Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Angajații de la Spitalul Fetești au făcut grevă

Protest spontan la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Peste 50 de angajați ai unității medicale și-au cerut drepturile luni, 20 februarie a.c., nemulțumiți de decizia conducerii Spitalului de a le înjumătăți sporurile salariale. Decizia conducerii de a reduce cu 50% sporurile angajaților a fost cauzată de lipsa fondurilor necesasare funcționării spitalului la parametri normali.
«Avem probleme cu banii și am decis să facem reduceri, astfel încît să putem supraviețui» a declarat medicul Stelian Barcari, directorul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Totodată, acesta susține faptul că finanțarea pe care a primit-o din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 14:44 (20622 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Firma de pompe funebre a ambulanțierului șef Paros s-a făcut vecină cu morga spitalului lui Olaru!

Firma de pompe funebre a ambulanțierului șef Paros s-a făcut vecină cu morga spitalului lui Olaru!

Ei bine, de cînd Vasile Olaru a fost ales președinte al Colegiului Medicilor, afacerile merg strună. Despre afacerile cu pompe funebre vorbim, că doar nu credeați, Doamne iartă-ne!, că ne referim la afacerile cu legume și alte crudități din grădinile managerului absolut. Dar să nu mai fabulăm și să trecem la subiect, c-așa-i în Sănătate! Este vorba de ultimul și cel mai tare troc politic al începutului de an. Așadar, Colegiul Medicilor are un spațiu imobiliar în apropierea Serviciului de Medicină Legală. Încăperea nu era folosită decît pentru depozitarea arhivei instituției, deși a fost cumpărată pentru funcționarea Colegiului. Așa că noul președinte al Colegiului, dr Vasile Olaru a decis închirierea... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 10:03 (29016 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Soare, președintele Judecătoriei Slobozia, s-a pensionat

Începînd cu data de 7 februarie 2012, Judecătoria Slobozia a rămas fără președinte. Aceasta întrucît judecătorul care îndeplinea funcția de președinte s-a pensionat. Este vorba de Mariana Soare, a cărei vechime în magistratură este de 27 ani. Potrivit documentelor, fostul președinte al Judecătoriei Slobozia a fost timp de aproximativ 10 ani-judecător, 11 ani-avocat și 6 ani-juristconsult...
Astfel, Consiliul Superior al Magistraturii a propus Președintelui României eliberarea din funcție pe motiv de pensionare a judecătorului Mariana Soare, în data de 7 februarie 2012 fiind emis decretul de eliberare din funcție.
Potrivit unor surse apropiate instanței, funcția de președinte al Judecătoriei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2012, 09:54 (15044 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Urziceni: La un pas de moarte, după ce a adormit la volan

Impact frontal între două autoturisme, vineri, 17 februarie a.c., pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Totul s-a întîmplat din cauza unui șofer, în vîrstă de 47 ani, care a adormit la volan. Rănit în urma evenimentului rutier, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal din Urziceni.
Șoferul care a provocat accidentul se deplasa în direcția București-Urziceni, moment în care a a dormit la volan și a pierdut controlul mașinii pe care o conducea. El a intrat pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism, condus regulamentar de un tînăr, în vîrstă de 27 ani.
În urma impactului, bărbatul de 47 ani a fost la un pas de moarte. Transportat de urgență la Spitalul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2012, 10:55 (10998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă

Slobozia: Amonil vrea să preia Urban!

Lovitură de teatru pe piața serviciilor locale de apă. După 5 ani în care a sugrumat SC Urban prin executări silite, blocarea conturilor și, mai nou, preluarea sediului, «Amonil își exprimă intenția de a participa la majorarea capitalului social». Solicitarea a fost făcută publică în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban din 4 februarie 2012 și a fost respinsă vehement de către consilierii locali. Situația SC Urban rămîne una extrem de dificilă, în acest moment societatea aflîndu-se în situația ingrată de a nu avea sediu. Pe lîngă această problemă, SC Urban se confruntă cu debite în valoare de peste 16 milioane lei, dintre care 860 mii de lei sînt către bugetul de stat...

... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 12:17 (18608 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat (II)

Agrofam&Vitifam, demonstrații de ilegalități împreună cu Agenția Domeniilor Statului

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat (II)

În numărul trecut al ziarului nostru vă arătam cum unul dintre milionarii (în euro sau dolari?) ai Ialomiței, respectiv Ștefan Poienaru, a reușit ceea ce mulți încearcă, dar prea puțini reușesc: să se îmbogățească. Cît de corect, rămîne să stabilească organele de anchetă. Cu toate că, după cum îl știm, Poienaru va reuși în continuare să se strecoare. Chiar dacă asta va presupune, printre altele, pierderea libertății unora care l-au sprijinit. Așadar, să revenim la ceea ce vă promiteam numărul precedent: detalii halucinante ale Raportului Corpului de Control al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale referitor la o verificare demarată la Agenția Domeniilor Statului. O instituție despre... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 11:32 (20482 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegerile pentru Primăria Slobozia, piatra de moară a politicii locale

Scenarii politice sub zăpadă

Alegerile pentru Primăria Slobozia, piatra de moară a politicii locale

Băsescu a fost salvat de ger. Comasarea se amînă pentru alegerile viitoare. Pentru anticipate nu mai e timp. În Ialomița însă, avem timp berechet pentru scenarii. Iar la -20 grade ele ar putea fi chiar interesante. Așa că reluăm la acest început de an una dintre temele favorite ale publicației noastre, alegerile pentru Slobozia.

Considerațiuni pe o temă dată
În lung de linie, pe parcursul anului 2011, v-am oferit o lungă serie de variante de lucru pentru alegerile locale din 2012, comasate sau nu. Din «best off»-ul publicației reamintim varianta în care Gabi Ionașcu renunța benevol la încă un mandat (am greșit, recunoaștem, dar greșeala recunoscută e pe jumătate... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2012, 11:21 (21847 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

Pericol de inundații

Ialomița: Barajul de la Dridu, la jumătate din capacitate

După ce a scăpat de viscol, Ialomița este periclitată de inundații. Deși nu există un pericol imediat, în cadrul unei întîlniri a Comitetului pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin Teculescu a fost informat că «barajul de la Dridu funcționează în acest moment la jumătate din capacitate și că această stare de fapt va persista încă 6 luni de zile». În aceste condiții, prefectul Mădălin Teculescu a cerut instituțiilor abilitate organizarea de alertări în toate localitățile riverane. Îngrijorarea autorităților este dublată și de faptul că niciunul dintre cele patru poduri plutitoare existente pe rîul Ialomița nu au fost retrase, acestea putînd fi distruse sau mutate de sloiurile de gheață,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 13:33 (17354 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Ograda: Doi adolescenți, uciși de o sobă improvizată

Tragedie în localitatea Ograda în dimineața zilei de joi, 16 februarie a.c. Doi adolescenți și-au pierdut viața, iar alți doi copii se află internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Totul s-a întîmplat din cauza unei sobe improvizate.
Nenorocirea a lovit familia copiilor în această dimineață, la ora patru. Mama copiilor, Argentina Oprică, în vîrstă de 38 ani, s-a trezit din somn și a simțit miros de fum în toată casa.
Panicată, femeia și-a trezit soțul și pe micuții Sorin Oprică (14 ani) și Ionela Oprică (14 ani), după care a mers în camera adolescenților Valentin Oprică (16 ani) și Ionuț Oprică (17 ani).
În momentul în care... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2012, 11:21 (34961 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

După modelul Băsescu

Prefectul Teculescu, nemulțumit de prestația autorităților locale

Miercuri, 15 februarie a.c., în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat nemulțumit de «modul în care  autoritățile locale au acționat pentru responsabilizarea populației asupra obligațiilor ce le revin în astfel de situații». Este a treia oară cînd reprezentantul Guvernului în teritoriu acuză deschis autoritățile locale pentru sincopele apărute în gestionarea situațiilor de criză apărute în ultimele două săptămîni.

Cum e Ungureanu, și prefectul Teculescu
Miercuri, orele 7,30 dimineață, în cadrul unei ședințe a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul Mădălin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 18:56 (16170 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Slobozia: Scandal în cartierul rezidențial «Pepinieră»

Bătaie cu pumni, picioare și arme albe marți seara, 14 februarie a.c., la Slobozia. Trei bărbați au ajuns la Spitalul Județean de Urgență după ce s-au luat la bătaie într-o sală de fitness amplasată în centrul cartierului rezidențial «Pepinieră» din Slobozia. Unul dintre aceștia a fost înjunghiat cu un cuțit...
În scandal au fost implicați trei bărbați din oraș. Este vorba despre Dumitru Petrescu, în vîrstă de 30 ani, Marian Lican, în vîrstă de 48 ani, și tînărul Gabriel Alexandru Berbec, de 21 de ani. Revolta dintre cei trei s-a iscat în momentul în care unul dintre scandalagii a venit la sala de fitness să își conducă acasă soția, iar ceilalți doi au sărit imediat la bătaie.
După... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 17:17 (25182 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia: Gașca lui Sportacus

Slobozia: Gașca lui Sportacus

Sînt tineri, frumoși, ambițioși și la început de drum. Drumul acesta poate duce departe și ei sînt conștienți de asta. Nu i-au oprit nici zăpada îngrămădită pe trotuare, nici cele -15 grade existente la acea oră în termometre să răspundă prezent întîlnirii solicitate de noi. Vor să se facă auziți, să fie cunoscuți și să adune cît mai mulți prieteni în jurul lor. Ce fac ei? Voluntariat, activitate care începe să fie pătrunsă și înțeleasă și la noi. Vorbim despre voluntarii Asociației Județene «Sportul pentru toți», copii cu vîrste între 15 și 18 ani de la care și noi, ăștia mari, avem multe de învățat.

Sănătate prin mișcare Maria Cipu este elevă în clasa a... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 16:21 (16622 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Florin Anghel, al treilea transfer

După aducerea fundașului stînga Andrei Sesceoreanu (Farul Constanța) și a atacantului Marius Ștefan (ACS Berceni), lotul Unirii Slobozia s-a înnoit cu un al treilea fotbalist. Este vorba despre atacantul central Florin Anghel, venit de la colega de serie, FC Voluntari. Fotbalistul în vîrstă de 25 ani a reușit pentru echipa ilfoveană, în turul campionatului, un singur gol, iar în această pauză competițională a mai dat probă de joc la divizionara secundă FC Argeș.
Amicale amînate, infirmerie plină Din cauza vremii, elevii lui Ion Ionescu au ratat întîlnirile amicale cu Gloria Buzău și Oțelul II Galați. Se speră în ameliorarea vremii pentru ca jocul programat sîmbătă... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 16:09 (16772 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Pregătire sabotată de viscol

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Pregătire sabotată de viscol

Alb-verzii ialomițeni sînt, la fel ca toate echipele din eșaloanele inferioare în această perioadă, în toiul pregătirilor pentru retur. Viitorul trage tare pentru a se salva de la retrogradare, dar eforturile depuse de axinteni sînt îngreunate de condițiile meteo nefavorabile. Despre cantonament, achiziții și dorul de minge, ne-a vorbit într-un scurt interviu antrenorul Viitorului, Ion Nica.
-Domnule profesor, care ar fi concluziile după cantonamentul montan?
-Cantonamentul a fost util. Parametrii fizici ni i-am atins dar, din păcate, partea tehnico-tactică a fost îngreunată de vreme. Am jucat doar un amical cu echipa locală. Scorul, 7-0, este unul needificator... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 16:06 (14280 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri impracticabile, localități izolate, școli închise

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că miercuri, 15 februarie 2012, orele 14,45, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ102H între localitățile Reviga și Miloșești;
DJ203B între localitățile  Grindu și Gârbovi;
DJ402 între localitățile  Lilieci și Hagiești;
DJ313 între localitățile Axintele și Horia;
DJ 302 între localitățile  Dridu, Movilița și Drăgoești;
DJ 201 între localitățile Bordușelu și Piersica.
A fost deschis traficului rutier Drumul Național 2C între localitățile Slobozia și Tovărășia. Totodată, DN1D între localitățile Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova a fost deschis circulației... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2012, 10:49 (15836 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reîncepe școala în Ialomița de miercuri, 15 februarie 2012!

Începînd cu data de miercuri, 15 februarie, se reiau cursurile școlare. Într-un comunicat remis publicității marți la orele prînzului, responsabilii IȘJ ialomița au precizat că 189 din cele 198 de unități școlare din județ își pot relua cursurile. În cele nouă unități școlare în care cursurile rămîn în continuare suspendate învață 2093 de elevi. Conform recomandării Inspectoratului, rămîne la latitudinea directorilor de unități școlare și a profesorilor modul în care elevii vor recupera orele pierdute. Cele 9 unități școlare în care, din condiții obiective, cursurile nu pot fi reluate sînt:
-Școala Axinte, structura Horia, 61 de elevi
-Școala Rosiori, 327 de elevi
-Școala Grindu... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2012, 17:17 (6581 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Drumurile naționale și județene încep să se deblocheze

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că marți, 14 februarie 2012, orele 13.30, rămîn impracticabile următoarele drumuri naționale și județene:
DN 2C între localitățile  Slobozia și Tovărășia;
DN 1D între localitățile  Urziceni și Albești Paleologu, județul Prahova;
DJ 203 E între localitățile  Căzănesști și Cocora;
DJ 101 U între localitățile  Fierbinți de jos și Maia;
DJ 201 între localitățile  Ghimpați – Buești și Orezu – Piersica;
DJ 201 B între localitățile  Ciochina și Orezu;
DJ 306 A între localitățile Ciochina – Bordușelu și Crunți – Ciochina;
DJ 102 H între localitățile Miloșești... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2012, 10:34 (14626 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inconștiență la Slobozia: Distracție periculoasă cu sănii tractate de o mașină de teren!

În timp ce județul Ialomița zace astupat de nămeți, cîțiva tineri din Slobozia au profitat de avertizarea Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol și s-au pus pe distracție într-un mod inconștient. S-au dat cu sania trași de o mașină de teren.

Distracție în plină stradă
Dincolo de toate avertizările meteo și codurile portocalii anunțate, cîțiva tineri din Slobozia au transformat totul într-o mare distracție, chiar dacă afară termometrele arătau temperaturi cu multe minusuri, iar ninsoarea începuse să își facă simțită prezența.
Pe Șoseaua Sudului din Slobozia era mare hărmălaie. Cu cît înaintai mai mult, cu atît zgomotele se auzeau din ce în ce mai... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 16:40 (16884 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Viscolul și gerul au făcut victime în Ialomița: Doi bătrâni au murit înghețați!

Viscolul și gerul au făcut victime în Ialomița: Doi bătrîni au murit înghețați!

Efectele viscolului și gerului se resimt și în Ialomița. Printre sutele de oameni prinși sub nămeți și zecile de localități izolate, viscolul din ultimele zile a trimis la cer două vieți...

Au murit înghețați
Două persoane au fost ucise din cauza viscolului și gerului care nu mai contenesc să lovească Ialomița.
Primul caz a fost înregistrat în urmă cu o săptămînă, între stațiile CFR Țăndărei și Murgeanca. Este vorba despre bătrînul Ioan Luncan, în vîrstă de 71 de ani, din municipiul Brăila, al cărui cadavru a fost găsit înghețat între liniile de cale ferată, dintre cele două gări. Potrivit anchetatorilor, omul intenționa să ajungă acasă la Brăila, însă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 15:50 (17240 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Sprijin al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor pentru sinistrați

Luni, 13 februarie 2012, la nivelul județului Ialomița erau izolate mai multe localități: Armășești (satele Malu Roșu, Nenișori), Sinești (satele Hagiești, Livedea, Boteni), Drăgoiești (satele Valea Bisericii, Chiroiu), Axintele (satul Horia), Valea Măcrișului, Reviga (satul Crunți), Colelia, Cocora, Grindu.

Drept urmare, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a inițiat o colectă în cele șase Protopopiate ale Eparhiei. În prezent, în Episcopia Sloboziei și Călărașilor, pe raza celor două județe, sînt 49 de localități izolate. Cele mai afectate parohii sînt în Protopopiatele Slobozia, Urziceni și Lehliu; astfel că celelalte Protopopiate vor direcționa ajutoarele de hrană neperisabilă către... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2012, 14:59 (17468 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Șofer căutat de polițiști, după ce a produs un accident rutier

Polițiștii din Ialomița sunt pe urmele unui șofer care a lovit cu mașina un copil de 12 ani din Țăndărei, pe trecerea de pietoni, iar apoi a fugit de la locul accidentului. Se pare că bărbatul a ajuns la ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 21:48
(4684 vizualizări - 4 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la spălătoriile auto

În perioada 19-20 octombrie 2018, s-a desfășurat, la inițiativa Inspecției Muncii, o campanie națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 21:05
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională a României, sărbătorită la Slobozia

Primăria Slobozia invită cetățenii municipiului sâmbătă, 1 Decembrie 2018, la un program festiv dedicat Zilei Naționale a României și Centenarului Marii Uniri. Evenimentul va debuta la orele 10,00 în Piața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 19:20
(3160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Contrabandă cu țigări

La data de 23 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism condus de un tânăr de 23 de ani, din București. În urma controlului ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 17:25
(2812 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 190000 de lei, 31 de permise reținute

În perioada 23-25 noiembrie a.c., polițiștii din Ialomița au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, au fost organizate 25 ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 16:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: O autobasculantă a luat foc pe Autostrada Soarelui

Incendiu pe Autostrada Soarelui, pe sectorul de drum cuprins între localitățile Feteși și Drajna. O autobasculantă care se afla pe banda de urgență a luat foc, iar din cauza fumului dens circulația se desfășoară ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2018, 22:53
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accidet rutier

La această oră circulația este blocată între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier, produs în zona localității Brâncoveni. Se pare că un autovehicul s-a ciocnit de un tir, în urma impactului ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2018, 19:44
(9253 vizualizări - 4 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2018, 18:35
(5518 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,27%, rata șomajului în luna octombrie 2018

La sfârșitul lunii octombrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4988 șomeri (din care 2183 femei), rata șomajului fiind de 5,27%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2018, 18:10
(3531 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Săptămâna legumelor și a fructelor donate»

În perioada 19-23 noiembrie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat Campania «Săptămâna legumelor și a fructelor donate». Scopul acestei activități este de a sensibiliza elevii
și cadrele didactice ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2018, 16:30
(3595 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Sprijin pentru șomerii neindemnizați

Persoanele aflate în șomaj dar care nu beneficiază de indemnizație, pot primi suma de 1000 de lei, pentru  o perioadă de 3 luni, în urma încadrării în muncă pe o perioadă mai mare de 3 luni, cu normă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2018, 19:25
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din locuințe, reținuți de polițiști

Doi tineri, de 17 și 18 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore sub acuzațiile de «furt calificat» și «complicitate la furt calificat». Aceștia au pătruns prin efracție în incinta câtorva ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2018, 19:20
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Urziceni

Serviciului Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că, în ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat la ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2018, 19:10
(6494 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Conducea în stare de ebrietate

Un bărbat de 46 de ani a fost depistat în trafic conducând în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,67 miligrame alcool pur în aerul expirat. El s-a ales cu dosar penal și a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2018, 19:05
(3346 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, traversată de transporturi agabaritice

În perioada 20-24 noiembrie a.c., Slobozia va fi traversată de 8 transporturi agabaritice. Vehiculele transportă echipament militar de la Galați către Punctul de Frontieră  Nădlac. Șoferii aflați în ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2018, 10:15
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Trei tinere ialomițence reprezintă România la olimpiada caselor solare, în Dubai

Marina Antonescu, Veronica Butnariu și Nicole Lefter, trei tinere din județul Ialomița, fac parte din echipa EFdeN, reprezentanta României la Solar Decathlon, cea mai importantă competiție internațională ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2018, 16:45
(3493 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Dovada vechimii în muncă

În Monitorul Oficial nr. 963 din 14 noiembrie 2018, s-a publicat OUG nr. 96/2018, privind prorogarea unor termene, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative. Articolul IV din ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2018, 16:25
(4306 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia

Expoziția «Copilăria-bucurie, joc, nonviolență», organizată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, în perioada 8-12.11.2018, face parte din Campania «19 zile de prevenire a abuzurilor și violenței ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2018, 15:55
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Beat la volan și fără a poseda permis de conducere, s-a răsturnat cu mașina

Vineri, 16 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Sudiți s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2018, 13:55
(7277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți accident


Bărbat din Ciochina, arestat pentru «infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice»

În perioada 16-18 noiembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2018, 13:50
(7343 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina arestare


Amenzi de aproape 180000 de lei aplicate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au intervenit, la acest sfârșit de săptămână, la 89 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost constatate 37 de infracțiuni și au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2018, 13:45
(3426 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Premii în bani pentru elevii olimpici

Consiliul Județean Ialomița va acorda, în cadrul unei ceremonii, sume de bani pentru elevii care au obținut rezultate deosebite la concursurile și olimpiadele școlare la care au participat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 19:40
(4676 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Accident rutier cu două victime

Doi bărbați, de 66 și 67 de ani, au fost implicați într-un accident rutier petrecut vineri, 16 noiembrie 2018, pe raza localității Coșereni. Cel mai probabil accidentul s-a produs din cauza neadaptării ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 19:25
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Beat mangă, la volan

Un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți Târg a fost depistat conducând pe drumurile publice în stare de ebrietate. Acesta avea o concentrație de 0,96 miligrame alcool pur în aerul expirat. El a fost ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 19:15
(6075 vizualizări - 1 comentariu)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reabilitare a rețelelor electrice, furnizarea energiei electrice va fi sistată în unele zone ale orașelor Amara, Slobozia și Urziceni, în perioada 19-23 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 19:05
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «infracțiuni contra patrimoniului»

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra patrimoniului», fapte comise în Belgia. Astfel, pe numele bărbatului de ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 12:15
(3986 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gheorghe Doja

Miercuri, 14 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2018, 12:10
(4701 vizualizări - 0 comentarii)


Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni: Arest preventiv pentru doi bărbați care operau prin metoda «Accidentul»

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, anchetatorii au reușit arestarea a doi indivizi acuzați de «înșelăciune» și «complicitate la înșelăciune» ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2018, 19:10
(6818 vizualizări - 4 comentarii)


Primarul general al Madridului, Manuela Carmena, vizită de lucru la Țăndărei

Consilierul de stat cu responsabilități în problematica minorităților, Dana Varga, a primit miercuri, 14 noiembrie a.c., o delegație spaniolă condusă de primarul general al Madridului, Manuela Carmena, ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 19:30
(4141 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la evoluția pestei micilor rumegătoare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de rumegătoare mici (ovine și caprine), atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2018, 15:35
(3655 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...