Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Brusli, șef de șef la tineret

Schimb de gardă la TSD Ialomița

Brusli, șef de șef la tineret

Cînd Ștefan Mușoiu a fost ales șef peste tineretul ialomițean, conștiința sălii (o împătimită colecționară de pantofi Musette) a exclamat: «Mai jos de atîta nu se poate!». După 5 ani de așteptare, putem în sfîrșit să dăm replica: «Ba se poate!». Iar mai răul este Brusli, alias Ionuț Răileanu, consilier local PSD și mîine-poimîine președinte al TSD Ialomița.

Alegeri sub supravegherea președintelui Ciupercă
Ionuț Răileanu a fost, pînă la intrarea sa în Consiliul Local Slobozia, un nimeni mititel, numai bun să lipească afișe în campaniile electorale. Nu-l condamnăm, Doamne ferește... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 17:05 (11645 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

«Ideal este să țintim cât mai sus! Dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ...»

Marin Dună, antrenor Unirea Slobozia

«Ideal este să țintim cît mai sus! Dar trebuie să rămînem cu picioarele pe pămînt...»

Fotbaliștii Unirii Slobozia au revenit la pregătiri. De pe locul 7 pe care au terminat turul viața se vede altfel, mai frumoasă... Galben-albaștrii degajă optimism de la cel mai tînăr pînă la antrenorul principal Marin Dună, lucru pe care îl veți putea observa și din interviul de mai jos.
-Domnule Dună, s-a prezentat toată lumea la pregătire?
-Da, toată lumea este prezentă... Și la toți se vede bucuria de a reveni la pregătire după o pauză atît de mare. Am făcut un tur de campionat bun, dar se poate și mai bine!
-Ce înseamnă «se poate și mai bine»? Care ar fi obiectivul pentru retur?
-În primul rînd, eu îmi doresc... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:56 (7852 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2013, anul epurărilor

Șefi noi în descentralizatele ialomițene

Semne bune anul are, de... schimbare! Primele două săptămîni ale anului 2013 au adus șefi noi în fruntea unor descentralizate din județul Ialomița. Valul epurării politice a șefilor de instituții publice este abia la început. Se anunță schimbări majore pe toate fronturile...

Sic transit gloria...
Prima schimbare de cadre din Ialomița s-a desfășurat la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Deoarece în campania electorală pentru alegerile parlamentare a fluierat în biserica USL, împărțind ziare de campanie anti-administrația Ciupercă, Radu Paros a fost demis din funcția de manager... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:27 (6085 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia a susținut două amicale

Paraschiv, mulțumit de jocul echipei

Săptămîna trecută a însemnat reîntîlnirea cu lupta între semicercuri pentru handbalistele de la CSM Unirea Slobozia, pregătite de profesorul Liviu Paraschiv. Marți, 15 ianuarie a.c., slobozencele au evoluat împotriva prim-divizionarei CSM Ploiești, echipă antrenată de fosta internațională Simona Gogîrlă. Fetele noastre au etalat un joc peste așteptări, care le-a surprins pe prahovence. La pauză, Unirea conducea cu 15-13 și numai faptul că, fiind un meci amical, Liviu Paraschiv a rulat în a doua repriză întreg lotul a făcut ca balanța să se încline în final în favoarea Ploieștiului care a cîștigat cu 31-29. De remarcat că la 4 zile distanță, într-un meci din Liga Națională, CSM Ploiești trecea... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:27 (7221 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

Rețeta electronică, spaima ialomițenilor

În primele săptămîni ale noului an 2013, în Ialomița au fost eliberate peste 15000 de rețete electronice. Statistica plasează județul pe locurile fruntașe la nivel național în ceea ce privește implementarea acestui sistem. Așa cum era de așteptat, realitatea de la fața locului contrazice estimările oficiale. Ajunși la farmacie, bolnavii primesc cu greu medicamentele prescrise electronic de medici...

Rețete electronice pe bandă rulantă
Ministerul Sănătății a emis în vara anului trecut un ordin potrivit căruia tratamentul bolnavilor trebuie prescris cu ajutorul rețetelor electronice... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:26 (4248 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Nu face fața, cît face ața

Consiliul Județean Ialomița ratează distribuția ajutoarelor europene

Ajutoarele alimentare oferite de Uniunea Europeană atentează la bugetul județului. Consiliul Județean Ialomița este nevoit să suplimenteze fondurile alocate pentru distribuția și depozitarea făinii și uleiului, întrucît aceste produse nu au fost acordate tuturor beneficiarilor. Este vorba despre o cantitate totală de 749 de tone, care urmează să ajungă în Ialomița tocmai din Bulgaria...

Ajutoarele europene costă
Potrivit planului de acordare a ajutoarelor alimentare oferite de Uniunea Europeană, nevoiașii din Ialomița beneficiau de un număr de 11 produse: făină, paste făinoase... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:19 (6355 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Întăriri pentru promovare

Viitorul Axintele este liderul seriei a II-a din Liga a III-a. Alb-verzii au acumulat în turul campionatului 31 de puncte, cu trei mai multe decît controversata Gloria Buzău și cu cinci peste Metaloglobus București. În aceste condiții, ialomițenii, pregătiți de 3 ani de profesorul Ion Nica, se gîndesc cît se poate de serios la promovarea în eșalonul secund, lucru pe care pînă de curînd puțini îl credeau posibil și ne bucurăm că ne-am numărat printre aceștia...

Au început amicalele
Ion Nica a renunțat în pauza de iarnă la nigerianul Ogodogbo Moses, iar în retur nu va putea conta... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2013, 16:11 (7776 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri fără perdea

Scandal sexual la Școala Generală Valea Ciorii

Scandal sexual la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Valea Ciorii. Patru băieți de clasa a VII-a sînt acuzați că s-ar fi dezbrăcat în timpul unei ore de curs și și-au arătat organele genitale în fața colegilor, fără ca profesorii să ia atitudine. Este reclamația pe care a făcut-o la Poliție, înainte de vacanța de iarnă, mătușa uneia dintre elevele martore a comportamentului obscen. Oamenii legii au demarat o anchetă și au demontat, una cîte una, acuzațiile «din lipsă de probe». Oricît de neadevărată ar părea întîmplarea, din cauza poveștii cu tentă sexuală directorul instituției de învățămînt de la Valea Ciorii a demisionat și refuză dialogul...

Lecția de obscenități... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:48 (26122 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

A apărut încă o profesie liberală

Mediatorul, cea mai nouă meserie din Ialomița

Miercuri, 12 decembrie 2012, Guvernul României a aprobat o Ordonanță de Urgență care prevede că obligativitatea informării despre mediere se va aplica de la 1 februarie 2013, cînd intră în vigoare Noul Cod de Procedură Civilă. Ialomița se pregătește la rîndu-i pentru aceste schimbări legislative obligatorii. Joi, 10 ianuarie 2013, Asociația Mediatorilor Autorizați Ialomița a organizat o primă ședință de organizare a actvității în anul 2013. «Intenția noastră este de a mediatiza aceste prevederi legale pentru facilitarea accesului celor interesați la serviciile pe care le poate oferi Asociația!» a declarat avocatul Claudiu Drăgănoiu, președintele acestei structuri juridice nou-înființate. Reamintim... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:42 (9795 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

3x3: Parlamentarul săptămânii

3x3: Parlamentarul săptămînii

Ialomița are 9 parlamentari. Știm că știți, dar noi o repetăm pentru că nu ne putem reveni... Și 6 ni se păreau prea mulți, d-apăi 9... De aceea, inaugurăm anul acesta o nouă rubrică, «Parlamentarul săptămînii». În cadrul ei, pe parcursul următorilor 4 ani, vom încerca să vă oferim informații legate de viața publică a celor 9 ialomițeni pe care i-ați ales, amănunte legate de viața lor privată, dacă va fi cazul, dar mai ales informații ce vizează activitatea lor ca reprezentanți ai județului în Parlamentul României. Pentru început însă, în semn de curtoazie, îi vom lăsa pe fiecare în parte să vă vorbească așa cum se pricepe, în primele declarații publice oficiale de la instalarea în funcție.
... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:30 (9231 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul din Giurgeni lovit cu sticla în cap rămîne spitalizat. Autorul ultrajului, trimis în fața instanței!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești au deschis un dosar penal în cazul șefului de post de la Giurgeni, lovit cu o sticlă în cap în noaptea de 19/20 ianuarie a.c., în timp ce încerca să aplaneze un scandal iscat într-un bar din localitate. Autorul ultrajului este un tînăr, de 32 ani, din comuna constănțeană Topalu, pe numele său Gică Vasile Cînciu.
Scandalul s-a petrecut în incinta unui bar din localitatea ialomițeană Giurgeni, în noaptea de 19/20 ianuarie a.c. . Șeful de post, agentul în vîrstă de 37 ani a încercat să aplaneze conflictul iscat între cîțiva tineri aflați în respectivul local. În timp ce-și exercita atribuțiile de serviciu, agentul a fost lovit cu o sticlă... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2013, 09:09 (13557 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Doi bărbați au sfîrșit în apele Borcei

După amiza zilei de sîmbătă, 19 ianuarie 2013,  a fost una neagră în satul ialomițean Bordușani. Doi localnici, de 72 și 63 ani, au sfîrșit înghițiți de apele Borcei. Cadavrele bătrînilor au fost scoase la mal de către scafandrii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, după mai bine de 5 ore...
Tragedia s-a petrecut în zona benturilor din Bordușani. Bătrînul de 72 ani, care locuia într-o baracă construită pe malul apei, a plecat la pescuit. S-a aventurat pe un pod de gheață, care, din nefericire, a cedat. Strigătele de ajutor i-au fost auzite de celălat bărbat, de 63 ani. Acesta, alături de o cunoștință, se afla în zonă la adunat de lemne pentru foc. Efortul acestuia de... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2013, 21:42 (7323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Copilul cu 40 de «mame»

Copilul cu 40 de «mame»

Pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este ora prînzului. Medicul Nina Precup Vîlcea, asistenta Georgeta Tohăneanu și trei infirmiere au intrat deja în rolul de «mame». Se îndreaptă către salonul unde este internată micuța Beatrice Călin, o consultă, îi schimbă hăinuțele și îi dau să mănînce... Din cînd în cînd, alte asistente și infirmiere vin să vadă cum se simte fetița. Beatrice poate fi considerat cel mai norocos copil din lume, pentru că 40 de «mame» au grijă de ea în fiecare zi...

O poveste tristă
Sînt cinci ani de cînd Beatrice Călin este internată... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2013, 16:19 (14022 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2013 (I)

Previziuni 2013 (I)

În 1929, Uniunea Astronomică Internațională a definit în limite oficiale cele 88 de constelații care există astăzi. Există însă patru componente majore în grafic. Ele sînt planetele, semnele zodiacului, aspectele și casele. Planetele arată puterile active implicate. Semnele de zodiac arată caracteristicile de evenimente. Aspectele dintre planete arată de ce se întîmplă ceva, iar casele de horoscop arată efectul, în cazul în care acest lucru se întîmplă.
Un horoscop este diagrama unei persoane ce reprezintă pozițiile exacte ale Soarelui, Lunii și planetelor atunci cînd el/ea s-a născut.
Aceasta variază de la persoană la persoană dupa locul, data și ora nașterii.
Aici veți găsi... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2013, 16:07 (10746 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, feuda PSD la dispoziția vechilului Silvian Ciupercă

An nou, obiceiuri vechi

Ialomița, feuda PSD la dispoziția vechilului Silvian Ciupercă

Reales în vara anului trecut cu 82498 de voturi, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, a anunțat în prima sa conferință de presă din acest an că va conduce județul la fel ca și pînă acum. Prioritățile mandatului vor fi rămîn investițiile în infrastructura rutieră a județului, infrastructura de sănătate și, o prioritate nouă, infrastructura energetică. Pe hîrtie, totul pare optimist și tonic. În spatele cifrelor însă, șeful Consiliului Județean ascunde  aceleași practici care i-au marcat și mandatele anterioare: drenarea banilor publici către clienții politici, investiții inutile sau finanțate în regim preferențial, obiective în conservare și... «pasiunea» declarată... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2013, 17:39 (5993 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grav accident feroviar la Fetești: Șoferul betonierei lovite de tren, în comă!

În dimineața zilei de joi, 17 ianuarie 2013, în zona municipiului Fetești s-a produs un grav accident feroviar. Trenul personal 8202 Fetești-Buzău a intrat în coliziune cu o betonieră. În urma impactului, doi pasageri ai garniturii de tren și șoferul betonierei au fost răniți. Conducătorul auto, pe numele său Marian Hărăbor, de 37 ani, se află în comă și urmează să ajungă la un spital din București...
Primele informații cu privire la accidentul feroviar petrecut pe linia de cale ferată din zona municipiului Fetești scot la iveală faptul că incidentul a avut drept cauză neatenția șoferului betonierei. Ajuns la barieră, conducătorul auto nu a observat garnitura de tren, din cauza ceții, și... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2013, 12:09 (13875 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Poienaru-Agrofam a pierdut terenurile din Balta Ialomiței

Printr-o hotărîre irevocabilă a Înaltei Curți de Casație și Justiție

Poienaru-Agrofam a pierdut terenurile din Balta Ialomiței

După 20 de ani de control absolut asupra Bălții Ialomiței, Agrofam Holding, controlată de latifundiarul Ștefan Poienaru, rămîne fără cele 8500 de hectare de teren din extravilanul localității Stelnica. Potrivit unei decizii a Înaltei Curți de Casație și Justiție, Agrofam rămîne doar cu o concesiune de «150 de hectare de teren și suprafața de teren aferentă zonei de protecție pentru lucrările de amenajări funciare». Hotărîrea Înaltei Curți de Casație și Justiție pune astfel capăt, irevocabil, «războiului» dintre A&S Internațional și Agrofam Holding...

Ulciorul Agrofam nu merge de multe ori la apă... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2013, 17:33 (14197 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Handbal

Două noutăți la CSM Unirea

Pe 3 februarie 2013 debutează returul actualei ediții de campionat. Pentru CSM Unirea Slobozia prima etapă va fi una de foc, în orașul nostru urmînd să vină liderul Neptun Constanța. Conducerea slobozeană își dorește eficiență maximă în acest retur; drept urmare, în pauza competițională lotul a fost întărit cu două jucătoare noi. De la Activ Plopeni a venit Carmen Veșcă. Carmen este inter-dreapta și a fost tot timpul printre remarcatele echipei ambițiosului Florin Ciupitu, în meciurile pe care Activul le-a susținut cu Unirea. Pe 26 mai va împlini 25 de ani... Al doilea nume nou este Raluca Elena Năstase, venită de la prim-divizionara CSM Ploiești. Raluca este extremă, poate evolua pe ambele laturi... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2013, 16:44 (7884 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Și în 2013 ne vom bate pentru medalii!»

Directorul Direcției de Sport, Marin Cruțu își dorește ca Slobozia să se transforme într-un centru important al sportului cu sabia

«Și în 2013 ne vom bate pentru medalii!»

După un an 2012 în care sporturile de echipă și, în special, fotbalul, au avut un loc însemnat în această pagină, începem 2013 prin a aloca un spațiu întins unui sport ce nu a fost remarcat cît ar fi meritat: scrima. Vom vorbi despre sabia ialomițeană, cea care, de-a lungul timpului, a adus cele mai multe medalii sportului din județul nostru, cu directorul Direcției Județene pentru Sport Ialomița, Marin Cruțu, omul care, alături de profesorul Marius Pușcașu, transpune în realitate pentru micii ialomițeni istoriile din basme sau din romanele lui Dumas și Feval...

-Domnule profesor Cruțu, după 3 ani în care scrimerii au fost pe primul loc în topul sportului ialomițean, în 2012 această poziție a revenit handbalului... A fost un an mai slab pentru scrimă sau unul foarte bun pentru handbal?... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2013, 15:39 (7106 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primarul orașului Amara condamnă politica de cadre a Otiliei Dumitru

Protest public împotriva Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița continuă politica de epurare a directorilor de școli din Ialomița. Ultima «victimă» ar fi directorul școlii gimnaziale «Gheorghe Vâlsan» din Amara. Spre deosebire de situațiile precedente însă, de această dată comunitatea protestează public împotriva acestei măsuri. Un comunicat de presă remis publicității de către Consiliul Local Amara acuză «modul abuziv, imoral și primitiv» în care s-a făcut schimbarea...

Șase luni de jihad PSD
Numită în funcție în luna iunie a anului trecut, inspectorul general Otilia Dumitru promitea în prima sa declarație... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2013, 19:24 (130073 vizualizări - 142 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (11.20) traficul rutier este întrerupt pe DN2 București-Urziceni, în zona popasului de la Sinești, din cauza unui autotren care ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:29
(9408 vizualizări - 1 comentariu)


«Flori pe cununa de spini», la Sfîntu Gheorghe

Primăria comunei Sfîntu Gheorghe, Centrul Socio-Cultural și Parohia din localitate organizeză Festivalul concurs pentru elevi «Flori pe cununa de spini». Evenimentul se va petrece sîmbătă, 30 aprilie și ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 16:44
(9152 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Raja Constanța, păgubită de hoți

Raja Constanța-sucursala Fetești a căzut victimă hoților. Infractorii au fost prinși, iar Raja urmează să stabilească valoarea prejudiciului cauzat. Marți, 26 aprilie, jandarmii din Fetești, aflați în patrulare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:09
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în trafic cu țigări de contrabandă

Polițiștii au oprit în trafic miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 17.30, în Slobozia, un autoturism condus de un bărbat în vîrstă de 46 ani, din localitate, pentru un control de rutină. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:02
(7646 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Inconștient! Tînăr de 19 ani, fără permis și beat la volan!

Polițiștii au identificat un tînăr în vîrstă de 19 ani, din Săveni, care deși nu avea permis de conducere și băuse, s-a urcat la volanul unui autoturism. Așadar, agenții Postului de Poliție Săveni au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:49
(9773 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune la mobil!

Poliția Slobozia a fost sesizată miercuri, 27 aprilie a.c., de către o persoană în vîrstă de 42 ani, din localitate, care a fost victima unei înșelăciuni. Persoana în cauză a declarat polițiștilor faptul ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:35
(7615 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Patru copii au furat fier vechi dintr-o curte

Polițiștii cercetează pentru furt calificat patru minori, cu vîrste cuprinse între 8 și 16 ani, din comuna Drăgoești. Astfel, miercuri, 27 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 44 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:31
(8069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Drăgoești furt


Anunț angajare

Anunț angajare

Hotel Restaurant Select angajează
• ospătari
• bucătari
• lucrători în bucătărie
(experiența constituie avantaj)

Se oferă pachet salarial atractiv. ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:53
(7735 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaștele Sfîntului Grigore Teologul, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

În perioada 28 aprilie-3 mai, în curtea Mînăstirii din Slobozia vor poposi Moaștele Sfîntului Grigore Teologul. În cadrul unui ceremonial religios patronat de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Moaștele ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 12:50
(7219 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A rămas fără 4400 lei după ce fost înșelată prin SMS

O tînără de 21 ani din Țăndărei a căzut victima unei înșelăciuni prin telefon. Aceasta a alarmat polițiștii din localitate, povestind cum a rămas fără suma de 4400 lei. Scenariul înșelăciunii a fost pus ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 10:46
(7893 vizualizări - 1 comentariu)


Norme legale pentru zilieri

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița informează asupra apariției în data de 20 aprilie 2011 a unor norme legale ce reglementează raportul dintre persoane care desfășoară activități ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 09:17
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tîlhărit în plină stradă

Un tînăr de 23 ani din Țăndărei a fost tîlhărit în timp ce se plimba pe o stradă din localitate. Bărbatul a fost agresat și deposedat de telefonul mpbil de doi tineri, în vîrstă de 16 ani, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 07:12
(5964 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a dat foc la mașină

Urziceni: I-a dat foc la mașină

Autoturismul unui cetățean din Urziceni a fost incendiat de către o persoană rămasă neidentificată. Evenimentul a fost anunțat prin serviciul 112 în dimineața zilei de luni, 25 aprilie. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:49
(9221 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Tînără de 20 ani, prinsă șofînd prin Amara fără a avea carnet. Mașina i-a dat-o chiar prietenul său!

Marți, 26 aprilie a.c., polițiștii au depistat pe strada Decebal, din Amara, o tînără în vîrstă de 20 ani, din localitate, care conducea un autoturism fără a avea permis de conducere. Autoturismul i-a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:27
(6952 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Braconaj piscicol în flagrant

Polițiștii au depistat, marți, 26 aprilie a.c., în flagrant pe raza comunei Făcăeni, în zona km 16 al brațului Borcea, doi tineri localnici, în vîrstă de 17 și 30 ani, care pescuiau utilizînd o barcă tip ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:24
(8557 vizualizări - 2 comentarii)


Mircea cel Bătrân: La 92 ani, s-a aruncat în fântână

Mircea cel Bătrîn: La 92 ani, s-a aruncat în fîntînă

Pompierii militari de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 11.20, pentru scoaterea dintr-o fîntînă a trupului neînsuflețit al unei femei în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:11
(9427 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 81 locuri de muncă vacante. Se caută 30 de paznici!

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 81 locuri de muncă. Astfel, 4 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 21 pentru cei cu studii medii, 54 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:10
(4213 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Termen limită pentru depunerea cererii de subvenție la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:09
(11714 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Chiriașul hoț

Un tînăr de 25 ani, chiriaș timp de trei luni al unei familii din Slobozia, a sustras din casa gazdelor bani și bijuterii în valoare de 20 mii lei. Tînărul a profitat de bunăvoința unei familii la care ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:08
(6362 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Bătrînă de 95 ani, moartă în incendiu

O bătrînă din satul Murgeanca și-a pierdut viața după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs sîmbătă, 23 aprilie a.c., în jurul prînzului. Cel mai probabil, focul a pornit ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:07
(6994 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grajd incendiat

Un alt incendiu s-a produs în municipiul Urziceni, în duminica Paștelui. Un grajd care adăpostea 5 animale a fost cuprins de flăcări la orele amiezii. Pompierii au intervenit cu două autospeciale de lucru ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:06
(6200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a dat cu pietre în mașină

Duminică, 24 aprilie a.c., în jurul orei 19.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a fost sesizat prin 112 că în pădurea «Peri», de la marginea Sloboziei, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2011, 12:05
(7791 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia avariere


Hristos a Înviat!

Hristos a Înviat!

Redacția Independent vă urează Paște Fericit! ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2011, 00:01
(8390 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Școala începe miercuri, 27 aprilie 2011

Vacanța de Paște pentru elevi s-a prelungit cu o zi. Conform unui comunicat de presă al Inspectoratului Școlar Ialomița, elevii sînt anunțați că, potrivit deciziei Miniterului Educației, ultima zi de vacanță ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 11:54
(5371 vizualizări - 3 comentarii)


Dridu: Șofer pe cisternă, depistat că vindea motorină «la negru»

Polițiștii cercetează un bucureștean după ce a fost depistat vînzînd motorină «la negru». Astfel, joi, 21 aprilie, pe raza comunei Dridu, polițiștii au depistat un bărbat, de 47 ani, care transporta motorină ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:30
(9001 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu motorină


Slobozia: L-au prins în timp ce încerca să vîndă fier vechi fără documente

Agenți din cadrul Poliției Slobozia au verificat joi, 21 aprilie a.c., legalitatea operațiunilor desfășurate de o societate de colectare deșeuri feroase de pe raza municipiului. La această locație, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:25
(9280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii au acționat joi, 21 aprilie a.c., în intervalul orar 12.00-20.00, pe raza județului Ialomița, în zona municipiului Urziceni și a orașului Țăndărei pe linia creșterii gradului de siguranță rutieră ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:23
(7061 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Alcoprod Urziceni

În această dimineață, un bărbat a decedat în timp ce se afla la locul de muncă. Accidentul de muncă s-a petrecut în curtea unei firme din Urziceni, bărbatul fiind angajat al Alcoprod.
Vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2011, 10:08
(15259 vizualizări - 9 comentarii)


Hyundai, prezență de top la Salonul Auto de la Shanghai

Hyundai, prezență de top la Salonul Auto de la Shanghai

Hyundai a captat atenția la nivel mondial prin prezența la Salonul Auto de la Shanghai, noua generație de limuzine Hyundai Azera/Grandeur atrăgînd foarte mulți dintre vizitatorii Salonului. Automobilul ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 14:12
(6169 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ciulnița: Tânăr de 19 ani, cercetat de polițiști pentru că a tăiat cauciucurile unei mașini

Ciulnița: Tînăr de 19 ani, cercetat de polițiști pentru că a tăiat cauciucurile unei mașini

Polițiștii cercetează un tînăr, în vîrstă de 19 ani, din localitatea Poiana, pentru săvîrșirea infracțiunii de distrugere.
Un bărbat de 61 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția, miercuri, 20 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2011, 13:18
(6979 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița cauciuc


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...