Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere la Axintele

Mai sînt aproape trei săptămîni pînă la startul campionatului și Marin Dună încă mai are multe de reglat în jocul elevilor săi. Un semnal de alarmă în acest sens îl constituie meciul amical disputat miercuri, 8 august 2012, la Axintele, cu Viitorul din localitate. S-a terminat 4-2 pentru alb-verzii lui Ion Nica, după un meci în care reprezentanta Ligii a III-a a dovedit mai multă maturitate. «Am luat prea ușor adversarul. Ne-am relaxat și asta ne-a costat!» explică antrenorul Marin Dună. «A fost un joc slab la nivelul întregii echipe. De vină ar putea fi și perioada de pregătire recent încheiată...» adaugă managerul general al Unirii, Constantin Prepeliță. Pe lîngă scuze, trebuie găsite și soluții... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:20 (13921 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 13:10 (41066 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9943 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au început amicalele!

După 12 zile de cantonament la munte și la mare, încheiate sîmbătă, 11 august, handbalistele Unirii Slobozia au intrat în focul meciurilor amicale. Prima întîlnire cu publicul slobozean s-a produs luni, 13 august, la ora 18,00, în Sala Sporturilor de pe Stadionul «1 Mai». Unirea a primit vizita unei alte divizionare secunde, CSM Slatina, echipă la care evoluează două foste slobozence: portarul Elena Popovici și interul Anca Jianu. La formația pregătită de Marian Simion, pe lîngă nucleul din sezonul trecut, au reapărut mai vechile noastre cunoștințe, Raluca Băcăoanu și Mihaela Stănciulescu, revenite la echipă după un an de pauză. De asemenea, au făcut cunoștință cu slobozenii și noutățile Alexandra... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:03 (11396 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16508 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47630 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19476 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Scandal cu bâte și topoare în Cartierul Vlașca

Fetești: Scandal cu bîte și topoare în Cartierul Vlașca

Sărbătoarea de «Sfînta Maria» s-a încheiat la spital pentru două familii de romi din cartierul feteștean Vlașca. În seara zilei de miercuri, 15 august a.c., după ce au băut bine, țiganii au sărit la bătaie. Un tînăr de 23 de ani a fost tăiat cu un topor. Deși el este cel care a provocat scandalul, rudele acestuia au fost primele care au mers la Poliție să depună plîngere...
Cele două familii din cartierul feteștean Vlașca au petrecut împreună de «Sfînta Maria», însă alcoolul le-a luat mințile. După ce au băut bine, au sărit la bătaie. În urma conflictului, un tînăr de 23 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Deși el este cel care a provocat întreg scandalul... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 17:12 (15232 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

Peștele de la cap se... demite!

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

La Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, apele nu s-au liniștit nici după plecarea lui Radu Paros. Directorul interimar Anca Carmen Țenea a început să dea cu stîngul în dreptul. Cînd nu țipă la subordonați și-i amenință cu concedierea, ia decizii discutabile și face risipă de bani publici. Aproape 6000 lei au fost cheltuiți pe rețeaua electrică nefuncțională de la substația Urziceni, iar un pacient care a solicitat contra-cost o salvare a fost refuzat pentru că doamna Țenea a avut o zi mai proastă...

Decizii controversate
Repetatele conflicte de la substația Urziceni au copleșit... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:54 (18408 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Mii de hectare de terenuri pîrjolite

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Zilele caniculare au distrus culturile agricole. Mii de hectare cultivate cu porumb sau floarea-soarelui au fost afectate de temperaturile care au depășit și 45 de grade Celsius. Plantele s-au uscat pur și simplu pe cîmpuri. O secetă ca aceasta n-a mai mistuit Bărăganul de mai bine de 50 de ani...

Seceta a distrus culturile
Statisticile întocmite de specialiștii Direcției Județene de Agricultură Ialomița arată că seceta a făcut prăpăd pe cîmpurile Bărăganului. Culturile de floarea-soarelui și porumb au fost cele mai afectate. Vorbim despre suprafețe de mii de hectare. De exemplu... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:40 (12860 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița secetă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Patru persoane rănite în două accidente de circulație

În seara zilei de duminică, 12 august a.c., două accidente de circulație s-au petrecut pe raza județului Ialomița. Primul eveniment rutier a avut loc între localitățile Stejaru și Perieți, iar cel de-al doilea în municipul Slobozia. Patru persoane au fost rănite și transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din primele informații, accidentul de la Perieți a fost provocat de un șofer, de 34 ani, care conducea un autovehicul înmatriculat în Pahova. Acesta venea cu familia de la mare și s-a oprit să cumpere pepeni de la o tarabă de pe marginea drumului. În momentul în care a vrut să iasă din locul unde își parcase mașina, fără să se asigure, s-a lovit violent de un automobil ... [citește_tot_articolul]

12 August 2012, 21:44 (20981 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături ca-n vestul sălbatic în Bazarul Municipal Slobozia, vineri, 10 august a.c. Doi bărbați, ginere și socru, s-au luat la ceartă, iar în loc să-și împartă pumni și picioare au scos pistoalele și au tras cîteva focuri de armă în plan vertical. Din fericire, nimeni nu a fost rănit...
Scandalul provocat de cei doi bărbați este mai vechi. Vineri ei s-au reîntîlnit în Bazarul Slobozia și s-au luat din nou la ceartă. Cel care a provocat incidentul este un bărbat, de 59 ani, din Fetești, care a încercat să-l înjunghie pe ginerele său, un bărbat de 32 ani, din Țăndărei, cu o șurubelniță. Ca să se apere, acesta a scos pistolul cu bile și a tras cîteva focuri în plan vertical. Cei doi au fost... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 14:34 (12349 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

Vă rugăm să vă potriviți ceasurile cu 50 de ani în urmă

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

De 22 de ani, transportul județean de călători este în tranziție. Și tot de 22 de ani, autoritățile județene declară că fac «toate demersurile legale pentru reglementarea situației». În fapt, cele 50 de trasee județene existente sînt deservite după «legea junglei» de 20 de operatori care tratează călătorii ca pe sacii de cartofi, iar singurul drept pe care aceștia îl au este acela de a plăti. Și toate acestea în anul de grație 2012, în condițiile în care temperatura din unele dintre autobuzele care asigură traseele interjudețene se ridică la 60 de grade Celsius!

Călătorii nimănui
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:16 (25826 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

De trei lucruri beneficiezi cînd plătești biletul de intrare la Piscina «Hermes» din Slobozia. O înghesuială de autobuz, apa care miroase puternic a clor și... șansa de a muri! La cea mai de fițe piscină din oraș nu există personal specializat care să ofere asistență în caz de situații de urgență. Potrivit legii, această carență reprezintă o ilegalitate! Dincolo de ce spune legea însă, absența salvamarului de la Piscina «Hermes» a fost aproape fatală pentru un copil de 8 ani. În urmă cu aproximativ o săptămînă, el a fost salvat de la înec printr-o minune...

Eroul de la piscină
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:07 (31953 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

1,1 milioane lei, prețul turului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

1,1 milioane lei, prețul turului

Unirea Sobozia se pregătește să dea piept cu lumea Ligii a II-a, una puțin cunoscută pentru mulți dintre componenții lotului. Vor fi adversari mult mai valoroși, dar și costuri mult mai mari. Din acest motiv, în ședința Consiliului Local din 19 iulie 2012 s-a aprobat alocarea a 1,1 milioane lei pentru susținerea financiară a echipei în turul campionatului 2012-2013.

Din retur se intră cu bilet
Suma de 1,1 milioane lei satisface doar în parte doleanțele conducerii. Surse din cadrul acesteia ne-au dezvăluit că, pentru acoperirea nevoilor echipei, ar fi fost necesare 1,5 milioane... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:53 (14831 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele și Fetești au scăpat de ilfovene

Comitetul de Urgență al FRF a stabilit în ședința din 3 august a.c. componența seriilor Ligii a III-a. Al treilea eșalon al fotbalului românesc va avea tot 6 serii, alcătuite, din cauza numeroaselor abandonuri, din doar 13 echipe. Cele două reprezentant ale Ialomiței, Viitorul Axintele și Rapid Fetești, vor face parte din seria a II-a, acolo unde nu se vor mai regăsi echipe din Ilfov. Prin urmare, formațiile noastre vor fi scutite de confruntări cu nume incomode precum FC Voluntari, CS Ștefănești sau CS Afumați. Apar însă nume importante ca Gloria Buzău sau Juventus București, formații care sezonul trecut evoluau în Liga a II-a. De remarcat că sîmbătă, 4 august, cele două echipe ialomițene din... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:51 (11385 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Juniorii lui Ionescu, triumfători la Amara

Sîmbătă, 4 august și duminică, 5 august, pe micuțul stadion din Amara s-a desfășurat «Memorialul Radu Aurel», turneu de fotbal aflat la a II-a ediție. Au participat Victoria Amara, Abatorul Slobozia, Recolta Gheorghe Lazăr și juniorii A ai Unirii Slobozia (născuți în perioada 1994-1995). Deși cea mai tînără echipă din competiție (singura de juniori), Unirea Slobozia a reușit în final să se impună. În semifinale, băieții pregătiți din acest an de profesorul Ion Ionescu s-au impus cu 8 la 2 în fața Victoriei Amara. Pentru uniriști au marcat Uruc-3 goluri, Avram-2, Antonio-2 și Tache. În finală, juniorii au bătut Recolta Gheorghe Lazăr cu 4-2, Uruc și Antonio izbutind cîte o dublă.Titlul de golgheter... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:43 (10208 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenis de cîmp

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenisul juvenil slobozean a adus în ultimul an multe rezultate notabile pe plan național. Sorin Iordache, Alexia Gîndac sau Cristian Andreescum sînt copiii care au urcat pe prima treaptă a podiumului la competițiile naționale. Dar Slobozia nu se remarcă în tenis doar prin copii talentați, ci și printr-o cochetă arenă care a atras atenția mai marilor federali și a permis organizarea unor puternice competiții. Cea mai importantă este «Memorialul Ioan Pinter», ajunsă la a 12-a ediție, care a debutat sîmbătă, 4 august 2012. Turneul este adresat categoriilor de vîrstă începînd cu 10 ani și terminînd cu seniorii. Participă 170 dintre cei mai bine poziționați sportivi în clasamentele FRT. Așa cum ne... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:33 (8903 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tinerețe spulberată pe șosea. 3 tineri morți și 2 răniți grav într-un tragic accident!

Moartea a semănat groază în noaptea de miercuri spre joi, 8/9 august a.c., pe DN2A, între localitățile Păltiniș și Slobozia. Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani, au fost implicați într-un grav accident de circulație. Mașina în care se aflau a derapat de pe șosea, pe celălalt sens și a ajuns pe cîmp. Trei dintre tineri au murit pe loc, iar alți doi, grav răniți, au fost transferați la Spitalul Universitar de Urgență și Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

Au fost aruncați din mașină...
Tinerii doreau să ajungă de la Perieți la Slobozia. La volanul mașinii... [citește_tot_articolul]

9 August 2012, 10:37 (60006 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bărbat răpus de caniculă în zona «MB». A făcut stop cardiac la volanul mașinii!

Canicula a început să ia vieți. La Slobozia, în zona «MB-Luminel», un bărbat de aproximativ 60 ani a fost găsit mort în seara zilei de miercuri, 8 august a.c., chiar în mașina pe care o conducea. Cel mai probabil, omul a făcut un stop cardiac din cauza temperaturilor ridicate...
Omul și-a petrecut întreaga zi sub soare, fapt care i-ar fi adus sfîrșitul. A apucat să-și parcheze mașina; însă inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit a fost observat de cîțiva trecători care au sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii de la Ambulanță, însă nu au mai putut face nimic. Bărbatul era fără suflare de cîteva minute bune, așa că au declarat decesul. Cel mai probabil, moartea... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 22:06 (24100 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță

Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei

Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:43
(12782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată

O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:42
(12793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:41
(12034 vizualizări - 2 comentarii)


Vijelia și ploile au făcut ravagii și în Ialomița

Vîntul puternic de zilele trecute dar și ploile abundente de sîmbătă, 7 ianuarie a.c., au făcut ca pompierii militari să intervină pentru cinci situații de urgență.
Astfel, vineri spre sîmbătă noaptea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:40
(13546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiști pentru refuz de recoltare probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Șoferul a fost depistat la volanul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:37
(10373 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe venit prin reținere la sursă sub forma plăților anticipate, de virat

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, persoanele juridice sau alte entități care conduc evidență contabilă au obligația să calculeze ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:36
(12737 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, în control la biserici

În ultimele zile, pompierii au controlat mai multe lăcașuri de cult din Ialomița. «Avînd în vedere că bisericile și mînăstirile prezintă o mare vulnerabilitate la incendii din cauza construcțiilor, mobilierului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:57
(15866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: L-a acroșat pe trecerea de pietoni!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, în timp ce un tînăr slobozean, de 32 ani, conducea un autoturism pe raza localității, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton aflat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:40
(10599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hoți de fier vechi, surprinși la furat la o fabrică dezafectată din satul Poiana

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia au acționat joi, 5 ianuarie a.c., pe linia prevenirii și combaterii sustragerii de deșeuri feroase din incinta unei foste fabrici situată pe raza satului Poiana ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:27
(14076 vizualizări - 1 comentariu)


Guvernul României: Premierul Emil Boc vrea combaterea «marii evaziuni»

Primul-ministru Emil Boc a condus vineri, 6 ianuarie 2012, la Palatul Victoria, ședința Comitetului interministerial pentru combaterea evaziunii fiscale. Premierul Emil Boc a cerut miniștrilor de Finanțe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:04
(13774 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Polițiștii din Urziceni au depistat joi, 5 ianuarie a.c., pe raza municipiului, un tînăr localnic de 33 ani, pe numele căruia Judecătoria Călărași a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:01
(9984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Făcăeni: Trei tineri, cercetați de polițiști după ce au furat hamuri de cai

Poliția a fost sesizată joi, 5 ianuarie a.c., de către o femeie din comuna Făcăeni despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras două seturi de hamuri pentru cai. După verificările polițiștilor, au ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:00
(15097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Slobozia: Prins cu un cuțit pe stradă

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat joi noaptea, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Mihai Eminescu, din Slobozia, un tînăr de 29 ani, domiciliat în localitate ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 12:58
(14425 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit


APIA Ialomița: Viză anuală pentru carnetele de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere agricole cuvenite, rentierii au obligația să se prezinte la sediul din ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 13:21
(20181 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contractele de arendă, înregistrate și la Finanțe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea înregistrării contractelor de arendă la organul fiscal în raza ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:46
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan și fără permis, a produs un accident în Slobozia. A fugit de la locul faptei și a fost prins în Țăndărei!

Polițiști din Țăndărei au identificat în trafic, pe raza orașului, un autoturism care fusese implicat într-un eveniment rutier pe raza municipiului Slobozia, șoferul părăsind locul accidentului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:34
(9240 vizualizări - 0 comentarii)


Păltiniș: Amărean depistat beat la volan. A refuzat alcooltestul și recoltarea de sînge!

Polițiștii au oprit pentru control în trafic miercuri, 4 ianuarie a.c., pe raza satului Păltiniș, un autoturism, la volanul cărui se afla un bărbat de 41 ani, din orașul Amara. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:21
(10837 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Urziceni, prins la volan în Slobozia. A luat mașina tatălui la o plimbare!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.15, o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un minor, de 17 ani, din Urziceni. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:10
(7657 vizualizări - 1 comentariu)


Campanie a Poliției: «Fii precaut. Hoții nu dorm!»

Polițiștii slobozeni au acționat în Piața Agroalimentară și Piața Cuza Vodă, zone în care afluxul de persoane este ridicat, în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Fii precaut. Hoții ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:08
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Marcarea pentru ouă destinate consumului

Pentru o mai bună informare a opiniei publice și pentru evitarea oricăror confuzii, referitor la marcarea pentru ouă în coajă destinate consumului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:28
(11605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.30, un tînăr de 29 ani, din Cosîmbești, a fost surprins de polițiști în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:13
(13370 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii au depistat pe DC1, un autoturism care se deplasa din direcția Frățilești către Săveni. La volan se afla un tînăr, în vîrstă de 22 ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:12
(10317 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit pentru 2012 și coeficienții de corecție

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoară activitatea în mod individual că au fost afișate pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la sediile ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 07:17
(17958 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: La furat de cai în noaptea de Revelion

Polițiștii au reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un tînăr de 20 ani, din comuna Reviga, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. În fapt ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:52
(12294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt cal


Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut

Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:51
(19033 vizualizări - 2 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Surprinși la braconaj de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 3 ianuarie 2012, pe linia prevenirii și combaterii braconajului pe fondul cinegetic Sfîntu Gheorghe. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:50
(14980 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la depunerea Declarației 390

Începînd cu data de 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare începînd cu decembrie 2011, Declarația 390 se va putea depune doar pe noile versiuni de soft, publicate pe portalul ANAF. Depunerea prin ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:49
(5032 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-a luat foc mașina

Marți, 3 ianuarie 2012, în jurul orei 16,30, un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o fisură a furtunului de alimentare cu benzină. În scurt timp, flăcările ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:40
(12446 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier și diverse materiale textile din locuința unui cetățean din Săveni au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:39
(11337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...