Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (2934 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Sărățeni: Scandal în fața unui bar. Principalii suspecți, prinși ulterior la Slobozia!

Polițiștii au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 9 mai 2026, pentru a aplana un conflict spontan, izbucnit în fața unui bar din localitatea Sărățeni. Până la sosirea forțelor de ordine, principalii suspecți ai conflictului au fugit. Aceștia au fost prinși câteva zeci de minute mai târziu, la Slobozia. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în acest conflict ar fi fost implicate mai multe persoane. Din verificările oamenilor legii, trei bărbați, cu vârste cuprinse î... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:10 (4562 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Comuna Perieți, inclusă în Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Administrația locală din Perieți aduce la cunoștința locuitorilor comunei faptul că pe raza loca­lității se desfășoară Programul Național de Cadastru și Carte Funciară. Potrivit Primăriei Perieți, primele măsurători au fost inițiate la începutul acestei săptămâni.

 

Sprijin pentru comunitate Măsurătorile se desfășoară după un plan bine stabilit și vizează imobilele si­tuate pe străzile Ialomiței (începând cu numerele 66 și 101), Castelului, Liliacului, Digului, Mica, Grădiniței, Pasarelei, Crinului, Caișilor, Grindului, Nucilor, Cărămidarilor (de... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 10:05 (3183 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

advertorial

Veritas Medical se alătură PALMED: Standarde de excelență medicală națională pentru pacienții din Slobozia!

Veritas Medical, centrul medical de referință din Ialomița specializat în diagnostic avansat și chirurgie oncologică, anunță oficial afilierea sa la PALMED (Patronatul Furnizorilor de Servicii Medicale Private din România). Această etapă marchează o consolidare a poziției clinicii ca furnizor de servicii medicale de elită, aliniate la standardele naționale de calitate și etică. Prin aderarea la PALMED, Veritas Medical... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 15:05 (4001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Clasa de fotbal feminin a Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Până nu demult un sport doar pentru băieți, fotbalul este tot mai popular în rândul fetelor. La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia există o echipă de fotbal feminin, iar elevele care fac parte din această echipă s-au făcut remarcate la numeroase competiții naționale dedicate sportului școlar. «Fetelor le place foarte mult fotbalul și se bucură de fiecare rezultat!» susține profesorul Marius Chițoiu, antrenorul echipei de fotbal feminin al unității de învățământ.

 

Fotbalul, un sport și pentru fete Liceul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2026, 09:55 (5414 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

Spital-clinică de Stomatologie la Dridu, proiect de 6 milioane de euro

O investiție privată cu fonduri europene prinde contur la Dridu, construcția spitalului-clinică de Stomatologie urmând a fi demarată în scurt timp. Proiectul, în valoare de 6 mi­lioane de euro, presupune edificarea unei construcții a cărei suprafață totalizează peste 3500 mp, precum și dotarea cu echipamente specifice activității medicale stomatologice.

 

Investiție în Sănătate La Dridu, de mai bine de 10 ani, Dridih Dent SRL, administrată de medicul Cristina Petreuș, funcționează cu două locații dotate ultramodern în domeniul Stomatologiei. Medicul... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 12:20 (4549 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

Autoritățile de mediu din Ialomița pierd lupta cu poluatorii

bonus: IPJ Ialomița a solicitat măsurători pentru calitatea aerului la Bărbulești

Recentul scandal provocat de problema poluării olfactive din Slobozia scoate în evidență neputința autorităților de mediu din Ialomița de a controla poluarea. Blocate între birocrație și lipsa de interes, instituțiile publice încearcă să combată fenomenul invocând faptul că vidul legislativ le împiedică să adopte măsuri mai ferme. Într-un an și jumătate, Garda de Mediu Ialomița a reușit să închidă doar o singură societate care poluează, în timp ce Direcția Județeană de Mediu Ialomița «iartă» poluatorii oferindu-le măsuri de conformare pe termen nelimitat. De asemenea, Serviciul de Gospo­dărire a Apelor Ialomița nu a dispus măsuri... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2026, 07:55 (6452 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

«Județul Ialomița-Călărași», cu capitala la Slobozia (II)

Surse din cadrul administrației centrale au ținut să ne precizeze că la nivelul Guvernului există o propunere-șoc, conducerile Consiliilor Județene din două județe înaintând o solicitare de reorganizare administrativă. În discuție ar fi vorba despre județele Ialomița și Călărași, propuse la «unificare» în cadrul unui proiect-pilot de reorganizare administrativă.

 

Reorganizare administrativă a României, proiect-pilot cu istoria aferentă Încă din luna ianuarie 2025, ziarul nostru aducea în discuție acest proiect, o variantă de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2026, 14:20 (19464 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Prima zi de muncă pentru noul vechi prefect Mihai Tănăsescu

Poluarea ca «o linie roșie», pe platforma Stației de Epurare a Sloboziei

Așa cum ediția online a ziarului nostru v-a informat, în ședința Executivului de miercuri, 29 aprilie 2026, printr-o Hotărâre a Guvernului, ca urmare a înaintării demisiei, s-a decis «elibe­rarea domnului Marin Constantin din funcția de prefect al județului Ialomița». În aceeași ședință a Executivului de miercuri, 29 aprilie a.c., printr-o nouă Hotărâre a Guvernului Ilie Bolojan, s-a decis «eliberarea domnului Tănăsescu Mihai-Andrei din funcția de subprefect al jude­țului Ialomița» și, printr-o altă Hotărâre, «numirea domnului Tănăsescu Mihai Andrei în funcția de prefect al județului Ialomița»... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 16:20 (4423 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local

În urmă cu câteva zile, aleșii locali s-au întrunit în cadrul ședinței Consiliului Local al municipiului Slobozia. Trecem peste faptul că ordinea de zi a fost suplimentată pe «repede-înainte» și ajungem la proiectul de hotărâre cu adevărat de interes pentru comunitatea locală, cel ce a vizat aprobarea bugetului orașului pentru anul în curs. Momentul votului nu a fost ocolit de turbulențe. Consilierii PNL au depus 4 amendamente prin care au solicitat ca o parte din banii pentru anumite investiții să fie transferați către alte proiecte, pe care le-au considerat prioritare. Preț de câteva zeci de minute, sala de ședințe a Consiliului... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 10:35 (5098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Dr. Ardeleanu Slobozia-Ai grijă de sănătatea ta într-o clinică care are grijă și de mediu

Locuitorii din Slobozia au acum acces la un concept medical unic, unde grija pentru sănătatea orală se împletește cu respectul profund pentru mediul înconjurător. Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu Slobozia, situată în strada Mărăcineanu Walter, nr. 8, în Cartierul Tineretului, nu este doar un spațiu medical de top, ci și un pionier al sustenabilității locale. Într-o eră a responsabilității, clinica noastră demonstrează că poți avea grijă de sănătatea ta într-un loc care are grijă și de planetă: prin utilizarea energiei solare, reducem amprenta de carbon și contribuim activ la un mediu mai curat.... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2026, 09:15 (4063 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Activitatea Judecătoriei Urziceni, blocată din lipsă de judecători

Activitatea Judecătoriei Urziceni, blocată din lipsă de judecători

bonus: Situația din Parchete

Stare de avarie la Judecătoria Urziceni. Consiliul Superior al Magistraturii atrage atenția cu privire la faptul că instanța are activitatea blocată din cauza lipsei de judecători. Cei doi magistrați definitivi ai Judecătoriei Urziceni au intrat în concediu medical. Cu atribuții limitate, judecătorii stagiari nu pot asigura completurile și nici nu pot judeca procesele urgente așa cum sunt cele pri­vind impunerea măsu­rilor preventive. Tribu­nalul Ialomița va delega, temporar, un magistrat cu experiență care să organizeze ședințele de judecată urgente care apar la Urziceni. Anual, pe rolul Judecătoriei Urziceni sunt înregistrate peste 13 mii de dosare.

 

... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 18:10 (3899 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Guvernul Bolojan, demis după ce moțiunea PSD-AUR a trecut cu un scor record: 281 de voturi «pentru»

Guvernul Bolojan, demis după ce moțiunea PSD-AUR a trecut cu un scor record: 281 de voturi «pentru»

Partidul Social Democrat reafirmă sprijinul Partidului Socialiștilor Europeni (PES)

Oficial, moțiunea PSD-AUR a fost votată de 281 senatori și deputați marți, 5 mai 2026, Guvernul Ilie Bolojan fiind demis de Parlament. Liderul Partidului Social Democrat, Sorin Grindeanu a declarat că PSD va merge la Cotroceni să-i transmită Președintelui Nicușor Dan că, în continuare, se dorește păstrarea Coaliției de guvernare. «Scorul record -281 de voturi „pentru“ moțiunea de cenzură- arată cât de lipsit de legitimitate a fost Ilie Bolojan după ce Partidul Social Democrat i-a retras sprijinul politic. Ar fi trebuit să înțeleagă realitatea și să demisioneze!» a mai declarat președintele Partidului Social Democrat, Sorin Grindeanu. «Româ... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 16:20 (4262 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Soarta!

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-FC Hermannstadt 2-2

Soarta!

Apropierea de finalul play-out-ului Superligii sezonului 2025-2026 aduce, pentru Slobozia cel puțin, momente dramatice. Cu fiecare rezultat, pare că Unirea se în­dreaptă inevitabil spre liga secundă, arbitrajul, Federația, unii dintre proprii jucători și suporteri, chiar întregul Univers complotând pentru ca micuța echipă din Bărăgan să nu reușească menținerea în primul eșalon. Revenind, etapa 7 a play-out-ului SuperLigii sezonului 2025-2026 a pus față în față Unirea Slobozia și FC Hermannstadt, două echipe care se luptă în mod direct pentru salvarea de la retrogradare, «vecine» în subsolul clasamentului... Statistic... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 15:15 (4572 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

De la creșa «nZEB» din Slobozia la iluminatul public din București

Pe scurt, undeva pe la început de an 2024, Compania Națională de Investiții demara lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia, construcție amplasată în Cartierul Gării Noi (sau Cartierul Tinerilor). La acel moment, aplaudam alături de administrația locală înce­perea lucrărilor la ceea ce se numea «o construcție prietenoasă cu mediul înconjurător» sau «nZEB». În cele ce urmează vom rederula etapele poveștii de la Slobozia cu de-acum celebra creșă «nZEB», impresionând cititorii noștri cu un deznodământ foarte «luminos». Căci, așa cum o să aflați lecturând următoarele rânduri... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 14:10 (6988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere usturătoare

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Recolta Gheorghe Doja-Progresul Fundulea 2-6

Înfrângere usturătoare

Sâmbătă, 2 mai 2025, în runda 5 a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, Recolta Gheorghe Doja a întâlnit Progresul Fundulea. Călărășenii au «oferit» dojenilor o înfrângere usturătoare, în fața propriilor suporteri Recolta Gheorghe Doja pierzând la scor partida: 2-6. Revenind la meci, dojenii au început în forță, reușind deschiderea scorului relativ rapid și oferind faze spectaculoase. A fost și un moment în care dojenii au reclamat neacordarea unui penalty, controversa fiind urmată de golul egalizator al celor de la Progresul Fundulea. Mai mult, călărășenii reușesc să înscrie din nou,... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 10:40 (3981 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ultima partidă, ultima victorie!

Handbal, Divizia A/play-out, CSU Neptun Constanța-CSM Unirea Slobozia 25-26 (13-13)

Ultima partidă, ultima victorie!

Recapitulând seria victoriilor din play-out-ul Diviziei A handbal feminin sezonul 2025-2026, CSM Unirea Slobozia a dispus în runda 1 de CS Județean Prahova cu 35-27 (16-13), în etapa 2 CSM Unirea Slobozia întâlnind CSM Făgăraș, meciul încheindu-se 31-23 (19-7) în favoarea slobozencelor. În etapa 3 de play-out, CSM Unirea Slobozia a învins CSU Neptun Constanța 39-29 (19-12), în runda 4 slo­bozencele înregistrând o nouă victorie, contra CS Județean Prahova, scor final 30-28 (14-14). În fine, în etapa 5 de play-out Divizia A handbal feminin sezon 2025-2026, CSM Unirea Slobozia a re... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 08:45 (2590 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Noul MG4 Urban este disponibil în România: Mobilitatea electrică de top devine accesibilă, cu spațiu și tehnologie pentru toată lumea

COMUNICAT DE PRESĂ

Noul MG4 Urban este disponibil în România: Mobilitatea electrică de top devine accesibilă, cu spațiu și tehnologie pentru toată lumea

BUCUREȘTI, 5 Mai 2026-MG Motor România anunță începerea vânzărilor pentru noul hatchback compact 100% electric MG4 Urban, cea mai nouă și accesibilă versiune a multipremiatului model vandut în Europa începând cu 2022. 
Conceput special pentru a răspunde nevoilor de mobilitate urbană și periurbană ale europenilor, MG4 Urban îmbină designul futurist cu o eficiență remarcabilă și un preț extrem de competitiv-de la 19.900 Euro cu TVA inclus. 
MG4 Urban... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2026, 08:20 (3952 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Unitatea Fiscală Municipală Fetești, desființată

Unitatea Fiscală Municipală Fetești, desființată

Noul plan de reorganizare al Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF) ar viza și ju­dețul Ialomița. La acest moment există discuții, neconfirmate sau validate oficial, cu privire la posibila desfiin­țare a Unității Fiscale Municipale Fetești. Această entitate se află în subordinea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, iar în cadrul său își desfășoară activitatea 40 de salariați.

 

Posibilă reorganizare și în Ialomița Agenția Națională de Adminis­trare Fiscală (ANAF) va traversa în perioada următoare un nou proces... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2026, 12:20 (3082 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Medici de familie lipsă în localitățile rurale din Ialomița

Medici de familie lipsă în localitățile rurale din Ialomița

Lipsa medicilor de familie din localitățile rurale ale județului Ialomița este sesizată și de către Asociația «Salvați Copiii» România. Organizația arată că peste 1000 de localități din mai multe județe din țară, printre care se numără și Ialomița, au nevoie de medici de familie. Un raport oficial al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate arată că, de la un an la altul, numărul medicilor de familie scade semnificativ la nivelul județului.

 

Ialomița are nevoie de medici de familie «Salvați Copiii» România a dat publi­cității un studiu referitor... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2026, 07:55 (5771 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43615 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14579 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13867 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12667 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12162 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10353 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10610 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5185 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8312 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...