Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Previziuni astrale pentru 2012

Previziuni astrale pentru 2012

a doua parte

BALANȚĂ
Carieră și de afaceri: Succes atît în cariera profesională, în tot ce întreprindeți. A doua jumătate a anului este mai optimistă și mai promițătoare. Decembrie este favorabil pentru noi oportunități de afaceri extrem de profitabile și asociații. Acționați însă cu prudență și analizați în profunzime înainte de a lua decizii majore.
Dragoste și relații: Previziunile despre dragoste, romantism, relația cu familia și prietenii, sînt foarte plăcute și încurajatoare. Cuplurile căsătorite vor avea relații de familie liniștite și armonioase. Balanțele singure vor fi văzute de ceilalți ca fiind foarte atractive și emanînd o senzualitate aparte. Astfel, vor... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 09:29 (12255 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elitele Europei în turneu la Slobozia

Tenis de masă

Elitele Europei în turneu la Slobozia

Anul 2011 a însemnat o poartă larg deschisă pentru pătrunderea tenisului de masă de înaltă ținută la Slobozia. În luna martie, Sala Sporturilor din Complexul Sportiv Municipal a găzduit o competiție care a reunit la start crema tenisului de masă autohton. După cum știți, la acea acțiune a fost prezentă și marea noastră campioană Otilia Bădescu, aceasta susținînd un joc demonstrativ. Săptămîna viitoare această disciplină sportivă va aduce la Slobozia mai multă adrenalină, valoare și spectaculozitate pentru că acum vorbim, pentru prima oară, despre un turneu internațional de tenis de masă în orașul nostru.

Premii de mii de euro și jucători de 24 K
27 și 28 decembrie sînt... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 08:17 (21783 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

O, brad frumos... în Piața Mare din Slobozia

O, brad frumos... în Piața Mare din Slobozia

La 1 decembrie, autoritățile locale au ridicat în apropierea supermarket-ului Ialomița un brad înalt de 10 metri. Inițiativa nu a trecut neobservată, iar primul schimb de replici, auzit de noi, absolut savuros: «Tataie, bradul ăsta e stîmb și urît!». «De ce, tataie?» «Pentru că n-are beteală, iar cadourile sînt cutii goale de carton. Am văzut eu cu mami cînd m-am dus la grădiniță...». Ne-am gîndit să ștergem această prima impresie administrativă și să luăm pulsul bradului tradițional la piață, singurul loc unde ne putem alege singuri bradul de Crăciun.

Olandezi și ecologici
La sfîrșit de săptămînă, Piața Mare din Slobozia e mai mult pustie. Comercianții s-au baricadat... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 08:09 (10847 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Șef de supermarket, arestat pentru furtul a peste 77000 lei din casierie! Banii ar fi fost pierduți la jocuri de noroc!

Potrivit unui comunicat al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful unui supermarket din Slobozia a fost arestat în cursul după-amiezii de sîmbătă, 24 decembrie 2011. Individul a fost arestat după ce o altă persoană a sesizat Poliției dispariția banilor din seiful magazinului. După cercetări, polițiștii au descoperit rapid făptuitorul, acesta recunoscînd că în perioada noiembrie-decembrie 2011 și-a însușit din casieria magazinului peste 77000 lei. Banii, conform cercetărilor polițiștilor, ar fi fost pierduți de bărbatul de 29 de ani, șef de supermarket, la sălile cu jocuri de noroc. De reținut că individul a întocmit chiar și documente fictive pentru a-și acoperi delapidarea. În... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 23:27 (34657 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Nașterea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Nașterea Domnului

† V I N C E N Ț I U
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor
Iubitului meu cler și popor, har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, iar din parte-mi, arhierești binecuvîntări!

Dreptmăritori creștini,
Sfînta Scriptură a Noului Testament se deschide cu Evanghelia după Matei, prima din cele patru evanghelii canonice, scrisă în limba aramaică, în jurul anului 50, pentru creștinii proveniți dintre iudeii din Palestina. Această versiune aramaică nu a ajuns pînă la noi, iar după anul 70, Sfîntul Matei s-a văzut nevoit să o rescrie în limba greacă, limba internațională a vremii, în care circula toată cultura Imperiului Roman. Sfîntul evanghelist Matei a trebuit să răspundă creștinilor din primele generații la o serie de întrebări: «Cine este Iisus Hristos?», «Care este originea Sa?», «De unde vine El?», «Unde S-a născut?». De aceea, Sfîntul evanghelist... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:34 (18271 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iulian Teodosiu, cel mai bun sportiv în 2011

Trei «săbii» pe podium la Gala Sportului Ialomițean

Iulian Teodosiu, cel mai bun sportiv în 2011

Anul sportiv 2011 și-a spus practic ultimul cuvînt și a facut-o pe 22 decembrie 2011, la Gala Sportului Ialomițean. Găzduită de Sala de Festivitați a Casei Fotbalului, manifestarea a adunat sportivi din toate disciplinele care figurează pe harta sportului ialomițean. Din păcate, avem și în 2011 aceeași plajă săracă de sporturi, cinci la număr, care se practică în sistem organizat în județul nostru. Rezultatele sînt promițătoare, dar aria de alegere pentru un copil care vrea să facă sport este una foarte restrînsă...

Primii performeri: oficialitățile!
Ca la orice gală care se respectă, primele aplauze au fost pentru oamenii cu funcții locale și județene care își pot... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:23 (13656 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

Partidul Democrat-Liberal Ialomița l-a condus pe Moș Crăciun la copiii din Centrul de Zi din Slobozia. În așteptarea sa, cei 50 de micuți au pregătit un spectacol special, cu dansuri, poezii și colinde, pentru a fi siguri că Moșul își va aminti de ei și la anul. Îmbrăcați de sărbătoare și emoționați de întâlnire, micuții artiști au fost răsplătiți cu aplauze, dar și cu daruri oferite de ajutoarele Moșului.
Și în zilelel următoare PD-L se prăgătește să bucure și alți copii, dar și persoane vîrstnice. În cadrul acțiunilor organizate vor fi premiați elevi cu rezultate școlare foarte bune, copiii primind cadouri.
Cu ocazia celei mai importante Sărbători creștine, PD-L Ialomița transmite ialomițenilor sincere urări de sănătate, bucurii și împliniri, viață îndelungată și liniște sufletească. Crăciun Fericit!... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:13 (8610 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în instanță

Preoții din Reviga, răspopiți!

După trei luni de eforturi, Consistoriul Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor i-a caterisit pe cei doi preoți de la Reviga. Reamintim că preoții Gheorghe și Casian Pandelică din Reviga s-au făcut vinovați de «neascultare, nelegiurile și schismă» în urma unor conflicte deschise cu oficialii Episcopiei. În pofida deciziei, cei doi preoți continuă să slujească și au dat în judecată Episcopia pentru a-și recîștiga drepturile astfel pierdute...

Povestea lui Gheorghe și Casian
Preotul Casian Pandelică a fost paroh la biserica din Reviga. La începutul lunii octombrie 2011, numele domniei sale a fost implicat într-un scandal public. Episcopia Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:05 (90510 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am rămas fără un picior din cauza doctorului Olaru!»

Noul președinte al Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

«Am rămas fără un picior din cauza doctorului Olaru!»

Deși pare greu de crezut, în Ialomița anului 2011, un cetățean din Țăndărei acuză un medic ialomițean de un malpraxis halucinant. Omul susține că incompetența medicului l-a făcut să-și piardă definitiv un picior... Acum, nea Florea, își tîrîie zilele în cele două cîrje... Între timp, medicul acuzat a fost ales președinte al Colegiului Medicilor Ialomița, iar orice demers juridic al victimei trece pe sub semnătura doctorului. Un scenariu telenovelestic și un individ rămas mutilat pe viață!

20 de ore: timp de reacție medicală la Spitalul Slobozia!
«Era 2 iunie 2010. Ora 9,00. Am avut un accident, o mașină a dat peste mine. Mi-a produs o deplasare de genunchi. Nu am avut... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 13:10 (43571 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportul ialomițean îmbracă din nou haine de gală

Joi, 22 decembrie, cu începere de la ora 14,00, Casa Fotbalului din Slobozia se va metamorfoza pentru cîteva ore în Casa Sportului Ialomițean. În această incintă, Direcția Județeană pentru Sport Ialomița va face bilanțul anului sportiv 2011 și îi va premia pe cei mai buni 10 sportivi ialomițeni ai acestui an. În mare parte, aceștia sînt reprezentanți ai juniorilor și cadeților. Inedit pentru această Gală este faptul că pentru a se evita controversele anilor trecuți vor fi întocmite două clasamente: unul va viza sporturile olimpice, iar celălalt va desemna cei mai buni practicanți ai artelor marțiale din acest an. Clasamentul, așa cum era și normal, nu a fost încă dat publicității dar, din sursele... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 12:59 (13290 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal

Axintele își întărește linia de mijloc

Chiar dacă fotbaliștii au intrat în vacanță, conducerea echipei Viitorul Axintele caută soluții pentru întărirea lotului. Viitorul a terminat turul Ligii a III-a pe locul XI, retrogradabil și așteaptă cu înfrigurare returul de foc care va debuta cel mai probabil în luna martie. Prima achiziție a iernii pentru echipa lui Ion Nica o reprezintă Roșu, mijlocaș la acoperire care în tur a fost titular incontestabil la colega de serie CS Tunari. Astfel, axintenii își fortifică linia de mijloc acolo unde, în tur, au fost probleme atît datorită deselor accidentări din acest compartiment cît și a slabelor evoluții a celor trimiși în teren pe aceste posturi. Pînă la reunirea lotului fixată pentru 9 ianuarie... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 12:56 (13607 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

La CSS Slobozia vine Moș Crăciun

Miercuri, 21 decembrie, cu începere de la ora 17,00, la Sala Sporturilor din Slobozia va avea loc serbarea pomului de iarnă. Va fi, în fapt, un bun prilej de a se trage linie și a se face bilanțul la finele anului 2011, unul fructuos din punct de vedere al performanțelor pentru cele 4 secții ale Clubului Sportiv Școlar: fotbal, handbal, tenis, scrimă. Vor fi premiați primii 5 sportivi ai fiecărei secții precum și tinerele speranțe ale Clubului. La final, va fi prezentat un top 10 al sportivilor CSS Slobozia alcătuit în baza performanțelor obținute în 2011, pe care îl puteți vedea în josul articolului. Tot la final, în mijlocul copiilor va fi prezent și Moș Crăciun.

Top 10 al sportivilor CSS Slobozia pe 2011... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 12:54 (14674 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Forbes de Țăndărei

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Averi de milioane de euro. Palate de lux și bolizi de sute de mii de euro. Sînt averile țiganilor din Țăndărei, cuantificate de jurnaliștii de la «VerticalNews» la peste 10 milioane de euro. Un top al celor mai bogați 50 de țigani din România, de unde nu lipsesc nici băștinașii noștri de la Țăndărei, orașul care a speriat Marea Britanie. Rromii nominalizați au în conturi milioane de euro și averi colosale și, cu siguranță, s-ar putea regăsi în prestigiosul Top Forbes. Potrivit «VerticalNews», averile țigănești au fost calculate în funcție de activitatea economică înregistrată la Registrul Comerțului, declarațiile proprii, plus aurul și bijuteriile, palatele și locuințele, dar și terenurile și... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2011, 08:19 (31763 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rareș Petre, micul Valdes al Sloboziei

Promisiune pentru viitor

Rareș Petre, micul Valdes al Sloboziei

O dată cu iarna vine și pauza competițională. E timpul să ne gîndim la viitorul sportului ialomițean, unul care, după cum veți vedea, sună chiar foarte bine!

Puștiul care închide poarta
Îl cheamă Rareș Petre și, la vîrsta de 9 ani (îi va împlini pe 30 decembrie!) este deja stăpîn peste careul de 16 metri. Este portarul de nădejde al puștilor de la CSS Slobozia și de doi ani, de cînd s-a înfrățit cu sportul rege, a lăsat urme sub formă de impresii excelente pe oriunde a apărat. Ion Ionescu, mustăciosul din poarta Unirii anilor ’80, a fost cel care i-a descoperit aptitudinile de purtător de mănuși. S-a întîmplat în 2009 și, o dată cu plecarea profesorului Ionescu de la... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2011, 08:11 (17749 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protest public împotriva ASIROM

Ionel Dumitru cere dreptate în stradă

Slobozia: Protest public împotriva ASIROM

Ionel Dumitru, omul care acuză ASIROM că refuză plata unor daune de 60 mii de lei, a decis să protesteze public. Acțiunea de protest constă în pichetarea sediului ASIROM din Slobozia, pe o perioadă nedefinită. «Voi protesta aici pînă cînd ASIROM va respecta decizia judecătorească de achitare a daunelor» a declarat acesta. Reamintim că în aprilie 2002, în urma unui nefericit accident auto, Ionel Dumitru și-a pierdut fiul. După 10 ani de procese, Ionel Dumitru a obținut din partea unei instanțe din Mizil o hotărîre definitivă prin care asiguratorul de răspundere civilă, SC ASIROM SA, are obligația de a despăgubi partea civilă, respectiv pe Ionel Dumitru, cu 50 mii de lei, despăgubiri materiale și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2011, 11:41 (19973 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 3 la sută dintre elevii ialomițeni sunt premianți!

Testele Inițiale confirmă o situație jenantă

Doar 3 la sută dintre elevii ialomițeni sînt premianți!

Aceasta este concluzia care rezultă din datele statistice centralizate de către Inspectoratul Școlar Ialomița în urma aplicării testelor inițiale. Testele s-au desfășurat în perioada 13-30 septembrie 2011 și au avut drept scop principal «evaluarea cunoștințelor și deprinderilor elevilor» pentru stabilirea unor metode optime de predare pe parcursul acestui an școlar.
În urma evaluării acestor rezultate s-a constatat că procentul mediilor situate între 9 și 10 se situează între 3 și 4 la sută, indiferent de ciclul de învățămînt testat. Cele mai mici procente au fost înregistrate la clasele de liceu, acolo unde 51% dintre elevi au obținut note sub 5.
Noul inspector general școlar, Luminița... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:43 (12206 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Gala fotbalului ialomițean, varianta 2011

Gala fotbalului ialomițean, varianta 2011

Într-o atmosferă încărcată de voie bună, oamenii de fotbal din județul Ialomița s-au adunat sîmbătă, 10 decembrie 2011, mai întîi la Casa Fotbalului, apoi la unul dintre restaurantele slobozene pentru bilanțul anului în curs. S-au împărțit diplome, zîmbete, strîngeri de mînă, iar toată lumea a fost de acord că 2011 s-a dovedit propice pentru fotbalul din județul nostru. Au fost premiați golgheterii din fiecare serie a celor 3 divizii și aici s-au distins: Silvestru Rusen (Țăndărei), Valentin Milea (Platonești), Georghe Anca (Cocora), Aurelian Florea (Iazu), Marius Brăziloiu (Orezu), Stan Petre (Jilavele). Cele mai prolifice atacuri aparțin echipelor Rapid Fetești, Cocora, Bucu, Gimbășani, Broșteni... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:37 (11943 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II rămîn pe locul IV

În perioada 9-11 decembrie, în Sala Sporturilor din Slobozia s-a desfășurat al III-lea turneu al Campionatului de Handbal Feminin adresat Junioarelor II, seria C. Debutante în acest an, la categoria respectivă, elevele lui Marian Simion au etalat un joc promițător în ciuda rezultatelor obținute: o victorie, 3 înfrîngeri și un succes la masa verde. În prima zi a competiției, CSS Slobozia a pierdut greu, scor 26-28, cu Nova Force Giurgiu. A urmat sîmbătă, 10 decembrie, o victorie muncită cu LPS Academica Focșani, scor 19-15. În aceeași zi, slobozencele au pierdut în fața liderului detașat al seriei C, LPS Brăila, cu 14-30. Tot cu înfrîngere, dar cu o evoluție per ansamblu bună, au încheiat turneul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:30 (16354 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, în linia scandalurilor din învățămînt

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Un mail remis redacției atrage atenția asupra unei similitudini izbitoare între pozele făcute de Andreea Bododel la liceul Decebal din Constanța și elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Întrucît ne repugnă ipocrizia (și nu credem în înfierarea proletară a derapajelor adolescentine), singura noastră întrebare către agoră e: cine pe cine a imitat?!

Imitatio Bododel
Pentru că nu-l puteau asculta pe călugărul Thomas a Kampis la o petrecere de veterani, elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» au imitat-o pe anonima Bododel, sexy-eleva care a pozat pe catedră mai deunăzi la Liceul «Decebal» din Constanța.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:23 (266832 vizualizări - 167 comentarii)

EVENIMENT

Camătă la Urziceni

Cămătăreasa șefă Adriana Simion, arestată

Încet dar sigur, polițiștii ialomițeni scot la iveală cele mai răsunătoare cazuri de camătă. O femeie din Urziceni a fost arestată zilele trecute pentru că avea aceaste îndeletniciri. Asta după ce o altă rețea de cămătărie a fost destructurată în urmă cu cîteva luni...

Urziceni, orașul cămătarilor declarați
La sfîrșitul lunii octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni era reținut de procurori pentru implicarea în diverse activități de camătă și șantaj. De fapt, 11 indivizi din Urziceni erau reținuți pentru violare de domiciliu, lipsire de libertate în mod ilegal, șantaj, distrugere, tentativă de omor, favorizarea infractorului, mărturie mincinoasă, fals în înscrisuri... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:11 (14266 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11589 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16167 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12487 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11331 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8570 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8859 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11944 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11118 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9683 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8873 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9219 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A găsit o borsetă cu 20000 lei într-o benzinărie și a predat-o la Poliție!

Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 14 aprilie a.c., de către un bărbat de 42 ani, din Tîrgoviște, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unei benzinării de pe raza municipiului i-a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:44
(10597 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9181 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferița de 21 ani a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet!

Vineri, 13 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, pe DJ 212 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce o tînără, de 21 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:40
(9208 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Un copil de 12 ani a furat o bicicletă din curtea unui consătean

Un bărbat de 42 ani, din comuna Jilavele, a sesizat Poliția vineri, 13 aprilie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și au furat o bicicletă. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:38
(8985 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 85 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 17 aprilie 2012, sînt disponibile 85 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:29
(8361 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...