Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

PNL reclamă aceeași funcție!

EXCLUSIV: Primarul de Albești, viitorul prefect

Marin Constantin, actualul primar al comunei Albești este nominalizarea PSD Ialomița pentru funcția de prefect al județului. PNL Ialomița reclamă la rîndu-i funcția de prefect, însă refuză să facă nominalizări...

Costică își vede visul cu ochii
Marin Constantin, primarul comunei Albești, ar putea fi viitorul prefect al județului Ialomița. Nominalizarea sa este o certitudine, iar conducerea PSD a transmis deja această propunere la Centru. În buna tradiție locală, conducerea PSD a refuzat să facă comentarii legate de această nominalizare. Este de notorietate însă dorința primarului... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:21 (22031 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

32 de proiecte europene la cheie

1,5 milioane euro pentru GAL «Ialomița Centrală»

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga a reușit accesarea a 1,5 milioane de euro pentru derularea a 32 de proiecte cu finanțare europeană. Proiectele vizează investiții pentru renovarea și dezvoltarea satelor, sprijin pentru crearea și dezvoltarea de microîntreprinderi și modernizarea exploatațiilor agricole existente.
«Fondurile nu mai pot fi pierdute! Tot ce avem de făcut este să realizăm proiecte viabile, care să ajute la dezvoltarea celor 17 comunități din cadrul acestui GAL!» a declarat Alexandru Potor, unul dintre invitații la ședința inaugurală a Asociației, marți, 17 aprilie 2012, la Căzănești.
La ședință au participat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 18:00 (13047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost găsit cadavrul femeii înecate în Ialomița în urmă cu mai bine de o săptămînă!

Un bărbat din Slobozia s-a înecat într-un canal

În data de 21 aprilie a.c., o femeie de 48 ani din localitatea Ograda s-a înecat în apele rîului Ialomița. După îndelungi căutări, trupul neînsuflețit al femeii a fost descoperit luni, 30 aprilie a.c., tocmai la Hagieni... Trei zile la rînd au căutat pompierii trupul neînsuflețit al femeii care s-a înecat la Ograda. Pentru că nu au reușit să dea de urmă cadavrului, militarii și-au încheiat acțiunile. Luni, 30 aprilie 2012, în zona podului de la Hagieni, trupul neînsuflețit a fost scos la suprafață. Cei care au făcut descoperirea macabră au fost cîțiva localnici care circulau prin zonă. Inițial, oamenii au crezut că este vorba despre o cîrpă, însă cînd s-au apropiat de mal au observat că în apă... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 15:54 (8869 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Feteșteni umăr la umăr

După ce prin victoria din etapa a 18-a Viticola a reușit să oprească Rapidul din zborul spre barajul de promovare relansînd campionatul, etapa 19, programată sîmbătă, 21 aprilie a.c., a consolidat pozițiile ocupate de cele două formații din Fetești. Rapidul a trecut în ritm de intercity de Voința Reviga, în vreme ce Viticola a cîștigat la limită deplasarea de la Brazii, într-un meci cu 7 goluri. Podiumul este completat de Victoria Amara, care triumfă la Grivița și așteaptă încrezătoare defecțiuni în angrenajele feteștene, pentru a se năpusti pe poziția de lider. O oarecare surpriză s-a petrecut la Gheorghe Lazăr, acolo unde Abatorul a început să se impună. Echipa lui Vlase, deși e doar la patru... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 14:46 (10393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sport școlar

Micii fotbaliști și-au disputat titlul la Slobozia

În perioada 20/22 aprilie 2012, s-a desfășurat la Slobozia etapa finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la fotbal gimnazial, competiție adresată școlilor urbane. Reușita organizării din 2011 a făcut ca Slobozia să fie desemnată gazdă a întrecerii și în 2012, în ciuda faptului că reprezentanta județului nostru nu a mai bifat ultimul act. Au participat reprezentanțe ale județelor: Timiș, Mureș, Olt, Teleorman, Bihor, Constanța, Neamț și municipiul București, iar spectacolul a fost pe măsură. Atît finala mare, cît și finala mică, au avut nevoie de lovituri de departajare pentru a-și desemna cîștigătorii. În cele din urmă, sita valorilor a cernut, iar campioană națională a ieșit reprezentanta... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2012, 13:26 (7273 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Etapa I de consolidare a Spitalului Județean de Urgență a fost finalizată

Slobozia: Etapa I de consolidare a Spitalului Județean de Urgență a fost finalizată

După 3 ani de așteptare, autoritățile județene au finalizat prima etapă de consolidare a Spitalul Județean Ialomița. Investiția, cifrată în jurul valorii de 8 milioane lei, a fost considerata la momentul demarării ei «necesară și justificată» în condițiile în care acest obiectiv de interes județean prezenta un grad de siguranță scăzut în caz de seism.

Cu Ciupercă în frunte, vom avea victorii multe
Prima etapă a investiției în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență a fost finalizată vineri, 27 aprilie. Momentul a fost marcat de o conferință de presă în care oficialii... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2012, 07:51 (8507 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița administrativă vinde iluzii electorale

Din 4 în 4 ani, de alegeri

Ialomița administrativă vinde iluzii electorale

În fiecare campanie electorală, primarii ialomițeni le promit alegătorilor că vor trăi mai bine. Puține din angajamentele pe care edilii și le asumă se concretizează. Independent vă arată cîteva dintre proiectele de anvergură promise de primarii din județ în anul 2008, transformate în patru ani în nimicuri...

Minciuni electorale...
Este anul 2008, iar campania electorală mustește de promisiunile candidaților la funcția de primari. Ca să impresioneze mîinile care pun ștampile pe buletinele de vot, candidații își iau angajamente. Își asumă în nume propriu drumuri ca-n occident,... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:56 (9049 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Lideri pentru viitorul asociațiilor din România

Un ialomițean în Federația Națională a GAL-urilor

Lideri pentru viitorul asociațiilor din România

Duminică, 22 aprilie 2012, la Sibiu, reprezentanții Grupurilor de Acțiune Locală din România s-au întîlnit pentru a pune bazele unei federații a acestor asociații. Alexandru Potor, președintele GAL «Dunărea de Jos» din Ialomița a fost ales coordonator pentru 14 astfel de organisme. Întîlnirea de la Sibiu s-a dorit a fi una de reorganizare și dezvoltare a GAL-urilor din România. Obiectivul final al organizației îl reprezintă dezvoltarea a 150 de asociații de acest tip la nivelul întregii țări...

Un ialomițean în curtea Federației
Duminică, 22 aprilie a.c., la Sibiu, reprezentanții GAL-urilor din cele opt regiuni de dezvoltare... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:36 (10886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Dr Olaru se pregătește pentru Parlament

Politică în halat

Dr Olaru se pregătește pentru Parlament

Încurcate sînt căile domnului. Vorbim de căile domnului Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia și activist de profesie în cadrul filialei PSD Ialomița. Acesta și-a propus să devină nici mai mult, nici mai puțin decît parlamentar!

Marea crăpelniță de la Ciochina
Lansarea neoficială a parlamentarului Olaru s-a făcut în Săptămîna Mare, într-o zi de 16 aprilie 2012, la Orezu. Pentru cei neobișnuiți cu ulițele desfundate ale județului, Orezu e unul dintre satele uitate de lume. De la el încolo, începe pustiul Bărăganului. Oficial însă, satul aparține comunei Ciochina, comună al cărei primar, Vasile Cîmpulungeanu, a jignit impardonabil filiala anunțîndu... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:28 (15051 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fetele lu’ Bote

Fetele lu’ Bote

Catrinel Menghia a devenit peste noapte regina neîncoronată a frumuseții pe cat-walk... Săptămîna trecută, la Slobozia, o sută de fete au încercat să-i calce pe urme. Ele au participat la castingul organizat pentru emisiunea lui Cătălin Botezatu. Puține dintre frumusețile noastre au reușit să meargă mai departe. Multe dintre ele au fost descalificate pe loc...

Din culisele castingului...
E vineri, 6 aprilie și 16,00 trecute fix. În holul sălii de gym, spa și beauty fashion de la Satori Club n-ai loc să arunci o privire. Fetele lui Bote se înghesuie toc lîngă toc, rotunjime lîngă rotunjime... Sînt înalte, sînt slabe, sînt boite... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:17 (13783 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Săptămâna Altfel»

O premieră pentru 45 de mii de elevi

«Săptămîna Altfel»

Timp de o săptămînă, în perioada 2-6 aprilie 2012, cei aproape 45 mii de elevi din Ialomița au participat activ la programul «Săptămîna Altfel». Scopul programului a fost acela de a implica elevii și cadrele didactice în activități care să răspundă «intereselor și preocupărilor diverse ale copiilor și să pună în valoare talentele și capacitățile acestora în diferite domenii». Potrivit informațiilor furnizate de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în județ au fost organizate peste 10000 de manifestări dedicate acestui program. Independent a fost alături de cîteva dintre clasele de elevi prezente în spațiul public cu acest prilej...

La Vila Raluca... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2012, 18:06 (10828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nenorociți din neglijența părinților: Un copil de un an din Țăndărei a băut diluant, un altul de doi ani din Bucu a înghițit mai multe tablete de aspirină

Nenorociți din neglijența părinților: Un copil de un an din Țăndărei a băut diluant, un altul de doi ani din Bucu a înghițit mai multe tablete de aspirină

Doi copii au ajuns în seara zilei miercuri, 25 aprilie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza neglijenței părinților. Unul dintre ei a avut nevoie de îngrijiri medicale de specialitate și a fost transferat la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București...
Copilul transferat la București are un an și este din Țăndărei. Lăsat nesupravegheat de către părinți, miercuri seara băiețelul a băut diluant. Micuțul a găsit în casă sticla unde se afla substanța toxică și a luat cîteva înghițituri. Cîteva minute mai tîrziu, zăcea aproape fără suflare în respectiva cameră. Mama sa a fost cea care și-a găsit copilul agonizînd și a chemat Ambulanța...
Tot în seara de 25 aprilie... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 13:32 (12623 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Tînăr din Vlădeni, arestat pentru trafic de minori

Un tânăr în vârstă de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost arestat pentru comiterea infracțiunii de trafic de minori. Așadar, miercuri, 25 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, au executat o acțiune pe linia prevenirii si combaterii traficului de persoane, pe raza comunei Vlădeni, cu sprijinul efectivelor din cadrul Secției Poliției Rurale Stelnica, pentru depistarea unui tînăr în vârstă de 23 ani, pe numele căruia a fost emis un mandat de aducere.
Învinuitul a fost condus la sediul DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, iar în urma audierii și probatoriului administrat în cauză, procurorul de caz a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale și... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 13:03 (11004 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Muncitorii Urban au incendiat hala DADP

Pompierii de la Garda Slobozia au intervenit joi, 26 aprilie a.c., în jurul orei 10,00, pentru stingerea unui incendiu produs la un fost punct termic din oraș de lîngă sediul ITM, devenit hală de materiale a muncitorilor DADP. Lucrătorii susțin că focul a fost pus intenționat de o mînă criminală.
În interiorul halei se aflau mai multe mături de nuiele, alimentele și hainele de schimb ale muncitorilor DADP. Oamenii se pregăteau să iasă la curățat străzile în momentul în care au văzut fumul gros care ieșea din interiorul halei. «Mi-au ars și hainele, și mîncarea, și mătura cu care lucram... Cineva a aruncat o țigară aprinsă pe geam ca să ardem ca șobolanii aici» a spus Valentina Pricopie,... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 10:47 (7723 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Unirea Slobozia 1-2, CS Ștefănești-Viitorul Axintele 1-2

Slobozia se detașează, Axintele urcă pe 5

Marți, 24 aprilie, echipele ialomițene au disputat meciurile contînd pentru etapa a 23-a a Campionatului Ligii a III-a. Echipele noastre s-au deplasat la Călărași și Ștefănești și au reportat victorii la scoruri similare.

Slobozia a învins greu Călărașiul
Liderul detașat al Seriei a II-a din Liga a III-a a întîlnit o echipă a Călărașiului mai motivată ca oricînd. Dunărea a controlat în totalitate prima repriză și o bună parte din cea de-a doua. Călărășenii au fost cei care au deschis scorul prin Neta (’72), la o fază în care slobozenii au acuzat o poziție de ofsaid și în urma căreia antrenorul Unirii, Ion Ionescu, a fost trimis în tribune. La acel moment, ținînd... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2012, 10:08 (8661 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Atenție! Un pedofil umblă liber pe străzile orașului Slobozia!

Atenție! Un pedofil umblă liber pe străzile orașului Slobozia!

Polițiștii ialomițeni sînt în alertă. Oamenii legii caută un bărbat acuzat că a încercat să abuzeze sexual o fetiță de șapte ani din Slobozia. Copila este și acum în stare de șoc...
Totul s-a întîmplat în după-amiaza zilei de luni, 23 aprilie a.c. Fetița venea de la școală, iar în scara blocului a fost acostată de un bărbat care a încercat să o abuzeze sexual. În momentul în care a început să strige după ajutor, pedofilul a luat-o la fugă. Cutremurată, mama fetiței, în vîrstă de 43 ani, a sunat la Poliție. Copila a fost supusă unui examen medico-legal, în urma căruia s-a constat faptul că micuța nu a fost violată. O anchetă a fost deschisă în acest caz, iar oamenii legii au pornit pe urmele... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2012, 10:55 (6741 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia pedofil

EVENIMENT

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

EXCLUSIV: S-a redeschis Spitalul Orășenesc din Țăndărei!

După un an de la desființare, Spitalul Orășenesc din Țăndărei a fost redeschis marți, 24 aprilie a.c, printr-un ordin semnat de ministrul Sănătății. Unitatea medicală va avea un număr de 65 de paturi. Prezent la eveniment, primarul Vasile Sava s-a asmuțit asupra contracandidaților care vor să-i ia locul la Primărie...

Sava își doboară contracandidații
În plină pregătire pentru cursa electorală a localelor din iunie 2012, Vasile Sava a profitat de redeschiderea Spitalului din urbea sa și le-a trimis cîteva săgeți contracandidaților săi la fotoliul de primar, direct din curtea unității medicale, proaspăt redeschise. «Mai poa... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 14:46 (50405 vizualizări - 34 comentarii)

SPORT

Cu Manole la atac!

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Rapid II București 3-1

Cu Manole la atac!

După un confortabil 2-0 la Conpet Cireșu (goluri V. Gheorghe și Ibrian), Unirea a revenit vineri, 20 aprilie 2012, pe propriul teren. În fața unei asistențe record, care a avut tot timpul ceva de împărțit cu arbitrii, de cele mai multe ori în mod justificat, liderul detașat Unirea a primit vizita echipei satelit a Rapidului. Oaspeții au venit la Slobozia cu foame de puncte, situația lor în clasament nefiind deloc de invidiat. Totuși, trăim într-o serie a II-a dominată de galben-albastru, unde vișiniul nu se prea poartă.

Nume sonore, echipă mai deloc
În poartă «eroul de la Varșovia», Virgil Drăghia. În apărare, tînărul și talentatul... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 14:23 (10475 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Victorie cu bătăi de cap

Handbal, Unirea Slobozia-Știința București 28-23 (15-13)

Victorie cu bătăi de cap

«Sînt foarte mulțumită de jocul echipei mele! Dacă ținem cont de faptul că la Știința se fac doar 2-3 antrenamente pe săptămînă, putem spune că rezultatul a fost unul bun pentru noi!» a declarat, la finele partidei, antrenoarea Științei București, Claudia Iancu. Într-adevăr, meciul cu ocupanta locului 10 n-a fost deloc simplu. Oaspetele au arătat o dîrzenie demnă de cauze mai bune și chiar au condus în prima jumătate a reprizei întîi. Uniristele au ținut aproape printr-o extrem de eficientă Jeni Drăgan și prin precizia de la 7 metri a Irinei Simion, cea care demult trebuia, în opinia noastră, să fie prima opțiune la aceste aruncări. Reușim să rupem echilibrul abia pe finalul primei părți, iar... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 14:08 (8215 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Karate

Două titluri naționale pentru CSM Slobozia

La finele săptămînii precedente, s-a desfășurat la București Campionatul Național de Karate adresat cadeților, juniorilor și seniorilor. CSM Slobozia a deplasat la această competiție un lot de șase sportivi format din Andreea Ciorobea, Florentina Ciorobea, Diana Florea, Diana Vasluianu, Raluca Baciu și Alexandru Buterez. Echipa feminină de cadete a obținut titlul național la kumite în formula Diana Vasluianu, Raluca Baciu și Florentina Ciorobea. Tot cu medalie de aur s-a întors de la acest concurs și Alexandru Buterez, care a urcat pe prima poziție a podiumului la kata. La granița dintre lunile mai și iunie, va avea loc, în Scoția, Campionatul European de Juniori și Seniori, unde CSM Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2012, 13:02 (10184 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: A lovit un pieton și a fugit de la locul accidentului

Un bărbat de 40 de ani din București a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, după ce, pe data de 26 august 2016, acesta a provocat un accident rutier. Șoferul a lovit cu mașina un pieton ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 16:50
(5148 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Șoferi cu dosare penale

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, în urma acțiunilor întreprinse de polițiștii ialomițeni pentru prevenirea accidentelor rutiere, oamenii legii au sancționat 11 conducători auto. Cinci dintre ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 15:20
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: «Porți Deschise» la Jandarmerie

Joi, 1 septembrie 2016, cu ocazia împlinirii a 123 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează o serie de evenimente prin care să marcheze această ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 14:45
(5355 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlnire cu contribuabilii

Miercuri, 7 septembrie 2016, reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice organizează, la sediul instituției, o întîlnire cu contribuabilii din județ, cu scopul de la le explica acestora ...[citește_toată_știrea]

30 August 2016, 13:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7232 șomeri, din care 895 șomeri indemnizați, respectiv 6337 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2016, 20:40
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă, desfășurată de polițiști

Efective de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au demarat, începînd cu data de vineri, 19 august a.c., o amplă campanie de prevenire a furturilor din autoturisme. Acțiunea oamenilor legii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2016, 20:10
(4482 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Urmăriți internațional în Germania, prinși la Bărbulești

Doi tineri, de 25 și 26 de ani, din comuna Bărbulești, au fost prezentați Parchetului de pe lîngă Curtea de Apel București pentru a fi extrădați în Germania. Aceștia au fost descoperiți pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

23 August 2016, 16:25
(5386 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentă, dispărută de la domiciliu

Fetești: Adolescentă, dispărută de la domiciliu

Polițiștii din Ialomița caută o adolescentă de 14 ani, domiciliată în Fetești, care, la data de 18 august 2016, a dispărut fără urmă. Fata se numește Andreea Valentina Oaie, are ca semn particular o deformare ...[citește_toată_știrea]

23 August 2016, 13:10
(5127 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează faptul că, la data de 19 august 2016, la nivelul județului există disponibile 441 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

19 August 2016, 20:05
(6718 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se lansează «Ghidul bibliotecilor din Ialomița»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia anunță lansarea «Ghidului bibliotecilor din Ialomița». Documentul a fost creat pentru a oferi o imagine de ansamblu cu privire la activitatea celor ...[citește_toată_știrea]

19 August 2016, 18:45
(4535 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrînă, înșelată prin telefon

O bătrînă de 69 de ani, din Grivița, a rămas fără 1500 de lei după ce a fost înșelată la telefon. Femeia a declarat la Poliție faptul că o persoană necunoscută a contactat-o, precizîndu-i faptul că este ...[citește_toată_știrea]

18 August 2016, 20:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: S-a dat startul campaniei de finanțare a investițiilor în procesarea produselor agricole

Într-un comunicat de presă remis publicității, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță startul campaniei de finanțare a proiectelor privind investițiile în procesarea produselor agricole și ...[citește_toată_știrea]

18 August 2016, 19:25
(7981 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru furt calificat

Un tînăr de 19 ani, din Fetești, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a spart mai multe mașini parcate pe raza municipiului. El a intrat în vizorul polițiștilor în urma reclamațiilor făcute de proprietarii ...[citește_toată_știrea]

18 August 2016, 19:10
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


pierdere

Pierdut carnet de comercializare pe numele Grigore Ionel, str. Lalelei, nr. 15, com. Roșiori, jud. Ialomița, cu seriile de la IL8263041 la IL8263080. Se declară nul.

17 August 2016, 17:10


Poliția Rutieră Ialomița: 23 de permise reținute, amenzi de peste 77000 lei

La sfîrșit de săptămînă, în perioada 5-7 august a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 August 2016, 12:20
(5521 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți la volan

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 26 și 62 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși consumaseră anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

9 August 2016, 12:05
(4615 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor în cluburi și baruri

La sfîrșitul de săptămînă precedent, Poliția Română a organizat o acțiune, la nivel național, în cluburi  și baruri, pentru prevenirea și combaterea activităților infracționale. Polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

9 August 2016, 11:10
(6473 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Bătrînă, ucisă de virusul West Nile

O femeie de 79 de ani, din Urziceni, a murit la Spitalul «Matei Balș», după ce s-a descoperit că a fost infestată cu virusul West Nile. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin este ...[citește_toată_știrea]

4 August 2016, 21:35
(7363 vizualizări - 0 comentarii)


La un pas de moarte în Lacul Amara

Medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, au intervenit duminică, 30 iulie 2016, pentru a acorda primul ajutor unui bărbat care era să își găsească sfîrșitul în apele Lacului Amara. Din primele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2016, 20:40
(6914 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara înecat


Slobozia: Pacient cu viermi, transportat la spital

Întîmplare șocantă petrecută la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Un pacient, în vîrstă de 80 de ani, adus pentru consultații, în noaptea de 25/26 iulie 2016, a fost găsit ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2016, 14:50
(5549 vizualizări - 1 comentariu)


DN21A: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 iulie 2016, în jurul orei 15,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21A s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 18:45
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis, la volan

Un bărbat, de 64 de ani, din București, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice deși consumase anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 17:35
(4348 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES în Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita dispune, prin intermediul Rețelei EURES, de 34 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic (ospătar-22 de posturi ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 16:10
(4983 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Construcțiile și amenajările neautorizate privind securitatea la incendiu, termen limită pentru intrarea în legalitate-31.12.2016

Potrivit prevederilor art. 30 alin (4^1) din Legea nr. 307 privind apărarea împotriva incendiilor, cu modificările și completările ulterioare, pentru construcțiile și amenajările care se supun avizării ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 15:20
(6150 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Să plantăm și să îngrijim o floare!»

Din anul 2005 și pînă în prezent, Protopopiatul Urziceni a desfășurat neîntrerupt diverse activități instructiv-educative și recreative pentru copiii din comunitate prin intermediul Biroului de Asistență ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 14:25
(5317 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR va primi cereri de finanțare a investiților neagricole din zona rurală

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) deschide o nouă sesiune anuală de depunere a proiectelor de investiții pentru submăsurile din cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală (PND ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 13:15
(7701 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 27-29.07.2016, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Știrbei» al județului Călărași va organiza și desfășura competiția cu tematică de pompieri, care va reuni la start loturile reprezentative ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 12:35
(5309 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în trafic

Vineri și sîmbătă, 22/23 iulie 2016, urmare a protocolului încheiat între ANSVSA și IGPR, cu privire la organizarea controalelor oficiale și respectarea condițiilor sanitare veterinare referitoare la producerea ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2016, 11:25
(4861 vizualizări - 0 comentarii)


Liceenii au șansa să opteze pentru cariera militară

Absolvenții claselor a IX-a si a X-a care vor să urmeze o formă de învățămînt militar au șansa sa se transfere la Colegiul Național Militar «Tudor Vladimirescu» Craiova . Chiar daca este vacanță, oferta ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2016, 14:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


cîine găsit

Găsit cîine duminică, 24 iulie 2016,
zona Central, rasa Ciobănesc Turcesc,
asemănător Malamu Alaska.
Rog contactați telefon 0730568820.

26 Iulie 2016, 12:15


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...