Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vicele Romeo și primarul Julinel

Șoseaua de centură a politicii locale trece pe la Platonești

Vicele Romeo și primarul Julinel

Pînă nu demult, Platoneștiul era recunoscut drept «bastion al democrației», primarul Julinel Negraru și viceprimarul Romeo numărînd echitabil voturi pentru PNL și PD-L. De o săptămînă, Romeo îi cîntă Julinelului serenada divorțului. Familia PD-L nu este de acord cu despărțirea intempestivă a celor doi și promite să le reînnoiască jurămintele în biserica BPJ. Căpos din fire, Romeo refuză binecuvîntarea și amenință că se sinucide politic, împreună cu angajații din dotare...

Level 1 (și 2, și 3)
De cînd au descălecat la Primărie, de pe pursîngele Coajă de Portocală, cuplul Romeo și Julinel au rescris istoria locală. Cea mai celebră pagină este cea a cabinei de vot a secției... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2011, 14:59 (18676 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Două taxiuri, incendiate de interlopi

Reglare de conturi în stil mafiot

Două taxiuri, incendiate de interlopi

În noaptea de marți spre miercuri, 22/23 februarie, la Amara, două taxiuri au fost incendiate intenționat chiar în curtea proprietarilor. Potrivit declarațiilor acestora, «incendierea mașinilor reprezintă o reglare de conturi între cei doi operatori de taxi și patronul firmei Nick Touring, Nicu Pericli». Surse din Poliție confirmă că «incendiatorul ar putea fi unul dintre interlopii locali».

«Le-au dat foc în curtea casei!»
Alexandru Mihalcea și Adrian Militaru, taximetriști autorizați din Amara, s-au trezit noaptea trecută cu autoturismele incendiate. Incidentul s-ar fi petrecut în toiul nopții, în jurul orelor 2.00, autoturismul lui Alexandru Mihalcea arzînd în totalitate... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2011, 10:31 (60255 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea pe II! Totul depinde de noi!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Unirea pe II! Totul depinde de noi!

Zeița Fortuna a avut la finele săptămînii precedente buletin de Slobozia și s-a îmbrăcat în echipamentul lui CSM Ploiești. Echipa condusă de Marian Simion a supus, așa cum era de așteptat, ambele adversare și a profitat de mîna de ajutor dată de prahovence pentru a escalada clasamentul pînă pe a doua poziție. Să luăm pe rînd evenimentele!

Activ Ploiești-Unirea Slobozia, 19-22 (10-12)
La Plopeni, joi, 17 februarie, handbalistele noastre au dat peste o a doua echipă a Ploieștiului la fel de ațoasă ca și întîlnirile precedente. După un debut de meci ezitant, Unirea, cu Irina Simion în zi de grație, a trecut la conducerea jocului luînd la pauză un avans de două goluri, ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:39 (9503 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I

S-a întors Unirea la Urziceni

Fără suporteri (dar asta o știați deja!) și fără Mehmedovici, Maftei, Todoran sau Semedo, Unirea Urziceni s-a întors vineri, 18 februarie, pe Tineretului. Cu Nicu Epaminonda pe post de liant între vremurile bune și cele rele, cu un antrenor nou și echipă de strînsură, oastea lui Bucșaru se pregătește pentru evitarea retrogadării. Greu de crezut în condițiile în care obiectivul se cunoaște, dar primul 11 din meciul de vineri cu Rapid rămîne un mister.

Marian Pană antrenor și echipă din petice
Fost antrenor la Gloria Bistrița, Dacia Mioveni și «U» Cluj, Marian Pană a lăsat în fașă un proiect la Alba Iulia și a acceptat să preia prim-divizionara Unirea Urziceni. La primul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:35 (11100 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, egala Buzăului

Fotbal, Liga a III-a

Slobozia, egala Buzăului

Unirea rămîne o echipă invincibilă pe teren propriu, indiferent că sînt meciuri amicale, de Campionat sau de Cupă. După ce miercuri, 16 februarie, au remizat cu Dunărea Galați, elevii lui Constantin Prepeliță au primit sîmbătă, 19 februarie, vizita altei divizionare secunde, Gloria Buzău, echipă care și-a etalat cea mai bună garnitură în frunte cu fostul atacant de la Timișoara, Mediaș și Brănești, Ciprian Prodan. Cele două echipe și-au împărțit frățește reprizele: în prima au deschis scorul uniriștii, în vreme ce buzoienii au egalat în cea de-a doua. Meciul care s-a disputat la Slobozia Nouă cu Unirea a avut ca principal dușman frigul. În vreme ce banca slobozeană s-a încălzit cu ceai, antrenorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:28 (9745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Multe și mărunte politic în USL Ialomița

Consiliul Județean sau Primăria Slobozia? Aceasta-i întrebarea!

Noul protocol al USL naște întrebări hamletiene. Acum și în Ialomița! Noi vă oferim un set nou-nouț de declarații care să va ajute azi să decideți ce veți vota în 2012. Asta dacă sînteți masochiști și veți continua să trăiți în Ialomița.

Unde dai și unde crapă USL-ul
Potrivit protocolului USL, în Ialomița Puterea se va împărți prin consens politic, după cum urmează: Ciupercă continuă să se joace de-a demiurgul cu Consiliul Județean, PNL se mulțumește cu firimiturile urbane la Urziceni și Fetești, Ionașcu calcă apa subterană, iar în rural, Dumnezeu cu mila și candidații cu pungile pline. Adică ulei și zahăr! Numai că, spun politicienii de meserie, socoteala din Protocol... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 14:46 (12482 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Am ieșit din criză!

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Săptămîna trecută administrația județeană a organizat o serie de 5 dezbateri publice pe tema proiectului de buget al județului pentru anul 2011. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are de cheltuit 100,287 milioane de lei, ceea ce reprezintă mai puțin decît în anul 2010. Vestea bună este că, în ciuda acestui amănunt bugetar, vom cheltui cu 3 procente mai mult, semn că Ialomița a ieșit din criză. Vestea proastă e că 75 la sută din aceste cheltuieli vor fi orientate către asigurarea funcționării aparatului administrativ și doar 25 la sută pentru dezvoltare.

Bani mai puțini, cheltuieli mai multe
Marți, 8 februarie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 06:14 (5368 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

Victimă a inconștienței părinților

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

O fetiță de doar 13 ani a fost dusă de urgență la Spitalul Județean. Copila suferise un avort spontan la 6 luni de sarcină. Iar toate acestea s-au petrecut sub ochii inconștienți ai părinților care au permis ca fetița să-și petreacă astfel copilăria...

Copil cu copil avortat
Săptămîna precedentă medicii ialomițeni s-au văzut puși în situația de a salva viața unei fetițe de 13 ani ce fusese adusă de urgență la Spital. Copila era însărcinată în luna a șasea și suferise un avort spontan. Imediat medicii au supus-o unei intervenții chirurgicale de chiuretaj, reușind astfel să-i salveze viața. Potrivit unor spuse medicale, fetița de doar 13 ani, din Ciochina, trăia de mai... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 17:25 (13559 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gigi Manea, președintele șomer

Gigi Manea, președintele șomer

Cinci minute de celebritate politică
Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, tăietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 15:42 (18325 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

ITM confirmă munca ilegală din transportul public

Taximetriștii, sclavii firmelor de taximetrie

De două săptămîni, Independent a declanșat o campanie de presă în care demasca practicile ilegale din transportul public de călători de pe teritoriul județului nostru. Vineri, 11 februarie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a confirmat informațiile prezentate de noi. Potrivit rezultatelor unui control desfășurat de către inspectorii instituției, 21 din cei 36 de taximetriști controlați au declarat că «nu au semnat contract individual de muncă și nu figurau ca salariați declarați». Procentul, susțin reprezentanții ITM, poate fi considerat unul statistic care urmează a fi confirmat de către controalele care vor fi realizate în perioada imediat următoare.

Control încrucișat pe străzile Sloboziei... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 05:53 (12448 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Un buget de subzistență pentru capitala de județ

Slobozia va cheltui 84,8 milioane de lei în 2011

Pe 10 februarie 2011, Consiliul Local Slobozia a decis aprobarea unei sume de 84868000 de lei reprezentînd bugetul orașului Slobozia pentru anul în curs. Suma, mai mică decît anul tecut, este considerată una de subzistență și se bazează, printre altele, pe debitele restante și estimările anuale legate de taxele și impozitele locale. Aprobat cu majoritate de voturi, bugetul acestui an reprezintă o oglindă obiectivă a unei administrații obligată în 2011 să-și reducă investițiile, să-și diminueze cheltuielile și să-și oblige contribuabilii la eforturi financiare suplimentare.

Unde sînt banii de altădată?
Scăderea veniturilor bugetare ale administrație locale nu reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 15:28 (5632 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Podul nimănui de la 1927

Podul nimănui de la 1927

«Ultima oară a fost vopsit prin ’90. În negru!» își amintește Mihai Soare, trecător pe pod, vinerea trecută, cam pe la vremea prînzului.... De-atunci, lucrările pentru reabilitarea lui au fost mereu amînate. Ultima oară, săptămîna trecută, cînd cele 50 mii de lei promise de către Primărie au fost reorientate către investiții mai importante. Așa că podul a rămas, ca și pînă acum, al nimănui! Al nimănui și-al doamnei Olga, singura care-și mai amintește că podul ăsta a fost cîndva cel mai frumos pod din oraș, că nemții l-au făcut așa de trainic încît comuniștii n-au reușit să-l dărîme și că, înainte să fie mutilat de țevile de apă, era loc de promenadă pentru îndrăgostiți...

Podul fabricii «E. Wolf»... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2011, 09:34 (9195 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia Bora pod

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, surpriza Naționalelor

În perioada 1-6 februarie, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Tenis de Cîmp rezervat categoriei 12 ani. Am privit cu detașare această competiție întrucît reprezentanții noștri erau prea «cruzi» pentru o performanță notabilă... Și totuși Cristian Andreescu a reușit să uimească pe toată lumea și chiar pe el însuși prin ce a reușit: calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Micul Federer
Despre Cristi am scris de multe ori în această pagină, dar micul tenismen (nici nu poate fi altfel la 10 ani!) are performanțe tot mai mari care ne concentrează atenția asupra lui. Tenisul are încă pentru el multe secrete dar racheta lui, identică celei pe care... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2011, 11:05 (31088 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Războiul apei, faza pe SRI

Ionașcu vs Teculescu

Războiul apei, faza pe SRI

Mare e grădina Lui și mulți oficiali i-au sărit gardul în lung de mandat! Dar parcă niciunul ca bieții Ionașcu și Teculescu, obligați de funcție să țopăie după ureche pe melodii cîntate de alții. Cum, nu știți despre ce vorbim? Păi, vă lămurim noi, că de-aia sînt plătite «agenturili», iertat fie Răposatu’ care ne-a permis nouă, tuturor, să apucăm ziua aceasta!

Gargară cu apa slobozenilor
Pe 5 februarie, în cadrul unei dezbateri publice, prefectul Mădălin Teculescu a sugerat că problema apei la Slobozia face obiectul unui raport al SRI nu tocmai favorabil primarului Ionașcu. Încet la... declarații, primarul Gabi Ionașcu a reușit să răspundă atacului de-abia luni, 14 februarie... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2011, 11:25 (16654 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

EXCLUSIV: Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, DEMIS

Miercuri, 17 februarie, la orele prînzului, directorul liceului «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis de inspectorul general Ilie Stavăr. Demiterea survine ca urmare a deciziei directorului Costică Strezoiu de a introduce în școală o a doua condică de prezență. Condica avea drept scop monitorizarea profesorilor potrivit unei reglementări controversate din noua Lege a Educației. Inspectorul General Ilie Stavăr a negat această evidență și a declarat sec: «Directorul Strezoiu a fost demis pentru că a încălcat articolul 1 al Ordinului 3753 al ministrului. Atît! Nu am nimic de comentat în acest sens».
Articolul la care face referire inspectorul general Ilie Stavăr precizează că noile modificări... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 15:01 (50041 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

20 milioane de euro, prețul guvernării lui Ionașcu

Slobozia arată ca după bombardament! Străzile sînt pline de cratere, apa e menajeră, populația e cu nervii la pămînt... Iar Ionașcu mai vrea un mandat! Atît de tare își dorește acest lucru încît ar fi dispus să facă orice compromis pentru realizarea acestuia... În acest context, erijarea sa într-un David administrativ luptînd cu Goliatul RAJA nu este decît rol. Un rol care însă ne-a costat 20 de milioane... De euro!

Dormi liniștit, Ionașcu veghează pentru tine!
Guvernarea lui Ionașcu a început în urmă cu 7 ani, cînd actualul primar al Sloboziei nu era decît un biet viceprimar fără viitor. Moartea lui Ioan Pinter l-a legitimat însă, iar anul de grație trecut pînă la alegeri... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2011, 09:41 (10943 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Mitingul sărăcimii muncitoare

Mitingul sărăcimii muncitoare

Miercuri, 16 februarie, la orele 16.00, sediul Prefecturii Ialomița a fost pichetat de peste 200 de sindicaliști aparținînd organizațiilor sindicale afiliate Cartel ALFA. Angajați ai Combinatului, profesori în școlile județului sau salariați în cadrul sistemului ialomițean de Sănătate, oamenii au scandat în cor lozinci antiguvernametale și au cerut un Cod al Muncii nemodificat, precum și un pachet de legi sociale care să protejeze forța de muncă din România.

200 pentru România muncitoare
Deși a fost anunțat pentru orele 16.00, mitingul organizat de Cartel ALFA a debutat mai devreme. Cei 200 de manifestanți au scandat minute în șir lozinci antiguvernamentale, au adresat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 18:22 (13113 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

La Mărculești polițiștii ialomițeni au confirmat transportul ilegal de persoane

«Pirații» transporturilor, rămași fără plăcuțe de înmatriculare

În cursul dimineții de miercuri, 16 februarie, o acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni a confirmat încă o dată fenomenul pirateriei în transportul public de călători. În urma acțiunii au fost ridicate plăcuțe, certificate de înmatriculare și s-au aplicat amenzi de peste 30 mii de lei.

Pirații racolează călătorii din zori
La ora 7,45, la filtrul de la Bora, după mai bine de 10 autoturisme oprite, polițiștii ialomițeni au identificat primul transportator ilegal. Mijlocul de transport, un microbuz 8+1, avînd numărul IL 01 ENO era încărcat cu 15 elevi. Șoferul a declarat că are un contract semnat cu Primăria din Mărculești, dar nu a putut face dovada existenței documentului... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 16:17 (11477 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Dosarul traficanților de copii din Țăndărei, «pregătit» pentru eliberare

Răsturnare spectaculoasă de situație în scandalul traficanților din Țăndărei. Decizia magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș, de eliberare a traficanților de copii din Țăndărei, a șocat! Nimeni nu și-a putut explica măsura fără precedent adoptată de instanța amintită. Istoria dosarului traficanților de minori din Țăndărei demonstrează însă contrariul...

...
Dosarul penal în care erau acuzați rromii din Țăndărei datează de 10 luni, timp în care documentele s-au plimbat, cum îi stă bine unui dosar stufos, între mai multe instanțe de judecată. Așa a ajuns de la Tribunalul București la Tribunalul Harghita, iar de la Harghita la Tîrgul Mureș, unde infractorii puteau să... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 12:43 (14018 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

34 de copii, abuzați sexual

Raport alarmant al autorităților ialomițene

34 de copii, abuzați sexual

Direcția de Asistență Socială și Protecția Drepturilor Copilului a dat publicității un raport de activitate al instituției pentru anul 2010 destul de îngrijorător. Documentul sintetizează probelemele copiilor ialomițeni ajunse în atenția instituției. Potrivit datelor statistice, în anul precedent nu mai puțin de 34 de copii au căzut victime ale abuzurilor sexuale... Iar asta nu e tot!

Abuzuri grosolane cu minori
Nu puține sînt cazurile cînd copiii ajung victime ale propriilor părinți, ale rudelor apropiate sau cunoștințelor din jur. Dar, rar, cazurile ajung în atenția autorităților. Cu toatea acestea, la nivelul anului precedent, Direcția Generală de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2011, 06:14 (13367 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Bucureștean fără permis, la volan

Un tînăr de 28 ani a fost prins de Poliție, la Urziceni, în timp ce conducea deși nu avea permis de conducere. «Șoferul», domiciliat în București, a fost oprit în trafic pe raza municipiului Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:14
(9068 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 90 de persoane, legitimate

Peste 90 de persoane au fost legitimate vineri, 30 septembrie, la Slobozia, unde polițiștii și jandarmii din localitate au desfășurat o acțiune preventivă pentru combaterea faptelor antisociale. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:11
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna prevenirii criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

Vineri, 30 septembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități preventive pe linie rutieră în ultima zi a «Săptămînii prevenirii criminalității». Acțiunile derulate în toate orașele și municipiile ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:10
(14036 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și băut, la volan

Sîmbătă, 1 octombrie, polițiștii slobozeni au identificat un autoturism înmatriculat în străinătate, la volanul căruia se afla un localnic de 32 de ani. Pentru că emana halenă alcoolică, șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:08
(8521 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a luat foc combina!

Sîmbătă, 1 octombrie, o combină ce executa lucrări agricole pe un teren din Manasia a luat foc. Flăcările s-au aprins în urma unui scurtcircuit la instalația electrică a utilajului. Pompierii Secției Urziceni ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:07
(12433 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Stelnica și Borănești

Pompierii feteșteni au acționat sîmbătă, 1 octombrie, pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la rezerva de furaje a unui cetățean din comuna Stelnica. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:06
(12684 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 29 de persoane au solicitat echipajele SMURD

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină pentru acordarea primului ajutor medical unui număr de 29 de persoane ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:06
(10633 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Legumele la control

45 de persoane fizice și 2 societăți comerciale ce efectuau comerț cu legume și fructe au fost verificate vineri, 30 septembrie, la Movilița, polițiștii din Urziceni desfășurînd o acțiune pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:04
(13952 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Beat la volan

Un bărbat de 60 ani, din Urziceni, a fost prins de polițiști conducînd sub influența băuturilor alcoolice. S-a întîmplat vineri, 30 septembrie, cînd agenții Secției de Poliție Jilavele l-au identificat ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:02
(9530 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției la Urziceni

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița-Serviciul Ordine Publică, Serviciul Criminalistic, Serviciul Investigarea Fraudelor, Serviciul Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2011, 16:33
(15745 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița: Peste 24 tone de floarea-soarelui fără acte de proveninență, confiscate

Practicile curente de evaziune fiscală în domeniul comerțului cu cereale sînt în vizorul comisarilor Gărzii Financiare Ialomița. Astfel, au fost confiscate peste 24 tone de floarea-soarelui, marfă identificată ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2011, 16:26
(16692 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a «uitat» să plătească

Un bărbat de 43 ani, din Ploiești, este actual cercetat de polițiștii ialomițeni după ce și-a alimentat mașina cu carburant și nu a plătit. S-a întîmplat miercuri, 28 septembrie, la Urziceni, unde în jurul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 17:12
(11042 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: La volan, fără permis

Un bărbat de 37 ani din comuna Bulbucata-Giurgiu a fost prins de polițiști, miercuri, 28 septembrie, în timp ce conducea o mașină deși nu deținea permis de conducere. Individul fost oprit în trafic, la ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 17:10
(8483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Consumul de etnobotanice, în atenția polițiștilor

«Săptămîna prevenirii criminalității» continuă. Marți, 27 septembrie, timp de două ore, polițiștii ialomițeni au mers la domiciliile mai multor minori unde au înmînat scrisori cu recomandări preventive ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 17:09
(10263 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița: 15 tone de floarea-soarelui, confiscate

Comisarii Gărzii Financiare Ialomița au confiscat peste 15 tone de floarea-soarelui. Cerealele au fost confiscate ca urmare a ilegalității întocmirii documentelor de proveniență. Cele 15 tone de floarea ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:29
(12552 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea dosarelor la subvențiile în agricultura ecologică

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește fermierilor ialomițeni că, pentru a beneficia de ajutor specific pentru îmbunătățirea calității produselor agricole ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:27
(15304 vizualizări - 1 comentariu)


«Noaptea Bibliotecilor», la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» se înscrie în evenimentul cultural național organizat în noaptea de 1-2 octombrie, denumit strategic «Noaptea Bibliotecilor». Aflat în organizarea Asociației «Excedo ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:25
(10199 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Un microbuz de transport persoane a intrat într-un TIR

Bucu: Un microbuz de transport persoane a intrat într-un TIR

Miercuri, 28 septembrie, în apropierea localității Bucu s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Incidentul s-a produs din cauza imprudenței unui tînăr de 22 ani, din Mangalia, ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:24
(11016 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 09:02
(5362 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul «Ion Albeșteanu», la a VIII-a ediție

În perioada 5-7 octombrie 2011, se va desfășura la Slobozia cea de a VIII-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Aflat în organizarea Consiliului Județean Ialomița, Centrului Județean ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:21
(9303 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate

Potrivit unei informări a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 43 de locuri de muncă în străinatate. Astfel, Austria ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:19
(16589 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Un bărbat de 51 ani, din Slobozia, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși avea permisul suspendat. Mai mult, în urma testării cu aparatul Drager, dispozitivul a indicat o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:17
(9331 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț prins de polițiști

Luni spre marți, respectiv, 26 spre 27 septembrie, polițiștii din Țăndărei au prins pe o stradă din localitate un tînăr ce se deplasa avînd asupra sa un bagaj voluminos. Fiind suspect, bărbatul a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:16
(13697 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Brazii: I-a luat foc mașina

O mașină a fost cuprinsă de flăcări pe raza localității Brazii. Focul s-a aprins ca urmare a unui scurtcircuit la instalația electrică. Pompierii militari de la Secția Urziceni s-au luptat cu flăcările ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:09
(12778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Brazii incendiu


Sfîntu Gheorghe: Bărbat găsit spînzurat în propria curte

Un bărbat de 25 ani a fost găsit spînzurat noaptea trecută, 26 spre 27 septembrie, în locuința sa din localitatea Sfîntu Gheorghe. «Echipajul SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat la fața locului însă ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:09
(10334 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italian prins la braconaj de prepelițe

Sîmbătă, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu angajați ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi, au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2011, 08:30
(10517 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Minor de 11 ani, hoț de exponate

Sîmbătă, 24 septembrie, polițiștii au fost alarmați cu privire la dispariția a mai multor monede expuse în holul Casei de Cultură din Urziceni. Ancheta ulterioară a polițiștilor avea să indice, drept autor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2011, 08:29
(13208 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt copil


Poliția Rutieră Ialomița: 275 de amenzi pentru șoferi

Sfîrșitul de săptămînă, respectiv sîmbătă și duminică, 24 și 25 septembrie, a adus șoferilor nu mai puțin de 275 sancțiuni contravenționale. În plus, polițiștii aflați în traficul rutier au reținut 15 permise ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2011, 08:14
(9035 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale accidentelor

Vineri, 23 septembrie, la Bărbulești s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr, de 27 ani, din localitate, conducea un autoturism, din cauza neatenției în conducere a virat la ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2011, 08:12
(10972 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 arderi necontrolate de miriști

Potrivit unei informări, pompierii ialomițeni au intervenit la sfîrșit de săptămînă pentru stingerea a nu mai puțin de 11 arderi necontrolate de miriști și vegetație uscată. Cel mai mare incendiu s-a produs ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2011, 08:10
(11998 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...