Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tîlhar eliberat de instanță

O fetiță a fost atacată în plină stradă de un individ

O fetiță de 14 ani a fost tîlhărită în plină stradă. Infractorul a fost prins și arestat de polițiștii ialomițeni. Doar că individul este mai liber decît niciodată, grație unei decizii halucinante a instanței!

Adolescentă lovită de un infractor
O adolescentă din Slobozia a fost atacată cu violență în timp ce se deplasa pe strada Eternității din localitate. Incidentul s-a petrecut în urmă cu cîteva zile, duminică, 6 martie, în jurul orei 18.30. Copila se îndrepta spre domiciliu cînd a observat în spatele său un individ care se apropia cu repeziciune. Tînărul i-a solicitat fetei să-i dea telefonul mobil, iar în fața refuzului copilei individul a lovit-o violent în zona... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 06:11 (11310 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

5 minute de publicitate politică
Nu mai vrem politică la comandă. Lideri de carton care recită fraze învățate pe de rost, șefi de filială care-și închipuie că sînt buricul pămîntului, directori de descentralizate care să propovăduiască cuvîntul Partidului... Dar de politică nu putem scăpa! Și-atunci am făcut ce trebuia făcut. Am căutat oamenii din eșaloanele secunde, habotnicii care se duc lună de lună la ședințele de partid, membrii de partid gata să renunțe la 25 la sută din salariu pentru Guvernul lor, tineri care cred în OTV, bătrîni care suferă pentru mai-binele social democrației. Căci a lor va fi Împărăția Cerurilor, veșnicia politicii românești și cele cinci minute... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2011, 11:38 (6747 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Ce vrăji a mai făcut «apa lui Ionașcu»?

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Nu trece o zi fără să mai aflăm ceva despre apa din sursa subterană. Dacă nu ne spune prefectul Teculescu, ne spune Noel de la DSP, dacă nu ne spun ei, ne spun laboratoarele... Ce te faci însă cînd însuși primarul Gabi Ionașcu pune la dispoziția opiniei publice rezultate indubitabile despre apa pe care o livrează populației? Ei, bine, la această întebare va trebui să răpundeți chiar dumneavoastră...

Comunicatul de presă
Miercuri, 9 martie, în cadrul unui comunicat de presă remis publicității, primarul Gabi Ionașcu anunță că analize profesioniste, emise de trei laboratoare diferite, contrazic declarațiile hazardate ale prefectului Mădălin Teculescu. Potrivit acestui comunicat... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2011, 18:07 (15077 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

Politica, cea mai veche meserie din lume

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

În cadrul ultimei ședințe de Comitet Executiv a PSD Ialomița primarul Gabi Ionașcu a declarat că «pînă la 30 aprilie își va anunța colegii dacă va mai candida pe listele partidului pentru alegerile din 2012». În același timp, surse din cadrul filialei confirmă faptul că edilul Sloboziei intenționează să candideze din partea Partidului Conservator. Aurel Chelbea, președintele PC Ialomița susține că «nu i-ar displace o astfel de intenție». Ioan Martin, cealaltă jumătate a Alianței de Centru Dreapta din Ialomița susține că la alegerile din 2012 va candida «cel care va avea cel mai bun scor electoral».

Sic transit gloria Moldovei
După ce a încercat zadarnic să-l salveze... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2011, 06:18 (10922 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

LIVE TEXT Știința Bacău-Unirea Slobozia

Miercuri, 9 martie 2011, orele 17.00

LIVE TEXT Știința Bacău-Unirea Slobozia

Mai sînt cîteva minute pînă la startul partidei dintre Știința Bacău și CSM Unirea Slobozia contînd pentru prima etapă a returului II. Meciul, arbitrat de ieșenii Bogdan Anton și Iulian Cristea, este urmărit de circa 100 de spectatori, între care și o galerie de zece slobozeni. Antrenorii Ion Arsene și Marian Simion vor conta în această partidă pe următoarele loturi:

Știința Bacău 12 Bogdan, 16 Angheluță, 2 Vîlcu, 3 Roșu, 6 Amoagdei, 8 Chiper, 9 Vîntu, 10 Matei, 11 Niga, 13 Cîlici, 14 Burghel, 15 Ilișescu, 19 Cîrligeanu, 21 Chelaru

CSM Unirea Slobozia 12 Nica, 16 Tîlvăru, 2 Balcan, 4 Păduraru, 5 Jianu, 6 Ștefan, 7 Drăgan, 8 Popescu, 10 Simion, 1... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2011, 18:20 (14673 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matac-Amara și Alexe-Căzănești, cercetați prealabil

Șefii de post, în vizorul comandantului Ștefu

Matac-Amara și Alexe-Căzănești, cercetați prealabil

Controalele interne în cadrul IPJ Ialomița continuă. Și, verificările ca verificările, dar să vedeți rezultatele. Iar, rezultatele ca rezultatele, dar să vedeți mai apoi urmările. Ce mai, o epidemie pe bune! Hepatite, boli cronice nedescoperite de ani întregi, internări sau tratamente greu de respectat la locul de muncă, toate în timpul unor cercetări prealabile...

Sînt controlat, deci mă tratez
Recent, corpul de control al Inspectoratului de Poliție Ialomița a «descins» mai ceva ca la un flagrant în mai multe posturi de poliție din județ. Potrivit surselor noastre bine informate, verificările fac parte dintr-un plan de control bine pus la punct, din ordinul și voința... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2011, 09:43 (56821 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

SPORT

La câteva secunde de egal

Handbal, HCF Piatra Neamț-CSM Unirea Slobozia 25-24 (15-11)

La cîteva secunde de egal

Meciul cu HCF Piatra Neamț disputat duminică, 6 martie, sub Pietricica a avut un debut echilibrat: 5-5, după 10 minute. Gazdele au preluat apoi frîiele jocului desprinzîndu-se pînă la pauză la 4 goluri. Elevele lui Marian Simion s-au lovit de prestația bună a portarului nemțean ajutat și de o apărare bine organizată. Și debutul părții secunde a stat sub spectrul HCF-ului, care s-a distanțat la un moment dat la 6 goluri (18-12). Echipa noastră a revenit în joc și, în urma unor atacuri fulgerătoare, a recuperat pînă la 18-19, cu un sfert de oră înainte de deznodămînt. A urmat un final electrizant cu Piatra Neamț distanțîndu-se la 3 goluri (21-19) și Slobozia revenind în joc și ajungînd să egaleze... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2011, 19:21 (9119 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

(Ama)racii

Balnearii profesorului Florin Martinescu au dat încă un pas înapoi în lupta pentru promovare. Chiar dacă au rămas pe podium s-au depărtat la 4 puncte de lider, distanță greu de remontat că doar nu sîntem în Liga lu’ Mitică! Pe amăreni i-a încurcat în prima etapă a returului Recolta Gheorghe Lazăr, un fel de Asta sau Gaz Metan a Ialomiței, echipă care sigur va juca rol de arbitru al promovării. Postură în care se vor afla și feroviarii (sau mai degrabă geamgii) din Fetești, care au fost performerii etapei și, așa cum preconizam, au cu totul altă față decît cea arătată în tur. Riscînd un pariu o putem credita pe Rapid Fetești cu șanse certe la promovarea în Liga a III-a în sezonul 2011-2012. Revenind... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2011, 19:16 (9489 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Adrian Turcu, locul I la Mangalia

Sîmbătă, 5 martie, s-a desfășurat la Mangalia Campionatul Național pe echipe rezervat cadeților. Deși nu a putut alinia o echipă, CSM Slobozia a participat la un concurs individual, cu caracter amical, care i-a adunat pe cei mai buni luptători din țară și unde l-a înscris la categoria 54 kg pe Adrian Turcu. Reamintim că sportivul în vîrstă de 16 ani este campion național en-titre, la categoria 42 kg. Adrian și-a respectat blazonul și la Mangalia, unde l-a depășit în semifinale pe titularul echipei naționale la 54 kg, iar în finală a învins în repriza a doua prin tuș (echivalentul knock-out-ului de la box). «Pentru noi a fost un test reușit care ne ajută foarte mult în pregătirea competițiilor... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2011, 19:12 (12187 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban a murit. Trăiască...Urban!

Societatea de furnizare a apei, «oaia neagră» a administrației locale

Urban a murit. Trăiască...Urban!

De aproape 20 de ani, prin luna februarie, conducerea SC Urban emite și prezintă Adunării Generale a Acționarilor (consilierii locali ai Consiliului Municipal Slobozia) un raport anual privind activitatea firmei. Și tot de aproape 20 de ani, raportul este catastrofal, iar consilierii locali cer cu vehemență măsuri drastice și imediate pentru redresarea societății. Anul acesta, raportul a fost prezentat Consiliului Local într-o zi de joi, 24 februarie. Iar concluziile vă aparțin!

Urban a produs cu 25 la sută mai puțin decît anul trecut
Potrivit raportului prezentat Consiliului Local, rezultatele financiare brute ale SC Urban în anul 2010 sînt mai mici cu 25,5% față de... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2011, 11:40 (8255 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Traian Ionescu, cel mai vechi judecător din Ialomița

Traian Ionescu, cel mai vechi judecător din Ialomița

Un judecător poate ajunge să judece pînă la 100 de cauze zilnic. O muncă de Sisif pe pe care avocații pledanți susțin că n-ar face-o nici plătiți în aur. Președintele Tribunalului Ialomița, Traian Ionescu, o face de 49 de ani. O viață de om într-o funcție pe care cei mai mulți dintre noi o invidiem, dar despre care cei care o cunosc spun că este o povară. O povară dulce, ar adăuga domnul Ionescu, dacă ar fi întrebat. Noi însă nu am făcut-o! Am întrebat în schimb cum s-a ajuns aici, într-un județ în care numai 10 la sută dintre cauze sînt de natură penală...

100 de dosare pe cap de judecător
Slobozia are 24 de judecători: 18 la Tribunalul Ialomița și 6 la Judecătoria... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2011, 18:51 (19870 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fabrică de cafea la Klevek Factory

Evaziune libaneză la Fetești

Fabrică de cafea la Klevek Factory

Un raid inopinat al mai multor reprezentanți ai instituțiilor publice de control din Ialomița la o fabrică de conserve din Fetești a iritat spiritele libaneze ale patronilor. Mai mult, oamenii legii s-au ales cu acuzații de agresiune fizică și abuzuri grosolane. Cert este faptul că, în urma controlului, fabrica a fost văduvită de vreo 11 mii de conserve, fără documente, dar și cu verificări suplimentare pentru zeci de tone de cafea ce urma a fi procesată la fabrica de la Fetești...

Alo, 112? Scandal la Klevek Factory!
Polițiști ialomițeni, comisari ai Gărzii Financiare, reprezentanți ai Direcției Sanitare Veterinare au descins în urmă cu două săptămîni, miercuri, 16... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2011, 05:49 (25349 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Mangalia a furat-o acasă! Slobozia se desprinde!

Aflată undeva la mijlocul clasamentului, Phoenix Ulmu venea la Slobozia după ce fusese părăsită chiar în săptămîna jocului de antrenorul Augustin Călin. Fostul jucător al Craiovei și Stelei a ales o destinație exotică. Asta nu i-a împiedicat pe călărășeni să dea o replică dîrză liderului seriei a doua din Liga a III-a, la meciul de debut al returului. Unirea nu a arătat mare lucru în prima repriză, doar lovitura de cap a lui Avanu punîndu-l la încercare pe portarul advers. În a doua parte, tot Avanu dă lovitura, dar aceasta caută doar picioarele unui adversar. Fault care se putea termina urît, iar arbitrul scoate cartonașul roșu. Inflamare galben-albastră, dar secundul Costea Enache calmează spiritele... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2011, 19:03 (9728 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I

Cernea scufundă vicecampioana Urziceni

Față de meciul cu Rapid, Marian Pană a început întîlnirea cu Tîrgu Mureș din etapa XX cu trei noutăți: Cernea, Homei și Lupu. Portarul Urziceniului și-a arătat clasa în minutul 7, cînd l-a blocat excelent pe Dorel Zaharia în drumul spre gol. În minutul 13 însă, a scăpat mingea ca pe săpun, lucru de care a profitat vulpoiul Iencsi, iar Mureșul a trecut în avantaj.
Joc prost al alb-albaștrilor, afirmație pe care o susține momentul primei ocazii a lupilor, abia minutul 55, cînd Rusescu a făcut ce a vrut în careul ardelean, dar a tras anemic. La un minut distanță, oaspeții dau replica prin Didy, care a tras puțin pe lîngă, iar același Rusescu (minutul 66) l-a pus la grea încercare pe portarul oaspeților... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2011, 19:01 (10095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele subterane din județul Ialomița trebuie tratate pentru a fi potabile

Apele subterane din județul Ialomița trebuie tratate pentru a fi potabile

În ultimii ani, Ialomița a fost zguduită permanent de scandaluri publice privind calitatea apei furnizate locuitorilor județului. Pentru a pune capăt speculațiilor, autoritățile ialomițene au cerut rapoarte amănunțite legate de calitatea apei furnizate locuitorilor din pînzele freatice din subteran. Un ultim raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița confirmă faptul că apa din pînzele freatice de adîncime este potabilă cu condiția ca ea să fie tratată în funcție de particularitățile fiecărui foraj de extracție.

Apă bună după tratare
În spațiul hidrografic Buzău-Ialomița au fost identificate și delimitate 18 corpuri de apă subterană freatică din care 1... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2011, 12:27 (12850 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Doctorul Stoica, președintele Elodiilor ialomițene

Doctorul Stoica, președintele Elodiilor ialomițene

5 minute de publicitate politică
O nouă săptămînă, un nou politician! Credincioși obiectivului de a vă prezenta politicieni despre care n-ați auzit niciodată, oameni din eșaloanele 2, 3, 4, șamd ale politicii locale, membri de partid curați, ca argintul strecurat (de-ăștia n-am găsit, dar mai căutăm), oamenii simpli îndrăgostiți de politică... Ne-am trezit în situația de a fi obligați să alegem între un președinte de scară de bloc de la PSD, un președinte de organizație municipală de la UNPR și președintele interimar al Partidului Poporului, filiala Ialomița. A învins cel din urmă! Nu doar pentru că zilele astea orașul a fost cutremurat de zvonul că un sondaj de opinie underground... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2011, 10:52 (28641 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, câștigător al trofeului «Cupa de Iarnă»

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, cîștigător al trofeului «Cupa de Iarnă»

Începînd cu 26 februarie, la Galați, s-a desfășurat ediția a XVIII-a a «Cupei de Iarnă», unul dintre cele mai puternice turnee de tenis de cîmp ale sezonului. La 10 ani fete, Alexia Gîndac, de la CSS Slobozia, a cîștigat turneul la categoria ei de vîrstă, ca și Andreescu Cristian, care și-a adjudecat trofeul la categoria 12 ani băieți.
La 14 ani fete, Irina Nițu de la CSS a pierdut primul meci disputat în fata gălățencei Filip Alexandra cu 6-1,4-6,4-6. Pe tabloul băieților la 14 ani au fost înscriși 4 slobozeni, printre care și Sorin Iordache, cap de serie nr. 1. Acesta a confirmat atît clasa, cît și valoarea tenisului practicat, fiind singurul care a reușit să promoveze pînă în finală. Sorin... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 16:32 (9463 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Dragoste cu năbădăi pe stîlpul de înaltă tensiune

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Joi, 3 martie, în toiul nopții, Nicolae Haidalac, un slobozean de 37 ani, cu un picior amputat, s-a urcat pe stîlpul de înaltă tensiune din imediata vecinătate a fostului CAP din Cartierul Bora și a amenințat că se aruncă în gol. El a cerut polițiștilor, alertați prin intermediul servicului de urgență 112 să îi fie rezolvată o problemă de familie. După 3 ore de negocieri, bărbatul a acceptat să coboare de pe stîlp. În cadrul operațiunii au fost mobilizați peste 30 de polițiști, pompieri și personal din cadrul Ambulanței Slobozia.

Amenințare cu sinuciderea prin 112
Joi seară, în jurul orelor 20.00, polițiștii din cadrul serviciului de ordine publică Slobozia au fost alertați... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 10:19 (9419 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Bani cu nemiluita pentru infrastructura stațiunii

1,5 milioane euro pentru o stație de epurare în orașul Amara

Cu proiecte de 10 milioane de euro aflate în diferite stadii de derulare, stațiunea Amara are șanse să redevină în următorii 3 ani una dintre destinațiile turistice de top ale țării. Ultima dintre realizările administrației locale o reprezintă aprobarea Ministerului Dezvoltării Regionale și Turismului pentru un proiect de «reabilitare a sistemelor de apă și canalizare, pecum și a stațiilor de tratare a apei potabile și stațiilor de epurare a apelor uzate». Potrivit declarațiilor reprezentanților administrației locale, proiectul va rezolva definitiv problema evacuării apelor uzate la nivelul orașului Amara și al stațiunii.

Amara, eligibilă!
Eforturile administrației locale... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 18:38 (35891 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat contractul cu Casa de Sănătate Ialomița

Scandal pentru nimic!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a încheiat contractul cu Casa de Sănătate Ialomița

După îndelungi negocieri, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cedat, semnînd actul adițional cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. În acest mod, conflictul privind finanțarea celei mai mari unități sanitare din județ s-a stins. Cel puțin pentru moment!

Mediere bucureșteană pentru Sănătate ialomițeană
La începutul lunii februarie, CJAS Ialomița a anunțat bugetul detaliat al primelor trei luni de Sănătate ialomițeană. Potrivit cifrelor, cea mai mare parte a bugetului în primele trei luni a fost redirecționată către spitalele ialomițene. Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit, potrivit bugetului, cîte 2,5 milioane lei lunar, dintre aceștia 1,... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2011, 09:23 (15416 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7283 șomeri, din care 1700 șomeri indemnizați, respectiv 5583 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 13:50
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: A intrat cu mașina în pom

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212 s-a produs un accident de circulației soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 12:25
(3055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Movilița: A furat un motoscuter

Movilița: A furat un motoscuter

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un minor, de 16 ani, din comuna Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Cel în cauză este bănuit că, în cursul zilei de 3 decembrie a.c., ar ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 11:35
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, conficate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe linia verificării legalității desfășurării operațiunilor cu articole pirotehnice de către persoane fizice și juridice și pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 10:15
(4682 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și patru răniți

La sfîrșitul de săptămînă precedent, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor patru.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 09:10
(3364 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, un mort și un rănit

În cursul zilei de miercuri, 9 decembrie 2015, pe raza județului s-au produs două accidente de circulație, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a alteia.
Primul dintre acestea s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 19:10
(7195 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 25 și 62 de ani, din comuna Bărcănești, respectiv Albești, în timp ce se aflau la volanele a două autoturisme, deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 18:15
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa, creștine!», ediția a XIII-a

Duminică, 13 decembrie 2015, orele 16,00, la «Catedrala Sfinții Împărați Constantin și Elena» din Urziceni se va desfășura cea de a XIII-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:40
(4497 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate din București
angajează SUDORI CO2
(procedeu 135),
în fabrică confecții metalice,
pentru SPANIA
Se asigură transport, cazare, masă
Relații la telefon
0728/872.559, 0733/927.231, 0728/834.399

10 Decembrie 2015, 17:35


DSVSA Ialomița: Controale la Fetești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale la Fetești în perioada 5-9 decembrie 2015. Acestea au avut drept obiectiv respectarea ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 17:10
(5231 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 14 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 8 decembrie 2015, în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 16:40
(2718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Lemne de foc, confiscate de polițiști la Albești și Reviga

Pe raza comunei Albești, polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară condusă de un bărbat, de 40 de ani, care transporta material lemnos. Bărbatul a prezentat polițiștilor un aviz de însoțire pe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 15:15
(6122 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj la Giurgeni

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia combaterii braconajului cinegetic. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii au depistat, pe un fond de vînătoare ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 14:20
(4588 vizualizări - 0 comentarii)


Baterii de artificii, confiscate la Movilița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit marți, 8 decembrie 2015, pentru control în trafic, pe raza comunei Movilița, un autoturism condus de un bărbat de 49 de ani, din județul Vrancea. În urma controlului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 13:10
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de acord prealabil pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în cursul lunii decembrie 2015, se depun Cererile de acord prealabil pentru finanțare aferente schemei de ajutor ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 12:40
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

Marți, 8 decembrie 2015, polițiștii specializați în Investigarea Criminalității Economice au constatat 4 infracțiuni, au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de 48000 de lei și au confiscat bunuri ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 11:25
(4915 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Selectăm, în vederea angajării,
șoferi cu carnet C+E pentru
TIR-uri frigorifice pe Comunitate.
Interviurile pe 21 Decembrie în București,
la Hotel IBIS Gara de Nord,
din Calea Griviței 143, Sector 1,
de la orele 8,00 la 14,00,
zilnic cu programare,
la biroul Trota din Cluj,
str. Baladei, 2A.
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația valabilă și
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații la
[email protected],
telefon 0740/295.418

8 Decembrie 2015, 18:20


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală de peste 5 milioane de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările și au trimis în judecată trei ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Ion Boraciu ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 17:45
(9297 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

În anul 2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională în următoarele ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 16:15
(5822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichineloză!

«Examinarea în vederea depistării trichinelozei, a cărnii provenite de la porcii sacrificați, este obligatorie» se arată într-un comunicat al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 15:10
(5356 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: A intrat cu mașina în pom

Duminică, 6 decembrie 2015, în jurul orei 18,40, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 2 ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:40
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii, acuzați de furt din locuințe

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată la data de 1 decembrie 2015 de către o femeie, de 62 de ani, din municipiul București, cu privire la faptul că în perioada iunie-decembrie, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:25
(5829 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Sărbători de Iarnă în Siguranță!»

 În perioada 3-6 decembrie 2015, polițiștii au constatat 25 de infracțiuni și au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de circa 265000 de lei. Activitățile pe care Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 13:05
(4378 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița amendează barurile

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat controale în perioada 4-6 decembrie 2015, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 12:25
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Sesiunile anuale de primire a proiectelor prin PNDR 2020 se apropie de final

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale reamintește tuturor celor interesați că pe data de 18 decembrie 2015, orele 16,00, se vor închide sesiunile anuale continue deschise în anul 2015 pentru depunerea ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2015, 10:10
(3360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR PNDR 2020


Țăndărei: Bărbat acroșat de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de joi, 3 decembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei. Astfel, în jurul orei 6,30, în timp ce un bărbat, de 57 de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:55
(5911 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița organizează selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei, pe perioada ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 17:10
(6929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite la crescătorii de păsări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii ialomițeni ai Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 16:45
(7966 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea de material lemnos, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În contextul derulării planului de acțiune «Sărbători de Iarnă în Siguranță!», au fost intensificate acțiunile desfășurate pe linia prevenirii și combaterii furturilor de material lemnos și a comercializării ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 15:05
(5236 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

Jandarmeria Ialomița și-a înnoit parcul auto

În cursul ultimei săptămâni, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița și-a înnoit tehnica auto cu 4 autovehicule. Cele 3 Dacia Duster și o Dacia Logan sînt destinate patrulării și intervenției jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 13:30
(2863 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...