Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

5 jucătoare, la final de contract

Problemele legate de antrenorul Gheorghe Neagu nu sînt singulare pentru conducerea CSM Unirea Slobozia. Cinci dintre handbaliste își termină în această vară contractele cu echipa slobozeană. Este vorba despre interii Mihaela Stănciulescu și Alexandra Băeșu, pivotul Simona Balcan, centrul Mihaela Popescu și portarul Andreea Nica. «Am purtat deja o rundă de negocieri cu fetele și totul depinde acum de obiectivul pe care-l vom trasa. Dacă se va dori promovarea, ele sînt dispuse în proporție de 80% să rămînă la Slobozia» a precizat o persoană din conducerea Clubului. Imediat contrazisă de una dintre handbalistele în cauză: «rămînerea noastră la Slobozia nu ține numai de obiectiv. Sînt mult mai multe... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 17:09 (12182 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Sediul Episcopiei, o pomană de 1 milion de euro de la Guvernul Boc

Danie cu lumînări portocalii pentru Prea Sfințitul Vincențiu

Sediul Episcopiei, o pomană de 1 milion de euro de la Guvernul Boc

Pe Prea Sfințitul Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor l-am lăsat mai an numărînd dijmele impuse preoților pentru propășirea spirituală a așezămîntului peste care a fost uns în anul 2009. De-atunci a curs multă apă pe Ialomița și Prea Sfinția Sa, obișnuit să joace în Liga I, nu și-a dezmințit statutul de Eminență financiară a BOR-ului cu care a venit la Slobozia. Așa se face că, în luna mai a acestui an, am descoperit fără surpindere că, potrivit unui raport făcut public pe site-ul instituției, Episcopia Sloboziei și Călăraților este mai bogată cu 20 de procente decît în primul an de mandat al PreaSfinției sale. Și pentru că sponsorizările și ajutoarele financiare nu reflectă de ajuns... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 11:07 (13445 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AGA Urban l-a reconfirmat în funcție pe Cilibeanu

Apa, eterna poveste

AGA Urban l-a reconfirmat în funcție pe Cilibeanu

Săptămîna trecută, Independent anunța posibila demitere a directorului SC Urban, Valentin Cilibeanu, acuzat public de către primarul Gabi Ionașcu de «management tehnic defectuos». Demiterea celui vizat ar fi trebuit să se facă în cadrul ședinței AGA a SC Urban de joi, 19 mai, la orele 16.30. La ora programată, în sala de ședințe a Primăriei Slobozia, în prezența a jumătate dintre cei 21 de consilieri muncipali, Valentin Clibeanu a fost reconfirmat. Mai exact spus, de pe ordinea de zi a ședinței a lipsit orice referire la această intenție a administrației locale.

O ședință fără noimă
Așteptată special pentru a supune plenului Consiliului Local hotărîrea privind eliberarea... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 06:14 (9641 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Drumurile comunale, viza lui Cazacu pentru șefia Consiliului Județean

Ialomița și vrea, și poate, și trebuie să fie portocalie

Drumurile comunale, viza lui Cazacu pentru șefia Consiliului Județean

Începînd cu primăvara acestui an, Ialomița scoate la licitație drumurile județene și comunale în cadrul celui mai celebru proiect guvernamental din ultima vreme. Este vorba despre Programul Național de Dezvoltare a Infrastructurii, susținut inițial de către ministrul Elena Udrea, prin intermediul căruia se vor reabilita «10000 de kilometri de drumuri județene și de interes local». În Ialomița, vorbim despre 295,4 kilometri de drumuri comunale în 36 de localități, dar și de trei tronsoane de drum județean deja scoase la licitație. În spatele cifrelor enunțate, făcute publice de președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, se ascunde repoziționarea politică a primarilor din Ialomița. În condițiile... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2011, 11:47 (14552 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni are un spital nou de 55 milioane

Copie la indigo

Urziceni are un spital nou de 55 milioane

Săptămîna trecută, la Urziceni, autoritățile locale au inaugurat un spital identic cu cel de la Fetești. Potrivit datelor oficiale, această unitate spitalicească a costat 55,3 milioane lei și a fost finalizată după 20 de ani de așteptare. Deși este o reușită incontestabilă a administrației locale, Spitalul Urziceni a fost inaugurat cu stîngul: la etajele superioare plouă, pacienții mai au de așteptat saptămîni pînă vor fi tratați, iar costurile ascunse de funcționare rămîn deocamdată necunoscute...

Vineri, la Urziceni
Din fața Primăriei, spitalul se vede în lungul străzii, așezat de-a curmezișul. E copia fidelă a celui de la Fetești. La ora inaugurării, undeva în jurul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2011, 07:12 (15550 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Micii Hamiltoni

Karting

Micii Hamiltoni

Venirea lui Ștefan Torok la conducerea Cercului de Karting al Palatului Copiilor din Slobozia a adus orașului nostru o tot mai bună vizibilitate în cadrul acestei discipline precursoare a automobilismului sportiv. Tot mai mulți copii au îmbrățișat acest sport, iar rezultatele au început să apară.
Ultimele două week-end-uri au însemnat competiții naționale în care prichindeii și-au etalat măiestria în ale volanului. În perioada 13-15 mai s-a desfășurat, la Iași, prima etapă din cadrul Campionatului Național al Palatelor Copiilor. Au fost prezenți 107 sportivi de la 17 instituții. Palatul Copiilor din Slobozia a aliniat la start 6 reprezentanți, dintre care 4 au fost pe podium.
La categoria... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 20:28 (11645 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ionuț Scrioșteanu, șeful Biroului Vamal Slobozia, reținut pentru «luare de mită»

Marți, 24 mai, procurorii Direcției Naționale Anticorupție au dat publicității un comunicat de presă cu privire la «cercetarea penală a 30 de inculpați pentru infracțiuni de corupție cu activitățile de import-export de mărfuri provenite din afara granițelor UE prin birourile vamale de pe raza Direcției Regionale de Accize și Operațiuni Vamale Constanța».
Printre cei 30 de acuzați, se află și Marius Ionuț Scrioșteanu, șeful Biroului Vamal Slobozia. Scrioșteanu este acuzat de «inițiere sau constituire a unui grup infracțional organizat ori aderarea sau sprijinirea sub orice formă a unui astfel de grup», precum și de «luare de mită». Potrivit procurorilor DNA, Scrioșteanu se află printre cei ... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 14:24 (10662 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ploaie de goluri

«S-au întîlnit în această etapă cele mai tari atacuri cu cele mai slabe apărări» conchidea un mucalit din AJF după închiderea rundei 28. Sîmbătă, 21 mai, s-a bătut măr orice record la goluri marcate. Au fost 74 de reușite, o singură poartă, cea a liderului Viitorul Axintele, rămînînd neperforată. La capitolul apărări vraiște a excelat iarăși Recolta Gheorghe Doja, care le-a permis celor din Borănești să-și cîrpească serios golaverajul. Mai sînt două etape, iar singurul focar de interes a rămas bătălia pentru evitarea ultimului loc retrogradabil. Acolo se încaieră Viticola Fetești și Munteni Buzău. Privind programul constatăm că Viticola are cele mai dificile meciuri. Uitîndu-ne retrospectiv descoperim... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 14:21 (11580 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Haita Lupilor s-a destrămat

Urziceniul a ieșit de pe harta fotbalului

Unirea Urziceni a încheiat lamentabil sîmbătă, 21 mai, o istorie frumoasă de 5 ani în Liga I. În Regie, echipa antrenată de Marian Pană s-a înclinat în fața ultimei clasate, Sportul Studențesc. Scorul final a fost 5-1 pentru studenți, deși Unirea spărsese gheața chiar în primul minut al partidei, prin Tobă.
Astfel, echipa care în urmă cu un an uimea Europa, termină cu o înfrîngere severă sezonul dezastruos 2010-2011, în care din 34 de meciuri a bifat doar 5 victorii (două dintre ele, ce-i drept în fața Stelei și a lui Dinamo). În cei 5 ani de existență pe prima scenă, Urziceniul a cîștigat un titlu de campioană (2008-2009), a bifat un loc II (2009-2010) și a strîns 8 puncte în Grupele UCL,... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 14:20 (6915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanța, singura speranță de supraviețuire a bolnavilor din Țăndărei

Ambulanța, singura speranță de supraviețuire a bolnavilor din Țăndărei

La Țăndărei, oamenii solicită Ambulanța în medie de 250 ori de lună. Substația de la Țăndărei se află în imposibilitatea de a onora în timp optim toate solicitările bolnavilor, creșterile solicitărilor de Ambulanțe în zona Țăndărei situîndu-se, de cînd cu desființarea Spitalului, între 50% și 70%!
Desființarea Spitalului din Țăndărei și-a pus amprenta serios asupra tuturor instituțiilor medicale din județ. De la problemele redistribuirii angajaților și pînă la bolnavii rămași fără asistență medicală de specialitate în localitatea de domniciliu, toată lumea are o problemă generată de decizia aproape incredibilă de desființare a Spitalului Țăndărei.
Și dacă problema angajaților pare rezolvată... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 12:31 (11799 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul craterelor din asfalt

Topul celor mai afectate artere de circulație din oraș

Slobozia, orașul craterelor din asfalt

În anul de grație 2009, Consiliul Local Slobozia aproba un proiect ambițios prin care se promitea reabilitarea și modernizarea unui număr de 75 de străzi. Proiectul, unul multianual, care ar fi trebuit să se întindă pe o perioadă de 4 ani, viza asfaltarea a nu mai puțin de 31670 metri de străzi din municipiul Slobozia pînă la sfîrșitul anului 2012. Valoarea estimată a cheltuielilor generate de această investiție (la nivelul anului 2008) era de 55613971,84 lei, fără TVA. Iar fondurile ar fi trebuit să fie asigurate (și) din cele 50 milioane lei împrumutate de Primărie de la BCR, din resurse locale și din alocații bugetare guvernamentale. Din 27 mai 2009, data la care a fost aprobată hotărîrea de... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2011, 06:27 (9552 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început numărătoarea inversă!

Licitația pentru parcări stă sub semnul întrebării

A început numărătoarea inversă!

În luna martie a acestui an, după ce liberalii lansaseră o idee similară, administrația locală a propus un proiect de hotărîre prin care să atribuie slobozenilor locuri de parcare. De la data aprobării proiectului au trecut aproape două luni, timp în care autoritățile locale nu au mișcat un deget. Termenul limită pentru organizarea licitației expiră la 1 iunie. La acest moment există 5000 de locuri de parcare disponibile și 1200 de cereri înregistrate la Primărie.

Două săptămîni pînă la data limită
La 31 martie 2011, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect prin care aproba Regulamentul de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2011, 14:41 (34854 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia-categoria III, Fetești și Urziceni-categoria IV

Ialomița nu face performanță în medicină

Spitalul Slobozia-categoria III, Fetești și Urziceni-categoria IV

În timp ce bolnavii se plîng de servicii medicale publice din ce în ce mai deficitare calitativ, cînd pacienții acuză malpraxisuri grosolane, spitalele țării sînt în plin proces de reformare. Azi clasificarea, după competențe!

Spitalul din Slobozia-categoria III, cu program de conformare
Recent, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a fost nevoită să transmită Ministerului Sănătății clasificarea spitalelor din județ într-una dintre cele 5 categorii, în funcție de competențele fiecăruia. Așa se face că Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost propus a fi clasificat în a III-a categorie, cu program de conformare. Asta ca nu cumva cea mai mare unitate sanitară din județ... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2011, 06:08 (9326 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noaptea de Înviere a muzeelor slobozene

Noaptea de Înviere a muzeelor slobozene

La Slobozia nu se întîmplă niciodată nimic. Sîntem provinciali, prost-crescuți, aculturali și abulici. Dacă ești tînăr, alegi Alcatraz-ul sau spectacolele electorale ale administrației locale, dacă ești adult, alegi autostrada care te duce la teatrele bucureștene, iar dacă ești trecut de-a doua tinerețe, alegi televizorul. În noaptea de 14 spre 15 mai, slobozenii a demonstrat că aceste afirmații sînt doar niște clișee stupide, etichete irelevante, cuvinte fără conținut. Iar vizitatorii celor două muzee au demonstrat că «orașul în care nu se întîmplă niciodată nimic» e unul viu, responsabil și mai cultural decît ar fi putut bănui vreodată cineva.

Muzeul Județean, lider de piață... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2011, 11:23 (13404 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Excelența Sa Ambasadorul Republicii Coreea, Im Han-taek, în vizită la RAJA Constanța

Excelența Sa Ambasadorul Republicii Coreea, Im Han-taek, în vizită la RAJA Constanța

Miercuri, 11 mai 2011, Excelența Sa Ambasadorul Republicii Coreea, Im Han-taek, a efectuat o vizită oficială în județul Constanța. Prima oprire a Excelenței Sale a fost Stația de Epurare Constanța Nord, unde a fost întîmpinat de directorul general al SC RAJA SA Constanța, Felix Stroe, care i-a prezentat tehnologia folosită la acest obiectiv pentru curățarea apelor menajere. Următoarea oprire a delegației a fost la Consiliul Județean Constanța, unde Excelența a avut o întrevedere cu Președintele CJC-Nicușor Daniel Constantinescu. Programul a continuat cu o scurtă vizită la sediul central al SC RAJA SA Constanța, unde reprezentanții ambasadei au aflat mai multe despre compania constănțeană.
... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2011, 18:11 (11222 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceri cu deținuții

Penitenciarul Slobozia continuă derularea programelor de reintegrare socială

Afaceri cu deținuții

La sfîrșitul săptămînii trecute, timp de două zile, în cadrul Penitenciarului Slobozia s-a desfășurat o acțiune maraton care a așezat față în față anteprenorii locali și persoanele private de libertate. Potrivit organizatorilor, «acțiunea reprezintă un început dintr-un șir de astfel de întîlniri și se dorește a se finaliza printr-o licitație deschisă în cadrul căreia persoanele private de libertate vor oferi spre vînzare rezultatele muncii lor, constînd în diverse produse/obiecte, pe care le vor confecționa în cadrul atelierelor inițiate în acest program».

O cafea cu anteprenorii
Acțiunea organizată de către Penitenciarul Slobozia a debutat joi, 11 mai, la orele 11.... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2011, 11:17 (12238 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Gheorghe Neagu, antrenorul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia, a fost reținut

Șpagă pentru a trece clasa la Sport

Exclusiv: Gheorghe Neagu, antrenorul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia, a fost reținut

Antrenorul echipei de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal a fost reținut. Gheorghe Neagu a fost prins în flagrant cînd accepta o șpagă de 100 euro de la mama unei eleve, pentru a trece clasa la disciplina Sport. Gheorghe Neagu era profesor la Grupul Școlar «Mihai Eminescu», unde preda disciplina Sport.
Potrivit unor surse, dascălul ar fi refuzat să promoveze o elevă a liceului, solicitînd bani în acest sens. Părinții au denunțat situația polițiștilor ialomițeni, care au organizat profesorului un flagrant. Flagrantul a fost pus în practică vineri, 20 mai, iar profesorul Neagu a fost reținut pentru 24 de ore imediat după ce a primit cei 100 euro marcați. Actual, dascălul se află în arestul... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:51 (257837 vizualizări - 138 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Chiar și matematica s-a dat bătută

A trecut etapa a 27-a, după ce, la mijlocul săptămînii trecute, fotbaliștii din Liga lui Basarab se întîlniseră la o intermediară mică. Cu 11-0 și 12-0, scoruri de (ne scuzați!) maidan, în fața nefericitelor Sălcioara și Borănești, băieții de la Axintele și-au asigurat și matematic locul la barajul pentru promovare. După cum vedeți, există momente în viață (multe, ar spune umaniștii) cînd matematica nu-ți mai e de niciun ajutor, mai ales cînd în cazul nostru, te numești Amara. Dacă despre Axintele bănuiam noi încă din iarnă că iese campioană de județ, la revenirea spectaculoasă a Viticolei Fetești nu ne-am fi așteptat. Cum face, cum drege, echipa a doua a Feteștiului se scoate! S-a scos și în... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:08 (11134 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Irina Nițu, învingătoare la Bacău

În perioada 7-12 mai, la Bacău s-a desfășurat «Cupa Pacific DJS», turneu de tenis de cîmp la care CSS Slobozia a fost reprezentată de Irina Nițu. Sportiva pregătită de profesorul Ion Savu a obținut rezultate excelente, atît la simplu cît și la dublu. La simplu, Irina a trecut în semifinale de Brîndușa Grasu, din Piatra Neamț, iar în finală de Raluca Josanu din Iași, cîștigînd Turneul. La dublu, Irina a făcut pereche chiar cu victima din semifinale, Brîndușa Grasu, alături de care a cîștigat competiția. Aventura moldavă a slobozencei continuă și în aceste zile cînd participă, la Focșani, la Turneul «Intercomp Head». Pînă la închiderea ediției sportiva noastră atinsese faza semifinalelor, unde urma... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:05 (10849 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Recital de final

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCF Piatra Neamț 34-25 (16-12)

Recital de final

Duminică, 15 mai, Sala Sporturilor din Slobozia s-a umplut dar n-a mai dat pe-afară ca în alte dăți. A fost meciul prin care fetele de la CSM Unirea Slobozia, pregătite de profesorul Gheorghe Neagu, au pus punct unui sezon foarte greu, în care au trecut repede de la agonie la extraz și invers, lucru care le-a îndepărtat în final de promovare.
Adversarul de duminică a fost HCF Piatra Neamț, echipă pregătită de Dan Valentin, cel care cu ani în urmă o trimitea în handbalul de elită pe Luminița Huțupan. Echipa noastră a preluat rapid inițiativa, iar la primul atac Mihaela Stănciulescu deschidea scorul. Fetele au pus stăpînire pe joc, iar desprinderea pe tabelă a fost doar o problemă de timp. 7... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:02 (15968 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: I-a luat foc mașina

Marți, 3 ianuarie 2012, în jurul orei 16,30, un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o fisură a furtunului de alimentare cu benzină. În scurt timp, flăcările ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:40
(12447 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier și diverse materiale textile din locuința unui cetățean din Săveni au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:39
(11337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Grivița: Beat la volan, a acroșat un consătean

Duminică, 1 ianuarie 2011, în timp ce un tînăr, de 29 ani, din Grivița, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a acroșat un pieton care se deplasa pe partea carosabilă. Din accident a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:58
(13594 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grivița accident


Fetești: I-au dat foc la magazie

Un incendiu la care a fost solicitat sprijinul pompierilor s-a produs în data de 1 ianuarie 2012, în jurul orei 15,00, cînd o persoană rămasă neidentificată a dat foc unei anexe gospodărești a unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:52
(11877 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Anunț angajare Germania

Oferim 3000-6000 euro pe lună pentru fete frumoase, între 20-30 ani, pentru muncă erotică legală în Bremen/Germania, într-un club românesc.
Contractul va fi încheiat pe o perioadă de ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 12:52
(13312 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Doi tineri, spulberați de autoturismul unui pompier în noaptea de Revelion. Șoferul, beat la volan, a părăsit locul accidentului și a refuzat să i se testeze alcoolemia!

Doi tineri, un băiat, de 21 ani, și prietena acestuia, de 15 ani, au fost spulberați de autoturismul unui pompier chiar în noaptea de Revelion. Accidentul s-a produs pe o stradă din Gheorghe Doja, șoferul ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 21:16
(104583 vizualizări - 99 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache și Cristian Andreescu, campioni la Brăila

Începînd cu 27 decembrie, la Brăila s-a desfășurat ultimul turneu de tenis de cîmp al anului 2011 cu participare slobozeană. Turneul a fost de categoria I, de 500 puncte, participarea fiind relativ bună ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 12:49
(21379 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Suprins la volanul unei mașini cu numere false

Tot miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Urziceni au depistat pe strada Mihai Viteazul, din localitate, un tînăr de 27 ani care se deplasa la volanul unui autoturism neînmatriculat ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:34
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii au confiscat peste 800 de articole pirotehnice deținute ilegal. În urma unor controale efectuate pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:32
(8582 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Arestat pentru că a condus un autovehicul fără permis

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Țăndărei au depistat miercuri, 28 decembrie a.c., pe raza comunei Giurgeni, un localnic în vîrstă de 28 ani pe numele căruia Judecătoria Însurăței- Brăila a emis ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(13183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Circula cu numere expirate

Polițiști din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au identificat în cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., o autoutilitară ce se deplasa pe DN2A, pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(15771 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier, aparatură electrică și diverse materiale textile dintr-o locuință din comuna Bucu au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:22
(16597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale SMURD

Paramedicii din cadrul ISU Ialomița au intervenit în ultimele 24 de ore în cazul a trei persoane care au solicitat ajutor medical. Astfel, echipajul SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat în dimineața ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:21
(13003 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Beat la volan, a fost urmărit de polițiști. A refuzat testarea alcoolscop și recoltarea de sînge!

În cursul zilei de sîmbătă, 24 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza satului Cegani un autoturism ce se deplasa pe contrasens. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară a autoturismului ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:17
(11110 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom. Patru victime!

În noaptea Crăciun, 25/26 decembrie a.c., în jurul orei 00.45, un accident s-a soldat cu rănirea a patru persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce o femeie, de 2 ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:04
(7397 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 9 permise suspendate și amenzi de peste 42000 lei!

În perioada 23-26 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:55
(14553 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina pe cîmp

Vineri, 23 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:53
(15800 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Beat la volan

Un bărbat, de 60 ani, din Mărculești, a fost depistat de polițiști luni, 26 decembrie a.c., la volanul unui autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop de polițiști, aparatul ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:32
(13033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Li s-a răsturnat barca. Unul a înotat pînă la mal, ceilalți doi sînt de negăsit!

Doi bărbați din localitatea Bordușani sînt cautați după ce barca în care se aflau s-a răsturnat. O barcă în care se aflau trei bărbați s-a răsturnat luni seara, 26 decembrie 2011, în jurul orei 18,30, în ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 12:21
(10191 vizualizări - 3 comentarii)


«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

Ca în fiecare an, Redacția Independent vă dorește să aveți parte de Sărbători pline de bucurie și liniște. Fericirea să vă umple inimile și belșugul să se întindă pe mese. Alături de cei dragi ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:47
(15043 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Amplasarea aparatelor radar de Sărbători

În perioada Sărbătorilor, polițiștii rutieri vor acționa cu aparatele radar pe următoarele segmente de drum:
-sîmbătă, 24 decembrie 2011, pe DN2-E85, în Urziceni și Movilița, pe DN2A-E60, în Ciochina ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:23
(13225 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2011, 13:11
(6175 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Hoți de găini, reținuți de polițiști

Polițiștii slobozeni au reținut doi tineri de 22 și 23 ani, ambii din Grivița, pentru furt calificat. Cei doi au furat mai multe bunuri și păsări din curtea locuinței unui bărbat din localitate, motiv pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(13796 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Brazi confiscați

Polițiștii feteșteni au confiscat trei brazi pentru care nu existau documente de proveniență. Marți, 20 decembrie, polițiștii au acționat pe raza municipiului pentru prevenirea ilegalităților în domeniul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(14996 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Au furat două motopompe

Doi bărbați de 33, respectiv 35 ani, din Slobozia, sînt suspecții principali într-un dosar pe furt. Cei doi au furat două motopompe de pe malului lacului de agrement Țăndărei. Potrivit polițiștilor, fapta ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(17901 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

Un feteștean de 46 ani este cercetat penal de polițiștii de investigare a fraudelor pentru evaziune fiscală. Pe numele individului, polițiștii au reținut că în perioada ianuarie-noiembrie 2011, în calitate ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:28
(15851 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Conducea o mașină radiată din circulație

La începutul săptămînii, luni, 19 decembrie, polițiștii din Fetești au oprit pentru un control de rutină pe o stradă din localitate un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 ani, din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:27
(10547 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Programul de Sărbători al Trezoreriei

«Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri în numerar datorate bugetului general consolidat pot fi ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:23
(19612 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Pieton accidentat

Un bărbat, de 68 ani, din Jilavele, a fost luni, 19 decembrie, victima unui accident rutier. Bărbatul a vrut să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure, moment în care a fost lovit de ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:23
(11845 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița: Obligațiile declarative se pot realiza pînă pe 27 decembrie 2011

«Avînd în vedere prevederile legale, îndeplinirea obligațiilor declarative și de plată, cu termen legal 25 decembrie 2011, se poate face pînă la data de 27 decembrie 2011, inclusiv» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:19
(7251 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...