Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Furtuna galben-albastră

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Eolica Baia 4-0

Furtuna galben-albastră

Uniriștilor nu le tremură deloc picioarele, deși se află mulți dintre ei în fața celei mai mari realizări a carierei. La debutul returului, în meciul cu Eolica Baia, elevii lui Ion Ionescu și-au făcu planul la puncte și au oferit un spectacol agreabil tribunelor. A ieșit bine și, grație jocului rezultatelor, distanța față de locul II s-a mărit...

Căpitanul a dat startul
Eolica Baia s-a dovedit o echipă foarte bătăioasă. Cu experimentatul Vlas în poartă și fostul dinamovist Cosmin Pașcovici în apărare, tulcenii nu s-au sfiit să apeleze la durități. Astfel, în startul partidei mai... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:47 (9448 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari-Viitorul Axintele 0-2

Sus, tot mai sus!

Viitorul Axintele a mers la Buftea pentru meciul cu FC Voluntari disputat sîmbătă, 17 martie a.c., după ce traversase încă o pauză competițională cu schimbări masive în lot. «Ne dorim să prindem la finele Campionatului un loc în prima jumătate a clasamentului» spunea în iarnă o persoană din conducerea Clubului. «Vise, tată!» am putea spune gîndindu-ne că ialomițenii s-au zbătut mult timp în subsolul clasamentului. Din fericire, meciul cu ilfovenii care a marcat debutul returului pare să dea dreptate optimiștilor...

Multe schimbări în prima echipă
Trupa aliniată de Ion Nica la... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:41 (11033 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viticola și Lazăr, desprindere de moment

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola și Lazăr, desprindere de moment

Gata! S-au uscat terenurile, iar băieții din Liga a IV-a au pornit caravana returului. S-au scos echipamentele de la naftalină, legitimațiile din sertare și, pe alocuri, s-au actualizat speranțele unui cules de vie într-un aer mai ozonificat: în Liga a III-a. Una va fi în final trupa care va ataca barajul, dar gurile rele susțin în continuare că experiența trăită în vara lui 2011 de Viitorul Axintele este, cel puțin în acest sezon, imposibil de repetat. Le puteți contrazice?

Lăzărenii, performerii etapei
Acum, după ce am strecurat puțină sămînță de polemică (doar e vremea semănatului, nu?) să ne concentrăm pe ce s-a întîmplat... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:27 (9118 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Autoturismul senatorului PD-L Tudor Panțuru, vandalizat

Senatorul PD-L Tudor Panțuru, în dimineața zilei de marți, 20 martie a.c., și-a găsit autoturismul Mercedes vandalizat. Cel sau cei care au lovit mașina senatorului PD-L nu au furat nimic din interior, ci doar i-au spart luneta. «Din fericire, este vorba doar despre un geam spart. Bine că nu au furat ceva din ea...» a declarat Tudor Panțuru. Autoturismului Mercedes, cu an de fabricație 1997, i-a fost spartă luneta în parcarea din fața blocului unde locuiește senatorul. La fața locului au sosit și polițiștii care au întocmit în cauză un dosar penal pentru distrugere.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 10:18 (7828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu: Bătrână de 72 ani, batjocorită de un tânăr

Bucu: Bătrînă de 72 ani, batjocorită de un tînăr

În noaptea de luni spre marți, 19/20 martie a.c., o bătrînă de 72 ani din localitatea Bucu a trecut prin clipe de coșmar. Femeia ar fi fost violată de un localnic, în vîrstă de 22 ani. Agresorul riscă acum ani grei de închisoare...
Pe ulițele din Bucu, gura satului vuiește de vești cutremurătoare referitoare la nenorocirea care s-a petrecut noaptea trecută. Tînărul de 22 ani ar fi intrat în casa femeii, iar apoi ar fi sărit peste ea și ar fi violat-o. Încercarea bătrînei de a scăpa din brațele agresorului a fost în zadar. Surse din cadrul anchetatorilor susțin faptul că acesta i-ar fi pus mîna la gură în timp ce ea striga cu disperare după ajutor. În puterea nopții, abia cînd violatorul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 09:16 (11139 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Bucu viol bătrână

Click aici

EVENIMENT

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Primarul Gabi Ionașcu vrea să demonstreze că nu lasă baltă orașul în fruntea căruia încă se află. Zilele acestea el s-a aflat într-o vizită de lucru tocmai în Israel pentru a încerca să atragă la Slobozia investitori din Țara Sfîntă...

Sfinte sînt intențiile sale...
Gabi Ionașcu și-a luat zborul spre Israel în noaptea de duminică, 19 martie a.c. Scopul vizitei sale în respectiva țară este acela de a atrage cît mai mulți investitori evrei, care să reîmprospăteze viața economică a orașului. El are sprijin solid în acest demers. Nu vă gîndiți că este vorba despre vreun membru de... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:40 (8881 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Luni, 19 martie a.c., la Prefectura Ialomița, în cadrul unei ședințe, a fost semnat un protocol între reprezentanții Guvernului în teritoriu și instituția Avocatul Poporului. Întîlnirea de la Prefectură a fost prezidată de prefectul Mădălin Teculescu și profesorul universitar doctor Gheorghe Iancu, reprezentantul instituției Avocatul Poporului. Protocolul semnat le dă posibilitatea ialomițenilor să se adreseze mult mai ușor Avocatului Poporului. Potrivit respectivului document, oamenii trebuie să înainteze petiții către Prefectură, care își asumă angajamentul de a trimite mai departe aceste demersuri către instituția cu care a semnat acordul. Prefectul Mădălin Teculescu a declarat faptul că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:34 (9059 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Bazarul Municipal, arma primarului

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Actualul primar nu se lasă cu una cu două și a pornit o luptă dură împotriva adversarilor politici. Recent anulată în instanță, hotărîrea 134 din august 2011, privitoare la taxele din Bazarul Municipal, l-a făcut pe edilul încă în funcție să îi critice dur pe cei care au adoptat-o. Pe de altă parte, este vorba cam despre aceiași oameni care l-au lăsat fără candidatura la fotoliul de primar...

Operațiunea «Bazarul»
Cu sprijinul politic retras pentru un nou mandat în fruntea orașului, primarul Gabi Ionașcu a început o lupta împotriva celor care, potrivit domniei sale, «m-au înjunghiat... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:47 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

Bani albi pentru filiale roșii

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

În timp ce directorul PSD al Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, face declarații belicoase cu privire la reducerea fondurilor pentru Sănătate, o firmă de partid pripășită în propria-i ogradă a primit aproape 230 mii de lei pentru «servicii de construcții și tîmplărie». Informația a fost făcută publică de către Instituția Prefectului Ialomița, la cererea căreia Garda Financiară a demarat un control privind contractele încheiate de Spitalul Județean Ialomița în ultimii 3 ani...

Un control banal, o căpușă clasică
Un control realizat de către Garda Financiară Ialomița ... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:30 (7440 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul de la Adîncata vrea «circuit auto de viteză» prin fals în acte publice

Mare e grădina administrației locale ialomițene, iar primarii care sar gardurile penalului sînt din ce în ce mai numeroși. De data aceasta, primarul comunei Adîncata, Marin Gheorghe care vrea cu orice preț «circuit auto de viteză» în comună. Și dacă legal dorința nu-i putea fi îndeplinită, edilul nu s-a dedat de la a falsifica puțin actele publice, doar-doar prefectului nu i-o mai mirosi a penal. Dar prefectul nu și nu! Iar acum, polițiștii se vor chinui să demonstreze ilegalitatea comisă cu bună știință de primarul din Adîncata.

Adîncata, noul pol al vitezei. De reacție!
Povestea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:18 (15323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Luni, 19 martie a.c., Parchetul Județean Ialomița a decis reținerea pentru 24 de ore a unui agent șef principal din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Slobozia, pentru luare de mită. Potrivit autorităților, inculpatul urmează să fie prezentat instanței competente cu propunerea de arestare preventivă.
Pe scurt, în data de 22 februarie 2012, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița au fost sesizați de un deținut din Penitenciarul Slobozia cu privire la faptul că agentul Ion Iordache i-a propus introducerea unui telefon mobil în unitatea de detenție în schimbul a 300 lei, persoana de legătură în realizarea acestui fapt urmînd să fie o cumnată a... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 15:34 (16908 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Deschis în mai 2011, Spitalul din Urziceni reușește, după niciun an de funcționare, să-și consolideze o poziție de invidiat pe piața medicală locală. Estimată la o valoare de 55 milioane lei, unitatea medicală aflată la jumătatea drumului dintre Slobozia și București, reușește să facă față unei concurențe acerbe pe piața serviciilor medicale. «Știu că pare incredibil! Dar sînt bolnavi pe care îi sfătuim să meargă la București... Pentru tratamente de ultimă oră, pentru tehnica medicală mai performantă... Dar ei nu vor! Spun că au încredere în noi. Și asta e cea mai bună reclamă, recomandarea bolnavului...» explică directorul Spitalului, dr Gheorghi Jardan, specialist în chirurgie laparoscopică... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:47 (25430 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GDF Suez Energy fură pe factură

Eroare de sistem sau țeapă de multinațională?

GDF Suez Energy fură pe factură

Firma de gaz care aprinde flacăra la aragazurile noastre fură pe factură. Concluzia aparține unui consumator casnic din Slobozia care susține că a descoperit o eroare flagrantă în programul de facturare al concernului francez. GDF Suez Energy nu a comentat nimic, în ciuda încercărilor noastre de a obține un punct de vedere autorizat...

Cum se fură pe factură?
Nicolae P., un consumator casnic din Slobozia, susține că a descoperit o eroare flagrantă în facturile lunare pe care le emite GDF Suez Energy, firma care asigură gazul metan pentru aproape jumătate dintre consumatorii casnici... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:31 (18710 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Problemele Sloboziei nu se rezumă doar la apa care curge la robinete sau la străzile încă neasfaltate. Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului au descoperit faptul că reședința județului Ialomița este foarte zgomotoasă. Pe bulevardul Matei Basarab nivelul zgomotului atinge chiar și 75 de decibeli!
Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița monitorizează zgomotul de fond în șase puncte din oraș. Este vorba despre zonele Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Autogară, Școala Generală Nr. 1, Magazinul Central, Magazinul Ialomița, precum și zona MB. Anul trecut, în aceste puncte s-au făcut peste 126 de monitorizări ale nivelului de zgomot. Rezultatul respectivelor măsurători... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:10 (12407 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul celor 8700 de hectare

Prefectul Teculescu nu renunță

Războiul celor 8700 de hectare

După aproape 10 ani de liniște netulburată, Consiliul Județean Ialomița se află în situația de a explica public modul în care a înțeles să gestioneze 8700 de hectare de «teren agricol neproductiv» din zona Giurgeni-Vlădeni. Situația a fost generată de către prefectul Mădălin Teculescu, oficialul care a ales să pledeze că terenurile aflate în proprietatea privată a județului Ialomița în zona Giurgeni-Vlădeni să revină celor 14 mii de ialomițeni care nu au fost încă puși în posesie, via Agenția Domeniilor Statului. În așteptarea acestei minuni administrative, din războiul dintre cele două instituții ies la suprafață dovezi jenante legate de maniera în care Consiliul Județean a înțeles să concesioneze... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:52 (18561 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

Mic tratat de îndreptat erorile administrației Sava

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

În vreme ce primarul Vasile Sava trece la PD-L pentru a redeschide Spitalul Țăndărei, dr Constantin Tițian Filip, noul «proprietar» al Spitalului din Țăndărei umblă din instanță în instanță pentru a obține despăgubiri de 5 milioane de euro. Nu-i prost cine cere, veți spune. Dar, cu siguranță, e prost cel care permite un astfel de fapt, pe cadavrul unui spital pe care guvernul care l-a închis se străduiește, zilele acestea, să-l redeschidă...

O țeapă financiară aproape perfectă
Istoria înstrăinării spitalului din Țăndărei este ultramediatizată. În luna mai a anului 2011, după închiderea sa de către Guvernul Boc, Spitalul din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:29 (12228 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Abecedare cu butoane

Abecedare cu butoane

Tehnologia pune stăpînire pe elevi. Stilourile sînt înlocuite de tastatura qwerty. Locul caietelor este luat de macbook-uri. Laptopurile și iPhone-urile sînt noile «abecedare». În Ialomița gadget-urile sînt «îmbrațișate» de mare parte din elevi...
Era aproape de sfîrșitul recreației mari, iar pe holurile unui liceu din Slobozia cîțiva elevi încercau să dea de cap unei probleme matematice. Peste cîteva minute ar fi trebuit să susțină
o lucrare chiar la materia respectivă, iar la unul dintre subiecte ar fi trebuit să rezolve o problemă asemănătoare. «Frate, nu se poate, chiar nu ne iese! Ce ne facem?» spunea unul dintre liceeni îngrijorați.
În timp ce încercau să îi dea de cap... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:11 (24621 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Începe returul! Luptați și promovați!

Sînt 19 ani de cînd ne arde buza după eșaloanele superioare. Este al treilea an cînd Unirea Slobozia se află în buza promovării. A sosit timpul să reușim și pentru asta trebuie ca fotbaliștii galben-albaștri să aibă în continuare atitudinea din tur, iar alături de ei să fie cît mai multă lume. Se anunță o primăvară frumoasă pentru fotbalul slobozean...

Secretul succesului, grupul
De la venirea lui Ion Ionescu, sosire petrecută la startul Campionatului, echipa a avut un parcurs aproape perfect. 11 victorii, 3 egaluri și un mare O la capitolul înfrîngeri au făcut din Unirea lider detașat al Seriei a II-a din Liga a III-a. Secretul pare a fi omogenitatea grupului... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 17:58 (9356 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

PD-L Ialomița are 25 de candidați pentru alegerile locale din iunie

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

Elena Cristea și Vasile Cîmpulungeanu sînt primii primari PSD din Ialomița care dezertează. Miercuri, 15 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, ei au fost prezentați oficial drept candidați ai PD-L. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a confirmat că «acesta este doar începutul». La momentul actual, partidul are candidați pentru peste o treime din localitățile județului...

Dezertori în conferința de presă
În ceea ce privește trecerea în tabăra PD-L Ialomița, cei doi primari nu au făcut foarte multe declarații. Totul a ținut doar de o opțiune personală, bazată pe o bună colaborare pe care aceștia au avut-o cu organizația județeană a PD-L.
... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:42 (17304 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

SCRISOARE DESCHISĂ adresată Consiliului Local al Municipiului Slobozia

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

Societatea comercială RAJA SA Constanța este o companie de interes public, operator regional în domeniul apei și canalizării, cu o arie de operare care se întinde pe raza a cinci județe (142 localități din județele Constanța, Ialomița, Ilfov, Călărași și Dâmbovița), avînd un acționariat format din Consiliul Județean Constanța și alte 33 consilii comunale, orășenești și municipale.
În cursul anului 2010, reprezentanții legali ai SC RAJA SA s-au întâlnit cu dl primar Ionașcu și i-au prezentat cadrul legal și  instituțional în care își desfășoară activitatea operatorul, precum și modalitatea legală de delegare a gestiunii serviciului de apă și de canalizare către SC RAJA SA.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:19 (50180 vizualizări - 16 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Bărbat cercetat pentru împușcarea de căpriori fără a avea autorizație

Polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat bănuit că ar fi împușcat doi căpriori cu o armă letală, fără a avea autorizație de vînătoare. Pe scurt, la data de 7 februarie a.c., polițiștii Secției Rurale ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 21:35
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Condiții de muncă în Marea Britanie»

Ambasada României la Londra precizează că, la data de 23 ianuarie 2015, confederația sindicală Trades Union Congress a publicat ghidul online «Condiții de muncă în Marea Britanie», tradus in 13 limbi străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 18:20
(6272 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6/8 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 17:25
(4297 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Doi tineri, de 24 și 32 de ani, din Slobozia, respectiv Sinești, au fost depistați în trafic, în timp ce conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii conducători auto au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 16:15
(3671 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 27 februarie 2015 (inclusiv), se depun cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 15:25
(7057 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Bătrîn de 77 de ani, mort după un incendiu izbucnit de la o țigare

În cursul nopții duminică spre luni, 8/9 februarie 2015, puțin trecut de miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 14:05
(5672 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri înșelați cu telefoane cumpărate pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către doi tineri, din localitățile  Slobozia și Traian, despre faptul că au fost victimele unor înșelăciuni. Aceștia au comandat în cursul lunilor ianuarie ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 15:35
(5223 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA, pregătită să intervină

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 14:20
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată joi, 5 februarie a.c., în jurul orei 11,00, cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 62 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 11:10
(5126 vizualizări - 0 comentarii)


Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești Movila furt


DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți

În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:45
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei

Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18 ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian tâlhărie


Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor

O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:05
(7688 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 16:25
(5780 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 13:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină

Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 11:05
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 09:45
(4934 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 08:15
(8020 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 05:50
(6045 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:20
(6466 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Țăndărei și Căzănești

Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:10
(6287 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 03:05
(7350 vizualizări - 0 comentarii)


Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2015, 12:15
(10836 vizualizări - 9 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»

În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată

Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări - 5 comentarii)


Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!

Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de o mașină

Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 19:45
(5305 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...