Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

A plecat Bianca Grigore

După ce în plină competiție au renunțat la serviciile Andreei Vasiliu, conducătorii Unirii Slobozia au hotărît să se despartă de o altă handbalistă, Bianca Grigore. Venită în vară de la Sfîntu Gheorghe, Bianca a fost accidentată o perioadă destul de lungă... În puținele ei apariții în tricoul Unirii nu a reușit să-l convingă pe antrenorul Liviu Paraschiv de utilitatea de a o păstra. În plus, pe postul de extremă dreapta, Paraschiv mai are trei variante: Jeni Drăgan, Alexandra Bocean și junioara Adina Nistor. Pînă la reluarea campionatului se dorește primenirea lotului cu încă 3-4 handbaliste, însă pînă la această oră conducerea nu are nimic cert...... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:35 (6441 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ialomița: Fotbalul județean a rămas în hibernare

Sîmbătă, 8 decembrie 2013, s-a desfășurat ultima etapă a turului în Liga a V-a, singura competiție care nu trăsese cortina în fotbalul ialomițean. În acest fel avem creionat întregul tablou al campioanelor de toamnă. Astfel, după cum știți, deși a promovat anul acesta, Voinței Cocora nu i-a fost greu să se acomodeze cu rigorile Ligii a IV-a și a terminat turul pe primul loc, cu 33 de puncte. În Liga a V-a, Andrias Andrășești își face simțită intenția de a reveni în eșalonul de elită al fotbalului ialomițean și conduce în seria I cu 38 de puncte. În seria a II-a lider este Unirea Fierbinți cu 42 de puncte. În Liga a VI-a, lider în seria I s-a înscăunat satelitul Rapidului Fetești, cu 38 de puncte... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 12:32 (4922 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița impun «taxe pe lîngă lege»

Activitatea administrațiilor locale din Ialomița poate face oricînd obiectul unor dosare penale. Un raport al Prefecturii Ialomița scoate la iveală faptul că primăriile din județ s-au «specializat» în impunerea de taxe ilegale! Așa se face că unii dintre contribuabilii ialomițeni sînt nevoiți să plătească bani pentru servicii închipuite. În comuna Gheorghe Doja localnicii erau obligați să plătească abuziv pînă la 100 lei pentru serviciul de salubrizare, în timp ce, la Perieți, Primăria solicita bani pentru pază și protecție. În schimb, preocuparea administrațiilor pentru colectarea taxelor și impozitelor locale rămîne la fel de scăzută...

Operațiunea «birul»... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 11:15 (9731 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

7 dintre cei 9 parlamentari ialomițeni și-au preluat «oficial» mandatele

7 dintre cei 9 parlamentari ialomițeni și-au preluat «oficial» mandatele

Vineri, 14 decembrie a.c., la orele 12,00, doar 7 din cei 9 parlamentari ialomițeni și-au preluat «oficial» mandatele de deputați și senatori. Ceremonia s-a desfășurat la sediul Biroului Județean Electoral, în prezența celor doi co-președinți ai USL Ialomița... Aurelian Ionescu, deputat USL în colegiul 4 Urziceni, a făcut primele declarații «neautorizate». Declarația sa confirmă că, în Ialomița, USL se pregătește de război intern...
Parlamentarii ialomițeni care și-au preluat mandatele au fost Cristina Pocora, deputat USL în Colegiul 1, Mario Caloianu, deputat PP-DD în Colegiul 1, Mihăiță Găină, deputat USL în Colegiul 3, Aurelian Ionescu, deputat USL în Colegiul 4, Tinel Gheorghe, deputat... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2012, 18:01 (9703 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Activitatea de control a Prefecturii Ialomița asupra actelor administrative emise de autoritățile locale în anul 2011 scoate la iveală amănunte uluitoare. Peste 1000 de documente emise de primăriile ialomițene sînt considerare ilegale. Tot în 2011, pe rolul instanțelor de contencios administrativ au fost înregistrate 38 de dosare noi, ce vizează deficiențe înregistrate de administrațiile din județ...

Număr record de documente ilegale
Prefectura Ialomița a efectuat un control amănunțit în bibliografia administrațiilor locale. Reprezentanții instituției au verificat toate actele... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:56 (6979 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Congelatorul din saloane...

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Frigul de afară s-a instalat și în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia! Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița este încălzită doar 6 ore pe zi... Totul din cauza centralei termice, vechi de aproape 40 de ani, care nu poate oferi un confort termic sporit.  Pentru a nu deveni blocuri de gheață, bolnavii sînt sfătuiți să-și aducă de acasă cîte o aerotermă...

Încălzire cu program
După trei ani de muncă asiduă, în primăvara acestui an, mai exact la sfîrșitul lunii aprilie, eforturile administrației județene de a consolida structura Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:36 (6661 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Șoselele groazei» în Ialomița

«Șoselele groazei» în Ialomița

Șoselele județului continuă să fie scăldate în sînge! O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2012, au fost înregistrate mai multe accidente de circulație în urma cărora mai mulți oameni și-au pierdut viața. În majoritatea cazurilor, cauza tragediilor a fost aceeași, viteza mult prea mare...

Au gonit spre moarte
Raportul sumbru al reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, pe șoselele județului, în perioada 1.01.2012-21.11.2012, s-au petrecut 80 de accidente rutiere grave, cu 30 mai multe decît în perioada similară... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:26 (6420 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Bazin de înot în plină iarnă

Atenție, se lucrează!

Bazin de înot în plină iarnă

Anunțat ca fiind o certitudine încă de la jumătatea ultimului mandat al primarului Gabi Ionașcu, bazinul de înot didactic din vecinătatea terenurilor de tenis ar putea fi finalizat în această iarnă. Investiția are o valoare inițială de 7,4 milioane lei și este realizată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții...

Soluții tehnice proaste
În urmă cu aproape 3 ani, cînd a fost fixată locația acestuia, autoritățile locale promiteau că bazinul de înot didactic va reprezenta un reper pe harta investițiilor cu caracter sportiv din oraș și din Ialomița. Zilele trecute, în interiorul... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:49 (11402 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fără gaze, apă și lumină pînă la vară

Cartierul «Slobozia Nouă», sacrificat în numele apei potabile

Joi, 29 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au decis sistarea investițiilor pentru rețeaua de gaze și apă în cartierul «Slobozia Nouă». Decizia a generat proteste din partea proprietarilor care au case în cartier. Conform declarațiilor oficiale, investițiile vor fi finalizate în vara anului 2013...

Proprietarii spun da, consilierii votează nu
Joi, 29 noiembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2012 și realocarea excedentului bugetar rezultat în decursul acestui... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:33 (6489 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei morți pe șoselele nedeszăpezite din Ialomița...

Miercuri, 12 decembrie 2012. După amiază neagră în județul Ialomița... Două accidente de circulație, unul petrecut la Țăndărei și celălalt la Cotorca, au trimis la cer trei vieți. Cauza tragediilor a fost comună: șoselele prost deszăpezite...
În accidentul de la Țăndărei și-au pierdut viața o femeie de 45 ani și un tînăr de 29 ani. Aceștia se aflau într-o mașină înmatriculată în Gorj și circulau în direcția Constanța-Slobozia. La intrare în orașul Țăndărei, pe o porțiune de drum nedeszăpezită, automobilul a derapat, a intrat pe contrasens și s-a izbit puternic de un tir, condus de un șofer, de 54 ani, din Hîrșova. «Vă spun eu că șoseaua era plină de zăpadă. Femeia a vrut să pună frînă dar... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 15:55 (9363 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe drumurile din Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Codul Galben emis de Administrația Națională de Meteorologie a luat prin surprindere autoritățile ialomițene. În noaptea de marți spre miercuri, 11/12 decembrie a.c., pe drumurile din județ 8 automobile au rămas blocate. În momentul de față, pe toate arterele rutiere din Ialomița se circulă în condiții de iarnă...
Imediat după miezul nopții, pe DN2C, în zona localității Grivița, 4 automobile au rămas blocate pe șosea din cauza ninsorii. Situația a fost remediată cîteva ore mai tîrziu, după intervenția utilajelor de deszăpezire. Probleme au fost semnalate și pe DN21, în zona localității Iazu, acolo unde un tir a ieșit în decor. Și pe DN2A au fost înregistrate evenimente rutiere provocate... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 13:01 (8036 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Și în Ialomița, iarna nu-i ca vara

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Prefectul Constantin Atanasiu a susținut vineri, 7 decembrie 2012, a doua conferință de presă din istoria posibil scurtului său mandat. Și probabil ultima, ne hazardăm noi să pronosticăm... Nu vă bucurați domnu’ subprefect, nimic nu e sigur pe lumea asta! Revenind, prefectul județului Ialomița a organizat o conferință de presă în care singurul lucru notabil pe care l-a declarat a fost următorul: «Ialomița are rezerve pentru o lună...» (?!).

Un prefect discret, dar inutil
Așa cum precizam, prefectul Constantin Atanasiu a organizat cea de-a doua conferință de presă de la înscăunarea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 18:16 (6993 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Lucrările la stația de tratare a apei sînt finalizate în proporție de 95%. Apa va fi potabilă de Moș Nicolae, iar nota de plată a investiției crește... «Eu nu mai sînt în campanie. Vreau apă pentru slobozeni!» declară Alexandru Stoica.

Ultima sută de metri
Administrația locală anunță un nou termen pentru demararea probelor tehnologice la stația de tratare a apei. Primarul Alexandru Stoica a declarat că, cel mai probabil, la robinetele slobozenilor va curge apă potabilă de Moș Nicolae. «E ca și gata! Ne grăbim cît putem. Dar nici nu vrem să facem vreo prostie... Politica e politică... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:28 (13186 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei pledează «nevinovat»!

Sporuri «ilegale» pentru profesori?

Curtea de Conturi Ialomița îi somează pe profesorii suplinitori ai Liceului «Paul Georgescu» din Țăndărei să înapoieze sporurile salariale acordate. Vorbim de un venit total de 2000 lei, pe care dascălii i-au primit în urma orelor predate în anul școlar 2011-2012... Revoltate de raportul «rușinos», cadrele didactice au luat calea instanței și cer socoteală inspectorilor Curții de Conturi la Tribunalul Ialomița!

Operațiunea «controlul»
An de an, inspectorii Curții de Conturi Ialomița trec pragul instituțiilor publice și întocmesc rapoarte peste rapoarte cu privire la activitatea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:26 (5900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Copiii și adulții din cartierul Bora au primit anul acesta, de la Moș Nicolae, un cadou inedit. Miercuri, 5 decembrie 2012, a fost inaugurat primul Centrul Multifuncțional din oraș, destinat activităților educative și culturale. Beneficiarii Centrului vor participa la lecții de utilizarea a calculatorului, after school și educație sanitară... Fondurile pentru construcția centrului au fost acordate de Banca Mondială, iar valoarea lucrărilor se ridică la 150 mii euro...

Să fie Centru Multifuncțional...
Construcția Centrului Multifuncțional din cartierul Bora a fost dezbătută în... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:15 (7718 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

Administrația Ciupercă în offside

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

În anul de grație 2009, la Mărculești, administrația PD-L de la acel moment demara în baza unei finanțări derulate prin intermediul Ordonanței 577 o amplă lucrare de reabilitare a rețelei de apă a comunei. La 3 ani distanță și cu sprijinul activ al administrației Ciupercă, lucrarea este blocată. Pînă aici, nimic extraordinar, veți spune, că doar nu este prima dată cînd administrația județeană blochează o investiție de anvergură în mediul rural (și nici ultima, din păcate, adăugăm noi!). Numai că de data aceasta, susțin surse autorizate din interiorul instituției, Ciupercă&comp. se fac vinovați de deturnarea fondurilor alocate acestei investiții. Iar pentru că tacîmul să fie complet și servit... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 17:12 (6054 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Un medic de familie cere «spor de stres»

Sănătatea își iese din minți la Adîncata!

Un medic de familie cere «spor de stres»

Stresul pune în pericol sănătatea medicilor de familie din Ialomița! A simțit-o pe pielea ei doctorița Mihaela Oprea, de la Adîncata. Aceasta a solicitat Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 5 lei per consultație reprezentînd «spor de stres»... «Nu mă mai înțeleg cu pacienții!» declară medicul ajuns în pragul disperării. Cererea doctoriței Oprea a încins spiritele în rîndul comunității din Adîncata. Oamenii se declară nemulțumiți de serviciile medicale pe care le primesc și refuză să mai treacă pragul cabinetului din localitate...

«Sporul de stres» costă 5 lei
... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 15:21 (12927 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Dănuț Alexandru Potor, președintele Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Săptămîna trecută, membrii Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni s-au reunit pentru a evalua stadiul depunerilor de proiecte pe sesiunile active din cadrul programelor derulate în cadrul acestei structuri. Potrivit informațiilor oficiale, la acest moment 12 din cele 21 de proiecte existente sînt operative. «Am decis amînarea cu o saptămînă a închiderii sesiunii, pentru a oferi și celorlalte proiecte șansa de a se alinia la start. Este vorba de întîrzieri generate de cauze externe, respectiv autorizații și avize de conformare... Termenul final stabilit de comun acord este de 29 noiembrie!» a declarat ulterior întîlnirii Dănuț Alexandru Potor, președintele G... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 11:13 (7162 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Milioane de lei cheltuite pe asistență socială în Ialomița!

Asistența socială în Ialomița costă enorm! Numai în anul 2011 au fost acordate peste 42 milioane lei reprezentînd alocații sociale... În 2012, cei mai mulți bani au fost acordați în luna septembrie. Asistații sociali ialomițeni au costat bugetul de stat suma de 7,5 milioane lei...

Alocații sociale de 42 milioane lei
Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, la nivelul anului 2011, cele mai multe plăți au fost efectuate către persoanele care beneficiază de alocații sociale. Vorbim despre un total de peste 42 milioane lei. Tot în... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:11 (5270 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Mai avem nevoie și de iarbă...

Mai avem nevoie și de iarbă...

Țineți minte remix-ul acela obsedant, cîntat de George Nicolescu... «Foaie verde lacrimă subțire, pe islaz, prin șanț, prin cimitire, pe Pămînt e foc și sete oarbă, MAI AVEM NEVOIE ȘI DE IARBĂ!»... Ei, bine, vă mărturisim rușinați că atunci artistul nu ne-a convins, mai ales că doza de «iarbă» era prohibitivă pentru buzunarele noastre. În schimb, Mihail Grigore din Slobozia, pensionar de meserie și deținătorul unei rețete unice de resuscitat iarba de pe Național Arena, ne-a convins! De aceea am decis să vă prezentăm, în premieră mondială, rețetarul acestei metode unicat de producție a gazonului...

«Meciul cu Norvegia»... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:03 (7067 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița gazon

Vineri 26 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32534 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25781 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22168 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15770 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18059 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15542 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20085 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24932 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23886 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22051 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23832 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13014 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24171 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21699 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25933 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23283 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15351 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15600 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13024 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...