Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Underground cu RARA

Underground cu RARA

Dincolo de stagiunea oficială, de filmele 3D de la Casa Municipală și de show-urile cu manele de la Casa de Cultură, Slobozia respiră și un altfel de aer. Mai puțin scorțoasă, aproape banală dacă n-ar fi interpretată de oamenii tineri și plini de vise, muzica underground își face loc prin baruri anonime și prin bodegi cu bere ieftină... Performerii acestor cover-uri care răzbat în nopțile liniștite pînă în stradă nu vor la «Românii au talent», nu speră într-o carieră muzicală și, în general, nu încearcă să demonstreze nimic anume. Se bucură doar de muzica pe care o cîntă și de seri reușite alături de prieteni...

Underground la «Scorpion»... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:57 (7035 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Am picat primul examen acasă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Sportul Studențesc 0-3

Am picat primul examen acasă

2000 de oameni sau chiar mai bine au venit sîmbătă, 29 septembrie a.c., la reîntîlnirea cu fotbalul din eșalonul secund. La Slobozia a venit Sportul Studențesc, echipa lui Vasile Șiman care, deși a retrogradat în vară, și-a păstrat, cu două-trei excepții, lotul din prima ligă.

Lazăr show
Unirea începe bine jocul, mingea circulă încurajator pînă la 30 de metri de poarta adeversă. Jucăm de la egal la egal cu studenții pregătiți de gălăgiosul Virgil Andronache. Norocul ține cu aceștia și, la o minge care nu anunța mare lucru, ai noștri se bîlbîie, iar Lazăr, cel mai prețios «exponat... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:52 (8668 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă o decepție: CS Amara

Zboară Cocora! Nu spre țările calde, ci spre vîrful clasamentului. În etapa disputată sîmbătă, 29 septembrie a.c., Voința a trecut de Spicul Colelia cu un scor de maidan: 10-0. Astfel, cocorenii și-au consolidat poziția secundă și așteaptă greșeala celor de la Recolta Gheorghe Lazăr. Care greșeală nu mai vine... Sau, cel puțin, nu a venit acum cînd lăzărenii au trecut la limită de Victoria Munteni Buzău și și-au păstrat onoarea nepătată. În rest, o etapă normală, cu o singură excepție, petrecută la Căzănești. AS din localitate a aruncat lanterna în lacul Amara și nu a făcut-o oricum, ci cu un 3-0 de zile mari. După cum se observă, echipa stațiunii balneare nu și-a schimbat doar numele, ci și atitudinea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:50 (7800 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Marian Simion renunță. Vine Gabriela Manea, ex-CSM Bacău!

CSM Unirea Slobozia a evoluat joi, 27 septembrie a.c., împotriva tinerelor handbaliste de la LPS Iași. Jucătoarele noastre s-au întors din capitala Moldovei cu un singur punct, meciul încheindu-se cu scorul de 35-35, după ce la pauză ieșencele avuseseră 6 goluri avans (19-13). Zvonurile care au circulat după meciul de la Iași s-au confirmat la începutul acestei săptămîni: Marian Simion și-a dat demisia din funcția de antrenor principal al Unirii! «Decizia aceasta am luat-o în primul rînd din cauza problemelor mele de sănătate. Pînă cînd se va găsi o soluție voi rămîne să pregătesc echipa. Dacă apoi conducerea va considera că este util ca eu să rămîn antrenor secund, voi accepta. Consider că fetele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:47 (9270 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Buzău-Viitorul Axintele 2-0

Colaps alb-verde

După aproape jumătate de an, a venit vremea și pentru Viitorul Axintele să simtă gustul înfrîngerii în campionat. Ultima dată se întîmplase la Slobozia, cînd echipa antrenată pe atunci de Ion Ionescu, a învins greu, cu 3-2. Acum s-a întîmplat la Buzău, în fața Gloriei din localitate. Meciul a contat pentru etapa a V-a și s-a disputat vineri, 28 septembrie. Buzoienii și axintenii au parcurs o primă repriză fără prea multe evenimente. Apele s-au tulburat abia în minutul 55 cînd, în urma unei respingeri a lui Daniel Florea, africanul Buzăului, Mimada, a prins o torpilă de la 25 de metri, făcînd imposibilă orice reacție din partea lui Răduță. La un sfert de oră, a venit eroarea lui Oprișan, taxată... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:40 (7555 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Sportul Studențesc II 3-2

Mai greu decît se așteptau

Feroviarii din Fetești au întîlnit în etapa a V-a, vineri, 28 septembrie, cenușăreasa seriei a II-a, satelitul Sportului Studențesc. Meciul se anunța un bun prilej pentru echipa lui Marius Munteanu de a mai adăuga trei puncte vitale în lupta pentru evitarea retrogradării. Deși se anunța un joc relativ ușor, glonțul le-a trecut serios pe lîngă ureche feteștenilor, pentru prima dată în minutul 22, cînd Mărgărit a făcut 1-0 pentru Sportul. Pauza s-a dovedit un sfetnic bun, iar în a doua parte ialomițenii au arătat o altă față, transpusă de Pena în gol, în minutul 51. Borcanele s-au încurcat iarăși după un sfert de oră, cînd Alexandru a punctat pentru studenți. Din fericire, totul s-a terminat cu... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:38 (6903 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte

Trei locuri I la Nehoiu pentru CS Amara

Pe 29 septembrie 2012 s-a desfășurat, probabil, ultimul test înaintea Campionatului Național (26-28 octombrie, Tîrgu Jiu) pentru copiii de la CS Amara, pregătiți de Marian Moraru. S-a desfășurat la Nehoiu (județul Buzău) și, pe lîngă băieții noștri, s-au mai aflat la start luptători din județele Buzău, Bacău, Brașov și Galați. Rezultatele au fost încurajatoare în perspectiva competiției majore de la finele lunii în curs. La 32 kilograme, locul II i-a revenit lui Dragoș Ivan, iar pe III s-a clasat Marian Stanciu. La 35 kilograme, consemnăm primul loc I, ocupat de Adrian Dumitru. Urcăm în categorie și mai găsim un loc I ocupat de Cristian Lungu, urmat pe II de Valeriu Ene. La 42 kilograme, avem... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:29 (8703 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Târgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Alți bani, altă distracție... turistică!

«Tîrgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Peste drum de statuia lui Mihai Viteazul de la Giurgeni, în imediata vecinătate a «Casei Tudorii», se ridică de doi ani încoace ceea ce autoritățile ar vrea să devină «orașul dispărut». Concret, vestigiile unei așezări medievale sînt reconstruite cu mijloace moderne și transformate în obiective turistice, după modelul altor obiective similare din țară. Pănă acum, investițiile s-au ridicat la 417 mii de lei pentru niște ziduri care abia de trec de șold. Adăugate la cei aproape 900 mii lei cheltuiți de Consiliul Județean Ialomița pentru centrul arheologic, nota de plată a investiției urcă vertiginos. Iar cei 10 mii de turiști estimați a vizita anual acest obiectiv, continuă să se lase așteptați... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:49 (13849 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neacșu are mandatul de parlamentar în buzunar

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neașcu a cîștigat alegerile parlamentare din 2008 promițînd că, la maturitatea vîrstei sale biologice și intelectuale, va munci pentru electoratul pe care îl reprezintă ca pentru sine. După 4 ani de mandat susține nu numai că a făcut-o, dar și că merită un al doilea mandat! Adevărul este că e unul dintre puținii politicieni locali care va candida în decembrie fără emoții, indiferent ce a făcut în acest răstimp pentru județ. A acceptat însă să acorde un interviu publicației Independent, convins fiind că și presa locală mai merită o șansă. Reținut în declarații, Marian Neașcu a vorbit suficient de mult pentru a reconfirma faptul că USL va cîștiga în Ialomița 6 mandate de parlamentar. Înspăîmîntătoare monocromie, apreciem noi. Marian Neacșu nu este însă de aceeași părere...... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:42 (9207 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cămătar» din Țăndărei, la un pas de moarte la Slobozia

Un tînăr de etnie romă din Țăndărei, poreclit de comunitate «Cămătar», a fost implicat luni, 1 octombrie a.c., într-un grav accident de circulație, la intrare în municipiul Slobozia. El a fost transportat cu un elicopter SMURD la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală...
Primele informații arată că tînărul «Cămătar» venea de la Țăndărei, iar la intrare în municipiul Slobozia a încercat să evite impactul cu un buldoexcavator la volanul căruia se afla un bărbat, de 59 ani. Tînărul a pierdut controlul mașinii sale și s-a izbit puternic de un tir parcat regulamentar, pe celălalt sens de mers. Grav rănit, el a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. După ce i-au stabilizat... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:35 (32844 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tragedie la Poliția Locală Slobozia

Un agent s-a împușcat în cap cu pistolul din dotare!

Împușcături în dimineața zilei de duminică, 30 septembrie a.c., în sediul de pe strada Răzoare al Poliției Locale Slobozia. Un agent de 49 ani și-a luat viața după ce și-a tras în cap un foc de armă cu pistoul din dotare. Cel mai probabil, agentul și-a pus capăt zilelor din cauza problemelor medicale...
Agentul Georgel T., de 49 ani, a venit de dimineață la ora 7 la serviciu, a patrulat de cîteva ori pe străzile orașului, iar apoi a revenit la sediul Poliției Locale de pe strada Răzoare. A intrat în grupul sanitar al unității, și-a scos pistolul din dotare, după care și-a tras un glonț în cap. Împușcătura a fost auzită de ceilalți colegi ai agentului sinucigaș care au alertat imedat Poliția... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2012, 11:31 (19208 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul pentru tineri rămâne și anul acesta fără gaze

Slobozia: Cartierul pentru tineri rămîne și anul acesta fără gaze

Deși autoritățile locale au anunțat încă de acum două luni că au reluat investițiile pentru utilități în cartierul Slobozia Nouă, proprietarii «duplexurilor» din zonă vor petrece sărbătorile fără gaze, fără curent electric și fără apă curentă. Potrivit declarațiilor oficiale, deși în termen, lucrările de execuție ale utilităților trenează «din cauza unor proceduri birocratice». Poate anul viitor va fi mai bine, deși ne îndoim fiindcă nu este an electoral!

Un cartier cu probleme
În primăvara anului 2009, actualul primar Alexandru Stoica bătea harnic țărușii primului cartier pentru... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2012, 18:06 (18625 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manifestare europeană adaptată la stilul local

«Sîmbăta fără mașini» de la Slobozia

În fiecare an, în centrul marilor orașe europene, traficul este oprit pentru cîteva ore, astfel încît localnicii să se poată bucura de orașul lor, mai liniștit și mai puțin poluat. Inițiativa aparține Comunității Europene și își propune să atragă atenția, în acest fel, asupra necesității protejării mediului înconjurător. Sîmbătă, 22 septembrie, Slobozia s-a alăturat pentru prima dată acestei manifestări. În jur de 40 de copii, tineri și adulți au participat la un marș pe biciclete, manifestare organizată pe traseul Stadion-Gară-Catedrală.

Mai multe mașini decît biciclete
Sîmbătă... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2012, 18:03 (7501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Polițiștii-infractori, mituiți «în echipă»

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Polițiștii-infractori, mituiți «în echipă»

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița, devenit butoi cu pulbere luna trecută, a primit fitil. Probele adunate de procurori în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» au început să iasă la iveală. O serie de înregistrări audio-video în care erau surprinși agenții acuzați de «luare de mită» au ajuns în atenția opiniei publice. «Materialul» arată cum polițiștii «manevrau» șpăgile «în echipă»: «Ia-l p-ăsta, ia-l p-ăsta cu camionul! (...) Ce? Decît să-i dau amendă mai bine... (...) Dă să mă duc să-i pun în ceva... (...) Ne iertăm unul pe altul, cică! (...) Imaginile arată cum agentul M.G. ia banii și oferă agentului A.A. Acesta îi pune pe suportul de la schimbătorul de viteză». Între timp, dosarul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2012, 17:45 (60313 vizualizări - 62 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Universitatea «Bioterra» Slobozia, punct pe harta «fabricilor de diplome false»

Universitatea «Bioterra» Slobozia, punct pe harta «fabricilor de diplome false»

Mediul academic din România a fost zguduit joi, 27 septembrie 2012, de un nou scandal. Peste 40 de cadre didactice ale Universității «Bioterra» au fost audiate după ce au fost executate mai multe percheziții domiciliare. Cadrele didactice au fost acuzate că ar fi eliberat «diplome flase». S-a întîmplat și la Centrul Teritorial Slobozia, de la fostul Hotel «Paradis», anchetatorii pregătindu-se de efectuarea unor percheziții și pe plan local...

«Fabrici de diplome false»...
În ultimii ani, Ialomița a devenit o adevărată «piață de desfacere» pentru mai multe universități din București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2012, 17:39 (54650 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unul din patru profesori ialomițeni este netitular

Starea învățămîntului ialomițean în anul 2011-2012

Unul din patru profesori ialomițeni este netitular

Ca în fiecare an, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița face public Raportul asupra stării învățămîntului ialomițean în anul 2011-2012. Și tot ca în fiecare an, situația prezentată este catastrofală. Conform documentului, unul din patru profesori ialomițeni este netitular, nu există suficiente cadre didactice pentru catedrele de limbi străine, muzică, desen sau clasele de ciclu primar, iar nivelul de absenteism crește de la an la an. Accentuînd ideea absenteismului, trei sferturi dintre cei 43117 elevi din Ialomița au reușit performanța de a înregistra un număr de peste 1,3 milioane de absențe...

Inspectoratul Școlar se ascunde în spatele cifrelor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 16:34 (9013 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Drajna: O slobozeancă de 63 ani și-a dorit să moară călcată de tren...

Drajna: O slobozeancă de 63 ani și-a dorit să moară călcată de tren...

O femeie de 63 ani, din Slobozia, a încercat marți, 25 septembrie, să-și pună capăt zilelor. Cuprinsă de gînduri negre, bătrîna a apelat la un gest extrem. A mers în bariera de la Drajna și s-a aruncat în fața trenului InterCity București-Constanța. Din fericire, tentativa de suicid nu i-a reușit, însă roțile trenului au lăsat-o mutilată pentru tot restul vieții...
Martorii tragediei susțin faptul că femeia mergea pe lîngă șinele de cale ferată, iar în momentul în care trenul s-a apropiat de ea a sărit în fața locomotivei într-o fracțiune de secundă. Roțile de metal ale terenului InterCity București-Constanța i-au secerat ambele picioare. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD ... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 16:04 (9217 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Linșaj public în Consiliul Local Slobozia

Autoritățile locale vor să scape de arhitectul șef al orașului

Linșaj public în Consiliul Local Slobozia

În urmă cu trei săptămîni, la ședința din 30 august a Consiliului Local Slobozia, arhitectul șef al orașului a fost desființat public. Potrivit acuzațiilor aduse de către autorități și o parte a consilierilor, Bereczk Alexandru Lorand este acuzat de «atribuirea frauduloasă a unei lucrări de proiectare», de «cheltuirea banilor publici împreună cu amanta» și de «incompetență în funcția pe care o ocupă». După două săptămîni de la acest incident, arhitectul șef al orașului, aflat în concediu pînă la acest moment, a făcut primele declarații publice. «Eu răspund conform atribuțiilor pe care le am și în baza legislației. Atît și nimic mai mult!» a declarat el pentru Independent... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 15:33 (12767 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

(B)Ocean de emoții

Handbal, Unirea Slobozia-HCM Buzău 32-30 (16-15)

(B)Ocean de emoții

După înfrîngerea cu Neptun Constanța din prima etapă (20-29), Unirea Slobozia a primit pe propriul teren o altă pretendentă la promovare, HCM Buzău. Meciul disputat duminică, 23 septembrie a.c., ne-a trecut prin toate stările posibile. Prima repriză a reprezentat o încleștare umăr la umăr între cele 2 echipe. Niciuna nu s-a desprins la mai mult de două goluri, iar la pauză scortul era 16-15 pentru Unirea. Primele 5 minute ale reprizei secunde au însemnat un adevărat asediu la poarta buzoiană. Aveam 20-16 și totul părea să meargă șnur. Părea, spunem, pentru că a urmat o cădere inexplicabilă. Echipa oaspete a marcat de șapte ori la rînd, preluînd conducerea cu 23-20. Mult timp ne-am străduit fără... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 15:09 (9383 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Săgeata Năvodari-Unirea Slobozia 4-4

Foresta Fălticeni reloaded!

Mai țineți acel celebru Dinamo-Foresta cu revenirea spectaculoasă a moldovenilor? Sîmbătă, 22 septembrie 2012, la Năvodari s-a întîmplat aproape la fel. Un gol le mai lipsea uniriștilor pentru ca filmul meciului să arate aproape identic. «Sîntem peste Unirea Slobozia din toate punctele de vedere!» declara Aurel Șunda, antrenorul Săgeții, înaintea meciului. Ei bine, ai noștri au trecu pe dedesubt și le-au zguduit bara încă din minutul 3, prin Viorel Gheorghe. Tot în bară a dat și Liviu Mihai, dar mingea  a ricoșat buclucaș și fericit în năvodul lui Viciu. 1-0 pentru Unirea! N-a durat mult minunea. Dobrogeanul Vezan a făcut ce-a vrut cu statuile din apărarea lui Dună și l-a servit ideal pe... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2012, 15:06 (10336 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei șoferi beți la volan depistați doar în 24 de ore!

În numai 24 de ore, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi băuți la vola. Astfel, miercuri, 8 septembrie a.c., în jurul orei 6.20, un echipaj de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:43
(15764 vizualizări - 0 comentarii)


1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie este începutul anului bisericesc. Dacă în anul trecut această sărbătoare a fost prăznuită la Urziceni în Catedrala orașului, anul acesta slujba s-a săvîrșit la biserica Volna- Adormirea Maicii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:40
(19659 vizualizări - 0 comentarii)


Tenisul MAI s-a încheiat

Etapa finală a Campionatului de Tenis de Cîmp, organizat de Ministerul Administrației și Internelor, și-a deschis porțile în cursul dimineții de marți, 7 septembrie, la orele 9,00, la Baza Sportivă Tenis ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:46
(19270 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț la 11 ani!

O tînără de 24 ani, din Ograda, a reclamat Poliției din Țăndărei că persoane necunoscute i-au furat, în urmă cu aproximativ un sfert de oră, o bicicletă, pe care o lăsase nesupravegheată în spatele unui ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:43
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Infractoare încarcerată

În cursul zilei de luni, 6 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat și reținut o femeie în de 36 de ani, din București, domiciliată fără forme legale în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:40
(15753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: infractor arestat


Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant

Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:38
(15690 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:37
(19235 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:35
(9741 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:18
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural

Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:32
(19771 vizualizări - 0 comentarii)


Agricultorii încetează protestele

La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:31
(17392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Pompierii ialomițeni în competiție sportivă

În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:28
(16471 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului

Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:15
(20155 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:13
(14799 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Miloșești

Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:03
(20214 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gîrbovi accident


Slobozia: Evenimente expoziționale

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:58
(20071 vizualizări - 0 comentarii)


Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:57
(22818 vizualizări - 0 comentarii)


UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2010, 16:50
(19118 vizualizări - 7 comentarii)


Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia

Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc

Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:07
(22681 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:02
(17869 vizualizări - 2 comentarii)


Vindea haine la magazinul de animale

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:00
(17074 vizualizări - 0 comentarii)


Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:44
(1072828 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă


Slobozia: Pieton accidentat pe trecere

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:43
(19185 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Pistol fără documente, confiscat

În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(20701 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general prins de polițiști

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(18608 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești UG arestare


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...