Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Și băieții joacă handbal

Handbal, Cupa Unirii

Și băieții joacă handbal

Sala Sporturilor din Slobozia a fost duminică, 23 ianuarie, gazda unei acțiuni cu participare numeroasă, sprijinită însă de o asistență firavă: Cupa Unirii la handbal masculin, eveniment ajuns la a III-a ediție, organizat în colaborare de Direcția pentru Sport Ialomița și de CSM Slobozia. Acțiunea, adresată elevilor de liceu, a reunit la start patru instituții de învățămînt: Grupul Școlar «Mihai Eminescu», Liceul de Artă, Liceul Pedagogic, toate din Slobozia și Liceul Teoretic «Paul Georgescu», din Țăndărei. Din păcate, cele două licee din Urziceni care-și anunțaseră prezența nu au putut onora invitația din cauza vremii nefavorabile.
S-au disputat șase meciuri, în sistem «fiecare cu fiecare... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2011, 09:12 (12478 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Zvonuri MARI din politica MICĂ

Zvonuri MARI din politica MICĂ

Nici n-a început bine anul că scenariile politice privind viitoarea configurație a politicii locale au și luat-o razna. E drept, pe aceleași cărări bătute și răzbătute în ultimii ani. Dar de astă dată alegerile sînt mai aproape, iar protagoniștii, mai ridați și mai nărăviți în rele politice ca oricînd. Tocmai de aceea aproape că ne face plăcere să reiterăm cele mai credibile dintre zvonurile acestui început de an. Deocamdată, doar două dintre tandemurile garantate ale viitoarelor mandate de aleși publici.

Legea lui Asimov în politica locală: Ciupercă, robotul pensionar
Robotul politic Silvian Ciupercă s-a răscroit după chipul și asemănarea roboților lui Asimov și respectă... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2011, 08:41 (12103 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia: Chiorcău da, Anghel ba

Înainte de a urca la munte, Unirea Slobozia a disputat la Băicoi o partidă de verificare cu CSO Plopeni, echipă aflată și ea în Liga a III-a. Meciul s-a încheiat nedecis, 1-1, golul echipei lui Constantin Prepeliță fiind opera lui Toma. În aceste zile a urcat la Predeal cu echipa și Cosmin Chiorcău, pînă acum singura achiziție. Nu s-a prezentat în schimb nici pînă acum Florin Anghel, fotbalist la care aproape sigur se va renunța. De remarcat că, cel puțin pe hîrtie, la capitolul transferuri, contracandidata Callatis stă mai bine. Echipa antrenată de Eric Lincar i-a adus pe Dimcea, de la Viitorul Constanța și pe fostul jucător al Sportului Studențesc, Ioviță. Unirea revine acasă vineri, 28 ianuarie... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2011, 18:30 (7543 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu pariază pe investițiile multianuale

Deși are bani mai puțini în buget

Ionașcu pariază pe investițiile multianuale

Criza financiară din administrație afectează direct investițiile anului 2011 în capitala județului Ialomița. Cu un buget total estimat pentru anul 2011 la 76,4 milioane de lei, din care veniturile proprii reprezintă aproape 75 la sută, Slobozia se vede obligată să transforme investițiile prognozate pentru acest an în investiții multianuale.

Bazinul de înot, perla coroanei
Potrivit informațiilor oferite de către autorități, investițiile din 2011 vor avea un caracter multianual din cauza crizei financiare. Astfel, modernizarea stației de epurare, extinderea sistemului de canalizare în cartierele Bora și Slobozia Nouă, precum și lucrările din domeniul Învățămîntului vor... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2011, 11:38 (15037 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PD-L au părăsit ședința!

Scandal în Consiliul Județean Ialomița

Consilierii PD-L au părăsit ședința!

Miercuri, 26 ianuarie, sala de ședințe a Centrului Cultural «Ionel Perlea». Puțin după orele 15.00, consilierii județeni s-au întrunit în prima ședință de lucru a anului 2011. Am vrut să spunem prima ședință cu scîntei, căci la jumătatea lucrărilor consilierii PD-L au decis în majoritate să părăsească plenul ședinței, contestînd modul în care președintele Silvian Ciupercă a înțeles să prezideze ședința de Consiliu Județean...

Cine muncește... cîștigă
Ședința de Consiliu Județean Ialomița a debutat furtunos, după ce președintele Ciupercă nu a uitat să facă binemeritatele urări «de mai bine» cetățenilor și colegilor de partid. Pardon de Consiliu.
Ordinea de zi a lucrărilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2011, 18:29 (13106 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Ne-a bătut din nou Ploieștiul

Fără Simona Balcan, operată de menisc și ieșită din circuit pentru aproximativ o lună, fără Mihaela Stănciulescu la rîndu-i accidentată, CSM Unirea Slobozia s-a aflat duminică, 23 ianuarie, în fața unei misiuni extrem de dificile la Ploiești. «Ambele echipe au intrat în teren cu teamă de adversar. Au fost erori de ambele părți dar, din păcate, noi am greșit mai mult» a declarat Marian Simion, antrenorul CSM. Liderul la zi, CSM Ploiești s-a impus astfel și în a treia dispută cu Slobozia din acest sezon cu 29-25 (14-11). De la echipa noastră s-a remarcat portarul Andreea Nica și Monica Ștefan, folosită o repriză pe post de pivot. Pentru CSM Unirea au marcat Ștefan-9 goluri, Băeșu-6, Leahu-3, Simion... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2011, 11:26 (10630 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ambulanța Ialomița refuză transportul nou-născuților!»

Bebeluși purtați pe drumuri

«Ambulanța Ialomița refuză transportul nou-născuților!»

Un nou scandal cu accente dramatice stă să izbucnească în sănătatea ialomițeană. Medicii pediatri ai Spitalului din Urziceni acuză Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița că refuză sistematic preluarea nou-născuților cu probleme medicale. În replică, managerul Ambulanței Radu Paros susține că la mijloc este vorba de «deficiențe din punct de vedere al dotărilor»... În tot acest timp însă, nou -născuții cu probleme medicale așteaptă să fie îngrijiți de personal medical autorizat.

Dumnezeul Arafat
La sfîrșitul lunii decembrie 2010, conducerea Spitalului Municipal Urziceni a semnalat secretarului de stat Raed Arafat una dintre cele mai arzătoare probleme a unității sanitare... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2011, 06:02 (12721 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Campionatul se reia în martie

Cele 16 echipe angrenate în Campionatul Ligii a IV-a Ialomița vor reintra în focurile competiției pe 5 martie 2011. Atunci este programată prima etapă a returului care, printre altele, propune un duel interesant între una dintre pretendentele la promovare, Victoria Amara și Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care rămîne un adversar incomod. Campionatul se va întinde pînă pe 4 iunie, supremația urmînd să se dispute între primele trei clasate la finele turului: Viitorul Axintele, Abatorul Slobozia și Victoria Amara, orice surpriză venită din partea altei formații fiind exclusă. De remarcat că, din ediția 2011-2012, Ialomița va avea doar 14 echipe în Liga a IV-a, cele patru retrogradate la finele sezonului... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 21:38 (14399 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Boierul Stavăr împarte banii publici pentru clienții politici

Inspectoratul Școlar a obținut alocări bugetare de 1,5 milioane de lei pentru șantierele școlare din Ialomița

Boierul Stavăr împarte banii publici pentru clienții politici

La 3 luni de la promisiunea că va obține bani pentru achitarea restanțelor pe șantierele școlare deschise în unitățile de învățămînt din Ialomița, inspectorul general Ilie Stavăr s-a ținut de cuvînt. Numai că exact ca în bancul acela de la Radio Erevan: «nu a dat, ci a luat, și nu era mașină, ci doar bicicletă». Așa se face că din cele 4,5 milioane de lei promise pe 9 septembrie, școlile ialomițene au primit puțin peste 1,5 milioane, iar algoritmul după care au fost alocate aceste sume reprezintă și acum un mister.

Promisiuni de început de an
La începutul acestui an școlar, mai precis pe 9 septembrie 2010, inspectorul general Ilie Stavăr făcea o serie de precizări legate... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 16:49 (15026 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condițiile de igienă de la Spitalul Județean Slobozia, deficitare

Fețele nevăzute ale Rotavirusului

Condițiile de igienă de la Spitalul Județean Slobozia, deficitare

Scandalul răsunător al «Rotavirusului» de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a stins... Copiii infectați cu virusul intraspitalicesc au fost transferați la București, Secția a fost dezinfectată, unitatea sanitară a fost inspectată ministerial, iar Direcția de Sănătate Publică Ialomița a finalizat ancheta epidemiologică la Secția de Pediatrie a Spitalului... Rezultatele?

Infecție cu Rotavirus la Spitalul Slobozia
Luni, 10 ianuarie, la primele ore ale dimineții, Spitalul Județean de Urgență Slobozia era ținta unui întreg spectacol mediatic. Fundamentat ce-i drept, subiectul mediei îl constituia infecția cu un virus intraspitalicesc a 11 copii internați pe Secția... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 11:33 (11662 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

PRIMAR BOGAT, PRIMAR SĂRAC

Administrația ialomițeană are comune care și-au depășit planul la încasările din impozitul pe venit

PRIMAR BOGAT, PRIMAR SĂRAC

În plină criză financiară, în anul 2010, Ialomița dovedește că are resurse pentru a-și susține administrația locală. E drept, oazele de bunăstare sînt puține și mai degrabă simbolice. Dar tocmai de aceea, merită menționate. Iată, prin urmare, o statistică inedită care confirmă faptul că un număr de 11 administrații din mediul rural au încasat în 2011 din impozitele pe venit mai mult decît au prognozat inițial.

Cu impozitele-n frunte, vom avea victorii multe
Nu vom susține împotriva evidenței că prin Ialomița administrativă a anului 2010 a curs lapte și miere. Există însă documente statistice care demonstrează că, în ciuda opiniei generale că administrațiile rurale nu... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 05:46 (15028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liberal-democratul independent Paros se înfige în țurloaiele social-democratului Ciupercă

Liberal-democratul independent Paros se înfige în țurloaiele social-democratului Ciupercă

Stimați cititori, lui Ionașcu i s-a îndeplinit visul! Paros și-a descleștat colții din mușchii fesieri ai primarelui nea Gabi și s-a repezit în țurloaiele șefului de partid Ciupercă! Ce anume să se fi petrecut cu buldogul independent al democrat-liberalilor ialomițeni? Să fie vorba doar despre o simplă revenire triumfală în atenția opiniei publice sau de plictiseală? Să se fi săturat Paros de funcția de șef la Ambulanță și să-și dorească mai mult, adică pe cea de șef la Casa de Sănătate? Întrebări adînci care-și așteaptă răspunsurile profunde.
Pînă una-alta, să spicuim din comunicatul semnat chiar de Radu Paros, consilier local (CL Slobozia) și manager al Serviciului de Ambulanță Județean ... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2011, 15:18 (15588 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Unire administrativă în fața Prefecturii

Ialomița: Unire administrativă în fața Prefecturii

Ziua Unirii la Slobozia a fost serbată doar de autoritățile locale și județene, adunate în fața Palatului Administrativ. În semn de sărbătoare a Unirii Principatelor Române, autoritățile au organizat un complex de activități culturale dedicate momentului de 24 ianuarie. Manifestarea de aproximativ o oră a cuprins defilări, intonarea imnului de stat, dar și un program artistic susținut de Ansamblul Folcloric «Doina Bărăganului». La final, Nicolae Rotaru, artistul local de muzică populară, a invitat la «Hora Unirii» întreaga mulțime administrativă. De remarcat însă că evenimentul a fost asistat doar de cîțiva ialomițeni, aflați în treacăt prin Piața din fața Prefecturii.... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2011, 13:49 (11452 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jungla din piața ialomițeană a asigurărilor auto

Jungla din piața ialomițeană a asigurărilor auto

Firme de asigurări care refuză plata daunelor. Dosare purtate prin instanță zeci de luni. Brokeri care refuză încheierea polițelor CASCO la firme insolvabile. Tamponatori de meserie care șantajează șoferii slabi de înger. Și peste toate, Omerta! O lege a tăcerii care se întinde peste o piață potențială de 50 de mii de autovehicule. Cît despre legea asigurărilor, aceasta a fost scrisă și rescrisă tocmai pentru a fi încălcată mai bine!

Studiu de caz: Carpatica-țeapa vieții tale
Cazuistica păgubiților pe piața locală de asigurări auto este demnă de o carte a recordurilor. Însă cea a firmelor care activează în domeniu întrece orice închipuire. De aceea am ales să vă oferim... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2011, 05:46 (15217 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Referendumul de la Căzănești, (RE)reloaded

A treia e bună!

Referendumul de la Căzănești, (RE)reloaded

La mai puțin de un an de la Referendumul precedent, zece cetățeni ai orașului Căzănești vor din nou... Referendum. Asta pentru că data trecută încercarea de a readuce localitatatea la statutul de comună a fost fraudată! Cel puțin așa susțin inițiatorii.

Prima nu se pune...
25 aprilie 2010. La Căzănești a fost Referendum. Referendum pentru revenirea orașului la statutul de comună. Dar orașul nu a revenit comună și a rămas tot oraș. Așa, în ciuda cetățeanului Anatol Ghilea, promotorul ideei de revenire la statutul de comună... Rezultatul: cu 755 de voturi pentru din 852 de participanți, Căzănești a rămas oraș! Procedura de declanșare a Referendumului a fost inițiată de... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2011, 09:21 (12191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban recunoaște că apa poate fi cancerigenă... «accidental»

Ordinul se execută, nu se discută!

Urban recunoaște că apa poate fi cancerigenă... «accidental»

SC Urban, furnizorul de apă în cîrca căruia se răsfrîng de doi ani încoace toate bubele rele ale apei, s-a văzut obligat la rîndu-i să reacționeze la declarațiile prefectului Teculescu. Într-un comunicat de presă remis, ce coincidență, concomitent cu cel al primarului Gabi Ionașcu, conducerea SC Urban susține: «Asistăm cu îngrijorare la graba cu care se fac declarații de presă și afirmații legate de calitatea serviciilor noastre». Ca și primarul Gabi Ionașcu însă, Valentin Cilibeanu uită explice de ce a ținut ascunse vreme de o lună și mai bine de zile rezultatele buletinelor de analiză care semnalează prezența trihalometanilor în apă. De asemenea, același director evită... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2011, 09:42 (9795 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Apa, cancerigenă în mod «tranzitoriu»

Ionașcu face zid în jurul sursei de apă

Apa, cancerigenă în mod «tranzitoriu»

Declarația-șoc a prefectului Mădălin Teculescu de joi, 20 ianuarie, a obligat autoritățile locale să reacționeze. Într-un comunicat de presă făcut public în această după-amiaza zilei de vineri, 21 ianuarie a.c., primarul Gabi Ionașcu a catalogat declarația drept «inconștiență», cu substrat politic și fără nicio dovadă certă legată de calitatea apei.

Efectele «tranzitorii» ale apei asupra autorităților locale
Confuz și furibund, comunicatul de presă al primarului Gabi Ionașcu reflectă panica creată de declarația prefectului Teculescu potrivit căreia apa furnizată slobozenilor este «cancerigenă». În încercarea de a evita propagarea acestei teorii, edilul local își exprimă... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2011, 16:19 (14122 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Justiția e paraplegică la... tamponările auto

Doi ani prin tribunale pentru un accident banal

Justiția e paraplegică la... tamponările auto

În general, justiția română este oarbă, surdă și mută. În Ialomița însă ea este și paraplegică. Iar cea mai bună dovadă în acest sens o deține Mircea Ionescu, proprietar de Logan din Bucu, care a reușit performanța de a petrece doi ani prin tribunale pentru o tamponare ușoară. E drept, din cauza unui autoturism asigurat în Spania și înmatriculat cu acte false în România. Dar parcă mai contează amănutele atunci cînd vorbim despre accidente?!

Ceasu’ rău, AUDI înmatriculat în Spania
Pe 25 septembrie 2009, Mircea Ionescu se întorcea acasă însoțit de doi consăteni, la volanul unui Logan cu numărul de înmatriculare IL 01 AZL. La Bucu a făcut greșeala de a respecta normele... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2011, 13:37 (6465 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Parchetul de pe lângă Tribunalul București, interesat de Nelu Găină

10 tone de deșeuri periculoase rămîn îngropate la Albești

Parchetul de pe lîngă Tribunalul București, interesat de Nelu Găină

Scandalul deșeurilor periculoase îngropate la Albești revine în actualitate. Potrivit rezultatelor anchetei Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, «zona infestată reprezintă o amenințare iminentă cu un prejudiciu asupra mediului». În aceste condiții, instituția a luat deja măsuri de preluare, transportare și depozitare temporară a peste 130 de tone de deșeuri periculoase de către SC Vivani. Totuși, din cauza pericolului, aproximativ 10 tone de reziduuri petroliere nu au putut fi preluate. «Gurile rezervoarelor au fost acoperite cu blocuri masive de beton pentru a împiedica accesul. Urmează ca aceste rezervoare să fie dezafectate în perioada următoare, cînd condițiile meteo vor permite efectuarea lucrărilor»... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2011, 09:42 (13185 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Declarație-șoc a prefectului Teculescu: «Apa de la Slobozia e cancerigenă!»

Declarație-șoc a prefectului Teculescu: «Apa de la Slobozia e cancerigenă!»

Joi, 20 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, prefectul Mădălin Teculescu a declarat că: «Apa de la Slobozia e cancerigenă! Nu o spun eu, o spun specialiștii și rezultatele analizelor prelevate din rețeaua de apă potabilă a orașului».
Declarația survine unei informări oferite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, din 20 ianuarie 2011, prin care se semnalează prezența trihalometanilor în apa furnizată de Urban. Buletinele de analiză care confirmă prezența trihalometanilor (substanțe cancerigene), există încă din data de 17 decembrie 2010. Pînă în prezent însă, SC Urban a refuzat să dea publictății aceste rezultate sub pretextul că «acestea trebuie repetate... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2011, 17:48 (16387 vizualizări - 13 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Codul Portocaliu, transformat în Cod Galben

Administrația Națională de Meteorologie a revenit la Codul Galben pentru mai multe județe care primiseră atenționarea de Cod Portocaliu în urmă cu trei zile. Printre județele care au revenit la avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:43
(11685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au fost realimentate cu electricitate toate localitățile

Efortul echipelor Enel pentru restabilirea alimentării cu energie electrică a localităților afectate de ninsorile și vîntul extrem de puternic a dat roade. Potrivit unui comunicat al ENEL, «în județul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:29
(11502 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2012, 11:08
(16895 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:50
(6187 vizualizări - 0 comentarii)


Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

În prima zi a săptămînii, luni, 23 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:37
(17085 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor, 25 ianuarie 2012

Miercuri, 25 ianuarie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii pot să depună la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița declarațiile privind diversele obligații la bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:33
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Pentru intervalul 25 ianuarie 2012, orele 2,00-26 ianuarie 2012, orele 18,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru mai multe județe. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:15
(12675 vizualizări - 1 comentariu)


Moldoveni: Trei copii de 14-16 ani au intrat în casa unui bătrîn încercînd să fure!

Trei adolescenți, cu vîrste cuprinse între 14 și 16 ani, din Moldoveni, sînt cercetați pentru furt calificat. Pe scurt, cei trei au intrat în perioada 1 decembrie-3 ianuarie 2011 în locuința unui consătean ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:12
(14495 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!

Polițiștii Secției Coșereni au prins pe raza comunei Drăgoești trei indivizi, cu vîrste cuprinse între 19 și 33 ani, toți dintr-o comună călărășeană, care se deplasau cu o căruță. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:10
(14913 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Beat la volan

Un tînăr de 22 ani din Ciulnița este cercetat actual de polițiștii slobozeni pentru conducere a unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost prins luni, 23 ianuarie a.c., de către ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:01
(13103 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Prins cu doi iepuri în rucsac

Un bărbat de 39 ani, din Adîncata, este acuzat de braconaj. Pe numele individului, polițiștii au deschis o anchetă după ce a fost prins luni, 23 ianuarie, pe Fondul de vînătoare nr. 43, pe cîmpul din extravilanul ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:51
(14455 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de aluminiu prins de polițiști

Luni, 23 ianuarie, un bărbat de 37 ani, din Ion Roată, a fost prins de o patrulă de siguranță publică, în timp ce transporta cu o căruță 20 kg de aluminiu. În urma verificărilor ulterioare s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:42
(13868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 Ianuarie-Unirea Principatelor Române, sărbătorită

Prefectura Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia îi invită pe ialomițeni la manifestările prilejuite de împlinirea a 153 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:56
(12040 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 825 kg de lapte praf fără documente de proveniență, confiscate de polițiști

Vineri, 20 ianuarie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe strada Calea București, din Urziceni, un tînăr în vârstă de 32 ani, din Constanța, în timp ce transporta cantitatea de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:19
(14767 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 110,55% în decembrie 2011

În luna decembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 42,16 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 110,55 ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:14
(11195 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 5 persoane rănite doar într-o singură zi!

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a cinci persoane.
Primul eveniment rutier s-a produs din cauza neadaptării vitezei de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:44
(10474 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în timp ce furau un capac de canalizare!

Un tînăr de 23 ani, din orașul Țăndărei, a sesizat Poliția cu privire la faptul că pe strada 1 Decembrie din localitate a observat două persoane care au sustras un capac de canalizare, după care au fugit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:41
(12015 vizualizări - 1 comentariu)


Enel Distribuție Dobrogea: 2 linii de medie tensiune și 2 posturi de transformare din Ialomița, afectate de condițiile meteo

Din cauza condițiilor meteo deosebite, a ninsorii abundente, a viscolului și a chiciurei depuse pe elemente de rețea , în noaptea de sîmbătă, 21/22 ianuarie, au fost afectate rețelele electrice din raza ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:40
(18053 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist băut, acroșat de un vehicul. Șoferul a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Țăndărei au fost sesizați despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:38
(10364 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

În cursul zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Amara, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:37
(19448 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara arestare


Căzănești: Slobozean depistat beat la volan

O patrulă de siguranță publică aflată în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza orașului Căzănești a depistat sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, un tînăr de 27 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:36
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton lovit pe trecerea de pietoni, femeie acroșată de un autoturism!

În dimineața zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 6.30, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. În urma cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:35
(11489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Depistat pe autostradă cu peste 20 tone de fier vechi fără tiche de cîntar!

Un bărbat de 38 ani, din Constanța, a fost depistat pe autostrada A2, în timp ce conducea un ansamblul auto, cu care transporta cantitatea de peste 20 tone deșeuri din fier, pentru care nu a putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:12
(10451 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 7 permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

La acest sfîrșit de săptămână, 21-22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:08
(14163 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 55 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 23 ianuarie 2012, sînt disponibile 55 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:05
(15588 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Echipajul SMURD a intervenit la un accident pe autostradă

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 18,45, în dreptul kilometrului 140, pe autostrada A2, s-a produs un accident de circulație. Echipajul SMURD al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină, după ce ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:03
(13638 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lovite de o mașină pe trecerea de pietoni!

Două adolescente de 15 ani au fost lovite de o mașină în timp ce încercau să traverseze strada pe trecerea de pietoni. S-a întîmplat, joi, 19 ianuarie a.c., la Slobozia, cînd un bărbat de 46 ani nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:45
(11432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate

Gura Ialomiței: Țigări de contrabandă, confiscate

Peste 330 de pachete de țigări au fost descoperite de polițiști în portbagajul unui autoturism, joi, 19 ianuarie a.c., la Gura Ialomiței. Mașina era condusă pe raza localității Gura Ialomiței, iar cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:44
(12901 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestată pentru evaziune fiscală

O femeie de 32 ani, din Slobozia, a fost prinsă de polițiști și încarcerată. Individa a fost condamnată de judecătorii Tribunalului Ialomița la 1 an și 6 luni închisoare pentru evaziune fiscală. Femeia ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:37
(15116 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Muzeul Județean marchează Unirea Principatelor Române

Marți, 24 ianuarie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Muzeul Județean Ialomița, în colaborare cu Consiliul Județean organizează conferința «Contribuția ialomițenilor la Unirea Principatelor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2012, 16:36
(14817 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...