Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Drumurile județene, deblocate

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 16,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
Brazii-Maia (DJ101B);
Fierbinți-Maia (DJ101U);
Maia-Adîncata-DN1D (DJ101B);
Adîncata-Patru Frați (DJ201A);
Slobozia-Sudiți-Țăndărei (DJ201);
Cocora-Reviga (DJ102H);
Reviga- Crunti (DJ306A);
Tandarei-Movila-Fetesti (DJ212);
Bucu-Gheorghe Lazăr (DJ 213A);
Căzănești-Cocora (DJ203E);
Movilița-Dridu; Movilița-Drăgoești (DJ302);
Coșereni-Axintele (DJ201);
Manasia-Gîrbovi-limită jud. Buzău (DJ203B);
Axintele-Horia (DJ313);
DN2A-Gheorghe Doja (DJ306B);
DN2-Moldoveni (DJ201A).

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 16:10 (16655 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Meci amical: Unirea Slobozia-Viitorul Axintele 3-0

Fotbal, Liga III

Meci amical: Unirea Slobozia-Viitorul Axintele 3-0

Amicalul Unirii Slobozia cu Viitorul Axintele a fost sortit să se dispute în probabil cea mai urîtă zi a iernii. Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., vîntul și ploaia au îngreunat vizibil evoluția celor două echipe. Unirea s-a prezentat pe terenul 2 al Stadionului Abatorul, locul de desfășurare al confruntării, avînd în mare parte componența din tur. În schimb, Axintele a venit cu o serie de nume noi și mulți jucători în probe.
«În două dintre cele 3 reprize m-am axat pe fotbaliștii aflați în probe. Niciunul nu m-a convins. Oricum, victoria gazdelor este pe deplin justificată de valoare. Am mai spus-o și în alte ocazii, Unirea Slobozia este o echipă foarte bună și nu întîmplător se găsește în poziția... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 16:03 (14555 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Starea drumurilor

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 11,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
DJ101B Brazii-Maia;
DJ101B Maia-Adîncata;
DJ101U Fierbinți-Maia;
DJ201A Adîncata-Patru Frați;
DJ101 Adîncata-DN1D;
DJ102H Cocora-Reviga;
DJ212 Țăndărei-MovilaFetești;
DJ213A Bucu-Gheorghe Lazăr;
DJ203E Căzănești-Cocora;
DJ203B Gîrbovi-Manasia.

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment
Movilița-Dridu-Fierbinți;
Dridu-Jilavele;
Movilița-Roșiori-Drăgoiești;
Coșereni-Axintele;
Căzănești-Cocora-Reviga;
Gîrbovi-Valea Măcrișului-Grindu;
Slobozia-Sudiți-... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 12:58 (10056 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

cu roșu, drumuri cu probleme

Potrivit unei situații a Instituției Prefectului, joi, 26 ianuarie 2012, la orele 13,00, în Ialomița sînt probleme pe următoarele drumuri:

drumuri naționale
Urziceni-Jilavele-Armășești BLOCAT
Urziceni-Cotorca ÎNCHIS
Urziceni-Sinești ÎNCHIS
Urziceni-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Tovărășia-Buzău BLOCAT
Fetești-Drajna ÎNCHIS
Fetești-Călărași ÎNCHIS
Drajna-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Iazu-Brăila RESTRICȚIONAT AUTO >3,5 tone


drumuri județene
Fierbinți-Maia ÎNCHIS
Maia-Rădulești BLOCAT
Colelia-Grindu BLOCAT
Coșereni-Axintele BLOCAT
Patru Frați-Adîncata BLOCAT
Ciochina-Rași BLOCAT
Grindu-Valea Măcrișului; Valea Măcrișului-Gîrbovi BLOCAT[citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:57 (8495 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Serviciul de Ambulanță Ialomița este funcțional, dar nu poate opera pe întreg teritoriul județului Ialomița. Radu Paros, managerul instituției, solicită din partea bolnavilor înțelegere și le recomandă prudența.
«Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate. Asta înseamnă, în fapt, că nu putem ajunge în toate localitățile județului. În aceste condiții, recomandăm bolnavilor să sune la ambulanță doar în caz de maximă urgență, pentru că prioritatea noastră o reprezintă bolnavii cronici» a declarat Radu Paros.
În ciuda eforturilor întreprinse de autorități, și la acest moment două dintre ambulanțe se află în continuare blocate. Una dintre ele, la Movilița, transportă 4 bolnavi, dintre care doi au nevoie urgentă de dializă, iar cea de-a doua, la Afumați, urmează să fie deszăpezită după ce utilajele vor ajunge la fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:56 (15798 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 80% din drumurile județene sînt blocate!

Prefectura Ialomița: Se acționează pentru deblocarea drumurilor

SC Drumuri și Poduri SA Ialomița, societatea care are contract de întreținere și intervenții pentru anul 2012 pe drumurile județene a acționat în seara zilei miercuri, 25 ianuarie 2012, în zona Urziceni pentru scoaterea persoanelor din mașinile blocate și punerea acestora la adăpost. Din cauza viscolului puternic care acoperă cu zăpadă carosabilul în spatele utilajelor, rezultatul acestora este nul. Drumurile județene din Ialomița sînt blocate în proporție de 80%, întrucît utilajele nu pot interveni datorită accesului blocat de pe drumurile naționale.
Datorită căderilor masive de zăpadă și a viscolului au rămas în nămeți o wolă în zona Gîrbovi și o autobasculantă cu lamă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 13:20 (15594 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Iarna, dezlănțuită în Bărăgan

Ialomița, paralizată de zăpadă

VEZI SITUAȚIA DRUMURILOR BLOCATE click pe poză

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița, fenomenele vizate de Codul Portocaliu fiind ninsorile abundente și viscolul. Un comunicat remis publicității de către Prefectură în această dimineață (joi, 26 ianiarie 2012) confirmă că la orele 9,00 un număr de 23 de localități erau complet izolate, căile naționale de comunicație rutieră sînt închise, iar 465 de persoane și 161 de autovehicule se află blocate pe drumurile județene. De asemenea, un număr de 43 de școli au fost închise temporar. Potrivit informațiilor oficiale, condul portocaliu... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 12:54 (13915 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat

Agrofam&Vitifam, demonstrații de ilegalități împreună cu Agenția Domeniilor Statului

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat

Despre Ștefan Poienaru-Agrofam s-au scris pînă și cărți. Bine, e un fel de autobiografie plătită despre care agricultorul nostru nu se aștepta să fie un bestseller. Revenind, nu ne interesează aceste amănunte și cu atît mai puțin istorii cu Poienaru schimbîndu-și numele, nici cum sau de ce Virgil Măgureanu îl «iubea» într-atît pe agricultorul number one al județului sau, mai mărunte, de ce-și dădea Poienaru salariații în șomaj prin 2002 și-i angaja pe altă Agrofam (adică, altă firmă). Astea sînt povești intrate în negura timpurilor. Ceea ce vom dezgropa noi acuma este o extraordinară afacere de succes a lui Ștefan Poienaru. Afacere care, de ceva timp, l-a propulsat în topurile milionarilor în... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2012, 10:46 (31634 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managerul Paros își terorizează angajații

Scandal la Serviciul de Ambulanță Ialomița

Managerul Paros își terorizează angajații

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 20 ianuarie 2012, în cadrul unei conferințe managerul Serviciului Județean de Ambulanță, Radu Paros și-a acuzat voalat angajații de... furt. Este vorba de furtul de motorină, veșnica bănuială a managerului Paros. După o trecere sumară în revistă a activității instituției pe care o conduce, Paros s-a chinuit minute-n șir să atragă atenția asupra pericolului de la Ambulanță. Potrivit supozițiilor acestuia, folosind diferite tertipuri, ambulanțierii continuă nestingheriți să fure motorina din rezervoarele mașinilor de intervenții, invocînd consumuri mult mai mari ale mașinilor...
«Am dat o dispoziție prin care am dispus rețineri salariale pentru recuperarea... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2012, 10:35 (74064 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Banii europeni au ajuns la lideri

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Efortul de cîțiva ani al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» s-a concretizat recent prin semnarea unui contract de finanțare de 2,8 milioane de euro. Fondurile vor fi folosite în următoarele luni pentru realizarea Planului de Dezvoltare Locală propus de partenerii săi (finanțat prin Axa 4. LEADER). GAL «Dunărea de Jos» cuprinde 68 de membri, din care 21 sînt administrații publice locale. Sumele vor fi cheltuite în perioada 2012-2015 pentru a dezvolta infrastructura, pentru a crește productivitatea și valoarea adaugată a produselor din teritoriul GAL.

Lideri în LEADER
La nivelul județului Ialomița sînt acreditate 3 grupuri de acțiune locală care împreună vor cheltui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 17:11 (13056 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Subminarea economiei naționale, cu ajutorul funcționarilor SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE nu este singura infracțiune reținută în sarcina magnatului Ioan Niculae. Săptămîna precedentă, Direcția Națională Anticorupție a dispus trimiterea omului de afaceri în judecată. Acțiunea s-a petrecut după ce procurorii DNA au reușit să stabilească relațiile mafiote dintre marcanți membri ai Partidului Social Democrat și omul de afaceri. Evident, relația de «concubinaj» avea drept scop numirea în funcții de conducere în cadrul unor importante instituții publice a unor indivizi ce urmau să-l favorizeze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 16:51 (17241 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Autoritățile pariază pe energia verde

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Consiliul Județean Ialomița va aproba azi, 18 ianuarie 2012, un proiect de hotărîre prin care se demarează construirea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. Proiectul susținut de instituție este un răspuns la refuzul Ministerului Economiei de a aproba un proiect similar, demarat în anul 2009. Investiția este estimată la 800 mii de euro și va fi finalizată în 4 luni. Parcul de 0,5 MW va fi urmat de un altul, de 1,5 MW care va fi realizat în cadrul unui parteneriat public-privat.

Un proiect fără precedent
De cîțiva ani încoace, presa abundă de informații legate de intențiile autorităților județene de a realiza parcuri fotovoltaice finanțate din fonduri europene... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:32 (31813 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Zamfir, juristul-multifuncțional recidivează

Zamfir, juristul-multifuncțional recidivează

După ce timp de mai bine de un an de zile a ocupat trei posturi în cadrul Spitalului Județean de Urgență, juristul Zamfir reușește o nouă performanță greu de egalat: 4 posturi de asistență juridică în Sănătatea ialomițeană! Ultimul, dar nu cel din urmă credem noi, este postul de jurist în cadrul Colegiului Medicilor Ialomița...

Zamfir, un jurist pentru toată Sănătatea
Vasile Zamfir, binecunoscutul jurist al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, uimește din nou. Recent, Zamfir a reușit să obțină un nou contract de asistență juridică. Este vorba de postul de jurist al Colegiului Medicilor Ialomița, instituție recent monopolizată de lideri PSD. Desigur, aceasta din urmă... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:25 (17714 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mi-au nenorocit copilul!»

Scandal cu tentă sexuală la Urziceni

«Mi-au nenorocit copilul!»

Un posibil abuz sexual asupra unui copil de 12 ani revine în atenția opiniei publice după 8 luni de la consumarea lui. Potrivit părinților, ancheta Poliției trenează, iar autoritățile medicale ialomițene au refuzat pînă la sfîrșitul acestui an eliberarea unui certificat constatator. Mama copilului, Mihaela Măcelaru cere schimbarea ofițerilor care au anchetat cazul și pedepsirea medicului legist Maria Silaghi, «cea care timp de 6 luni de zile a tergiversat soluționarea cauzei!». Autorii posibiliului abuz sînt în continuare liberi...

Viol în plină zi, autoritățile întorc capul
Potrivit datelor furnizate de către ancheta preliminară, pe 28 mai 2011, Ionuț Măcelaru, la acel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:25 (19747 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

A început bătălia pentru buget

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

La nici două săptămîni de la debutul anului administrativ, cele 66 de administrații publice din Ialomița cer fonduri pentru continuarea investițiilor restante. Potrivit cifrelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție mai puțini bani decît anul trecut. Responsabilii instituției susțin că fondurile existente vor fi dirijate în funcție de prioritățile județene. Conform estimărilor oficiale, anul acesta bugetul județului este cu 10 la sută mai mic decît cel de anul trecut.

16 milioane pentru 66 de administrații
În urmă cu două săptămîni, primarii unităților adnimistrative din județ au fost convocați la Consiliul Județean Ialomița pentru «negocieri» legate... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:11 (10253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dreptate, ochii plînși cer să te vadă

Nici un pesedist ialomițean la mitingul de la București!

click pe poză

Miercuri, 18 ianuarie 2012, la Slobozia s-a desfășurat cel mai mare miting politic din ultimii 10 ani. În ciuda acestei demonstrații de forță impecabil organizate, joi, 19 ianuarie a.c., niciun membru al PSD Ialomița nu a participat la mitingul USL de la București.

Paradă de forță pentru electoratul local
Miercuri, 18 ianuarie 2012, după 4 zile în care PSD Ialomița a întreținut din umbră protestele din fața Prefecturii Ialomița, «Slobozia a fost scena celui mai mare miting politic din ultimii 10 ani» după cum au declarat-o chiar organizatorii. Peste 250 de membri PNL și peste 800 de membri PSD au mărșăluit animați de o rigidă disciplină de partid de la Stadionul «1 ... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:55 (52680 vizualizări - 34 comentarii)

SPORT

Fotbal, meci amical, Viitorul Constanța-Unirea Slobozia 1-1

Ca între lideri

Miercuri, 18 ianuarie, pe terenul sintetic al Academiei «Gheorghe Hagi», Unirea Slobozia a disputat probabil cel mai puternic amical al perioadei de pregătire, în compania echipei Viitorul Constanța. A fost, așadar, o confruntare între liderul Seriei I din Liga a II-a și liderul Seriei a II-a din Liga a III-a.
Ion Ionescu, antrenorul Unirii Slobozia a început jocul în următoarea distribuție: Dobre-Roșu, Lazăr, V. Toma, Stan-Soare, Macare, Ivașcă, Drăguț-V. Gheorghe, Ștefan. Pe parcursul întîlnirii au mai intrat Bozean, Cristian, Cristea, Ibrian, Stanciu, Boghițoi, D. Gheorghe.
Partida a fost una echilibrată, mărturie în acest sens stînd faptul că scorul a fost deschis abia în minutul 78... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:40 (18278 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, campion național la dublu și vicecampion la simplu!

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, campion național la dublu și vicecampion la simplu!

Marți, 17 ianuarie 2012, s-au încheiat jocurile Campionatului Național de Tenis de Cîmp pentru juniorii pîna în 14 ani, desfășurate pe terenurile sintetice de la Centrul Național din București.
La start, Slobozia s-a prezentat cu 3 sportivi: Radu Popa și Irina Nițu, de la CSS Slobozia, și Sorin Iordache, de la Tenis Con Slobozia. Cei doi juniori de la CSS Slobozia au pierdut în primul tur, ramînînd în concurs doar Sorin, plecat din start ca favorit 4 la cîștigarea turneului la simplu și ca favorit 1 la dublu.
La dublu, Sorin a cîștigat titlul de Campion Național, alături de partenerul său din ultimul an, Călin Manda, iar la simplu Sorin a pierdut din nou în finală în fața lui Alex Manole... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:34 (19751 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Dodan și Ion, primele achiziții în 2012

Handbal

Dodan și Ion, primele achiziții în 2012

Slăbită de plecările masive din vară, dar și de accidentările survenite la finalul turului, echipa de handbal CSM Unirea Slobozia necesita întăriri grabnice. Conducerea echipei a luat chiar în primele zile ale anului 2012 măsuri în acest sens. Au fost aduse Alexandra Dodan (CS Alba Sebeș) și Ana Maria Ion (SCM Craiova).

Alexandra Dodan, un plus de experiență
Va împlini 31 de ani în septembrie și poate fi jucătoarea care să ofere acel plus de maturitate pe care-l tot invocam în materialele noastre. Deși originară din Brăila, Alexandra s-a remarcat pe plan sportiv la echipe din Ardeal. A jucat în prima ligă pentru Tîrgu Mureș, a mai evoluat în Ungaria, iar la Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:23 (12513 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Victorie cu Abatorul

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Victorie cu Abatorul

Liderul seriei a doua din Liga a III-a a deschis seria partidelor amicale, sîmbătă, 14 ianuarie a.c., în compania echipei de Liga a IV-a, Abatorul. Meciul nu a fost unul spectaculos, antrenorul Unirii Ion Ionescu apelînd cu precădere la fotbaliștii tineri din linia a doua. Au jucat, mai mult decît au făcut-o în campionat, tineri ca Zevedei, Stanciu, Patrianca sau Uruc. Totodată au fost testați și fotbaliștii aduși în probe: Ștefan, Tănase sau Dorin Gheorghe. Scorul final a fost 4-2 pentru Unirea. Golurile galben-albaștrilor au fost marcate de Dumitru Gheorghe, Dorin Gheorghe, Ștefan și Stanciu, în vreme ce pentru Abatorul au punctat Nohai și Baltă. Miercuri, 18 ianuarie, Unirea joacă, de la ora... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:21 (14622 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 78 mii lei în trafic

«În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:25
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Pompierii au salvat un cal

În urma unui apel telefonic primit prin 112, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă în curtea unui localnic din comuna Traian. Incidentul a fost ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:20
(9466 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian pompier cal


Ialomița: Polițiști în traficul rutier

Duminică, 3 iulie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 150 de persoane și au aplicat 58 de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:09
(8868 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bătrînă tîlhărită de patru hoți

Marți, 28 iunie, o bătrînă de 63 ani, din Stelnica, a alertat polițiștii din localitate despre faptul că a fost înșelată de persoane necunoscute sub pretextul cumpărării unor bunuri. Femeia a reclamat că ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2011, 18:00
(10220 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a Poliției la Urziceni: Pistol ascuns în curte, branșări ilegale la rețeaua de electricitate

Joi, 30 iunie, polițiștii din Urziceni, în colaborare cu cei ai posturilor de poliție arondate, au acționat pentru identificarea autorilor unor fapte penale dar și pentru asigurarea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2011, 18:00
(10999 vizualizări - 2 comentarii)


Buești: Tîlhar arestat

Un bărbat de 32 ani a fost arestat pentru «tîlhărie» și «violare de domiciliu». Individul a intrat în casa unui cetățean de unde a încercat să fure mai multe bunuri.
Polițiștii din Buești au fost alarmați ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2011, 17:59
(11485 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra, noul standard în segmentul sedan compact

Hyundai Elantra, noul standard în segmentul sedan compact

Noul model Hyundai de clasa C, Elantra, va fi disponibil în locațiile showroom ale rețelei Hyundai Auto România începînd cu data de 15 iulie. Aflat la a cincea generație, Hyundai Elantra reunește noua linie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 16:31
(6570 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

În cursul zilei de sîmbătă, 25 iunie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că Pârvu Mihăiță Alin, de 12 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmente ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 16:12
(12550 vizualizări - 0 comentarii)


Întîlnire de lucru cu fermierii din zona de est a județului

Marți, 28 iunie, Consiliul Județean Ialomița și Camera Agricolă Județeană au organizat la Vlădeni o întîlnire cu fermierii din zona de est a județului care au accesat fonduri europene. «Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 15:39
(8545 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Program normal pentru trezorerii

Reprezentanții DGFP Ialomița informează că în perioada 30 iunie-4 iulie, unitățile de trezorerie din cadrul administrațiilor financiare Slobozia, Urziceni și Fetești vor funcționa în regim normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 15:37
(6546 vizualizări - 0 comentarii)


«Registrul zilierilor» poate fi achiziționat de la sediul ITM Ialomița

Potrivit unei informări a ITM Ialomița, actul normativ ce reglementează activitatea zilierilor a fost publicat în Monitorul Oficial. Astfel, potrivit Legii, activitățile cu caracter ocazional se pot presta ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 11:55
(9081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Paramedicii SMURD au salvat patru vieți

Miercuri, 29 iunie, echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit pentru salvarea a patru persoane care aveau nevoie de îngrijiri medicale de urgență.
...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 11:53
(6297 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 30 iunie, utima zi de ridicare a cărților de muncă

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratuolui Teritorial de Muncă Ialomița, pînă la acest moment din cele 31400 carnete de muncă existente la sfîrșitul anului precedent, în evidențele instituției mai ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 11:51
(7710 vizualizări - 0 comentarii)


Fundata: Evaziune fiscală de peste un milion de euro

Peste un milion de euro, acesta este prejudiciul adus bugetului de stat de doi patroni ai unei firme din localitatea ialomițeană Fundata. Actual, cei doi bărbați, de 21, respectiv 43 ani, sînt cercetați ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 08:31
(8970 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Carte de identitate a mașinii, falsă

Polițiștii Compartimentului Trafic și Furturi Auto au oprit pentru control marți, 28 iunie, la Amara un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma verificărilor sumare, ofițerii au stabilit că înscrisul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 08:31
(11068 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara fals


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Patru bărbați cu vîrste cuprinse între 27 și 34 ani au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau să fure o țeavă metalică de golire a apei dintr-un bazin piscicol. S-a întîmplat la Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2011, 08:30
(6766 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 19:04
(4535 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A fugit cu mașina la vederea Poliției pentru că nu avea permis

Luni, 27 iunie, o patrulă de poliție a observat în trafic, pe o stradă din Slobozia, un autoturism care la vederea echipajului de poliție a demarat în trombă. Autovehiculul a fost oprit, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 17:13
(6211 vizualizări - 3 comentarii)


Bordușani: Au intrat peste un bătrîn și i-au furat banii

În noaptea de sîmbătă spre duminică, doi tineri din Bordușani au pătruns prin efracție în casa unui bătrîn de 77 ani și au furat 1950 de lei. Cei doi l-au imobilizat și lovit pe bătrîn, obligîndu-l să divulge ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 17:12
(7577 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ghișee închise pentru cîteva zile

În perioada 30 iunie, ora 12.00-5 iulie, ora 08.30, activitatea la ghișeele tuturor administrațiilor financiare și direcțiilor generale ale finanțelor publice care lucrează cu publicul va fi oprită. Măsura ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 17:11
(8725 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: I-a furat aparatura vecinului

Un bărbat de 43 de ani din Rovine a sustras din curtea unui concetățean aparatură electrocasnică în valoare de 700 de lei. Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați de către pagubaș. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 17:10
(7392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


AJOFM Ialomița: 68 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 68 locuri de muncă. Astfel, 10 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 7 pentru cei cu studii medii, 38 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 17:10
(8486 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Defecțiunile tehnice, controlate în trafic

Biroul Rutier Fetești în colaborare cu specialiști din cadrul Registrului Auto Român Ialomița au organizat luni o acțiune pe raza municipiuluipentru depistarea conducătorilor auto care conduc autovehicule ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2011, 17:09
(6306 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autoturism de lux neînmatriculat și cu număr fals, depistat de polițiști

Slobozia: Autoturism de lux neînmatriculat și cu număr fals, depistat de polițiști

Un dosar penal a fost constituit pe numele unui slobozean, de 35 ani, pentru «conducerea unui autoturism pe drumurile publice neînmatriculat» și «cu număr fals». O patrulă de ordine publică din cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:43
(8912 vizualizări - 4 comentarii)


Cotorca: Surprinsă de radar cu 172 km la oră!

Pe DN2, în localitatea Cotorca, o tînără șoferiță în vîrstă de 33 ani, din Bacău, a fost surprinsă de aparatul radar în timp ce conducea un autoturism avînd o viteză de 172 km/h.
A fost aplicată sancțiunea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:38
(8044 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a Poliției în piață

Sîmbătă, 25 iunie a.c., în intervalul orar 08.00-12.00, efectivele Poliției Urziceni au organizat și desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale în piața agroalimentară a municipiului ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:37
(8378 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 15 ani, depistat de polițiști după ce a furat dintr-un autoturism

Poliția Amara a fost sesizată duminică 26 iunie a.c., de către un localnic, în vîrstă de 41 ani, despre faptul că în cursul nopții trecute, persoane necunoscute i-au sustras din interiorul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:37
(9869 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A intrat cu microbuzul într-o autoutilitară. Patru victime rănite ușor!

Poliția a fost sesizată vineri, 24 iunie a.c., cu privire la faptul că pe DJ212, în comuna Platonești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a patru persoane.
În timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:36
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A acroșat un biciclist

Vineri, 24 iunie a.c., pe strada Călărași din Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce o tînără, în vîrstă de 34 ani, din municipiul Slobozia, conducea un ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:34
(5718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 287 de sancțiuni, 11 permise reținute, amenzi de aproape 60000 lei

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2011, 12:32
(7698 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...