Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Se simte nevoia unei colaborări reale între Primăria Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Urban!»

Adrian Stoicescu, directorul operatorului regional de apă Urban SA Slobozia

«Se simte nevoia unei colaborări reale între Primăria Slobozia, Consiliul Județean Ialomița și Urban!»

Undeva de pe la sfâr­șitul lunii februarie 2021, la conducerea Urban SA Slobozia a fost instalat Adrian Stoicescu, după ce răposatul director Valentin Cilibeanu a făcut «pasul în spate». Ulterior, Urban SA Slobozia s-a transformat în importantul operato­r regional de apă, cu acționar majoritar Consiliul Județean Ialomița (puțin peste 70% din acțiuni), acționar «minoritar» Unitatea Administrativ Terito­rială Slobozia (cu aproximativ 28,61% din acțiuni) și alte UAT acționari «minoritari» (cu puțin peste 1,3% din acțiuni). La un an distanță, în 16.03.2022, Adrian Stoicescu devine director general cu acte în regulă, av... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2024, 12:10 (11587 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru terapiile dedicate copiilor cu autism din Ialomița

Liste de așteptare pentru terapiile dedicate copiilor cu autism din Ialomița

Tulburarea din spectrul autist este o pro­blemă tot mai des întâlnită în rândul copiilor din Ialomița. Nici instituțiile abilitate și nici centrele private care oferă acces la terapiile specifice pentru dezvoltarea abilităților acestor copii nu au date suficiente cu privire la numărul exact al micuților diagnosticați cu autism la nivelul județului nostru. Recent, la Slobozia, mai multe organizații non guvernamentale au organizat o conferință în care au vorbit deschis despre această problemă. Ceea ce se știe cu certitudine la acest moment este faptul că specialiștii care lucrează cu acești copii au liste de așteptare pe care au trecut zeci de nume...

... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2024, 07:55 (6676 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiecte europene în pericol la Poliția Municipiului Slobozia și Jandarmeria ialomițeană

Proiectele de reabilitarea a clădirilor în care Jandarmeria ialomițeană și Poliția Municipiului Slobozia își desfășoară activitatea sunt în impas. Reprezentanții celor două instituții pasează responsabilitatea în curtea firmelor care ar fi trebuit să rea­lizeze cele două investiții. Valoarea celor două proiecte depășește 9 milioane de lei.

 

Jandarmeria ialomițeană așteaptă recepția Proiectul de reabilitare a clădirii în care Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița își are sediul a fost realizat în 2017, iar lucrările ar fi trebuit... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2024, 12:05 (16877 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Niciun candidat «admis» la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Niciun candidat «admis» la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Anunțat încă de la sfârșitul lunii august 2024, concursul pentru șefia Inspectoratului de Po­liție al Județului Ialomița s-a încheiat la sfâr­șitul săptămânii precedente. Deși și-au exprimat intenția de a participa cinci candidați, doar trei dosare au fost validate de comisia de concurs a Inspectoratului General al Poliției Române. La examenul final s-au prezentat însă doar doi candidați, care nu au reușit să obțină note peste 7 pentru a fi declarați «admiși». Este vorba despre fostul comandant al IPJ Ialomița, Raul Belciug și actualul adjunct al instituției, Silviu Georgian Condruț. Primul a luat nota 2,90, în timp ce al doilea... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2024, 09:25 (8538 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, în curs de realizare

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, în curs de realizare

Podul peste râul Ialomița din apropierea comunei Buești este aproape de finalizare, «în scurt timp urmând a fi așezate grinzile» după cum declară primarul localității Buești, Nicolae Mihăilă. Proiectul construcției, cu o lungime de 82,20 m și o lățime de 7,80 m, a fost demarat la începutul anului 2023, la 31 octombrie 2023 fiind deschise ofertele aferente licitației. Astfel, la 10 ianuarie 2024 a fost desemnat câștigătorul, firma gălățeană Luconsa BM SRL fiind cea care urma să ridice «Podul lui Mihăilă» de la Buești cu o valoare de 10 milioane de lei. «Într-adevăr, constructorul s-a mișcat foarte repede... Lucrarea, care are... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 16:50 (2721 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Adrian Mihalcea: «Golul anulat a fost a șasea decizie VAR împotriva noastră din acest campionat!»

Fotbal, SuperLiga, Poli Iași-Unirea Slobozia 1-0

Adrian Mihalcea: «Golul anulat a fost a șasea decizie VAR împotriva noastră din acest campionat!»

Drept primă confruntare în SuperLiga, meciul dintre Poli Iași și Unirea Slobozia a avut cam toate ingredientele. De la faze de poartă, agitație în teren și pe băncile tehnice, penalty ratat și gol anulat de decizia VAR după minute bune de prelungire. «Exasperant» însă, cel puțin din punctul de vedere al antrenorului Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea, este faptul că Unirea Slobozia a pierdut din nou și ocupă ultimul loc în clasamentul SuperLigii, cu «doar» 12 puncte.

 

Meci «exasperant» Cele 5 meciuri dintre Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 14:10 (31513 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Deplasare cu emoții

Handbal, Divizia A, CSM Roman-CSM Unirea Slobozia 29-31 (10-19)

Deplasare cu emoții

În deplasarea de la Roman, elevele antrenorului Ion Ivan au avut parte de încă o victorie. Meciul a fost unul extrem de dificil pentru handbalistele CSM Unirea Slobozia, însă, printr-o mobilizare exemplară, acestea au reușit să facă față adversarelor din Moldova. La finalul partidei, CSM Unirea Slobozia a învins-o pe CSM Roman cu scorul de 31-29. De remarcat au fost interven­țiile celor trei portari ai lotului, precum și golurile marcate de Ștefania Gheorghe. Jucătoare al cărei post este pe linia de 9 metri, aceasta a înscris în poarta adversarelor 9 goluri.

 

S-au impus în fața gazdelor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 12:55 (780 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sportiva Denisa Cerip din Amara, vicecampioană națională la Târgu Mureș

Lupte libere

Sportiva Denisa Cerip din Amara, vicecampioană națională la Târgu Mureș

La sfârșitul săptămânii precedente, municipiul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național individual de lupte U13. La această competiție au participat și 6 sportivi legitimați la CS Amara. Cel mai bun re­zultat a fost al Denisei Cerip, care a obținut titlul de vicecampioană națio­nală, clasându-se pe locul II în cadrul categoriei 60 kg.

 

Rezultate bune la Târgu Mureș Campionatul Național indivi­dual de lupte U13, desfășurat la Târgu Mureș în perioada 18-20 octombrie 2024, le-a adus spor­tivilor legitimați la CS Amara... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 11:05 (2698 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich», organizat și la Slobozia

«Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich», organizat și la Slobozia

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., iubitorii cailor pu­tere au luat partea la cea de a 38-a ediție a «Raliului Prieteniei Brăila-Dobrich». La linia de start s-au înscris 30 de echipaje din Bulgaria, România și Austria. Municipiul Slobozia a fost una dintre loca­litățile alese de organizatori pentru desfășurarea competiției. În orașul nostru, probele s-au desfășurat în apropierea complexului comercial de pe strada Sudului.

 

Cai putere în inima orașului «Raliul Prieteniei Brăila-Dobrich» este o competiție automobilistică... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 09:25 (1672 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sunt necesare mai multe stații de reîncărcare pentru autobuzele electrice ale Sloboziei

Pentru suplimentarea traseelor

Sunt necesare mai multe stații de reîncărcare pentru autobuzele electrice ale Sloboziei

Proiectul de mobilitate urbană al Sloboziei, inițiat de administrația locală, include o extindere a traseelor autobuzelor care transportă călători la nivelul orașului. Din păcate, în lipsa stațiilor de încărcare, Serviciul Public de Transport Local al municipiului trebuie să utilizeze actualele rute, vechi de mai bine de 15 ani. «În momentul în care autobaza va deveni funcțională și vom avea mai multe stații de reîncărcare vom reuși să extindem traseele!» susține Alexandru Dragomir, directorul Serviciului de Transport Public Slobozia.

 

Transport ecologic pe vechile trasee... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2024, 08:05 (6053 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei, contract semnat pentru modernizarea iluminatului stradal

Primăria Țăndărei, contract semnat pentru modernizarea iluminatului stradal

La începutul săptămânii precedente, Primăria Țăndărei a semnat contractul pentru modernizarea și eficientizarea sistemului public de iluminat din oraș. Proiectul are o valoare de aproximativ 3,4 milioane de lei, fiind finanțat prin Administrația Fondului pentru Mediu. «Această investiție va aduce schimbări majore în calitatea iluminatului stradal. Prin această inițiativă, se vor instala 906 noi corpuri de iluminat LED, care vor ge­nera multiple beneficii pentru comunitatea noastră!» a ținut să declare primarul orașului Țăndărei, Cristi Roman. «Va fi redus consumul de energie electrică cu peste 40%, ceea ce va genera economii importante la bugetul local... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 12:05 (4391 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidatura fostului prim-procuror Hristescu la concursul de admitere în magistratură, RESPINSĂ

Candidatura fostului prim-procuror Hristescu la concursul de admitere în magistratură, RESPINSĂ

Condamnat cu executare și «ieșit» din sistemul local de justiție din cauza proble­melor cu legea, fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, Cătălin Hristescu a încercat să revină în magistratură. Acesta s-a înscris la concursul de admitere în magistratură organizat de Consiliul Superior al Magistraturii, pentru perioada 27 iulie 2024-27 martie 2025, însă dosarul său a fost respins. CSM și-a motivat decizia precizând faptul că fostul magistrat nu îndeplinește condiția de avea 5 ani de activitate într-o profesie juridică. După ce a fost eliberat din închisoare, Cătălin Hristescu a profesat ca... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 08:15 (5304 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

BSG Amanet&Exchange-Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor

advertorial

BSG Amanet&Exchange-Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor

BSG Amanet&Exchange domină piața de amanet din România, oferind servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și argintului, electronicelor sau a ceasurilor. Cu prețuri competitive și transparență absolută, BSG este alegerea ideală pentru cei care au nevoie rapid de bani.
La BSG Amanet&Exchange, clienții primesc 220 lei/gram pentru aurul de 14K, unul dintre cele mai bune prețuri de pe piață. Pe lângă acest preț competitiv, BSG oferă dobânzi avantajoase și evaluări gratuite pentru orice obiect din aur, fie că este vorba de bijuterii, lingouri, obiecte rupte sau defecte. Clienții primesc banii pe loc, fără comision de administrare sau... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2024, 08:00 (4269 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi asfaltate la Fetești

Străzi asfaltate la Fetești

La Fetești, lucrările de moder­nizare pe strada Independenței s-au finalizat. «În prezent, Drumuri Municipale Fetești se concentrează pe reabilitarea trotuarelor. Lucră­rile, deși sistate anul trecut, au fost reluate de Primărie prin încredin­țarea lor companiei locale, conform legislației în vigoare. Se vor moderniza și străzile Carpați, Sirenei și Jandarmeriei!» a de­clarat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. De asemenea, «și lucrările de asfaltare a străzii Lucian Blaga sunt în plină desfășurare, repre­zentând etapa finală a proiectului local de reabilitare a acesteia!» a continuat edilul Laurențiu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2024, 10:25 (3744 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pe urmele legendei «Orașului de Floci»

Pe urmele legendei «Orașului de Floci»

Aflată la jumătatea distanței dintre Marea Neagră și București, Ialomița are un trecut istoric bogat, dar mai puțin cunoscut de cei care se aventurează prin aceste părți de lume. Astfel, ziarul nostru și-a propus să prezinte tuturor obiectivele istorice și turistice ale județului Ialomița. Vă invităm să ne fiți alături într-o călătorie itine­rantă prin istoria de secole a Ialomiței și să descoperiți alături de noi locuri de poveste. Punctul de plecare în această drumeție prin trecutul Ialomiței este legendara așezare medievală «Orașul de Floci».

 

Târgul de blănuri de la marginea lumii... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2024, 15:20 (7647 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stații de autobuz» în regie proprie, la Miloșești

«Stații de autobuz» în regie proprie, la Miloșești

Primarul localității Miloșești, Dumitru Trifu a prezentat locuitorilor «stațiile de autobuz» realizate în regie proprie. «Am reușit, în regie proprie, să confecționăm aceste „stații de autobuz“. Am redus astfel enorm cheltuielile cu acest tip de mobilier urban pe care se impunea să îl achiziționăm!» a precizat Dumitru Trifu, edilul din Miloșești.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2024, 09:50 (2072 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

Școlile din Ialomița necesită servicii de pază

În cadrul ultimei ședințe a Autorității Teritoriale de Ordine Publică s-a pus în discuție modul în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru debutul noului an școlar. Prezenți la întâlnire au fost și reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceștia au atras încă o dată atenția cu privire la necesitatea asigurării serviciilor de pază pentru unitățile de învățământ. Potrivit oficialilor din Poliția ialomițeană, 26 de școli din județul Ialomița nu dispun de pază sau de sisteme de supraveghere video. Responsabilitatea în acest caz cade pe umerii administrațiilor locale care susțin că nu au fonduri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 12:50 (2138 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6723 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL, firma ialomițeană din Drăgoești listată pe piața AeRO a Bursei de Valori București sub simbolul MILK, desfășoară o activitate agricolă mixtă, respectiv cultură vegetală, prin exploatarea a aproximativ 2500 de hectare, combinată cu creșterea animalelor. Potrivit economica.net, compania deținătoare a brandului «Lăptăria cu Caimac», raportează o pierdere netă de 0,646 milioane de lei la finele primului semestru din 2024.

 

«Lăptăria cu Caimac», afectată de seceta pedologică Agroserv Măriuța SRL Drăgoești, proprietară a brandului... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 12:20 (4605 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

ANI n-a avut dreptate

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

În martie 2024, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost sesizat de Agenția Națio­nală de Integritate cu privire la posibila comitere a infracțiunii de «folo­sire a funcției pentru favorizarea unor persoane» de către Virgil Valentin Dorobanțu, directorul adjunct al APIA Ialomița. Acesta a fost acuzat de faptul că și-ar fi delegat soția în cadrul unui Compartiment al APIA Ialomița, dar la 6 luni distanță procurorii au stabilit că «fapta nu există», clasând dosarul penal! Sesizarea organelor judiciare de către ANI este greu de înțeles în condițiile în care aceștia au precizat într-un raport oficial faptul... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 08:05 (3194 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9688 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6544 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1710 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5500 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4025 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4479 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4535 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8165 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5165 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2276 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1803 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7564 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4128 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6189 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4500 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...