Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

Scandalul Dytras revine în actualitate

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

În luna iunie a anului trecut, Independent publica un articol amplu despre investiția în stația de epurare de la Slobozia. În valoare de 4,5 milioane de euro, investiția este parte componentă a programului de conformare în baza căruia SC Urban a reușit să-și păstreze licența de funcționare. Potrivit unor acuzații aduse de către consilierii locali PSD, Gabi Ionașcu se face vinovat de recepționarea unor lucrări executate incomplet. În replică, Gabi Ionașcu susține că este vina constructorului...

O istorie neepurată
Pe 20 decembrie, 2007, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:13 (11328 vizualizări - 8 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... mică mașină!

La sugestia dumneavoastră, am plecat să identificăm recordurile județului departe de agitația cluburilor. În cea de-a treia ediție a rubricii noastre vă prezentăm cea mai mică mașină din oraș. Am descoperit-o într-o parcare de pe Dobrogeanu Gherea...

E Ligier Ambra și are doar două locuri!
Prin oraș mai circulă alte două modele similare, însă noi am ales-o pe cea a lui Constantin Bănică pentru că este roz și are numere de înmatriculare galbene. I-am fi dat mai cel mult un metru jumătate lungime, însă, măsurată avea doi jumate. Suficient pentru un automobil cumpărat cu doar 1000 de euro. Deși nu prinde mai mult de... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:05 (31793 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

America second hand

America second hand

Un slobozean a reușit să importe America în inima Bărăganului. În zona Pieței Mari din Slobozia, el a deschis un magazin cu haine second hand aduse de la New York. Cea mai căutată marfă «outlet» o reprezintă uniformele soldaților americani care au luptat în Afganistan. Ele sînt cumpărate de pescarii și vînătorii împătimiți...

Din dragoste pentru SUA...
Colțul american pe care Gheorghe Olteanu l-a adus la Slobozia iese în evidență, dar nu spune prea multe. Este un magazin obișnuit căruia proprietarul a știut să îi aducă un strop de reclamă. Un manechin îmbrăcat într-o salopetă... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 08:59 (34644 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Lupte

Concurs la Amara: «Cupa Ialomiței la Lupte Libere»

Sîmbătă, 7 aprilie 2012, la Amara se va desfășura un concurs de lupte libere adresat copiilor. Competiția va debuta la ora 10,00, locul de desfășurare fiind Sala de Sport a Școlii din Amara. «Este vorba de „Cupa Ialomiței la Lupte Libere“, eveniment pe care-l organizăm cu sprijinul DJS Ialomița.Concursul se adresează copiilor și ne vom bucura de prezența a 9 cluburi cu tradiție în această disciplină din Buzău, Călărași, Mangalia, Constanța, București și, bineînțeles, județul nostru care va fi reprezentat de Lupte Club Ialomița și CS Amara» ne-a declarat profesorul Marian Moraru, șeful secției de lupte al proaspătului înființat Club Sportiv din Amara.... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 08:36 (9101 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IPJ Ialomița: Șeful Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia, Maria Baciu, «retrogradată» la cerere

IPJ Ialomița: Șeful Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia, Maria Baciu, «retrogradată» la cerere

Potrivit unei informări media, începînd cu data de 1 aprilie 2012, comisarul de poliție Maria Baciu a fost mutată pe o funcție de execuție în cadrul Serviciului de Ordine Publică al IPJ Ialomița. Mutarea, una deloc surprinzătoare, date fiind cercetările prealabile pe numele domniei sale, s-ar fi produs ca urmare a unui raport personal, înaintat de comisarul Maria Baciu către inspectorului șef.
Postul rămas vacant, respectiv șef Birou Ordine Publică în cadrul Poliției Municipiului Slobozia va fi ocupat de inspectorul principal de poliție Sebastian Savu, fost șef al Poliției Orașului Țăndărei. De asemenea, schimbarea acestuia survine ca urmare a unui raport înaintat instituției în acest sens... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 15:15 (65557 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu vs consilierii PSD

Scandal public în Consiliul Local Slobozia

Conflictul dintre consilierii locali PSD și primarul Gabi Ionașcu degenerează. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, joi, 29 martie 2012, aceștia au încercat să blocheze unul dintre proiectele de hotărîre propuse de către primar. Refuzul primarului de a accepta solicitarea propriilor consilieri a degenerat într-o dispută deschisă, soldată cu amenințări. Pe fondul acestui boicot eșuat s-a suprapus un conflict administrativ între consilierul Ionuț Răileanu și un contribuabil prezent în sală!

Corb la corb își scoate ochii
Joi, 29 martie, în cadrul ședinței ordinare lunare... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 15:05 (14857 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Primarii din Scânteia și Bărbulești au trecut la PD-L!

2+2+2...

Ialomița: Primarii din Scînteia și Bărbulești au trecut la PD-L!

Joi, 5 aprilie, PD-L Ialomița a anunțat racolarea a alți doi primari PSD. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a anunțat că primarii din Bărbulești și Scînteia sînt de acord să candideze pe listele PD-L la alegerile locale din 10 iunie 2012.

Doi plus doi plus doi plus…
Campania de racolare a primarilor PSD continuă. La numai o zi de la Conferința județeană a PSD Ialomița, Cazacu Marinică, președintele filialei județene a PD-L, a anunțat racolarea primarilor Vasile Liță, din Bărbulești și a primarului Nicolae Barbu, din Scînteia.
«Continuăm azi prezentarea primarilor... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 14:59 (13221 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

Președintele PSD Ialomița, prins cu ocaua mică

Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

În cadrul Conferinței Extraordinare a PSD Ialomița, desfășurată miercuri, 4 aprilie a.c., președintele Silvian Ciupercă a anunțat faptul că se pregătește să îi primească înapoi pe doi dintre primarii care au trecut la PD-L. Este vorba despre Ionel Frițu, primarul de la Sălcioara, și Gheorghe Soare, primarul de la Munteni Buzău.
Silvian Ciupercă a precizat că edilul de la Sălcioara și cel de la Muntei Buzău sînt singurii dintre cei patru dezertori care au trecut la PD-L cu șanse mari să revină la PSD. «Categoric pe cei doi îi vom primi, dacă este cazul. Le-am spus NU edililor de la Perieți și Ciochina!» a ținut să declare Ciupercă.

Primarul comunei Munteni Buzău: «Nu vreau înapoi la PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 20:13 (12368 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, câștigător al unui puternic turneu U14 pe zgură!

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, cîștigător al unui puternic turneu U14 pe zgură!

Începînd cu 31 martie 2012, pe terenurile clubului bucureștean Sportul Studențesc, s-au desfășurat partidele din cadrul unuia dintre cele mai puternice turnee de tenis de cîmp. Turneul U14, pe zgură, este de categoria A (800 puncte pentru cîștigător). După cum era de așteptat, tenismenul Sorin Iordache, legitimat la TenisCon Slobozia, a cîștigat turneul. «După o lună de pregătiri intense, atît pe plan fizic, cît și din punct de vedere tehnic și tactic, Sorin a reușit un rezultat de excepție!» declară tatăl-antrenor al tenismenului, Ionel Iordache. În semifinală, Sorin Iordache a trecut la pas de constănțeanul Edris Fetisleam, căruia tenismenul slobozean i-a predat literalmente o lecție de joc... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:52 (10058 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Eolica Baia 3-0

Mai tari ca morile de vînt!

Echipa antrenată de Ion Nica a reușit în meciul cu Eolica Baia cea mai categorică victorie pe propriul teren din acest campionat. Alb-verzii i-au luat tare pe tulceni încă din startul partidei. În minutul 10, Ogodogbo Moses a centrat ideal pentru primul gol stagionar al lui Cătălin Toader. 15 minute mai tîrziu i-a venit rîndul lui Toader să fie omul cu pasa și Novac (’25) să înscrie. Este al patrulea gol pentru Axintele marcat de Petruș Novac, iar prin această reușită atacantul adus de la Buftea l-a egalat în topul marcatorilor pe Ogodogbo Moses. Cu 2-0 la pauză, axintenii au avut un început de repriză mai relaxat și le-au dat posibilitatea băieșilor să revină pe tabelă, însă oaspeții nu au profitat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:18 (7280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Semnal de alarmă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul Axintele 3-2

Semnal de alarmă

Unirea e la 11 puncte de locul II. Confortabil, nu? Așa au gîndit probabil și băieții antrenați de Ion Ionescu, iar bumerangul automulțumirii era cît pe ce să-i lovească. A fost un meci greu, chiar foarte greu, cu o echipă în clară progresie. Despre Axintele: tot mai agresivi, tot mai omogeni, tot mai respectabili. Așa cum le-o spune numele, au viitor.

Novac, revelația primăverii
Peste 1000 de spectatori au onorat cu prezența derby-ul ialomițean dintre Unirea Slobozia și Viitorul Axintele. 5-2 în Cupă, 3-0 la Axintele și 3-0 într-unul dintre amicalele iernii. Acestea erau deznodămintele... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:15 (10445 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Accelerează Rapidul!

O nouă schimbare de lider a marcat zbuciumata Liga a IV-a ialomițeană, după etapa a III-a a returului. În meciul cap de afiș al rundei, Viticola Fetești și Recolta Gheorghe Lazăr au dat-o la pace. Mai mult, pacea a mers atît de departe încît nu s-a marcat niciun gol. Profitînd de scorul alb, rapidiștii feteșteni s-au strecurat prin fereastra deschisă spre fotoliul de lider. Victimă le-a căzut Unirea Grivița, echipă hărăzită parcă să impună șeful clasamentului etapă de etapă în acest start de retur. Remiza Viticolei cu Lazărul le-a permis Abatorului și Amarei să cîștige teren în lupta pentru supremație. Ambele au învins lejer, Abatorul pe Andrășești, iar Amara pe Colelia. Singura reprezentantă... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:04 (11863 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

România Tineret-CSM Unirea Slobozia 36-22 (19-12)

Fetele antrenate de Marian Simion au disputat sîmbătă, 31 martie, la Brăila o partidă amicală împotriva naționalei de tineret. Echipa reprezentativă, antrenată de Dumitru Muși și Costică Buceschi se pregătește pentru turneul de calificare la Campionatul Mondial din Cehia, turneu care va începe de miercuri, 4 aprilie, în Turcia. Meciul a fost dominat de echipa națională, care s-a impus în final cu 36-22 (19-12).
Pentru CSM Unirea au marcat: Simion (12 goluri), Baciu (3 goluri), Zlăvog (2 goluri), Păduraru (1 gol), Drăgan (1 gol), Kanda (1 gol), Preda (1 gol), Lazăr (1 gol). De remarcat că, pe tot parcursul jocului, a fost utilizată pe faza de apărare Alexandra Ștefan, proaspăt întoarsă după... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:02 (9440 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ce șanse au cei 10000 de șomeri ialomițeni?

Morgana cursurilor de formare profesională

Ce șanse au cei 10000 de șomeri ialomițeni?

În județul Ialomița, aproape 10000 de oameni sînt în acest moment în căutarea unui loc de muncă. Majoritatea nu au o calificare, tocmai de aceea angajatorii nu îi iau în calcul. Șansa lor este să se înscrie la cursurile calificare profesională...

Statistic, ne prezentăm bine
Potrivit datelor oferite de Agenția Județean pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivelul județului a înregistrat o ușoară scădere. Astfel, de la 9,9% cît era în luna ianuarie 2012, a ajuns la 9,1% în luna februarie. Exprimate în cifre, procentele arată că în tot județul există un număr... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:47 (12606 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiune pentru 200 de copii cu dizabilități

«Ziua Mondială de Luptă Împotriva Autismului», sărbătorită la Slobozia

Dacă renunțăm preț de cîteva secunde la indiferență, putem sprijini un copil bolnav de autism. Trebuie doar să vrem... Pe 2 aprilie, de «Ziua Mondială a Luptei Împotriva Autismului», la Slobozia, copiii bolnavi de această maladie au mărșăluit pe străzile orașului rugîndu-i pe oamenii mari: «Ajutați-ne să înțelegem lumea!».

Alături de Ionuț și Ema...
Ne-am alăturat inițiativei Asociației «ASIL», ONG local care luptă pentru sprijinul micuților afectați de această maladie, din dorința de a înțelege mai bine cum să îi ajutăm pe acești copii. Așa am reușit să îi cunoaștem pe Emma și... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:12 (7722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau să fac din învățământul ialomițean o emblemă a județului!»

Blitz-interviu cu Luminița Barcari, inspectorul general școlar sau întrebări comode despre subiecte incomode

«Vreau să fac din învățămîntul ialomițean o emblemă a județului!»

Luminița Barcari este inspector general școlar de 5 luni (după o experiență de un an ca inspector general adjunct...). Este profesor titular de Chimie la Fetești și crede că învățămîntul ialomițean are un nivel de performanță perfectibil în fiecare zi.
-Cum vedeți dumneavoastră învățămîntul ialomițean la cele cîteva luni în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița?

-Învățămîntul ialomițean... Eu cred că se poate lăuda cu destul de multe lucruri bune și, cînd spun asta, mă refer la modul în care am aplicat legile Educației și metodologiile care decurg din ele. Lucrurile decurg așa cum trebuie... Mai sînt sincope pe ici, pe colo, și cînd spun asta mă... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:07 (20974 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț Scrioșteanu, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Fostul șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț Scrioșteanu, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Procurorii anticorupție au dispus trimiterea în judecată a fostului șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț-Marius Scrioșteanu, împreună cu alte 38 de persoane, în dosarul privind faptele de corupție din Portul Constanța. Potrivit rechizitoriului, «cei 39 erau membri ai unui grup infracțional care controla activitățile de import-export din cadrul Direcției regionale vamale Constanța, prin perceperea unor sume de bani pentru procesarea vamală a mărfurilor, indiferent dacă erau introduse licit sau ilicit». Deși arestat inițial, în mai 2011, Scrioșteanu a fost eliberat în luna iulie 2011, printr-o decizie a magistraților Înaltei Curți de Casație și Justiție.

Scrioșteanu, un vameș acuzat de corupție... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 19:26 (12491 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Tradiția merge mai departe

S-a redeschis atelierul de încondeiat ouă la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

De 15 ani, în preajma Paștelui, Muzeul Național al Agriculturii deschide atelierul de încondeiat ouă. Marți, 3 aprilie a.c, am fost prezenți la inaugurare, alături de un grup de copii veniți de la școli și grădinițele din oraș...

Simbolul ouălor încondeiate...
Am stat de vorbă cu Mihaela, o fetiță de-o șchioapă de la Grădiniția «Junior», pentru că era cea mai atentă la explicațiile muzeografilor și lucra cu multă migală. A fost pentru prima dată cînd participă la un astfel de eveniment. «Trebuie să ții bețișorul acesta, să îl îmnoi în ceară și să tragi linii pe coaja oului. Asta... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 19:19 (9052 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Falși «producători tradiționali», depistați de inspectorii DSVSA Ialomița

Produse tradiționale și nu prea

Falși «producători tradiționali», depistați de inspectorii DSVSA Ialomița

Sîmbătă, 31 martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița au făcut o descoperire mai puțin obișnuită. Comercianții care vindeau produse din carne preparată după rețete tradiționale în Piața Revoluției din Slobozia aveau marfa cumpărată de la mai multe supermarketuri din București. Pentru că și-au înșelat clienții, aceștia au fost amendați contravențional...
Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor au confiscat nu mai puțin de 143 de kilograme de produse din carne, în special cîrnați, pe care producătorii îi vindeau drept «tradiționali»... Mai mult, preparatele erau vîndute la prețuri gigant și nu erau depozitate conform.
«În documentele pe care noi le-am... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 09:39 (11590 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Dan Diaconescu la Slobozia: Orice vot contează!

Slobozia, vineri, 30 martie 2012, aproape orele 18,00. Dan Diaconescu a întîrziat. Oamenii, mai bine de 500, îl așteaptă în Piața Revoluției, lîngă Centrul Cultural. Mulți au venit de la Casa de Cultură, unde a fost adunătura de alegeri a președintelui local. Primarul Ionașcu a acceptat folosirea scenei, la gîndul că poate fi candidat pe listele PP-DD. Mulțimea freamătă și aclamă incitată de un ins cu microfonul aflat pe scenă. Diaconescu descinde dintr-un X6, alături de «ministrul de Interne» Sorin Ovidiu Bălan și americanul «premier» Horia Mocanu. Poporul intră în transă și îi oferă președintelui Diaconescu baia. De mulțime, desigur. Babele se reped la pupat de mînă, iar degetele străvezii și... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2012, 09:53 (39921 vizualizări - 31 comentarii)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei șoferi beți la volan depistați doar în 24 de ore!

În numai 24 de ore, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi băuți la vola. Astfel, miercuri, 8 septembrie a.c., în jurul orei 6.20, un echipaj de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:43
(15765 vizualizări - 0 comentarii)


1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie este începutul anului bisericesc. Dacă în anul trecut această sărbătoare a fost prăznuită la Urziceni în Catedrala orașului, anul acesta slujba s-a săvîrșit la biserica Volna- Adormirea Maicii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:40
(19659 vizualizări - 0 comentarii)


Tenisul MAI s-a încheiat

Etapa finală a Campionatului de Tenis de Cîmp, organizat de Ministerul Administrației și Internelor, și-a deschis porțile în cursul dimineții de marți, 7 septembrie, la orele 9,00, la Baza Sportivă Tenis ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:46
(19270 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț la 11 ani!

O tînără de 24 ani, din Ograda, a reclamat Poliției din Țăndărei că persoane necunoscute i-au furat, în urmă cu aproximativ un sfert de oră, o bicicletă, pe care o lăsase nesupravegheată în spatele unui ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:43
(20699 vizualizări - 0 comentarii)


Infractoare încarcerată

În cursul zilei de luni, 6 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat și reținut o femeie în de 36 de ani, din București, domiciliată fără forme legale în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:40
(15753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: infractor arestat


Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant

Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:38
(15691 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:37
(19235 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:35
(9741 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:18
(8083 vizualizări - 0 comentarii)


Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural

Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:32
(19771 vizualizări - 0 comentarii)


Agricultorii încetează protestele

La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:31
(17393 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Pompierii ialomițeni în competiție sportivă

În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:28
(16472 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului

Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:15
(20157 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:13
(14799 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Miloșești

Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:03
(20214 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gîrbovi accident


Slobozia: Evenimente expoziționale

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:58
(20071 vizualizări - 0 comentarii)


Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:57
(22818 vizualizări - 0 comentarii)


UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2010, 16:50
(19118 vizualizări - 7 comentarii)


Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia

Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc

Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:07
(22682 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:02
(17873 vizualizări - 2 comentarii)


Vindea haine la magazinul de animale

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:00
(17075 vizualizări - 0 comentarii)


Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:44
(1072838 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă


Slobozia: Pieton accidentat pe trecere

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:43
(19186 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Pistol fără documente, confiscat

În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(20702 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general prins de polițiști

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(18609 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești UG arestare


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...