Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Vineri, 10 iunie, la Slobozia, șeful Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, a făcut o vizită inopinată în Ialomița. Vizita a fost anunțată chiar de către el în dimineața zilei cu pricina, iar rezultatele acesteia au fost prelucrate într-o conferință de presă în care Sorin Bian a frecat regulamentar cadavrul Guvernului Boc.

Spălătorii de cadavre guvernamentale
Sînt ani buni de cînd spectacolul penibil al guvernării n-a mai trecut de sticla televizoarelor în teritoriu. Și am crezut sincer că această practică statuată cîndva de PSD a dispărut.
Asta pînă vineri, cînd șeful ANOFM, Sorin Bian, a vizitat sediul local al instituției și a dorit morțiș să susțină... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 06:37 (7707 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Din ciclul «ce face lumea cînd n-are ce face»

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Badoo este o aplicație de socializare care oferă membrilor săi posibilitatea de a identifica atît bărbați, cît și femei din zona locală sau din apropiere dornici de întîlniri, fie acestea și doar pe internet. Am testat și noi această aplicație, iar ceea ce am descoperit vă oferim în cele ce urmează.

Nelu, șoferul topmodel de pe Badoo
Îl cheamă Nelu. Are 39 de ani și este din Țăndărei. Îl găsești pe Badoo unde este în căutarea unei întîlniri cu cineva între 29 și 44 ani. Este activ pe internet și îi place să pozeze. La mare, la munte sau doar printre clădiri. Ipostaze aproape regizate ni-l înfățișează în toată splendoarea într-un șir de poze pe care singur și le-a încărcat... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2011, 11:33 (27133 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Ialomița: Viitorul Axintele a promovat în Liga a III-a

Unirea Slobozia nu mai este singura reprezentantă a județului Ialomița în al treilea eșalon al fotbalului românesc. Miercuri, 15 iunie, cu începere de la ora 17.30, campioana Ligii a IV-a, Viitorul Axintele a cîștigat de o manieră categorică barajul pentru promovarea în Liga a III-a, în meciul împotriva campioanei Buzăului, Luceafărul CA Rosetti.
Partida s-a disputat pe Stadionul «Ștefan Vrăbioru» din Ianca și a fost arbitrată de o brigadă compusă din doi brăileni și un tulcean. Elevii lui Ion Nica au pus tunurile pe poarta adversă încă din startul partidei, dar prima repriză nu a consemnat nicio modificare pe tabelă. În a doua repriză, ialomițenii nu au mai așeptat decît cîteva secunde pentru... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2011, 20:32 (12644 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Marți, 14 iunie, profesorul Gheorghe Neagu a fost pus în libertate. Decizia aparține judecătorilor Curții de Apel București, instanță căreia dascălul s-a adresat printr-un recurs.

Neagu, eliberat înainte de vreme
Într-o vineri a lunii trecute, mai exact pe data de 20 mai, un profesor era prins într-un flagrant regizat în timp ce primea șpagă de la un grup de elevi. Se întîmpla la Slobozia, la Grupul Școlar «Mihai Eminescu», unitate de învățămînt unde dascălul era încadrat pe disciplina «Educație-fizică și sport».
Flagrantul s-a produs, arestarea a fost imediată, iar scandalul în toi. Școala a fost cuprinsă de o vrie nefirească, iar acuzațiile la adresa profesorilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 20:12 (14546 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un NOBEL de la Luminița

Adjuncta Inspectoratului Școlar, agent de vînzări pe banii instituției

Un NOBEL de la Luminița

Luminița Barcari e un adjunct al Inspectoratului Școlar Ialomița discret și supus. Nu mișcă în front, nu vorbește neîntrebată, nu spune niciodată «nu» șefului. De aceea și are funcția. Și tot din aceste cauze are și timp suficient pentru a se ocupa de problemele grave ale omenirii.

Drumul spre Nobel e pavat cu bune intenții
Pe doamna Barcari am lăsat-o îngrijind de pe mailul Inspectoratul Școlar Ialomița de invitațiile la deschiderea Spitalului de la Fetești, condus cu onor de soțul dumneaei. Da, da, clădirea aceea vopsită sorcovă în culoarea partidului. Atunci am iertat-o, de dragul investiției. Numai că, după proverbul ăla care spune că pe cine nu lași să moară, nu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 16:59 (32588 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

Pomană cu lumînări administrative pentru dr Filip

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

În urmă cu mai puțin de o lună, autoritățile locale din Țăndărei au privatizat Spitalul din localitate. Consilierii locali au votat, iar SC Hospital Clinic dr Filip SRL este deținătorul de drept al unității sanitare. Un contract deficitar și condiționat de banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Asta deși Ialomița are 772 de paturi, iar redeschiderea Spitalului Orășenesc Țăndărei nu va fi posibilă decît printr-o suplimentare! Pentru toate aceste motive, invocînd o preluare abuzivă a Spitalului, un medic de familie din Ialomița intenționează să acționeze în judecată autoritățile locale din Țăndărei. Așa, de dragul spiritului civic și al datoriei morale față de Spitalul recent desființat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 09:43 (18877 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile Financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu se desființează

Vineri, 10 iunie, reprezentanții Direcției Finanțelor Publice Ialomița au anunțat desființarea începînd cu data de 1 iulie 2011 a administrațiilor financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu. Potrivit informării, societățile comerciale arondate acestor administrații se vor redistribui. Astfel, la AFP Slobozia vor trece firmele din Albești, Andrășești, Ciochina, Căzănești, Munteni Buzău, Ograda, Reviga, Sălcioara, Sărățeni, Țăndărei și Valea Ciorii. Societățile de pe raza localităților Adîncata, Balaciu, Brazii, Cocora, Colelia, Drăgoești, Dridu, Fierbinți, Grindu, Maia, Movilița, Roșiori, Sfîntu Gheorghe și Sinești vor fi arondate Administrației de la Urziceni, în timp ce la AFP Fetești vor fi... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2011, 08:52 (12260 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

De o saptămînă și mai bine, agenda publică a sistemului național de sănătate este marcată de conflictul generat de refuzul medicilor de familie de a semna noul contract cadrul cu Casa Națională de Sănătate. În cascadă și în funcție de interesele imediate sau pe termen lung, oficialii ambelor tabere reacționează, fac declarații și amenință cu blocarea sistemului. Între ciocan și nicovală, pacienții sînt obligați să tacă și să plece capul.

Sănătate pe banii medicilor de familie
Ialomița nu face nici ea excepție de la regulă. Ca peste tot în țară, reprezentanții celor două organizații locale care protejează interesele medicilor susțin refuzul de a semna contractul cadru... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2011, 09:07 (10279 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămâne arestat

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămîne arestat

La începutul săptămînii, marți, 7 iunie, judecătorii au decis asupra cererii de liberare provizorie formulată de profesorul Gheorghe Neagu. Hotărîrea magistraților a fost însă ca profesorul să rămînă arestat.
În data de 20 mai, Gheorghe Neagu, profesor de Sport la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia și antrenor al echipei de handbal feminim a Clubului Sportiv Municipal, a fost reținut. Dascălul fusese prins în flagrant în timp ce primea mită de la un grup de elevi pentru a fi promovați. Imediat, polițiștii l-au reținut, iar procurorii au decis arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Nemulțumit de decizia anchetatorilor, profesorul Gheorghe Neagu a formulat o cerere de liberare provizorie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 13:19 (9726 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

Fonduri de sute de miliarde în ultimii 10 ani

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

De aproape 10 ani, administrația județeană investește sume exorbitante în infrastructura edilitară a localităților. De la apă la drumuri și de la platforme industriale la cămine culturale, totul a fost transformat în proiect european sau național, finanțat și răsfinanțat, iar apoi contabilizat drept realizare certă a administrației locale și județene. De cele mai multe ori aceste investiții au generat doar polemici politice și atît. Mai rar, ele au depășit cadrul politic și au devenit teme publice, împinse pe agenda zilnică de campanii mediatice mai mult sau mai puțin eficiente. Și, cu totul și cu totul accidental, aceleași proiecte au generat mai bine public pentru contribuabilii în numele cărora... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 12:40 (11692 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

Timp de 4 zile Slobozia a uitat de criză, a uitat de autorități, a uitat de apă și a serbat. A serbat regește, așa cum a învățat-o Ionașcu în ultimii 2 ani, și barbar, așa cum au obișnuit-o autoritățile din toate timpurile și guvernările de mai înainte. A serbat cu mici, bere, comedii și pișoare improvizate în parc. A serbat evenimente cu oficiali plicticoși la tăieri de panglici inaugurale. A serbat tradițional la festivalul Internațional de folclor Floare de pe Bărăgan. Și s-a dus duminică la culcare convinsă că și mîine e o zi. E drept, mai săracă cu 1,5 miliarde de lei vechi, dar ce mai contează banii și orientarea primarului cînd o viață are slobozeanul și pe aia e obligat să o trăiască aici... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:13 (7948 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Naționalele de bikini la Slobozia

Naționalele de bikini la Slobozia

Sîmbătă și dumincă, la Slobozia, s-a desfășurat într-un cvasianonimat regretabil primul campionat național de bikini. Evenimentul a reunit pe scena Casei de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, pe lîngă aspirantele la acest insolit trofeu, zeci de sportivi dedicați trup și suflet (dar mai ales trup!) culturismului, bodyfitness-ului și bodybuilding-ului. Am fost acolo pentru dumneavoastră, în căutarea primei campioane de bikini din istoria României.

Dorin și Iosua
De-afară, Casa de Cultură pare la fel de părăsită ca de obicei. Înăuntru însă e cald și bine pentru sport. Rîndurile din față sînt ocupate toate, iar pe scenă, sub două reflectoare cam chioare, un tînăr în slip... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:03 (14052 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Evoluții bune pentru sabrerii slobozeni la Cupa Ialomiței

Scrimă

Evoluții bune pentru sabrerii slobozeni la Cupa Ialomiței

După ce a găzduit handbal, K1 sau tenis de masă, Sala Sporturilor din Slobozia a fost în zilele de 4 și 5 iunie locația unde s-a derulat Cupa Ialomiței la sabie. Participarea a fost una internațională, pe lîngă sabrerii români evoluînd și sportivi din Bulgaria și Republica Moldova. Din păcate, grecii și turcii nu au mai putut onora invitația. Slobozia a obținut și la această competiție rezultate bune. La individual feminin, Loredana Dima a luat locul I, iar la masculin, Mihai Cruțu și Mădălin Bucur s-au clasat la egalitate pe locul 3. În concursul pe echipe, CSM Slobozia a obținut locul I la masculin și locul III la feminin. Municipiul reședință de județ va organiza și în perioada 11-12 iunie... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:47 (11528 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

S-a tras cortina peste divizia județeană

Fotbal Liga a IV-a

S-a tras cortina peste divizia județeană

Vacanța de vară a venit în sfîrșit pentru fotbaliștii din Liga lui Basarab. Sîmbătă, 4 iunie, a avut loc ultima etapă a ediției 2010-2011. Meciul dintre Amara și Axintele ar fi trebuit să fie capul de afiș al acestei runde. Cele două formații au mers în tandem în fruntea clasamentului, multă vreme, însă apoi pentru amăreni au apărut sincopele care i-au îndepărtat de mult rîvnitul loc la barajul pentru Liga a III-a. Așadar, ceea ce în iarnă mulți așteptau să fie meciul sezonului, derby-ul care să decidă campioana, s-a transformat într-o confruntare anostă, încheiată cu scor alb. Viitorul Axintele cîștigă titlul la pas, absolut meritat, performanță pe care o anunțau încă din finalul sezonului precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:45 (8662 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Cupa Bias n-a fost cu noroc pentru slobozeni

Pe 4 iunie, la Slobozia, a debutat Cupa Bias, turneu organizat de Clubul Sportiv Școlar din orașul reședință de județ. Contrar așteptărilor, micii sportivi slobozeni n-au mai reușit să acceadă în fazele superioare ale competiției. «Să nu uităm că toți copiii de la secția de tenis a CSS Slobozia sînt acum în primul an la categoria lor de vîrstă. Unii dintre ei au avut și așa rezultate foarte bune în acest an, dar se pare că la turneul din acest week-end, oboseala și pe alocuri lipsa de inspirație și-au spus cuvîntul» a declarat profesorul Ion Savu.
Nici Radu Popa, la 14 ani, nici Cristian Andreescu sau Bogdan Corbea la 12 ani nu au reușit să iasă în evidență. Singurul care va juca o finală este... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:44 (7608 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a

Unirea a terminat cu o victorie

Unirea Slobozia a obținut în acest sezon cea mai bună clasare din ultimii 19 ani. Pare o glumă avînd în vedere ratarea promovării, dar locul II în Liga a III-a este o poziție care n-a mai fost demult la îndemîna fotbaliștilor slobozeni, chit că s-au numit Unirea, ASA, Abatorul sau Ambianța.

3-1 la Tunari
Cu puțină șansă, sezonul 2010-2011 s-ar fi putut termina cu Unirea în trenul pentru Liga a II-a. 21 de victorii, patru egaluri și doar 3 înfrîngeri (toate în deplasare) este un bilanț la care puțini ar fi sperat la startul campionatului. Din păcate, n-a fost de ajuns pentru a ocupa fotoliul de lider. Chiar dacă pe teren au fost egalii adversarilor de la Mangalia în ambele... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:42 (8169 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

PS Vincențiu, lăsat fără terenul din jurul Catedralei

Consiliul Local Slobozia se revoltă și respinge propunerea Episcopiei

PS Vincențiu, lăsat fără terenul din jurul Catedralei

Credincios preceptului biblic «cere și ți se va da», Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor a solicitat Consiliului Local Slobozia 6000 de mp din jurul Catedralei. Demersul reprezintă primul pas în lungul drum al instituției către dreptul de proprietate privată asupra terenului din jurul acestui edificiu proțăpit în mijlocul unui parc în care s-au investit pînă acum 1 milion de lei. În mod surprinzător însă, Consiliul Local s-a revoltat și a respins cu majoritate de voturi aprobarea acestui proiect. O victorie mare pentru autorități, un eșec neglijabil pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor.

Cine cere, nu piere...
Dar nici nume bun nu are! Aflat... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 10:08 (10313 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

«Toți la grădiniță, toți în clasa I», program pentru copiii comunităților defavorizate

«Toți la grădiniță, toți în clasa I», program pentru copiii comunităților defavorizate

Ialomița are comunități defavorizate, cu copii lipsiți de orice perspective și familii mult prea sărace pentru a-i susține financiar la școală. Una dintre localitățile unde școlile sînt, de regulă, lux pentru unii copii este Țăndărei, oraș cu populație rromă semnficativă. Aici, dacă nu posibilitățile financiare îngrădesc dreptul copiilor la școală, mentalitățile, dar mai ales obiceiurile specifice, fac de cele mai multe ori regulile.
Combaterea abandonului școlar în rîndul copiilor, acolo unde acesta există nu mai este demult o noutate. Mai nou, profesorii și reprezentanții comunițăților de rromi se luptă cu înscrierea copiilor la o formă de educație școlară. O luptă grea, susținută doar de... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2011, 13:22 (11009 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Primarul Ionașcu falsifică procesele-verbale de ședință

Slobozia: Primarul Ionașcu falsifică procesele-verbale de ședință

Nu putem trece peste ședința Consiliului Local din 26 mai înainte de a consemna încă o stare de fapt alarmantă: primarul Gabi Ionașcu falsifică procesele-verbale ale ședințelor de consiliu local. Afirmația este o concluzie logică a schimbului de replici surprins în cadrul ședinței de joi, dintre primarul Gabi Ionașcu și consilierul Radu Paros. Obiectul acestui schimb de replici îl constituie procesul-verbal al ședinței din 9 mai, dată la care primarul Gabi Ionașcu a făcut declarații incriminatorii la adresa conducerii SC Urban.
Deși nu a fost făcut public nici pînă la acest moment, se pare că documentul omite declarațiile făcute atunci de către primarul Gabi Ionașcu. «Aș vrea să-mi puneți și... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2011, 06:33 (10039 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Ionașcu face (și) lucruri bune

Ionașcu face (și) lucruri bune

De mai bine de o lună, cu bani puțini și resurse umane limitate, Slobozia se schimbă. Spațiile verzi sînt îngrijite, aleile parcurilor sînt curățate, băncile sînt vopsite, arbuștii ornamentali sînt tunși... Asta ne determină să apreciem, fără teama de a greși prea mult, că primarul Gabi Ionașcu reușește să facă (și) lucruri bune. De aceea ne-am hotărît să mediatizăm acest efort administrativ lăudabil, al unui primar obișnuit să fie criticat pentru inițiative costisitoare și fără finalitate. Și chiar dacă nu se face primăvară cu o floare, e bine de știut că ea există!

Victor Popa, omul lui Ionașcu
Victor Popa cosește mecanizat de trei ani de zile. Este angajat al DAD... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2011, 10:34 (6702 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
224 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11233 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9092 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13875 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12676 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12170 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5012 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...