Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

«Sărbătorile Sloboziei», ediția de colecție

Timp de 4 zile Slobozia a uitat de criză, a uitat de autorități, a uitat de apă și a serbat. A serbat regește, așa cum a învățat-o Ionașcu în ultimii 2 ani, și barbar, așa cum au obișnuit-o autoritățile din toate timpurile și guvernările de mai înainte. A serbat cu mici, bere, comedii și pișoare improvizate în parc. A serbat evenimente cu oficiali plicticoși la tăieri de panglici inaugurale. A serbat tradițional la festivalul Internațional de folclor Floare de pe Bărăgan. Și s-a dus duminică la culcare convinsă că și mîine e o zi. E drept, mai săracă cu 1,5 miliarde de lei vechi, dar ce mai contează banii și orientarea primarului cînd o viață are slobozeanul și pe aia e obligat să o trăiască aici... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:13 (7946 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

Naționalele de bikini la Slobozia

Naționalele de bikini la Slobozia

Sîmbătă și dumincă, la Slobozia, s-a desfășurat într-un cvasianonimat regretabil primul campionat național de bikini. Evenimentul a reunit pe scena Casei de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, pe lîngă aspirantele la acest insolit trofeu, zeci de sportivi dedicați trup și suflet (dar mai ales trup!) culturismului, bodyfitness-ului și bodybuilding-ului. Am fost acolo pentru dumneavoastră, în căutarea primei campioane de bikini din istoria României.

Dorin și Iosua
De-afară, Casa de Cultură pare la fel de părăsită ca de obicei. Înăuntru însă e cald și bine pentru sport. Rîndurile din față sînt ocupate toate, iar pe scenă, sub două reflectoare cam chioare, un tînăr în slip... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2011, 16:03 (14050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Evoluții bune pentru sabrerii slobozeni la Cupa Ialomiței

Scrimă

Evoluții bune pentru sabrerii slobozeni la Cupa Ialomiței

După ce a găzduit handbal, K1 sau tenis de masă, Sala Sporturilor din Slobozia a fost în zilele de 4 și 5 iunie locația unde s-a derulat Cupa Ialomiței la sabie. Participarea a fost una internațională, pe lîngă sabrerii români evoluînd și sportivi din Bulgaria și Republica Moldova. Din păcate, grecii și turcii nu au mai putut onora invitația. Slobozia a obținut și la această competiție rezultate bune. La individual feminin, Loredana Dima a luat locul I, iar la masculin, Mihai Cruțu și Mădălin Bucur s-au clasat la egalitate pe locul 3. În concursul pe echipe, CSM Slobozia a obținut locul I la masculin și locul III la feminin. Municipiul reședință de județ va organiza și în perioada 11-12 iunie... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:47 (11528 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

S-a tras cortina peste divizia județeană

Fotbal Liga a IV-a

S-a tras cortina peste divizia județeană

Vacanța de vară a venit în sfîrșit pentru fotbaliștii din Liga lui Basarab. Sîmbătă, 4 iunie, a avut loc ultima etapă a ediției 2010-2011. Meciul dintre Amara și Axintele ar fi trebuit să fie capul de afiș al acestei runde. Cele două formații au mers în tandem în fruntea clasamentului, multă vreme, însă apoi pentru amăreni au apărut sincopele care i-au îndepărtat de mult rîvnitul loc la barajul pentru Liga a III-a. Așadar, ceea ce în iarnă mulți așteptau să fie meciul sezonului, derby-ul care să decidă campioana, s-a transformat într-o confruntare anostă, încheiată cu scor alb. Viitorul Axintele cîștigă titlul la pas, absolut meritat, performanță pe care o anunțau încă din finalul sezonului precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:45 (8661 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Cupa Bias n-a fost cu noroc pentru slobozeni

Pe 4 iunie, la Slobozia, a debutat Cupa Bias, turneu organizat de Clubul Sportiv Școlar din orașul reședință de județ. Contrar așteptărilor, micii sportivi slobozeni n-au mai reușit să acceadă în fazele superioare ale competiției. «Să nu uităm că toți copiii de la secția de tenis a CSS Slobozia sînt acum în primul an la categoria lor de vîrstă. Unii dintre ei au avut și așa rezultate foarte bune în acest an, dar se pare că la turneul din acest week-end, oboseala și pe alocuri lipsa de inspirație și-au spus cuvîntul» a declarat profesorul Ion Savu.
Nici Radu Popa, la 14 ani, nici Cristian Andreescu sau Bogdan Corbea la 12 ani nu au reușit să iasă în evidență. Singurul care va juca o finală este... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:44 (7608 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a

Unirea a terminat cu o victorie

Unirea Slobozia a obținut în acest sezon cea mai bună clasare din ultimii 19 ani. Pare o glumă avînd în vedere ratarea promovării, dar locul II în Liga a III-a este o poziție care n-a mai fost demult la îndemîna fotbaliștilor slobozeni, chit că s-au numit Unirea, ASA, Abatorul sau Ambianța.

3-1 la Tunari
Cu puțină șansă, sezonul 2010-2011 s-ar fi putut termina cu Unirea în trenul pentru Liga a II-a. 21 de victorii, patru egaluri și doar 3 înfrîngeri (toate în deplasare) este un bilanț la care puțini ar fi sperat la startul campionatului. Din păcate, n-a fost de ajuns pentru a ocupa fotoliul de lider. Chiar dacă pe teren au fost egalii adversarilor de la Mangalia în ambele... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 18:42 (8168 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu, lăsat fără terenul din jurul Catedralei

Consiliul Local Slobozia se revoltă și respinge propunerea Episcopiei

PS Vincențiu, lăsat fără terenul din jurul Catedralei

Credincios preceptului biblic «cere și ți se va da», Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor a solicitat Consiliului Local Slobozia 6000 de mp din jurul Catedralei. Demersul reprezintă primul pas în lungul drum al instituției către dreptul de proprietate privată asupra terenului din jurul acestui edificiu proțăpit în mijlocul unui parc în care s-au investit pînă acum 1 milion de lei. În mod surprinzător însă, Consiliul Local s-a revoltat și a respins cu majoritate de voturi aprobarea acestui proiect. O victorie mare pentru autorități, un eșec neglijabil pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor.

Cine cere, nu piere...
Dar nici nume bun nu are! Aflat... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2011, 10:08 (10311 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

«Toți la grădiniță, toți în clasa I», program pentru copiii comunităților defavorizate

«Toți la grădiniță, toți în clasa I», program pentru copiii comunităților defavorizate

Ialomița are comunități defavorizate, cu copii lipsiți de orice perspective și familii mult prea sărace pentru a-i susține financiar la școală. Una dintre localitățile unde școlile sînt, de regulă, lux pentru unii copii este Țăndărei, oraș cu populație rromă semnficativă. Aici, dacă nu posibilitățile financiare îngrădesc dreptul copiilor la școală, mentalitățile, dar mai ales obiceiurile specifice, fac de cele mai multe ori regulile.
Combaterea abandonului școlar în rîndul copiilor, acolo unde acesta există nu mai este demult o noutate. Mai nou, profesorii și reprezentanții comunițăților de rromi se luptă cu înscrierea copiilor la o formă de educație școlară. O luptă grea, susținută doar de... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2011, 13:22 (11001 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Primarul Ionașcu falsifică procesele-verbale de ședință

Slobozia: Primarul Ionașcu falsifică procesele-verbale de ședință

Nu putem trece peste ședința Consiliului Local din 26 mai înainte de a consemna încă o stare de fapt alarmantă: primarul Gabi Ionașcu falsifică procesele-verbale ale ședințelor de consiliu local. Afirmația este o concluzie logică a schimbului de replici surprins în cadrul ședinței de joi, dintre primarul Gabi Ionașcu și consilierul Radu Paros. Obiectul acestui schimb de replici îl constituie procesul-verbal al ședinței din 9 mai, dată la care primarul Gabi Ionașcu a făcut declarații incriminatorii la adresa conducerii SC Urban.
Deși nu a fost făcut public nici pînă la acest moment, se pare că documentul omite declarațiile făcute atunci de către primarul Gabi Ionașcu. «Aș vrea să-mi puneți și... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2011, 06:33 (10037 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ionașcu face (și) lucruri bune

Ionașcu face (și) lucruri bune

De mai bine de o lună, cu bani puțini și resurse umane limitate, Slobozia se schimbă. Spațiile verzi sînt îngrijite, aleile parcurilor sînt curățate, băncile sînt vopsite, arbuștii ornamentali sînt tunși... Asta ne determină să apreciem, fără teama de a greși prea mult, că primarul Gabi Ionașcu reușește să facă (și) lucruri bune. De aceea ne-am hotărît să mediatizăm acest efort administrativ lăudabil, al unui primar obișnuit să fie criticat pentru inițiative costisitoare și fără finalitate. Și chiar dacă nu se face primăvară cu o floare, e bine de știut că ea există!

Victor Popa, omul lui Ionașcu
Victor Popa cosește mecanizat de trei ani de zile. Este angajat al DAD... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2011, 10:34 (6702 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Mircea Dinescu și «Poezia pe sticlă»

Slobozia: Mircea Dinescu și «Poezia pe sticlă»

Poetul Mircea Dinescu va reveni la Slobozia joi, 9 iunie 2011, în cadrul turneului național de promovare a proiectului «Poezia pe sticlă». Proiectul vizează producția literară, cea artistică cît și producția... viti-vinicolă, Mircea Dinescu incluzînd în cadrul turneului și orașul natal, Slobozia. Așadar, joi, 9 iunie, de la orele 17.00, la sediul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» din Slobozia, Mircea Dinescu se va reîntîlni cu slobozenii, poetul urmînd să-și lanseze și volumul de poezii «Femeile din secolul trecut». Volumul este editat de Fundația pentru Poezie în anul 2010, grafica purtînd semnătura celebrului Dan Erceanu. Împreună cu volumul de poezii, Mircea Dinescu va lansa la Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2011, 09:46 (9269 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Agentul Fulgerică violează limba română

Amendă cu perversiuni gramaticale

Agentul Fulgerică violează limba română

Doamne, mare e grădina Ta! Dar și mai mare este cea a Poliției Locale Slobozia, acolo unde și-a facut cuib și adăpost agentul Fulgerică. Adică un polițist local despre care nimeni n-ar fi auzit o iotă dacă acesta nu s-ar fi vitejit să amendeze șoferul unui autoturism parcat neregulamentar în stația de maxi-taxi de la MB-uri. Așa a rezultat fapta reprobabilă despre care amintim încă din titlu și pe care vi-o vom expune, in extenso, în rîndurile următoare.

Vina recunoscută e pe jumătate iertată
Înainte de a vă prezenta filmul violului sîntem datori cu o precizare absolut necesară. Șoferul autoturismului parcat neregulamentar își recunoaște vina și a plătit amenda fără... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2011, 15:46 (14198 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnologie de 1,7 milioane de euro pentru tratarea apei la Slobozia

Nu există amatori pentru potabilizarea apei din sursa subterană

Tehnologie de 1,7 milioane de euro pentru tratarea apei la Slobozia

Nota de plată a guvernării Ionașcu a mai crescut cu 1 milion de euro. În cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de joi, 26 mai, executivul slobozean a aprobat cu o majoritate zdrobitoate propunerea primarului Gabi Ionașcu de majorare cu 1 milion de euro a cheltuielilor pentru finalizarea stației de tratare a apei. Propunerea vine după ce administrația locală a organizat trei licitații pentru demararea acestei investiții. Conform declarațiilor oficialilor locali, acestea au eșuat din cauza alocărilor bugetare insuficiente. Pentru întîrzieri însă, nu există
explicații oficiale.

Mintea de pe urmă a primarului Ionașcu
Joi, 26 mai, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2011, 07:04 (10884 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Toți slobozenii au atins sferturile la Naționale

Așa cum v-am informat în numărul precedent, săptămîna trecută au avut loc Campionatele Naționale de Tenis de Cîmp categoria 14 ani. Din cei trei slobozeni prezenți la competiție, cel mai bun rezultat la simplu l-a obținut Sorin Iordache, de la Tenis Con. Acesta și-a atins obiectivul, trecînd de primele 3 tururi și oprindu-se în sferturi, unde a fost stopat de constănțeanul Sergiu Bucur. «Cel mai bun meci al lui Sorin a fost în turul 3, cînd l-a bătut pe sătmăreanul Daniel Cosma. Nivelul atins la această competiție este unul foarte bun. Acum rămîne să ne pregătim pentru anul viitor, cînd țintim titlul național pentru că, să nu uităm, Sorin este numărul 1 la anul lui de naștere» ne-a declarat tatăl... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 19:11 (7639 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja iese din nou în față

Etapa a 29-a din Liga a IV-a a fost una cuminte. Sau mai degrabă ar fi fost dacă cei de la Recolta Gheorghe Doja nu făceau boroboațe la Axintele. Mai exact, dojenii au venit acasă la lider cu un efectiv de doar 8 jucători. Pînă să se așeze în ghete, doi dintre ei s-au accidentat. Cum raportul de forțe din teren a devenit 11 la 6, arbitrul a fost nevoit să fluiere finalul în minutul 26, cînd scorul era deja 6-0 pentru Axintele. «Cei de la Doja nu pot fi sancționați. Regulamentul spune că la seniori, dacă o echipă aliniază minim 7 jucători, arbitrul trebuie să dea startul meciului» a lămurit problema șeful AJF Ialomița, Mihai Basarab. Recolta Gheorghe Doja a surprins în acest campionat prin evoluțiile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 14:57 (12606 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Gabriela Petre: «Sunt un soldat disciplinat! Partidul m-a vrut mai sus și eu m-am supus!»

Gabriela Petre: «Sînt un soldat disciplinat! Partidul m-a vrut mai sus și eu m-am supus!»

Avocatul Gabriela Petre, consilier local al municipiului Slobozia și-a consumat joi, 27 mai, ultima prestație în cadrul executivului slobozean. Consilierul PD-L a devenit consilier județean. Decizia, una strict politică, survine în urma scandalului public al avocatului cu consilierul local și coleg de partid Paros Radu.
La începutul anului, consilierii locali Gabriela Petre și Paros Radu au izbucnit într-un scandal public ce a făcut deliciul slobozenilor preț de cîteva săptămîni. Paros a acuzat-o pe Gabriela Petre despre faptul că nu ar mai reprezenta interesele partidului în Consiliul Local Slobozia, motivîndu-și declarațiile prin existența unui contract de asistență juridică pe care avocatul... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 11:08 (15498 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Muzeele lumii vin la Slobozia în septembrie

Consiliul Județean a aprobat finanțarea celui de-al XVI-lea Congres al AIMA

Muzeele lumii vin la Slobozia în septembrie

Marți, 31 mai, Consiliul Județean Ialomița a aprobat alocarea a 5000 de euro pentru organizarea unui Congres internațional al muzeelor. Congresul va avea loc la începutul lunii septembrie, la Slobozia, și va fi organizat de Muzeul Național al Agriculturii. Decizia este una extrem de controversată în condițiile în care organizatorii nu dețin informații legate de statutul acestei Asociații Internaționale a Muzeelor de Agricultură. Dincolo de aspectele logistice ale viitorului Congres, există și probleme legislative pentru care organizatorii nu au soluții.

Congresul fantomelor din muzee
Interesul pentru Asociația Internațională a Muzeelor de Agricultură (și, implicit, pentru... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 06:41 (10290 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Descoperire arheologică la Făcăeni

click pe poză

În timp ce săpa o groapă în curte, un bărbat din Făcăeni a făcut o descoperire... arheologică. Cel puțin așa susțin autoritățile, după ce au analizat osemintele umane și vasul din lut scoase la lumină de cazmaua cetățeanului din Făcăeni.
Așadar, marți, 31 mai a.c., orele 16.00, agenții Postului de Poliție Făcăeni au fost sesizați de un bărbat, de 45 ani, din localitate, despre faptul că în timp ce săpa o groapă în curtea locuinței sale a descoperit mai multe oseminte cu aspect uman. O echipă formată din agenți de ordine publică și un criminalist s-a deplasat de îndată la fața locului și a constatat că proprietarul gospodăriei, în timp ce săpa o groapă, la adîncimea de 1,8 m a descoperit, parțial... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 15:01 (8214 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

www.independentonline.ro, cel mai citit site local din Ialomița

Ziarul Independent se impune din nou în peisajul presei locale din Ialomița.
La puțin peste un an de la lansarea site-ului www.independentonline.ro, cu sprijinul larg al cititorilor interesați de subiectele abordate de noi, reușim să ne impunem și în topul publicațiilor virtuale locale. Nu o confirmăm noi, ci o entitate specializată în monitorizarea și analizarea traficului pe internet, respectiv www.trafic.ro.
Potrivit monitorizării www.trafic.ro, site-ul ziarului Independent a reușit performanța de a atrage peste 1000 de vizite zilnic în luna mai 2011, aspect ce ne poziționează în fruntea clasamentului publicațiilor locale găzduite în mediul virtual... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 13:20 (5019 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Doi elevi, exmatriculați pentru că au comentat pe internet!

Consiliul Profesoral al Liceului de Chimie a găsit vinovații pentru șpaga încasată de Neagu

Doi elevi, exmatriculați pentru că au comentat pe internet!

Scandalul Gheorghe Neagu nu s-a stins. Ba mai mult! Corupția de la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» începe să facă victime. Iar victimele nu sînt profesori, ci minori care au îndrăznit să posteze pe internet propriile păreri despre dascălii lor. Abuzuri și încălcare a dreptului la libera exprimare într-un liceu unde rezultatele examenelor sînt dezastruoase, iar absențele bat recorduri...

Gheorghe Neagu, model de profesor corupt
În urmă cu două săptămîni, profesorul de sport al Grupului Școlar «Mihai Eminescu», Gheorghe Neagu a fost prins în flagrant în timp ce primea mită pentru promovarea unor elevi. Un flagrant bine organizat și pus în scenă de profesori, părinți și... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 06:47 (55555 vizualizări - 51 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19098 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15609 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16894 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17382 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19537 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(17993 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14899 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14252 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15076 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15113 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15819 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13044 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12415 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15115 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17302 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13352 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13422 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13731 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13493 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11691 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11865 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9474 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12659 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14715 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15846 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14184 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13672 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...