Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Noi vrem primari!

PD-L a lansat sloganul de campanie pentru alegerile din 2012

Noi vrem primari!

Într-un județ aflat pe unul dintre ultimele locuri în topul creșterilor salariale la nivelul ultimelor 3 ani (3,3%) și cu un sondaj al USL care îl plasează pe locul trei în topul bazinelor electorale social-democrate (72% din intențiile de vot), încercarea președintelui PD-L Cazacu Marinică de a racola primarii celorlalte formațiuni politice părea una ridicolă și lipsită de sens. Pînă acum...

Comasarea alegerilor, bucuria nebunilor
Teoria comasării alegerilor locale cu cele parlamentare s-a născut în creierele PD-L și le frămîntă circumvoluțiunile tocite și rărite de efortul guvernării de o bună bucată de vreme. Și toată suflarea politică este de acord că, în cazul în... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2011, 10:22 (13492 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Ionel, maseurul care previne îmbătrânirea

Terapie yumeiho

Ionel, maseurul care previne îmbătrînirea

Anunțul l-am pescuit din ziar: «Inedit la Slobozia! Masaj japonez-previne îmbătrînirea...». Pe Ionel l-am cunoscut la telefon. Ne-a spus că are mare nevoie de publicitate, pentru că oamenii nu înțeleg... Ne-am spus în gînd că are dreptate, fiindcă nici noi nu înțelegem mare lucru. A acceptat imediat o întîlnire! În sufragerie are o masă din lemn masiv, cum se făceau pe vremuri. Și un tablou cu o pisică, pe care nu ne-am putut abține să nu-l pozăm.

Chemarea yumeiho
Ionel Neagu are 44 de ani și pare un om serios. Și terapia lui pare la fel. Numai nouă ne stă gîndul la prostii. Ne miroase și ne pasează trei pagini conspectate mărunt, despre terapia yumeiho. Știm că n-o... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2011, 09:04 (21487 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Viețașii» administrației publice locale

Jumătate din Ialomița le rămîne primarilor în funcție

«Viețașii» administrației publice locale

În timp ce toată lumea se întreabă isteric dacă PSD va avea curajul să-l înlocuiască pe Gabi Ionașcu din fruntea bucatelor slobozene ori, după caz, cînd va trece acesta la PD-L cu arme, bagaje și păcate, Ialomița rurală își continuă, molcom, curgerea prin ultimul an al unui mandat nici mai bun, nici mai rău decît altele. Pentru că acolo, la țară, procesul de feudalizare e unul în plin avînt, iar societatea își are regulile ei care nu țin nici de politică, nici de calcule eletorale și, cu atît mai puțin, de criză.

Primari pe viață
Deși în Ialomița cam jumătate dintre primarii în funcție au șanse mari la al treilea sau al patrulea mandat, titlul de primar pe viață este... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:49 (20230 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Chirnogi-Viitorul Axintele 1-0

Lanțul ghinioanelor

Viitorul Axintele continuă să trăiască periculos. Echipa lui Ion Nica a întîlnit în etapa a II-a pe viitorul Chirnogi, formație pregătită din acest sezon de fostul dinamovist Ionel Augustin. Reeditarea partidei din Cupa României a fost una încrîncenată, ialomițenii putînd deschide scorul în prima repriză, dar șutul exoticului Ogodbo Moseses a nimerit bara. Victoria călărășenilor a venit abia în minutul 82, tot de la un jucător al Viitorului. La un corner al gazdelor, fundașul stînga, Păun și-a băgat mingea în propria poartă. «A fost curat ghinion! Nu am ce să-i reproșez băiatului pentru că, per ansamblu, a făcut o partidă bună. În fotbal se întîmplă și astfel de lucruri» ne-a declarat Ion Nica... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:46 (9068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sport cu zâmbetul pe buze

Handbal, Cupa Municipiului Slobozia

Sport cu zîmbetul pe buze

Sîmbătă, 27 august și duminică 28 august au fost zile dedicate handbalului feminin la Sala Sporturilor din Slobozia. Aflată la a doua ediție, Cupa Municipiului s-a transformat într-un turneu internațional. Acest statut i-a fost conferit de prezența între semicercuri a Naționalei de Tineret a Italiei. Alături de handbalistele peninsulare au mai fost prezente Activ Ploiești, Dunărea Brăila și, firește, gazda CSM Unirea Slobozia. Au rezultat 6 meciuri spectaculoase care au captat atenția unui număr apreciabil de spectatori în ciuda faptului că a fost vorba despre un show de vacanță.

CSM Unirea, două victorii și un eșec
Competiția a fost cîștigată de Dunărea Brăila, primdivizionara... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:45 (12005 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, salvat de pensionari

După eșecul examenelor de titularizare

Învățămîntul ialomițean, salvat de pensionari

Potrivit informațiilor oficiale, o zecime dintre normele didactice din învățămîntul ialomițean sînt neacoperite de profesori titulari. Pentru ocuparea acestora, în baza unor instrucțiuni ministeriale, Inspectoratul Școlar Ialomița a decis să convoace rezervisții din învățămîntul ialomițean pentru ocuparea posturilor rămase vacante. Campania s-a finalizat ieri, după mai bine de două săptămîni de combinații și permutări, iar oficialii instituției promit că vor face publice rezultatele acestui proces înainte de 12 septembrie 2011, data oficială pentru debutul noului an școlar.

La mila Inspectoratului Școlar
După două runde de examene de titularizare, soldate cu rezultate... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2011, 12:14 (25735 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Eforie 5-0

Uraganul galben

Ce bine că e încă vară! Dacă prin absurd, vineri 26 august, la ora meciului dintre Unirea și CS Eforie iarna ar fi luat în stăpînire pământul, Leo Dobre ar fi trebuit să vină cu păturica și ceaiul fierbinte pentru că altfel ar fi înghețat în poartă. Unirea a dominat jocul cu dobrogenii de la un capăt la altul, făcîndu-ne să ne mirăm că nu s-a înclinat terenul. Și pentru că dominarea goluri cere, un sfert de oră i-a trebuit lui Marius Macare (’15) să dezmorțească tabela și, parțial, tribunele. Pînă la pauză, tăvălugul slobozean a mai adus un gol. Tocmai cînd un cor format din piticii Unirii scanda «Vrem un gol de la Țîcă din picior» decarul Unirii, Constantin Toma (’43) a făcut 2-0. A doua repriză... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2011, 12:11 (12279 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Radu Bogdan Șerban, condus pe ultimul drum

Slobozia în doliu

Miercuri, 31 august 2011, la orele 12,30, la biserica «Sfîntul Ilie» din Slobozia s-a desfășurat slujba de înmormîntare a lui Radu Bogdan Șerban, victimă a unui accident de circulație petrecut în urmă cu două zile. Moartea tînărului, la numai 28 de ani, a șocat comunitatea și a îndurerat profund familia și prietenii celui care a fost Radu...
La slujbă, oficiată de episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu, au participat sute de oameni care au ținut să fie alături de familie. Cortegiul funerar a fost precedat de zeci de motociclete, conduse de prietenii lui Radu, un pasionat al bolizilor pe două roți. Ei i-au adus acestuia un ultim omagiu turînd motoarele în intersecțiile orașului... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 14:51 (52781 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Deja se cerne sita

Prima etapă din Liga a IV-a a adus 6 victorii ale oaspeților și un egal. Surprize mari nu au apărut în măsura în care ne așteptam la victoriile Feteștiului și Abatorului chiar dacă nu la scoruri atît de mari. Cele două plus Amara au pornit ca din pușcă în noua stagiune și astfel și-au depus candidatura pentru titlu. «Banii în Liga a IV-a sînt mult mai puțini decît în sezonul trecut și se pare că, în ciuda vorbelor mari, nimeni nu-și dorește cu adevărat să promoveze» ne-a declarat o persoană din anturajul fotbalului ialomițean. Nu și-o dori nimeni să promoveze dar de bună seamă nici să retrogradeze. Anul acesta pică direct în Liga a V-a echipele clasate pe locurile 13 și 14, iar ocupantele pozițiilor... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 13:11 (18242 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Gheorghe Vlase, omul anului 2011 în transporturi

Slobozia: Gheorghe Vlase, omul anului 2011 în transporturi

Titular în «Top 300», proprietarul unei flote impresionante de camioane și achizitorul unuia dintre cei mai performanți coloși de pe piața auto mondială, Scania R730, Gheorghe Vlase revine în atenția opiniei publice interesate de acest domeniu exclusivist. El a fost declarat «Transportatorul anului 2011» de către un juriu de specialitate la gala premiilor «Tir Magazin».

La nea Gică în cartier
Dacă vara asta ți-a fost prea cald ca să poți dormi și ai avut chef de-o bere la el în cartier, l-ai putut întîlni pe terasă, în bermude... Îl cunosc vecinii, îl cunosc și străinii... Nu bea niciodată... Doar Cola, indiferent de oră. Nici politică nu face. Dar schimbă cu plăcere... [citește_tot_articolul]

31 August 2011, 06:42 (115219 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 60 tone de floarea-soarelui, confiscate

La începutul săptămînii precedente, marți, 23 august, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au desfășurat o acțiune în zona silozului aparținînd SC Expur Slobozia, ocazie cu care au identificat o autoutilitară aparținînd SC Mister DD Consulting Călărași, ce transporta 15 tone de floarea soarelui. Deși cerealele urmau să fie predate la silozul Expur, nici șoferul și nici delegatul societății nu au putut prezenta documente legale de proveniență a mărfii. Întrucît nu au putut prezenta documente, comisarii financiari au dispus confiscarea celor 15 tone de floarea-soarelui, în valoare de 21000 lei, dar și aplicarea unei sancțiuni de 5000 lei.
În cadrul acelorași activități, comisarii au identificat... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 19:14 (11143 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Gara de 6 milioane de euro

Slobozia: Gara de 6 milioane de euro

Gara Slobozia Veche este inclusă într-un megaproiect de renovare menit să-i redea strălucirea pe care n-a avut-o niciodată și importanța pe care a avut-o odinioară. Investiția, în valoare de 6 milioane de euro, va fi asigurată în proporție de 70 la sută din fonduri europene, iar autoritățile locale au eliberat deja autorizația de construcție. Gara cea nouă va avea 307 metri pătrați suprafață desfășurată și, printre altele, și un pasaj subteran care să facă legătura cu peronul 3... Destul pentru a naște o curiozitate legitimă: qui prodest? (cui folosește?)

12 trecute fix în Gara Slobozia Veche
Gara pare părăsită de cum te aventurezi dincolo de linia taximetrelor înșirate... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 14:38 (15633 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL Ialomița raportează victorii electorale înainte de termen

Ceaușescu s-ar bucura sincer, tătucul Stalin ar jubila, iar noi le dăm dreptate cititorilor care susțin pe site-ul ziarului că sfada dintre filialele locale ale PNL și PSD e praf în ochii scribilor de la ziare. Și asta pentru că sondajele USL au ajuns la București, iar presa centrală titrează cu mîndrie că Ialomița ocupă un binemeritat loc 3 în topul preferințelor electoratului de stînga-dreapta.

Decît codaș la oraș, mai bine în sondaj fruntaș
După cum v-am tot informat și parainformat, sondajele USL din Ialomița au fost un fiasco. În plus, și în pofida asigurărilor permanente oferite de tandemul Martin și Ciupercă, ele au fost marcate de o secretomanie vecină cu demența... [citește_tot_articolul]

30 August 2011, 08:23 (8548 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Hoztech, amendați pentru că au colaborat cu ITM

Nedelcu amendează, apoi cercetează

Angajații Hoztech, amendați pentru că au colaborat cu ITM

În urmă cu aproape o lună și jumătate, Independent publica sub titlul «ITM protejează „țepele“ de pe piața locală a forței de muncă», un articol în care explica cum a fost posibil ca o firmă locală specializată în lucrări de mentenanță la antenele de emisie-recepție ale Vodafone să antedateze contractele de muncă ale celor 12 angajați în sistemul REVISAL. Astăzi sîntem în măsură să vă precizăm care sînt urmările controlului promis de Inspectoratul Teritorial de Muncă și cu ce rezultate s-au soldat sesizările celor 4 angajați care au reclamat abuzul patronului firmei Hoztech, Cosmin Hozoc.

REVISAL, un șvaițer pentru firmele descurcărețe
Reamintim că declanșarea conflictului... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 15:12 (12585 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneul de tenis de câmp «Fybec Cup»: Sorin Iordache, câștigător al trofeului la dublu

Turneul de tenis de cîmp «Fybec Cup»: Sorin Iordache, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 20 august, la Cîmpina s-a disputat un puternic turneu internațional de tenis de cîmp pentru juniorii U14, «Fybec Cup», eveniment la care au participat și trei sportivi slobozeni. Radu Sebastian Popa a venit din calificări și a pierdut în primul tur, atît la simplu cît și la dublu, iar colega sa de club de la CSS Slobozia, Irina Nițu, a avut aceleași rezultate, nereușind să treacă de primul tur.
Cele mai bune rezultate le-a obținut Sorin Iordache, de la Tenis Con Slobozia, care a trecut la simplu de Teodor Giușcă, cu 6-1 ,6-2, întîlnind în turul următor favoritul 2, bucureșteanul Dragoș Madaras, în fața căruia a trebuit să se retragă din cauza unei accidentări la umăr în setul 2... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 11:54 (27407 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Metoda «Ciupercă» drenează banii publici de la stat la privat

Cititorii ne sesizează, noi publicăm

Metoda «Ciupercă» drenează banii publici de la stat la privat

Textul de mai jos, exact în forma în care vă este prezentat, aparține unuia dintre cititorii publicației noastre care a ales să-și păstreze anonimatul. Dată fiind acuratețea informațiilor prezentate și lipsa de părtinire în expunerea subiectului, nu am operat niciun fel de modificări. Facem însă precizarea că, în prealabil, am verificat datele prezentate și am solicitat un punct de vedere oficial din partea președintelui Silvian Ciupercă, principalul incriminat în materialul pe care am ales să îl publicăm. De asemenea, precizăm că, pe site-ul publicației noastre (www.independentonline.ro) subiectele atinse de către cititorul nostru au mai fost prezentate opiniei publice sub o formă sau alta. ... [citește_tot_articolul]

29 August 2011, 06:38 (17799 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «aranjează» lucrările de infrastructură rutieră

Marți, 23 august, în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii județeni au aprobat demararea procedurilor pemergătoare investițiilor în infrastructura rutieră a județului Ialomița. La o primă numărătoare, este vorba despre 5 tronsoane de drum județean aflate în faza procedurilor de aprobare a documentației de atribuire a contractelor de achiziție publică sau a aprobării studiilor de fezabilitate. Pentru asigurarea sumelor necesare reabilitării acestor obiective de interes județean, instituția s-a împrumutat, după cum v-am mai informat, la bancă.

Marți, trei drumuri rele
Intenția Consiliului Județean Ialomița de a aproba cheltuirea banilor publici pentru reabilitarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2011, 08:11 (6801 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Congresul Internațional al Învățătorilor a reunit peste 500 de invitați

La Slobozia și Amara

Congresul Internațional al Învățătorilor a reunit peste 500 de invitați

În perioada 25-28 august 2011, se desfășoară la Slobozia și Amara, Congresul Asociației Generale a Învățătorilor din România. Aflat la cea de-a treizeci și doua ediție, Congresul reunește cadre didactice din România, Republica Moldova și Ucraina, într-o desfășurare de forțe fără precedent pentru orașul Slobozia. Printre invitații de marcă ai Congresului s-au număratt conferențiarul universitar Vasiel Molan, fostul ministru Ecaterina Andronescu, actualul ministru Daniel Funeriu (absent de la eveniment), dar și oficiali de prim rang din țările nominalizate, precum și oficiali locali si județeni.

Un eveniment mare cît roata carului
Vineri, 26 august, în a doua zi a lucrărilor... [citește_tot_articolul]

27 August 2011, 10:21 (10729 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Muzeul Agriculturii reînscrie Ialomița pe harta muzeală a lumii

Congresul AIMA aduce la Slobozia muzee din 10 țări!

Creditat cu șanse mici de reușită, Congresul Asociației Internaționale a Muzeelor de Agricultură se află pe ultima sută de metri a pregătirilor. Potrivit informațiilor oficiale, la lucrările Congresului și-au anunțat prezența 28 de invitați din 10 țări ale lumii, printre care Statele Unite ale Americii, Japonia și Germania. Suma aprobată pentru acest eveniment este de 5000 euro, iar un eventual succes al lucrărilor va pune definitiv capăt polemicior legate de pensionarea ex-directorului Răzvan Ciucă și numirea actualului director Gheorghe Petre!

Un eșec transformat în reușită
Congresul AIMA de la Slobozia s-a născut inițial ca un proiect personal al ex-directorului ... [citește_tot_articolul]

26 August 2011, 14:25 (9338 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Iarba verde de acasă vrea la fotbal, nu la coasă

Dacă emoțiile celei de-a două sesiuni a Bacalaureatului (hai copii cu promovarea!) nu v-au doborît și mai puteți să aplaudați sau să fluierați pe adversari sau pe cei care o fac de regulă în timpul unui meci de fotbal, ei bine, aflați că vacanța fotbalului de pe dreptunghiul verde, proaspăt cosit, s-a terminat. Sîmbătă, 26 august, ora 15,30, după ce își termină temele pentru vacanță, intră pe teren juniorii urmați de la ora 17,30 de către seniori. Da, ați ghicit, începe Campionatul Ligii a IV-a, unul mai sărac numeric, avînd doar 14 echipe dar, zice-se, mai concentrat valoric. După ce Viitorul Axintele, Campioana en-titre și-a văzut de
treabă și a promovat e de așteptat ca măcar 5 echipe să... [citește_tot_articolul]

26 August 2011, 12:04 (5536 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Reviga: Țigări și obiecte pirotehnice, descoperite la percheziție

Duminică, 6 iunie, în urma unei percheziții la domiciliul unui tînăr, de 21 de ani, din localitatea Reviga, au fost identificate mai multe bunuri deținute fără respectarea prevederilor legale. La domiciliul ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:57
(22490 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

În cursul zilei de duminică, 6 iunie, polițiștii din Movilița au surprins în flagrant doi tineri de 21, respectiv 23 de ani și un bărbat, de 41 de ani, toții din localitatea Sinești, în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:56
(28880 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


Intervenții ale pompierilor

Vineri, 4 iunie, la ora 16,00, pompierii din Urziceni au intervenit pe raza comunei Manasia pentru curățarea carosabilului în urma deversării accidentale dintr-un camion a unei părți din încărcătura cu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:44
(26327 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni

Un tulcean, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști, pe DN3B, la volanul unui autovehicul ce tracta o remorcă neînmatriculată. • Pe strada Arcului din Urziceni a fost depistat un bărbat, de 48 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:37
(27753 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au rămas fără permis pentru nerespectarea culorii roșie a semaforului

Patru intersecții semaforizate din Slobozia au vizat polițiștii de la Serviciul Rutier în cursul zilei de vineri, 4 iunie a.c. Așadar, au fost vizate modul de respectare a culorii roșie a semaforului electric ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:36
(26038 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor

Vineri, 4 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au derulat o acțiune de amploare la nivelul județului, vizîndu-se atît zone urbane cît și rurale. Astfel, tîrziu în noapte, acțiunea desfășurîndu ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:34
(26039 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Joi, 3 iunie, în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Compartimentul Trafic și Furturi Auto au acționat împreună cu lucrători din cadrul Registrul Auto Român ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:52
(22523 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Adolescente, suspectate de furtul unor perechi de pantaloni din magazin

În cursul după-amiezii zilei de joi, 3 iunie, în jurul orelor 17,00, Poliția Slobozia a fost sesizată de către o femeie, administrator la o firmă din municipiu, despre faptul că a surprins două tinere în ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:50
(27242 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un biciclist, victimă a unui accident rutier

În cursul zilei de joi, 3 iunie, în jurul orei 11,30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ201B, în localitatea Sălcioara, s-a produs un accident de circulație. Urmarea a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:47
(28639 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Hoți prinși

Polițiștii feteșteni au reușit identificarea suspecților privind furtul unui DVD și al unei butelii de gaz, aflat în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a fost sesizată polițiștilor din cadrul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:46
(29689 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni hoți


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Joi, 3 iunie, polițiștii din Țăndărei au acționat pe raza localității în intervalul orar 14,00-16,00, pentru prevenirea faptelor comise cu violență, a evenimentelor rutiere și pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:43
(25971 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Pistol cu bile, deținut ilegal

În cursul zilei de joi, 3 iunie, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii producerii evenimentelor ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:42
(26335 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de un cetățean cu spirit civic în timp ce sustrăgea țevi metalice

Joi, 3 iunie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de către un bărbat, de 42 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un bărbat ce sustrăgea mai multe țevi metalice dintr-o curte împrejmuită ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:39
(28787 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Înșelăciune cu loz în plic

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea a două persoane care în cursul zilei de miercuri, 2 iunie, au înșelat un ialomițean cu o sumă importantă de bani. Partea vătămată, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:13
(33183 vizualizări - 2 comentarii)


Fals și uz de fals la Primăria Adîncata

Înșelăciune, fals intelectual și uz de fals, acestea sînt infracțiunile pentru săvîrșirea cărora au fost învinuite cinci persoane din comuna Adîncata, una dintre ele avînd calitatea de funcționar în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:11
(25646 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru disciplina în traficul rutier

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de controale în trafic, în zona municipiului Urziceni. În cadrul acțiunii, au fost controlate peste 90 de autovehicule, din care 12 înmatriculate în alte state ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:10
(14690 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni urmăriți penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, reprezentant al unui agent economic din localitate, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:09
(30790 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 14 persoane legitimate de polițiști

Cu ocazia activităților desfășurate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea măsurilor de ordine și siguranță publică la unitățile de învățămînt din județ unde se desfășoară examenul de bacalaureat, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:08
(25193 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Decizia de suspendare a plăților complementare în sprijinul agriculturii subminează economia națională

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR ia notă, cu îngrijorare și preocupare, de intențiile Guvernului, prin Ministerul de Finanțe, de a suspenda plățile complementare -CNDP, acordate ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 16:28
(22798 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR


Anunț

Service angajează electrician auto. Telefon 0728/909.653. ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 15:49
(18161 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 11 autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

Marți, 1 iunie, polițiștii Biroului Rutier au depistat alte 11 autovehicule ce prezentau defecțiuni tehnice în timp ce se deplasau pe drumurile publice. Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:21
(28149 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: La volan fără permis

În cursul zilei de marți, 1 iunie, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni, au procedat la efectuarea semnalului regulamentar de oprire a conducătorului unui autoturism, înmatriculat în județul Buzău ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:20
(22656 vizualizări - 0 comentarii)


Protoieria Urziceni: «Zâmbet de copil»

Protoieria Urziceni: «Zîmbet de copil»

Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, Protoieria Urziceni a organizat un spectacol, aflat la a II-a ediție, «Zîmbet de copil». Evenimentul dedicat celor mici s-a desfășurat la sala de festivități ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 17:21
(26918 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al tânărului dispărut în urmă cu trei zile în apele râului Ialomița, găsit

Trupul neînsuflețit al tînărului dispărut în urmă cu trei zile în apele rîului Ialomița, găsit

Un pescar aflat marți, 1 iunie, în jurul orei 18.00, în zona satului Orezu din comuna Ciochina, a observat cadavrul agățat în resturi vegetale la suprafața apei și a apelat numărul unic de urgență 112. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:34
(30007 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Marți, 1 iunie, începînd de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise» pentru copii. Jandarmii au prezentat ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:22
(21746 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:42
(15627 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:26
(16370 vizualizări - 0 comentarii)


Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

La finele săptămînii curente, vineri și sîmbătă, respectiv 4 și 5 iunie, la orele 17,00, Ancu Dincă, fizician, inventator și laureat a numeroase premii și distincții conferite de juriile marilor Saloane ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:44
(27056 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Marți, 1 iunie, s-a produs un accident rutier în comuna Dridu. Potrivit investigațiilor polițiștilor, accidentul s-a produs pe fondul neadaptării vitezei într-o succesiune de curbe de către conducătorul ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:42
(29599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu TIR accident


Țăndărei: Biciclist accidentat mortal

Luni, 31 mai, pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană și-a pierdut viața. Evenimentul s-a produs în jurul prînzului, pe DN2A, la intersecția cu DJ212. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:41
(28829 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...