Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Țăndărei: Redeschiderea spitalului de campanie «electorală»

Țăndărei: Redeschiderea spitalului de campanie «electorală»

Începînd de luni, 26 noiembrie 2012, pacienții din zona de est a județului își pot trata afecțiunile la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Unitatea medicală își va (re)deschide, în cele din urmă, porțile...

Un spital politizat…
Redeschiderea Spitalului Orășenesc Țăndărei a fost făcută publică de către reprezentații administrației locale și județene joi, 22 noiembrie a.c., în cadrul unei conferințe de presă. Prezent la întîlnire, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă a negat faptul că spitalul din oraș este folosit drept manevră politică în plină campanie electorală... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2012, 17:57 (20427 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Noua grădiniță din Bărbulești, «demolată» înainte de a fi construită

Noua grădiniță din Bărbulești, «demolată» înainte de a fi construită

Administrația locală din Bărbulești ratează investiție după investiție. De data aceasta, vorbim despre construcția viitoarei grădinițe din localitate, blocată din cauza unui litigiu. Potrivit proiectului, imobilul ar trebui ridicat pe un teren aflat în imediata apropiere a intrării în localitate. Respectiva suprafață se află însă în proprietatea unui medic bucureștean, «care nu vrea nici în ruptul capului să ne dea pămîntul...», după cum susține Vasile Liță, primarul localității. Din cauza litigiului iscat între autorități și doctorul din București, administrația din Bărbulești va pierde cele 2 milioane de lei oferite de Banca Mondială pentru construcția noii grădinițe de la Bărbulești...
... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:56 (8785 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Nu le priește iarba de acasă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Dinamo II 2-2

Nu le priește iarba de acasă

Terenul stadionului «1 Mai» are un aspect deplorabil, fapt care a îngreunat jocul de pase al echipei noastre, atît la meciul cu Dunărea Galați, cît și la cel cu Dinamo II de sîmbătă, 17 noiembrie. De acest aspect s-au plîns unii dintre jucători, dar și membri ai staff-ului tehnic. Aceasta ar putea fi una dintre explicațiile faptului că echipa noastră a scos mai puține puncte acasă decît în deplasare...

Start timid
Peste 1000 de spectatori, asistență record pentru Liga a II-a, au venit să vadă echipa antrenată de Marin Dună la meciul cu Dinamo II. Probabil din cauza frigului aprig... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:52 (5253 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-ACS Focșani 6-0

Campioni de toamnă

Chiar dacă în Liga a III-a mai este de disputat o etapă, Viitorul Axintele și-a terminat socotelile cu turul. S-a întîmplat sîmbătă, 17 noiembrie a.c., cînd la Axintele au venit cei de la ACS Focșani. Ospitalitatea ialomițenilor a fost una îndoielnică, vrîncenii primind nu mai puțin de 6 goluri. Asta în ciuda faptului că din lotul lui Ion Nica lipseau trei jucători. Astfel, Rață, Fătu și Ogodobgo Moses au fost accidentați la meciul de sîmbătă. Balul a fost deschis de Ștefan, cu o dublă în doar două minute. Dănuț Chiriță a stabilit scorul pauzei, iar Bogorodiță l-a majorat în startul reprizei secunde. Chiriță a bifat și el dubla, iar Novac a stabilit scorul final din penalti. 6-0 pentru Viitorul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:50 (6694 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația din Urziceni, somată să plătească «pretenții» de 1 milion de euro!

Administrația din Urziceni, somată să plătească «pretenții» de 1 milion de euro!

Administrația locală din Urziceni are de plătit despăgubiri bănești mai mari decît impozitele colectate la buget într-un an. Un cetățean al municipiului cere în instanță Primăriei suma de 1 milion de euro, pe motiv că «i-a fost preluat abuziv de autorități un teren de 5436 metri pătrați pe care l-a moștenit». Vasile T. Ion, din Urziceni, își caută dreptatea în instanță de mai bine de 7 ani... Încrîncenat de problema sa, a stat în greva foamei 21 de zile! În urmă cu 4 ani, a primit de la Primărie 100000 de lei pentru o altă suprafață de 600 metri pătrați, aflată sub actualul parc al orașului. «A cerut chiar și mai mult de 1 milion de euro...» s-a revoltat Constantin Sava, primarul Urziceniului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:48 (9982 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Etapă cu surprize. Cocora, liderul turului!

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă cu surprize. Cocora, liderul turului!

Ultima etapă a turului Ligii a IV-a s-a lăsat cu schimbare de lider. Asta fiindcă Abatorul Slobozia s-a lăsat greu în fața Victoriei Țăndărei și a scos un nesperat 2-2. De acest scor a profitat Voința Cocora, care a executat-o ca la tenis pe omonima din Reviga: 6-1. Ne mai rețin atenția Victoria Unirii Grivița în meciul cu Manasia, dar și usturătorul 7-1 administrat de Viticola Fetești celor de la CS Amara. Așadar, punct final al turului, cu Voința Cocora lider. Campionatul se reia la primăvară, cînd sperăm la cît mai multe meciuri spectaculoase și cît mai puține terenuri stricate de zăpadă. Din acest an, ne-au mai rămas cîteva etape în Ligile a V-a și a VI-a, dar și nelipsita Gală a Fotbalului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:42 (5019 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Spectacol pentru public

Handbal, Unirea Slobozia-Nova Force Giurgiu 40-17 (20-9)

Spectacol pentru public

S-a tras cortina peste sezonul competițional handbalistic și așa va rămîne pînă pe 3 februarie 2013, cînd începe returul. În ultimul act al turului, Unirea Slobozia a primit vizita echipei Nova Force Giurgiu, penultima clasată. Sub privirile unei săli pline și entuziaste, elevele lui Liviu Paraschiv au controlat jocul de la un capăt la altul. Am văzut combinații de efect, contraatacuri rapide și eficiente, goluri și chiar ratări spectaculoase. Fetele au jucat pentru public, iar acesta a gustat din plin spectacolul. În fapt, scorul, 40-17 (20-9), nu mai lasă loc prea multor comentarii. Pentru Unirea Slobozia au marcat: Popescu-10 goluri, Ștefan-6, Cosma-4, Kanda-4, Drăgan-3, Băeșu-3, Ciuplea-2... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:40 (5894 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Juventus București 2-1

Patru meciuri fără înfrîngere

Feteștiul merge din bine în mai bine. Băieții lui Marius Munteanu au traversat în etapa de vineri, 16 noiembrie a.c., al patrulea meci fără înfrîngere, mare lucru pentru o nou promovată. Feteștenii i-au primit pe propriul teren pe bucureștenii de la Juventus. A fost un meci greu, așa cum s-a întîmplat în tot timpul turului. Oaspeții au intrat la pauză în avantaj, după reușita lui Ene din minutul 28. Rapidul nu s-a dat bătut și a contracarat în repriza secundă, prin Pena și apoi prin Neculai, învingînd cu 2-1. Feteștiul ocupă în continuare locul 9, cu 14 puncte, și după deplasarea din ultima etapă de la Călărași pare să aibă o iarnă liniștită...

Rapid Fetești 2-1 Juventus București... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:34 (6055 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fasole cu ciolan de Ziua Națională

Primarul Alexandru Stoica recidivează

Fasole cu ciolan de Ziua Națională

Primăria Slobozia va oferi alegătorilor, cu prilejul Zilei Naționale a României, fasole cu ciolan. Inițiativa aparține primarului Alexandru Stoica și este a doua de acest gen de la alegerile locale. Între timp, platoul din imediata vecinătate a Centrului Cultural «Ionel Perlea» s-a transformat în bîlci pentru a patra oară în această toamnă...

Recidive edilitare
În săptămîna care a urmat alegerilor locale de anul acesta, primarul Alexandru Stoica a oferit electoratului care l-a votat mici și bere gratis la terasa atașată Ștrandului Municipal din Slobozia. Petrecerea a fost una... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:32 (7769 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Reviga: Moaștele autonome ale Sfântului Nectarie

Reviga: Moaștele autonome ale Sfîntului Nectarie

«Episcopia nu are un monopol garantat de cineva. Dînșii nu și-l pot asigura la OSIM pe Hristos! Nu-și pot asigura Crucea! N-o pot asigura pe Maica Domnului! Nu pot face lucrurile acestea... Monopolul acesta nu îl pot deține. Credeți-mă! Și verificați în legislație! Că dînșii inoculează oamenilor această idee pentru că este un vădit interes financiar, e altceva...» declară preotul Casian Pandelică după un an de conflict deschis cu Episcopia Sloboziei și Călărașilor. Și, pentru a dovedi că nu sînt doar vorbe goale, vinerea trecută, în biserica ridicată după repudierea sa de către BOR, acesta a organizat un hram în cinstea sosirii moaștelor Sfîntului Nectarie, vindecătorul de cancer. Și a promis... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2012, 09:21 (50489 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefi noi la unele deconcentrate ialomițene

A venit vremea schimbărilor de directori ai instituțiilor publice și deconcentrate din Ialomița. Vînătoarea de funcții de conducere a început să se intensifice, ultimele instituții unde s-au produs schimbări de șefi fiind ANIF Filiala de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița, Direcția Silvică Ialomița și Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița...

Cine a plecat, cine a venit, cine urmează...
Cea mai importantă schimbare la conducerea unei deconcentrate a fost numirea în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a Otiliei Dumitru... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2012, 09:17 (10179 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Victimele erau tranșate și aruncate în Canalul Dunăre-Marea Neagră!»

Detalii cutremurătoare în «Dosarul Băhăian» la Tribunalul Ialomița

«Victimele erau tranșate și aruncate în Canalul Dunăre-Marea Neagră!»

Cu o săptămînă în urmă, vineri, 2 noiembrie 2012, magistrații Tribunalului Ialomița i-au prelungit lui Sergiu Băhăian arestarea preventivă. Este pentru a zecea oară cînd se întîmplă... Finalul ședinței a fost însă sumbru pentru acuzat... Unul dintre «locotenenții» care au participat la crimele lui Băhăian a făcut mărturisiri cutremurătoare. Este vorba despre Ion Bojin, martor al crimelor executate la comandă. Aflat în Penitenciarul Slobozia, Bojin a mărturisit cum și-a găsit sfîrșitul fiecare dintre «colaboratorii» lui Sergiu Băhăian. De asemenea, el a făcut declarații incendiare și despre dispariția fulgerătoare a colegilor săi «locotenenți», respectiv Valentin Șlepac și Adrian Grigoraș. Cercetarea... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:36 (13844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Călăii «rechinilor»

Fotbal, Liga a II-a, Farul Constanța-Unirea Slobozia 0-1

Călăii «rechinilor»

Unirea uimește tot mai des și tot mai mult lumea fotbalistică din Liga a II-a. Cu o singură înfrîngere din 6 deplasări, formația antrenată de Marin Dună devine una de luat în seamă pentru orice adversar! Jocul cîștigă în consistență, iar șarjele ofensive sînt tot mai tăioase. Totodată, s-a cristalizat un prim 11 unde mai apare un singur semn de întrebare: al doilea fotbalist sub 21 de ani. La Constanța, Gheorghiu și Luca au evoluat cîte o repriză...

Sub ochii slobozenilor
Circa 30 de spectatori i-au însoțit pe galben-albaștri în deplasarea de la Constanța petrecută sîmbătă, 1... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:28 (6830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la blocurile MFA din Slobozia

Sediu de firmă construit ilegal?

Scandal la blocurile MFA din Slobozia

De mai bine de o săptămînă, locatarii blocurilor MFA din Slobozia sînt panicați de o inițiativă cel puțin ciudată a autorităților locale. Acestea au permis unei firme obscure, condusă de un anume Radu Niculai, demararea procedurilor pentru construcția unui spațiu comercial și a unui sediu de firmă pe terenul dintre cele două imobile. Locatarii spun că blocurile în care locuiesc au «bulină roșie» și nu suportă ridicarea unei construcții noi. Autoritățile ridică din umeri, susțin că nu-l cunosc pe Radu Niculai și trimit locatarii la Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești...  Proiectul se află în dezbatere publică pînă pe 14 noiembrie 2012.

Sediu de firmă fără acordul locatarilor... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:27 (8415 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Eolica Baia-Viitorul Axintele 0-4

Zbor alb-verde către Liga a II-a

Vrînd-nevrînd, Viitorul Axintele se îndreaptă către promovare. Și-au dat seama și adversarii care, se pare, tot încearcă să le pună bețe în roate... Așa s-a întîmplat și în meciul de vineri, 9 noiembrie, cînd la meciul din deplasare cu Eolica Baia, doi dintre cei 3 arbitri erau buzoieni. Cu toate acestea, axintenii au stăpînit jocul de la un capăt la altul. Elevii lui Ion Nica nu au putut fi opriți, iar din minutul 35 golgheterul echipei, Alin Robu, a deschis scorul. Pînă la pauză, Novac și Fătu au trecut pe rînd pe lîngă golul 2. Ultimul, Ionuț Fătu s-a revanșat cu vîrf și îndesat în repriza secundă cînd a izbutit o triplă. Pe lîngă faptul că a fost omul meciului cu Baia, Fătu este, potrivit... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:22 (6718 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Urban Titu Rapid-Fetești 1-1

Primul punct în deplasare

Rapid Fetești devine echipă strîngătoare. După egalul de acasă cu Victoria Chirnogi, echipa lui Marius Munteanu a reușit aceeași ispravă la același scor și în deplasarea de la Titu. În meciul disputat vineri, 9 noiembrie, ialomițenii au dat o replică bună și chiar au reușit să deschidă scorul. O acțiune pe partea stîngă s-a încheiat cu șutul lui Nedelea, care a însemnat al doilea gol stagional al mijlocașului de bandă. Minunea n-a durat decît 18 minute, pentru că dîmbovițenii au revenit prin șutul de la 20 de metri al lui Ivașcu, care l-a învins pe Gîndac, portarul feteștean accidentîndu-se în urma acestei faze, dar rezistînd pe teren pînă la finele partidei. S-a terminat 1-1, într-un meci în... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:16 (7632 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene» în stațiunea Amara

«Zile medicale ialomițene» în stațiunea Amara

Începînd de joi, 8 noiembrie și pînă sîmbătă, 10 noiembrie, stațiunea balneară Amara devine Centru Medical Regional. Aici se desfășoară prima conferință regională cu tematică de specialitate, denumită «Zile medicale ialomițene». La eveniment vor participa peste 300 de medici din Ialomița și județele învecinate. În cadrul manifestării vor avea loc dezbateri, dar și prezentări ale celor mai noi proceduri în domeniul chirurgical, precum și tehnici de vindecare a afecțiunilor cardiace, hematologice sau oncologice. «Este un eveniment foarte important pentru întreaga viață medicală!» ne-a declarat Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor din Ialomița.

Invitați de renume... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 08:59 (6101 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Cultură în monedă națională forte sau filmul la un leu

Slobozia: Cultură în monedă națională forte sau filmul la un leu

Vineri seară, Slobozia a fost gazda unui experiment cultural unic. Multi-premiatul film «După dealuri» al lui Cristian Mungiu a fost proiectat la Casa de Cultură Municipală la un preț modic de numai un leu. Dincolo de experimentul economico-cultural, filmul lui Mungiu a stîrnit ropote de aplauze. Mai ales cînd în sală, după prima proiecție, a fost invitat să vorbească starețul mînăstirii, actorul Valeriu Andriuță...

Proiecții de aur la Casa de Cultură Municipală
Știm! Am spus întotdeauna că Sloboziei îi lipsește organul cultural, că sîntem un oraș de cinefili de mall, că ne închipuim... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 08:52 (40347 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

One team show

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Știința Bacău 34-16 (18-7)

One team show

Unirea Slobozia a condus ostilitățile în totalitate în partida disputată duminică, 11 noiembrie a.c. Handbalistele antrenate de Liviu Paraschiv au avut de furcă, vorba vine, cu Știința Bacău, odată adversara Unirii în lupta pentru promovare. Echilibrul a durat doar 5 minute. Atunci tabela arăta 3-3, în mare parte grație portăriței moldave Bianca Anghelescu... Apoi însă, fetele noastre și-au demonstrat superioritatea netă și au dominat jocul la toate capitolele. Chiar și atunci cînd barajul defensiv a fost spart, portărițele Andreea Nica și Claudia Nica au ferecat poarta. Paraschiv a folosit toate jucătoarele înscrise pe foaie și toate formulele au dat rezultate. Unirea Slobozia arată bine și cu... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 08:50 (7242 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Manasia frînează Gheorghe Lazăr

Unirea Manasia a oferit surpriza ultimei etape, după ce a trecut de Recolta Gheorghe Lazăr la limită, 1-0. Astfel, lăzărenii pierd teren considerabil în lupta pentru promovare unde, la un moment dat, păreau principalii favoriți. Acest teren este cîștigat de Țăndărei, care a zdrobit Grivița cu 7-1, dar și de Cocora, care-și consolidează poziția secundă după victoria categorică în fața Recoltei Gheorghe Doja. La subsolul clasamentului se ascute lupta după ce Reviga a bătut la Căzănești, 2-1. Etapa viitoare programează meciuri ușoare pentru primele două clasate, chiar dacă ambele evoluează în deplasare. Țăndăreiul joacă la Abatorul, în vreme ce Cocora se deplasează la Reviga.

LIGA a 4-a, Rezultate etapa a 12-a, sîmbătă, 10 noiembrie 2012, ora 14,00... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 08:49 (7371 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
226 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3211 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3483 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4170 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3053 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența alcoolului

În urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au identificat , pe raza localităților Rădulești, Slobozia și Țăndărei, 4 conducători auto care circulau pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:50
(2809 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2687 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12128 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3025 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4143 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2940 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2642 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2317 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3404 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3197 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3393 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3949 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6373 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...