Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Slobozia, capitala fotbalului gimnazial

Sport școlar

Slobozia, capitala fotbalului gimnazial

În perioada 5-8 mai, Slobozia a găzduit turneul final al Olimpiadei Naționale Școlare la Fotbal, categoria gimnaziu-urban. 80 de copii care dorm cu pozele lui Messi sau Ronaldo sub pernă, visînd ca într-o zi să îmbrace tricoul Barcei sau Realului, au venit alături de profesori cu gîndul la primul titlu din cariera lor.

Oltenii, mai tari ca bănățenii
Opt campioane de zonă au luat cu asalt, joi, 5 mai, Hotelul Ialomița din Amara, locul unde au fost cantonați participanții la competiție. Așa cum ne-a explicat cel mai meseriaș orator din fotbalul ialomițean, Vasile Drăgan, echipele au fost împărțite inițial în două grupe. Prima grupă le-a cuprins pe reprezentantele județelor... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 19:02 (11599 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sport de masă

Ziua mondială a atletismului, sărbătorită și la Slobozia

Duminică, 8 mai, DJS Ialomița a organizat, cu prilejul Zilei Mondiale a Atletismului, o competiție județeană pentru copii și juniori. Acțiunea a adunat la start peste 150 de participanți veniți de la Munteni Buzău, Gheorghe Doja, Grivița, Ograda, Platonești, Sălcioara, Amara, Fetești și 6 instituții școlare din Slobozia. «Participarea trebuia să fie mult mai numeroasă dar vremea nu a ținut cu sportul» a declarat reprezentantul DJS, Bogdan Lupu. S-au organizat probe de viteză, semifond și săritură în lungime structurate pe 4 categorii de vîrstă. În final, fiecare școală participantă și-a agățat în panoplie cel puțin un premiu.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 18:59 (6441 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Stavăr a interzis televizorul în cancelarii

Uită-te, mîine nu vei avea la ce să mai privești!

Stavăr a interzis televizorul în cancelarii

Într-o perioadă cînd libertatea de exprimare este invocată la toate colțurile, iar dreptul la libera alegere este o temă la mare căutare, boierul Stavăr continuă să-și biciuiască obștea de directori școlari. Iar ultima dintre decizii vizează specimenele «pierde-vară» ce își consumă inutil existența în cancelariile școlilor ialomițene. Sau cel puțin așa susține generalul, că doar d-aia-i general!

Punctul 1 pe ordinea de zi: televizorul
Privitul la televizor dăunează grav sănătății Învățămîntului! Iar asta pare să fie obiectivul numărul 1 al inspectorului general școlar, Ilie Stavăr. Grijuliu la sănătatea mintală (a se citi convingere politică) a profesorilor, Stavăr a... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 13:08 (26585 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Miliarde pentru poduri de milioane

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Începute în toamna anului 2009, lucrările de «ranforsare și modernizare» a drumului județean 201B se apropie de final. Nu și cheltuielile. Potrivit oficialilor județeni, lucrările suplimentare pentru consolidarea podului de la Ciochina, parte integrantă a celor 19 kilometri de traseu, au generat o creștere a valorii contractului cu aproape 25 de procente. Iar pentru că această coincidență nu părea de ajuns (scenariul «lucrărilor suplimentare» s-a repetat și în cazul podului de la Albești, dat în folosință la sfîrșitul anului 2010!), aprobarea suplimentării de fonduri s-a făcut post festum. C-așa-i în România, iar administrația locală nu putea face excepție de la regulă.

Aprobări post festum pentru lucrări de milioane de lei... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 10:03 (9422 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil pune sechestru pe Urban

Operatorul local de apă, în pericol de executare silită

Amonil pune sechestru pe Urban

O datorie veche și colosală încinge din nou spiritele între Amonil și operatorul local de apă Urban Slobozia. Deși deține două sentințe comerciale favorabile, iar creanțele au fost puse în executare, Amonil Slobozia nu reușește să-și recupereze o datorie de peste 16 milioane lei de la Urban SA. Dar promite o executare silită certă în cursul anului 2011!

Amonil moare dar nu se predă!
Recent, Amonil Slobozia și-a făcut public raportul financiar aferent anului precedent. Stufos și aproape jalnic, documentul aduce în atenție un litigiu vechi între Amonil și Urban Slobozia. Potrivit reprezentaților Amonil, unul dintre cei mai importanți debitori ai societății este SC Urban... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 15:27 (13649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Hyundai publică primele schițe ale noului model i40 sedan, înainte de debutul mondial programat pe 12 mai, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011. Acest debut este precedat de lansarea internaționala a modelului i40 wagon din cadrul Salonului Auto de la Geneva din luna martie a acestui an. Modelul i40 sedan va fi cel mai nou model lansat de către Hyundai sub noua direcție de comunicare a brandului-«New Thinking. New Possibilities.».
Modelul i40 sedan are o identitate pur europeană, acesta fiind desenat și conceput la centrul Hyundai pentru Cercetare si Dezvoltare din Rüsselsheim, Germania și reprezintă următorul pas al evoluției limbajului de design unic al companiei, denumit «sculptură... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:52 (8810 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrația rurală, la ani lumină de civilizație

Timp de 20 de ani oficialii administrației județene au susținut proiecte și programe care vizau implementarea unor servicii de utilități publice operative și eficiente. În numele acestora s-au cheltuit miliarde, s-au cîștigat alegeri și s-au obținut finanțări europene însemnate. Un raport al Prefecturii Ialomița confirmă însă un adevăr pe care nimeni nu vrea sa-l recunoască: județul se află la ani lumină de civilizație, iar investițiile realizate pînă în prezent în domeniul serviciilor de utilitate publică sînt amenințate de proasta gestionare a lor de către administrațiile locale.

Un raport parțial al unui dezastru total
La începutul lunii martie 2011, Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:08 (6457 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

După douăzeci de ani și peste 400 de miliarde cheltuite

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

Vineri, 6 mai, la orele 11.00, autoritățile locale și județene au inaungurat Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Costrucția Spitalului a fost demarată în vara anului 1990 și s-a încheiat după 21 de ani de așteptate. Cheltuielile generate de costrucția acestei unități medicale au depășit 430 miliarde lei și au fost finalizate în proporție de 97 la sută.

20 de ani pentru un spital
Începînd de vineri, locuitorii din Fetești beneficiază de un spital nou. Spitalul are un număr de 150 de paturi și, susțin oficialii instituției, răspunde celor mai înalte exigențe în domeniu. Lucrările de execuție a Spitalului din Fetești au demarat în luna iunie a anului 1990,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 09:04 (15791 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru a demisionat

La sfîrșitul săptămînii precedente, primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru și-a înaintat demisia. Edilul și-a argumentat decizia invocînd probleme de sănătate. Dincolo de aceste motive rămîn însă dosarele penale, aflate în diferite stadii de cercetare sau judecată.
Joi, 5 mai, primarul din Bărbulești și-a depus oficial demisia. În acest fel, mandatul de primar al edilului a încetat, atribuțiile fiindu-i preluate de viceprimarul Vasile Liță. Reprezentantul Guvernului în teritoriu, Mădălin Teculescu a emis vineri, 6 mai, un Ordin al Prefectului prin care precizează că «se încetează înainte de termen mandatul de primar al domnului Cuțitaru Ion, primar ales al comunei Bărbulești la alegerile locale din 1 iunie 2008»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2011, 21:05 (10840 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Andrășești: A pierdut controlul volanului și a intrat în gardul școlii cu un bolid BMW. Șofer începător, viteză excesivă, trei victime!

click pe poză

Viteza excesivă și lipsa de experiență a unui șofer par să fi fost principalele cauze pentru producerea unui grav accident de circulație în localitatea Andrășești. Trei victime, o mașină arsă scrum și o porțiune din gardul școlii spulberată este rezumatul unui teribil accident de vineri, 6 mai.
Vineri, 6 mai, după amiază, localnicii din Andrășești au fost îngroziți de producerea unui violent accident rutier. Un BMW cu numere de Ilfov se deplasa din direcția Slobozia, iar la intersecția cu o stradă comunală a pierdut controlul volanului, a ricoșat într-o mașină pe contrasens, a părăsit șoseaua, a smuls din rădăcini un copac aflat pe marginea părții carosabile și s-a oprit în gardul școlii. ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 17:43 (31618 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

SPORT

Aprilie, luna sabiei ialomițene

Scrimă

Aprilie, luna sabiei ialomițene

A doua jumătate a lunii aprilie a venit cu rezultate foarte bune pentru scrima ialomițeană. Campionatul Național Școlar desfășurat la Craiova a dus pentru sportivii de la CSS Slobozia 4 medalii de aur, una de argint și patru de bronz. În concursul pe echipe Slobozia a bifat primul loc, atît la masculin cît și la feminin. În concursul individual masculin, podiumul a fost eminamente ialomițean: Claudiu Nenovici, locul I, Cristian Duțu, locul II, Ionuț Popa și Mihăiță Dragomirescu, locul III. La feminin, Lavinia Popa a luat titlul de campioană națională, iar pe locul III s-au clasat Diana Cruțu și Ionela Bănică.
Aproximativ în aceeași perioadă, la Campionatul Național de Tineret desfășurat la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 15:54 (12457 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

Aprilie, luna păcălelilor administrative (IV)

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

La șase luni de la divorțul administrației locale de investitorii mult-mediazatului hypermarket de pe DN2A, în imediata vecinătate a uzinei de apă, primarul Gabi Ionașcu s-a răzgîndit. Inconsecvența s-a concretizat joia trecută într-o întîlnire cu Mathew Proskine, vicepreședintele Avrig 35, omul pe care consilierii locali l-au alungat cu huiduieli în luna octombrie a anului trecut.

La fel ca în politică, și în administrație numai boii sînt consecvenți
Credincios acestei butade, primarul Gabi Ionașcu a mediat joia trecută o întîlnire a lui Mathew Proskine cu plenul Consiliului Local. În fața consilierilor rămași în sală (cîțiva au dispărut fără explicații), reprezentantul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 12:46 (12444 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie de 43 ani, moartă în curtea Dispensarului Reviga

Tragedie în comuna ialomițeană Reviga. La sfîrșitul săptămînii precedente, o femeie de doar 43 ani a murit în curtea Dispensarului comunal, în condiții suspecte. Joi, 28 aprilie, Adriana Răducanu a mers la dispensarul din localitate, pentru dureri și suferințe doar de ea știute. Înainte de a intra pe ușa clădirii, femeia a căzut secerată de durere și a decedat pe loc. Personalul medical al Dispensarului nu a mai putut face nimic pentru femeia de 43 ani. De îndată, asistenta a sesizat Poliția asupra evenimentului, în timp ce cadavrul a fost preluat de Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei. Doar că, ulterior, autoritățile medicale aveau să descopere că, la nivelul craniului,... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 09:38 (11923 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Aprilie, luna păcălelilor administrative (III)

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Consilierul PSD Emil Constantinescu a fost demascat în urmă cu două luni de publicația «Curierul ialomițean» ca fiind incompatibil. Autosesizată, Prefectura Ialomița a solicitat executivului local, printr-un ordin al prefectului, să ia act de acest fapt și să-l excludă din cadrul Consiliului Local. La două luni de la acel moment, Emil Constantinescu continuă să ridice mîna în plenul ședinței.

Incompatibilitate să fie, dar s-o știm și noi
Emil Constantinescu s-a remarcat rareori în cadrul ședințelor de consiliu local. Cititorii fideli ai publicației noastre și-l pot aminti după alintul Hitlerică, pe care și l-a cîștigat cinstit din cauza unei declarații incredibile la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 06:13 (13316 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Amara penalizată. Axintele Campioană

Ați putea zice că ne grăbim ca Moni Columbeanu la măritat cînd cu 6 etape înainte de finele campionatului Ligii a IV-a declarăm Viitorul Axintele campioană de județ. Totuși, 9 puncte cîte are această echipă în fața Amarei sînt imposibil de recuperat. De ce această diferență? Pentru că, dacă n-a reușit pe teren, Viticola Fetești a bătut-o pe Victoria Amara la comisii. Motivul pare unul întemeiat și nu este prima oară cînd o echipă o pățește în acest mod: doi dintre jucătorii Amarei și-au păstrat în legitimații pozele de pe vremea junioratului. Deh, greu se desparte omul de perioada cînd agăța fetele în reclamele la brînză topită. Așa că nu ne rămîne decît să contemplăm goana gen Gabi Szabo a celor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 19:43 (10402 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

100 de rachete la «Head TenisCon»

Tenis de cîmp

100 de rachete la «Head TenisCon»

În perioada 26-29 aprilie, terenurile Tenis Parc au găzduit întrecerile turneului «Head TenisCon» adresat tuturor categoriilor de vîrstă de la 10 ani pînă la seniori. Participarea cea mai valoroasă s-a înregistrat la 14 ani. La această categorie s-au impus tîrgovișteanca Luana Daus și gălățeanul Radu Ion Popa. Menționăm că reprezentanții noștri, Irina Nițu și Sorin Iordache, au lipsit, ei participînd în aceeași perioadă la un puternic turneu în Turcia. La categoria 10 ani au triumfat sportivii CSS Slobozia. La fete s-a impus Alexia Gîndac, iar la băieți concursul a fost cîștigat de Ștefan Andreeascu. La 12 ani masculin, slobozeanul Cristian Andreescu a jucat finala, dar a pierdut-o în fața constănțeanului... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 17:36 (7659 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aprilie, luna păcălelilor administrative (II)

Alexandria, mon amour: Pomană de două milioane din banii contribuabililor slobozeni

Una dintre hotărîrile controversate adoptate la ultima ședință de Consiliu a fost cea privind «transmiterea fără plată către municipiul Alexandria a unor utilaje din cadrul centralelor termice». Propunerea a fost făcută de către primarul Gabi Ionașcu și a fost adoptată fără rezerve de plenul Consiliului Local Slobozia.

Pomană fără lumînare
De principiu, hotărîrea de transfer a centralelor termice către o altă unitate administrativă este una lăudabilă. Echipamentele, cumpărate în perioada de glorie a primarului Ionașcu, zac în gestiunea administrație locale de prin anul 2005, cînd s-a descoperit că săracii orașului preferă să facă frigul în garsonierele lor cît cutiile... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 15:23 (12188 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Evaziune fiscală de peste 1,5 milioane de euro

Un slobozean de 42 ani a reușit performanța de a produce o gaură bugetului de stat de peste 1,5 milioane de euro. Cum? Înregistrări fiscale fictive!
Polițiștii de Investigare a Fraudelor au început marți, 3 mai a.c., urmărirea penală pentru administratorul a două firme din municipiu. În sarcina individului se reține o evaziune fiscală de peste 6 milioane lei. Pe scurt, slobozeanul, în calitate de administrator a două societăți comerciale din Slobozia, ar fi utilizat și înregistrat în evidența contabilă documente emise pentru tranzacții fictive cu o societate din localitatea Cobadin-Constanța. Pentru că existau suspiciuni cu privire la realitatea tranzacțiilor, polițiștii, în colaborare cu comisari... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 13:33 (11889 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

Țiganii din Țăndărei, furturile din bancomate și secretomania de la Parchetul Fetești

Comisie rogatorie comandată de polițiștii francezi

După ce au speriat Marea Britanie cu traficul de minori, rromii din Țăndărei au reușit să terorizeze și francezii cu furturi de bani din apropierea bancomatelor. Iar pentru asta a fost nevoie ca polițiștii francezi să vina la Țăndărei pentru investigații...
La jumătatea lunii aprilie, un grup de polițiști francezi s-a aflat într-o vizită de lucru la Țăndărei pentru a descurca ițele într-un dosar penal aflat în instrumentarea Poliției franceze. În mare, cercetarea vizează furturi de bani din apropierea bancomantelor și aduce în centrul anchetei cel puțin două persoane, un minor și un adult din Țăndărei. Potrivit unor surse apropiate cercetării, rromii pîndeau cetățenii francezi cînd aceștia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 11:42 (9771 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Baroul Ialomița și-a ales conducerea

Viorica Donose-decan, Claudiu Drăgănoiu-prodecan

Avocații ialomițeni și-au ales conducătorii. La jumătatea lunii precedente, Baroul Ialomița a organizat alegeri interne. Organizată în cercul restrîns al avocaților ialomițeni, competiția i-a plasat în funcțiile de conducere pe Viorica Donose drept decan al Baroului, iar pe Claudiu Drăgănoiu ca prodecan. De reținut că avocatul Viorica Donose nu se află la primul mandat de decan, în timp ce Drăgănoiu este pentru prima dată ales într-o funcție de conducere în cadrul Baroului județean.... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 09:46 (11451 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13846 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15577 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16533 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13606 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11405 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15952 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10962 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22406 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...