Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Slobozia, egala Buzăului

Fotbal, Liga a III-a

Slobozia, egala Buzăului

Unirea rămîne o echipă invincibilă pe teren propriu, indiferent că sînt meciuri amicale, de Campionat sau de Cupă. După ce miercuri, 16 februarie, au remizat cu Dunărea Galați, elevii lui Constantin Prepeliță au primit sîmbătă, 19 februarie, vizita altei divizionare secunde, Gloria Buzău, echipă care și-a etalat cea mai bună garnitură în frunte cu fostul atacant de la Timișoara, Mediaș și Brănești, Ciprian Prodan. Cele două echipe și-au împărțit frățește reprizele: în prima au deschis scorul uniriștii, în vreme ce buzoienii au egalat în cea de-a doua. Meciul care s-a disputat la Slobozia Nouă cu Unirea a avut ca principal dușman frigul. În vreme ce banca slobozeană s-a încălzit cu ceai, antrenorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:28 (9743 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Multe și mărunte politic în USL Ialomița

Consiliul Județean sau Primăria Slobozia? Aceasta-i întrebarea!

Noul protocol al USL naște întrebări hamletiene. Acum și în Ialomița! Noi vă oferim un set nou-nouț de declarații care să va ajute azi să decideți ce veți vota în 2012. Asta dacă sînteți masochiști și veți continua să trăiți în Ialomița.

Unde dai și unde crapă USL-ul
Potrivit protocolului USL, în Ialomița Puterea se va împărți prin consens politic, după cum urmează: Ciupercă continuă să se joace de-a demiurgul cu Consiliul Județean, PNL se mulțumește cu firimiturile urbane la Urziceni și Fetești, Ionașcu calcă apa subterană, iar în rural, Dumnezeu cu mila și candidații cu pungile pline. Adică ulei și zahăr! Numai că, spun politicienii de meserie, socoteala din Protocol... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 14:46 (12481 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Am ieșit din criză!

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Săptămîna trecută administrația județeană a organizat o serie de 5 dezbateri publice pe tema proiectului de buget al județului pentru anul 2011. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are de cheltuit 100,287 milioane de lei, ceea ce reprezintă mai puțin decît în anul 2010. Vestea bună este că, în ciuda acestui amănunt bugetar, vom cheltui cu 3 procente mai mult, semn că Ialomița a ieșit din criză. Vestea proastă e că 75 la sută din aceste cheltuieli vor fi orientate către asigurarea funcționării aparatului administrativ și doar 25 la sută pentru dezvoltare.

Bani mai puțini, cheltuieli mai multe
Marți, 8 februarie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 06:14 (5368 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

Victimă a inconștienței părinților

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

O fetiță de doar 13 ani a fost dusă de urgență la Spitalul Județean. Copila suferise un avort spontan la 6 luni de sarcină. Iar toate acestea s-au petrecut sub ochii inconștienți ai părinților care au permis ca fetița să-și petreacă astfel copilăria...

Copil cu copil avortat
Săptămîna precedentă medicii ialomițeni s-au văzut puși în situația de a salva viața unei fetițe de 13 ani ce fusese adusă de urgență la Spital. Copila era însărcinată în luna a șasea și suferise un avort spontan. Imediat medicii au supus-o unei intervenții chirurgicale de chiuretaj, reușind astfel să-i salveze viața. Potrivit unor spuse medicale, fetița de doar 13 ani, din Ciochina, trăia de mai... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 17:25 (13558 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gigi Manea, președintele șomer

Gigi Manea, președintele șomer

Cinci minute de celebritate politică
Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, tăietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 15:42 (18324 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

ITM confirmă munca ilegală din transportul public

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

De două săptămîni, Independent a declanșat o campanie de presă în care demasca practicile ilegale din transportul public de călători de pe teritoriul județului nostru. Vineri, 11 februarie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a confirmat informațiile prezentate de noi. Potrivit rezultatelor unui control desfășurat de către inspectorii instituției, 21 din cei 36 de taximetriști controlați au declarat că «nu au semnat contract individual de muncă și nu figurau ca salariați declarați». Procentul, susțin reprezentanții ITM, poate fi considerat unul statistic care urmează a fi confirmat de către controalele care vor fi realizate în perioada imediat următoare.

Control încrucișat pe străzile Sloboziei... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 05:53 (12443 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Un buget de subzistență pentru capitala de județ

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Pe 10 februarie 2011, Consiliul Local Slobozia a decis aprobarea unei sume de 84868000 de lei reprezentînd bugetul orașului Slobozia pentru anul în curs. Suma, mai mică decît anul tecut, este considerată una de subzistență și se bazează, printre altele, pe debitele restante și estimările anuale legate de taxele și impozitele locale. Aprobat cu majoritate de voturi, bugetul acestui an reprezintă o oglindă obiectivă a unei administrații obligată în 2011 să-și reducă investițiile, să-și diminueze cheltuielile și să-și oblige contribuabilii la eforturi financiare suplimentare.

Unde sînt banii de altădată?
Scăderea veniturilor bugetare ale administrație locale nu reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 15:28 (5632 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Podul nimănui de la 1927

Podul nimănui de la 1927

«Ultima oară a fost vopsit prin ’90. În negru!» își amintește Mihai Soare, trecător pe pod, vinerea trecută, cam pe la vremea prînzului.... De-atunci, lucrările pentru reabilitarea lui au fost mereu amînate. Ultima oară, săptămîna trecută, cînd cele 50 mii de lei promise de către Primărie au fost reorientate către investiții mai importante. Așa că podul a rămas, ca și pînă acum, al nimănui! Al nimănui și-al doamnei Olga, singura care-și mai amintește că podul ăsta a fost cîndva cel mai frumos pod din oraș, că nemții l-au făcut așa de trainic încît comuniștii n-au reușit să-l dărîme și că, înainte să fie mutilat de țevile de apă, era loc de promenadă pentru îndrăgostiți...

Podul fabricii «E. Wolf»... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 09:34 (9194 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia Bora pod

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

În perioada 1-6 februarie, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Tenis de Cîmp rezervat categoriei 12 ani. Am privit cu detașare această competiție întrucît reprezentanții noștri erau prea «cruzi» pentru o performanță notabilă... Și totuși Cristian Andreescu a reușit să uimească pe toată lumea și chiar pe el însuși prin ce a reușit: calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Micul Federer
Despre Cristi am scris de multe ori în această pagină, dar micul tenismen (nici nu poate fi altfel la 10 ani!) are performanțe tot mai mari care ne concentrează atenția asupra lui. Tenisul are încă pentru el multe secrete dar racheta lui, identică celei pe care... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2011, 11:05 (31088 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Războiul apei, faza pe SRI

Ionașcu vs Teculescu

Războiul apei, faza pe SRI

Mare e grădina Lui și mulți oficiali i-au sărit gardul în lung de mandat! Dar parcă niciunul ca bieții Ionașcu și Teculescu, obligați de funcție să țopăie după ureche pe melodii cîntate de alții. Cum, nu știți despre ce vorbim? Păi, vă lămurim noi, că de-aia sînt plătite «agenturili», iertat fie Răposatu’ care ne-a permis nouă, tuturor, să apucăm ziua aceasta!

Gargară cu apa slobozenilor
Pe 5 februarie, în cadrul unei dezbateri publice, prefectul Mădălin Teculescu a sugerat că problema apei la Slobozia face obiectul unui raport al SRI nu tocmai favorabil primarului Ionașcu. Încet la... declarații, primarul Gabi Ionașcu a reușit să răspundă atacului de-abia luni, 14 februarie... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2011, 11:25 (16651 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

Miercuri, 17 februarie, la orele prînzului, directorul liceului «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis de inspectorul general Ilie Stavăr. Demiterea survine ca urmare a deciziei directorului Costică Strezoiu de a introduce în școală o a doua condică de prezență. Condica avea drept scop monitorizarea profesorilor potrivit unei reglementări controversate din noua Lege a Educației. Inspectorul General Ilie Stavăr a negat această evidență și a declarat sec: «Directorul Strezoiu a fost demis pentru că a încălcat articolul 1 al Ordinului 3753 al ministrului. Atît! Nu am nimic de comentat în acest sens».
Articolul la care face referire inspectorul general Ilie Stavăr precizează că noile modificări... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 15:01 (50022 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

Slobozia arată ca după bombardament! Străzile sînt pline de cratere, apa e menajeră, populația e cu nervii la pămînt... Iar Ionașcu mai vrea un mandat! Atît de tare își dorește acest lucru încît ar fi dispus să facă orice compromis pentru realizarea acestuia... În acest context, erijarea sa într-un David administrativ luptînd cu Goliatul RAJA nu este decît rol. Un rol care însă ne-a costat 20 de milioane... De euro!

Dormi liniștit, Ionașcu veghează pentru tine!
Guvernarea lui Ionașcu a început în urmă cu 7 ani, cînd actualul primar al Sloboziei nu era decît un biet viceprimar fără viitor. Moartea lui Ioan Pinter l-a legitimat însă, iar anul de grație trecut pînă la alegeri... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 09:41 (10942 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mitingul sărăcimii muncitoare

Mitingul sărăcimii muncitoare

Miercuri, 16 februarie, la orele 16.00, sediul Prefecturii Ialomița a fost pichetat de peste 200 de sindicaliști aparținînd organizațiilor sindicale afiliate Cartel ALFA. Angajați ai Combinatului, profesori în școlile județului sau salariați în cadrul sistemului ialomițean de Sănătate, oamenii au scandat în cor lozinci antiguvernametale și au cerut un Cod al Muncii nemodificat, precum și un pachet de legi sociale care să protejeze forța de muncă din România.

200 pentru România muncitoare
Deși a fost anunțat pentru orele 16.00, mitingul organizat de Cartel ALFA a debutat mai devreme. Cei 200 de manifestanți au scandat minute în șir lozinci antiguvernamentale, au adresat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 18:22 (13113 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

La Mărculești polițiștii ialomițeni au confirmat transportul ilegal de persoane

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

În cursul dimineții de miercuri, 16 februarie, o acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni a confirmat încă o dată fenomenul pirateriei în transportul public de călători. În urma acțiunii au fost ridicate plăcuțe, certificate de înmatriculare și s-au aplicat amenzi de peste 30 mii de lei.

Pirații racolează călătorii din zori
La ora 7,45, la filtrul de la Bora, după mai bine de 10 autoturisme oprite, polițiștii ialomițeni au identificat primul transportator ilegal. Mijlocul de transport, un microbuz 8+1, avînd numărul IL 01 ENO era încărcat cu 15 elevi. Șoferul a declarat că are un contract semnat cu Primăria din Mărculești, dar nu a putut face dovada existenței documentului... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 16:17 (11477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Răsturnare spectaculoasă de situație în scandalul traficanților din Țăndărei. Decizia magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș, de eliberare a traficanților de copii din Țăndărei, a șocat! Nimeni nu și-a putut explica măsura fără precedent adoptată de instanța amintită. Istoria dosarului traficanților de minori din Țăndărei demonstrează însă contrariul...

...
Dosarul penal în care erau acuzați rromii din Țăndărei datează de 10 luni, timp în care documentele s-au plimbat, cum îi stă bine unui dosar stufos, între mai multe instanțe de judecată. Așa a ajuns de la Tribunalul București la Tribunalul Harghita, iar de la Harghita la Tîrgul Mureș, unde infractorii puteau să... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 12:43 (14013 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

34 de copii, abuzați sexual

Raport alarmant al autorităților ialomițene

34 de copii, abuzați sexual

Direcția de Asistență Socială și Protecția Drepturilor Copilului a dat publicității un raport de activitate al instituției pentru anul 2010 destul de îngrijorător. Documentul sintetizează probelemele copiilor ialomițeni ajunse în atenția instituției. Potrivit datelor statistice, în anul precedent nu mai puțin de 34 de copii au căzut victime ale abuzurilor sexuale... Iar asta nu e tot!

Abuzuri grosolane cu minori
Nu puține sînt cazurile cînd copiii ajung victime ale propriilor părinți, ale rudelor apropiate sau cunoștințelor din jur. Dar, rar, cazurile ajung în atenția autorităților. Cu toatea acestea, la nivelul anului precedent, Direcția Generală de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 06:14 (13366 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

După ce miercuri, 9 februarie, pierduse cu 1-2 în deplasare la Dunărea Galați, sîmbătă, 12 februarie, Unirea Slobozia a primit acasă vizita echipei de Liga a III-a, Politehnica Galați, o obișnuită a amicalelor din intersezon pentru echipa noastră. «Acasă» a însemnat sîmbătă terenul de la Privighetoarea, care nu a făcut excepție de la regula suprafețelor de joc mocirloase pe care se dispută amicalele de iarnă.
În prima repriză, trioul Prepeliță-Costea-Ionescu a aruncat în luptă echipa care în proporție de 80 la sută va aborda returul. Astfel, cu excepția a două șuturi de la distanță parate de Leo Dobre și a unui penalty ratat de gălățeni, uniriștii au fost la cîrma jocului și au condus la pauză... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:58 (12898 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Patru puncte pentru locul II

După o pauză de 20 de zile, Campionatul eșalonului secund de handbal feminin se reia. Unirea Slobozia va avea de disputat în această săptămînă două partide cu adversari relativ accesibili: joi, 17 februarie, cu Activ Poiești, la Plopeni, în cadrul etapei a XVIII-a, iar duminică, 20 februarie, în cadrul etapei a XIX-a, acasă cu Spartac București. Două meciuri importante în care strîngerea celor 4 puncte puse în joc ar duce echipa noastră din nou pe locul II. Aceasta pentru că, în aceeași perioadă, liderul CSM Ploiești va întîlni pe HCF Piatra Neamț și pe Știința Bacău, meciuri în care, în mod normal, victoria ar trebuie să revină prahovencelor. Pentru profesorul Marian Simion problemele nu țin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:56 (8553 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Scrimă

Sabrerii slobozeni atacă Budapesta

Pe 20 februarie, Naționala de sabie juniori a României se deplasează la Budapesta, pentru a disputa o etapă de Cupă Mondială la care și-au anunțat participarea peste 20 de țări. Lotul masculin condus de ieșeanul Iulian Bițucă cuprinde 6 sabreri, dintre care doi slobozeni: Mihai Cruțu și George Iancu. «Va fi un concurs extrem de dificil, iar dacă luăm în calcul că sportivii noștri sînt la începutul perioadei junioratului, o clasare în prima jumătate a tabloului ar fi un rezultat mulțumitor» ne-a declarat Marin Cruțu, antrenorul celor doi sportivi.... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:54 (10434 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul a învins juniorii Unirii

Abatorul Slobozia a terminat turul Campionatului Ligii a IV-a pe locul al II-lea, cu 37 de puncte, cu unul mai puțin decît liderul Viitorul Axintele și, prin urmare, poziția din clasament și tradiția o obligă la promovare. Sîmbătă, 12 februarie, trupa pregătită de neobositul Constantin Prepeliță a susținut un amical cu juniorii Unirii Slobozia, meci încheiat cu un spectaculos 5-3. Pentru Abatorul au punctat Taraș, Bunea, Vasile Adrian, Nohai și Stanciu, în vreme ce pentru Unirea au înscris Popescu, Mitrea și Cioceanu. Sîmbătă, 19 februarie, Abatorul va întîlni pe propriul teren tineretul echipei Dinamo. «Am vorbit cu Ionel Ganea și în proporție de 90 la sută detaliile sînt stabilite» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:52 (11956 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3720 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2897 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2379 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1871 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4010 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3991 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3695 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3141 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2852 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3625 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3608 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2884 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4460 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2838 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...