Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga II, Unirea Slobozia

Cristi Pantelie, a patra achiziție

După ce au fost aduși Adrian Negrea, Bogdan Matei și Edan Baruch, la sfîrșitul săptămînii precedente a fost rezolvat și al patrulea transfer. Este vorba despre atacantul Cristian Pantelie, originar din Babadag-Tulcea. Pantelie are 28 de ani, iar venirea la Slobozia este prima sa experiență în afara spațiului dobrogean. Pînă acum a mai jucat pentru Farul, Viitorul Constanța și Delta Tulcea. În tur, a evoluat 10 meciuri în tricoul Deltei și a marcat 4 goluri. Altfel, sîmbătă, 2 februarie 2013, Unirea joacă la Modelu cu Conpet Cireșu, iar pe 4 februarie se pleacă în cantonament la Sinaia. În lotul montan va fi cuprins și juniorul Sorin Avram.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:15 (7723 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Vor la școală «afară»...

Vor la școală «afară»...

Lavinia Costandache, de la Liceul «Carol I» Fetești, a fost acceptată să studieze la Universitățile Suffolk, Portsmouth și Salford din Anglia. Adina Coteanu de la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia studiază deja design-ul în Danemarca... Iar lista elevilor ialomițeni care vor la școală «afară» este destul de lungă. Statistica Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, de patru ani încoace, a devenit deja o tradiție ca absolvenții de liceu să studieze la universitățile din alte țări. Motivația o reprezintă faptul că școala românească este depășită, în vreme ce facultățile din străinătate au cursuri mult mai aplicate pe aptitudinile fiecărui student...

Consuela dă la Drept în Anglia...... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:01 (12809 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

1-2 cu Dinamo II

Viitorul Axintele continuă pregătirea pentru cel mai important retur din istoria clubului. Alb-verzii au bifat a doilea amical și, totodată, a doua înfrîngere a iernii. Ialomițenii au întîlnit sîmbătă, 26 ianuarie 2013, pe Dinamo II. Ion Nica nu s-a putut baza la acest amical pe Vasile, Oprișan sau pe nouvenitul Tudor. Cele două echipe și-au împărțit reprizele. În prima parte, axintenii au etalat o formulă alcătuită, în mare parte, din fotbaliștii care au evoluat și în tur: Răduță-Florea, Mihociu, Simion, Pintilie-Robu, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea. La pauză a fost 1-0 pentru Viitorul, prin reușita lui Alin Robu. În partea secundă Nica a rulat mai mulți fotbaliști, aflați în probe, care în... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:47 (7936 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Vom plăti mai mult pentru a trece podurile dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești Cernavodă. Majorările taxelor vor fi de pînă la 10% și se vor efectua în două etape. Prima intră în vigoare în luna februarie...

Taxe mărite în două etape Modificările au fost reglementate printr-un ordin emis de Ministerul Transporturilor. Potrivit actelor normative, taxele de trecere a podurilor dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă se vor majora în două etape. Prima majorare va fi pusă în aplicare începînd cu luna februarie 2013, iar cea de-a doua va intra în vigoare în luna aprilie 2013. ... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:40 (11672 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Irina Nițu, vicecampioană națională la dublu

La mijlocul acestei luni, tenisul slobozean a adus prima bucurie iubitorilor sportului din orașul nostru. Irina Nițu a devenit vicecampioană națională la dublu în cadrul Campionatului de Iarnă la categoria 16 ani care s-a desfășurat la București. Sportiva din Slobozia a făcut pereche cu jucătoarea Brîndușa Grasu, din Piatra Neamț. Cele două au intrat în competiție direct în turul 2, unde au jucat cu dublul Luana Daus-Adriana Saki, de care au trecut în trei seturi. În semifinale, Nițu-Grasu a dat de perechea Ilona Ghioroaie-Andrada Surdeanu. Au trecut și de acestea, scor 1-6, 6-2, 10-2. Din păcate, în finală n-au mai izbutit să le depășească pe Gabriela Ruse și Raluca Ciufrilă. Acestea din urmă... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:31 (16915 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:11 (6154 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Administratorul Liceului Tehnologic Căzănești, la volan în stare de ebrietate

Marți, 29 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier l-au prins băut la volan pe  Aurelian Dragomir, de 48 ani, din Țăndărei. Bărbatul, administrator al Liceului Tehnologic Căzănești, le-a declarat oamenilor legii că este profesor al respectivei unități de învățămînt și că vrea să fie lăsat în pace. Acesta conducea cu o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat...
Administratorul Liceului Tehnologic din Căzănești a fost oprit în trafic în zona Gării Slobozia. În momentul în care i-au solicitat documentele, oamenii legii au sesizat că Aurelian Dragomir emană halenă alcoolică. Imediat aceștia l-au testat cu aparatul DRAGER, iar rezultatul a fost pozitiv. Angajatul școlii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:04 (15667 vizualizări - 16 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Disco rural la Grivița

Distracție cu «Miss Boxe»... la maxim!

Sîmbătă noaptea, bătînd discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei petreceri rurale, stropită cu bere ieftină și manele, care s-a desfășurat în discoteca de la Grivița. Distracția a fost asigurată de «Miss Boxe», respectiv Monica Constantin. Pentru deliciul celor 200 de privitori, ea a înlocuit boxele din cluburi cu un ring improvizat, din lemn, capitonat cu o mochetă tocită. Atitudinea dansatoarei a scăpat-o și de amenda pe care era s-o primească pentru spectacolul oferit fără contract...

Atmosferă incendiară... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:33 (19291 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Dacă alegerile pentru Parlament s-ar desfășura în fiecare lună, cetățenii din Colegiul 1 Fetești-Țăndărei ar fi cei mai sănătoși ialomițeni. În timpul campaniei, candidatul ARD la funcția de deputat, Luminița Barcari a împărțit în colegiu, în schimbul unui vot sănătos, bonuri constînd în consultații gratuite. Respectivele consultații urmau să fie efectuate în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Este vorba despre unitatea medicală condusă, la vremea respectivă, de soțul candidatei, medicul Stelian Barcari. Strategia n-a funcționat! Candidatul ARD a pierdut lupta electorală, iar medicul Stelian Barcari, copleșit de numărul mare de consultații gratuite pe care ar fi trebuit să le... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:31 (12895 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia lui HODI

Slobozia lui HODI

«Tata a plecat din țară/și se-ntoarce-n primăvară/afară-i frig, se face seară/pe zi ce trece o dau în bară/știu că o să fiu major/trebuie să-mi fac un alt decor/o să am și familie/și n-o distrug pentru alcool/încă văd un viitor/steagul nostru tricolor/s-a vărsat pe el mult clor/și acum e incolor/mi-am creat o altă lume/am ales să plec în ea/asta este lumea mea/nu mi-o strică nimenea»... Sînt versurile celui de-al doilea videoclip al raper-ului HODI, elev al Liceului de Arte din Slobozia. Tînărul are doar 15 ani, iar cîntecul din care am citat este al doilea din proaspăta sa carieră. Primul său «hit», intitulat «Se cheamă Slobozia» a reușit să înregistreze pe youtube peste 5600 de vizualizări.... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:24 (13227 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Slobozia HODI rapper

Click aici

EVENIMENT

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul cu «jumătate de normă» de la Țăndărei

Spitalul «electoral» din Țăndărei funcționează în stare de avarie. Unitatea medicală asigură în întregime doar una dintre cele doua linii de gardă, prevăzute în acordul de redeschidere semnat între autoritățile locale și Ministerul Sănătății. Așa se face că mulți dintre medicii care veghează la căpătîiul bolnavilor sînt plătiți cu jumătate de normă...

Istoria unei (re)deschideri
Imediat ce a fost închis, în luna aprilie a anului 2011, autoritățile locale din Țăndărei au făcut demersuri pentru ca Spitalul Orășenesc să redevină funcțional. Au contestat în instanță decizia Ministerului... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:19 (15386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

Consiliul Județean Ialomița «clonează» Drumuri și Poduri

3,5 milioane de lei pentru o societate «verde»

La începutul acestui an, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat că intenționează «clonarea» SC Drumuri și Poduri, singura societate privată subordonată instituției. Noua societate are ca obiect de activitate «captarea energiei verzi solare» și ar putea să devină activă în 6 luni. Concret, este vorba despre construirea unui parc solar fotovoltaic, cu o putere instalată de 0,5 MW. Conform declarațiilor oficiale, experimentul va fi repetat din 4 în 4 ani, astfel încît, peste 12 ani, în zonă să funcționeze o societate comercială care să exploateze un parc fotovoltaic de 2 MW.

Povești administrative despre energia verde... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:17 (9754 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

«Răzbunare politică» pe bani publici

Audit judiciar de 80 mii de lei pentru «apa lui Ionașcu»

La 7 luni de la alegeri, primarul Alexandru Stoica plătește din bani publici un audit judiciar privitor la investiția în sursa de apă. Valoarea acestui serviciu majorează cu 80 mii de lei valoarea investiției în «apa lui Ionașcu», iar factura va fi plătită, firesc, din bani publici. Auditul nu a fost făcut public, însă Alexandru Stoica susține că acesta confirmă existența unei «găuri financiare» de 20 miliarde de lei vechi. În replică, ex-primarul Gabi Ionașcu afirmă că administrația Stoica încearcă să-și legitimeze pe bani publici «răzbunarea politică» din campania electorală...

Audit judiciar cu expert feroviar... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 12:28 (21882 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lilieci: Trei persoane au murit intoxicate cu alcool metilic!

Caz șocant în comuna Lilieci. Doi bărbați și o femeie au murit în dimineața zilei de luni, 28 ianuarie 2013. Din primele informații se pare că aceștia și-au pierdut viața în urma unei intoxicații cu alcool metilic...
Tragedia a avut loc în dimieața zilei de luni, 28 ianuarie 2013. La ora 7,10, o femeie de 57 ani a sunat la 112 acuzînd durei abdominale, iar paramedicii SMURD s-au deplasat la locul intervenției. Acolo au descoprit într-o cameră pe femeia care făcuse solicitarea în stare gravă. Alături de ea se mai afla un bărbat, de 42 ani, care acuza aceleași simptome, și un alt bărbat decedat. Bărbatul de 42 ani a fost preluat de ambulanța SMURD și transportat la Spitalul Municipal Urziceni... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 11:45 (8155 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița își condamnă la moarte bolnavii neuropsihici!

Asistență socială sub zero

Ialomița își condamnă la moarte bolnavii neuropsihici!

Ialomița este un județ «țintuit» în scaunul cu rotile! În statisticile Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița se regăsesc 8330 de persoane cu handicap, adulți și copii. Această cifră reprezintă 7,24% din populația județului! Un sfert dintre aceștia suferă de afecțiuni neuropsihice. Șansele de recuperare ale persoanelor cu astfel de disfuncționalități sînt sub zero! În lipsa unor centre specializate, o parte dintre bolnavi primesc tratament în cele trei azile de bătrîni din județ. Mai mult, neuropsihicii ialomițeni lăsați în grija familiilor ajung să devină victime ale abuzurilor propriilor rude. Autoritățile sînt totuși încrezătoare. O investiție de 3 milioane... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2013, 10:17 (9402 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu ajung la Slobozia doar ca să-mi schimb cămașa și izmenele!»

Parlamentarul săptămînii: deputatul USL, Marian Neacșu

«Eu ajung la Slobozia doar ca să-mi schimb cămașa și izmenele!»

După cum vă promiteam la inaugurarea acestei rubrici, vom încerca să vă oferim, săptămînă de săptămîna, informații privind activitatea aleșilor dumneavoastră. Da, da, aceia pe care cu atît de multă inconștiență i-am trimis împreună în Parlamentul României. Și pentru că sîntem convinși că nu aveți o preferință, ne permitem noi să vă oferim o sugestie: Marian Neacșu. Nu doar pentru că domnia sa este în continuare liderul grupului PSD din Camera Deputaților, ci, mai ales, pentru că ne-a oferit un răspuns demn de experiența cîștigată în mandatul anterior...

O declarație nu vine niciodată singură... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:40 (10739 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Ajutoarele europene, umilință marca administrația Stoica

Slobozia: Ajutoarele europene, umilință marca administrația Stoica

La începutul acestui an, Consiliul Județean Ialomița anunța că furnizarea ajutoarelor alimentelor europene s-a blocat din cauza unei firme din Bulgaria care nu și-a respectat contractele de livrare a cantităților de făină și ulei... La Slobozia însă, aventura românească a ajutoarelor europene continuă în disprețul miilor de asistați care le așteaptă.

Roșii mucegăite, mazăre ca piatra
Maria Asanache are 67 de ani și este unul dintre beneficiarii ajutoarelor europene distribuite de către administrația Stoica la începutul lunii decembrie. La o lună de la primirea alimentelor, încă... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:34 (6352 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Previziuni 2013 (II)

Previziuni 2013 (II)

(continuare din numărul trecut)

SCORPION (23.10-21.11)
ASPECT GENERAL Anul 2013 vă ajută să reluați lucrările pe care nu le-ați făcut în anii anteriori. Planetele sînt în jurul valorii de spectatori gata de a vă face rău totuși. Veți trece printr-o perioadă de încercări și ispite în această perioadă. Relaxați-vă, retrageți-vă și întineriți gîndind pozitiv. Fazele de presiune ca lucru intens sau relaxare se alternează în viața dvs.
CARIERĂ În acest an viața dvs profesională va fi mult mai plină de satisfacții decît în perioadele precedente. Mai multe conexiuni și recompense... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 18:23 (8612 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Traficanți de droguri ialomițeni, arestați la Călărași

Traficanți de droguri ialomițeni, arestați la Călărași

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 28 și 40 ani, domiciliați în Amara și Slobozia, au fost arestați preventiv la Călărași de către procurorii Direcției Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, sub acuzația de «trafic de droguri». Persoanele reținute sînt cunoscute de oamenii legii, fiind cercetate și în alte dosare penale pentru «ultraj» sau «proxenetism»...
Potrivit datelor furnizate de anchetatori, cei patru ialomițeni reținuți la Călărași pentru «trafic de droguri» sînt frații Daniel Poștaru, de 36 ani, și fratele său, Sorin Poștaru, de 28 ani, ambii domiciliați în Amara, precum și slobozenii Vasile Becheanu, de 40 ani și Viorel Dumitru, de 38 ani. Drogurile... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2013, 09:25 (26811 vizualizări - 36 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Brusli, șef de șef la tineret

Schimb de gardă la TSD Ialomița

Brusli, șef de șef la tineret

Cînd Ștefan Mușoiu a fost ales șef peste tineretul ialomițean, conștiința sălii (o împătimită colecționară de pantofi Musette) a exclamat: «Mai jos de atîta nu se poate!». După 5 ani de așteptare, putem în sfîrșit să dăm replica: «Ba se poate!». Iar mai răul este Brusli, alias Ionuț Răileanu, consilier local PSD și mîine-poimîine președinte al TSD Ialomița.

Alegeri sub supravegherea președintelui Ciupercă
Ionuț Răileanu a fost, pînă la intrarea sa în Consiliul Local Slobozia, un nimeni mititel, numai bun să lipească afișe în campaniile electorale. Nu-l condamnăm, Doamne ferește... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 17:05 (11645 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 18:41
(12906 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea accidentelor

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere ce pot fi cauzate din pricina neatenției conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(10448 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat executat

Luni, 15 februarie, polițiștii feteșteni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat de 38 de ani din localitate. Pe numele acestuia, la data de 9 februarie, Judecătoria Slobozia a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(11473 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite în accidente rutiere

Neadaptarea vitezei la condițiile carosabilului acoperit cu zăpadăa fost cauza care a stat la baza producerii a două accidente rutiere, în urma cărora trei persoane au suferit vătămări corporale. Primul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(13921 vizualizări - 0 comentarii)


La volan, fără permis sau băuți

Sîmbătă, în jurul orei 17,30, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate, care se deplasa pe strada Digului din localitate, către strada Brăilei ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 18:48
(13291 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, prinși de polițiști la scurt timp după comiterea faptei

În cursul nopții de 12/13 februarie a.c., în jurul orei 1,30, un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza municipiului Urziceni a observat, în zona străzilor A.I. Cuza-Eroilor, două persoane care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 17:12
(12051 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12825 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10675 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12319 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și inundații

În urma cantităților însemnate de precipitații căzute la sfîrșitul săptămînii precedente, dar și a topirii zăpezilor, două străzi din municipiul Fetești au fost inundate sîmbătă, 13 februarie a.c.. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:14
(12500 vizualizări - 0 comentarii)


11,9 milioane de euro pentru plata pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat suma de aproximativ 11,9 milioane euro, reprezentînd diferența față de plata pe suprafață acordată în avans pentru campania SAPS 2009, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:09
(16667 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre ale Poliției Rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ. Cu ocazia acțiunilor, cei care nu au respectat normele rutiere în vigoare au fost sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:29
(15404 vizualizări - 2 comentarii)


Suspecți de furt, prinși în flagrant

Un echipaj de siguranță publică, format din șeful Postului de Poliție Ion Roată și doi polițiști comunitari, a surprins în flagrant trei bărbați, la scurt timp după ce aceștia au sustras două oi dintr-un ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:28
(14620 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Țăndărei

Efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciul de Ordine Publică și Serviciul Intervenție Rapidă au organizat o acțiune comună ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:26
(13372 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de radar cu 186 km pe oră

Un ilfovean a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor ialomițeni conducînd mașina cu o viteză de 186 km/oră. Evenimentul rutier s-a petrecut într-o acțiune de rutină a polițiștilor rutieri desfășurată ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 09:15
(12440 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri la Traian

«Prin Hotărîrea Guvernului nr. 92 din 10 februarie 2010, privind stabilirea datei alegerilor locale parțiale pentru alegerea consiliilor locale și a primarilor în unele circumscripții electorale, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 08:12
(10102 vizualizări - 0 comentarii)


Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(12877 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16095 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14686 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17069 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12388 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(11533 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14599 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12222 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12225 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15104 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16659 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12680 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(12851 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...