Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicii rezidenți demisionează din posturile ocupate în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicii rezidenți demisionează din posturile ocupate în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalele au posibilitatea de a angaja medicii rezidenți care, după terminarea stagiului de practică profesională în centrele universitare, ar trebui să se întoarcă la posturile pe care le-au ocupat. În realitate, lucrurile nu stau deloc așa, iar unitățile medicale sunt permanent în criză de specialiști. O astfel de situație se petrece și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cel mai mare spital din județul Ialomița. «Mulți dintre rezidenți refuză să profeseze la Slobozia!» susțin reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Criză permanentă de medici... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 14:20 (6007 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Handbalista «slobozeancă» Ivana Arsenievska, la Campionatul European de handbal feminin

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Handbalista «slobozeancă» Ivana Arsenievska, la Campionatul European de handbal feminin

Legitimată la echipa de handbal a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, sportiva originară din Macedonia de Nord, Ivana Arsenievska a fost selectată să facă parte din Echipa Națională a Macedoniei de Nord, prezentă la Campionatul European de handbal feminin, competiție care se desfășoară în Elveția, Austria și Ungaria.

 

O sportivă de perspectivă În vârstă de 20 de ani, Ivana Arsenievska este una dintre jucătoarele care ocupă linia de 9 metri în cadrul echipei de handbal a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Tânăra a ajuns la Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 10:40 (2571 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Campionatul Național de Seniori

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Campionatul Național de Seniori

Peste 200 de practicanți ai luptelor libere s-au întrecut la finalul săptămânii precedente în cadrul Campionatului Na­țional de Seniori dedicat acestui sport, competiție care s-a desfășurat la Reșița. Ialomița a fost la rându-i reprezentată, prin lupătorii din cadrul CS Amara. Aceștia s-au întors acasă cu rezultate remarcabile, ocupând podiumul.

 

S-au întors acasă victorioși Fără să mai surprindă pe cineva, evoluția luptătorilor din Amara la Campionatul Național de Seniori a fost una de excepție. Astfel, la finalul întrecerii... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2024, 08:50 (3856 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Companiile de distribuție ale grupului PPC fuzionează sub denumirea Rețele Electrice România

advertorial

Companiile de distribuție ale grupului PPC fuzionează sub denumirea Rețele Electrice România

Companiile de distribuție a energiei electrice, parte a grupului PPC în România, au fuzionat sub numele Rețele Electrice România. Fuziunea companiilor într-o singură entitate legală urmărește optimizarea operațiunilor specifice la nivelul celor 3 regiuni-Banat, Dobrogea și Muntenia, prin eficientizarea modului de alocare a resurselor și reducerea complexității administrative.
Noua societate va asigura în continuare serviciul de distribuție a energiei electrice în București și județele Ilfov, Giurgiu, Constanța, Tulcea, Ialomița, Călărași, Caraș-Severin, Timiș, Hunedoara și Arad. Clienții vor continua să beneficieze de servicii pe care le vom îmbunătăți... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 15:15 (13938 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit omul de afaceri Corneliu Dragomir/Oyl Company!

A murit omul de afaceri Corneliu Dragomir/Oyl Company!

Corneliu Dragomir (60 de ani), managerul uneia dintre cele mai importante firme de construcții edilitare la nivel național, Oyl Company Holding AG, s-a stins din viață în cursul dimineții de luni, 2 decembrie 2024. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de o oră... Pe scurt, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Corneliu Dragomir... Însă, indiferent de ceea ce s-ar scrie, nu ar fi de ajuns pentru a înfățișa tabloul tragediei produse. Căci, destinul... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 11:55 (33921 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de peste 92,2 milioane de lei, plătite fermierilor ialomițeni pentru secetă

Despăgubiri de peste 92,2 milioane de lei, plătite fermierilor ialomițeni pentru secetă

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale a efectuat plățile despăgubirilor acordate fermierilor ale căror culturi au fost afectate de fenomenul secetei pedologice extreme. La nivelul jude­țului Ialomița, valoarea ajutoarelor financiare a fost de peste 92,2 mili­oane de lei. Estimativ, suprafața cala­mitată a fost de peste 92 mii de hectare.

 

Ajutoare financiare pentru fermieri Datele furnizate de Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că seceta pedologică extremă a afectat peste 92 mii de hectare, din cele 154 mii de hectare cultivate î... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2024, 08:10 (5245 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Artefacte descoperite în Ialomița, pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național

Artefacte descoperite în Ialomița, pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național

bonus: Muzeul Județean Ialomița, redeschis publicului

Ialomița contribuie la Tezaurul Patrimoniului Cultural Național cu 33 de piese arheolo­gice. Obiectele se află în patrimoniul Muzeului Județean Ialomița și au un regim special de exploatare, având în vedere statutul de care beneficiază. Oficialii instituției susțin că demersurile privind includerea acestor obiecte pe lista Tezaurului Patrimoniului Cultural Național au durat 12 ani. «Suntem foarte mândri că istoria județului Ialomița beneficiază de acest statut!» susține istoricul Florin Vlad, directorul executiv al Muzeului Județean Ialomița.

 

Piese rare descoperite în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2024, 09:20 (4912 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

La pas prin moșia lui Barbu Catargiu

La pas prin moșia lui Barbu Catargiu

Așezământul de Artă și Cultură Religioasă «Maia-Catargi» re­pre­zintă unul dintre locurile în care Istoria se împletește cu spiritua­litatea. Obiectivul se află pe raza localității Maia, în aceeași zonă în care marele om politic Barbu Catargiu a deținut impresionanta sa moșie din Bărăgan. Aici puteți descoperi o lecție importantă din istoria mai puțin știută a României din vremea domnitorului Alexandru Ioan Cuza...

 

Maia, locul preferat al lui Barbu Catargiu Bărăganul ialomițean i-a atras pe mulți dintre oamenii influenți... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2024, 10:20 (6076 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de investiții în orașul Amara

Proiecte de investiții în orașul Amara

Administrația locală din Amara a dat startul lucrărilor pentru îmbunătățirea calității apei furnizată cetățenilor. Totodată, Primăria Amara a semnat un proiect finanțat prin intermediul Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene, investiție ce vizează construirea unui Centru dedicat activităților sportive și culturale. «Facem toate demersurile necesare pentru a modernizare orașul Amara!» a transmis Valentin Moraru, primarul orașului-stațiune Amara.

 

Investiții în singurul oraș-stațiune din județ Calitatea apei dar și debitele mici ale apei furnizate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2024, 12:20 (6658 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datorii de peste 500 milioane de lei, imposibil de recuperat de Fiscul ialomițean

Datorii de peste 500 milioane de lei, imposibil de recuperat de Fiscul ialomițean

Deși în documentele oficiale Adminis­trația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că gradul de colectare a taxelor și impozitelor locale este unul favorabil, în realitate situația este diferită. Pentru anul 2024, la nivelul Ialomiței, cuantumul datoriilor acumulate de debitorii persoane fizice și juridice depășește 600 milioane de lei. Din această sumă, peste 500 milioane de lei reprezintă datorii «nerecuperabile». Acești bani nu vor mai ajunge niciodată la Bugetul consolidat al Statului, oricâte demersuri s-ar face.

 

Bani imposibil de recuperat... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2024, 07:50 (7343 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației a suplimentat numărul școlilor ialomițene înscrise în Programul «Masă Sănătoasă»

Ministerul Educației a suplimentat numărul școlilor ialomițene înscrise în Programul «Masă Sănătoasă»

Început aproape de finalul anului școlar trecut, Pro­gramul «Masă Sănătoasă», denumit în trecut «Masa Caldă în școli», s-a derulat în 30 de unități de învățământ din ju­dețul Ialomița. Printr-o decizie a Ministerului Educației, în urmă cu o săptămână, numărul școlilor beneficiare a fost suplimentat. Astfel, 39 de unități de învățământ din Ialomița sunt înscrise în cadrul acestui program. Cu toate acestea, într-o raportare oficială, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița evidențiază deficiențele pe care școlile ialomițene le-au întâm­pinat prin derularea «Mesei... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 16:15 (4925 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene ignoră legea înființării adăposturilor pentru câinii maidanezi

Primăriile ialomițene ignoră legea înființării adăposturilor pentru câinii maidanezi

Încă din 2021, Guvernul României a adoptat o Ordonanță de Urgență care obligă administrațiile locale să înființeze adăposturi pentru câinii maidanezi. Biroul Poliției Animalelor, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, arată că astfel de spații există în doar 4 localități. Restul primăriilor ignoră această obligativitate, iar o parte dintre acestea au fost și amendate pentru că nu aplică prevede­rile legale. Valoarea sancți­unilor se ridică la peste 100 mii de lei, potrivit Biroului de Presă al IPJ Ialomița.

 

Câinii fără stăpân, o problemă greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2024, 07:55 (16763 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Proiecte educative de 1 milion de euro la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a parafat contracte de finanțare pentru 6 proiecte cu fonduri europene, prin Planul Național de Redresare și Reziliență, create cu scopul de a dezvolta servi­ciile de educație oferite elevilor și profesorilor. Valoarea acestor proiecte este de 1 milion de euro. «Trebuie să facem Educația atractivă pentru elevi și cadrele didactice!» susține profesorul Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia.

 

Bani europeni pentru Educație Majoritatea fondurilor acordate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 10:20 (14622 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Medcorp, cu sprijinul financiar al OMV Petrom, a asigurat servicii medicale esențiale pentru 543 de locuitori din 3 localități din județul Ialomița

advertorial

Asociația Medcorp, cu sprijinul financiar al OMV Petrom, a asigurat servicii medicale esențiale pentru 543 de locuitori din 3 localități din județul Ialomița

Din anul 2022, Asociația Medcorp și OMV Petrom implementează la nivel național programul „Sănătate în Vecinătate“ și asigură servicii medicale complexe pentru oamenii din comunitățile rurale, acolo unde accesul este limitat. Prin servicii mobile, analize de laborator și consulturi de specialitate, echipele de medici verifică starea de sănătate a beneficiarilor, identifică și tratează cazurile mai grave într-un stadiu incipient.

O foarte mare importanță este acordată activităților de informare și educare a localnicilor, încurajându-i să fie atenți la semnele precoce ale anumitor afecțiuni și să prevină complicațiile.

În ... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2024, 07:50 (12397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8182 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere de «palmares»

Fotbal, SuperLiga, FCSB-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere de «palmares»

În prefața partidei ce urma să se desfășoare, Adrian Mihalcea, antrenorul Unirii Slobozia, anticipa ce avea să se producă. «Suntem în fața unei partide extrem de dificile, dar în același timp e o partidă interesantă... Încercăm, cel puțin mental, să ne ridicăm la nivelul celor de la FCSB. Calitativ, avem o problemă...» aprecia tehnicianul Adrian Mihalcea în cadrul unei conferințe de presă. Ceea ce s-a întâmplat pe teren în etapa a 17-a a SuperLigii, în meciul de duminică, 24 noiembrie a.c., i-a dat dreptate, FCSB câștigând fără drept de apel, 3-0, cu o echipă a Unirii Slobozia decimată și demoralizată.

 ... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 14:15 (1509 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Garda de Mediu Ialomița, amendă de 60 mii de lei aplicată Avicola SA Slobozia

Societatea Avicola SA a fost amendată de Garda de Mediu Ialomița cu 60 mii de lei din cauza lipsei autorizației de mediu. În mod normal, fără acest document, activitatea firmei ar fi trebuit suspendată, până la reglementarea situației, de către Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. Oficialii instituției susțin că, în prezent, reprezentanții Avicola SA au făcut demersurile necesare în vederea reautorizării. În același timp, Garda de Mediu Ialomița solicită aprobarea unor controale încru­cișate la care să participe Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, dar și Direcția de Sănătate Publică Ialomița.

 

Verificări în curs... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 11:25 (14989 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Recolta Gheorghe Doja 3-3

Remiză în deplasare

Recolta Gheorghe Doja, echipa ialomițeană cu cea mai bună evoluție în campionatul Ligii a III-a, a întâlnit sâmbătă, 23 noiembrie 2024, Axio­polis Cernavodă. Meciul a fost găzduit de echipa constănțeană, iar la final partida s-a încheiat la egalitate, 3-3. Pentru echipa ialomițeană golurile au fost înscrise de Costin Anton și Mihă­iță Năstase, care a reușit o «dublă».

 

Rămân pe locul 3 în clasament Aflați în deplasare la Cernavodă, dojenii au fost cei care au deschis scorul, încă din primele minute... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 09:45 (781 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Scrimă

Rareș Negoiță, locul 2 la Campionatul Național al Speranțelor

Bucureștiul a fost în urmă cu o săptămână gazda Campionatului Național al Speranțelor la sabie, competiție sportivă dedicată sportivilor «U15». La această întrecere, reprezentantul Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobo­zia, Rareș Negoiță, s-a clasat pe poziția a doua, obținând titlul de vicecampion național.

 

Un rezultat optimist Campionatul Național al Spe­ranțelor la sabie-«U15» este una dintre competițiile reprezentative organizate sub egida Federației Române de Scrimă, dedicată acestei categorii de vârstă... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 08:20 (3839 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Fost procuror al Parchetelor ialomițene, propus pentru funcția de prim-adjunct al Procurorului General al României

Consiliul Superior al Magistraturii a validat în urmă cu o săptămână candidatura procurorului Ionuț Ciprian Spiridon la funcția de prim-adjunct al procurorului general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Deși în documentele oficiale acesta este prezentat drept procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, în realitate, el a fost nominalizat din funcția de procuror al DIICOT-Serviciul Teritorial Craiova, unde activează din 2016. În trecut, și-a desfășurat activitatea în trei dintre unitățile de Parchet din Ialomița.

 

De la Slobozia la PÎCCJ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2024, 12:10 (2654 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32534 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25781 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22168 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15770 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18058 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15540 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24932 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23886 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22051 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23830 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13013 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24169 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21697 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25932 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23279 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15349 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13024 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...