Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Previziuni astrale pentru 2012

Previziuni astrale pentru 2012

a doua parte

BALANȚĂ
Carieră și de afaceri: Succes atît în cariera profesională, în tot ce întreprindeți. A doua jumătate a anului este mai optimistă și mai promițătoare. Decembrie este favorabil pentru noi oportunități de afaceri extrem de profitabile și asociații. Acționați însă cu prudență și analizați în profunzime înainte de a lua decizii majore.
Dragoste și relații: Previziunile despre dragoste, romantism, relația cu familia și prietenii, sînt foarte plăcute și încurajatoare. Cuplurile căsătorite vor avea relații de familie liniștite și armonioase. Balanțele singure vor fi văzute de ceilalți ca fiind foarte atractive și emanînd o senzualitate aparte. Astfel, vor... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 09:29 (12254 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elitele Europei în turneu la Slobozia

Tenis de masă

Elitele Europei în turneu la Slobozia

Anul 2011 a însemnat o poartă larg deschisă pentru pătrunderea tenisului de masă de înaltă ținută la Slobozia. În luna martie, Sala Sporturilor din Complexul Sportiv Municipal a găzduit o competiție care a reunit la start crema tenisului de masă autohton. După cum știți, la acea acțiune a fost prezentă și marea noastră campioană Otilia Bădescu, aceasta susținînd un joc demonstrativ. Săptămîna viitoare această disciplină sportivă va aduce la Slobozia mai multă adrenalină, valoare și spectaculozitate pentru că acum vorbim, pentru prima oară, despre un turneu internațional de tenis de masă în orașul nostru.

Premii de mii de euro și jucători de 24 K
27 și 28 decembrie sînt... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 08:17 (21783 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

O, brad frumos... în Piața Mare din Slobozia

O, brad frumos... în Piața Mare din Slobozia

La 1 decembrie, autoritățile locale au ridicat în apropierea supermarket-ului Ialomița un brad înalt de 10 metri. Inițiativa nu a trecut neobservată, iar primul schimb de replici, auzit de noi, absolut savuros: «Tataie, bradul ăsta e stîmb și urît!». «De ce, tataie?» «Pentru că n-are beteală, iar cadourile sînt cutii goale de carton. Am văzut eu cu mami cînd m-am dus la grădiniță...». Ne-am gîndit să ștergem această prima impresie administrativă și să luăm pulsul bradului tradițional la piață, singurul loc unde ne putem alege singuri bradul de Crăciun.

Olandezi și ecologici
La sfîrșit de săptămînă, Piața Mare din Slobozia e mai mult pustie. Comercianții s-au baricadat... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2011, 08:09 (10847 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Șef de supermarket, arestat pentru furtul a peste 77000 lei din casierie! Banii ar fi fost pierduți la jocuri de noroc!

Potrivit unui comunicat al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful unui supermarket din Slobozia a fost arestat în cursul după-amiezii de sîmbătă, 24 decembrie 2011. Individul a fost arestat după ce o altă persoană a sesizat Poliției dispariția banilor din seiful magazinului. După cercetări, polițiștii au descoperit rapid făptuitorul, acesta recunoscînd că în perioada noiembrie-decembrie 2011 și-a însușit din casieria magazinului peste 77000 lei. Banii, conform cercetărilor polițiștilor, ar fi fost pierduți de bărbatul de 29 de ani, șef de supermarket, la sălile cu jocuri de noroc. De reținut că individul a întocmit chiar și documente fictive pentru a-și acoperi delapidarea. În... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 23:27 (34656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Nașterea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Nașterea Domnului

† V I N C E N Ț I U
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor
Iubitului meu cler și popor, har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, iar din parte-mi, arhierești binecuvîntări!

Dreptmăritori creștini,
Sfînta Scriptură a Noului Testament se deschide cu Evanghelia după Matei, prima din cele patru evanghelii canonice, scrisă în limba aramaică, în jurul anului 50, pentru creștinii proveniți dintre iudeii din Palestina. Această versiune aramaică nu a ajuns pînă la noi, iar după anul 70, Sfîntul Matei s-a văzut nevoit să o rescrie în limba greacă, limba internațională a vremii, în care circula toată cultura Imperiului Roman. Sfîntul evanghelist Matei a trebuit să răspundă creștinilor din primele generații la o serie de întrebări: «Cine este Iisus Hristos?», «Care este originea Sa?», «De unde vine El?», «Unde S-a născut?». De aceea, Sfîntul evanghelist... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:34 (18271 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iulian Teodosiu, cel mai bun sportiv în 2011

Trei «săbii» pe podium la Gala Sportului Ialomițean

Iulian Teodosiu, cel mai bun sportiv în 2011

Anul sportiv 2011 și-a spus practic ultimul cuvînt și a facut-o pe 22 decembrie 2011, la Gala Sportului Ialomițean. Găzduită de Sala de Festivitați a Casei Fotbalului, manifestarea a adunat sportivi din toate disciplinele care figurează pe harta sportului ialomițean. Din păcate, avem și în 2011 aceeași plajă săracă de sporturi, cinci la număr, care se practică în sistem organizat în județul nostru. Rezultatele sînt promițătoare, dar aria de alegere pentru un copil care vrea să facă sport este una foarte restrînsă...

Primii performeri: oficialitățile!
Ca la orice gală care se respectă, primele aplauze au fost pentru oamenii cu funcții locale și județene care își pot... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:23 (13656 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

PD-L a fost Moș Crăciun la Centrul de Zi Slobozia

Partidul Democrat-Liberal Ialomița l-a condus pe Moș Crăciun la copiii din Centrul de Zi din Slobozia. În așteptarea sa, cei 50 de micuți au pregătit un spectacol special, cu dansuri, poezii și colinde, pentru a fi siguri că Moșul își va aminti de ei și la anul. Îmbrăcați de sărbătoare și emoționați de întâlnire, micuții artiști au fost răsplătiți cu aplauze, dar și cu daruri oferite de ajutoarele Moșului.
Și în zilelel următoare PD-L se prăgătește să bucure și alți copii, dar și persoane vîrstnice. În cadrul acțiunilor organizate vor fi premiați elevi cu rezultate școlare foarte bune, copiii primind cadouri.
Cu ocazia celei mai importante Sărbători creștine, PD-L Ialomița transmite ialomițenilor sincere urări de sănătate, bucurii și împliniri, viață îndelungată și liniște sufletească. Crăciun Fericit!... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:13 (8610 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în instanță

Preoții din Reviga, răspopiți!

După trei luni de eforturi, Consistoriul Eparhial al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor i-a caterisit pe cei doi preoți de la Reviga. Reamintim că preoții Gheorghe și Casian Pandelică din Reviga s-au făcut vinovați de «neascultare, nelegiurile și schismă» în urma unor conflicte deschise cu oficialii Episcopiei. În pofida deciziei, cei doi preoți continuă să slujească și au dat în judecată Episcopia pentru a-și recîștiga drepturile astfel pierdute...

Povestea lui Gheorghe și Casian
Preotul Casian Pandelică a fost paroh la biserica din Reviga. La începutul lunii octombrie 2011, numele domniei sale a fost implicat într-un scandal public. Episcopia Sloboziei și Călărașilor... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2011, 09:05 (90510 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am rămas fără un picior din cauza doctorului Olaru!»

Noul președinte al Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

«Am rămas fără un picior din cauza doctorului Olaru!»

Deși pare greu de crezut, în Ialomița anului 2011, un cetățean din Țăndărei acuză un medic ialomițean de un malpraxis halucinant. Omul susține că incompetența medicului l-a făcut să-și piardă definitiv un picior... Acum, nea Florea, își tîrîie zilele în cele două cîrje... Între timp, medicul acuzat a fost ales președinte al Colegiului Medicilor Ialomița, iar orice demers juridic al victimei trece pe sub semnătura doctorului. Un scenariu telenovelestic și un individ rămas mutilat pe viață!

20 de ore: timp de reacție medicală la Spitalul Slobozia!
«Era 2 iunie 2010. Ora 9,00. Am avut un accident, o mașină a dat peste mine. Mi-a produs o deplasare de genunchi. Nu am avut... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 13:10 (43571 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportul ialomițean îmbracă din nou haine de gală

Joi, 22 decembrie, cu începere de la ora 14,00, Casa Fotbalului din Slobozia se va metamorfoza pentru cîteva ore în Casa Sportului Ialomițean. În această incintă, Direcția Județeană pentru Sport Ialomița va face bilanțul anului sportiv 2011 și îi va premia pe cei mai buni 10 sportivi ialomițeni ai acestui an. În mare parte, aceștia sînt reprezentanți ai juniorilor și cadeților. Inedit pentru această Gală este faptul că pentru a se evita controversele anilor trecuți vor fi întocmite două clasamente: unul va viza sporturile olimpice, iar celălalt va desemna cei mai buni practicanți ai artelor marțiale din acest an. Clasamentul, așa cum era și normal, nu a fost încă dat publicității dar, din sursele... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 12:59 (13290 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal

Axintele își întărește linia de mijloc

Chiar dacă fotbaliștii au intrat în vacanță, conducerea echipei Viitorul Axintele caută soluții pentru întărirea lotului. Viitorul a terminat turul Ligii a III-a pe locul XI, retrogradabil și așteaptă cu înfrigurare returul de foc care va debuta cel mai probabil în luna martie. Prima achiziție a iernii pentru echipa lui Ion Nica o reprezintă Roșu, mijlocaș la acoperire care în tur a fost titular incontestabil la colega de serie CS Tunari. Astfel, axintenii își fortifică linia de mijloc acolo unde, în tur, au fost probleme atît datorită deselor accidentări din acest compartiment cît și a slabelor evoluții a celor trimiși în teren pe aceste posturi. Pînă la reunirea lotului fixată pentru 9 ianuarie... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 12:56 (13607 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

La CSS Slobozia vine Moș Crăciun

Miercuri, 21 decembrie, cu începere de la ora 17,00, la Sala Sporturilor din Slobozia va avea loc serbarea pomului de iarnă. Va fi, în fapt, un bun prilej de a se trage linie și a se face bilanțul la finele anului 2011, unul fructuos din punct de vedere al performanțelor pentru cele 4 secții ale Clubului Sportiv Școlar: fotbal, handbal, tenis, scrimă. Vor fi premiați primii 5 sportivi ai fiecărei secții precum și tinerele speranțe ale Clubului. La final, va fi prezentat un top 10 al sportivilor CSS Slobozia alcătuit în baza performanțelor obținute în 2011, pe care îl puteți vedea în josul articolului. Tot la final, în mijlocul copiilor va fi prezent și Moș Crăciun.

Top 10 al sportivilor CSS Slobozia pe 2011... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2011, 12:54 (14674 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Forbes de Țăndărei

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Averi de milioane de euro. Palate de lux și bolizi de sute de mii de euro. Sînt averile țiganilor din Țăndărei, cuantificate de jurnaliștii de la «VerticalNews» la peste 10 milioane de euro. Un top al celor mai bogați 50 de țigani din România, de unde nu lipsesc nici băștinașii noștri de la Țăndărei, orașul care a speriat Marea Britanie. Rromii nominalizați au în conturi milioane de euro și averi colosale și, cu siguranță, s-ar putea regăsi în prestigiosul Top Forbes. Potrivit «VerticalNews», averile țigănești au fost calculate în funcție de activitatea economică înregistrată la Registrul Comerțului, declarațiile proprii, plus aurul și bijuteriile, palatele și locuințele, dar și terenurile și... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2011, 08:19 (31763 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rareș Petre, micul Valdes al Sloboziei

Promisiune pentru viitor

Rareș Petre, micul Valdes al Sloboziei

O dată cu iarna vine și pauza competițională. E timpul să ne gîndim la viitorul sportului ialomițean, unul care, după cum veți vedea, sună chiar foarte bine!

Puștiul care închide poarta
Îl cheamă Rareș Petre și, la vîrsta de 9 ani (îi va împlini pe 30 decembrie!) este deja stăpîn peste careul de 16 metri. Este portarul de nădejde al puștilor de la CSS Slobozia și de doi ani, de cînd s-a înfrățit cu sportul rege, a lăsat urme sub formă de impresii excelente pe oriunde a apărat. Ion Ionescu, mustăciosul din poarta Unirii anilor ’80, a fost cel care i-a descoperit aptitudinile de purtător de mănuși. S-a întîmplat în 2009 și, o dată cu plecarea profesorului Ionescu de la... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2011, 08:11 (17749 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protest public împotriva ASIROM

Ionel Dumitru cere dreptate în stradă

Slobozia: Protest public împotriva ASIROM

Ionel Dumitru, omul care acuză ASIROM că refuză plata unor daune de 60 mii de lei, a decis să protesteze public. Acțiunea de protest constă în pichetarea sediului ASIROM din Slobozia, pe o perioadă nedefinită. «Voi protesta aici pînă cînd ASIROM va respecta decizia judecătorească de achitare a daunelor» a declarat acesta. Reamintim că în aprilie 2002, în urma unui nefericit accident auto, Ionel Dumitru și-a pierdut fiul. După 10 ani de procese, Ionel Dumitru a obținut din partea unei instanțe din Mizil o hotărîre definitivă prin care asiguratorul de răspundere civilă, SC ASIROM SA, are obligația de a despăgubi partea civilă, respectiv pe Ionel Dumitru, cu 50 mii de lei, despăgubiri materiale și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2011, 11:41 (19973 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 3 la sută dintre elevii ialomițeni sunt premianți!

Testele Inițiale confirmă o situație jenantă

Doar 3 la sută dintre elevii ialomițeni sînt premianți!

Aceasta este concluzia care rezultă din datele statistice centralizate de către Inspectoratul Școlar Ialomița în urma aplicării testelor inițiale. Testele s-au desfășurat în perioada 13-30 septembrie 2011 și au avut drept scop principal «evaluarea cunoștințelor și deprinderilor elevilor» pentru stabilirea unor metode optime de predare pe parcursul acestui an școlar.
În urma evaluării acestor rezultate s-a constatat că procentul mediilor situate între 9 și 10 se situează între 3 și 4 la sută, indiferent de ciclul de învățămînt testat. Cele mai mici procente au fost înregistrate la clasele de liceu, acolo unde 51% dintre elevi au obținut note sub 5.
Noul inspector general școlar, Luminița... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:43 (12206 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Gala fotbalului ialomițean, varianta 2011

Gala fotbalului ialomițean, varianta 2011

Într-o atmosferă încărcată de voie bună, oamenii de fotbal din județul Ialomița s-au adunat sîmbătă, 10 decembrie 2011, mai întîi la Casa Fotbalului, apoi la unul dintre restaurantele slobozene pentru bilanțul anului în curs. S-au împărțit diplome, zîmbete, strîngeri de mînă, iar toată lumea a fost de acord că 2011 s-a dovedit propice pentru fotbalul din județul nostru. Au fost premiați golgheterii din fiecare serie a celor 3 divizii și aici s-au distins: Silvestru Rusen (Țăndărei), Valentin Milea (Platonești), Georghe Anca (Cocora), Aurelian Florea (Iazu), Marius Brăziloiu (Orezu), Stan Petre (Jilavele). Cele mai prolifice atacuri aparțin echipelor Rapid Fetești, Cocora, Bucu, Gimbășani, Broșteni... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:37 (11943 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele II rămîn pe locul IV

În perioada 9-11 decembrie, în Sala Sporturilor din Slobozia s-a desfășurat al III-lea turneu al Campionatului de Handbal Feminin adresat Junioarelor II, seria C. Debutante în acest an, la categoria respectivă, elevele lui Marian Simion au etalat un joc promițător în ciuda rezultatelor obținute: o victorie, 3 înfrîngeri și un succes la masa verde. În prima zi a competiției, CSS Slobozia a pierdut greu, scor 26-28, cu Nova Force Giurgiu. A urmat sîmbătă, 10 decembrie, o victorie muncită cu LPS Academica Focșani, scor 19-15. În aceeași zi, slobozencele au pierdut în fața liderului detașat al seriei C, LPS Brăila, cu 14-30. Tot cu înfrîngere, dar cu o evoluție per ansamblu bună, au încheiat turneul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2011, 16:30 (16353 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, în linia scandalurilor din învățămînt

Uniforma Colegiului, accesoriu pentru petrecerile sexy-veteranilor

Un mail remis redacției atrage atenția asupra unei similitudini izbitoare între pozele făcute de Andreea Bododel la liceul Decebal din Constanța și elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Întrucît ne repugnă ipocrizia (și nu credem în înfierarea proletară a derapajelor adolescentine), singura noastră întrebare către agoră e: cine pe cine a imitat?!

Imitatio Bododel
Pentru că nu-l puteau asculta pe călugărul Thomas a Kampis la o petrecere de veterani, elevele de clasa a XII-a ale Colegiului Național «Mihai Viteazul» au imitat-o pe anonima Bododel, sexy-eleva care a pozat pe catedră mai deunăzi la Liceul «Decebal» din Constanța.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:23 (266832 vizualizări - 167 comentarii)

EVENIMENT

Camătă la Urziceni

Cămătăreasa șefă Adriana Simion, arestată

Încet dar sigur, polițiștii ialomițeni scot la iveală cele mai răsunătoare cazuri de camătă. O femeie din Urziceni a fost arestată zilele trecute pentru că avea aceaste îndeletniciri. Asta după ce o altă rețea de cămătărie a fost destructurată în urmă cu cîteva luni...

Urziceni, orașul cămătarilor declarați
La sfîrșitul lunii octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni era reținut de procurori pentru implicarea în diverse activități de camătă și șantaj. De fapt, 11 indivizi din Urziceni erau reținuți pentru violare de domiciliu, lipsire de libertate în mod ilegal, șantaj, distrugere, tentativă de omor, favorizarea infractorului, mărturie mincinoasă, fals în înscrisuri... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2011, 14:11 (14266 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Armă cu aer comprimat deținută ilegal, confiscată

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, din orașul Amara, care deținea fără drept o armă neletală din categoria celor supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:56
(13164 vizualizări - 0 comentarii)


Soț și soție șantajau o tînără cu publicarea unor poze compromițătoare

Vineri, 19 martie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza municipiului Medgidia, ocazie cu care au identificat și prins în flagrant două persoane, soț și soție, în vîrstă de 30, respectiv 24 de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:53
(24330 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

În baza Planului de acțiune SIGURANȚA, polițiștii ialomițeni au desfășurat în ultimele 24 de ore 8 acțiuni, în cinci zone, acțiuni la care au participat 45 de polițiști, 9 jandarmi și 8 alte forțe. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:49
(28303 vizualizări - 0 comentarii)


Flagrant DGA: Prins în flagrant după ce a încercat să mituiască un polițist

Flagrantul a fost realizat urmare a unui denunț formulat de un polițist din cadrul Postului de Poliție Ciulnița, marți, 18 martie a.c., cetățeanul, în timp ce încerca să-l mituiască pe agentul de poliție ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2010, 12:48
(30433 vizualizări - 0 comentarii)


Artă populară și tradiție folclorică  la Miloșești

Artă populară și tradiție folclorică la Miloșești

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Miloșești și Căminul cultural Miloșești organizează joi, 25 martie 2010, ora 15.00 manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2010, 10:54
(34949 vizualizări - 0 comentarii)


157 de ialomițeni s-au înscris pentru locurile de muncă din Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă a organizat în data de 10 martie 2010, la Ploiești, o selecție de persoane pentru munca în agricultură în Danemarca, selecție în cadrul căreia au fost oferite ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2010, 10:49
(26186 vizualizări - 0 comentarii)


Ponta l-a bătut pe Ciupercă în cuie: «Alegerile de la Ialomița au fost statutare!»

După vizita fulger în localitatea Traian, Victor Ponta, președintele PSD a organizat o întrunire, la fel de fulger, cu membrii partidului la sediul din Slobozia. Însoțit de secretarul general al partidului ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 19:24
(18665 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Miercuri, 17 martie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe raza localității Jilavele, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 de ani, din comuna Balaciu. Polițiștii au procedat ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:30
(32169 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru prevenirea accidentelor rutiere

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 24 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:28
(15465 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu aer comprimat, deținut ilegal

Miercuri, 17 martie a.c., cadrele Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în timpul desfășurării unei acțiuni pentru depistarea persoanelor care dețin arme fără a avea acest drept, au identificat ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:26
(27789 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Poliției Române, sărbătorită de polițiștii ialomițeni în mijlocul cetățenilor

Sărbătorită în fiecare an la data de 25 martie, Ziua Poliției Române va fi marcată la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița printr-un program de activități de apropiere a cetățeanului ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:16
(16144 vizualizări - 0 comentarii)


Un singur ialomițean selectat pentru muncă în agricultură în Marea Britanie

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă a organizat în data de 18 februarie 2010, la Bistrița, o selecție de persoane pentru muncă în agricultură în Marea Britanie, selecție în cadrul căreia au ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:10
(18858 vizualizări - 0 comentarii)


Persoană imobilizată într-un scaun cu rotile, transportată de pompieri

În cursul zilei de miercuri, 17 martie a.c., pompierii din cadrul Detașamentului Slobozia s-au deplasat, la solicitarea Serviciului de Ambulanță, pe strada M. Eminescu din localitate pentru a transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:05
(19801 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o firmă din Slobozia

Miercuri, 17 martie 2010, în jurul orei 15.10, la dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la sediul unei firme din Slobozia. Pompierii militari s ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2010, 16:05
(16179 vizualizări - 0 comentarii)


L-a tîlhărit în scara blocului

Un tînăr în vîrstă de 26 de ani, din Slobozia, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de marți, 16 martie a.c., după ce instanța a emis pe numele său un mandat de arestare ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 17:12
(18282 vizualizări - 0 comentarii)


Cristina Pocora: «Dormiți liniștiți, Guvernul Boc veghează la banii dumneavoastră!»

Cristina Pocora: «Dormiți liniștiți, Guvernul Boc veghează la banii dumneavoastră!»

«Guvernul Boc s-a transformat într-un FNI. Toți băgăm bani în el, cîștigă, însă, doar cine trebuie!» își începe pledoaria de opozant deputatul PNL Cristina Pocora. «Guvernul Boc, însă, ca un adevărat F ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 14:18
(16461 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Ungaria, identificat de polițiștii ialomițeni

Autoturism furat din Ungaria, identificat de polițiștii ialomițeni

Marți, 16 martie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de rutină pe raza municipiului Slobozia, ocazie cu care a fost depistat în trafic un autoturism ce figura furat din Ungaria. Mașina, condusă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 13:31
(28004 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Ograda, încarcerat

Marți, 16 marti, polițiștii din Ograda au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Infractorul, un tînăr de 25 de ani, din localitatea Ograda, are de executat o pedeapsă cu privare ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 13:27
(18336 vizualizări - 0 comentarii)


A dat cu căruța peste un copil

Marți, 16 martie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că pe drumul comunal din Bordușani s-a produs un accident rutier, soldat cu vătămarea corporală a unui minor de 7 ani. ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 13:27
(18478 vizualizări - 0 comentarii)


Tînărul acuzat de comiterea a șase infracțiuni, arestat

Bărbatul de 30 de ani, reținut de polițiști luni, 15 martie a.c., pentru comiterea a șase infracțiuni, a fost prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești cu propunere de arestare preventivă. ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 13:26
(17399 vizualizări - 0 comentarii)


Radieri, dizolvări și suspendări de firme pe bandă rulantă

Criza economică continuă într-un ritm alarmant să elimine societățile comerciale din viața economică a județului. Unul dintre principalele efecte ale acestui fenomen incontrolabil este o rată a șomajului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 11:28
(25226 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîrșit de săptămînă încărcat de evenimente culturale

Palatul Copiilor din Slobozia găzduiește, la finalul săptămînii, respectiv în perioada 20-21 martie a.c., un inedit eveniment cultural. «Francofolies 2010»-concurs județean de teatru francofon, concurs ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 10:18
(22624 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 15 martie 2010, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată, prin 112, de un bărbat, paznic la o firmă din localitate, despre faptul că în zona unei foste societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 09:12
(19736 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Luni, 15 martie a.c., polițiștii feteșteni au depistat un tînăr, de 18 ani, din Călărași, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, deși nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 07:28
(22453 vizualizări - 0 comentarii)


Minori, infractori de ocazie

Polițiștii orașului Țăndărei au identificat pe șoseaua București, din localitate, doi minori, de 11, respectiv 14 ani, care se deplasau cu un atelaj hipo. După oprirea și verificarea atelajului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 06:22
(20609 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:29
(17472 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:18
(14779 vizualizări - 0 comentarii)


170 de locuri pentru arma «pompieri»

Ministerul Administrației și Internelor lansează programele de promovare, recrutare și selecționare a candidaților pentru admiterea în instituțiile militare de învățămînt. Începînd cu data de 15 martie ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 13:18
(15176 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Sărulești-Călărași

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, ale posturilor de poliție limitrofe, precum și cele ale Serviciului Intervenție Rapidă Ialomița și Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 11:16
(15739 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, confiscate

Polițiștii au acționat în cursul zilei de luni, 15 martie a.c., în vederea depistării celor care dețin ilegal arme. Astfel, au fost depistați doi bărbați, în vîrstă de 34, respectiv 24 de ani, ambii din ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:42
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...