Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Adrian Ionescu, secretar general al județului Ialomița

Concurs de împrejurări

Adrian Ionescu, secretar general al județului Ialomița

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe buletinele de vot cumpărate de PSD în Ialomița si, iată, se împart ciolanele. Cea mai mare surpriză a «Ciolaniadei 2012» pare a fi înlocuirea din funcție a secretarului Constantin Stoenescu, cu unul dintre consilierii președintelui Ciupercă, Adrian Ionescu...

Rocadă cu pușca la spate
De cîteva zile, pe holurile Consiliului Județean circula tot mai insistent zvonul înlocuirii din funcție a secretarului general al județului, Constantin Stoenescu. Oficial, acesta a solicitat pensionarea anticipată din funcție. Practic, auto-eliminarea sa din... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 11:30 (29086 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Otilia Dumitru, inspector general școlar

Ialomița: «Promovabilitatea la Evaluarea Națională este bună!»

Elevii de clasa a VIII-a află astăzi rezultatele obținute la Evaluarea Națională. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița susțin că procentul de promovabilitate este mai mare decît cel înregistrat anul trecut. Deși proba la Limba Română le-a dat bătăi de cap, rezultatele au fost favorabile elevilor...
În județul Ialomița s-au înscris la Evaluarea Națională 2260 de elevi. Chiar dacă proba la Limba Română le-a dat emoții elevilor, din cauza unei subordonate, rezultatele preliminarii arată că procentul de promovabilitate la această disciplină este în acest moment de peste 80%. Astfel, lucrările au fost recorectate, iar evaluatorii au luat în calcul ambele variante de răspuns ale elevilor... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 11:16 (11295 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a tras cortina definitiv peste Spitalul Orășenesc Țăndărei?

S-a tras cortina definitiv peste Spitalul Orășenesc Țăndărei?

Folosit ca manevră electorală, Spitalul Orășenesc Țăndărei a intrat din nou într-un con de umbră. Mult promisa redeschidere nu s-a concretizat. Efectul este dezastruos. Numărul paturilor unităților medicale din Ialomița este sub media pe țară...

Peste 40000 de oameni fără speranță
Spitalul Orășenesc Țăndărei a fost desființat la 1 aprilie 2011, prin Hotărîrea de Guvern 303/2011, privind raționalizarea și desființarea spitalelor. În condițiile în care unitatea medicală deservea un număr de peste 40000 de oameni din localitățile învecinate. De la acel moment și pînă la campania... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 10:52 (12401 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Slobozia are antrenor nou. Marin Dună preia Unirea Slobozia!

Fotbal, Liga a II-a

Slobozia are antrenor nou. Marin Dună preia Unirea Slobozia!

Ion Ionescu nu mai este practic antrenorul proaspetei divizionare secunde din Slobozia. Conducerea a dorit o infuzie cu sînge proaspăt, chiar dacă antrenorii la noi în țară sînt mai degrabă carne de tun. Marin Dună, fostul căpitan al lui FC Național, este noul tehnician al Unirii. Bun ca fotbalist, dar deocamdată obscur ca antrenor...

Ionescu revine la juniori
Antrenorii în România sînt efemeride. Nu poți fi sigur de locul tău de muncă nici dacă obții performanțe, cum ar fi promovarea într-o ligă superioară. I s-a întîmplat zilele acestea lui Ion Ionescu, antrenorul care a promovat... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 09:12 (10026 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Rapid Fetești începe drumul în Liga a III-a

Campioana județului Ialomița, Rapid Fetești a avut o confruntare deloc ușoară la Berca, în barajul pentru promovare. Adversara, Victoria Traian, a fost o nucă tare care s-a lăsat spartă abia după executarea loviturilor de la 11 metri. În acea fază, brăilenii au ratat trei penaltyuri, în vreme ce ialomițenii au transformat trei din patru. Astfel, cu 3-0 după executarea loviturilor de departajare, Rapid Fetești și-a asigurat pentru sezonul viitor un loc în Liga a III-a...

Trial pentru nume noi
Marius Munteanu, patronul celor de la Rapid Fetești, este conștient că viața echipei în... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 08:30 (10745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Cupa Ialomiței» la șah, la a treia ediție

«Cupa Ialomiței» la șah, la a treia ediție

În perioada 23-24 iunie 2012, la Tabăra «Pavilioane» din Amara s-a desfășurat a treia ediție a «Cupei Ialomiței» la șah, competiție adresată persoanelor cu deficiențe de vedere. Concursul s-a desfășurat în organizarea Direcției Județene pentru Sport Ialomița și a Asociației Nevăzătorilor filiala Ialomița. La start s-au prezentat 16 jucători de șah din București, Ilfov, Călărași și, desigur, Ialomița. «Șahul este un sport pe care nevăzătorii îl pot practica la fel de bine ca persoanele cu vedere normală. Avem în rîndul persoanelor cu deficiențe de vedere sportivi extrem de valoroși care participă cu rezultate bune la competiții naționale și internaționale. „Cupa Ialomiței“ este un concurs intrat... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2012, 08:08 (9590 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fața nevăzută a afacerilor din taximetrie

Taxi Dyno pierde poziția de lider pe piața locală

Fața nevăzută a afacerilor din taximetrie

Unul dintre principalii operatori din taximetria slobozeană riscă să piardă supremația din domeniu. În urma unui accident mortal provocat de unul dintre șoferii firmei la Constanța, aceasta este obligată să plătească daune de peste 1,1 milioane lei victimelor. Singura soluție pentru evitarea falimentului o reprezintă divizarea firmei Maxx Invest SRL, proprietara taxiurilor Dyno. Unul dintre proprietarii firmei, Daniel Jianu, nu neagă acest scenariu, dar afirmă că el nu reprezintă întreg adevărul...

Înainte și după accident
De ani buni, piața slobozeană de taximetre este dominată... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2012, 17:56 (13781 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

O fotografie pentru veșnicia Poliției Locale

Povești cu taximetriști, polițiști locali și nu numai sau jungla urbană din Slobozia (I)

O fotografie pentru veșnicia Poliției Locale

Duminică, 25 iunie, un fotoreporter al publicației Independent a fotografiat fațada noului restaurant «Batury non stop» din Slobozia. Imediat, patronul restaurantului a apărut din interiorul acestuia, a bruscat reporterul, i-a adresat injurii și... a apăsat butonul de panică, solicitînd intervenția firmei Tiger și a Poliției Locale. De-aici începe relatarea noastră...

Tigrul Pișta și James Bond-ul Dinu
Patronului (Gheorghe Nicolae) i se spune Buri și e furios. Poate din cauză că nu are autorizație de funcționare, poate din cauză... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2012, 09:49 (107084 vizualizări - 79 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «internează» hoți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «internează» hoți

Telefoane, mobile, haine și sume de bani. Sînt bunurile pe care pacienții internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-au reclamat ca furate, în ultimele două luni. Hoții acționează cu precădere pe secția Pediatrie. Și toate acestea în condițiile în care unitatea medicală plătește pentru serviciile de pază peste 200 mii de lei...

Saloane prădate de hoți
În ultima vreme, hoții au început să-și facă de cap chiar și prin saloanele spitalelor. Se internează, iar apoi fură din gențile celorlalți bolnavi tot ce le stă la îndemînă. Se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:57 (16918 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficial, am schimbat 30% dintre primarii județului

Ialomița administrativă rămîne neschimbată

Oficial, în 18 dintre cele 66 de localități ale județului Ialomița alegătorii au ales să schimbe administrația locală. Mai precis în trei dintre orașe, la Slobozia, Țăndărei și Căzănești, și în 15 localități din mediul rural. De facto, numărul primarilor sancționați de către electorat este mult mai mic, iar schimbările reflectă, în cel mai bun caz, resemnarea.

«La vremuri noi, tot ei!»
«De ce să-l schimbăm pe Ionașcu? Să vină altul să se îngrașe? Lasă-l tot pe el!» explică înainte de alegeri, cu două bidoane de apă în mîini, un slobozean între două vîrste. Replica este deja clasică... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:54 (12362 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolta de la Ciochina

Cîmpulungeanu îl acuză pe Ciupercă de mituirea electoratului cu 350 mii de lei

Revolta de la Ciochina

Rezultatelele alegerilor locale din Ialomița sînt oficiale. În pofida celor 53 de contestații și reclamații formulate în perioada alegerilor, Biroul Electoral Central a decis că rezultatele nu au fost viciate și că alegerile nu vor fi reluate în nicio localitate. Există însă comunități unde perdanții alegerilor nu se pot obișnui cu ideea. Cel mai vehement este fostul primar al comunei Ciochina, Vasile Cîmpulungeanu, care îl acuză pe președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă, de cheltuirea a peste 350 mii de lei pentru mituirea electoratului!

Efectul de domino
Oficial... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 18:51 (16514 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Banca Comercială Română, executată de un slobozean

Ialomița: Banca Comercială Română, executată de un slobozean

Nicolae Parpală este încă unul dintre slobozenii care au reușit să execute o bancă. Client fidel al BCR, bărbatul s-a trezit că trebuie să plătească o dobîndă amețitoare pentru creditele sale. A studiat problema și a concluzionat că a fost tras în piept. Revoltat, și-a cerut drepturile în instanță. Și a avut cîștig de cauză...

Dobîndă majorată fără știrea clienților
În anul 2007, Nicolae Parpală a făcut, ca tot românul încîntat de relaxarea fiscală a creditelor, un împrumut de 30000 de euro la Banca Comercială Română. Timp de mai bine de trei ani, clientul Parpală și-a plătit... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 08:53 (10827 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încotro se îndreaptă cultura ialomițeană?

Încotro se îndreaptă cultura ialomițeană?

Declarată de mai bine de două mandate drept o prioritate județeană, cultura ialomițeană, vorba ilustrului Nae Cațavencu, «e admirabilă, e sublimă, dar lipsește cu desăvîrșire». Avem, neîndoielnic, și vîrfuri. O revistă culturală de înaltă ținută (Helis), o bibliotecă județeană care organizează unul dintre cele mai mari importante evenimente de gen («Salonul Anual de Carte», ajuns în 2012 la a XXI-a ediție!) din țară și, după zeci de ani de așteptare, o sală de spectacole intrată în circuitul teatral național... Dincolo de acestea însă, cultura ialomițeană, așa cum o propovăduiesc oficialii județeni, e calpă și lipsită de fond. Iar investițiile alocate acestui domeniu nu sînt altceva decît niște... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2012, 08:44 (9889 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Operele edilitare ale lui Ionașcu, RELOADED

Actuala administrație a Sloboziei va cheltui peste 69 milioane de lei pentru proiecte megalomanice. Este vorba despre construcția unei platforme industriale destinată IMM, precum și modernizarea Pieței Revoluției, din centrul Sloboziei. Cele două proiecte reprezintă o reluare a încercării ex-primarului Gabi Ionașcu de a transforma Slobozia într-un oraș cu pretenții europene.

«Proiecte de anvergură», după o idee de Gabi Ionașcu
La începutul acestei luni, primarul Alexandru Stoica a semnat un proiect în valoare de peste 17 milioane de lei. Acesta prevede înființarea unei platforme... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:07 (36295 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomerii ialomițeni, pîndiți de sărăcie

Peste 7000 de șomeri ialomițeni n-au șanse să-și găsească o slujbă decentă. Deși cererea este mare, oferta se face pe criterii stricte. Angajatorii preferă să ofere locurile de muncă vacante rudelor, prietenilor sau cunoscuților...

Ai o «pilă», ai serviciu!
Potrivit Legii nr. 76/2002, privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă, angajatorii sînt obligați să trimită către Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă lista job-urilor vacante.  Puțini dintre șomerii care caută un loc de muncă reușesc să fie recrutați. Angajatorii îndeplinesc... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 19:01 (11147 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia: Alegătorii din Ciochina au protestat în genunchi în fața Prefecturii Ialomița

Protest de amploare în fața Prefecturii Ialomița, vineri, 22 iunie a.c. Așezați în genunchi în fața reprezentanților Guvernului în teritoriu, cîteva zeci de localnici din Ciochina au cerut cu insistență reluarea alegerilor locale în propria comună.
Protestatarii sînt revoltați de faptul că scrutinul din 10 iunie 2012 a fost cîștigat de candidatul USL Gheorghe Stroe și nu de cel al API, fostul primar Vasile Cîmpulungeanu, pe care aceștia îl susțin. Oamenii sînt de părere că primarul USL de la Ciochina și-a cîștigat mandatul oferind butelii, porci și sume consistente de bani, drept mită electorală.
«A împărțit prin sat porci și butelii ca lumea să-l voteze. A dat chiar și bani! Noi îl... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 18:37 (15100 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Părerea specialiștilor

«Așteptăm culturi-record, cum nu s-au mai înregistrat în Ialomița de ani buni!»

Precipitațiile de la sfîrșitul lunii mai vor aduce belșug pe cîmpurile Bărăganului. «Vom avea parte de culturi-record, cum nu s-au mai înregistrat în Ialomița de ani buni!» spun specialiștii Direcției Agricole...

An agricol îmbelșugat
După o toamnă secetoasă și o iarnă geroasă, specialiștii Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița îi linișteșc pe agricultorii ialomițeni. «Ploaia de la sfîrșitul lunii mai a salvat recoltele. Vom avea parte de culturi-record, cum demult nu s-au mai înregistrat în Ialomița. Se preconizează un an agricol foarte bun. A plouat la timp, iar acest... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 15:58 (9026 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii

Comoara ascunsă a Muzeului Național al Agriculturii a fost scoasă la lumină, peste 12000 de exponate, ținute în depozitele Muzeului, fiind puse în valoare prin expoziții inedite. Primele piese din acest «tezaur» au fost prezentate publicului vineri, 8 iunie a.c. Este vorba despre cîteva tractoare și pluguri folosite în agricultura românească la începutul secolului XX...

Un patrimoniu impresionant
Depozitele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia dețin un «tezaur» impresionant. Este vorba despre peste 12000 de exponate, niciodată prezentate în fața publicului. Pentru a pune în valoare tradiția și cultura populară, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2012, 14:55 (10002 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răsturnare de situație în cazul dosarului «Mită la Poliția Locală Slobozia»

Șeful DGA Ialomița comandă procese?

Ultima oră: Cristinel Țaporea, agentul Poliției Locale Slobozia cercetat pentru «luare de mită», condamnat la un an de închisoare cu suspendare

Direct din sala de judecată, apărătorii celor doi agenți ai Poliției Locale Slobozia cercetați pentru luare de mită susțin că întreg procesul este o înscenare. Ofițerii Biroului Județean Ialomița au acționat la ordinele șefului lor, pentru că Ion Damian, «turnătorul» agenților, îi este rudă apropiată...

Filmul unui scandal
La jumătatea lunii aprilie, un scandal imens izbucnea la Slobozia. Cristinel Țaporea și Marian Bîrsan, doi agenți ai Poliției Locale din oraș, erau acuzați de luare de mită și trafic de influență, după ce Ion Damian a reclamat la Parchetul de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 20:28 (16951 vizualizări - 15 comentarii)

POLITICĂ

Țăndăreiul are o nouă administrație

Cristi Roman primar, Marin Popa viceprimar

Joi, 21 iunie a.c., a avut loc ședința festivă de învestire a administrației locale din Țăndărei. Cei 17 consilieri aleși au decis nominalizarea lui Marin Popa în funcția de viceprimar. Cristian George Roman, primarul orașului Țăndărei a declarat: «În următorii patru ani vom avea proiecte viabile, care să ajute comunitatea din Țăndărei. Sîntem aici pentru a sluji această comunitate!».

Vot supravegheat de la Centru
La ședința festivă a noii administrații din Țăndărei au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, dar și vicepreședintele Ioan Martin... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 19:47 (24110 vizualizări - 19 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9771 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10619 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11363 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10040 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9985 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10670 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6373 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8994 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12080 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11642 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13111 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...