Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

În perioada 1-6 februarie, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Tenis de Cîmp rezervat categoriei 12 ani. Am privit cu detașare această competiție întrucît reprezentanții noștri erau prea «cruzi» pentru o performanță notabilă... Și totuși Cristian Andreescu a reușit să uimească pe toată lumea și chiar pe el însuși prin ce a reușit: calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Micul Federer
Despre Cristi am scris de multe ori în această pagină, dar micul tenismen (nici nu poate fi altfel la 10 ani!) are performanțe tot mai mari care ne concentrează atenția asupra lui. Tenisul are încă pentru el multe secrete dar racheta lui, identică celei pe care... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2011, 11:05 (31088 vizualizări - 23 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Războiul apei, faza pe SRI

Ionașcu vs Teculescu

Războiul apei, faza pe SRI

Mare e grădina Lui și mulți oficiali i-au sărit gardul în lung de mandat! Dar parcă niciunul ca bieții Ionașcu și Teculescu, obligați de funcție să țopăie după ureche pe melodii cîntate de alții. Cum, nu știți despre ce vorbim? Păi, vă lămurim noi, că de-aia sînt plătite «agenturili», iertat fie Răposatu’ care ne-a permis nouă, tuturor, să apucăm ziua aceasta!

Gargară cu apa slobozenilor
Pe 5 februarie, în cadrul unei dezbateri publice, prefectul Mădălin Teculescu a sugerat că problema apei la Slobozia face obiectul unui raport al SRI nu tocmai favorabil primarului Ionașcu. Încet la... declarații, primarul Gabi Ionașcu a reușit să răspundă atacului de-abia luni, 14 februarie... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2011, 11:25 (16650 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

Miercuri, 17 februarie, la orele prînzului, directorul liceului «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis de inspectorul general Ilie Stavăr. Demiterea survine ca urmare a deciziei directorului Costică Strezoiu de a introduce în școală o a doua condică de prezență. Condica avea drept scop monitorizarea profesorilor potrivit unei reglementări controversate din noua Lege a Educației. Inspectorul General Ilie Stavăr a negat această evidență și a declarat sec: «Directorul Strezoiu a fost demis pentru că a încălcat articolul 1 al Ordinului 3753 al ministrului. Atît! Nu am nimic de comentat în acest sens».
Articolul la care face referire inspectorul general Ilie Stavăr precizează că noile modificări... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 15:01 (50010 vizualizări - 67 comentarii)

EVENIMENT

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

Slobozia arată ca după bombardament! Străzile sînt pline de cratere, apa e menajeră, populația e cu nervii la pămînt... Iar Ionașcu mai vrea un mandat! Atît de tare își dorește acest lucru încît ar fi dispus să facă orice compromis pentru realizarea acestuia... În acest context, erijarea sa într-un David administrativ luptînd cu Goliatul RAJA nu este decît rol. Un rol care însă ne-a costat 20 de milioane... De euro!

Dormi liniștit, Ionașcu veghează pentru tine!
Guvernarea lui Ionașcu a început în urmă cu 7 ani, cînd actualul primar al Sloboziei nu era decît un biet viceprimar fără viitor. Moartea lui Ioan Pinter l-a legitimat însă, iar anul de grație trecut pînă la alegeri... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 09:41 (10942 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mitingul sărăcimii muncitoare

Mitingul sărăcimii muncitoare

Miercuri, 16 februarie, la orele 16.00, sediul Prefecturii Ialomița a fost pichetat de peste 200 de sindicaliști aparținînd organizațiilor sindicale afiliate Cartel ALFA. Angajați ai Combinatului, profesori în școlile județului sau salariați în cadrul sistemului ialomițean de Sănătate, oamenii au scandat în cor lozinci antiguvernametale și au cerut un Cod al Muncii nemodificat, precum și un pachet de legi sociale care să protejeze forța de muncă din România.

200 pentru România muncitoare
Deși a fost anunțat pentru orele 16.00, mitingul organizat de Cartel ALFA a debutat mai devreme. Cei 200 de manifestanți au scandat minute în șir lozinci antiguvernamentale, au adresat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 18:22 (13113 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

La Mărculești polițiștii ialomițeni au confirmat transportul ilegal de persoane

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

În cursul dimineții de miercuri, 16 februarie, o acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni a confirmat încă o dată fenomenul pirateriei în transportul public de călători. În urma acțiunii au fost ridicate plăcuțe, certificate de înmatriculare și s-au aplicat amenzi de peste 30 mii de lei.

Pirații racolează călătorii din zori
La ora 7,45, la filtrul de la Bora, după mai bine de 10 autoturisme oprite, polițiștii ialomițeni au identificat primul transportator ilegal. Mijlocul de transport, un microbuz 8+1, avînd numărul IL 01 ENO era încărcat cu 15 elevi. Șoferul a declarat că are un contract semnat cu Primăria din Mărculești, dar nu a putut face dovada existenței documentului... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 16:17 (11476 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Răsturnare spectaculoasă de situație în scandalul traficanților din Țăndărei. Decizia magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș, de eliberare a traficanților de copii din Țăndărei, a șocat! Nimeni nu și-a putut explica măsura fără precedent adoptată de instanța amintită. Istoria dosarului traficanților de minori din Țăndărei demonstrează însă contrariul...

...
Dosarul penal în care erau acuzați rromii din Țăndărei datează de 10 luni, timp în care documentele s-au plimbat, cum îi stă bine unui dosar stufos, între mai multe instanțe de judecată. Așa a ajuns de la Tribunalul București la Tribunalul Harghita, iar de la Harghita la Tîrgul Mureș, unde infractorii puteau să... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 12:43 (14011 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

34 de copii, abuzați sexual

Raport alarmant al autorităților ialomițene

34 de copii, abuzați sexual

Direcția de Asistență Socială și Protecția Drepturilor Copilului a dat publicității un raport de activitate al instituției pentru anul 2010 destul de îngrijorător. Documentul sintetizează probelemele copiilor ialomițeni ajunse în atenția instituției. Potrivit datelor statistice, în anul precedent nu mai puțin de 34 de copii au căzut victime ale abuzurilor sexuale... Iar asta nu e tot!

Abuzuri grosolane cu minori
Nu puține sînt cazurile cînd copiii ajung victime ale propriilor părinți, ale rudelor apropiate sau cunoștințelor din jur. Dar, rar, cazurile ajung în atenția autorităților. Cu toatea acestea, la nivelul anului precedent, Direcția Generală de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 06:14 (13365 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

După ce miercuri, 9 februarie, pierduse cu 1-2 în deplasare la Dunărea Galați, sîmbătă, 12 februarie, Unirea Slobozia a primit acasă vizita echipei de Liga a III-a, Politehnica Galați, o obișnuită a amicalelor din intersezon pentru echipa noastră. «Acasă» a însemnat sîmbătă terenul de la Privighetoarea, care nu a făcut excepție de la regula suprafețelor de joc mocirloase pe care se dispută amicalele de iarnă.
În prima repriză, trioul Prepeliță-Costea-Ionescu a aruncat în luptă echipa care în proporție de 80 la sută va aborda returul. Astfel, cu excepția a două șuturi de la distanță parate de Leo Dobre și a unui penalty ratat de gălățeni, uniriștii au fost la cîrma jocului și au condus la pauză... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:58 (12898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Patru puncte pentru locul II

După o pauză de 20 de zile, Campionatul eșalonului secund de handbal feminin se reia. Unirea Slobozia va avea de disputat în această săptămînă două partide cu adversari relativ accesibili: joi, 17 februarie, cu Activ Poiești, la Plopeni, în cadrul etapei a XVIII-a, iar duminică, 20 februarie, în cadrul etapei a XIX-a, acasă cu Spartac București. Două meciuri importante în care strîngerea celor 4 puncte puse în joc ar duce echipa noastră din nou pe locul II. Aceasta pentru că, în aceeași perioadă, liderul CSM Ploiești va întîlni pe HCF Piatra Neamț și pe Știința Bacău, meciuri în care, în mod normal, victoria ar trebuie să revină prahovencelor. Pentru profesorul Marian Simion problemele nu țin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:56 (8553 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Sabrerii slobozeni atacă Budapesta

Pe 20 februarie, Naționala de sabie juniori a României se deplasează la Budapesta, pentru a disputa o etapă de Cupă Mondială la care și-au anunțat participarea peste 20 de țări. Lotul masculin condus de ieșeanul Iulian Bițucă cuprinde 6 sabreri, dintre care doi slobozeni: Mihai Cruțu și George Iancu. «Va fi un concurs extrem de dificil, iar dacă luăm în calcul că sportivii noștri sînt la începutul perioadei junioratului, o clasare în prima jumătate a tabloului ar fi un rezultat mulțumitor» ne-a declarat Marin Cruțu, antrenorul celor doi sportivi.... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:54 (10434 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul a învins juniorii Unirii

Abatorul Slobozia a terminat turul Campionatului Ligii a IV-a pe locul al II-lea, cu 37 de puncte, cu unul mai puțin decît liderul Viitorul Axintele și, prin urmare, poziția din clasament și tradiția o obligă la promovare. Sîmbătă, 12 februarie, trupa pregătită de neobositul Constantin Prepeliță a susținut un amical cu juniorii Unirii Slobozia, meci încheiat cu un spectaculos 5-3. Pentru Abatorul au punctat Taraș, Bunea, Vasile Adrian, Nohai și Stanciu, în vreme ce pentru Unirea au înscris Popescu, Mitrea și Cioceanu. Sîmbătă, 19 februarie, Abatorul va întîlni pe propriul teren tineretul echipei Dinamo. «Am vorbit cu Ionel Ganea și în proporție de 90 la sută detaliile sînt stabilite» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:52 (11935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mijloacele fixe» ale PSD din Consiliul Județean

5 minute de celebritate politică

«Mijloacele fixe» ale PSD din Consiliul Județean

Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și, totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis ca, începînd cu acest număr de ziar, să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, taietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care vor să facă politică... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 14:46 (13360 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile NU au asigurată apa potabilă pentru elevi

Una dintre problemele importante semnalate în cadrul dezbaterii publice desfășurate săptămîna precedentă a fost cea privind lipsa apei potabile în școli. Potrivit declarațiilor unora dintre cei prezenți, deși au obligația legală de a face acest lucru, autoritățile locale nu asigură zilnic necesarul de apă pentru elevii din unitățile școlare din Slobozia. Mai mult decît atît, în nicio unitate școlară din Slobozia nu există, așa cum cere programul de conformare impus de DSP furnizorului de apă, avertizări scrise care să informeze elevii asupra calității apei.
Prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat surprins de această omisiune și a susținut că va cere oficial Primăriei Slobozia să informeze... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 11:06 (12385 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liber la piraterie!

Liber la piraterie!

Pirații transporturilor parazitează întreg județul. Operatorii legali pierd pînă la 50 mii de lei lunar. Fenomenul nu poate fi stopat de către Poliție. Autoritățile județene recunosc oficial situația. Niciun vinovat timp de 10 ani.

Pirateria-un fenomen
În urmă cu o saptămînă, Independent prezenta o situație generală asupra unui fenomen devenit îngrijorător în ultimii ani, respectiv transportul ilegal de călători pe traseele licitate de către operatorii autorizați oficial. Potrivit informațiilor prezentate atunci, operatorii susțin că multe dintre traseele locale și interjudețene de transport de călători sînt parazitate de «transportatori pirați care fură călătorii autobuzelor... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 05:48 (26894 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aprilie, luna parcărilor cu plată la Slobozia

Parcările, în dezbatere publică

Aprilie, luna parcărilor cu plată la Slobozia

Ca să nu rămînă codașă și anul acesta (și să i-o ia PNL-ul înainte în campania electorală!), municipalitatea a lansat primul proiect local destinat exclusiv cetățenilor. Denumit convențional «Regulament de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate pe raza municipiului Slobozia», noul proiect de hotărîre își propune să facă ordine în degringolada de pe străzile municipiului. Dar nu oricum, ci la prețul modic de 100 de lei pe an pentru cei care visează de-o viață la un loc de parcare în spatele blocului. Pentru cei care își vor autoturismul mai aproape, Primăria promite o licitație corectă, bazată exclusiv pe principiul: «dai un ban, dar stai sub fereastră... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2011, 16:05 (15618 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Inspector ITM, molestat de recuperatorii de fier vechi

Primăria Slobozia angajează bătăuși?

Inspector ITM, molestat de recuperatorii de fier vechi

De circa două săptămîni, Primăria Slobozia a angajat o firmă specializată în recuperarea fierului vechi pentru a dezafecta instalațiile din centralele termice nefuncționale din oraș. Operațiunea s-a desfășurat preponderent la adăpostul întunericului, situație neînțeleasă de locatarii blocurilor din jur. Independent vă oferă o explicație!

Bătăușii din centrală
Pe 8 februarie, la cererea inspectorului șef, Marian Nedelcu, unul dintre inspectorii de muncă a cerut reprezentanților firmei care dezafecta centralele termice ale Primăriei să facă dovada că angajații lucrează cu forme legale. Iritat de această solicitare (inspectorul molestat se afla la a doua tentativă de a... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2011, 09:35 (12866 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Patroana de fier vechi

Patroana de fier vechi

În port la Constanța, la ultima mînă, prețul fierului vechi a ajuns la prețul record de 2 lei kilogramul. Numai că drumul pînă acolo e lung, iar tentația unui ban cîștigat rapid e mai mare. Vasilica Cristea și-a deschis afacerea la jumătatea drumului, prin 2003. La Țăndărei, a treia casă cum intri în oraș dinspre Slobozia, pe dreapta. O cunoaște toată lumea, că după Remat e cea mai veche din oraș. Și cea mai serioasă...

De șapte ori mai puțin decît înainte
Dacă ignori placa de fier bătută în cuie de gard pe care scrie aproape ilizibil «AF Cristea, fier vechi, 0,80 kg», casa doamnei Vasilica n-are nimic special. Nici măcar cîntarul din poartă nu atrage prea mult atenția... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2011, 09:46 (56237 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Ion Neacșu, o viață cât un maraton dedicată atletismului

Poveștile sportului ialomițean

Ion Neacșu, o viață cît un maraton dedicată atletismului

Sportul ialomițean are multe povești de spus. O bună parte dintre acestea au în centru atleții și, alături, profesorii care i-au șlefuit. Ion Neacșu a adunat în aproape 40 de ani de carieră, multe astfel de povești: cu amazoane care aruncă sulița hăt departe sau cu fete și băieți care aleargă ca vîntul (uneori și contra vîntului) către finalul fericit.

Colecționarul de campioni
Finalul anului 2010 ar fi trebuit să însemne pentru profesorul Ion Neacșu trecerea la depănarea amintirilor și creionarea bilanțului unei cariere de antrenor începută la mijlocul anilor ’70. Profesorul Neacșu a ieșit la pensie, însă nu și din viața sportivă. «Am învățat drumul către stadion cu... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2011, 12:13 (17162 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

În pas cu moda eolienelor

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

Pentru prima dată în ultimii ani, autoritățile locale din Ialomița reușesc să se adapteze din mers la unul dintre trendurile europene, respectiv cel privind obținerea de energie regenerabilă. După un prim succes înregistrat în zona Giurgeni-Vlădeni, acolo unde Consiliul Județean a concesionat 1600 de hectare pentru realizarea unui parc eolian, moda eolienelor cuprinde întreg județul. De la Gheorghe Doja și pînă la Mihail Kogălniceanu și de la Giurgeni pînă la Platonești, autoritățile locale se întrec în promovarea de proiecte de gen care promit, pe lîngă venituri substanțiale la buget, o nouă șansă pentru revitalizarea economică a acestor zone. Una peste alta, de la proiecte însumînd 14 megawați... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2011, 10:58 (18237 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2684 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2970 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2776 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4738 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4496 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2360 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2497 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4046 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2967 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2934 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2933 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4640 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3278 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...