Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9943 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au început amicalele!

După 12 zile de cantonament la munte și la mare, încheiate sîmbătă, 11 august, handbalistele Unirii Slobozia au intrat în focul meciurilor amicale. Prima întîlnire cu publicul slobozean s-a produs luni, 13 august, la ora 18,00, în Sala Sporturilor de pe Stadionul «1 Mai». Unirea a primit vizita unei alte divizionare secunde, CSM Slatina, echipă la care evoluează două foste slobozence: portarul Elena Popovici și interul Anca Jianu. La formația pregătită de Marian Simion, pe lîngă nucleul din sezonul trecut, au reapărut mai vechile noastre cunoștințe, Raluca Băcăoanu și Mihaela Stănciulescu, revenite la echipă după un an de pauză. De asemenea, au făcut cunoștință cu slobozenii și noutățile Alexandra... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:03 (11396 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16508 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47629 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19476 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Scandal cu bâte și topoare în Cartierul Vlașca

Fetești: Scandal cu bîte și topoare în Cartierul Vlașca

Sărbătoarea de «Sfînta Maria» s-a încheiat la spital pentru două familii de romi din cartierul feteștean Vlașca. În seara zilei de miercuri, 15 august a.c., după ce au băut bine, țiganii au sărit la bătaie. Un tînăr de 23 de ani a fost tăiat cu un topor. Deși el este cel care a provocat scandalul, rudele acestuia au fost primele care au mers la Poliție să depună plîngere...
Cele două familii din cartierul feteștean Vlașca au petrecut împreună de «Sfînta Maria», însă alcoolul le-a luat mințile. După ce au băut bine, au sărit la bătaie. În urma conflictului, un tînăr de 23 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Deși el este cel care a provocat întreg scandalul... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 17:12 (15232 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

Peștele de la cap se... demite!

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

La Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, apele nu s-au liniștit nici după plecarea lui Radu Paros. Directorul interimar Anca Carmen Țenea a început să dea cu stîngul în dreptul. Cînd nu țipă la subordonați și-i amenință cu concedierea, ia decizii discutabile și face risipă de bani publici. Aproape 6000 lei au fost cheltuiți pe rețeaua electrică nefuncțională de la substația Urziceni, iar un pacient care a solicitat contra-cost o salvare a fost refuzat pentru că doamna Țenea a avut o zi mai proastă...

Decizii controversate
Repetatele conflicte de la substația Urziceni au copleșit... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:54 (18407 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Mii de hectare de terenuri pîrjolite

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Zilele caniculare au distrus culturile agricole. Mii de hectare cultivate cu porumb sau floarea-soarelui au fost afectate de temperaturile care au depășit și 45 de grade Celsius. Plantele s-au uscat pur și simplu pe cîmpuri. O secetă ca aceasta n-a mai mistuit Bărăganul de mai bine de 50 de ani...

Seceta a distrus culturile
Statisticile întocmite de specialiștii Direcției Județene de Agricultură Ialomița arată că seceta a făcut prăpăd pe cîmpurile Bărăganului. Culturile de floarea-soarelui și porumb au fost cele mai afectate. Vorbim despre suprafețe de mii de hectare. De exemplu... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:40 (12859 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița secetă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Patru persoane rănite în două accidente de circulație

În seara zilei de duminică, 12 august a.c., două accidente de circulație s-au petrecut pe raza județului Ialomița. Primul eveniment rutier a avut loc între localitățile Stejaru și Perieți, iar cel de-al doilea în municipul Slobozia. Patru persoane au fost rănite și transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din primele informații, accidentul de la Perieți a fost provocat de un șofer, de 34 ani, care conducea un autovehicul înmatriculat în Pahova. Acesta venea cu familia de la mare și s-a oprit să cumpere pepeni de la o tarabă de pe marginea drumului. În momentul în care a vrut să iasă din locul unde își parcase mașina, fără să se asigure, s-a lovit violent de un automobil ... [citește_tot_articolul]

12 August 2012, 21:44 (20981 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături ca-n vestul sălbatic în Bazarul Municipal Slobozia, vineri, 10 august a.c. Doi bărbați, ginere și socru, s-au luat la ceartă, iar în loc să-și împartă pumni și picioare au scos pistoalele și au tras cîteva focuri de armă în plan vertical. Din fericire, nimeni nu a fost rănit...
Scandalul provocat de cei doi bărbați este mai vechi. Vineri ei s-au reîntîlnit în Bazarul Slobozia și s-au luat din nou la ceartă. Cel care a provocat incidentul este un bărbat, de 59 ani, din Fetești, care a încercat să-l înjunghie pe ginerele său, un bărbat de 32 ani, din Țăndărei, cu o șurubelniță. Ca să se apere, acesta a scos pistolul cu bile și a tras cîteva focuri în plan vertical. Cei doi au fost... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 14:34 (12349 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

Vă rugăm să vă potriviți ceasurile cu 50 de ani în urmă

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

De 22 de ani, transportul județean de călători este în tranziție. Și tot de 22 de ani, autoritățile județene declară că fac «toate demersurile legale pentru reglementarea situației». În fapt, cele 50 de trasee județene existente sînt deservite după «legea junglei» de 20 de operatori care tratează călătorii ca pe sacii de cartofi, iar singurul drept pe care aceștia îl au este acela de a plăti. Și toate acestea în anul de grație 2012, în condițiile în care temperatura din unele dintre autobuzele care asigură traseele interjudețene se ridică la 60 de grade Celsius!

Călătorii nimănui
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:16 (25826 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

De trei lucruri beneficiezi cînd plătești biletul de intrare la Piscina «Hermes» din Slobozia. O înghesuială de autobuz, apa care miroase puternic a clor și... șansa de a muri! La cea mai de fițe piscină din oraș nu există personal specializat care să ofere asistență în caz de situații de urgență. Potrivit legii, această carență reprezintă o ilegalitate! Dincolo de ce spune legea însă, absența salvamarului de la Piscina «Hermes» a fost aproape fatală pentru un copil de 8 ani. În urmă cu aproximativ o săptămînă, el a fost salvat de la înec printr-o minune...

Eroul de la piscină
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:07 (31953 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

1,1 milioane lei, prețul turului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

1,1 milioane lei, prețul turului

Unirea Sobozia se pregătește să dea piept cu lumea Ligii a II-a, una puțin cunoscută pentru mulți dintre componenții lotului. Vor fi adversari mult mai valoroși, dar și costuri mult mai mari. Din acest motiv, în ședința Consiliului Local din 19 iulie 2012 s-a aprobat alocarea a 1,1 milioane lei pentru susținerea financiară a echipei în turul campionatului 2012-2013.

Din retur se intră cu bilet
Suma de 1,1 milioane lei satisface doar în parte doleanțele conducerii. Surse din cadrul acesteia ne-au dezvăluit că, pentru acoperirea nevoilor echipei, ar fi fost necesare 1,5 milioane... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:53 (14831 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele și Fetești au scăpat de ilfovene

Comitetul de Urgență al FRF a stabilit în ședința din 3 august a.c. componența seriilor Ligii a III-a. Al treilea eșalon al fotbalului românesc va avea tot 6 serii, alcătuite, din cauza numeroaselor abandonuri, din doar 13 echipe. Cele două reprezentant ale Ialomiței, Viitorul Axintele și Rapid Fetești, vor face parte din seria a II-a, acolo unde nu se vor mai regăsi echipe din Ilfov. Prin urmare, formațiile noastre vor fi scutite de confruntări cu nume incomode precum FC Voluntari, CS Ștefănești sau CS Afumați. Apar însă nume importante ca Gloria Buzău sau Juventus București, formații care sezonul trecut evoluau în Liga a II-a. De remarcat că sîmbătă, 4 august, cele două echipe ialomițene din... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:51 (11384 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Juniorii lui Ionescu, triumfători la Amara

Sîmbătă, 4 august și duminică, 5 august, pe micuțul stadion din Amara s-a desfășurat «Memorialul Radu Aurel», turneu de fotbal aflat la a II-a ediție. Au participat Victoria Amara, Abatorul Slobozia, Recolta Gheorghe Lazăr și juniorii A ai Unirii Slobozia (născuți în perioada 1994-1995). Deși cea mai tînără echipă din competiție (singura de juniori), Unirea Slobozia a reușit în final să se impună. În semifinale, băieții pregătiți din acest an de profesorul Ion Ionescu s-au impus cu 8 la 2 în fața Victoriei Amara. Pentru uniriști au marcat Uruc-3 goluri, Avram-2, Antonio-2 și Tache. În finală, juniorii au bătut Recolta Gheorghe Lazăr cu 4-2, Uruc și Antonio izbutind cîte o dublă.Titlul de golgheter... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:43 (10208 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenis de cîmp

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenisul juvenil slobozean a adus în ultimul an multe rezultate notabile pe plan național. Sorin Iordache, Alexia Gîndac sau Cristian Andreescum sînt copiii care au urcat pe prima treaptă a podiumului la competițiile naționale. Dar Slobozia nu se remarcă în tenis doar prin copii talentați, ci și printr-o cochetă arenă care a atras atenția mai marilor federali și a permis organizarea unor puternice competiții. Cea mai importantă este «Memorialul Ioan Pinter», ajunsă la a 12-a ediție, care a debutat sîmbătă, 4 august 2012. Turneul este adresat categoriilor de vîrstă începînd cu 10 ani și terminînd cu seniorii. Participă 170 dintre cei mai bine poziționați sportivi în clasamentele FRT. Așa cum ne... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:33 (8903 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tinerețe spulberată pe șosea. 3 tineri morți și 2 răniți grav într-un tragic accident!

Moartea a semănat groază în noaptea de miercuri spre joi, 8/9 august a.c., pe DN2A, între localitățile Păltiniș și Slobozia. Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani, au fost implicați într-un grav accident de circulație. Mașina în care se aflau a derapat de pe șosea, pe celălalt sens și a ajuns pe cîmp. Trei dintre tineri au murit pe loc, iar alți doi, grav răniți, au fost transferați la Spitalul Universitar de Urgență și Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

Au fost aruncați din mașină...
Tinerii doreau să ajungă de la Perieți la Slobozia. La volanul mașinii... [citește_tot_articolul]

9 August 2012, 10:37 (60005 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bărbat răpus de caniculă în zona «MB». A făcut stop cardiac la volanul mașinii!

Canicula a început să ia vieți. La Slobozia, în zona «MB-Luminel», un bărbat de aproximativ 60 ani a fost găsit mort în seara zilei de miercuri, 8 august a.c., chiar în mașina pe care o conducea. Cel mai probabil, omul a făcut un stop cardiac din cauza temperaturilor ridicate...
Omul și-a petrecut întreaga zi sub soare, fapt care i-ar fi adus sfîrșitul. A apucat să-și parcheze mașina; însă inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit a fost observat de cîțiva trecători care au sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii de la Ambulanță, însă nu au mai putut face nimic. Bărbatul era fără suflare de cîteva minute bune, așa că au declarat decesul. Cel mai probabil, moartea... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 22:06 (24095 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 10 mii de morți pe listele electorale!

37 de mii de morți în ultimul deceniu

Ialomița are 10 mii de morți pe listele electorale!

La sfîrșitul săptămînii precedente, Guvernul Ponta a cerut declanșarea unui mini-recensămînt care să permită actualizarea listelor electorale. În acest sens, Prefectura Ialomița propune un control încrucișat care să permită evaluarea corectă a informațiilor. Conform unor informații neoficiale, pe listele electorale figurează 10 mii de persoane decedate... Primarii refuză să devină «țapi ispășitori» în acest conflict național.

Prefectura confirmă teoria
La sfîrșitul săptămînii precedente, în cadrul unei videoconferințe cu prefecții, premierul Victor Ponta a solicitat prefecților... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 15:33 (8429 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» Amara, un Festival pe 11 voci

«Trofeul Tinereții» Amara, un Festival pe 11 voci

Muzica ușoară românească vibrează încă pe scena Grădinii de Vară din Amara. Timp de două seri, 11 voci s-au întrecut în cea mai importantă competiție a șlagărelor: Festivalul «Trofeul Tinereții», ajuns anul acesta la a 45-a ediție. «Voci bune, organizare exemplară...» declara în culise compozitorul Horia Moculescu, președintele juriului Festivalului. Trofeul a ajuns anul acesta la București. L-a cîștigat Cristina Florentina Vasiu, de 20 ani, studentă în anul II la Jurnalism. Multe aplauze a primit și Alina Matache, prima participantă din istoria Festivalului neaoș amăreancă. Și totul într-un spectacol adevărat, care a demonstrat că Amara refuză să se predea...

Festival cu casa închisă... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 15:16 (9593 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița va avea loc vineri, 6 mai 2016, faza zonală a celei de a XXIV-a ediții a Festivalului județean de folclor ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:40
(5508 vizualizări - 1 comentariu)


Accident cu patru victime în apropiere de Gîrbovi

Un accident rutier soldat cu rănirea a patru persoane s-a produs luni, 2 mai a.c., pe DJ203B. Astfel, în timp ce un bărbat, de 35 de ani, din comuna Gîrbovi, conducea un autoturism din direcția Gîrbovi ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:10
(6267 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


IPJ Ialomița: Infracțiuni mai puține în perioada Sărbătorilor Pascale

Și anul acesta, de Sărbătoarea Învierii Domnului, polițiștii ialomițeni au fost la datorie. În baza planului aprobat de ministrul Afacerilor Interne, Petre Tobă și șeful Poliției Române, chestor de poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:35
(6652 vizualizări - 0 comentarii)


Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mînăstirea Vorona, la Slobozia

Peste 100 de jandarmi vor asigura, în perioada 4-7 mai 2016, măsurile de ordine ce se vor impune la un eveniment religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni. Este vorba despre aducerea la Mînăstirea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:20
(8200 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Colelia

În noaptea de duminică spre luni, 1/2 mai a.c., în jurul orei 00,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Colelia. Cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 10:05
(4937 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Colelia incendiu


Arestări la Bărbulești

În urma perchezițiilor desfășurate la Bărbulești joi, 21 aprilie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița i-au pus sub acuzare pe Ion Gheorghe, viceprimarul localității, și Vasile Puiu ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 21:05
(7454 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Oferta locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 380 de locuri de muncă, 25 dintre acestea fiind destinate persoanelor cu studii superioare. Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 18:50
(5811 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Țăndărei și Andrășești

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează că miercuri, 20 aprilie 2016, pe DN2A s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment, soldat cu vătămarea corporală a unui bărbat de 48 de ani, s-a produs ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 17:25
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR a lansat aplicația «Asistență module on-line»

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) lansează, prin intermediul paginii oficiale de internet www.afir.info, aplicația «Asistență module on-line» pentru a veni în sprijinul solicitanților ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 16:10
(2758 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În zilele de 18 și 19 aprilie 2016., în baza protocolului încheiat între Direcția de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, Fundația Collegium XXI, și Școala Gimnazială ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 19:35
(4276 vizualizări - 6 comentarii)


ISU Ialomița: Simulare de accident rutier pe A2

Joi, 21 aprilie 2016, începînd cu orele 10,00, urmează să se desfășoare un amplu exercițiu cu forțe și mijloace în teren pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 18:20
(6876 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 18.04.201-5.05.2016, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura campania ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 17:10
(5496 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și cinci răniți

La acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci.
Primul dintre acestea s-a produs vineri, 15 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 16:10
(5767 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în tîrguri

DSVSA Ialomița vă informează că, în perioada 1-14 aprilie 2016, conform Notei de Serviciu ANSVSA nr. 6183/21.03.2016, au fost efectuate controale în tîrgurile autorizate/neautorizate din județ împreună ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 15:40
(4530 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 90000 de lei, 20 permise reținute

La acest sfîrșit de săptămînă, 15-17 aprilie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 14:50
(5581 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

În cadrul Programului «Școala Altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!», polițiștii ialomițeni organizează miercuri și joi, 20 și 21 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 13:10
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu patru victime

Duminică, în jurul orei 15,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, pe DJ203B, între localitățile Manasia și Gîrbovi. În urma impactului, patru persoane aflate în unul dintre autoturisme ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 11:55
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a luat foc mașina pe Autostrada Soarelui

În urma unor scurgeri de combustibil la compartimentul motor, un autoturism ce se deplasa pe Autostrada București-Constanța a fost cuprins de flăcări. Evenimentul a fost anunțat la 112 în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 10:25
(34898 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat joi, 14 aprilie 2016, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce a avut loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 12:40
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


Săptămîna «Școala Altfel», la ISU Ialomița și Jandarmerie

Programul «Să știi mai multe, să fii mai bun!» se desfășoară anul acesta în perioada 18-22 aprilie și constă în derularea, la nivelul fiecărei unități de învățămînt, într-o săptămână din al doilea semestru ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 11:50
(5399 vizualizări - 0 comentarii)


Polaris va continua prestarea serviciului de salubrizare în Slobozia pe o perioadă de 30 de zile

Ca urmare a comunicatului de presă transmis în data de 13.04.2016, prin care s-a menționat că serviciul de salubrizare va fi sistat datorită suspendării contractului de depozitare a deșeurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 10:40
(6720 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Cartierul 500 din Slobozia: Proxenet, căzut în plasa procurorilor

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii din oraș, au desfășurat miercuri, 13 aprilie 2016, percheziții domiciliare în Cartierul 500. În plasa organelor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 16:30
(6943 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Fără permise la volan și conducînd vehicule neînmatriculate

Luni, 11 aprilie a.c., polițiștii rutieri au depistat o tînără, de 20 de ani, din orașul Țăndărei, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 15:55
(4343 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează

-contabil analist financiar
pentru punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-experiență în domeniu, minim 5 ani
-cunoașterea centrilor de cost
și a gestiunii
-prezență agreabilă, spirit de echipă

-operator facturare
pentru Punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-cunoștințe operare PC:
Word, Excell, Outlook
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj

Persoanele interesate
pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

13 Aprilie 2016, 15:45


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 11 aprilie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 11:05
(6402 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


anunț angajare

angajăm
-zugravi, București,
2000 lei salariu brut,
cazare asigurată
-agenți vînzări, București,
cazare asigurată
Relații la telefon
0722/533.541

13 Aprilie 2016, 10:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
electricieni
cu experiență
pentru lucru în zona FETEȘTI
Relații la telefon
0740/621.199
e-mail [email protected]

13 Aprilie 2016, 10:10


Bătrînă dispărută din Alexeni, găsită într-un canal de irigații

O amplă intervenție de căutare-salvare a fost desfășurată în după-amiaza zilei de duminică, 10 aprilie a.c, pe raza localităților Alexeni-Broșteni-Gîrbovi, după ce o femeie în vîrstă de 80 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 13:25
(7498 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 11:50
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom

Luni dimineață, 11 aprilie 2016, în jurul orei 3,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 11:05
(4779 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...