Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cargo Terra oferă 99 de ani garanție pentru drumuri pietruite la Sinești!

Ofertă de senzație la o licitație

Cargo Terra oferă 99 de ani garanție pentru drumuri pietruite la Sinești!

A trecut demult vremea cînd pentru a cîștiga o lucrare în mediul rural era de ajuns să te prezinți la licitație. Acum banii sînt mai puțini, autoritățile locale au mai căpătat experiență, iar concurența pur și simplu te sufocă. Iar cei care știu cel mai bine despre ce vorbim sînt patronii firmelor locale. Ca, de exemplu, cel al Cargo Terra, firma aceea desprinsă din mamutul IEELIF, obligată la o licitație desfășurată la Sinești să promită o garanție de 99 de ani pentru o banală pietruire de drumuri...

La marginea locuită a județului...
Sinești este o comună aflată la marginea Ialomiței, către București, de unde singurele informații făcute publice sînt cele legate de... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2011, 06:47 (18851 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Noi vrem primari!

PD-L a lansat sloganul de campanie pentru alegerile din 2012

Noi vrem primari!

Într-un județ aflat pe unul dintre ultimele locuri în topul creșterilor salariale la nivelul ultimelor 3 ani (3,3%) și cu un sondaj al USL care îl plasează pe locul trei în topul bazinelor electorale social-democrate (72% din intențiile de vot), încercarea președintelui PD-L Cazacu Marinică de a racola primarii celorlalte formațiuni politice părea una ridicolă și lipsită de sens. Pînă acum...

Comasarea alegerilor, bucuria nebunilor
Teoria comasării alegerilor locale cu cele parlamentare s-a născut în creierele PD-L și le frămîntă circumvoluțiunile tocite și rărite de efortul guvernării de o bună bucată de vreme. Și toată suflarea politică este de acord că, în cazul în... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2011, 10:22 (13492 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ionel, maseurul care previne îmbătrânirea

Terapie yumeiho

Ionel, maseurul care previne îmbătrînirea

Anunțul l-am pescuit din ziar: «Inedit la Slobozia! Masaj japonez-previne îmbătrînirea...». Pe Ionel l-am cunoscut la telefon. Ne-a spus că are mare nevoie de publicitate, pentru că oamenii nu înțeleg... Ne-am spus în gînd că are dreptate, fiindcă nici noi nu înțelegem mare lucru. A acceptat imediat o întîlnire! În sufragerie are o masă din lemn masiv, cum se făceau pe vremuri. Și un tablou cu o pisică, pe care nu ne-am putut abține să nu-l pozăm.

Chemarea yumeiho
Ionel Neagu are 44 de ani și pare un om serios. Și terapia lui pare la fel. Numai nouă ne stă gîndul la prostii. Ne miroase și ne pasează trei pagini conspectate mărunt, despre terapia yumeiho. Știm că n-o... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2011, 09:04 (21487 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Viețașii» administrației publice locale

Jumătate din Ialomița le rămîne primarilor în funcție

«Viețașii» administrației publice locale

În timp ce toată lumea se întreabă isteric dacă PSD va avea curajul să-l înlocuiască pe Gabi Ionașcu din fruntea bucatelor slobozene ori, după caz, cînd va trece acesta la PD-L cu arme, bagaje și păcate, Ialomița rurală își continuă, molcom, curgerea prin ultimul an al unui mandat nici mai bun, nici mai rău decît altele. Pentru că acolo, la țară, procesul de feudalizare e unul în plin avînt, iar societatea își are regulile ei care nu țin nici de politică, nici de calcule eletorale și, cu atît mai puțin, de criză.

Primari pe viață
Deși în Ialomița cam jumătate dintre primarii în funcție au șanse mari la al treilea sau al patrulea mandat, titlul de primar pe viață este... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:49 (20230 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Chirnogi-Viitorul Axintele 1-0

Lanțul ghinioanelor

Viitorul Axintele continuă să trăiască periculos. Echipa lui Ion Nica a întîlnit în etapa a II-a pe viitorul Chirnogi, formație pregătită din acest sezon de fostul dinamovist Ionel Augustin. Reeditarea partidei din Cupa României a fost una încrîncenată, ialomițenii putînd deschide scorul în prima repriză, dar șutul exoticului Ogodbo Moseses a nimerit bara. Victoria călărășenilor a venit abia în minutul 82, tot de la un jucător al Viitorului. La un corner al gazdelor, fundașul stînga, Păun și-a băgat mingea în propria poartă. «A fost curat ghinion! Nu am ce să-i reproșez băiatului pentru că, per ansamblu, a făcut o partidă bună. În fotbal se întîmplă și astfel de lucruri» ne-a declarat Ion Nica... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:46 (9068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sport cu zâmbetul pe buze

Handbal, Cupa Municipiului Slobozia

Sport cu zîmbetul pe buze

Sîmbătă, 27 august și duminică 28 august au fost zile dedicate handbalului feminin la Sala Sporturilor din Slobozia. Aflată la a doua ediție, Cupa Municipiului s-a transformat într-un turneu internațional. Acest statut i-a fost conferit de prezența între semicercuri a Naționalei de Tineret a Italiei. Alături de handbalistele peninsulare au mai fost prezente Activ Ploiești, Dunărea Brăila și, firește, gazda CSM Unirea Slobozia. Au rezultat 6 meciuri spectaculoase care au captat atenția unui număr apreciabil de spectatori în ciuda faptului că a fost vorba despre un show de vacanță.

CSM Unirea, două victorii și un eșec
Competiția a fost cîștigată de Dunărea Brăila, primdivizionara... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:45 (12005 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, salvat de pensionari

După eșecul examenelor de titularizare

Învățămîntul ialomițean, salvat de pensionari

Potrivit informațiilor oficiale, o zecime dintre normele didactice din învățămîntul ialomițean sînt neacoperite de profesori titulari. Pentru ocuparea acestora, în baza unor instrucțiuni ministeriale, Inspectoratul Școlar Ialomița a decis să convoace rezervisții din învățămîntul ialomițean pentru ocuparea posturilor rămase vacante. Campania s-a finalizat ieri, după mai bine de două săptămîni de combinații și permutări, iar oficialii instituției promit că vor face publice rezultatele acestui proces înainte de 12 septembrie 2011, data oficială pentru debutul noului an școlar.

La mila Inspectoratului Școlar
După două runde de examene de titularizare, soldate cu rezultate... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2011, 12:14 (25735 vizualizări - 26 comentarii)

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Eforie 5-0

Uraganul galben

Ce bine că e încă vară! Dacă prin absurd, vineri 26 august, la ora meciului dintre Unirea și CS Eforie iarna ar fi luat în stăpînire pământul, Leo Dobre ar fi trebuit să vină cu păturica și ceaiul fierbinte pentru că altfel ar fi înghețat în poartă. Unirea a dominat jocul cu dobrogenii de la un capăt la altul, făcîndu-ne să ne mirăm că nu s-a înclinat terenul. Și pentru că dominarea goluri cere, un sfert de oră i-a trebuit lui Marius Macare (’15) să dezmorțească tabela și, parțial, tribunele. Pînă la pauză, tăvălugul slobozean a mai adus un gol. Tocmai cînd un cor format din piticii Unirii scanda «Vrem un gol de la Țîcă din picior» decarul Unirii, Constantin Toma (’43) a făcut 2-0. A doua repriză... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2011, 12:11 (12310 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radu Bogdan Șerban, condus pe ultimul drum

Slobozia în doliu

Miercuri, 31 august 2011, la orele 12,30, la biserica «Sfîntul Ilie» din Slobozia s-a desfășurat slujba de înmormîntare a lui Radu Bogdan Șerban, victimă a unui accident de circulație petrecut în urmă cu două zile. Moartea tînărului, la numai 28 de ani, a șocat comunitatea și a îndurerat profund familia și prietenii celui care a fost Radu...
La slujbă, oficiată de episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu, au participat sute de oameni care au ținut să fie alături de familie. Cortegiul funerar a fost precedat de zeci de motociclete, conduse de prietenii lui Radu, un pasionat al bolizilor pe două roți. Ei i-au adus acestuia un ultim omagiu turînd motoarele în intersecțiile orașului... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 14:51 (52786 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Deja se cerne sita

Prima etapă din Liga a IV-a a adus 6 victorii ale oaspeților și un egal. Surprize mari nu au apărut în măsura în care ne așteptam la victoriile Feteștiului și Abatorului chiar dacă nu la scoruri atît de mari. Cele două plus Amara au pornit ca din pușcă în noua stagiune și astfel și-au depus candidatura pentru titlu. «Banii în Liga a IV-a sînt mult mai puțini decît în sezonul trecut și se pare că, în ciuda vorbelor mari, nimeni nu-și dorește cu adevărat să promoveze» ne-a declarat o persoană din anturajul fotbalului ialomițean. Nu și-o dori nimeni să promoveze dar de bună seamă nici să retrogradeze. Anul acesta pică direct în Liga a V-a echipele clasate pe locurile 13 și 14, iar ocupantele pozițiilor... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 13:11 (18250 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Gheorghe Vlase, omul anului 2011 în transporturi

Slobozia: Gheorghe Vlase, omul anului 2011 în transporturi

Titular în «Top 300», proprietarul unei flote impresionante de camioane și achizitorul unuia dintre cei mai performanți coloși de pe piața auto mondială, Scania R730, Gheorghe Vlase revine în atenția opiniei publice interesate de acest domeniu exclusivist. El a fost declarat «Transportatorul anului 2011» de către un juriu de specialitate la gala premiilor «Tir Magazin».

La nea Gică în cartier
Dacă vara asta ți-a fost prea cald ca să poți dormi și ai avut chef de-o bere la el în cartier, l-ai putut întîlni pe terasă, în bermude... Îl cunosc vecinii, îl cunosc și străinii... Nu bea niciodată... Doar Cola, indiferent de oră. Nici politică nu face. Dar schimbă cu plăcere... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 06:42 (115224 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 60 tone de floarea-soarelui, confiscate

La începutul săptămînii precedente, marți, 23 august, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au desfășurat o acțiune în zona silozului aparținînd SC Expur Slobozia, ocazie cu care au identificat o autoutilitară aparținînd SC Mister DD Consulting Călărași, ce transporta 15 tone de floarea soarelui. Deși cerealele urmau să fie predate la silozul Expur, nici șoferul și nici delegatul societății nu au putut prezenta documente legale de proveniență a mărfii. Întrucît nu au putut prezenta documente, comisarii financiari au dispus confiscarea celor 15 tone de floarea-soarelui, în valoare de 21000 lei, dar și aplicarea unei sancțiuni de 5000 lei.
În cadrul acelorași activități, comisarii au identificat... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 19:14 (11143 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Gara de 6 milioane de euro

Slobozia: Gara de 6 milioane de euro

Gara Slobozia Veche este inclusă într-un megaproiect de renovare menit să-i redea strălucirea pe care n-a avut-o niciodată și importanța pe care a avut-o odinioară. Investiția, în valoare de 6 milioane de euro, va fi asigurată în proporție de 70 la sută din fonduri europene, iar autoritățile locale au eliberat deja autorizația de construcție. Gara cea nouă va avea 307 metri pătrați suprafață desfășurată și, printre altele, și un pasaj subteran care să facă legătura cu peronul 3... Destul pentru a naște o curiozitate legitimă: qui prodest? (cui folosește?)

12 trecute fix în Gara Slobozia Veche
Gara pare părăsită de cum te aventurezi dincolo de linia taximetrelor înșirate... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 14:38 (15633 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL Ialomița raportează victorii electorale înainte de termen

Ceaușescu s-ar bucura sincer, tătucul Stalin ar jubila, iar noi le dăm dreptate cititorilor care susțin pe site-ul ziarului că sfada dintre filialele locale ale PNL și PSD e praf în ochii scribilor de la ziare. Și asta pentru că sondajele USL au ajuns la București, iar presa centrală titrează cu mîndrie că Ialomița ocupă un binemeritat loc 3 în topul preferințelor electoratului de stînga-dreapta.

Decît codaș la oraș, mai bine în sondaj fruntaș
După cum v-am tot informat și parainformat, sondajele USL din Ialomița au fost un fiasco. În plus, și în pofida asigurărilor permanente oferite de tandemul Martin și Ciupercă, ele au fost marcate de o secretomanie vecină cu demența... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 08:23 (8550 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Hoztech, amendați pentru că au colaborat cu ITM

Nedelcu amendează, apoi cercetează

Angajații Hoztech, amendați pentru că au colaborat cu ITM

În urmă cu aproape o lună și jumătate, Independent publica sub titlul «ITM protejează „țepele“ de pe piața locală a forței de muncă», un articol în care explica cum a fost posibil ca o firmă locală specializată în lucrări de mentenanță la antenele de emisie-recepție ale Vodafone să antedateze contractele de muncă ale celor 12 angajați în sistemul REVISAL. Astăzi sîntem în măsură să vă precizăm care sînt urmările controlului promis de Inspectoratul Teritorial de Muncă și cu ce rezultate s-au soldat sesizările celor 4 angajați care au reclamat abuzul patronului firmei Hoztech, Cosmin Hozoc.

REVISAL, un șvaițer pentru firmele descurcărețe
Reamintim că declanșarea conflictului... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 15:12 (12585 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneul de tenis de câmp «Fybec Cup»: Sorin Iordache, câștigător al trofeului la dublu

Turneul de tenis de cîmp «Fybec Cup»: Sorin Iordache, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 20 august, la Cîmpina s-a disputat un puternic turneu internațional de tenis de cîmp pentru juniorii U14, «Fybec Cup», eveniment la care au participat și trei sportivi slobozeni. Radu Sebastian Popa a venit din calificări și a pierdut în primul tur, atît la simplu cît și la dublu, iar colega sa de club de la CSS Slobozia, Irina Nițu, a avut aceleași rezultate, nereușind să treacă de primul tur.
Cele mai bune rezultate le-a obținut Sorin Iordache, de la Tenis Con Slobozia, care a trecut la simplu de Teodor Giușcă, cu 6-1 ,6-2, întîlnind în turul următor favoritul 2, bucureșteanul Dragoș Madaras, în fața căruia a trebuit să se retragă din cauza unei accidentări la umăr în setul 2... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 11:54 (27407 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Metoda «Ciupercă» drenează banii publici de la stat la privat

Cititorii ne sesizează, noi publicăm

Metoda «Ciupercă» drenează banii publici de la stat la privat

Textul de mai jos, exact în forma în care vă este prezentat, aparține unuia dintre cititorii publicației noastre care a ales să-și păstreze anonimatul. Dată fiind acuratețea informațiilor prezentate și lipsa de părtinire în expunerea subiectului, nu am operat niciun fel de modificări. Facem însă precizarea că, în prealabil, am verificat datele prezentate și am solicitat un punct de vedere oficial din partea președintelui Silvian Ciupercă, principalul incriminat în materialul pe care am ales să îl publicăm. De asemenea, precizăm că, pe site-ul publicației noastre (www.independentonline.ro) subiectele atinse de către cititorul nostru au mai fost prezentate opiniei publice sub o formă sau alta. ... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 06:38 (17802 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «aranjează» lucrările de infrastructură rutieră

Marți, 23 august, în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii județeni au aprobat demararea procedurilor pemergătoare investițiilor în infrastructura rutieră a județului Ialomița. La o primă numărătoare, este vorba despre 5 tronsoane de drum județean aflate în faza procedurilor de aprobare a documentației de atribuire a contractelor de achiziție publică sau a aprobării studiilor de fezabilitate. Pentru asigurarea sumelor necesare reabilitării acestor obiective de interes județean, instituția s-a împrumutat, după cum v-am mai informat, la bancă.

Marți, trei drumuri rele
Intenția Consiliului Județean Ialomița de a aproba cheltuirea banilor publici pentru reabilitarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2011, 08:11 (6802 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Congresul Internațional al Învățătorilor a reunit peste 500 de invitați

La Slobozia și Amara

Congresul Internațional al Învățătorilor a reunit peste 500 de invitați

În perioada 25-28 august 2011, se desfășoară la Slobozia și Amara, Congresul Asociației Generale a Învățătorilor din România. Aflat la cea de-a treizeci și doua ediție, Congresul reunește cadre didactice din România, Republica Moldova și Ucraina, într-o desfășurare de forțe fără precedent pentru orașul Slobozia. Printre invitații de marcă ai Congresului s-au număratt conferențiarul universitar Vasiel Molan, fostul ministru Ecaterina Andronescu, actualul ministru Daniel Funeriu (absent de la eveniment), dar și oficiali de prim rang din țările nominalizate, precum și oficiali locali si județeni.

Un eveniment mare cît roata carului
Vineri, 26 august, în a doua zi a lucrărilor... [citește_tot_articolul]

27 August 2011, 10:21 (10734 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Muzeul Agriculturii reînscrie Ialomița pe harta muzeală a lumii

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Creditat cu șanse mici de reușită, Congresul Asociației Internaționale a Muzeelor de Agricultură se află pe ultima sută de metri a pregătirilor. Potrivit informațiilor oficiale, la lucrările Congresului și-au anunțat prezența 28 de invitați din 10 țări ale lumii, printre care Statele Unite ale Americii, Japonia și Germania. Suma aprobată pentru acest eveniment este de 5000 euro, iar un eventual succes al lucrărilor va pune definitiv capăt polemicior legate de pensionarea ex-directorului Răzvan Ciucă și numirea actualului director Gheorghe Petre!

Un eșec transformat în reușită
Congresul AIMA de la Slobozia s-a născut inițial ca un proiect personal al ex-directorului ... [citește_tot_articolul]

26 August 2011, 14:25 (9339 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Peste o tonă de fier vechi, confiscat

Peste o tonă de fier vechi a fost confiscată de polițiști luni, 29 mai, la Stelnica. Deșeurile metalice erau transportate de o autoutilitară condusă de un bărbat, de 58 ani, din Fetești. În cabina autoutilitarei ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(8425 vizualizări - 0 comentarii)


118 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale

Jandarmii ialomițeni sărbătoresc peste cîteva zile 118 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, instituție precursoare a Jandarmeriei Române. 1 septembrie 2011 va constitui prilej de sărbătoare pentru ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:24
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A vrut să schimbe bani falși la bancă

Amara: A vrut să schimbe bani falși la bancă

Polițiștii din Amara au fost sesizați de către un lucrător al unei agenții bancare cu privire la faptul că la ghișeu se prezentase o persoană care solicita schimbarea unei bancnote în cupiură de 100 lei ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:30
(8878 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara bani falși


Ialomița: A murit după ce a intrat cu mașina în pom

Duminică, 28 august a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ102H s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.Astfel, în timp ce un bărbat în vîrstă de 54 ani ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:29
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr motociclist, decedat într-un accident

Slobozia: Tînăr motociclist, decedat într-un accident

Un tînăr de 28 ani și-a pierdut viața în dimineața zilei de luni, 29 august, într-un accident rutier. Tînărul se deplasa pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, conducînd o motocicletă. La Intersecția ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:28
(30281 vizualizări - 24 comentarii)


Mașină furată din Franța, găsită în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru depistarea autoturismelor urmărite internațional. Așa a fost prins un bărbat de 42 ani, din Cernavodă ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:25
(7284 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Începerea anului școlar, în atenția prefectului Teculescu

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural ce se va desfășura marți, 30 august, principalul punct pe ordinea de zi va fi cel privitor la modul de pregătire al unităților de învățămînt în perspectiva începerii ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:16
(10011 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 19 permise reținute și amenzi de peste 70000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor care pot conduce ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 13:55
(9995 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiuni polițienești pe timp de noapte

Duminică, 28 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat în intervalul orar 01,00-04,00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cadrul activităților, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 13:50
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Soțul gelos și-a luat la bătaie consoarta

Jandarmii din cadrul Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați vineri, 26 august a.c., în jurul orei 7.30, pentru a interveni în vederea aplanării unui scandal între doi soți din Slobozia Nouă. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:06
(9977 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: 15 plase de pescuit confiscate

Vineri, 26 august, la Andrășești, patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 35 ani, au fost prinși de polițiști cu ustensile de pescuit ilegale. Cei patru se deplasau cu un autovehicul în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:04
(8917 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 august 2011, sînt disponibile 80 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:03
(7326 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cereale fără documente, confiscate

Un bărbat de 33 ani din comuna ialomițeană Gura Ialomiței a fost prins de polițiști vineri, 26 august, pe raza comunei Făcăeni, în timp ce transporta cu o autoutilitară, peste 2,7 tone de semințe de floarea ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:01
(10014 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni, la concurs

Marți, 30 august, la Bacău, debutează faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiția desfășurată în perioada 30 august-2 septembrie este prezent și lotul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:00
(10832 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan, cu probleme la mașină sau fără permis

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control duminică, 28 august a.c., pe DC51, în apropierea Halta Fundata, un autoturism, condus de un bărbat de 59 ani, din orașul Căzănești. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 11:59
(6507 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Bătrînă tîlhărită în propria casă

O bătrînă de 77 ani din Alexeni a trecut prin clipe groaznice după ce un individ a intrat peste ea în casă pentru a fura. Hoțul a reușit cu violență să fure bătrînei mai multe bijuterii și bani.
Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:32
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Descinderi în cartierul Bora, amenzi la Grivița și lemne confiscate la Fetești

Polițiștii slobozeni au descins joi, 25 august, în cartierul slobozean Bora. Astfel, în cadrul acțiunii au fost legitimate 70 de persoane și controlate 57 de autovehicule. De asemenea, polițiștii au descins ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:31
(13223 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: O șoferiță neatentă a intrat într-un scuter

Joi, 25 august, la Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Conducătorul unui scuter, un bărbat de 53 ani, din localitate, a fost lovit de o șoferiță de 20 de ani, care nu a respectat semnificația ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:30
(6863 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Pește confiscat

Peste 20 de persoane au fost legitimate într-o acțiune organizată joi, 25 august, de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica pe raza localității Bordușani. De asemenea, în cadrul activităților au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:30
(9431 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Record! Evaziune fiscală de 35 milioane lei!

Inspectorii fiscali ialomițeni au verificat o societate comercială al cărui sediu se afla, potrivit documentelor, în municipiul Slobozia. Doar că verificările au demonstrat că firma nu funcționa la sediul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:06
(7325 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Rentierii, la viză!

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură amintește persoanelor care au dobîndit calitatea de rentier că trebuie să se prezinte, pînă la data de 29 august 2011, la oricare centru județean API ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:05
(12817 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 11-13 ani, hoți de mașini

Marți, 23 august, un bărbat de 39 ani din Slobozia a sesizat Poliția cu privire la faptul că mașina proprietate personală i-a fost furată de pe raza localității Țăndărei. În scurt timp, polițiștii au găsit ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:04
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Șofer băut, la volan

Polițiștii Secției de Poliție Ion Roată, au oprit pentru un control de rutină, miercuri, 24 august, o mașină condusă de un tînăr de 25 ani, domiciliat în Gîrbovi. Pentru că mirosea a alcool, conducătorul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:02
(7702 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Braconaj piscicol

Un bărbat de 41 ani din București a fost prins miercuri, 24 august, în timp ce intenționa să pescuiască pe rîul Prahova, în zona podului Leasa, cu o plasă monofilament. Ghinionul bucureșteanului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:02
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi minori, la furat de cereale din cîmp

Peste 70 de persoane au fost legitimate miercuri, 24 august, în cadrul unei acțiuni desfășurate pe raza orașului Țăndărei. În urma neregulilor descoperite, polițiștii au aplicat 10 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:01
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Hoți prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 18 ani sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Pe scurt, în data de 20 august, polițiștii au fost alertați de un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 17:59
(6950 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Bărcănești: Infractor încarcerat

Un bărbat de 33 ani din Bărcănești a fost prins miercuri, 24 august, de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 închisoare pentru ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 17:58
(8329 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Arestat după ce a furat 9000 lei din casa unei bătrîne

Polițiștii au reușit să prindă autorul unui furt din locuință, petrecut în luna iulie 2011, cînd un bărbat, sub pretextul că dorește să cumpere vin, a sustras din casa unei femei, de 80 ani, din Cocora ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:57
(9092 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora furt arestare


Fetești: Accident provocat de un șofer băut

Un tînăr de 26 ani, din Fetești, a provocat în noaptea de 23/24 august un accident rutier. Șoferul a pierdut controlul mașinii pe care o conducea, a lovit un autovehicul staționat și gardul unui imobil ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:57
(7827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...