Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

NUP în cazul falșilor inspectori pentru protecția consumatorilor

NUP în cazul falșilor inspectori pentru protecția consumatorilor

O informație comunicată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, în septembrie 2010, a fost în pericol de a rămîne o banală știre de presă. Doar că știrea publicată pe site-ul publicației www.independentonline.ro a creat o adevărată isterie printre cunoscătorii afacerii... Motiv pentru care, iată-ne revenind asupra subiectului!

Falși inspectori pentru protecția consumatorilor. O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți comerciale. Miercuri, 1 septembrie 2010, polițiștii au identificat pe raza... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 06:13 (33039 vizualizări - 45 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Se-ncinge lupta în coada clasamentului

Viticola Fetești este în acest final de sezon detonator de bombe în Liga a IV-a. După succesul la masa verde cu Victoria Amara, feteștenii au trecut și de Andrias Andrășești într-un meci în care gurile rele spun că au primit de 11 ori verde către poarta echipei cu nocturnă la purtător. Astfel, deși aflată pe loc retrogradabil, Viticola s-a apropiat periculos de Borănești și Munteni Buzău, iar în cele 5 etape rămase multe se pot întîmpla pe teren și mai ales în afara lui. Trecînd de la coadă către vîrful clasamentului, cum le stă bine unor oameni cu aspirații înalte, dăm tot de Fetești, dar de data asta Rapid. Glasul roților de tren a reușit să deraieze Amara din urmărirea gîfîindă pe care o exercita... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 19:09 (13460 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, capitala fotbalului gimnazial

Sport școlar

Slobozia, capitala fotbalului gimnazial

În perioada 5-8 mai, Slobozia a găzduit turneul final al Olimpiadei Naționale Școlare la Fotbal, categoria gimnaziu-urban. 80 de copii care dorm cu pozele lui Messi sau Ronaldo sub pernă, visînd ca într-o zi să îmbrace tricoul Barcei sau Realului, au venit alături de profesori cu gîndul la primul titlu din cariera lor.

Oltenii, mai tari ca bănățenii
Opt campioane de zonă au luat cu asalt, joi, 5 mai, Hotelul Ialomița din Amara, locul unde au fost cantonați participanții la competiție. Așa cum ne-a explicat cel mai meseriaș orator din fotbalul ialomițean, Vasile Drăgan, echipele au fost împărțite inițial în două grupe. Prima grupă le-a cuprins pe reprezentantele județelor... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 19:02 (11599 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Sport de masă

Ziua mondială a atletismului, sărbătorită și la Slobozia

Duminică, 8 mai, DJS Ialomița a organizat, cu prilejul Zilei Mondiale a Atletismului, o competiție județeană pentru copii și juniori. Acțiunea a adunat la start peste 150 de participanți veniți de la Munteni Buzău, Gheorghe Doja, Grivița, Ograda, Platonești, Sălcioara, Amara, Fetești și 6 instituții școlare din Slobozia. «Participarea trebuia să fie mult mai numeroasă dar vremea nu a ținut cu sportul» a declarat reprezentantul DJS, Bogdan Lupu. S-au organizat probe de viteză, semifond și săritură în lungime structurate pe 4 categorii de vîrstă. În final, fiecare școală participantă și-a agățat în panoplie cel puțin un premiu.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 18:59 (6441 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Stavăr a interzis televizorul în cancelarii

Uită-te, mîine nu vei avea la ce să mai privești!

Stavăr a interzis televizorul în cancelarii

Într-o perioadă cînd libertatea de exprimare este invocată la toate colțurile, iar dreptul la libera alegere este o temă la mare căutare, boierul Stavăr continuă să-și biciuiască obștea de directori școlari. Iar ultima dintre decizii vizează specimenele «pierde-vară» ce își consumă inutil existența în cancelariile școlilor ialomițene. Sau cel puțin așa susține generalul, că doar d-aia-i general!

Punctul 1 pe ordinea de zi: televizorul
Privitul la televizor dăunează grav sănătății Învățămîntului! Iar asta pare să fie obiectivul numărul 1 al inspectorului general școlar, Ilie Stavăr. Grijuliu la sănătatea mintală (a se citi convingere politică) a profesorilor, Stavăr a... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 13:08 (26587 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Miliarde pentru poduri de milioane

Administrația Ciupercă scumpește podul de la Ciochina cu 25%

Începute în toamna anului 2009, lucrările de «ranforsare și modernizare» a drumului județean 201B se apropie de final. Nu și cheltuielile. Potrivit oficialilor județeni, lucrările suplimentare pentru consolidarea podului de la Ciochina, parte integrantă a celor 19 kilometri de traseu, au generat o creștere a valorii contractului cu aproape 25 de procente. Iar pentru că această coincidență nu părea de ajuns (scenariul «lucrărilor suplimentare» s-a repetat și în cazul podului de la Albești, dat în folosință la sfîrșitul anului 2010!), aprobarea suplimentării de fonduri s-a făcut post festum. C-așa-i în România, iar administrația locală nu putea face excepție de la regulă.

Aprobări post festum pentru lucrări de milioane de lei... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2011, 10:03 (9423 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil pune sechestru pe Urban

Operatorul local de apă, în pericol de executare silită

Amonil pune sechestru pe Urban

O datorie veche și colosală încinge din nou spiritele între Amonil și operatorul local de apă Urban Slobozia. Deși deține două sentințe comerciale favorabile, iar creanțele au fost puse în executare, Amonil Slobozia nu reușește să-și recupereze o datorie de peste 16 milioane lei de la Urban SA. Dar promite o executare silită certă în cursul anului 2011!

Amonil moare dar nu se predă!
Recent, Amonil Slobozia și-a făcut public raportul financiar aferent anului precedent. Stufos și aproape jalnic, documentul aduce în atenție un litigiu vechi între Amonil și Urban Slobozia. Potrivit reprezentaților Amonil, unul dintre cei mai importanți debitori ai societății este SC Urban... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 15:27 (13649 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Premieră mondială Hyundai i40 sedan la Barcelona

Hyundai publică primele schițe ale noului model i40 sedan, înainte de debutul mondial programat pe 12 mai, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011. Acest debut este precedat de lansarea internaționala a modelului i40 wagon din cadrul Salonului Auto de la Geneva din luna martie a acestui an. Modelul i40 sedan va fi cel mai nou model lansat de către Hyundai sub noua direcție de comunicare a brandului-«New Thinking. New Possibilities.».
Modelul i40 sedan are o identitate pur europeană, acesta fiind desenat și conceput la centrul Hyundai pentru Cercetare si Dezvoltare din Rüsselsheim, Germania și reprezintă următorul pas al evoluției limbajului de design unic al companiei, denumit «sculptură... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:52 (8810 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrația rurală, la ani lumină de civilizație

Timp de 20 de ani oficialii administrației județene au susținut proiecte și programe care vizau implementarea unor servicii de utilități publice operative și eficiente. În numele acestora s-au cheltuit miliarde, s-au cîștigat alegeri și s-au obținut finanțări europene însemnate. Un raport al Prefecturii Ialomița confirmă însă un adevăr pe care nimeni nu vrea sa-l recunoască: județul se află la ani lumină de civilizație, iar investițiile realizate pînă în prezent în domeniul serviciilor de utilitate publică sînt amenințate de proasta gestionare a lor de către administrațiile locale.

Un raport parțial al unui dezastru total
La începutul lunii martie 2011, Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 10:08 (6457 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

După douăzeci de ani și peste 400 de miliarde cheltuite

Partidele politice au confiscat Spitalul de la Fetești

Vineri, 6 mai, la orele 11.00, autoritățile locale și județene au inaungurat Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Costrucția Spitalului a fost demarată în vara anului 1990 și s-a încheiat după 21 de ani de așteptate. Cheltuielile generate de costrucția acestei unități medicale au depășit 430 miliarde lei și au fost finalizate în proporție de 97 la sută.

20 de ani pentru un spital
Începînd de vineri, locuitorii din Fetești beneficiază de un spital nou. Spitalul are un număr de 150 de paturi și, susțin oficialii instituției, răspunde celor mai înalte exigențe în domeniu. Lucrările de execuție a Spitalului din Fetești au demarat în luna iunie a anului 1990,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2011, 09:04 (15793 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru a demisionat

La sfîrșitul săptămînii precedente, primarul comunei Bărbulești, Ion Cuțitaru și-a înaintat demisia. Edilul și-a argumentat decizia invocînd probleme de sănătate. Dincolo de aceste motive rămîn însă dosarele penale, aflate în diferite stadii de cercetare sau judecată.
Joi, 5 mai, primarul din Bărbulești și-a depus oficial demisia. În acest fel, mandatul de primar al edilului a încetat, atribuțiile fiindu-i preluate de viceprimarul Vasile Liță. Reprezentantul Guvernului în teritoriu, Mădălin Teculescu a emis vineri, 6 mai, un Ordin al Prefectului prin care precizează că «se încetează înainte de termen mandatul de primar al domnului Cuțitaru Ion, primar ales al comunei Bărbulești la alegerile locale din 1 iunie 2008»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2011, 21:05 (10844 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Andrășești: A pierdut controlul volanului și a intrat în gardul școlii cu un bolid BMW. Șofer începător, viteză excesivă, trei victime!

click pe poză

Viteza excesivă și lipsa de experiență a unui șofer par să fi fost principalele cauze pentru producerea unui grav accident de circulație în localitatea Andrășești. Trei victime, o mașină arsă scrum și o porțiune din gardul școlii spulberată este rezumatul unui teribil accident de vineri, 6 mai.
Vineri, 6 mai, după amiază, localnicii din Andrășești au fost îngroziți de producerea unui violent accident rutier. Un BMW cu numere de Ilfov se deplasa din direcția Slobozia, iar la intersecția cu o stradă comunală a pierdut controlul volanului, a ricoșat într-o mașină pe contrasens, a părăsit șoseaua, a smuls din rădăcini un copac aflat pe marginea părții carosabile și s-a oprit în gardul școlii. ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 17:43 (31619 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

SPORT

Aprilie, luna sabiei ialomițene

Scrimă

Aprilie, luna sabiei ialomițene

A doua jumătate a lunii aprilie a venit cu rezultate foarte bune pentru scrima ialomițeană. Campionatul Național Școlar desfășurat la Craiova a dus pentru sportivii de la CSS Slobozia 4 medalii de aur, una de argint și patru de bronz. În concursul pe echipe Slobozia a bifat primul loc, atît la masculin cît și la feminin. În concursul individual masculin, podiumul a fost eminamente ialomițean: Claudiu Nenovici, locul I, Cristian Duțu, locul II, Ionuț Popa și Mihăiță Dragomirescu, locul III. La feminin, Lavinia Popa a luat titlul de campioană națională, iar pe locul III s-au clasat Diana Cruțu și Ionela Bănică.
Aproximativ în aceeași perioadă, la Campionatul Național de Tineret desfășurat la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 15:54 (12457 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

Aprilie, luna păcălelilor administrative (IV)

Slobozia: Hypermarketul de pe DN2A se întoarce

La șase luni de la divorțul administrației locale de investitorii mult-mediazatului hypermarket de pe DN2A, în imediata vecinătate a uzinei de apă, primarul Gabi Ionașcu s-a răzgîndit. Inconsecvența s-a concretizat joia trecută într-o întîlnire cu Mathew Proskine, vicepreședintele Avrig 35, omul pe care consilierii locali l-au alungat cu huiduieli în luna octombrie a anului trecut.

La fel ca în politică, și în administrație numai boii sînt consecvenți
Credincios acestei butade, primarul Gabi Ionașcu a mediat joia trecută o întîlnire a lui Mathew Proskine cu plenul Consiliului Local. În fața consilierilor rămași în sală (cîțiva au dispărut fără explicații), reprezentantul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 12:46 (12444 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie de 43 ani, moartă în curtea Dispensarului Reviga

Tragedie în comuna ialomițeană Reviga. La sfîrșitul săptămînii precedente, o femeie de doar 43 ani a murit în curtea Dispensarului comunal, în condiții suspecte. Joi, 28 aprilie, Adriana Răducanu a mers la dispensarul din localitate, pentru dureri și suferințe doar de ea știute. Înainte de a intra pe ușa clădirii, femeia a căzut secerată de durere și a decedat pe loc. Personalul medical al Dispensarului nu a mai putut face nimic pentru femeia de 43 ani. De îndată, asistenta a sesizat Poliția asupra evenimentului, în timp ce cadavrul a fost preluat de Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei. Doar că, ulterior, autoritățile medicale aveau să descopere că, la nivelul craniului,... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 09:38 (11923 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Aprilie, luna păcălelilor administrative (III)

Slobozia: Consilierul incompatibil e compatibil

Consilierul PSD Emil Constantinescu a fost demascat în urmă cu două luni de publicația «Curierul ialomițean» ca fiind incompatibil. Autosesizată, Prefectura Ialomița a solicitat executivului local, printr-un ordin al prefectului, să ia act de acest fapt și să-l excludă din cadrul Consiliului Local. La două luni de la acel moment, Emil Constantinescu continuă să ridice mîna în plenul ședinței.

Incompatibilitate să fie, dar s-o știm și noi
Emil Constantinescu s-a remarcat rareori în cadrul ședințelor de consiliu local. Cititorii fideli ai publicației noastre și-l pot aminti după alintul Hitlerică, pe care și l-a cîștigat cinstit din cauza unei declarații incredibile la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2011, 06:13 (13316 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Amara penalizată. Axintele Campioană

Ați putea zice că ne grăbim ca Moni Columbeanu la măritat cînd cu 6 etape înainte de finele campionatului Ligii a IV-a declarăm Viitorul Axintele campioană de județ. Totuși, 9 puncte cîte are această echipă în fața Amarei sînt imposibil de recuperat. De ce această diferență? Pentru că, dacă n-a reușit pe teren, Viticola Fetești a bătut-o pe Victoria Amara la comisii. Motivul pare unul întemeiat și nu este prima oară cînd o echipă o pățește în acest mod: doi dintre jucătorii Amarei și-au păstrat în legitimații pozele de pe vremea junioratului. Deh, greu se desparte omul de perioada cînd agăța fetele în reclamele la brînză topită. Așa că nu ne rămîne decît să contemplăm goana gen Gabi Szabo a celor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 19:43 (10402 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

100 de rachete la «Head TenisCon»

Tenis de cîmp

100 de rachete la «Head TenisCon»

În perioada 26-29 aprilie, terenurile Tenis Parc au găzduit întrecerile turneului «Head TenisCon» adresat tuturor categoriilor de vîrstă de la 10 ani pînă la seniori. Participarea cea mai valoroasă s-a înregistrat la 14 ani. La această categorie s-au impus tîrgovișteanca Luana Daus și gălățeanul Radu Ion Popa. Menționăm că reprezentanții noștri, Irina Nițu și Sorin Iordache, au lipsit, ei participînd în aceeași perioadă la un puternic turneu în Turcia. La categoria 10 ani au triumfat sportivii CSS Slobozia. La fete s-a impus Alexia Gîndac, iar la băieți concursul a fost cîștigat de Ștefan Andreeascu. La 12 ani masculin, slobozeanul Cristian Andreescu a jucat finala, dar a pierdut-o în fața constănțeanului... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 17:36 (7659 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aprilie, luna păcălelilor administrative (II)

Alexandria, mon amour: Pomană de două milioane din banii contribuabililor slobozeni

Una dintre hotărîrile controversate adoptate la ultima ședință de Consiliu a fost cea privind «transmiterea fără plată către municipiul Alexandria a unor utilaje din cadrul centralelor termice». Propunerea a fost făcută de către primarul Gabi Ionașcu și a fost adoptată fără rezerve de plenul Consiliului Local Slobozia.

Pomană fără lumînare
De principiu, hotărîrea de transfer a centralelor termice către o altă unitate administrativă este una lăudabilă. Echipamentele, cumpărate în perioada de glorie a primarului Ionașcu, zac în gestiunea administrație locale de prin anul 2005, cînd s-a descoperit că săracii orașului preferă să facă frigul în garsonierele lor cît cutiile... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 15:23 (12189 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Evaziune fiscală de peste 1,5 milioane de euro

Un slobozean de 42 ani a reușit performanța de a produce o gaură bugetului de stat de peste 1,5 milioane de euro. Cum? Înregistrări fiscale fictive!
Polițiștii de Investigare a Fraudelor au început marți, 3 mai a.c., urmărirea penală pentru administratorul a două firme din municipiu. În sarcina individului se reține o evaziune fiscală de peste 6 milioane lei. Pe scurt, slobozeanul, în calitate de administrator a două societăți comerciale din Slobozia, ar fi utilizat și înregistrat în evidența contabilă documente emise pentru tranzacții fictive cu o societate din localitatea Cobadin-Constanța. Pentru că existau suspiciuni cu privire la realitatea tranzacțiilor, polițiștii, în colaborare cu comisari... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2011, 13:33 (11889 vizualizări - 7 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16249 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14125 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6796 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10485 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10892 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10803 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16680 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10665 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10793 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11356 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...