Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Unirea pe II! Totul depinde de noi!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Unirea pe II! Totul depinde de noi!

Zeița Fortuna a avut la finele săptămînii precedente buletin de Slobozia și s-a îmbrăcat în echipamentul lui CSM Ploiești. Echipa condusă de Marian Simion a supus, așa cum era de așteptat, ambele adversare și a profitat de mîna de ajutor dată de prahovence pentru a escalada clasamentul pînă pe a doua poziție. Să luăm pe rînd evenimentele!

Activ Ploiești-Unirea Slobozia, 19-22 (10-12)
La Plopeni, joi, 17 februarie, handbalistele noastre au dat peste o a doua echipă a Ploieștiului la fel de ațoasă ca și întîlnirile precedente. După un debut de meci ezitant, Unirea, cu Irina Simion în zi de grație, a trecut la conducerea jocului luînd la pauză un avans de două goluri, ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:39 (9502 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I

S-a întors Unirea la Urziceni

Fără suporteri (dar asta o știați deja!) și fără Mehmedovici, Maftei, Todoran sau Semedo, Unirea Urziceni s-a întors vineri, 18 februarie, pe Tineretului. Cu Nicu Epaminonda pe post de liant între vremurile bune și cele rele, cu un antrenor nou și echipă de strînsură, oastea lui Bucșaru se pregătește pentru evitarea retrogadării. Greu de crezut în condițiile în care obiectivul se cunoaște, dar primul 11 din meciul de vineri cu Rapid rămîne un mister.

Marian Pană antrenor și echipă din petice
Fost antrenor la Gloria Bistrița, Dacia Mioveni și «U» Cluj, Marian Pană a lăsat în fașă un proiect la Alba Iulia și a acceptat să preia prim-divizionara Unirea Urziceni. La primul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:35 (11100 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, egala Buzăului

Fotbal, Liga a III-a

Slobozia, egala Buzăului

Unirea rămîne o echipă invincibilă pe teren propriu, indiferent că sînt meciuri amicale, de Campionat sau de Cupă. După ce miercuri, 16 februarie, au remizat cu Dunărea Galați, elevii lui Constantin Prepeliță au primit sîmbătă, 19 februarie, vizita altei divizionare secunde, Gloria Buzău, echipă care și-a etalat cea mai bună garnitură în frunte cu fostul atacant de la Timișoara, Mediaș și Brănești, Ciprian Prodan. Cele două echipe și-au împărțit frățește reprizele: în prima au deschis scorul uniriștii, în vreme ce buzoienii au egalat în cea de-a doua. Meciul care s-a disputat la Slobozia Nouă cu Unirea a avut ca principal dușman frigul. În vreme ce banca slobozeană s-a încălzit cu ceai, antrenorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:28 (9743 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Multe și mărunte politic în USL Ialomița

Consiliul Județean sau Primăria Slobozia? Aceasta-i întrebarea!

Noul protocol al USL naște întrebări hamletiene. Acum și în Ialomița! Noi vă oferim un set nou-nouț de declarații care să va ajute azi să decideți ce veți vota în 2012. Asta dacă sînteți masochiști și veți continua să trăiți în Ialomița.

Unde dai și unde crapă USL-ul
Potrivit protocolului USL, în Ialomița Puterea se va împărți prin consens politic, după cum urmează: Ciupercă continuă să se joace de-a demiurgul cu Consiliul Județean, PNL se mulțumește cu firimiturile urbane la Urziceni și Fetești, Ionașcu calcă apa subterană, iar în rural, Dumnezeu cu mila și candidații cu pungile pline. Adică ulei și zahăr! Numai că, spun politicienii de meserie, socoteala din Protocol... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 14:46 (12482 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Am ieșit din criză!

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Săptămîna trecută administrația județeană a organizat o serie de 5 dezbateri publice pe tema proiectului de buget al județului pentru anul 2011. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are de cheltuit 100,287 milioane de lei, ceea ce reprezintă mai puțin decît în anul 2010. Vestea bună este că, în ciuda acestui amănunt bugetar, vom cheltui cu 3 procente mai mult, semn că Ialomița a ieșit din criză. Vestea proastă e că 75 la sută din aceste cheltuieli vor fi orientate către asigurarea funcționării aparatului administrativ și doar 25 la sută pentru dezvoltare.

Bani mai puțini, cheltuieli mai multe
Marți, 8 februarie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 06:14 (5368 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

Victimă a inconștienței părinților

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

O fetiță de doar 13 ani a fost dusă de urgență la Spitalul Județean. Copila suferise un avort spontan la 6 luni de sarcină. Iar toate acestea s-au petrecut sub ochii inconștienți ai părinților care au permis ca fetița să-și petreacă astfel copilăria...

Copil cu copil avortat
Săptămîna precedentă medicii ialomițeni s-au văzut puși în situația de a salva viața unei fetițe de 13 ani ce fusese adusă de urgență la Spital. Copila era însărcinată în luna a șasea și suferise un avort spontan. Imediat medicii au supus-o unei intervenții chirurgicale de chiuretaj, reușind astfel să-i salveze viața. Potrivit unor spuse medicale, fetița de doar 13 ani, din Ciochina, trăia de mai... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 17:25 (13558 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gigi Manea, președintele șomer

Gigi Manea, președintele șomer

Cinci minute de celebritate politică
Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, tăietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 15:42 (18324 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

ITM confirmă munca ilegală din transportul public

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

De două săptămîni, Independent a declanșat o campanie de presă în care demasca practicile ilegale din transportul public de călători de pe teritoriul județului nostru. Vineri, 11 februarie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a confirmat informațiile prezentate de noi. Potrivit rezultatelor unui control desfășurat de către inspectorii instituției, 21 din cei 36 de taximetriști controlați au declarat că «nu au semnat contract individual de muncă și nu figurau ca salariați declarați». Procentul, susțin reprezentanții ITM, poate fi considerat unul statistic care urmează a fi confirmat de către controalele care vor fi realizate în perioada imediat următoare.

Control încrucișat pe străzile Sloboziei... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 05:53 (12446 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Un buget de subzistență pentru capitala de județ

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Pe 10 februarie 2011, Consiliul Local Slobozia a decis aprobarea unei sume de 84868000 de lei reprezentînd bugetul orașului Slobozia pentru anul în curs. Suma, mai mică decît anul tecut, este considerată una de subzistență și se bazează, printre altele, pe debitele restante și estimările anuale legate de taxele și impozitele locale. Aprobat cu majoritate de voturi, bugetul acestui an reprezintă o oglindă obiectivă a unei administrații obligată în 2011 să-și reducă investițiile, să-și diminueze cheltuielile și să-și oblige contribuabilii la eforturi financiare suplimentare.

Unde sînt banii de altădată?
Scăderea veniturilor bugetare ale administrație locale nu reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 15:28 (5632 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Podul nimănui de la 1927

Podul nimănui de la 1927

«Ultima oară a fost vopsit prin ’90. În negru!» își amintește Mihai Soare, trecător pe pod, vinerea trecută, cam pe la vremea prînzului.... De-atunci, lucrările pentru reabilitarea lui au fost mereu amînate. Ultima oară, săptămîna trecută, cînd cele 50 mii de lei promise de către Primărie au fost reorientate către investiții mai importante. Așa că podul a rămas, ca și pînă acum, al nimănui! Al nimănui și-al doamnei Olga, singura care-și mai amintește că podul ăsta a fost cîndva cel mai frumos pod din oraș, că nemții l-au făcut așa de trainic încît comuniștii n-au reușit să-l dărîme și că, înainte să fie mutilat de țevile de apă, era loc de promenadă pentru îndrăgostiți...

Podul fabricii «E. Wolf»... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 09:34 (9194 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia Bora pod

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

În perioada 1-6 februarie, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Tenis de Cîmp rezervat categoriei 12 ani. Am privit cu detașare această competiție întrucît reprezentanții noștri erau prea «cruzi» pentru o performanță notabilă... Și totuși Cristian Andreescu a reușit să uimească pe toată lumea și chiar pe el însuși prin ce a reușit: calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Micul Federer
Despre Cristi am scris de multe ori în această pagină, dar micul tenismen (nici nu poate fi altfel la 10 ani!) are performanțe tot mai mari care ne concentrează atenția asupra lui. Tenisul are încă pentru el multe secrete dar racheta lui, identică celei pe care... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2011, 11:05 (31088 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Războiul apei, faza pe SRI

Ionașcu vs Teculescu

Războiul apei, faza pe SRI

Mare e grădina Lui și mulți oficiali i-au sărit gardul în lung de mandat! Dar parcă niciunul ca bieții Ionașcu și Teculescu, obligați de funcție să țopăie după ureche pe melodii cîntate de alții. Cum, nu știți despre ce vorbim? Păi, vă lămurim noi, că de-aia sînt plătite «agenturili», iertat fie Răposatu’ care ne-a permis nouă, tuturor, să apucăm ziua aceasta!

Gargară cu apa slobozenilor
Pe 5 februarie, în cadrul unei dezbateri publice, prefectul Mădălin Teculescu a sugerat că problema apei la Slobozia face obiectul unui raport al SRI nu tocmai favorabil primarului Ionașcu. Încet la... declarații, primarul Gabi Ionașcu a reușit să răspundă atacului de-abia luni, 14 februarie... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2011, 11:25 (16651 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

Miercuri, 17 februarie, la orele prînzului, directorul liceului «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis de inspectorul general Ilie Stavăr. Demiterea survine ca urmare a deciziei directorului Costică Strezoiu de a introduce în școală o a doua condică de prezență. Condica avea drept scop monitorizarea profesorilor potrivit unei reglementări controversate din noua Lege a Educației. Inspectorul General Ilie Stavăr a negat această evidență și a declarat sec: «Directorul Strezoiu a fost demis pentru că a încălcat articolul 1 al Ordinului 3753 al ministrului. Atît! Nu am nimic de comentat în acest sens».
Articolul la care face referire inspectorul general Ilie Stavăr precizează că noile modificări... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 15:01 (50024 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

Slobozia arată ca după bombardament! Străzile sînt pline de cratere, apa e menajeră, populația e cu nervii la pămînt... Iar Ionașcu mai vrea un mandat! Atît de tare își dorește acest lucru încît ar fi dispus să facă orice compromis pentru realizarea acestuia... În acest context, erijarea sa într-un David administrativ luptînd cu Goliatul RAJA nu este decît rol. Un rol care însă ne-a costat 20 de milioane... De euro!

Dormi liniștit, Ionașcu veghează pentru tine!
Guvernarea lui Ionașcu a început în urmă cu 7 ani, cînd actualul primar al Sloboziei nu era decît un biet viceprimar fără viitor. Moartea lui Ioan Pinter l-a legitimat însă, iar anul de grație trecut pînă la alegeri... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 09:41 (10942 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mitingul sărăcimii muncitoare

Mitingul sărăcimii muncitoare

Miercuri, 16 februarie, la orele 16.00, sediul Prefecturii Ialomița a fost pichetat de peste 200 de sindicaliști aparținînd organizațiilor sindicale afiliate Cartel ALFA. Angajați ai Combinatului, profesori în școlile județului sau salariați în cadrul sistemului ialomițean de Sănătate, oamenii au scandat în cor lozinci antiguvernametale și au cerut un Cod al Muncii nemodificat, precum și un pachet de legi sociale care să protejeze forța de muncă din România.

200 pentru România muncitoare
Deși a fost anunțat pentru orele 16.00, mitingul organizat de Cartel ALFA a debutat mai devreme. Cei 200 de manifestanți au scandat minute în șir lozinci antiguvernamentale, au adresat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 18:22 (13113 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

La Mărculești polițiștii ialomițeni au confirmat transportul ilegal de persoane

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

În cursul dimineții de miercuri, 16 februarie, o acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni a confirmat încă o dată fenomenul pirateriei în transportul public de călători. În urma acțiunii au fost ridicate plăcuțe, certificate de înmatriculare și s-au aplicat amenzi de peste 30 mii de lei.

Pirații racolează călătorii din zori
La ora 7,45, la filtrul de la Bora, după mai bine de 10 autoturisme oprite, polițiștii ialomițeni au identificat primul transportator ilegal. Mijlocul de transport, un microbuz 8+1, avînd numărul IL 01 ENO era încărcat cu 15 elevi. Șoferul a declarat că are un contract semnat cu Primăria din Mărculești, dar nu a putut face dovada existenței documentului... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 16:17 (11477 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Răsturnare spectaculoasă de situație în scandalul traficanților din Țăndărei. Decizia magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș, de eliberare a traficanților de copii din Țăndărei, a șocat! Nimeni nu și-a putut explica măsura fără precedent adoptată de instanța amintită. Istoria dosarului traficanților de minori din Țăndărei demonstrează însă contrariul...

...
Dosarul penal în care erau acuzați rromii din Țăndărei datează de 10 luni, timp în care documentele s-au plimbat, cum îi stă bine unui dosar stufos, între mai multe instanțe de judecată. Așa a ajuns de la Tribunalul București la Tribunalul Harghita, iar de la Harghita la Tîrgul Mureș, unde infractorii puteau să... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 12:43 (14017 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

34 de copii, abuzați sexual

Raport alarmant al autorităților ialomițene

34 de copii, abuzați sexual

Direcția de Asistență Socială și Protecția Drepturilor Copilului a dat publicității un raport de activitate al instituției pentru anul 2010 destul de îngrijorător. Documentul sintetizează probelemele copiilor ialomițeni ajunse în atenția instituției. Potrivit datelor statistice, în anul precedent nu mai puțin de 34 de copii au căzut victime ale abuzurilor sexuale... Iar asta nu e tot!

Abuzuri grosolane cu minori
Nu puține sînt cazurile cînd copiii ajung victime ale propriilor părinți, ale rudelor apropiate sau cunoștințelor din jur. Dar, rar, cazurile ajung în atenția autorităților. Cu toatea acestea, la nivelul anului precedent, Direcția Generală de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 06:14 (13366 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

După ce miercuri, 9 februarie, pierduse cu 1-2 în deplasare la Dunărea Galați, sîmbătă, 12 februarie, Unirea Slobozia a primit acasă vizita echipei de Liga a III-a, Politehnica Galați, o obișnuită a amicalelor din intersezon pentru echipa noastră. «Acasă» a însemnat sîmbătă terenul de la Privighetoarea, care nu a făcut excepție de la regula suprafețelor de joc mocirloase pe care se dispută amicalele de iarnă.
În prima repriză, trioul Prepeliță-Costea-Ionescu a aruncat în luptă echipa care în proporție de 80 la sută va aborda returul. Astfel, cu excepția a două șuturi de la distanță parate de Leo Dobre și a unui penalty ratat de gălățeni, uniriștii au fost la cîrma jocului și au condus la pauză... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:58 (12899 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Patru puncte pentru locul II

După o pauză de 20 de zile, Campionatul eșalonului secund de handbal feminin se reia. Unirea Slobozia va avea de disputat în această săptămînă două partide cu adversari relativ accesibili: joi, 17 februarie, cu Activ Poiești, la Plopeni, în cadrul etapei a XVIII-a, iar duminică, 20 februarie, în cadrul etapei a XIX-a, acasă cu Spartac București. Două meciuri importante în care strîngerea celor 4 puncte puse în joc ar duce echipa noastră din nou pe locul II. Aceasta pentru că, în aceeași perioadă, liderul CSM Ploiești va întîlni pe HCF Piatra Neamț și pe Știința Bacău, meciuri în care, în mod normal, victoria ar trebuie să revină prahovencelor. Pentru profesorul Marian Simion problemele nu țin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:56 (8553 vizualizări - 13 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației

În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:15
(12081 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Coșereni: S-a răsturnat cu mașina și a lovit doi pietoni

Miercuri, 28 februarie a.c., la Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 21 ani, din Borănești, se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:46
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au furat din curtea vecinului

Doi tineri de 15, respectiv 21 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns, în noaptea de 25/26 februarie a.c., în gospodăria unui consătean și au furat ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:45
(11867 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Acțiune a Poliției la Fetești și localitățile limitrofe

Miercuri, 28 februarie, polițiștii feteșteni și cei ai Secției Poliție Rurală Stelnica au acționat, timp de cîteva ore, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:44
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «175 ani de la nașterea lui Ion Creangă»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 3 Slobozia organizează joi, 1 martie a.c., «aniversarea a 175 ani de la nașterea lui Ion Creangă». În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:41
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pompierii încă mai deszăpezesc case

În ultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor locuințe din patru localități ale județului. Astfel, în data de 25 februarie a.c., 25 de pompieri din Urziceni au mers ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:38
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:56
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la vizarea carnetelor de rentieri agricoli

În perioada 1 martie-31 august 2012 inclusiv, rentierii agricoli sînt așteptați la sediul APIA din Slobozia pentru vizarea carnetelor de rentieri. Rentierii agricoli au nevoie de următoarele documente pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:50
(14992 vizualizări - 0 comentarii)


«Firicel de primăvară» la Muzeul Județean Ialomița

Joi, 1 martie 2012, orele 13,00, la sediul Muzeului Județean Ialomița va fi vernisată cea de-a doua ediție a expoziției «Firicel de primăvară». Acțiunea continuă tradiția colaborării dintre Muzeul Județean ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:48
(16480 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelată prin telefon

Luni, 27 februarie a.c., o femeie de 65 ani a sesizat Poliția Fetești cu privire la faptul că a fost înșelată prin telefonul mobil. Victima a povestit anchetatorilor că a primit un apel telefonic de la ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:47
(11682 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la un bar din Dridu

Ultraj contra bunelor moravuri la Dridu. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 25 și 32 ani, toți din localitate, au fost reținuți luni, 27 februarie, pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:46
(20726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu scandal bar


Andrășești: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Luni, 27 februarie, Poliția a fost sesizată despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea unui bărbat de 87 ani, din Andrășești, de unde au furat un bazin metalic. Cercetările polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:45
(12938 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: I-au furat aracii din curte

Un bărbat de 65 ani, din București, a alertat Poliția cu privire la faptul că, în perioada 13-27 februarie, persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale, din Balaciu, 100 araci din țeavă metalică ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:43
(14851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu furt araci


Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși

Doi bărbați de 19, respectiv 43 ani, din Urziceni, au fost prinși luni, 27 februarie, în flagrant, în timp ce încercau să predea la un centru de colectare deșeuri metalice 100 kg fier vechi. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:41
(15832 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident rutier cu două victime

Un moment de neatenție a fost suficient ca un tînăr de 26 ani să producă un accident rutier. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., la Sinești, cînd un șofer de 26 ani din Buzău, deplasîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:50
(14318 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Coșereni: Minor prins la furat

Un minor de 15 ani a fost prins de polițiștii din Coșereni în timp ce transporta cu o căruță mai mulți copaci tăiați. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., cînd adolescentul își încărcase căruța cu ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:49
(17193 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni furt


Movilița: Șofer băut, la volan

Aparatul radar al polițiștilor ialomițeni au surprins în trafic duminică, 26 februarie a.c., un autoturism ce se deplasa cu 82 km/h în localitatea Movilița. Oprind mașina, polițiștii au decis testatea alcooltest ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:48
(12102 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 280 de amenzi în trafic

În perioada 24-26 februarie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni pe șoselele județului. Astfel, pentru neregulile constatate au fost aplicate 280 de sancțiuni contravenționale, ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:47
(13619 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: I-a furat mașina din curte

Un bărbat de 32 ani din Lilieci a alertat polițiștii, vineri, 24 februarie a.c., despre faptul că persoane necunoscute i-au furat mașina din curtea locuinței. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:16
(15200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Înșelată pe internet

Joi, 23 februarie a.c., o tînără de 24 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelată pe internet, de un tînăr de 18 ani, pe care nu-l cunoaște, domiciliat în județul Mureș. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:15
(14290 vizualizări - 2 comentarii)


Grindu: Tăiau copaci de pe marginea șoselei

Doi bărbați de 35, respectiv 36 ani, ambii din comuna Grindu, au fost prinși în flagrant de către polițiști, joi, 23 februarie a.c., în timp ce tăiau arbori de pe aliniamentul Drumului Județean 203 B Grindu ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:14
(12776 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Sămînță de lucernă confiscată

Un tînăr de 27 ani, din Vrancea, a fost prins joi, 23 februarie a.c., de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta cantitatea de 1140 kg sămînță de lucernă ambalată în saci de rafie. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:12
(12718 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Femeie înșelată prin telefon

Miercuri, 22 februarie a.c., o femeie de 74 ani a sesizat polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele cu privire la faptul că a fost înșelată cu 20 euro, după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:17
(15735 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Borănești, arestat după ce a intrat într-o casă și a furat 10000 lei

Un tînăr de 26 ani, din Borănești, a fost reținut marți, 21 februarie, pentru furt calificat. Potrivit anchetatorilor, acesta, în noaptea de 19/20 februarie a intrat în locuința unui bărbat de 76 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:16
(14491 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Adolescenta dispărută a fost găsită Fata de 16 ani, Rebeca Alexandra Oprea, din Slobozia, dispărută de la domiciliu, miercuri, 22 februarie a.c., a fost găsită. Adolescenta de 16 ani plecase la ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:12
(21044 vizualizări - 9 comentarii)


DGFP Ialomița: Termene pentru plata obligațiilor fiscale

Potrivit unei informări a reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pînă luni, 27 februarie 2012 inclusiv, va fi plătită contribuția trimestrială pentru medicamente-trimestrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:08
(10608 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Jilavele: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Un bărbat de 35 ani, din Andrășești, a fost prins și încarcerat miercuri, 22 februarie a.c., de polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele. Pe numele individului instanța de judecată a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:06
(12932 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 90 de persoane, legitimate de polițiști

Peste 90 de persoane au fost legitimate miercuri, 22 februarie a.c., la Fetești, în cadrul unor activități preventive derulate de polițiștii din localitate. De asemenea, în cadrul acelorași activități au ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:48
(12657 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pericol de explozie la Urziceni

Un țurțure de gheață s-a desprins de pe o clădire din Urziceni și a căzut pe o conductă de alimentare cu gaze, în urma avarierii rezultînd scurgeri de gaze. S-a întîmplat miercuri, 22 februarie a.c., iar ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:43
(12499 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...