Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fără gaze, apă și lumină pînă la vară

Cartierul «Slobozia Nouă», sacrificat în numele apei potabile

Joi, 29 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au decis sistarea investițiilor pentru rețeaua de gaze și apă în cartierul «Slobozia Nouă». Decizia a generat proteste din partea proprietarilor care au case în cartier. Conform declarațiilor oficiale, investițiile vor fi finalizate în vara anului 2013...

Proprietarii spun da, consilierii votează nu
Joi, 29 noiembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2012 și realocarea excedentului bugetar rezultat în decursul acestui... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:33 (6489 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Trei morți pe șoselele nedeszăpezite din Ialomița...

Miercuri, 12 decembrie 2012. După amiază neagră în județul Ialomița... Două accidente de circulație, unul petrecut la Țăndărei și celălalt la Cotorca, au trimis la cer trei vieți. Cauza tragediilor a fost comună: șoselele prost deszăpezite...
În accidentul de la Țăndărei și-au pierdut viața o femeie de 45 ani și un tînăr de 29 ani. Aceștia se aflau într-o mașină înmatriculată în Gorj și circulau în direcția Constanța-Slobozia. La intrare în orașul Țăndărei, pe o porțiune de drum nedeszăpezită, automobilul a derapat, a intrat pe contrasens și s-a izbit puternic de un tir, condus de un șofer, de 54 ani, din Hîrșova. «Vă spun eu că șoseaua era plină de zăpadă. Femeia a vrut să pună frînă dar... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 15:55 (9362 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe drumurile din Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Codul Galben emis de Administrația Națională de Meteorologie a luat prin surprindere autoritățile ialomițene. În noaptea de marți spre miercuri, 11/12 decembrie a.c., pe drumurile din județ 8 automobile au rămas blocate. În momentul de față, pe toate arterele rutiere din Ialomița se circulă în condiții de iarnă...
Imediat după miezul nopții, pe DN2C, în zona localității Grivița, 4 automobile au rămas blocate pe șosea din cauza ninsorii. Situația a fost remediată cîteva ore mai tîrziu, după intervenția utilajelor de deszăpezire. Probleme au fost semnalate și pe DN21, în zona localității Iazu, acolo unde un tir a ieșit în decor. Și pe DN2A au fost înregistrate evenimente rutiere provocate... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 13:01 (8036 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Și în Ialomița, iarna nu-i ca vara

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Prefectul Constantin Atanasiu a susținut vineri, 7 decembrie 2012, a doua conferință de presă din istoria posibil scurtului său mandat. Și probabil ultima, ne hazardăm noi să pronosticăm... Nu vă bucurați domnu’ subprefect, nimic nu e sigur pe lumea asta! Revenind, prefectul județului Ialomița a organizat o conferință de presă în care singurul lucru notabil pe care l-a declarat a fost următorul: «Ialomița are rezerve pentru o lună...» (?!).

Un prefect discret, dar inutil
Așa cum precizam, prefectul Constantin Atanasiu a organizat cea de-a doua conferință de presă de la înscăunarea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 18:16 (6992 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Lucrările la stația de tratare a apei sînt finalizate în proporție de 95%. Apa va fi potabilă de Moș Nicolae, iar nota de plată a investiției crește... «Eu nu mai sînt în campanie. Vreau apă pentru slobozeni!» declară Alexandru Stoica.

Ultima sută de metri
Administrația locală anunță un nou termen pentru demararea probelor tehnologice la stația de tratare a apei. Primarul Alexandru Stoica a declarat că, cel mai probabil, la robinetele slobozenilor va curge apă potabilă de Moș Nicolae. «E ca și gata! Ne grăbim cît putem. Dar nici nu vrem să facem vreo prostie... Politica e politică... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:28 (13185 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei pledează «nevinovat»!

Sporuri «ilegale» pentru profesori?

Curtea de Conturi Ialomița îi somează pe profesorii suplinitori ai Liceului «Paul Georgescu» din Țăndărei să înapoieze sporurile salariale acordate. Vorbim de un venit total de 2000 lei, pe care dascălii i-au primit în urma orelor predate în anul școlar 2011-2012... Revoltate de raportul «rușinos», cadrele didactice au luat calea instanței și cer socoteală inspectorilor Curții de Conturi la Tribunalul Ialomița!

Operațiunea «controlul»
An de an, inspectorii Curții de Conturi Ialomița trec pragul instituțiilor publice și întocmesc rapoarte peste rapoarte cu privire la activitatea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:26 (5893 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Copiii și adulții din cartierul Bora au primit anul acesta, de la Moș Nicolae, un cadou inedit. Miercuri, 5 decembrie 2012, a fost inaugurat primul Centrul Multifuncțional din oraș, destinat activităților educative și culturale. Beneficiarii Centrului vor participa la lecții de utilizarea a calculatorului, after school și educație sanitară... Fondurile pentru construcția centrului au fost acordate de Banca Mondială, iar valoarea lucrărilor se ridică la 150 mii euro...

Să fie Centru Multifuncțional...
Construcția Centrului Multifuncțional din cartierul Bora a fost dezbătută în... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:15 (7718 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

Administrația Ciupercă în offside

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

În anul de grație 2009, la Mărculești, administrația PD-L de la acel moment demara în baza unei finanțări derulate prin intermediul Ordonanței 577 o amplă lucrare de reabilitare a rețelei de apă a comunei. La 3 ani distanță și cu sprijinul activ al administrației Ciupercă, lucrarea este blocată. Pînă aici, nimic extraordinar, veți spune, că doar nu este prima dată cînd administrația județeană blochează o investiție de anvergură în mediul rural (și nici ultima, din păcate, adăugăm noi!). Numai că de data aceasta, susțin surse autorizate din interiorul instituției, Ciupercă&comp. se fac vinovați de deturnarea fondurilor alocate acestei investiții. Iar pentru că tacîmul să fie complet și servit... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 17:12 (6052 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic de familie cere «spor de stres»

Sănătatea își iese din minți la Adîncata!

Un medic de familie cere «spor de stres»

Stresul pune în pericol sănătatea medicilor de familie din Ialomița! A simțit-o pe pielea ei doctorița Mihaela Oprea, de la Adîncata. Aceasta a solicitat Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 5 lei per consultație reprezentînd «spor de stres»... «Nu mă mai înțeleg cu pacienții!» declară medicul ajuns în pragul disperării. Cererea doctoriței Oprea a încins spiritele în rîndul comunității din Adîncata. Oamenii se declară nemulțumiți de serviciile medicale pe care le primesc și refuză să mai treacă pragul cabinetului din localitate...

«Sporul de stres» costă 5 lei
... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 15:21 (12925 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Dănuț Alexandru Potor, președintele Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Săptămîna trecută, membrii Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni s-au reunit pentru a evalua stadiul depunerilor de proiecte pe sesiunile active din cadrul programelor derulate în cadrul acestei structuri. Potrivit informațiilor oficiale, la acest moment 12 din cele 21 de proiecte existente sînt operative. «Am decis amînarea cu o saptămînă a închiderii sesiunii, pentru a oferi și celorlalte proiecte șansa de a se alinia la start. Este vorba de întîrzieri generate de cauze externe, respectiv autorizații și avize de conformare... Termenul final stabilit de comun acord este de 29 noiembrie!» a declarat ulterior întîlnirii Dănuț Alexandru Potor, președintele G... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 11:13 (7162 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milioane de lei cheltuite pe asistență socială în Ialomița!

Asistența socială în Ialomița costă enorm! Numai în anul 2011 au fost acordate peste 42 milioane lei reprezentînd alocații sociale... În 2012, cei mai mulți bani au fost acordați în luna septembrie. Asistații sociali ialomițeni au costat bugetul de stat suma de 7,5 milioane lei...

Alocații sociale de 42 milioane lei
Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, la nivelul anului 2011, cele mai multe plăți au fost efectuate către persoanele care beneficiază de alocații sociale. Vorbim despre un total de peste 42 milioane lei. Tot în... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:11 (5270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mai avem nevoie și de iarbă...

Mai avem nevoie și de iarbă...

Țineți minte remix-ul acela obsedant, cîntat de George Nicolescu... «Foaie verde lacrimă subțire, pe islaz, prin șanț, prin cimitire, pe Pămînt e foc și sete oarbă, MAI AVEM NEVOIE ȘI DE IARBĂ!»... Ei, bine, vă mărturisim rușinați că atunci artistul nu ne-a convins, mai ales că doza de «iarbă» era prohibitivă pentru buzunarele noastre. În schimb, Mihail Grigore din Slobozia, pensionar de meserie și deținătorul unei rețete unice de resuscitat iarba de pe Național Arena, ne-a convins! De aceea am decis să vă prezentăm, în premieră mondială, rețetarul acestei metode unicat de producție a gazonului...

«Meciul cu Norvegia»... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:03 (7066 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița gazon

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Așa cum vă anunțam săptămîna trecută, lansăm astăzi unul dintre cele mai surprinzătoare scenarii politie ale anului viitor. Potrivit informațiilor pe care le deținem, viitorul președinte al PSD Ialomița nu va fi nici Ion Toma, nici Mihăiță Găină... Ci Marin Constantin, pe numele său mic Costică, ex-primarul de Albești, ajuns peste noapte subprefect apolitic al județului Ialomița.

Sic transit gloria
După cum știți, declarațiile din ultimii ani ai președintelui Silvian Ciupercă zugrăvesc un viitor luminos și ferice al Organizației. Conform acestuia, mieii electorali vor sta la masă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 09:42 (8208 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă o dată, gazde darnice

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Chindia Tîrgoviște 3-3

Încă o dată, gazde darnice

Unirea Slobozia «dă pe pere ce ia pe mere», cum spunea pe vremuri un clișeu la «Fotbal, minut cu minut» celebra emisiune radiofonică. Elevii lui Marin Dună sînt lei în deplasare și băieți de treabă acasă. Partida contra Chindiei Tîrgoviște, ultima a turului, disputată sîmbătă, 1 decembrie, a fost a treia consecutivă în care, după victorii în deplasare, slobozenii pierd două puncte acasă. Și prima în care, ca o exacerbare a sportivității, văzînd neputința adversarului, echipa noastră îi dă o mînă de ajutor. Să fie de Ziua  României...

Festival de goluri sub ochii «Baciului»
... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:28 (7712 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Axintele, victorie și o înfrîngere în amicale

Cu toate că peste campionat a venit pauza competițională, Viitorul Axintele continuă pregătirile pînă în jurul datei de 14 decembrie. Săptămăna trecută, echipa antrenată de Ion Nica a susținut două meciuri amicale, cu echipe angrenate în Liga a III-a. Alb-verzii au trecut în prima întîlnire cu scorul de 2-1 de Victoria Chirnogi, golurile ialomițenilor fiind marcate de Dănuț Chiriță și Alin Robu. În al doilea joc, Viitorul a pierdut cu 2-1 în fața Progresului din Cernica. Laurențiu Novac a marcat pentru echipa noastră, tot el ratînd și o lovitură de la 11 metri. Miercuri, 5 decembrie, Viitorul mai susține un test cu FC Voluntari, pe terenul acesteia. Altfel, așa cum anunțam săptămîna trecută, ... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:25 (6457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Geantă, locul II la Turneul Campionilor

La finele săptămînii precedente, s-a desfășurat la București a III-a ediție a Turneului Campionilor, competiție de tenis de cîmp. La categoria «+55» s-a prezentat și jucătorul slobozean Mihai Geantă, în fapt cîștigătorul primelor două ediții care s-au desfășurat la Amara. Geantă a avut și acum un parcurs foarte bun, trecînd lejer de cele trei meciuri din grupă. În semifinale, sorții i-au hărăzit un adversar devenit tradițional: ziaristul Cristian Tudor Popescu. Mihai Geantă a învins și de această în trei seturi: 6-0, 1-6, 10-6. Din păcate, slobozeanul a trebuit să se recunoască învins în finală în fața bucureșteanului Marian Mîrza, fost component al echipei de Cupa Davis a României, actualmente... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:16 (7094 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pîine și circ pentru tot alegătoru’

1 Decembrie la estradă în capitala de județ...

Ialomița sărbătorește în fiecare an 1 Decembrie lîngă bustul lui Mihai Viteazul de pe Bulevardul Unirii. Și, tot în fiecare an, oficialii se înghesuie la depunerea de coroane, discursuri patriotarde (anul acesta mai scurte și mai decente decît în alți ani...) și tradiționala defilare a detașamentelor militare locale și tehnicii de luptă din dotare. Spre deosebire de anii anteriori însă, anul acesta oficialii prezenți s-au cocoțat pe o estradă de o jumătate de metru înălțime, pentru a fi văzuți mai bine. Inițiativa a fost explicată pedant de către președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, unul dintre beneficiarii acestei idei. «De obicei, la astfel de evenimente, oamenii sînt... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2012, 20:48 (6609 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Trei bebeluși, români de-adevăratelea!

Au venit pe lume de Ziua Națională a României

Ialomița: Trei bebeluși, români de-adevăratelea!

1 decembrie a adus bucurie și în saloanele Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia. De Ziua Națională a României au venit pe lume trei bebeluși...
Primul copil, un băiețel de 3,20 kg, s-a născut imediat după miezul nopții, la ora 00,30. Venit pe lume aproape de ivirea zorilor, al doilea român adevărat din Ialomița este unul cu greutate. Vorbim despre un alt băiețel, care a cîntărit la naștere 3,65 kg. În timp ce militarii mergeau în pas de defilare pentru a marca ziua de 1 Decembrie, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a venit pe lume și o fetiță, de 2,8 kg.
«Cei doi băieți s-au născut prin cezariană, iar fetița pe cale naturală... Toți sînt însă sănătoși... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2012, 20:46 (4418 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Maia Morgenstern: «La Slobozia există un public însetat de teatru!»

În urmă cu o săptămînă, marea actriță Maia Morgenstern a dat viață la Slobozia personajului Miss Daisy, eroina operei «Miss Daisy și șoferul ei» semnată de dramaturgul american Alfred Uhry. Este cel mai mare eveniment cultural organizat la Slobozia în ultimii 10 ani...
Chiar dacă acțiunea piesei se petrece în America anilor 1960, într-o societate plină de stereotipii și prejudecăți, tema creației lui Uhry este actuală și are la bază condiția omului ajuns la vîrsta a treia. Și, totuși, întîlnirea cu Maia n-a fost ratată nici de tineri, nici de vîrstnici... Peste 400 de oameni au privit-o și au aplaudat-o pe Miss Daisy... La finalul spectacolului, Maia Morgenstern a transmis toată admirația... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2012, 18:11 (6491 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

O dată vede nașul ștampila finului

Botez electoral cu happy end

Joi, 29 noiembrie 2012, oficialii din cadrul administrației locale și județene au botezat 40 de adulți și copii din cartierul Bora. Evenimentul s-a bucurat de un real interes în sînul comunității... Pe de altă parte, preotul paroh Nicolae Gangă al bisericii din cartier s-a declarat deranjat de publicitatea negativă creată în jurul evenimentului...

Scîncete electorale…
Joi, 29 noiembrie a.c., la ora 11,30, biserica de la Bora s-a dovedit neîncăpătoare pentru mulțimea de oficiali veniți să nășească. De la prefectul Constantin Atanasiu și primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, peste... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2012, 17:46 (15328 vizualizări - 29 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Spărgător de locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au identificat un bărbat, de 50 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind încarcerat ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2018, 20:10
(4751 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Valențe culturale ale securității și sănătății în muncă»

Inspectoratul de Muncă Ialomița, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, continuă în anul școlar 2017-2018 derularea proiectului «Valențe culturale ale securității și sănătății în muncă ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2018, 13:10
(4496 vizualizări - 0 comentarii)


Șindrilița: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Un microbuz care se deplasa dinspre Urziceni către București și în care se aflau aproximativ 15 persoane a fost implicat într-un accident rutier la ieșirea din Șindrilița, localitate aflată la granița dintre ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2018, 17:51
(5955 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: L-a luat la bătaie cu bâta din cauza unui cal. Arestat pentru «tentativă la omor»!

Un bărbat din comuna Perieți a fost arestat preventiv de Tribunalul Ialomița, la 8 luni după ce și-a lovit cu bâta un amic. Victima a iscat o discuție contradictorie, după ce i-a reproșat agresorului că ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 19:05
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii feteșteni au identificat un tânăr de 27 de ani bănuit de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt calificat». Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 18:40
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 100 mii de lei, 14 permise de conducere reținute

Luni și marți, 5/6 februarie 2018, polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Au fost organizate 19 acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 18:20
(5006 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare pentru pesta porcină africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița reamintește tuturor crescătorilor de porcine din județul Ialomița că, pe teritoriul României, la momentul actual, sunt declarate oficial ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2018, 10:20
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, un bucureștean s-a izbit cu mașina de parapet

Sâmbătă, 3 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, în apropiere de municipiul Urziceni, s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 17:25
(6228 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 220 mii de lei, 30 de permise reținute!

În perioada 2-4 februarie a.c., polițiștii au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, au fost aplicate peste 650 de sancțiuni contravenționale, au fost constatate aproape ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 17:20
(4239 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Prima de inserție pentru absolvenți

Prin Legea nr. 250/2017, act normativ ce aduce modificări Legii nr. 76/2002, este introdusă prima de inserție pe care o pot primi absolvenții înregistrați la AJOFM, dacă se încadrează în muncă. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 12:25
(4993 vizualizări - 0 comentarii)


Pagini noi de internet pentru Instituțiile Prefectului

Paginile web ale Instituțiilor Prefectului au adoptat un model unitar pentru a facilita un acces rapid la informațiile privind principalele servicii de interes pentru cetățeni. În scopul asigurării unei ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2018, 11:20
(4052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean din Grindu, arestat pentru infracțiuni comise în Ungaria

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni pe teritoriul Ungariei. La data de 30 ianuarie 2017, polițiștii de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 20:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: «Ziua Mondială a Zonelor Umede»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia vor marca și în acest an «Ziua Mondială a Zonelor Umede». Copiii participanți de la grădinițe ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 19:10
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat doi bărbați, de 19 și 31 de ani, din Slobozia, aceștia fiind bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 18:50
(4957 vizualizări - 0 comentarii)


Transport agabaritic pe ruta IMGB-Constanța Poarta 7

În perioada 02.02-05.02.2018 se va efectua un transport cu depășiri pe ruta IMGB-DN Centura București-A2-DN21-Slobozia-DN2A-Țăndărei-DN2A-HârșovaDN2AOvidiu-A4-Constanța Poarta 7. Etapele ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 18:40
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Pescar înecat în lacul de acumulare Dridu

Pescar înecat în lacul de acumulare Dridu

Un bărbat de 50 de ani a intrat cu o barcă improvizată pe lacul barajului Dridu, în dimineața zilei de 31 ianuarie 2018. În jurul orei 9,00, a fost văzut de un cetățean căzând din barcă în apa înghețată ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 11:20
(6041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu înecat


Ialomița: Arestat pentru tentativă de omor

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Oancea Gabriel Costel pentru săvârșirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2018, 10:35
(7086 vizualizări - 5 comentarii)


Incendiu la Sudiți

Pe data de 29 ianuarie 2018, către miezul nopții, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de plante furajere, izbucnit la o fermă din comuna Sudiți. Aproximativ ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2018, 19:35
(6444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Percheziții la Manasia. Contrabanda cu țigări, în vizor!

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, luni, 29 ianuarie 2018, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2018, 19:15
(5914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comercianți de articole de sport contrafăcute, depistați de jandarmi

Slobozia: Comercianți de articole de sport contrafăcute, depistați de jandarmi

În cadrul acțiunilor de combatere a comerțului ilicit, jandarmii echipei de intervenție Slobozia au depistat joi, 25 ianuarie 2018, în Bazarul Municipal din Slobozia, 3 firme care comercializau peste 2 ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2018, 18:05
(6299 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Peste 300 de polițiști au acționat, în ultimele 48 de ore, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului Afacerilor Interne. Au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2018, 19:35
(4932 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Panouri de înștiințare la clădirile fără autorizație de incendiu

Începând cu data de 21 ianuarie 2018, a intrat în vigoare Legea nr. 28/2018, pentru completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor. Noile prevederi impun afișarea unor panouri de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:50
(8891 vizualizări - 0 comentarii)


DAJ Ialomița: Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susținere a crescătorilor de suine

Crescătorii de porci vor beneficia, în perioada 2018-2020, de o schemă de sprijin financiar pentru aplicarea programului de susținere a acestora în vederea producerii cărnii de porc, pentru creșterea, îngrășarea ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:35
(9704 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Prima de activare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința șomerilor înregistrați în evidențele Agentiei care nu beneficiază de indemnizație de șomaj că, în conformitate cu prevederile ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:20
(6343 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

În contextul «Anului omagial al unității de credință și de neam» și «Anului comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918», Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița cu Program Normal «Pinocchio ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:15
(7019 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 400 de polițiști au acționat în perioada 19-21 ianuarie a.c., pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:05
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie au emis o avertizare Cod Galben de ninsori pentru județul Ialomița. Atenționarea meteo intră în vigoare pe data de 22 ianuarie 2018, la ora 05,00, și ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2018, 16:38
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărean arestat pentru infracțiuni comise pe teritoriul Ungariei

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Ungaria. La data de 18 ianuarie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2018, 17:20
(8292 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Adâncata

Miercuri, 17 ianuarie 2018, în jurul orei 13,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Adâncata s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 18:05
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 40 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Pentru siguranța cetățenilor, peste 200 de polițiști au acționat pe parcursul zilei de miercuri, 16 ianuarie 2018, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 17:10
(9980 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...