Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicul Aliona Suvac, noul manager al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Medicul Aliona Suvac, noul manager al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Anul 2013 a adus schimbări în funcțiile de conducere ale Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are un nou director executiv, dar și un proaspăt director medical. Este vorba despre medicii Aliona Suvac și Olimpia Popescu...
Schimb de funcții Prin plecarea lui Radu Paros de la cîrma Servicului Județean de Ambulanță Ialomița, postul de manager al instituției a fost ocupat de medicul Aliona Suvac, cea care deținea funcția de director medical al Ambulanței Ialomița. Această preluare de ștafetă a fost anunțată neoficial încă din prima jumătate a lunii decembrie 2012 și s-a concretizat... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2013, 09:50 (13901 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Feteștenii au sărbătorit «tradițional» Boboteaza

Duminică, 6 decembrie 2013, de Bobotează, locuitorii municipiului Fetești au sărbătorit conform datinei populare. Gospodarii au defilat pe strada mare a orașului alături de armăsarii pregătiți pentru «Botezul Cailor». Printre zecile de călăreți și-a făcut apariția și Silvia Popescu, stăpîna Maiei, o iapă rasa frizian în vîrstă de 3 ani, unica prezență feminină de la parada cabalinelor. Sărbătoarea a continuat pe malurile Borcei, acolo unde 7 tineri curajoși au sărit în apele reci ale brațului Dunării pentru a prinde Crucea de Bobotează. Ca și anul trecut, norocosul a fost Florin Martinescu, de 25 ani, din Dragalina, venit special la Fetești să participe încă o dată la acest obicei...

... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2013, 09:40 (12541 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Perechea Crișan-Filimon a triumfat la turneul demonstrativ de la Slobozia

Tenis de masă sau ping-pong sau spectacol pînă la ultimul gong!

Perechea Crișan-Filimon a triumfat la turneul demonstrativ de la Slobozia

Pe 3 și 4 ianuarie 2013, Slobozia a trăit din nou bucuria de a găzdui un puternic turneu de tenis de masă. «Top 8» s-a numit competiția care a adunat în Sala Sporturilor din Slobozia, în fața unui public entuziast, 8 sportivi valoroși, dintre care 6 se regăsesc în primii 100 ai clasamentului mondial.Au încîntat prin jocul lor românii Adrian Crișan, Andrei Filimon, Constantin Cioti, reprezentanții Greciei-Călin Creangă și Gionis Panagiotis, sîrbul Aleksandar Karakasevic, croatul Zoran Primorac și explozivul belgian Jean-Michel Saive. Ultimul, tenismenul cu cel mai bogat palmares dintre cei prezenți, a fost de departe preferatul publicului.
Jucătorii au alcătuit 4 perechi, după cum urmează... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2013, 09:32 (7655 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Ialomița electorală

Alegeri parlamentare «hand-made»

La aproape o lună de la alegeri, Ialomița se întoarce în matcă. Parlamentarii se întorc în Parlament mai mulți, politicienii revin la vechile năravuri, primarii răsuflă ușurați pînă anul viitor... iar electoratului nu-i mai pasă de nimic! Zarurile au fost aruncate! Și, totuși... O analiză neexhaustivă a rezultatelor acestor alegeri se impune. Pentru că dincolo de «căratul la vot», dincolo de surpriza pe care a produs-o PP-DD și dincolo de victoria zdrobitoare a USL, rezultatele alegerilor din Ialomița ascund secrete pe care niciun oficial nu le mai vrea devoalate. Și tocmai de aceea încercăm să le descoperim noi. Poate dumneavoastră sînteți interesați...

Dați cîte două, să ajungă la toată lumea... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2013, 15:42 (7059 vizualizări - 8 comentarii)

Taguri: Ialomița votare

Click aici

EVENIMENT

Gimbășani: Și-a ucis mătușa cu sânge rece

Gimbășani: Și-a ucis mătușa cu sînge rece

Un conflict iscat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 29 decembrie 2012, în sînul unei familii din localitatea Gimbășani s-a transformat într-o nenorocire. O femeie de 62 ani a sfîrșit înjunghiată cu un cuțit. Agresorul, un bărbat de 34 ani, este chiar nepotul victimei. Ucigașul este cunoscut cu probleme psihice.

A murit într-o baltă de sînge
Primele informații referitoare la crima petrecută sîmbătă după-amiază la Gimbășani scot la iveală faptul că bătrîna, de 62 ani, a mers la casa ucigașului pentru a-i acorda îngrijiri mamei sale, bunica bărbatului de 34 ani. Bunele intenții ale... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2012, 17:43 (29094 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Medicul veterinar Valentin Ciobanu, dealer de ketamină

Președintele PSD Ciulnița, traficant de droguri

Ialomița: Medicul veterinar Valentin Ciobanu, dealer de ketamină

Arestările în dosarul deschis în cazul creatoarei de modă Mirela Rădulescu, acuzată de «trafic de droguri», au ajuns pînă în județul Ialomița. În mîinile procurorilor DIICOT și polițiștilor BCCO Craiova a căzut și medicul veterinar din localitatea Ciulnița, Valentin Ciobanu. Acesta este și liderul organizației PSD Ciulnița, iar la alegerile locale desfășurate în 10 iunie 2012 a candidat pentru fotoliul de primar... Ziarele centrale informează că acesta a fost reținut la București în urma unui flagrant, iar în acest moment a fost trimis în arest pentru 29 de zile...
Potrivit informațiilor oferite de anchetatori, medicul veterinar din localitatea Ciulnița, Valentin Ciobanu avea rolul de distribuitor... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2012, 09:44 (32365 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de milioane în învățământul preșcolar

«Viitor de aur» în Ialomița

Investiții de milioane în învățămîntul preșcolar

Investițiile din învățămîntul ialomițean s-au mutat, pe hîrtie, din curțile școlilor în cele ale grădinițelor. În ultimii 2 ani, potrivit planurilor, 18 unități preșcolare din județ ar fi trebuit construite și reabilitate... Deocamdată, lucrările se desfășoară, după cum am spus, doar pe hîrtie. Birocrația stufoasă și lipsa de interes țin la distanță muncitorii de șantiere. Singura certitudine pentru preșcolari rămîne grădinița de pe strada Prelungirea Sudului, din Slobozia. Acest obiectiv, care ar fi trebuit finalizat în februarie 2011, va avea recepția anul viitor, în martie...

16, cifră cu ghinion... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2012, 08:52 (7954 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Somnul Prefecturii Ialomița naște monștri

Control tematic amînat fără explicații

Somnul Prefecturii Ialomița naște monștri

Schimbările succesive de prefecți din Ialomița au instaurat la nivelul instituției o stare de provizorat cvasi-permanentă. În pofida asigurărilor oficiale, controalele tematice anunțate încă de la începutul acestui an nu au fost efectuate nici pînă în prezent. Una dintre problemele semnalate în mod curent o reprezintă inadvertențele din declarațiile de avere sau cele de interese ale aleșilor administrației locale. Prefectul Constantin Atanasiu declară că situația va fi remediată în cel mai scurt timp posibil...

Istoria mică a unei tematici cu pretenții
Moda controalelor tematice... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2012, 10:07 (11397 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița moare, dar nu se predă!

Raport despre starea județului

Ialomița moare, dar nu se predă!

Social-democrația, mai nou și liberală, a cîștigat pentru nu mai știm a cîta oară alegerile locale și generale. Drept urmare, Ialomița este obligată să suporte în continuare politici social-democrate... Potrivit datelor oficiale însă, în ultimii 8 ani Ialomița a rămas «încremenită» în proiecte. Deși uzată, sintagma definește corect situația economică și socială a județului: orașe fără locuri de muncă, un mediu rural pauperizat și o perspectivă sumbră a investițiilor viitoare...

«Strategia de dezvoltare», infirmată de realizări
Vă mai aduceți aminte campania electorală din anul... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2012, 16:42 (6729 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă un an de gală pentru fotbalul ialomițean

Sîmbătă, 15 decembrie 2012, Casa Fotbalului din Slobozia a forfotit de oameni. Lumea implicată în viața celor trei eșaloane ale fotbalului din județul nostru a fost adunată laolaltă pentru concluziile anului 2012 și pentru premierea simbolică a celor mai buni din sezonul 2011-2012. Încă din start merită menționată inițiativa AJF de a premia în mod special campioanele la juniori din Ligile a IV-a și a V-a cu patru mingi și cîte un rînd de echipament. Așadar, să fie fotbal!

Maestru de ceremonii, Alexandru Stoica
Amfitrionii ediției 2012 a «Galei Fotbalului Ialomițean» au fost, ca... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2012, 16:35 (6994 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița și-a prezentat viitorii antreprenori

Ialomița și-a prezentat viitorii antreprenori

Vineri, 21 decembrie a.c., viitorii antreprenori ialomițeni și-au prezentat afacerile pe care doresc să le înființeze în județ. Este vorba despre cursanții proiectului «Dezvoltarea antreprenoriatului inter-regional sudic-DAIRS»...
Scopul proiectului «Dezvoltarea antreprenoriatului inter-regional sudic-DAIRS» este acela de a sprijini persoanele care urmăresc să dezvolte o activitate independentă, în special în sectorul IMM și al microîntreprinderilor. Vineri, 21 decembrie a.c., viitorii antreprenori ialomițeni care au participat la cursurile desfășurate în cadrul acestui proiect și-au prezentat oficial ideile de afaceri. Acest proiect a fost derulat prin intermediul Agenției Județene pentru... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2012, 16:31 (6261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mini-retrospectiva anului sportiv 2012

Un coleg de redacție ne-a provocat să alcătuim un clasament al celor mai buni sportivi ialomițeni din 2012. Sigur, se poate face, dar preferăm să lăsăm astfel de ierarhii în seama celor «mai specialiști» decît noi. Aceștia își vor spune cuvîntul în zilele următoare. Miercuri, 19 decembrie a.c., s-a desfășurat la Sala Sportului «Sărbătoarea Pomului de Iarnă», eveniment organizat de CSS Slobozia. Joi, 20 decembrie, Direcția de Sport a organiza «Gala Sportului Ialomițean», unde am făcut cunoștință cu cei mai buni 10 sportivi ai județului... În ceea ce ne privește, credem că este greu să compari rezultatele celor care transpiră pe planșă cu ale celor care respiră în ritmul sacadat al mingilor de tenis... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2012, 16:22 (24408 vizualizări - 59 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița sub asediul Codului Galben. Viscolul a făcut ravagii în județ!

Ialomița sub asediul Codului Galben. Viscolul a făcut ravagii în județ!

Școlile din Ograda, Perieți, Cosîmbești, Buești, Ciulnița, Scînteia și Horia, ÎNCHISE

Sînt aproximativ 24 de ore de cînd în Ialomița ninge abundent. Pentru zona Bărăganului meteorologii au emis, inițial, o avertizare Cod Galben, urmînd ca în noaptea de 19/20 decembrie a.c. aceasta să se transforme în Cod Portocaliu. Din cauza viscolului puternic și a ninsorii, 6 persoane au rămas înzăpezite, circulația este îngreunată, iar 7 unități școlare și-au suspendat cursurile...

Oameni înzăpeziți
Imediat după miezul nopții de 19/20 decembrie a.c., județul Ialomița a intrat sub incidența Codului Galben. A început să ningă abundent și vîntul a prezentat intensificări susținute... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2012, 11:47 (6183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița viscol

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Poienaru-Agrofam» agită spiritele în Parchetul Ialomița

Prim-adjunctul Cătălin Hristescu, contestat de propriul șef

Dosarul «Poienaru-Agrofam» agită spiritele în Parchetul Ialomița

Pentru prim-procurorul (încă) «neuns» al Parchetului Ialomița, teoria judiciară «învățată» acasă n-are nimic a face cu socoteala din tîrg, unde latifundiarul Ștefan Poienaru cultivă anghinare. Așa se face că, deși există dovezi care-l incriminează, latifundiarul doarme liniștit pe perna lui pentru că a primit NUP într-unul dintre dosarele sale penale instrumentat chiar de «maestrul» procuratorii ialomițene, Cătălin Hristescu... Pînă aici, nimic nou sub soare, veți spune. Partea proastă e că, în locul tradiționalelor «felicitări», prim-procurorul Cristina Istrate, încă în funcție, a contestat soluția prim-procurorului adjunct Hristescu și a declinat dosarul «Poienaru-Agrofam» către Direcția Națională... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 14:04 (11536 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

5 jucători, «pe liber»

Fotbaliștii Unirii Slobozia au intrat vineri, 7 decembrie, în vacanță. Pe 5 dintre jucători reunirea din ianuarie 2013 îi va găsi la alte formații. Astfel, apărătorul Valentin Toma (31 ani), mijlocașii Adrian Cristea (35 ani), Ioan Ivașcu (20 ani), Marius Drăguț (23 ani) și atacantul Florin Anghel (26 ani) au fost puși «pe liber» de conducerea clubului. Valentin Toma a fost căpitanul echipei pînă în vara anului 2009, cînd a plecat la Dumărea Călărași, de unde a revenit la Unirea Slobozia, după doar un tur de campionat. Toma a fost singurul jucător de cîmp care nu a evoluat niciun minut în turul sezonului în curs. Adrian Cristea se numără și el printre veteranii echipei, activînd la Unirea chiar... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:54 (7640 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

O lecție despre (non)violența în familie

Al șaselea an de luptă pentru drepturile femeii

O lecție despre (non)violența în familie

Perioada 25 noiembrie-10 decembrie, marchează, anual, lupta permanentă a societății și autorităților cu fenomenul violenței împotriva femeii și combaterea acesteia în cadrul familiei. Anul acesta, la Țăndărei, Asociația Femeilor «Pro Familia» și Protopopiatul Fetești au marcat momentul și au organizat o masă rotundă în cadrul căreia au dezbătut starea de fapt existentă la nivelul județului, precum și progresele legislative înregistrate în ultimul an în combaterea acestui flagel.

Puterea exemplului
Miercuri, 5 decembrie 2012, Primăria Țăndărei, în colaborare cu asociația femeilor... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:42 (14148 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești

Apar primele noutăți

Rapid Fetești a terminat turul campionatului pe locul 8, poziție care nu este de natură să-i liniștească pe alb-vișinii în privința evitării retrogradării. Prin urmare, feroviarii caută să se întărească, iar primii pași în acest sens au fost deja făcuți. Astfel, feteștenii s-au înțeles cu fundașul lateral Gabriel Conțu (20 ani), de la CFR Constanța. Au venit, de asemenea, mijlocașul central Vasile Enache (20 ani), de la Cernavodă, jucătorul de bandă stîngă Alexandru Florea (21 ani), liber de contract și atacantul Mădălin Radu (23 ani), de la Portul Constanța. Totodată, Rapid Fetești l-a repatriat pe atacantul Mihai Uruc (18 ani), care a revenit în orașul natal după o perioadă petrecută la juniorii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:41 (5724 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Egal cu Voluntariul

Deși competiția în al treilea eșalon s-a întrerupt de trei săptămîni, fotbaliștii de la Viitorul Axintele au intrat în vacanță abia vineri, 14 decembrie. Miercuri, 5 decembrie, jucătorii antrenați de Ion Nica au disputat ultimul amical înaintea odihnei. Adversari le-au fost cei de la FC Voluntari, echipă care activează de asemenea în Liga a III-a, dar în seria a III-a. Ialomițenii și ilfovenii au terminat la egalitate, scor 1-1. Pentru Viitorul a punctat Ionuț Fătu. La această partidă au fost testați în eventualitatea transferului 3 jucători, toți mijlocași: Matei, Tudor și Bogoș. Ultimul este familiarizat cu fotbalul ialomițean, în urmă cu doi ani evoluînd pentru Unirea Slobozia. Ion Nica nu... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:37 (4710 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

A plecat Bianca Grigore

După ce în plină competiție au renunțat la serviciile Andreei Vasiliu, conducătorii Unirii Slobozia au hotărît să se despartă de o altă handbalistă, Bianca Grigore. Venită în vară de la Sfîntu Gheorghe, Bianca a fost accidentată o perioadă destul de lungă... În puținele ei apariții în tricoul Unirii nu a reușit să-l convingă pe antrenorul Liviu Paraschiv de utilitatea de a o păstra. În plus, pe postul de extremă dreapta, Paraschiv mai are trei variante: Jeni Drăgan, Alexandra Bocean și junioara Adina Nistor. Pînă la reluarea campionatului se dorește primenirea lotului cu încă 3-4 handbaliste, însă pînă la această oră conducerea nu are nimic cert...... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:35 (6441 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ialomița: Fotbalul județean a rămas în hibernare

Sîmbătă, 8 decembrie 2013, s-a desfășurat ultima etapă a turului în Liga a V-a, singura competiție care nu trăsese cortina în fotbalul ialomițean. În acest fel avem creionat întregul tablou al campioanelor de toamnă. Astfel, după cum știți, deși a promovat anul acesta, Voinței Cocora nu i-a fost greu să se acomodeze cu rigorile Ligii a IV-a și a terminat turul pe primul loc, cu 33 de puncte. În Liga a V-a, Andrias Andrășești își face simțită intenția de a reveni în eșalonul de elită al fotbalului ialomițean și conduce în seria I cu 38 de puncte. În seria a II-a lider este Unirea Fierbinți cu 42 de puncte. În Liga a VI-a, lider în seria I s-a înscăunat satelitul Rapidului Fetești, cu 38 de puncte... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:32 (4922 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: E. Coli în carne de pasăre

Potrivit unei informări media, în cursul lunii noiembrie 2011, inspectorii sanitar-i veterinari au efectuat o serie de verificări la produsele de origine animală. Astfel, în aceeași perioadă, inspectorii ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 15:40
(12184 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:43
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


Opel furat din Spania, găsit la Slobozia

Opel furat din Spania, găsit la Slobozia

Luni, 28 noiembrie, polițiștii au depistat la Slobozia o mașină la volanul căruia se afla un cetățean din Brăila, în vîrstă de 25 ani. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că mașina ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:30
(21479 vizualizări - 1 comentariu)


Fundata: Un paznic de vînătoare s-a împușcat în picior

Incident neobișnuit luni, 28 noiembrie, la Fundata. În timp ce se afla pe fondul cinegetic Fundata, un paznic de vînătoare s-a autoaccidentat, împușcîndu-se în picior. Potrivit polițiștilor, bărbatul, împreună ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:28
(15730 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Braconieri prinși cu un morun de 93 kg în căruță!

Bordușani: Braconieri prinși cu un morun de 93 kg în căruță!

Doi bărbați de 25, respectiv 43 ani, din Bordușani, au fost prinși luni, 28 noiembrie, de polițiști în timp ce transportau cu căruța un morun. Ulterior, ancheta polițiștilor împreună cu specialiștii Institutului ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:26
(19440 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarațiile 100, 300 și 710 se vor depune doar pe noile versiuni de soft

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, pentru îmbunătățirea serviciului de depunere a declarațiilor fiscale prin metode electronice de la distanță și pentru a preveni blocajele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:25
(11682 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 15 ani, electrocutat în triajul CFR

În timp ce se afla în zona triajului CFR Țăndărei, un băiat de 15 ani s-a urcat pe un vagon și s-a electrocutat, suferind arsuri pe aproximativ 40% din suprafața corpului. Pompierii de la Garda Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 15:14
(12149 vizualizări - 2 comentarii)


Balaciu: I-a luat foc casa de la jarul sobei

Locuința unui cetățean din Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul, încercînd să alimenteze o sobă cu combustibil, nu a sesizat cînd jarul din interior a căzut pe materialele combustibile ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 15:13
(16264 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Țăndărei: I-a furat telefonul în biserică

O femeie de 66 ani, din orașul Țăndărei, a alertat poliția duminică, 27 noiembrie a.c., cu privire la faptul că în timp ce se afla în incinta unei biserici i-a fost sustras telefonul mobil din geantă. ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 15:01
(16788 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: I-a furat aracii din curte ca să-i vîndă la fier vechi

Poliția Slobozia a fost sesizată sîmbătă, 26 noiembrie a.c., de către un bătrîn de 72 ani, domiciliat pe raza municipiului, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:58
(15176 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Patron cercetat penal

Poliția Fetești, urmare a unei sesizări a Direcției Generală de Finanțe Publice Ialomița, a demarat cercetările față de administratorul unei societăți comerciale din comuna Făcăeni, un bărbat de 60 ani ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:56
(19484 vizualizări - 2 comentarii)


Andrășești: Dosar penal pentru că a refuzat să fie testat alcoolscop

Un tînăr de 35 ani, din comuna Andrășești, a refuzat testarea cu aparatul etilotest Drager și recoltarea de probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei de către polițiștii care l-au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:50
(12137 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Bătrînul de 74 ani l-a lăsat la volan pe copilul de 12 ani!

Duminică, 27 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe DJ201-Bărcănești, un minor în vîrstă de 12 ani, din comuna Manasia, în timp ce conducea un autoturism, fiind însoțit ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:47
(11379 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

La primele ore ale dimineții de 26 noiembrie a.c., polițiștii au depistat pe raza municipiului Fetești un tînăr, de 29 ani, din Călărași, în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:44
(9785 vizualizări - 0 comentarii)


Păltiniș: A încercat să evite un pieton și s-a izbit frontal de un alt vehicul

În timp ce un tînăr, de 33 ani, din Slobozia, conducea vineri, 25 noiembrie a.c., o autoutilitară pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia, pe raza comunei Păltiniș, a evitat acroșarea unui pieton care ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:41
(11163 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Surprinși la volan fără permise

Vineri, 25 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic pe raza municipiului Slobozia un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, în vîrstă de 38 ani. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:39
(13846 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 294 de sancțiuni contravenționale, amenzi de peste 61000 lei

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:36
(19224 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

Efectivele Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au fost sesizate duminică, 27 noiembrie a.c., de către un agent de pază al unei societăți comerciale de pe raza comunei Movila despre faptul că mai multe persoane ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:35
(13670 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Pieton izbit consecutiv de trei autovehicule. Șoferii nu au oprit la locul accidentului!

Joi, 24 noiembrie a.c., în jurul orei 17.15, pe DN2, în afara localității Urziceni, în timp ce un bărbat s-a angajat în traversarea părții carosabile prin loc nepermis și fără să se asigure, a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 19:32
(8537 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Casieriile Enel din Ialomița, închise de 1 decembrie

Toate casieriile Enel Energie din județul Ialomița vor fi închise joi, 1 decembrie 2011, zi liberă legală cu ocazia Zilei Naționale a României. Activitatea va fi reluată conform programului obișnuit de ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 19:06
(11605 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în școli, o prioritate a polițiștilor: 7 elevi chiulangii depistați

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat pe lina prevenirii și combaterii delincvenței juvenile și asigurării climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă a unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 19:02
(9618 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Autospeciale noi pentru pompieri

ISU Ialomița: Autospeciale noi pentru pompieri

Ultimele autospeciale așteptate anul acesta la Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au sosit la sediul unității. Autospecialele de lucru cu apă și spumă sînt de ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 19:01
(12213 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Beat la volan

O patrulă de siguranță publică a identificat, pe raza comunei Balaciu, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 61 ani, din comuna Sfântu Gheorghe, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 19:00
(11929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Eliberarea de adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii măsurilor de dezvoltare rurală cuprinse în axa II din Programul Național de Dezvoltare Rurală 2007-2 ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 18:58
(15431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț identificat de polițiști la scurt timp după ce a furat un telefon mobil

Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că unei femei de 48 ani i-a fost sustras telefonul mobil din interiorul firmei unde este gestionară. Din verificările efectuate, s-a stabilit faptul ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 18:56
(11059 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița avertizează asupra gripei aviare din Ungaria

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță toți crescătorii de păsări din exploatațiile nonprofesionale că, în conformitate cu mesajul transmis de Comisia Europeană, a ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 18:54
(11951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori arestați

Doi bărbați, unul din Slobozia, iar celălalt din Coșereni, pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost încarcerați în Penitenciarul Slobozia. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 18:52
(12607 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției pe raza localităților Urziceni și Țăndărei

Efective sporite de polițiști au acționat pe raza localităților Urziceni și Țăndărei pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență și asigurarea climatului de siguranță și disciplină în traficul ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2011, 18:50
(18868 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat mangă la volan la primele ore ale dimineții

O patrulă din cadrul Biroului Rutier a identificat în dimineața zilei de joi, 24 noiembrie a.c., pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia un autoturism la volanul căruia se afla un localnic, de 33 ani, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 13:00
(10068 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Copil de 9 ani, acroșat de un autoturism

Miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 17,00, pe DN2A, în afara localității Ograda, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 41 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:57
(9079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...