Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Brusli, șef de șef la tineret

Schimb de gardă la TSD Ialomița

Brusli, șef de șef la tineret

Cînd Ștefan Mușoiu a fost ales șef peste tineretul ialomițean, conștiința sălii (o împătimită colecționară de pantofi Musette) a exclamat: «Mai jos de atîta nu se poate!». După 5 ani de așteptare, putem în sfîrșit să dăm replica: «Ba se poate!». Iar mai răul este Brusli, alias Ionuț Răileanu, consilier local PSD și mîine-poimîine președinte al TSD Ialomița.

Alegeri sub supravegherea președintelui Ciupercă
Ionuț Răileanu a fost, pînă la intrarea sa în Consiliul Local Slobozia, un nimeni mititel, numai bun să lipească afișe în campaniile electorale. Nu-l condamnăm, Doamne ferește... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 17:05 (11645 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

«Ideal este să țintim cât mai sus! Dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ...»

Marin Dună, antrenor Unirea Slobozia

«Ideal este să țintim cît mai sus! Dar trebuie să rămînem cu picioarele pe pămînt...»

Fotbaliștii Unirii Slobozia au revenit la pregătiri. De pe locul 7 pe care au terminat turul viața se vede altfel, mai frumoasă... Galben-albaștrii degajă optimism de la cel mai tînăr pînă la antrenorul principal Marin Dună, lucru pe care îl veți putea observa și din interviul de mai jos.
-Domnule Dună, s-a prezentat toată lumea la pregătire?
-Da, toată lumea este prezentă... Și la toți se vede bucuria de a reveni la pregătire după o pauză atît de mare. Am făcut un tur de campionat bun, dar se poate și mai bine!
-Ce înseamnă «se poate și mai bine»? Care ar fi obiectivul pentru retur?
-În primul rînd, eu îmi doresc... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:56 (7852 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2013, anul epurărilor

Șefi noi în descentralizatele ialomițene

Semne bune anul are, de... schimbare! Primele două săptămîni ale anului 2013 au adus șefi noi în fruntea unor descentralizate din județul Ialomița. Valul epurării politice a șefilor de instituții publice este abia la început. Se anunță schimbări majore pe toate fronturile...

Sic transit gloria...
Prima schimbare de cadre din Ialomița s-a desfășurat la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Deoarece în campania electorală pentru alegerile parlamentare a fluierat în biserica USL, împărțind ziare de campanie anti-administrația Ciupercă, Radu Paros a fost demis din funcția de manager... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:27 (6085 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia a susținut două amicale

Paraschiv, mulțumit de jocul echipei

Săptămîna trecută a însemnat reîntîlnirea cu lupta între semicercuri pentru handbalistele de la CSM Unirea Slobozia, pregătite de profesorul Liviu Paraschiv. Marți, 15 ianuarie a.c., slobozencele au evoluat împotriva prim-divizionarei CSM Ploiești, echipă antrenată de fosta internațională Simona Gogîrlă. Fetele noastre au etalat un joc peste așteptări, care le-a surprins pe prahovence. La pauză, Unirea conducea cu 15-13 și numai faptul că, fiind un meci amical, Liviu Paraschiv a rulat în a doua repriză întreg lotul a făcut ca balanța să se încline în final în favoarea Ploieștiului care a cîștigat cu 31-29. De remarcat că la 4 zile distanță, într-un meci din Liga Națională, CSM Ploiești trecea... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:27 (7221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

În primele săptămîni ale noului an 2013, în Ialomița au fost eliberate peste 15000 de rețete electronice. Statistica plasează județul pe locurile fruntașe la nivel național în ceea ce privește implementarea acestui sistem. Așa cum era de așteptat, realitatea de la fața locului contrazice estimările oficiale. Ajunși la farmacie, bolnavii primesc cu greu medicamentele prescrise electronic de medici...

Rețete electronice pe bandă rulantă
Ministerul Sănătății a emis în vara anului trecut un ordin potrivit căruia tratamentul bolnavilor trebuie prescris cu ajutorul rețetelor electronice... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:26 (4248 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Nu face fața, cît face ața

Consiliul Județean Ialomița ratează distribuția ajutoarelor europene

Ajutoarele alimentare oferite de Uniunea Europeană atentează la bugetul județului. Consiliul Județean Ialomița este nevoit să suplimenteze fondurile alocate pentru distribuția și depozitarea făinii și uleiului, întrucît aceste produse nu au fost acordate tuturor beneficiarilor. Este vorba despre o cantitate totală de 749 de tone, care urmează să ajungă în Ialomița tocmai din Bulgaria...

Ajutoarele europene costă
Potrivit planului de acordare a ajutoarelor alimentare oferite de Uniunea Europeană, nevoiașii din Ialomița beneficiau de un număr de 11 produse: făină, paste făinoase... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:19 (6355 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Întăriri pentru promovare

Viitorul Axintele este liderul seriei a II-a din Liga a III-a. Alb-verzii au acumulat în turul campionatului 31 de puncte, cu trei mai multe decît controversata Gloria Buzău și cu cinci peste Metaloglobus București. În aceste condiții, ialomițenii, pregătiți de 3 ani de profesorul Ion Nica, se gîndesc cît se poate de serios la promovarea în eșalonul secund, lucru pe care pînă de curînd puțini îl credeau posibil și ne bucurăm că ne-am numărat printre aceștia...

Au început amicalele
Ion Nica a renunțat în pauza de iarnă la nigerianul Ogodogbo Moses, iar în retur nu va putea conta... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:11 (7776 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri fără perdea

Scandal sexual la Școala Generală Valea Ciorii

Scandal sexual la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Valea Ciorii. Patru băieți de clasa a VII-a sînt acuzați că s-ar fi dezbrăcat în timpul unei ore de curs și și-au arătat organele genitale în fața colegilor, fără ca profesorii să ia atitudine. Este reclamația pe care a făcut-o la Poliție, înainte de vacanța de iarnă, mătușa uneia dintre elevele martore a comportamentului obscen. Oamenii legii au demarat o anchetă și au demontat, una cîte una, acuzațiile «din lipsă de probe». Oricît de neadevărată ar părea întîmplarea, din cauza poveștii cu tentă sexuală directorul instituției de învățămînt de la Valea Ciorii a demisionat și refuză dialogul...

Lecția de obscenități... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:48 (26122 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

A apărut încă o profesie liberală

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

Miercuri, 12 decembrie 2012, Guvernul României a aprobat o Ordonanță de Urgență care prevede că obligativitatea informării despre mediere se va aplica de la 1 februarie 2013, cînd intră în vigoare Noul Cod de Procedură Civilă. Ialomița se pregătește la rîndu-i pentru aceste schimbări legislative obligatorii. Joi, 10 ianuarie 2013, Asociația Mediatorilor Autorizați Ialomița a organizat o primă ședință de organizare a actvității în anul 2013. «Intenția noastră este de a mediatiza aceste prevederi legale pentru facilitarea accesului celor interesați la serviciile pe care le poate oferi Asociația!» a declarat avocatul Claudiu Drăgănoiu, președintele acestei structuri juridice nou-înființate. Reamintim... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:42 (9795 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

3x3: Parlamentarul săptămânii

3x3: Parlamentarul săptămînii

Ialomița are 9 parlamentari. Știm că știți, dar noi o repetăm pentru că nu ne putem reveni... Și 6 ni se păreau prea mulți, d-apăi 9... De aceea, inaugurăm anul acesta o nouă rubrică, «Parlamentarul săptămînii». În cadrul ei, pe parcursul următorilor 4 ani, vom încerca să vă oferim informații legate de viața publică a celor 9 ialomițeni pe care i-ați ales, amănunte legate de viața lor privată, dacă va fi cazul, dar mai ales informații ce vizează activitatea lor ca reprezentanți ai județului în Parlamentul României. Pentru început însă, în semn de curtoazie, îi vom lăsa pe fiecare în parte să vă vorbească așa cum se pricepe, în primele declarații publice oficiale de la instalarea în funcție.
... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:30 (9231 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul din Giurgeni lovit cu sticla în cap rămîne spitalizat. Autorul ultrajului, trimis în fața instanței!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești au deschis un dosar penal în cazul șefului de post de la Giurgeni, lovit cu o sticlă în cap în noaptea de 19/20 ianuarie a.c., în timp ce încerca să aplaneze un scandal iscat într-un bar din localitate. Autorul ultrajului este un tînăr, de 32 ani, din comuna constănțeană Topalu, pe numele său Gică Vasile Cînciu.
Scandalul s-a petrecut în incinta unui bar din localitatea ialomițeană Giurgeni, în noaptea de 19/20 ianuarie a.c. . Șeful de post, agentul în vîrstă de 37 ani a încercat să aplaneze conflictul iscat între cîțiva tineri aflați în respectivul local. În timp ce-și exercita atribuțiile de serviciu, agentul a fost lovit cu o sticlă... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:09 (13557 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Doi bărbați au sfîrșit în apele Borcei

După amiza zilei de sîmbătă, 19 ianuarie 2013,  a fost una neagră în satul ialomițean Bordușani. Doi localnici, de 72 și 63 ani, au sfîrșit înghițiți de apele Borcei. Cadavrele bătrînilor au fost scoase la mal de către scafandrii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, după mai bine de 5 ore...
Tragedia s-a petrecut în zona benturilor din Bordușani. Bătrînul de 72 ani, care locuia într-o baracă construită pe malul apei, a plecat la pescuit. S-a aventurat pe un pod de gheață, care, din nefericire, a cedat. Strigătele de ajutor i-au fost auzite de celălat bărbat, de 63 ani. Acesta, alături de o cunoștință, se afla în zonă la adunat de lemne pentru foc. Efortul acestuia de... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2013, 21:42 (7323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Copilul cu 40 de «mame»

Copilul cu 40 de «mame»

Pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este ora prînzului. Medicul Nina Precup Vîlcea, asistenta Georgeta Tohăneanu și trei infirmiere au intrat deja în rolul de «mame». Se îndreaptă către salonul unde este internată micuța Beatrice Călin, o consultă, îi schimbă hăinuțele și îi dau să mănînce... Din cînd în cînd, alte asistente și infirmiere vin să vadă cum se simte fetița. Beatrice poate fi considerat cel mai norocos copil din lume, pentru că 40 de «mame» au grijă de ea în fiecare zi...

O poveste tristă
Sînt cinci ani de cînd Beatrice Călin este internată... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2013, 16:19 (14022 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2013 (I)

Previziuni 2013 (I)

În 1929, Uniunea Astronomică Internațională a definit în limite oficiale cele 88 de constelații care există astăzi. Există însă patru componente majore în grafic. Ele sînt planetele, semnele zodiacului, aspectele și casele. Planetele arată puterile active implicate. Semnele de zodiac arată caracteristicile de evenimente. Aspectele dintre planete arată de ce se întîmplă ceva, iar casele de horoscop arată efectul, în cazul în care acest lucru se întîmplă.
Un horoscop este diagrama unei persoane ce reprezintă pozițiile exacte ale Soarelui, Lunii și planetelor atunci cînd el/ea s-a născut.
Aceasta variază de la persoană la persoană dupa locul, data și ora nașterii.
Aici veți găsi... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2013, 16:07 (10746 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, feuda PSD la dispoziția vechilului Silvian Ciupercă

An nou, obiceiuri vechi

Ialomița, feuda PSD la dispoziția vechilului Silvian Ciupercă

Reales în vara anului trecut cu 82498 de voturi, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, a anunțat în prima sa conferință de presă din acest an că va conduce județul la fel ca și pînă acum. Prioritățile mandatului vor fi rămîn investițiile în infrastructura rutieră a județului, infrastructura de sănătate și, o prioritate nouă, infrastructura energetică. Pe hîrtie, totul pare optimist și tonic. În spatele cifrelor însă, șeful Consiliului Județean ascunde  aceleași practici care i-au marcat și mandatele anterioare: drenarea banilor publici către clienții politici, investiții inutile sau finanțate în regim preferențial, obiective în conservare și... «pasiunea» declarată... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2013, 17:39 (5993 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grav accident feroviar la Fetești: Șoferul betonierei lovite de tren, în comă!

În dimineața zilei de joi, 17 ianuarie 2013, în zona municipiului Fetești s-a produs un grav accident feroviar. Trenul personal 8202 Fetești-Buzău a intrat în coliziune cu o betonieră. În urma impactului, doi pasageri ai garniturii de tren și șoferul betonierei au fost răniți. Conducătorul auto, pe numele său Marian Hărăbor, de 37 ani, se află în comă și urmează să ajungă la un spital din București...
Primele informații cu privire la accidentul feroviar petrecut pe linia de cale ferată din zona municipiului Fetești scot la iveală faptul că incidentul a avut drept cauză neatenția șoferului betonierei. Ajuns la barieră, conducătorul auto nu a observat garnitura de tren, din cauza ceții, și... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2013, 12:09 (13875 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Poienaru-Agrofam a pierdut terenurile din Balta Ialomiței

Printr-o hotărîre irevocabilă a Înaltei Curți de Casație și Justiție

Poienaru-Agrofam a pierdut terenurile din Balta Ialomiței

După 20 de ani de control absolut asupra Bălții Ialomiței, Agrofam Holding, controlată de latifundiarul Ștefan Poienaru, rămîne fără cele 8500 de hectare de teren din extravilanul localității Stelnica. Potrivit unei decizii a Înaltei Curți de Casație și Justiție, Agrofam rămîne doar cu o concesiune de «150 de hectare de teren și suprafața de teren aferentă zonei de protecție pentru lucrările de amenajări funciare». Hotărîrea Înaltei Curți de Casație și Justiție pune astfel capăt, irevocabil, «războiului» dintre A&S Internațional și Agrofam Holding...

Ulciorul Agrofam nu merge de multe ori la apă... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2013, 17:33 (14197 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Handbal

Două noutăți la CSM Unirea

Pe 3 februarie 2013 debutează returul actualei ediții de campionat. Pentru CSM Unirea Slobozia prima etapă va fi una de foc, în orașul nostru urmînd să vină liderul Neptun Constanța. Conducerea slobozeană își dorește eficiență maximă în acest retur; drept urmare, în pauza competițională lotul a fost întărit cu două jucătoare noi. De la Activ Plopeni a venit Carmen Veșcă. Carmen este inter-dreapta și a fost tot timpul printre remarcatele echipei ambițiosului Florin Ciupitu, în meciurile pe care Activul le-a susținut cu Unirea. Pe 26 mai va împlini 25 de ani... Al doilea nume nou este Raluca Elena Năstase, venită de la prim-divizionara CSM Ploiești. Raluca este extremă, poate evolua pe ambele laturi... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2013, 16:44 (7885 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Și în 2013 ne vom bate pentru medalii!»

Directorul Direcției de Sport, Marin Cruțu își dorește ca Slobozia să se transforme într-un centru important al sportului cu sabia

«Și în 2013 ne vom bate pentru medalii!»

După un an 2012 în care sporturile de echipă și, în special, fotbalul, au avut un loc însemnat în această pagină, începem 2013 prin a aloca un spațiu întins unui sport ce nu a fost remarcat cît ar fi meritat: scrima. Vom vorbi despre sabia ialomițeană, cea care, de-a lungul timpului, a adus cele mai multe medalii sportului din județul nostru, cu directorul Direcției Județene pentru Sport Ialomița, Marin Cruțu, omul care, alături de profesorul Marius Pușcașu, transpune în realitate pentru micii ialomițeni istoriile din basme sau din romanele lui Dumas și Feval...

-Domnule profesor Cruțu, după 3 ani în care scrimerii au fost pe primul loc în topul sportului ialomițean, în 2012 această poziție a revenit handbalului... A fost un an mai slab pentru scrimă sau unul foarte bun pentru handbal?... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2013, 15:39 (7106 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primarul orașului Amara condamnă politica de cadre a Otiliei Dumitru

Protest public împotriva Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița continuă politica de epurare a directorilor de școli din Ialomița. Ultima «victimă» ar fi directorul școlii gimnaziale «Gheorghe Vâlsan» din Amara. Spre deosebire de situațiile precedente însă, de această dată comunitatea protestează public împotriva acestei măsuri. Un comunicat de presă remis publicității de către Consiliul Local Amara acuză «modul abuziv, imoral și primitiv» în care s-a făcut schimbarea...

Șase luni de jihad PSD
Numită în funcție în luna iunie a anului trecut, inspectorul general Otilia Dumitru promitea în prima sa declarație... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2013, 19:24 (130075 vizualizări - 142 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1543 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3549 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1878 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1963 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2617 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2422 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2026 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3689 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...