Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

Patrimoniul Drumuri și Poduri SA Ialomița, scos la licitație

În baza unei sentințe judecătorești a Tribunalului Ialomița din anul 2023, Consiliul Județean Ialomița a obținut dreptul de a pune sechestru pe toate bunurile mobile și imobile ale Drumuri și Poduri SA Ialomița, societate ce are ca obiect întreținerea drumurilor județene aflată în grija administrației județene. Firma datora Consiliului Județean Ialomița 7 milioane de lei, sumă pe care a primit-o în 2022 sub forma unui împrumut pentru a sprijini societatea. Cu ajutorul unui executor judecătoresc, toate bunurile Drumuri și Poduri SA sunt acum scoase la licitație.

 

Drumuri și Poduri SA Ialomița, trasă pe linie moartă... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2024, 10:10 (13582 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița acordă premii elevilor olimpici și profesorilor coordonatori

Consiliul Județean Ialomița acordă premii elevilor olimpici și profesorilor coordonatori

Administrația județeană răsplătește și în acest an performanța în Educație. Astfel, Consiliul Județean Ialomița oferă premii de excelență elevilor ialomițeni care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare desfășurate în anul școlar 2023-2024. Totodată, vor fi premiați și profesorii care i-au pregătit. Valoarea totală a premiilor este de aproximativ 300 mii de lei.

 

Premii pentru excelență în Educație În cadrul unui eveniment public desfășurat marți, 12 noiembrie 2024, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și cei... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 17:05 (11297 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Scandalos: Un copil de 9 ani a intrat pe teren și i-a arătat «mijlociul» arbitrului central!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Farul Constanța 0-1

Scandalos: Un copil de 9 ani a intrat pe teren și i-a arătat «mijlociul» arbitrului central!

În primul meci al slobozenilor în SuperLiga, eșalonul dintâi al fotbalului românesc, etapă desfășurată vineri, 12 iulie 2024, Unirea Slobozia învingea în deplasare Farul Constanța, cu un sec 1-0. Tot 1-0 a fost și în etapa a 16-a a SuperLigii, de această dată pentru Farul Constanța în confruntarea de «acasă» cu Unirea Slobozia, meci disputat pe Arena din Clinceni. Revenind, a fost o partidă care a mai oblojit din orgoliul rănit al marelui Gică Hagi, slobozenii remarcându-se totuși în prelungirile meciului cu un moment care, cu siguranță, va mai fi dezbătut: un copil de 9 ani, venit de la Slobozia însoțit de tatăl... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 15:05 (10600 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a obținut 25 mili­oane de lei, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în cadrul unui proiect ce vizează screeningul și eficientizarea tratamentelor administrate bolnavilor diagnosticați cu afecțiuni oncolo­gice. Practic, prin această investiție se va mo­derniza și echipa cu aparatură medicală Secția Oncologie a unității medicale. «Bo­lile oncolo­gice au o prevalență ridicată, iar acest proiect ne ajută să le diagnosticăm precoce și să administrăm tratamentele eficient!» au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Statistică îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 14:20 (5140 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

O nouă victorie pe teren propriu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 39-31 (18-16)

O nouă victorie pe teren propriu

În meciul contând pentru etapa a 8-a a Diviziei A la handbal feminin, desfășurat sâmbătă, 9 noiembrie 2024, CSM Unirea Slobozia a în­tâlnit-o acasă pe CSU Neptun Constanța. Deși dobrogen­cele au avut un start de meci foarte bun, victoria le-a revenit elevelor antrenorului Ion Ivan. Slobozia a învins-o pe CSU Neptun Constanța cu scorul de 39-31.

 

A 6-a victorie consecutivă La debutul partidei, handba­listele legitimate la CSU Neptun Constanța păreau că sunt în avantaj, profitând de multele ratări ale gazdelor de la CS... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 11:55 (1204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSS Slobozia, prezenți la Circuitul European de Sabie

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, prezenți la Circuitul European de Sabie

În perioada 9-10 noiembrie a.c., la Istanbul/Turcia, s-a desfășurat Circuitul European de Sabie, dedicat categoriei de vârstă U14. La această competiție au parti­cipat 67 de sportivi din Turcia, Bulgaria, Grecia, Uzbekistan și România. Din delegația țării noastre au făcut parte și sa­brerii legitimați la Clubul Sportiv Școlar Slobozia, antrenați de profesorul Marian Cruțu.

 

Rezultate satisfăcătoare Circuitul European de Sabie organizat în Turcia, la Istanbul, este o competiție de tradiție de­dicată sportivilor U14. În ziua de sâmbătă... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 09:05 (3250 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Investiție de peste 1 milion de lei la Albești

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Un proiect investițional de peste 1 milion de lei se va implementa în perioada imediat următoare la Albești. «Proiectul a fost depus pe PNDL1 și vizează o lucrare de construire a unei noi Stații de Tratare a apei pentru locuitorii comunei noastre!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

 

Comuna Albești, în vizorul operatorului regional Urban Slobozia Proiectul investițional de peste 1 mi­lion de lei, depus de Primăria Albești în cadrul Programului Național de Dez­voltare Locală 1, vizează lucrări de îm­bunătățire a infrastructurii... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 12:05 (17224 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

«Partidul Social Democrat este singurul partid care vine în fața românilor cu un Program de Guvernare amănunțit, cu mă­suri concrete... Un program cu o viziune clară de dezvoltare a României, prin creș­terea producției interne, crearea de locuri de muncă bine plătite, dezvoltarea rețelei de autostrăzi în toate regiunile istorice!» precizează deputatul social-democrat Liviu Patrichi, interpelat asupra Programului de Guvernare 2024-2028 prezentat de PSD. «Programul PSD nu vine cu populisme exagerate pe care le-am văzut la alte partide, fiind centrat pe creșterea nivelului de trai al celor care muncesc sau care au muncit o viață... Documentul propune... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2024, 09:40 (4832 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Puțini sunt cei care știu că istoria Jocurilor Olimpice mo­derne este strâns legată de județul Ialomița. Cel care a reaprins flacăra olimpică după o pauză de aproape 1400 de ani este Evanghelie Zappa, boier cu origini grecești și aromâne, care a deținut în satul ialomițean Broșteni o însemnată moșie, dar și un impresionat conac. Impozanta construcție s-a pierdut în negura timpului, astăzi din conacul lui Evanghelie Zappa rămânând doar câteva resturi de zid. Totuși, la Atena, grație contribuției sale pentru renaș­terea Jocurilor Olimpice, autoritățile elene îi cinstesc personalitatea lui Evanghelie Zappa în bine-cunoscutul ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2024, 10:20 (9145 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Anul trecut, meditațiile declarate de profesorii ialomițeni la Fisc au adus la bugetul Statului venituri de peste 200 mii de lei, potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În 2023, potrivit AJFP Ialomița, 152 de dascăli din județul nostru au declarat că încasează bani din meditații.

 

Venituri din meditații Deși salariile în Învățământ au crescut considerabil în ultimii ani, unii profesori preferă să-și rotunjească veniturile din meditații particulare. Tarifele diferă de la o disciplină la alta, dar și în funcție de... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 12:20 (2344 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Potrivit ultimului Eurobarometru publicat de Comisia Europeană în ceea ce privește «corupția din sistemul sanitar», România ocupă primul loc între țările europene. Conform graphs.ro, care pre­zintă, printre altele, și «harta șpăgilor din spitale», la nivelul României datele colectate de Ministerul Sănătății indică o medie națională de 4,68% în luna septembrie 2024. Formularele pe care pacienții spitalelor românești le completează sunt inventariate «statistic» de Ministerul Sănătății, graphs.ro reușind să le coaguleze. Referitor strict la județul ... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 07:55 (5263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Ministerul Muncii, prin Casa Națională de Pensii, suportă plata pensiilor speciale civile. Potrivit legii, există 5 categorii de beneficiari ai acestor indemnizații. Cea mai mare parte din fondurile necesare plății acestui tip de pensii provin de la bugetul Statului și nu din contributivitatea celor care le primesc. În Ialomița, de exemplu, contributi­vitatea beneficiarilor de pensii speciale civile este de doar 537 mii de lei lunar, în timp ce Statul oferă 1,2 milioane de lei pe lună pentru a putea fi plătite integral.

 

Pensii speciale plătite de Stat Potrivit... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 12:10 (11970 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

În ciuda dezinteresului autorităților județene și locale din Ialomița de a susține demersurile Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud de a stopa poluarea olfactivă provocată de activitatea fabricii de făinuri proteice CleahTech din Ciulnița, Organizația s-a bucurat de apreciere pentru activitatea desfășurată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice. Evenimentul a fost organizat de Centrul de Resurse pentru Participare Publică, organizație non-profit care susține campaniile de activism pu­blic, așa cum este cea a Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud. Astfel, membrii Asociației din Ialomița au fost premiați pentru curajul de a lupta pentru un mediu mai... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 07:50 (3211 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

S-au ales «vicii» Sloboziei pe mandatul 2024-2028

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

Ședința Consiliului Local Slobozia, convocată pentru alegerea viceprimarilor marți, 5 noiembrie 2024, cu începere de la orele 16,00, a consemnat, cum era de așteptat, «jocuri de interese și culise» și, în premieră, «o autopropunere». Cea a președintelui PNL Slobozia, fost, actual și viitor viceprimar, Gigi Manea, personaj ajuns la vârsta când consideri că politica nu-ți poate refuza nimic că ești Mare Alb cu picățele maro. Revenind, să consemnăm întru posteritate cronologia unei ședințe de Consiliu Local pentru alegerea unor viceprimari la Slobozia.

 

9 PSD, 6 PNL, 2 ADU (USR), 2 AUR... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 14:20 (8444 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

bonus: Adrian Mocioniu, noul administrator public al orașului

Problemele vechi ale Sloboziei devin o prioritate și pentru Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei ales în urma scrutinului din 9 iunie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Alexandru Potor a declarat public faptul că va face demersuri pentru a îmbunătăți calitatea apei din oraș și că va căuta soluții pentru finalizarea proiectelor cu finanțare europeană, aflate încă în implementare. «Pro­blema apei este una foarte serioasă!» a declarat public Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei.

 

Istoria nesfârșită a potabilizării apei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 10:20 (8809 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Un control al Direcției de Audit Public Intern a Ministerului Afacerilor Interne în contabilitatea Inspecto­ratului de Jandarmi Județean Ialomița a scos la iveală faptul că instituția a acordat, fără drept, indemnizații sub forma decontării cheltuielilor de transport, pentru doi angajați care nu făceau parte din structurile operative ale instituției. La un an distanță de la această verificare, oficialii IJJ cer acum în instanță celor doi angajați să restituie cei peste 12 mii de lei pe care i-au primit necuvenit.

 

Proces în instanță pentru recuperarea banilor... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 16:10 (21994 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Victorie pentru Președinte!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FC Botoșani 1-0

Victorie pentru Președinte!

Pe teren «propriu», la Clinceni, Unirea Slobozia a reușit o nouă victorie, dedicând reușita Președintelui CSM Unirea Slobozia, Ilie Lemnaru, care luni, 4 noiembrie 2024, și-a sărbătorit ziua de naștere. Unirea Slobozia a învins, la limită ce-i drept, FC Botoșani, prin golul francezului Jordan Gele. După partida pierdută din etapa a 15-a a SuperLigii, Botoșaniul antrenat de Liviu Ciobotariu a căzut pe ultimul loc.

 

Unirea Președintelui Lemnaru Etapa a 15-a a SuperLigii a programat meciul dintre Unirea Slobozia și FC Botoșani luni, 4 noiembrie 2024, de la... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 14:40 (1864 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Se mențin pe podiumul campionatului

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Se mențin pe podiumul campionatului

bonus: Junioare 3/Victoria Țăndărei, învinsă la Slobozia

Evoluție de excepție a echipei de handbal a Clu­bu­lui Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Jucătoarele antrenate de Ion Ivan au reușit să se impună în fața adversarelor pe care le-au întâlnit în eta­pele a-6-a și a 7-a ale campionatului. Este vorba despre ACS Unirea Dobroești și HCF Piatra Neamț. Cele două reușite au ajutat echipa noastră să se mențină pe poziția a treia în clasamentul campionatului.

 

Victorie acasă... În etapa a 6-a a Diviziei A la handbal feminin, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia s-au duelat pe teren propriu... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 12:25 (1026 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Profil de campion

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Sportul de performanță atrage tot mai mulți tineri, iar printre ei se numără și Ștefăniță Axinte din comuna Sudiți. Legitimat la Secția Canotaj a Clubului Sportiv Municipal Călărași și, în prezent, cooptat în cadrul Lotului Național de canotaj, sportivul ialomițean a reușit pe parcursul acestui an să obțină o medalie de argint și patru de bronz la campionatele naționale la care a participat. Acum se află la Timișoara unde se pregătește pentru o nouă întrecere.

 

Drumul spre succes Ștefăniță Axinte, din comuna Sudiți, are 17 ani și a început să practice canotajul... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 10:10 (1775 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Administrația Fondului pentru Mediu a încheiat la începutul lunii octombrie 2024 etapa de depunere a dosarelor pentru înscrierea în Programul «Casa Verde Fotovoltaice» în Regiunea Sud-Muntenia, din care și județul Ialomița face parte. Potrivit estimărilor instituției, la nivelul Ialomiței au fost depuse 1033 de dosare, iar suma care va fi «virată» viitorilor beneficiari de sisteme energetice ce utilizează tehnologia panourilor fo­tovoltaice este de peste 30 mili­oane de lei. Acest program se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor, peste 4000 de persoane fizice din ju­dețul nostru devenind prosumatori... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 08:05 (4039 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2588 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2920 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2213 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1963 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2618 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3072 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2237 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2633 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1793 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2725 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2144 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...