Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Ziua Recoltei» pe Bărăgan

Ialomița, un județ fără asociații de producători

«Ziua Recoltei» pe Bărăgan

Potrivit datelor oficiale, în Ialomița au fost cultivate anul acesta 6300 hectare de legume. Însă, în ciuda producțiilor bune înregistrate, producătorii se declară faliți și susțin că «marfa nu are preț». Oficialii Direcției pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală Ialomița spun că situația este normală, în condițiile în care nu există nicio asociație de producători înregistrată oficial. Pe piețele din județ, prețurile sînt stabilite în funcție de client...

În piață la Coșereni, haina face prețul
Piața de zarzavaturi de la Coșereni începe, practic, de la Movilița. Vînzătorii, în majoritatea lor și producători, așteaptă pe marginea drumului în fața mormanelor de vinete... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2011, 11:09 (9397 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Colonelul Anghel Tudor-președinte, prim procurorul Eugen Anton-vicepreședinte

Alegeri cu scandal între vînătorii ialomițeni

Colonelul Anghel Tudor-președinte, prim procurorul Eugen Anton-vicepreședinte

Alegeri cu scandal pentru președinția Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița... Într-un final, fostul președinte Anghel Tudor a fost reconfirmat în funcție. Bătălia s-a purtat și pentru funcția de vicepreședinte al Asociației, candidatul Stan Bîtlan fiind scos din cărți cu o diferență de un vot!

Tudor, un președinte peste vînători
În urmă cu mai puțin de o lună, alegerile pentru președinția Asociației Județene a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița preconizau scandalul. Și așa a și fost. Poziția de președinte al Asociației era rîvnită de trei aspiranți: președintele în funcție, fostul colonel de poliție Anghel Tudor, Marius Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2011, 17:19 (17466 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrică de saltele în parcul municipal

Ca să nu piardă 200 de locuri de muncă, Consiliul Local Fetești a fost de acord

Fabrică de saltele în parcul municipal

Luna trecută, autoritățile locale din Fetești s-au confruntat cu o cerere insolită. Firma Siesta SRL, specializată în producția de saltele, a cerut aprobarea pentru construirea unei hale industriale în imediata vecinătate a parcului municipal, pe actuala locație a oborului municipal. Deși au fost respinse în primă instanță, procedurile legale de preluare a terenului au fost aprobate în cadrul ședinței Consiliului Local Fetești de joi, 29 octombrie. Potrivit oficialilor, producătorul de saltele asigură 200 de locuri de muncă pentru locuitorii orașului și amenință cu schimbarea locației în cazul în care cererea lui nu va fi luată în calcul.

Hală industrială pe strada Promenadei... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2011, 08:18 (21120 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu, Hopa Mitică politic

Ionașcu, Hopa Mitică politic

Vă mai amintiți jucărioara aceea din plastic pe care o vindeau cîndva conaționalii noștri prin bîlciurile de-altădată? Ei bine, locul ei pe scena politicii locale a fost luat anul acesta de către primarul Gabi Ionașcu. Cu sau fără voia lui, acesta a devenit un Hopa-Mitică al tuturor partidelor, omul fără de care nu se poate imagina viitorul politic al Sloboziei...

Ciupercă îl sprijină pe Ionașcu
Imediat după ieșirea la rampă a PNL, președintele tuturor pesediștilor din Ialomița a declarat public că filiala condusă de domnia sa îl susține pe Gabi Ionașcu pentru un nou mandat de primar în Slobozia. Silvian Ciupercă, căci despre el este vorba, a recunoscut însă că această... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2011, 08:04 (18084 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Abatorul, tranșat ca la tenis

Încă o etapă nebună în liga județeană de fotbal (ne scuzați că ne repetăm, așa cere istoria). Am așteptat cu sufletul la gură un derby care s-a dovedit de un dezechilibru incredibil. Scorul cu care Abatorul a fost doborîtă pe propriul teren de Recolta Gheorghe Lazăr l-ar face invidios chiar și pe eternul perdant Victor Hănescu. Pentru că, după cum veți vedea, acest rezultat amintește mai degrabă de tenis decît de fotbal. Altfel, Amara rămîne lider printre altele și pentru că Unirea Grivița a fost, de data asta, cuminte foc și n-a mai avut chef de boacăne. De remarcat și faptul că cele două echipe din Fetești merg de 3 etape umăr la umăr. Cam atît despre etapa a VI-a. În ceea ce o privește pe cea... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2011, 07:54 (13294 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Stația de epurare crește cheltuielile

Urban solicită majorarea prețului la apa nepotabilă!

Oficial: apa de la robinetele slobozenilor este menajeră și poate fi folosită doar în scop menajer (Urban recunoaște într-un comunicat oficial lipit pe toate ușile blocurilor că apa poate fi folosită doar pentru uz gospodăresc).
Neoficial: o soluție de potabilizare a apei lipsește cu desăvîrșire, autoritățile sperînd într-o minune la finalizarea lucrării de înlocuire a conductei (doar că minunile sînt Dumnezeiești și durează 3 zile!).
Oficial: prețul apei va crește cu 0,61 lei! (căci Urban este în pragul falimentului, iar Ionașcu în campanie electorală)
Neoficial: majorarea se datorează costurilor ridicate... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2011, 09:34 (14867 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Necruțătoare

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Știința Bacău 33-20 (21-9)

Necruțătoare

Sîmbătă, 1 octombrie, a fost momentul de debut în noul sezon în fața propriilor suporteri pentru CSM Unirea Slobozia. Sorții au scos-o în față pe Știința Bacău, echipă rămasă și ea în vară fără multe titulare și fără locul de drept în Liga Națională, dar venită la Slobozia cu ambițiile de altădată. Nu mai departe de sezonul trecut, meciurile cu Știința Bacău însemnau concentrare și dăruire maximă în teren și degajau emoții mari în public. Parcă temîndu-se de acest aspect, mulți iubitori ai handbalului din Slobozia au preferat sîmbătă să dea curs altor activități, așa că în tribune au luat loc puțin peste 100 de spectatori care au avut manifestări demne mai degrabă de un spectacol cu Tudor Gheorghe... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2011, 09:31 (9387 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Biciclist accidentat pe bulevardul Chimiei

Slobozia: Biciclist accidentat pe bulevardul Chimiei

Marți, 4 octombrie, pe bulevardul Chimiei, în zona Catedralei, un biciclist a fost accidentat. Tînărul se deplasa dinspre variantă spre centrul orașului, la intersecția din colțul BCR fiind surprins în apropierea trecerii de pietoni de un autoturism de teren ce se deplasa spre varianta ocolitoare a muncipiului și intenționa să vireze la stînga, spre Cartierul Pepinieră. Biciclistul a fost lovit brutal, căzînd pe carosabil. «Nu l-am văzut deloc. M-am trezit cu el în oglindă căci practic cu oglinda l-am lovit! A fost dus la Spital cu Ambulanța, fiind julit la genunchi și la arcada ochiului» a declarat șoferul implicat în accident. Biciclistul a fost dus la Spitalul Slobozia pentru îngrijiri de specialitate... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2011, 11:33 (7645 vizualizări - 8 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

EVENIMENT

Ialomița raportează elevi neșcolarizați și abandon școlar

Dezastru educațional

Ialomița raportează elevi neșcolarizați și abandon școlar

La început de an școlar, Inspectoratul Școlar Județean face radiografia anului precedent. Instituția raportează, cu aplauze, abandon școlar, elevi neșcolarizați și rezultate proaste la învățătură... În concluzie, un proces educativ județean aflat într-o continuă derivă!

Starea învățămîntului care a fost
Ca să se laude că a trecut «clasa» și în acest an, inspectorul general școlar, Ilie Stavăr, nu contenește să facă public un maldăr de date statistice înșirate fără sens și total ambiguu pe nu mai puțin de 100 de pagini. Bifează astfel mai toate obiectivele propuse, îndeplinește toate strategiile posibile, concluzionează despre succesul educațional ialomițean și uită să... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2011, 10:22 (16018 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid 2 București-Unirea Slobozia 1-3

Eindhoven de Bărăgan

Chiar dacă satelitul echipei lui George Copos nu a rupt gura tîrgului în acest Campionat, egalul din etapa a IV-a scos la Slobozia de Conpet Cireșu a făcut ca multă lume să privească cu îndoială un eventual succes al echipei lui Ion Ionescu în deplasarea de la Rapid 2. Prima repriză a fost una lipsită de incisivitate pentru galben-albaștri. Cu Stan fundaș stînga, Judeanu mijlocaș dreapta și Tudor în avanposturi, slobozenii au periclitat poarta adversă doar prin șuturi de la distanță. A doua repriză a fost începută în forță de echipa noastră. În minuul 55, Romeo Soare a fost faultat în careul feroviar și Viorel Gheorghe a marcat de la 11 metri. 3 minute mai tîrziu, Macare rupe plasa de la 20 de... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2011, 08:22 (13658 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

4 slobozeni în finalele Cupei Clubului Sportiv Școlar Slobozia

Vremea încă frumoasă a începutului de octombrie permite tenisului juvenil să se manifeste la cel mai înalt nivel. Astfel, la Slobozia, se desfășoară în aceste zile Cupa Clubului Sportiv Școlar, turneu de categoria I care a adunat la start, pe lîngă localnici, sportivi de prim rang din Brăila, Constanța, Bacău și chiar Chișinău. Să începem enumerarea rezultatelor sportivilor noștri, cu cei mai mici dintre competitori și să spunem că, la 10 ani feminin, Alexandra Iordache a ocupat locul 3, iar la masculin, Liviu Tonț și Dan Ionescu au terminat pe 3, respectiv 4. La 12 ani masculin, avem de-a face cu primul finalist. Bogdan Corbea de la CSS Slobozia dispută finala cu Petru Berdilă din Bacău, cel... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2011, 08:18 (12366 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Secretarul general al PD-L Ialomița, candidat de primar la Partidul Poporului

Paros va fi primarul Sloboziei. În 2020!

Secretarul general al PD-L Ialomița, candidat de primar la Partidul Poporului

Candidatul etern Radu Paros permite creionarea unui nou scenariu electoral interesant. Potrivit declarațiilor președintelui proaspăt reînviatului Partid al Poporului, Ștefan Stoica, acesta ar putea fi noua opțiune a filialei pentru candidatura la Primăria Slobozia. Previzibil, Radu Paros nu neagă această posibilitate.

Filiala s-a întors din morți
Miercuri noapte, cu o întîrziere de 48 de ore, filiala locală a Partidului Poporului s-a întors din morți. Și, într-un comunicat-rechizitoriu remis mass-mediei locale pe 21 septembrie, președintele Ștefan Stoica anunță că Dan Diaconescu a învins, reușind să relegalizeze partidul sub denumirea de Partidul Poporului DD, înregistrat... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2011, 07:02 (16792 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grupurile de Acțiune Locală, motor investițional pentru Ialomița

Povestea merge mai departe

Grupurile de Acțiune Locală, motor investițional pentru Ialomița

La nivelul județului Ialomița au primit acreditarea 3 grupuri de acțiune locală care împreună vor cheltui, în perioada 2011-2013, aproximativ 8,4 milioane de euro, cîte 2,8 milioane de euro pentru fiecare zonă.

Istoria LEADER
Importanța acestor fonduri europene constă în principal în faptul că, în cadrul PNDR, întotdeauna un procent din alocările financiare pentru fiecare perioadă programatorie se vor desfășura prin Axa IV LEADER, respectiv prin grupurile de acțiune locală care vor stabili în cadrul parteneriatului care vor fi direcțiile pentru care se vor da acești bani.
Planurile de dezvoltare locală prezentate Autorității de Management pentru PNDR au primit finanțare... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2011, 09:47 (13478 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anul școlar începe la 1 octombrie

Pentru activitățile extracurriculare

Anul școlar începe la 1 octombrie

În ciuda eforturilor investitorilor din mediul privat, atunci cînd vorbim despre petrecerea timpului liber Palatul Copiilor rămîne singura distracție a elevilor de toate vîrstele. Cu 12 ateliere și peste 1200 de copii care le frecventează, această instituție rămîne liderul incontestabil al pieței de profil și un mediu sigur și prietenos pentru școlarii care o frecventează.

Înscriere prin selecție
De la elevii de grădiniță și pînă la bunicii cei mai acri, toată lumea știe unde se află Palatul Copiilor și cu ce se ocupă instituția. Palatul Copiilor și-a clădit renumele în decursul anilor, bazîndu-se pe seriozitatea cadrelor didactice care activează aici, dar și pe miile... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2011, 10:24 (11892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul Ialomiței

Patronii continuă să-și dizolve firmele

Deși economia județeană dă semne de revenire, patronii ialomițeni continuă să-și dizolve societățile. Asta în timp ce înmatriculările de firme cunosc totuși o creștere semnificativă...

Dizolvări în creștere, suspendări în scădere
Mediul de afaceri ialomițean continuă să înregistreze efecte negative. Contrar așteptărilor, datele statistice aferente perioadei ianuarie-august 2011, consemnate de Registrul Național al Comerțului, demonstrează că patronii ialomițeni continuă să își închidă afacerile. Astfel, în primele 8 luni ale anului 2011, 35 de societăți au fost dizolvate, în creștere comparativ cu perioada similară a anului precedent, cînd 32 de firme erau dizolvate... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2011, 16:36 (16427 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean ratează programul «Cornul și Laptele» în Ialomița

Școlarii ialomițeni, lăsați fără corn de două săptămîni

Consiliul Județean ratează programul «Cornul și Laptele» în Ialomița

După 7 ani de bîlbe permanente, Consiliul Județean Ialomița reușește să confirme încă o dată incapacitatea de a gestiona programul guvernamental «Cornul și Laptele». La aproape 3 săptămîni de la debutul anului școlar, elevii ialomițeni care beneficiază de acest program continuă să aștepte cornul. Oficialii județeni susțin că problema este una minoră care urmează să fie rezolvată zilele acestea. Prefectura Ialomița se declară îngrijorată de situație și susține că va raporta situația la Guvern.

Istoria se repetă în fiecare an
Probleme legate de derularea în bune condiții a programului guvernamental «Cornul și Laptele» apar în fiecare an. De la gramaje sub standard și pînă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2011, 06:47 (17614 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ionașcu refuză controlul de legalitate al Prefecturii Ialomița

Primăria Slobozia, mai presus de lege

Ionașcu refuză controlul de legalitate al Prefecturii Ialomița

Cu un an înainte de alegeri, primarul Gabi Ionașcu dă semne repetate de slăbiciune electorală. Își critică propria organizație de partid, înfierează proletar colegii din USL, amenință presa pe care o consideră ostilă și, vorba lui nenea Iancu, se teme de trădare atît de tare, încît, susțin apropiații, are pusee de paranoia pe care nu și le mai poate controla. Ultimul dintre ele s-a consumat joi, 22 septembrie, pe holurile instituției de care nu se mai lasă desprins, atunci cînd domnia sa a blocat cu pieptul gol accesul funcționarilor publici din Prefectură Ialomița la documentele oficiale ale instituției. Indiferent de motivație, ceea ce a făcut primarul Gabi Ionașcu este sfidare la adresa unei... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2011, 08:09 (14785 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița, spaima liderilor

Etapă nebună în Liga a IV-a, sîmbătă, 24 septembrie. Cele 14 protagoniste au oferit un spectacol interesant înspicat și cu ceva surprize. Sarea și piperul la masa fotbalului județean le-a oferit Unirea Grivița. A fost, în fapt, o recidivă pentru că proaspăt promovata s-a distins și în etapa a III-a, printr-un succes răsunător în fața Rapidului din Fetești, pe care l-a oprit în triaj și l-a deposedat de prima poziție. În etapa a V-a, a venit rîndul Abatorului să se încurce de aceeași echipă. De data asta, a fost doar un egal suficient însă pentru a se schimba iarăși liderul. S-a întîmplat, cum spune o vorbă din bătrîni, ca buturuga mică să răstoarne carul mare. Numai că, în acest sezon, în Liga... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2011, 08:05 (15213 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Semne bune

Handbal, Național Rîmnicu Vîlcea-CSM Unirea Slobozia 18-27 (8-15)

Semne bune

Național Rîmnicu Vîlcea a mers anul trecut la barajul pentru promovare, iar în această vară a pendulat nesigur între seriile A și B ale Diviziei A. Pînă la urmă s-a hotărît și a rămas în grupă cu noi pentru a reedita meciurile din sezonul 2008-2009. Pentru că vîlcenii și-au păstrat în mare nucleul de anul trecut se anunța un meci greu, puțini încumetîndu-se să parieze pe victoria uneia dintre echipe.

Stăpîne peste întreg jocul
Cu toate astea sîmbătă, 24 septembrie, la ora meciului elevele lui Lucian Ghiulai au intrat în sala mai determinate ca niciodată să obțină victoria. 10 minute le-au trebuit pentru a spulbera întreaga strategie a gazdelor. 8 goluri au marcat Irina... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2011, 08:03 (16502 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comisarul Maria Baciu și agentul șef Laurențiu Bătrânu, cercetați prealabil

Varza de la Biroul Ordine Publică

Comisarul Maria Baciu și agentul șef Laurențiu Bătrînu, cercetați prealabil

O vorbă populară spune că «cine n-are bătrîni, să-și cumpere». Acuma, noi nu știm dacă Inspectoratul de Poliție l-a cumpărat pe Bătrînu sau s-a pricopsit cu el. Cert e că agentul șef Laurențiu Bătrînu există, ocupă o funcție în organigrama Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia și este subordonat Mariei Baciu. Adică, după cum intuiți, vom demara un articol cu cele două personaje.

Faptele așa cum este. «B’nă seara! Agent șef Bătrînu, ’miteți să raportez!»
Așadar, după Raportul întocmit de Bătrînu, faptele s-au petrecut astfel. «La data de 06.06.2011, am fost planificat să execut serviciul în tura de noapte, împreună cu subofițer jandarm» își demarează... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2011, 08:28 (49398 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Moldoveni: Depistat șofînd în trafic la doar 15 ani!

Vineri, 13 iulie a.c.,în jurul orei 15,00, polițiștii au identificat pe raza comunei Moldoveni un autoturism condus de un adolescent. În urma legitimării și verificării acestuia în bazele de date ale Poliției ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:31
(9384 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 66000 lei, 23 de șoferi au rămas fără permise

În perioada 13-15 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:27
(15726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campania «Votează legal!», demarată

Ialomița: Campania «Votează legal!», demarată

Structurile Ministerului Administrației și Internelor din Ialomița vor desfășura activități de informare și conștientizare a cetățenilor cu privire la mesajele Campaniei «Votează legal!». În contextul campaniei ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:25
(9529 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Comunicare Județean pentru Referendumul Național 2012, înființat

Pe parcursul perioadei premergătoare Referendumului Național din data de 29 iulie 2012, precum și în ziua Referendumului, pentru asigurarea informării corecte și echidistante a cetățenilor, prin dispoziție ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:21
(12230 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 1000 de intervenții SMURD în Ialomița

Serviciile Mobile de Urgență, Reanimare și Descarcerare din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit în cel de-al doilea trimestru al anului la 1017 cazuri de urgență. Îngrijorător ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:28
(8485 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii, surprinși în timp ce încercau să fure bunuri dintr-o mașină

În cursul zilei de joi, 12 iulie a.c., în jurul orei 16,00, un șofer, de 23 ani, din Slobzia, a sesizat prin 112 faptul că a surprins doi minori care încercau să îi sustragă bunuri din autoturism. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:27
(7309 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul crește insesizabil-5,84%

La sfîrșitul lunii iunie 2012, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță o creștere a ratei șomajului cu 0,05 puncte. Concret, la finele lunii iunie 2012 rata șomajului înregistrată ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:22
(7965 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 30,75 milioane lei în primul semestru din 2012. 6 sesizări la Parchet!

În luna iunie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,577 milioane lei, din care aproape 0,696 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:12
(9703 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția Locală, la raport

Poliția Locală Slobozia și-a prezentat raportul de activitate pe cel de-al doilea trimestru al anului 2012. Activitatea oamenilor legii a fost destul de intensă... Astfel, asigurarea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:09
(12233 vizualizări - 2 comentarii)


Activitatea IJP Ialomița în prima jumătate a anului 2012, lăudabilă

În primele 6 luni ale anului 2012, 61 de persoane au fost date în urmărire națională la nivelul județului Ialomița. Pentru 16 dintre acestea, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a solicitat și urmărirea ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:08
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Neavînd permis, a intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de miercuri, 11 iulie a.c., în jurul orei 16,30, pe DJ203F, între localitățile Iazu și Scînteia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din cercetările efectuate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2012, 22:35
(10338 vizualizări - 4 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iunie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a derulat mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1455 de somații, în ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2012, 22:34
(11363 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Șoferi prinși de polițiști. Unul cu permis reținut, unul cu carnet fals!

Doi șoferi, de 50 și 28 ani, s-au ales cu dosare penale, după ce au fost trași pe dreapta marți, 10 iulie a.c., de polițiștii din Coșereni. Bărbatul de 50 ani, domiciliat în Galați, rula cu viteza de peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:21
(9489 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii amendează «fetițe»

Slobozia: Jandarmii amendează «fetițe»

Două tinere ce practicau «cea mai veche meserie din lume» au fost prinse de jandarmii ialomițeni în flagrant. Oamenii legii au demarat o amplă acțiune de combatere a actelor de prostituție.
Cele două ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:20
(13965 vizualizări - 6 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajatori

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le oferă angajatorilor din județ o serie de beneficii în baza Legii nr. 76/2002, privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:19
(10931 vizualizări - 2 comentarii)


Bucu: Vindea drujbe ilegal

Polițiștii din Bucu au depistat pe raza localității un tînăr de 22 ani, domiciliat în Bărbulești, care încerca să comercializeze ilegal trei drujbe. El nu deținea documente de proveniență pentru bunurile ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:14
(9258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu drujba


DGFP Ialomița: Încasări cu 12,33% mai mari la buget

Inspectorii din cadrul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au prezentat un raport referitor la încasările la bugetul de stat. Astfel, în primul trimestru al anului 2012 a fost încasată suma ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:14
(10021 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru tinerii absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița îi așteaptă pe toți tinerii absolvenți de liceu și facultate ai promoției 2012 pentru a beneficia de indemnizația de șomaj. Pentru a putea beneficia ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:13
(9417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Nu-ți lăsa mașina la îndemîna hoților!»

«Nu-ți lăsa mașina la îndemîna hoților!» este mesajul pe care îl transmit polițiștii ialomițeni tuturor șoferilor în cadrul unei campanii naționale de prevenire a furturilor de și din autoturisme. Campania ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:09
(10995 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

10 Iulie 2012, 18:05


A fost descoperit trupul tînărului din Bărcănești înecat în Ialomița!

Duminică, 8 iulie a.c., un tînăr de 18 ani, din Bărcănești, sfîrșea înecat în apele Ialomiței. Acesta plecase la scăldat alături de alți prieteni. Trupul său a fost decoperit abia marți, 10 iulie.  ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:24
(11734 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean a încercat să obțină un credit bancar cu acte false!

Luni, 9 iulie a.c., reprezentații unei bănci din Slobozia au sesizat Poliția după ce un funcționar a constatat că un cetățean, de 51 ani, din Fetești, care a solicitat un credit, prezentase documente falsificate ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:15
(9053 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Patru copii, cercetați pentru furt

Patru minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, din Fetești și Vlădeni, sînt cercetați de polițiști după ce au furat mai multe bunuri. Doi dintre ei au furat din curtea unei femei, în timp ce alți ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:08
(9352 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amedați pentru că au folosit telefonul mobil la volan

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au demarat luni, 9 iulie a.c., o acțiune pe șoselele județului, pentru depistare a șoferilor care conduc vorbind la telefonul mobil. 31 de persoane au fost surprinse ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:03
(9329 vizualizări - 3 comentarii)


Anunț angajare

SC TRACON SRL Slobozia angajează
inginer constructor
cu experiență în ofertare
Relații la telefon 0722/210.926

10 Iulie 2012, 14:07


Rîul Ialomița a mai luat o viață. Tînăr de 18 ani din Bărcănești, înecat!

Un tînăr de 18 ani, din localitatea Bărcănești, care a plecat la scăldat în rîul Ialomița în după-amiaza zilei de duminică, 8 iulie a.c., a sfîrșit înecat. Un echipaj de pompieri de la Secția Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:14
(14343 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Bărbulești

Duminică, 8 iulie a.c., în jurul orei 22,15, locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Secția Urziceni s-au deplasat la fața locului cu trei autospeciale ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:13
(8394 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: I-a luat foc Dacia

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un autoturism Dacia a fost cuprins de flăcări pe raza localității Vlădeni. Evenimentul a fost sesizat prin 112 sîmbătă, 7 iulie a.c., în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:11
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție! Din nou înșelăciuni la telefon!

În cursul zilei de vineri, 6 iulie a.c., o femeie de 42 ani, din Fetești, a sesizat Poliția despre faptul că a fost prejudiciată cu sume de bani după ce a dat curs solicitărilor unor persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:06
(10544 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 129 de minori, cercetați de polițiști

În primele șase luni ale anului 2012, 129 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea de infracțiuni. Îmbucurător este faptul că numărul acestora este în scădere față de aceeași ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:58
(7536 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...