Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița derulează investiții europene de 273 milioane lei

Fiecare dintre instituțiile statului numără fondurile europene în felul ei. Unele o fac după modelul Pristanda, altele în funcție de interese de moment sau de partidul pe care îl reprezintă. Nimeni nu știe însă cu exactitate cîți bani au fost absorbiți de proiectele europene derulate în ultimii ani. Știm însă cu precizie ce fonduri se vehiculează la acest moment la nivelul județului.

Morgana investițiilor UE
Prefectura Ialomița numără investițiile europene pentru că așa i-a dat temă Guvernul. Potrivit unui raport făcut public la începutul acestei luni, în Ialomița se află, în diferite stadii de derulare, un număr de 11 proiecte. Valoarea însumată a acestora trece de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 13:57 (6677 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

28 milioane lei, prejudicii din evaziune fiscală

Peste 1700 de dosare penale economice instrumentate de Poliția ialomițeană

28 milioane lei, prejudicii din evaziune fiscală

Cu prejudicii de peste 28 milioane de lei și peste 1700 de dosare penale instrumentate de polițiști, Ialomița este județul unde evaziunea fiscală face legea. Patronii nu plătesc TVA la stat, solicită rambursări ilegale, la produsele accizabile contrabanda e în floare, iar tot mai mulți afaceriști păgubesc bugetul de stat prin diferite tertipuri economice. Și, deși situația infracțiunilor economice este dezastruoasă, în mai bine de un an de zile doar pentru singur patron procurorii și-au însușit propunerea de arestare preventivă.

În Ialomița se fură, se fură, se fură...
Evazioniștii ialomițeani atacă. Desigur, asta nu mai e demult o noutate. Prejudiciile aduse bugetului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 10:42 (8619 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Vineri, 10 iunie, la Slobozia, șeful Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, a făcut o vizită inopinată în Ialomița. Vizita a fost anunțată chiar de către el în dimineața zilei cu pricina, iar rezultatele acesteia au fost prelucrate într-o conferință de presă în care Sorin Bian a frecat regulamentar cadavrul Guvernului Boc.

Spălătorii de cadavre guvernamentale
Sînt ani buni de cînd spectacolul penibil al guvernării n-a mai trecut de sticla televizoarelor în teritoriu. Și am crezut sincer că această practică statuată cîndva de PSD a dispărut.
Asta pînă vineri, cînd șeful ANOFM, Sorin Bian, a vizitat sediul local al instituției și a dorit morțiș să susțină... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 06:37 (7707 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Din ciclul «ce face lumea cînd n-are ce face»

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Badoo este o aplicație de socializare care oferă membrilor săi posibilitatea de a identifica atît bărbați, cît și femei din zona locală sau din apropiere dornici de întîlniri, fie acestea și doar pe internet. Am testat și noi această aplicație, iar ceea ce am descoperit vă oferim în cele ce urmează.

Nelu, șoferul topmodel de pe Badoo
Îl cheamă Nelu. Are 39 de ani și este din Țăndărei. Îl găsești pe Badoo unde este în căutarea unei întîlniri cu cineva între 29 și 44 ani. Este activ pe internet și îi place să pozeze. La mare, la munte sau doar printre clădiri. Ipostaze aproape regizate ni-l înfățișează în toată splendoarea într-un șir de poze pe care singur și le-a încărcat... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2011, 11:33 (27135 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Ialomița: Viitorul Axintele a promovat în Liga a III-a

Unirea Slobozia nu mai este singura reprezentantă a județului Ialomița în al treilea eșalon al fotbalului românesc. Miercuri, 15 iunie, cu începere de la ora 17.30, campioana Ligii a IV-a, Viitorul Axintele a cîștigat de o manieră categorică barajul pentru promovarea în Liga a III-a, în meciul împotriva campioanei Buzăului, Luceafărul CA Rosetti.
Partida s-a disputat pe Stadionul «Ștefan Vrăbioru» din Ianca și a fost arbitrată de o brigadă compusă din doi brăileni și un tulcean. Elevii lui Ion Nica au pus tunurile pe poarta adversă încă din startul partidei, dar prima repriză nu a consemnat nicio modificare pe tabelă. În a doua repriză, ialomițenii nu au mai așeptat decît cîteva secunde pentru... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2011, 20:32 (12644 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Marți, 14 iunie, profesorul Gheorghe Neagu a fost pus în libertate. Decizia aparține judecătorilor Curții de Apel București, instanță căreia dascălul s-a adresat printr-un recurs.

Neagu, eliberat înainte de vreme
Într-o vineri a lunii trecute, mai exact pe data de 20 mai, un profesor era prins într-un flagrant regizat în timp ce primea șpagă de la un grup de elevi. Se întîmpla la Slobozia, la Grupul Școlar «Mihai Eminescu», unitate de învățămînt unde dascălul era încadrat pe disciplina «Educație-fizică și sport».
Flagrantul s-a produs, arestarea a fost imediată, iar scandalul în toi. Școala a fost cuprinsă de o vrie nefirească, iar acuzațiile la adresa profesorilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 20:12 (14548 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un NOBEL de la Luminița

Adjuncta Inspectoratului Școlar, agent de vînzări pe banii instituției

Un NOBEL de la Luminița

Luminița Barcari e un adjunct al Inspectoratului Școlar Ialomița discret și supus. Nu mișcă în front, nu vorbește neîntrebată, nu spune niciodată «nu» șefului. De aceea și are funcția. Și tot din aceste cauze are și timp suficient pentru a se ocupa de problemele grave ale omenirii.

Drumul spre Nobel e pavat cu bune intenții
Pe doamna Barcari am lăsat-o îngrijind de pe mailul Inspectoratul Școlar Ialomița de invitațiile la deschiderea Spitalului de la Fetești, condus cu onor de soțul dumneaei. Da, da, clădirea aceea vopsită sorcovă în culoarea partidului. Atunci am iertat-o, de dragul investiției. Numai că, după proverbul ăla care spune că pe cine nu lași să moară, nu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 16:59 (32590 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

Pomană cu lumînări administrative pentru dr Filip

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

În urmă cu mai puțin de o lună, autoritățile locale din Țăndărei au privatizat Spitalul din localitate. Consilierii locali au votat, iar SC Hospital Clinic dr Filip SRL este deținătorul de drept al unității sanitare. Un contract deficitar și condiționat de banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Asta deși Ialomița are 772 de paturi, iar redeschiderea Spitalului Orășenesc Țăndărei nu va fi posibilă decît printr-o suplimentare! Pentru toate aceste motive, invocînd o preluare abuzivă a Spitalului, un medic de familie din Ialomița intenționează să acționeze în judecată autoritățile locale din Țăndărei. Așa, de dragul spiritului civic și al datoriei morale față de Spitalul recent desființat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 09:43 (18883 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile Financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu se desființează

Vineri, 10 iunie, reprezentanții Direcției Finanțelor Publice Ialomița au anunțat desființarea începînd cu data de 1 iulie 2011 a administrațiilor financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu. Potrivit informării, societățile comerciale arondate acestor administrații se vor redistribui. Astfel, la AFP Slobozia vor trece firmele din Albești, Andrășești, Ciochina, Căzănești, Munteni Buzău, Ograda, Reviga, Sălcioara, Sărățeni, Țăndărei și Valea Ciorii. Societățile de pe raza localităților Adîncata, Balaciu, Brazii, Cocora, Colelia, Drăgoești, Dridu, Fierbinți, Grindu, Maia, Movilița, Roșiori, Sfîntu Gheorghe și Sinești vor fi arondate Administrației de la Urziceni, în timp ce la AFP Fetești vor fi... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2011, 08:52 (12265 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

De o saptămînă și mai bine, agenda publică a sistemului național de sănătate este marcată de conflictul generat de refuzul medicilor de familie de a semna noul contract cadrul cu Casa Națională de Sănătate. În cascadă și în funcție de interesele imediate sau pe termen lung, oficialii ambelor tabere reacționează, fac declarații și amenință cu blocarea sistemului. Între ciocan și nicovală, pacienții sînt obligați să tacă și să plece capul.

Sănătate pe banii medicilor de familie
Ialomița nu face nici ea excepție de la regulă. Ca peste tot în țară, reprezentanții celor două organizații locale care protejează interesele medicilor susțin refuzul de a semna contractul cadru... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2011, 09:07 (10280 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămâne arestat

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămîne arestat

La începutul săptămînii, marți, 7 iunie, judecătorii au decis asupra cererii de liberare provizorie formulată de profesorul Gheorghe Neagu. Hotărîrea magistraților a fost însă ca profesorul să rămînă arestat.
În data de 20 mai, Gheorghe Neagu, profesor de Sport la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia și antrenor al echipei de handbal feminim a Clubului Sportiv Municipal, a fost reținut. Dascălul fusese prins în flagrant în timp ce primea mită de la un grup de elevi pentru a fi promovați. Imediat, polițiștii l-au reținut, iar procurorii au decis arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Nemulțumit de decizia anchetatorilor, profesorul Gheorghe Neagu a formulat o cerere de liberare provizorie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 13:19 (9752 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

Fonduri de sute de miliarde în ultimii 10 ani

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

De aproape 10 ani, administrația județeană investește sume exorbitante în infrastructura edilitară a localităților. De la apă la drumuri și de la platforme industriale la cămine culturale, totul a fost transformat în proiect european sau național, finanțat și răsfinanțat, iar apoi contabilizat drept realizare certă a administrației locale și județene. De cele mai multe ori aceste investiții au generat doar polemici politice și atît. Mai rar, ele au depășit cadrul politic și au devenit teme publice, împinse pe agenda zilnică de campanii mediatice mai mult sau mai puțin eficiente. Și, cu totul și cu totul accidental, aceleași proiecte au generat mai bine public pentru contribuabilii în numele cărora... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 12:40 (11693 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

Timp de 4 zile Slobozia a uitat de criză, a uitat de autorități, a uitat de apă și a serbat. A serbat regește, așa cum a învățat-o Ionașcu în ultimii 2 ani, și barbar, așa cum au obișnuit-o autoritățile din toate timpurile și guvernările de mai înainte. A serbat cu mici, bere, comedii și pișoare improvizate în parc. A serbat evenimente cu oficiali plicticoși la tăieri de panglici inaugurale. A serbat tradițional la festivalul Internațional de folclor Floare de pe Bărăgan. Și s-a dus duminică la culcare convinsă că și mîine e o zi. E drept, mai săracă cu 1,5 miliarde de lei vechi, dar ce mai contează banii și orientarea primarului cînd o viață are slobozeanul și pe aia e obligat să o trăiască aici... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:13 (7948 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Naționalele de bikini la Slobozia

Naționalele de bikini la Slobozia

Sîmbătă și dumincă, la Slobozia, s-a desfășurat într-un cvasianonimat regretabil primul campionat național de bikini. Evenimentul a reunit pe scena Casei de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, pe lîngă aspirantele la acest insolit trofeu, zeci de sportivi dedicați trup și suflet (dar mai ales trup!) culturismului, bodyfitness-ului și bodybuilding-ului. Am fost acolo pentru dumneavoastră, în căutarea primei campioane de bikini din istoria României.

Dorin și Iosua
De-afară, Casa de Cultură pare la fel de părăsită ca de obicei. Înăuntru însă e cald și bine pentru sport. Rîndurile din față sînt ocupate toate, iar pe scenă, sub două reflectoare cam chioare, un tînăr în slip... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:03 (14052 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Evoluții bune pentru sabrerii slobozeni la Cupa Ialomiței

Scrimă

Evoluții bune pentru sabrerii slobozeni la Cupa Ialomiței

După ce a găzduit handbal, K1 sau tenis de masă, Sala Sporturilor din Slobozia a fost în zilele de 4 și 5 iunie locația unde s-a derulat Cupa Ialomiței la sabie. Participarea a fost una internațională, pe lîngă sabrerii români evoluînd și sportivi din Bulgaria și Republica Moldova. Din păcate, grecii și turcii nu au mai putut onora invitația. Slobozia a obținut și la această competiție rezultate bune. La individual feminin, Loredana Dima a luat locul I, iar la masculin, Mihai Cruțu și Mădălin Bucur s-au clasat la egalitate pe locul 3. În concursul pe echipe, CSM Slobozia a obținut locul I la masculin și locul III la feminin. Municipiul reședință de județ va organiza și în perioada 11-12 iunie... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:47 (11529 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

S-a tras cortina peste divizia județeană

Fotbal Liga a IV-a

S-a tras cortina peste divizia județeană

Vacanța de vară a venit în sfîrșit pentru fotbaliștii din Liga lui Basarab. Sîmbătă, 4 iunie, a avut loc ultima etapă a ediției 2010-2011. Meciul dintre Amara și Axintele ar fi trebuit să fie capul de afiș al acestei runde. Cele două formații au mers în tandem în fruntea clasamentului, multă vreme, însă apoi pentru amăreni au apărut sincopele care i-au îndepărtat de mult rîvnitul loc la barajul pentru Liga a III-a. Așadar, ceea ce în iarnă mulți așteptau să fie meciul sezonului, derby-ul care să decidă campioana, s-a transformat într-o confruntare anostă, încheiată cu scor alb. Viitorul Axintele cîștigă titlul la pas, absolut meritat, performanță pe care o anunțau încă din finalul sezonului precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:45 (8662 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Cupa Bias n-a fost cu noroc pentru slobozeni

Pe 4 iunie, la Slobozia, a debutat Cupa Bias, turneu organizat de Clubul Sportiv Școlar din orașul reședință de județ. Contrar așteptărilor, micii sportivi slobozeni n-au mai reușit să acceadă în fazele superioare ale competiției. «Să nu uităm că toți copiii de la secția de tenis a CSS Slobozia sînt acum în primul an la categoria lor de vîrstă. Unii dintre ei au avut și așa rezultate foarte bune în acest an, dar se pare că la turneul din acest week-end, oboseala și pe alocuri lipsa de inspirație și-au spus cuvîntul» a declarat profesorul Ion Savu.
Nici Radu Popa, la 14 ani, nici Cristian Andreescu sau Bogdan Corbea la 12 ani nu au reușit să iasă în evidență. Singurul care va juca o finală este... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:44 (7608 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal Liga a III-a

Unirea a terminat cu o victorie

Unirea Slobozia a obținut în acest sezon cea mai bună clasare din ultimii 19 ani. Pare o glumă avînd în vedere ratarea promovării, dar locul II în Liga a III-a este o poziție care n-a mai fost demult la îndemîna fotbaliștilor slobozeni, chit că s-au numit Unirea, ASA, Abatorul sau Ambianța.

3-1 la Tunari
Cu puțină șansă, sezonul 2010-2011 s-ar fi putut termina cu Unirea în trenul pentru Liga a II-a. 21 de victorii, patru egaluri și doar 3 înfrîngeri (toate în deplasare) este un bilanț la care puțini ar fi sperat la startul campionatului. Din păcate, n-a fost de ajuns pentru a ocupa fotoliul de lider. Chiar dacă pe teren au fost egalii adversarilor de la Mangalia în ambele... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:42 (8170 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

PS Vincențiu, lăsat fără terenul din jurul Catedralei

Consiliul Local Slobozia se revoltă și respinge propunerea Episcopiei

PS Vincențiu, lăsat fără terenul din jurul Catedralei

Credincios preceptului biblic «cere și ți se va da», Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor a solicitat Consiliului Local Slobozia 6000 de mp din jurul Catedralei. Demersul reprezintă primul pas în lungul drum al instituției către dreptul de proprietate privată asupra terenului din jurul acestui edificiu proțăpit în mijlocul unui parc în care s-au investit pînă acum 1 milion de lei. În mod surprinzător însă, Consiliul Local s-a revoltat și a respins cu majoritate de voturi aprobarea acestui proiect. O victorie mare pentru autorități, un eșec neglijabil pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor.

Cine cere, nu piere...
Dar nici nume bun nu are! Aflat... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 10:08 (10315 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

«Toți la grădiniță, toți în clasa I», program pentru copiii comunităților defavorizate

«Toți la grădiniță, toți în clasa I», program pentru copiii comunităților defavorizate

Ialomița are comunități defavorizate, cu copii lipsiți de orice perspective și familii mult prea sărace pentru a-i susține financiar la școală. Una dintre localitățile unde școlile sînt, de regulă, lux pentru unii copii este Țăndărei, oraș cu populație rromă semnficativă. Aici, dacă nu posibilitățile financiare îngrădesc dreptul copiilor la școală, mentalitățile, dar mai ales obiceiurile specifice, fac de cele mai multe ori regulile.
Combaterea abandonului școlar în rîndul copiilor, acolo unde acesta există nu mai este demult o noutate. Mai nou, profesorii și reprezentanții comunițăților de rromi se luptă cu înscrierea copiilor la o formă de educație școlară. O luptă grea, susținută doar de... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2011, 13:22 (11011 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4059 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2848 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3654 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2872 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2057 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5522 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3425 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4769 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3454 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4561 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2536 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2591 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...