Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

Raportare oficială

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

În urmă cu o săptămână, în baza aprobărilor speciale ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, Direcția pentru Agricultură Jude­țeană Ialomița a transmis către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale situația culturilor înființate în primăvara anului 2024, calamitate din cauza secetei pedolo­gice. Datele arată că peste 93 mii de hectare au fost afectate din cauza lipsei apei în sol.

 

Se așteaptă despăgubirile Conform informațiilor oficiale, în campania agricolă de primăvară, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 12:05 (7453 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Condus vreme de mai bine de 5 ani de șefi interimari, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița se pregătește să aibă un șef numit prin concurs. Examenul este organizat de Inspectoratul General al Poliției Române, iar potrivit informațiilor oficiale testarea va fi susținută de cinci candidați. Trei dintre aceștia își desfășoară activitatea în cadrul IPJ Ialomița, iar alți doi provin din cadrul IPJ Ilfov și Poliția Capitalei.

 

Concurs pe bază de interviu Potrivit informațiilor oficiale, candidații din cadrul IPJ Ialomița care doresc să devină șefi ai instituției... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 08:05 (7733 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul-concurs «La Casa Tudorii», ediția 2024

În organizarea Consiliului Județean Ialomița

Festivalul-concurs «La Casa Tudorii», ediția 2024

VINERI, 11 octombrie 2024-Slobozia
 17,30-20,00 Parada Festivalului
17,30 Plecarea de pe bdul Matei Basarab, paradă cu aproximativ 100 de persoane costumate în veșminte și ținute militare medievale, pedeștri și călăreți, și domnitorul Mihai Viteazul
18,00 Centrul Cultural «Ionel Perlea»-primirea participanților și alocuțiunile oficiale, prezentarea asociațiilor, anunțarea programului Festivalului și a locațiilor de plecare și sosire... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 12:40 (5346 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Razie de amploare și percheziții la Bărbulești!

Razie de amploare și percheziții la Bărbulești!

Peste 200 de polițiști ialomițeni, sub coordonarea Direcției de Ordine Publică și Direcției Rutiere din cadrul IGPR, au descins la Bărbulești miercuri, 9 octombrie 2024. Se execută 17 percheziții în cadrul unui dosar instrumentat la nivelul Poliției Urziceni sub supravegherea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. În cauză sunt vizate 14 persoane, bănuite de comiterea infracțiunilor de «nerespectare a regimului armelor și munițiilor», «uz de armă fără drept», «lovire sau alte violențe», «amenințare», «distrugere» și «violare de domiciliu». Acțiunea are la bază însă... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 08:35 (5842 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul «în funcție» Dragoș Soare a repartizat 118 loturi de terenuri pentru construirea de locuințe

Se întâmplă la Slobozia

Primarul «în funcție» Dragoș Soare a repartizat 118 loturi de terenuri pentru construirea de locuințe

La finalul lunii septembrie 2024, în ultima ședință a actualului Consiliu Local Slobozia, majo­ritatea PSD și PRO România s-a opus concesionării unor noi loturi de terenuri în Cartierul Gării Noi. Miercuri, 2 octombrie 2024, primarul «în funcție» Dragoș Soare a demarat repartizarea unor loturi pentru tineri în vederea construirii de locuințe.

 

Terenuri pentru tineri «Am demarat repartizarea de loturi destinate tinerilor pentru construirea de locuințe. În total, 118 loturi de teren, în suprafață de 300 mp au fost distribuite... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 07:55 (12484 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

Șpagă de 12 mii de euro

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

În urmă cu câteva zile, anchetatorii Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală au descins la Amara și l-au condus la audieri pe șeful împuternicit al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, Rareș Gabriel Bulimej. Acesta este acuzat de «luare de mită în formă continuată», fiind prins în flagrant în timp ce primea șpagă 12 mii de euro. Reținut pentru 24 de ore, Bulimej a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, cu încuviințarea judecătorilor.

 

Șpagă pentru urgentarea avizelor de muncă Ancheta care îl... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 16:05 (13816 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Ștefan Andreescu, campion național la Seniori

Tenis de câmp, CSM Unirea Slobozia

Ștefan Andreescu, campion național la Seniori

Slobozeanul Ștefan Andreescu a câștigat duminică, 6 octombrie 2024, proba de simplu masculin în cadrul Campionatelor Naționale Individuale de Seniori la tenis de câmp. Evenimentul sportiv s-a desfășurat la Slobozia la Arenele TenisCon/CSM Unirea Slobozia, cu începere de miercuri, 2 octombrie 2024.

 

Ștefan Andreescu, campion! După cum precizam mai sus, în finala masculină de simplu, Ștefan Andreescu (CSM Unirea Slobozia) l-a întrecut pe Gabriel Ghețu (CS Dinamo București), cu 7-5, 6-3. Podiumul a fost completat de Alexandru Coman (CSA Steaua... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 14:45 (1974 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Prima victorie stagională

Handbal, Divizia A, CSM Bacău-CSM Unirea Slobozia 25-39

Prima victorie stagională

bonus: Victorie și pentru Junioarele 1 și 3

Elevele antrenate de profesorul Ion Ivan au avut parte de prima victorie din acest campionat. În deplasarea de la Bacău, de la sfârșitul săptă­mânii precedente, CMS Unirea Slobozia s-a impus în fața gazdelor, CSM Bacău, cu scorul de 25-39. Victoria handbalistelor noastre s-a datorat prezenței de spirit a portarului Raluca Săndu­lache care, pe tot parcursul me­ciului, a avut 13 intervenții.

 

În sfârșit, victorie! După înfrângerea suferită în de­plasare, la Galați, și egalul de pe teren propriu, a treia etapă... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 12:25 (722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Un egal binemeritat

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 2-2

Un egal binemeritat

Etapa a 12-a a SuperLigii i-a adus Unirii Slobozia un egal. Meciul s-a disputat pe stadionul din Clinceni, unde fotbaliștii lui Adrian Mihalcea au avut drept «oaspete» pe Universitatea Cluj, liderul clasamentului.

 

O evoluție bună Pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia a deschis scorul în minutul 16, prin Gele, iar în minutul 22, printr-o lovitură liberă, executată de Toma, gazdele conduceau deja cu 2-0. Elevii lui Adrian Mihalcea erau la un pas să înscrie și al treilea gol în poarta Universității Cluj, în minutul 40. După pauză, ... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 11:10 (929 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4254 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești și Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, cu spriji­nul Poliției Române și Poliției ialomițene, au coordonat cea mai amplă acțiune de restabi­lire a ordinii publice desfășurată la Țăndărei, în ultimii 10 ani. Acțiunea vine ca urmare a dosarelor penale aflate în lucru pe rolul celor două unități de Parchet. Ambele dosare vizează luptele de stradă ale romilor din oraș.

 

Arme albe și arme de foc descoperite în «palate» În urmă cu o săptămână, la Țăndărei, au fost... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 07:50 (5775 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

De la începutul acestei luni, Sistemul Informatic de Monitorizare Electronică este operațional și în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, polițiștii vor putea să monitorizeze infractorii cu ajutorul brățărilor electro­nice. Estimativ, peste 400 de brățări electronice au fost achiziționate și sunt operaționale în cadrul secțiilor de poliție din județ. Monitorizarea electronică se reali­zează însă doar în urma în baza hotărârilor judecătorești.

 

Proiect-pilot și în Ialomița Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 12:15 (4346 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

Dorințele președintelui Marian Pavel

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

După preluarea mandatelor de către noua garnitură de consilieri județeni, modificarea structurii de conducere a Con­siliului Județean Ialomița va fi o chestiune de timp. Actualul preșe­dinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel va fi și viitorul pre­ședinte, Alegerile din 9 iunie 2024 consfințind acest aspect. Validarea mandatului 2024-2028 urmează a se produce la finalul lunii octombrie 2024, când și primarul «ales» al Sloboziei, Alexandru Potor, urmează să-și preia funcția. L-am adus în dis­cuție pe Alexandru Potor întrucât ac­tuala funcție a acestuia, cea de admi­nistrator public al Județului Ialomița, se va vacanta, președintele... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 07:50 (10045 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va scoate la licitație un proiect cu finanțare europeană, creat cu scopul de a digitaliza întreaga unitate medicală. Prin această investiție vor fi asigurate noi echipamente IT, dar și o mai bună securitate a rețelelor informatice și a informațiilor medicale stocate în calculatoarele pe care personalul medical le utilizează. Valoarea acestui proiect este de peste 4,4 mi­lioane de lei.

 

Proiect în curs de reabilitare Modernizările de care a beneficiat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii ani au determinat... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2024, 10:25 (3254 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

Doi elevi din Ialomița au fost selecționați pentru prestigiosul program de schimb educațional «Future Leaders Exchange (FLEX)». Programul le va permite să studieze timp de un an în Statele Unite ale Americii, oferindu-le oportunitatea de a trăi o experiență educațională și culturală de neuitat. Programul «Future Leaders Exchange (FLEX)», finanțat de Departamentul de Stat al Statelor Unite ale Americii, este destinat elevilor de liceu cu rezultate deosebite, oferindu-le șansa de a învăța într-un mediu inter­național și de a-și dezvolta abi­lități de leadership, într-o comunitate nouă și diversă.

 

Istoria cea nouă... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2024, 10:10 (10621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19225 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

O femeie de 69 de ani, din comuna Bordușani, a fost agresată fizic și sexual de către doi bărbați. În prezent, autorii «violului» se află în custodia autorităților judiciare și sunt arestați preventiv pentru 30 de zile.

 

Batjocorită în miez de noapte Conform surselor judiciare, o cunoștință a bătrânei a fost cea care a alertat polițiștii. Potrivit situației de fapt, femeia se afla în dormitorul său, moment în care doi bărbați, pe care inițial nu i-a recunoscut, au intrat pe geam în locuința sa, apoi au luat-o la bătaie. Raportul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 12:10 (1832 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Anual, Institutul Național de Sănătate Publică, prin Direcția de Sănătate Publică Ialomița, verifică starea de sănătate a elevilor, prin intermediul unui Program Național. Datele arată că și la nivelul județului nostru există probleme în ceea ce privește sănătatea orală a copiilor, dar și în privința controlului greutății. Deși cifrele date publicității sunt mici, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că părinții sunt mai puțin implicați în a colabora cu inspectorii sanitari și de a le oferi informații refe­ritoare la starea de sănătate a copiilor. «Pentru o situație mai detaliată, avem nevoie de sprijinul părinților!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 08:10 (5471 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

24 de percheziții ale IGPR la Țăndărei

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

UPDATE 17 persoane au fost conduse la audieri!

Efective din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au descins joi, 3 octombrie 2024, la 24 de adrese din orașul Țăndărei. Perchezițiile vin ca urmare a extinderii cercetărilor efectuate în dosarul răfuielilor petrecute pe străzile orașului, la finalul săptămânii precedente. În această speță, cinci persoane au fost arestate preventiv, iar una a fost grav rănită.

 

Arme albe și neletale, descoperite la Țăndărei

La sfârșitul săptămânii trecute, la Țăndărei, două... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 10:40 (67869 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Un conflict mocnit care dăinuie de mai bine de 2 ani între două familii de romi rivale din orașul Țăndărei s-a transformat în adevărate revolte de stradă. Răfuielile s-au petrecut la Slobozia și la Țăndărei. În urma scandalurilor, două persoane au fost rănite, una fiind internată în stare gravă la București. Cinci persoane au fost arestate preventiv pentru 30 de zile. Poliția ialomi­țeană a instituit la Țăndărei o așa-zisă «celulă de criză» și este pregătită să intervină dacă situația escaladează, susțin surse judiciare.

 

Bătaie în toată regula în fața Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 09:20 (13523 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 09 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4451 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4496 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6568 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4430 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4707 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5520 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6308 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4631 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4684 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4928 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11838 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
șoferi profesioniști TIR
transport cereale
-curse locale
-salariu atractiv
Relații la telefon 0729/158.773

21 Iulie 2017, 11:20


CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8275 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Și-a înșelat consătenii că îi angajează în străinătate

Polițiștii ialomițeni vă atrag atenția să nu vă lăsați înșelați de persoanele care vă contactează și vă promit că vă ajută să obțineți un loc de muncă în străinătate în schimbul unor sume de bani. Un bărbat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 18:10
(8713 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie acroșată de un autoturism

O femeie, de 57 de ani, din Slobozia, a fost rănită în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia marți, 18 iulie 2017. Aceasta a fost acroșată de un autoturism condus de o femeie, de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:35
(5155 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Manasia: I-au furat din mașină

Marți, 18 iulie a.c., Poliția a fost sesizată de către un cetățean din comuna Manasia cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras mai multe unelte din autoturismul proprietate personală. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:20
(4020 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în acest sfârșit de săptămână, 14-16 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, precum ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2017, 15:20
(3931 vizualizări - 1 comentariu)


Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Două vagoane ale unui tren de marfă au deraiat sâmbătă, 15 iulie 2017, în apropiere de Gara Țăndărei. Garnitura transporta combustibil lichid, iar vagoanele căzute de pe șine s-au fisurat. Zona a fost asigurată ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2017, 16:17
(4848 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2017, 21:05
(3346 vizualizări - 0 comentarii)


Delegație chineză, în vizită la Slobozia

21 de reprezentanți din cadrul administrației publice ai Provinciei Henan-China, vor participa sâmbătă, 15 iulie 2017, la o întâlnire de lucru la care vor participa reprezentanți ai administrației centrale ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 19:20
(5222 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 13 sesizări penale depuse la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna iunie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 4,69 milioane de lei, în urma unui număr ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 18:05
(4482 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele de pază, controlate de inspectorii ITM Ialomița

În perioada 26-30 iunie 2017, s-a desfășurat Campania Națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și  respectarea prevederilor legale privind timpul de muncă precum și securitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 17:45
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


«Marșul cavaleriei-Dragoon Guardian 2017», la Slobozia

Vineri, 14 iulie 2017, în Piața Unirii din Slobozia, începând cu orele 17,00, va avea loc expoziția de armament și tehnică militară din dotarea Armatei României și a SUA. Activitatea va fi susținută de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 16:20
(3190 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Proiectile neexplodate, descoperite pe câmp

Un cioban din zona Lăcusteni a descoperit 5 elemente de muniție neexplodate. La fața locului s-a deplasat echipa pirotehnică a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița care a ridicat bombele ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 22:25
(3591 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Sirieni cercetați după ce au bătut un copil

Doi cetățeni sirieni au intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni după ce au lipsit de libertate și agresat un minor. Inculpații își desfășurau activitatea în cadrul unei ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 21:15
(5241 vizualizări - 0 comentarii)


«Crimele Revoluției», prezentate la Slobozia

Autorul seriei de cărți «Crimele Revoluției», Grigore Cartianu, va fi prezent la Slobozia duminică, 16 iulie a.c., pentru a-și prezenta lucrările. Evenimentul este găzduit de Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 20:10
(4524 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
O altă muscă în «suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă» Om în Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...? Eu în Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...? Mmm în «suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă» Badea Claudiu în «suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă» Votant sictirit în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare! sacagiul în Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei Marian în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare! Mary în Comisiile de Control ale Prefecturii Ialomița, rezultate «neconcludente» privind poluarea Mary în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare! închiriere apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 3 iunie 2026 # în Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei Saligny în Podurile peste râul Ialomița din Bucu și Țăndărei se închid pentru reparații apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 3 iunie 2026 Ancu în Amenzi de aproximativ 400 mii de lei aplicate de Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița Laura în Amenzi de aproximativ 400 mii de lei aplicate de Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița Laura în Lipsă de dotări și medici specialiști în cabinetele medicale școlare din Ialomița Baron în Amenzi de aproximativ 400 mii de lei aplicate de Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 3 iunie 2026 dan în Centrul Multifuncțional pentru Tineret «Anghel Saligny» din Fetești, finalizat până la sfârșitul anului 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...