Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere la Axintele

Mai sînt aproape trei săptămîni pînă la startul campionatului și Marin Dună încă mai are multe de reglat în jocul elevilor săi. Un semnal de alarmă în acest sens îl constituie meciul amical disputat miercuri, 8 august 2012, la Axintele, cu Viitorul din localitate. S-a terminat 4-2 pentru alb-verzii lui Ion Nica, după un meci în care reprezentanta Ligii a III-a a dovedit mai multă maturitate. «Am luat prea ușor adversarul. Ne-am relaxat și asta ne-a costat!» explică antrenorul Marin Dună. «A fost un joc slab la nivelul întregii echipe. De vină ar putea fi și perioada de pregătire recent încheiată...» adaugă managerul general al Unirii, Constantin Prepeliță. Pe lîngă scuze, trebuie găsite și soluții... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:20 (13917 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 13:10 (41065 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9943 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au început amicalele!

După 12 zile de cantonament la munte și la mare, încheiate sîmbătă, 11 august, handbalistele Unirii Slobozia au intrat în focul meciurilor amicale. Prima întîlnire cu publicul slobozean s-a produs luni, 13 august, la ora 18,00, în Sala Sporturilor de pe Stadionul «1 Mai». Unirea a primit vizita unei alte divizionare secunde, CSM Slatina, echipă la care evoluează două foste slobozence: portarul Elena Popovici și interul Anca Jianu. La formația pregătită de Marian Simion, pe lîngă nucleul din sezonul trecut, au reapărut mai vechile noastre cunoștințe, Raluca Băcăoanu și Mihaela Stănciulescu, revenite la echipă după un an de pauză. De asemenea, au făcut cunoștință cu slobozenii și noutățile Alexandra... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:03 (11396 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16508 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47630 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19476 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Scandal cu bâte și topoare în Cartierul Vlașca

Fetești: Scandal cu bîte și topoare în Cartierul Vlașca

Sărbătoarea de «Sfînta Maria» s-a încheiat la spital pentru două familii de romi din cartierul feteștean Vlașca. În seara zilei de miercuri, 15 august a.c., după ce au băut bine, țiganii au sărit la bătaie. Un tînăr de 23 de ani a fost tăiat cu un topor. Deși el este cel care a provocat scandalul, rudele acestuia au fost primele care au mers la Poliție să depună plîngere...
Cele două familii din cartierul feteștean Vlașca au petrecut împreună de «Sfînta Maria», însă alcoolul le-a luat mințile. După ce au băut bine, au sărit la bătaie. În urma conflictului, un tînăr de 23 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Deși el este cel care a provocat întreg scandalul... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 17:12 (15232 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

Peștele de la cap se... demite!

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

La Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, apele nu s-au liniștit nici după plecarea lui Radu Paros. Directorul interimar Anca Carmen Țenea a început să dea cu stîngul în dreptul. Cînd nu țipă la subordonați și-i amenință cu concedierea, ia decizii discutabile și face risipă de bani publici. Aproape 6000 lei au fost cheltuiți pe rețeaua electrică nefuncțională de la substația Urziceni, iar un pacient care a solicitat contra-cost o salvare a fost refuzat pentru că doamna Țenea a avut o zi mai proastă...

Decizii controversate
Repetatele conflicte de la substația Urziceni au copleșit... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:54 (18407 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Mii de hectare de terenuri pîrjolite

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Zilele caniculare au distrus culturile agricole. Mii de hectare cultivate cu porumb sau floarea-soarelui au fost afectate de temperaturile care au depășit și 45 de grade Celsius. Plantele s-au uscat pur și simplu pe cîmpuri. O secetă ca aceasta n-a mai mistuit Bărăganul de mai bine de 50 de ani...

Seceta a distrus culturile
Statisticile întocmite de specialiștii Direcției Județene de Agricultură Ialomița arată că seceta a făcut prăpăd pe cîmpurile Bărăganului. Culturile de floarea-soarelui și porumb au fost cele mai afectate. Vorbim despre suprafețe de mii de hectare. De exemplu... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:40 (12859 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița secetă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Patru persoane rănite în două accidente de circulație

În seara zilei de duminică, 12 august a.c., două accidente de circulație s-au petrecut pe raza județului Ialomița. Primul eveniment rutier a avut loc între localitățile Stejaru și Perieți, iar cel de-al doilea în municipul Slobozia. Patru persoane au fost rănite și transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din primele informații, accidentul de la Perieți a fost provocat de un șofer, de 34 ani, care conducea un autovehicul înmatriculat în Pahova. Acesta venea cu familia de la mare și s-a oprit să cumpere pepeni de la o tarabă de pe marginea drumului. În momentul în care a vrut să iasă din locul unde își parcase mașina, fără să se asigure, s-a lovit violent de un automobil ... [citește_tot_articolul]

12 August 2012, 21:44 (20981 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături ca-n vestul sălbatic în Bazarul Municipal Slobozia, vineri, 10 august a.c. Doi bărbați, ginere și socru, s-au luat la ceartă, iar în loc să-și împartă pumni și picioare au scos pistoalele și au tras cîteva focuri de armă în plan vertical. Din fericire, nimeni nu a fost rănit...
Scandalul provocat de cei doi bărbați este mai vechi. Vineri ei s-au reîntîlnit în Bazarul Slobozia și s-au luat din nou la ceartă. Cel care a provocat incidentul este un bărbat, de 59 ani, din Fetești, care a încercat să-l înjunghie pe ginerele său, un bărbat de 32 ani, din Țăndărei, cu o șurubelniță. Ca să se apere, acesta a scos pistolul cu bile și a tras cîteva focuri în plan vertical. Cei doi au fost... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 14:34 (12349 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

Vă rugăm să vă potriviți ceasurile cu 50 de ani în urmă

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

De 22 de ani, transportul județean de călători este în tranziție. Și tot de 22 de ani, autoritățile județene declară că fac «toate demersurile legale pentru reglementarea situației». În fapt, cele 50 de trasee județene existente sînt deservite după «legea junglei» de 20 de operatori care tratează călătorii ca pe sacii de cartofi, iar singurul drept pe care aceștia îl au este acela de a plăti. Și toate acestea în anul de grație 2012, în condițiile în care temperatura din unele dintre autobuzele care asigură traseele interjudețene se ridică la 60 de grade Celsius!

Călătorii nimănui
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:16 (25826 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

De trei lucruri beneficiezi cînd plătești biletul de intrare la Piscina «Hermes» din Slobozia. O înghesuială de autobuz, apa care miroase puternic a clor și... șansa de a muri! La cea mai de fițe piscină din oraș nu există personal specializat care să ofere asistență în caz de situații de urgență. Potrivit legii, această carență reprezintă o ilegalitate! Dincolo de ce spune legea însă, absența salvamarului de la Piscina «Hermes» a fost aproape fatală pentru un copil de 8 ani. În urmă cu aproximativ o săptămînă, el a fost salvat de la înec printr-o minune...

Eroul de la piscină
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:07 (31953 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

1,1 milioane lei, prețul turului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

1,1 milioane lei, prețul turului

Unirea Sobozia se pregătește să dea piept cu lumea Ligii a II-a, una puțin cunoscută pentru mulți dintre componenții lotului. Vor fi adversari mult mai valoroși, dar și costuri mult mai mari. Din acest motiv, în ședința Consiliului Local din 19 iulie 2012 s-a aprobat alocarea a 1,1 milioane lei pentru susținerea financiară a echipei în turul campionatului 2012-2013.

Din retur se intră cu bilet
Suma de 1,1 milioane lei satisface doar în parte doleanțele conducerii. Surse din cadrul acesteia ne-au dezvăluit că, pentru acoperirea nevoilor echipei, ar fi fost necesare 1,5 milioane... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:53 (14831 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele și Fetești au scăpat de ilfovene

Comitetul de Urgență al FRF a stabilit în ședința din 3 august a.c. componența seriilor Ligii a III-a. Al treilea eșalon al fotbalului românesc va avea tot 6 serii, alcătuite, din cauza numeroaselor abandonuri, din doar 13 echipe. Cele două reprezentant ale Ialomiței, Viitorul Axintele și Rapid Fetești, vor face parte din seria a II-a, acolo unde nu se vor mai regăsi echipe din Ilfov. Prin urmare, formațiile noastre vor fi scutite de confruntări cu nume incomode precum FC Voluntari, CS Ștefănești sau CS Afumați. Apar însă nume importante ca Gloria Buzău sau Juventus București, formații care sezonul trecut evoluau în Liga a II-a. De remarcat că sîmbătă, 4 august, cele două echipe ialomițene din... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:51 (11384 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Juniorii lui Ionescu, triumfători la Amara

Sîmbătă, 4 august și duminică, 5 august, pe micuțul stadion din Amara s-a desfășurat «Memorialul Radu Aurel», turneu de fotbal aflat la a II-a ediție. Au participat Victoria Amara, Abatorul Slobozia, Recolta Gheorghe Lazăr și juniorii A ai Unirii Slobozia (născuți în perioada 1994-1995). Deși cea mai tînără echipă din competiție (singura de juniori), Unirea Slobozia a reușit în final să se impună. În semifinale, băieții pregătiți din acest an de profesorul Ion Ionescu s-au impus cu 8 la 2 în fața Victoriei Amara. Pentru uniriști au marcat Uruc-3 goluri, Avram-2, Antonio-2 și Tache. În finală, juniorii au bătut Recolta Gheorghe Lazăr cu 4-2, Uruc și Antonio izbutind cîte o dublă.Titlul de golgheter... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:43 (10208 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenis de cîmp

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenisul juvenil slobozean a adus în ultimul an multe rezultate notabile pe plan național. Sorin Iordache, Alexia Gîndac sau Cristian Andreescum sînt copiii care au urcat pe prima treaptă a podiumului la competițiile naționale. Dar Slobozia nu se remarcă în tenis doar prin copii talentați, ci și printr-o cochetă arenă care a atras atenția mai marilor federali și a permis organizarea unor puternice competiții. Cea mai importantă este «Memorialul Ioan Pinter», ajunsă la a 12-a ediție, care a debutat sîmbătă, 4 august 2012. Turneul este adresat categoriilor de vîrstă începînd cu 10 ani și terminînd cu seniorii. Participă 170 dintre cei mai bine poziționați sportivi în clasamentele FRT. Așa cum ne... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:33 (8903 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tinerețe spulberată pe șosea. 3 tineri morți și 2 răniți grav într-un tragic accident!

Moartea a semănat groază în noaptea de miercuri spre joi, 8/9 august a.c., pe DN2A, între localitățile Păltiniș și Slobozia. Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani, au fost implicați într-un grav accident de circulație. Mașina în care se aflau a derapat de pe șosea, pe celălalt sens și a ajuns pe cîmp. Trei dintre tineri au murit pe loc, iar alți doi, grav răniți, au fost transferați la Spitalul Universitar de Urgență și Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

Au fost aruncați din mașină...
Tinerii doreau să ajungă de la Perieți la Slobozia. La volanul mașinii... [citește_tot_articolul]

9 August 2012, 10:37 (60006 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bărbat răpus de caniculă în zona «MB». A făcut stop cardiac la volanul mașinii!

Canicula a început să ia vieți. La Slobozia, în zona «MB-Luminel», un bărbat de aproximativ 60 ani a fost găsit mort în seara zilei de miercuri, 8 august a.c., chiar în mașina pe care o conducea. Cel mai probabil, omul a făcut un stop cardiac din cauza temperaturilor ridicate...
Omul și-a petrecut întreaga zi sub soare, fapt care i-ar fi adus sfîrșitul. A apucat să-și parcheze mașina; însă inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit a fost observat de cîțiva trecători care au sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii de la Ambulanță, însă nu au mai putut face nimic. Bărbatul era fără suflare de cîteva minute bune, așa că au declarat decesul. Cel mai probabil, moartea... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 22:06 (24098 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4895 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3957 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...