 comentarii)

POLITICĂ

Cezar Zamfir se pregătește pentru șefia PNL Slobozia

PNL Slobozia se pregătește de alegeri. Potrivit declarațiilor oficiale, singurul candidat pentru funcția de președinte al filialei slobozene este Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. În cazul în care alegerile vor decurge fără incidente, se pune astfel capăt ultimelor rămășițe de opoziție împotriva PSD din Ialomița...

Să dăm Cezarului ce-i al Cezarului
Potrivit informațiilor oficiale, pe 2 martie 2013 PNL Slobozia va organiza alegerile pentru un nou șef de organizație. Alegerile survin pe fondul unor altercații mai vechi și de durată care-l au ca protagonist pe Mihai... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:48 (8847 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare penale în administrația ialomițeană

Funcționari publici, cercetați pentru «abuz în serviciu»

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană! În anul precedent, peste 50 de funcționari publici au fost cercetați penal de către procurori pentru «abuz în serviciu» sau «neglijență în serviciu». Un astfel de caz, răsunător de altfel, este cel al lui Vasile Cîmpulungeanu, fostul edil al comunei Ciochina, și al asistentului social Marcela Irimia, trimiși în judecată pentru că au acordat ilegal ajutoare sociale. Prefectura Ialomița pare să confirme starea de ilegalitate descoperită de procurori în cadrul aparatului administrativ ialomițean. Raportul Serviciului Juridic din cadrul instituției scoate la iveală faptul că, în 2012, primăriile județului au emis peste 500 de acte pe «lîngă... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:47 (7011 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

Asociație-căpușă, marca Olaru

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

De o săptămînă încoace, pacienții Spitalului Județean Slobozia sînt forțați să doneze bani pentru Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița». Deturnarea de fonduri este mascată sub pretextul că sistemul informatic al Spitalului Județean nu poate elibera «momentan» chitanțe. Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița» a fost înființată la începutul acestui an chiar de către conducerea Spitalului Județean, sub directa îndrumare a managerului Vasile Olaru. Oficialii Asociației recunosc că pacienții au fost înșelați, dar dau vina pe funcționarii de la ghișeu...

Taxe mici pentru fraude mari... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 17:44 (36519 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița abandonează școala

Dezastru educațional

Elevii din Ialomița abandonează școala

Starea învățămîntului ialomițean este dramatică! Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, pe primul semestru al anului școlar 2012-2013, 400 de elevi de clase primare și gimnaziale au abandonat școala. Gimnaziul este «campion» și la corigențe. 1149 de elevi ialomițeni din clasele I-VIII au medii sub 5 la materii precum Matematica, Limba Română sau Fizică...

Elevii ialomițeni fug de școală
În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au dat publicității un raport privind situația școlară a elevilor din județ, pe primul semestru al anului... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:14 (9451 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ei noaptea nu dorm...

Ei noaptea nu dorm...

Sîmbătă, ora 19,00... Pentru angajații Stației Slobozia a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița urmează doar altă noapte de muncă. Înainte de a intra în tură, toți asistenții, ambulanțierii și medicul de gardă verifică mașinile. E regula standard pe care o îndeplinesc toate echipajele de Ambulanță din Uniunea Europeană... Prin stație este anunțată și prima solicitare: «Transfer pacient cu infarct miocardic de la Urziceni, către Spitalul Fundeni!». Două minute mai tîrziu, o salvare iese din oraș. Noaptea abia acum începe...

Urgență la drum de seară...
Traficul este lejer,... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:09 (10987 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daniel Malama, implicat într-un accident de circulație

Fostul candidat ARD la funcția de parlamentar pentru Colegiul 2 Camera Deputaților, omul de afaceri Daniel Malama a fost implicat într-un accident în dimineața zilei de miercuri, 13 februarie 2013. Tînărul s-a ales cu răni ușoare...
Accidentul s-a produs pe Șoseaua Brăilei. Tînărul se deplasa pe direcția Brăila-Slobozia, iar la o intersecție șoferul unui autoturism Cielo i-a tăiat calea... În urma impactului dintre cele două mașini, Daniel Malama, pasagerul care îl însoțea precum și șoferul din Cielo au fost răniți. Cei trei au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale. La fața locului a fost solicitat și un echipaj SMURD, întrucît... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:58 (78678 vizualizări - 98 comentarii)

EVENIMENT

Infrastructura feroviară din Ialomița, ținta sigură a hoților

În 2012, din gările CFR ale județului Ialomița s-au furat semnalizatoare, componente ale instalațiilor de dirijare sau șine de cale ferată. Ținte sigure ale hoților au fost și trenurile de marfă. Din vagoanele garniturilor, hoții au sustras sute de kilograme de cereale și fier vechi. Bilanțul Serviciului Poliției Transporturi Feroviare Ialomița indică o creștere de 4,8 procente a acestor infracțiuni...

Hoții sînt în stare de orice...
Anul 2012 a adus o creștere semnificativă a fenomenelor infracționale înregistrate în gările CFR existente în județul Ialomița. Cele mai multe dintre... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:33 (7921 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

A mai rămas o lună!

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

Așa cum v-am promis săptămîna trecută, după povestea insignifiantului (dar simpaticului, dacă vă plac gîndacii de bălegar politic) Brusli, vă prezentăm astăzi o filă din istoria prezentă și viitoare a PSD Ialomița. Demersul nostru e justificat de faptul că, în mai puțin de o lună de zile, undeva pe la începutul lunii martie, se vor desfășura alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Mai corect ar fi să spunem că «vor avea loc formalitățile pentru realegerea președintelui Silvian Ciupercă». Dar nu vrem să ucidem din fașă și ultimele speranțe  ale apropiaților acestuia... Ne înțelegeți, nu-i așa?!

Ciupercă reales, la al «țînșpelea» congres... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:29 (8084 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Parlamentul e un zid de gheață!»

Ștefan Stoica, senator PP-DD

«Parlamentul e un zid de gheață!»

Reprezentant al 20% din electoratul votant al județului (cu un număr de 11022 de voturi valabil exprimate), Ștefan Stoica face parte dintr-o nouă generație de parlamentari. E prea devreme ca să apreciem dacă această afirmație este pozitivă sau negativă. Cert e că afirmația se susține, cel puțin la nivel de discurs. Ștefan Stoica își propune să facă ce n-a reușit neam de neamul parlamentarului român. Adică să rămînă «curat» într-un Parlament pervertit pînă dincolo de limitele puterii noastre de înțelegere...

Proiectele de-acasă nu se potrivesc cu cele din tîrgul Parlamentului
... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:28 (11094 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o victorie pentru echipa lui Paraschiv

Handbal, HM Buzău-CSM Unirea Slobozia 31-33

Încă o victorie pentru echipa lui Paraschiv

Invincibila Unirea sau Unirea Slobozia a pășit cu dreptul în ceea ce unii colegi de-ai noștri considerau drept misiune imposibilă cîștigarea tuturor celor 12 meciuri care au rămas de jucat după întîlnirea cu Neptun Constanța. Unirea a întîlnit în a doua etapă a returului pe HM Buzău, ocupanta locului trei în seria noastră, într-un meci disputat în deplasare într-o sală de peste 1500 de locuri. Slobozia a început bine, a condus cu 3-1 în startul jocului, dar ulterior echilibrul a pus stăpînire pe meci. S-a mers cap la cap pînă la finele primei reprize, cînd Buzăul s-a distanțat la 2 goluri, avînd-o pe experimentata Florica Mitrea, în mare poftă de handbal. 17-15 la pauză pentru Buzău, motiv de... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:09 (7961 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2013, anul investițiilor administrative

Edilii ialomițeni au tras lozul cel mare

2013, anul investițiilor administrative

După 20 și mai bine de ani de așteptare, autoritățile locale și județene pot exclama în cor: anul 2013 este anul investițiilor! Ce nu vor spune niciodată aleșii locali e că aceste investiții nu sînt pentru toți ialomițenii. Dar aceasta este o altă poveste pe care o vom detalia pe parcursul anului. Ceea ce trebuie spus însă, mai întîi de toate, e că anul acesta sumele investite în Ialomița pentru lucrări de infrastructură și servicii în domeniul educației vor depăși, potrivit estimărilor oficiale, 20 milioane euro!

Banii europeni aduc fericirea administrativă
Cele mai mari investiții... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:37 (8418 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia

Egal într-un amical cu Călărașiul

Săptămîna care a trecut a fost una plină de aventuri pentru Unirea Slobozia. Elevii lui Marin Dună s-au dus și s-au întors val-vîrtej din cantonamentul montan specific pregătirii de iarnă pentru echipele care nu au bani de Malaga sau Antalya. Finalul săptămînii a marcat o confruntare cu mai vechea noastră cunoștință din după-amiezile de vineri, Dunărea Călărași. Scorul a fost unul specific meciurilor de pregătirii. Să le luăm pe rînd...

Cantonament de o zi la Sinaia
«Fără gheață nu e viață!» era sloganul unui spot publicitar la un produs al cărui nume momentan ne scapă. În cazul... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:16 (5742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Noi, doamnă doctor, când o să murim?»

«Noi, doamnă doctor, cînd o să murim?»

Miercuri, 13 februarie 2013, la orele 16,00, romanciera Ileana Vulpescu va lansa, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, o nouă carte. Cunoscută cititorilor pentru «Arta conversației», scrisă pe vremea comunismului și reeditată de mai multe ori în ultimii 20 de ani, Ileana Vulpescu a avut amabilitatea să ne acorde un interviu în avanpremieră...

Autoarea unei singure cărți
Ileana Vulpescu este un reper peste timp. Un timp care s-a scurs peste noi, s-a scurs peste scris... dar a lăsat-o neatinsă! O regăsim așa cum s-a lăsat cunoscută cîndva, într-o vreme în care în România... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:09 (17832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Rapid Fetești, în cantonament la mare

Ocupantă a locului 8 în seria a II-a din Liga a III-a, Rapid Fetești a plecat pe 9 februarie 2013 într-un cantonament de 9 zile pe malul mării, la Eforie Nord. Pe lîngă antrenamentele fizice, echipa pregătită de Marius Munteanu și Gigel Stoica va susține și două partide amicale miercuri, 13 februarie, în compania lui Callatis și sîmbătă, 16 februarie, cu un adversar care nu a fost încă stabilit, cel mai probabil echipa din Agigea. Față de lotul din tur, acum nu se mai regăsesc în tricoul alb-vișiniu Robert Blăniță, plecat la FC Voluntari, Marian Dan, Erhan Eracai și frații Răzvan și Alexandru Țifrea, cărora li s-au reziliat contractele. Au venit în schimb fotbaliști fără nume sonore de la care... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 14:56 (7407 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul general al județului, broker de asigurări pentru mașinile instituției

Oamenii președintelui Ciupercă sfidează legea

Secretarul general al județului, broker de asigurări pentru mașinile instituției

Adrian Ionescu, secretarul general al județului Ialomița, este broker de asigurări pentru autovehiculele Consiliului Județean Ialomița și ale instituțiilor subordonate acestora. Abuzînd de funcția pe care o deține, acesta se substituie serviciului de achiziții din cadrul instituției, recomandă firmele de asigurări «potrivite» și obține contracte de servicii pentru prietenii apropiați. Iar banii pentru aceste plata acestor... «fantezii» de înalt funcționar public sînt suportați de către bugetul județului Ialomița. Același buget pe care președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă, se jură că îl gestionează «coerent și în interesul cetățenilor».

Omul de paie ude al președintelui Ciupercă... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:09 (12031 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Potrivit datelor de la Registrul Comerțului

Mediul de afaceri din Ialomița, în moarte clinică

Mediul de afaceri din Ialomița se macină de la un an la altul. O confirmă raportul Oficiului Național al Registrului Comerțului cu privire la activitatea firmelor din Ialomița. Continuăm prin a fi codași în ceea ce privește numărul firmelor active și sîntem pe primele locuri în topul radierilor, suspendărilor și al societăților aflate în insolvență.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul precedent se aseamănă perfect cu cele din ultimii ani, care prezentau... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:08 (4758 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la raport

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la raport

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița și-au făcut public, în urmă cu o săptămînă, bilanțul activității întreprinse anul trecut. În 2012, lucrătorii anticorupție ialomițeni s-au concentrat pe desfășurarea activităților de prevenire și cele de cercetare penală...

86 de activități de prevenire
Pe linia de prevenire a actelor de corupție, ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție au întreprins activități diverse. Cele mai importante dintre acestea au fost reprezentate de activitățile de instruire privind personalul încadrat în structurile de ordine... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:05 (6436 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Investiție de 1,6 milioane lei, sub lupa anchetatorilor

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Ideea reabilitării Pieței Agroalimentare din Fetești datează de pe vremea mandatului lui Radu Văcăruș, unul dintre cei mai longevivi primari ai orașului. Investiția a demarat însă abia în anul 2009, după primul an de mandat al administrației Catrinoiu. La mai puțin de un an însă, proiectul a fost sistat din cauza unor probleme tehnice. Acum, Piața Agroalimentară Fetești e funcțională de 3 luni. Dar povestea acestei investiții a intrat în atenția DNA și face obiectul unei anchete...

Ancheta DNA verifică legalitatea investiției
Investiția în modernizarea Pieței Agroalimentare din... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:33 (13031 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Am învățat să învingem!

Handbal, CSM Unirea Slobozia Neptun Constanța 22-20 (12-9)

Am învățat să învingem!

Apelul făcut publicului slobozean înainte de meciul cu Neptun Constanța a dat roade. Duminică, la ora jocului, Sala Sportului mustea de oameni, iar locurile pe scaune s-au dovedit încă o data insuficiente. Fetele noastre apar în tricouri albastre tocmai la meciul cu reprezentanta Mării Negre... Jucăm cu liderul, sîntem la 3 puncte în spate și vrem să îi luăm locul. Prin urmare avem o singură variantă: victoria! Publicul fierbe, iar Liviu Paraschiv le trimite în teren pe Andreea Nica, Drăgan, Băeșu, Simion, Ștefan, Băcăoanu și Kanda. Din păcate, constănțencele lovesc primele. Greu de oprit, Ana-Maria Drăguț face 1-0. Ripostăm prin Băeșu, apoi Simion marchează de două ori, iar oaspetele văd că nu... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:30 (8208 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Siguranța în școli, prioritate pentru polițiști

Miercuri, 31 martie a.c., în intervalul orar 18.00-21.00, echipe formate din polițiști de siguranță publică, poliție rutieră și investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2010, 07:11
(22957 vizualizări - 0 comentarii)


«Alături de Oameni... pentru Oameni»

Și în anul 2010 Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială, derulează acest program social «Alături de Oameni... pentru Oameni». Programul-pilot a fost inițiat în anul 2009, de Asociația Socio ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 18:21
(16819 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale Direcției Sanitare Veterinare

Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în perioada 15-31 martie 2010, au efectuat 71 de acțiuni de control, acțiuni în timpul cărora s-a urmărit modul de respectare ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 15:42
(31558 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul de Artă Creștină»

Consiliul Județean Ialomița, alături de Uniunea Artiștilor Plastici din România și Centrul Cultural Cultural UNESCO «Ionel Perlea», invită slobozenii și nu numai să viziteze expoziția «Salonul de Artă ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 11:03
(33847 vizualizări - 0 comentarii)


Tenis de câmp: Sorin Iordache a câștigat Turneul Open Municipal

Tenis de cîmp: Sorin Iordache a cîștigat Turneul Open Municipal

Începînd de sîmbătă, 27 martie 2010, la terenurile Asociației Municipale de Tenis din București, s-a desfășurat turneul de tenis de cîmp OPEN MUNICIPAL, unul din cele mai puternice concursuri din calendarul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 10:08
(17888 vizualizări - 1 comentariu)


Queen Fashion angajează

Magazinul Queen Fashion, ce urmează să-și deschidă porțile lîngă Kaufland, caută personal pentru angajare pe posturile de vînzător și manager de magazin. Doritorii trebuie ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:41
(36899 vizualizări - 1 comentariu)


Trei accidente, trei răniți

Marți, 30 martie a.c., pe arterele județului au avut loc trei evenimente rutiere, soldate cu rănirea a trei persoane.
Astfel, în jurul orei 15.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:22
(29463 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea evenimentelor rutiere

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:17
(19826 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Brăila, depistat la Slobozia

Marți, 30 martie a.c., în cadrul activităților desfășurate de agenții de proximitate și de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, pe Strada Domnița Bălașa din municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:15
(29809 vizualizări - 0 comentarii)


4 suspecți de furt, prinși în flagrant

În după-amiaza zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orei 13.00, Poliția a fost sesizată de către un localnic din comuna Ciochina, agent de pază la o societate comercială cu profil agricol din orașul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:13
(29512 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile anuale pentru cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează cumpărătorii care achiziționeză lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:10
(19692 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în rețeaua EURES

La data de 25 martie 2010, în rețeaua EURES sînt disponibile 246 locuri de muncă pentru străinătate. Astfel, în Austria sînt disponibile 100 locuri de muncă pentru muncitori forestieri, respectiv 100 locuri ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:04
(35001 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:42
(20897 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:01
(19426 vizualizări - 0 comentarii)


Mașina confiscată în urmă cu cîteva zile, furată din București

În urma expertizei efectuată de experții criminaliști asupra mașinii confiscate în urmă cu cîteva zile s-a stabilit configurația inițială a seriei de șasiu, anterior modificării caracterelor, iar prin interogarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:10
(19751 vizualizări - 0 comentarii)


Țigări fără documente de proveniență

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 29 spre 30 martie a.c., agenții Postului de Poliție Miloșești au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în municipiul București, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:09
(30863 vizualizări - 0 comentarii)


Lăsați copiii să vină la Mine

Lăsați copiii să vină la Mine

Cu binecuvîntarea Presfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor și sub atenta îndrumarea a PC Părinte Protopop de Urziceni, Stancu Bogdan Ionuț, în seara zilei de sîmbătă, 27 martie 2010 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:39
(31087 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Urziceni

Polițiști din Urziceni au efectuat în cadrul unei acțiuni derulate sîmbătă, 27 martie a.c., 4 percheziții domiciliare. Astfel, la domiciliul unui bărbat, de 32 de ani, din Urziceni, a fost depistat un autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:31
(19094 vizualizări - 2 comentarii)


Trei minori au furat o oaie

Sîmbătă, 27 martie a.c., polițiști din Țăndărei și Mihail Kogălniceanu au depistat 3 minori în vîrstă de 13, 14 și 15 ani, toți din localitate, ce se deplasau cu o căruță pe o stradă din localitate, transportînd ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:29
(18818 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea faptelor antisociale

În dimineața zilei de sîmbătă, 27 martie a.c., timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a urmărit, în principal, prevenirea și combaterea furturilor din buzunare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:27
(17206 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

În data de 24 martie 2010, în ajun de marele praznic al Bunei Vestiri, la Școala Condeești a avut loc o expoziție cu produse de post. Produsele au fost aduse de elevii școlii, bucuroși în a arăta tuturor ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:17
(33506 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare

La 160 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române, jandarmii ialomițeni marchează evenimentul prin organizarea unor activități specifice instituției. Astfel, sîmbătă, 3 aprilie 2010, persoanele interesate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 13:10
(32038 vizualizări - 0 comentarii)


24000 de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră și pompieri, pe stradă de Paște

«Ministerul Administrației și Internelor va acționa cu aproximativ 24000 de cadre în perioada Sărbătorilor Paștelui, pentru prevenirea evenimentelor nedorite, dintre care 2000 doar în București» a declarat ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 08:02
(16500 vizualizări - 0 comentarii)


Videoconferință: Boc a cerut prefecților să urmărească aplicarea priorităților și politicilor guvernamentale

Primul-ministru Emil Boc a prezentat prefecților, în cadrul videoconferinței desfășurate sîmbătă, 27 martie a.c., la Palatul Victoria, prioritățile și politicile guvernamentale și le-a cerut reprezentanților ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 07:55
(18602 vizualizări - 0 comentarii)


S-a răsturnat cu mașina

Vineri, 26 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre faptul că în afara municipiului, pe Drumul Județean 212, s-a produs un accident rutier soldat cu ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:01
(29241 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident

Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Țăndărei, din localitate, s-a produs un accident. Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au constatat că un autoturism, condus de o tînără ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(25642 vizualizări - 0 comentarii)


Jocurile de noroc, în atenția polițiștilor

În perioada 22-26 martie a.c., polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comiterii de ilegalități în domeniul jocurilor de noroc în zona municipiului ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(27632 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt de energie electrică

La primele ore ale dimineții de miercuri, 24 martie a.c., polițiștii feteșteni, împreună cu jandarmi și angajați ai societății furnizoare de energie electrică, au organizat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(20902 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Vindea covoare ilegal

Miercuri, 24 martie a.c., polițiștii din Munteni-Buzău au depistat un bărbat, de 54 de ani, din județul Mureș, în timp ce comercializa 18 covoare tip persan, fără a deține documente de proveniență pentru ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(17020 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni în trafic

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(24346 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...