Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19235 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

O femeie de 69 de ani, din comuna Bordușani, a fost agresată fizic și sexual de către doi bărbați. În prezent, autorii «violului» se află în custodia autorităților judiciare și sunt arestați preventiv pentru 30 de zile.

 

Batjocorită în miez de noapte Conform surselor judiciare, o cunoștință a bătrânei a fost cea care a alertat polițiștii. Potrivit situației de fapt, femeia se afla în dormitorul său, moment în care doi bărbați, pe care inițial nu i-a recunoscut, au intrat pe geam în locuința sa, apoi au luat-o la bătaie. Raportul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 12:10 (1840 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Anual, Institutul Național de Sănătate Publică, prin Direcția de Sănătate Publică Ialomița, verifică starea de sănătate a elevilor, prin intermediul unui Program Național. Datele arată că și la nivelul județului nostru există probleme în ceea ce privește sănătatea orală a copiilor, dar și în privința controlului greutății. Deși cifrele date publicității sunt mici, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că părinții sunt mai puțin implicați în a colabora cu inspectorii sanitari și de a le oferi informații refe­ritoare la starea de sănătate a copiilor. «Pentru o situație mai detaliată, avem nevoie de sprijinul părinților!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 08:10 (5489 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

24 de percheziții ale IGPR la Țăndărei

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

UPDATE 17 persoane au fost conduse la audieri!

Efective din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au descins joi, 3 octombrie 2024, la 24 de adrese din orașul Țăndărei. Perchezițiile vin ca urmare a extinderii cercetărilor efectuate în dosarul răfuielilor petrecute pe străzile orașului, la finalul săptămânii precedente. În această speță, cinci persoane au fost arestate preventiv, iar una a fost grav rănită.

 

Arme albe și neletale, descoperite la Țăndărei

La sfârșitul săptămânii trecute, la Țăndărei, două... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 10:40 (68067 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Un conflict mocnit care dăinuie de mai bine de 2 ani între două familii de romi rivale din orașul Țăndărei s-a transformat în adevărate revolte de stradă. Răfuielile s-au petrecut la Slobozia și la Țăndărei. În urma scandalurilor, două persoane au fost rănite, una fiind internată în stare gravă la București. Cinci persoane au fost arestate preventiv pentru 30 de zile. Poliția ialomi­țeană a instituit la Țăndărei o așa-zisă «celulă de criză» și este pregătită să intervină dacă situația escaladează, susțin surse judiciare.

 

Bătaie în toată regula în fața Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 09:20 (13585 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recalcularea pensiilor perturbă activitatea Tribunalului Ialomița

Recalcularea pensiilor perturbă activitatea Tribunalului Ialomița

Procese pe bandă rulantă înregistrate la Tribunalul Ialomița din cauza procedurii de recalculare a pensiilor. Erorile apă­rute în softul informatic al Casei Naționale de Pensii au împiedicat recalcularea a 600 de pensii la nivelul județului Ialomița. Oamenii pot beneficia de drepturile conferite de lege doar dacă se adresează instanței de judecată. Oficialii celei mai mari instanțe din județ susțin că, zilnic, primesc între 15-20 de dosare din partea ialomițenilor care cer recalcularea pensiilor, conform noilor prevederi legale.

 

Val de procese la Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 08:05 (9819 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență face parte dintr-un proiect-pilot ce își propune să îmbunătățească relația dintre medicii și asistentele care își desfășoară activitatea în cadrul unității. Astfel, personalul medical al Secției Neonatologie a participat la un training, organizat în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ce a avut acest scop. «Ne bucurăm de faptul că am reușit să implementăm acest tip de instruire în cadrul spitalului!» susține dr Liliana Pîrlea, medicul-șef al Secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Proiect-pilot la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 12:25 (6119 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

În ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

Luni, 30 septembrie 2024, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în ultima ședință a mandatului 2020-2024. Pe ordinea de zi au fost supuse dezbaterilor 23 de proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu alte 11 proiecte. 3 dintre acestea, de o importanță deosebită pentru comunitatea locală, au fost respinse după ce consilierii locali PSD și PRO România s-au abținut să voteze. Prezent în cadrul ședinței, primarul «în funcție» Dragoș Soare a solicitat consilierilor puncte de vedere cu privire la refuzul de a respinge inițiativele, însă aceștia nu au dorit să aducă «lămuriri» asupra deciziilor de a se abține... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 08:05 (3006 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Existența grupărilor infracționale din Slobozia, greu de demonstrat de către organele judiciare

Existența grupărilor infracționale din Slobozia, greu de demonstrat de către organele judiciare

UPDATE Membrii grupărilor infracționale, plasați sub control judiciar prin sentință a Curții de Apel București

În data de 9 septembrie 2024, liniștea Sloboziei a fost tulburată în urma unui scandal iscat în fața sediului Poliției ialomițene, din cauza unei șicanări în trafic. Ceea ce părea a fi un incident izolat evidențiază însă o stare conflictuală mai veche, între două grupări interlope, care încearcă să-și impună «supremația» asupra Sloboziei. Organele judiciare locale au încercat să-i aresteze pe membrii celor două grupări, însă solicitarea le-a fost respinsă de judecătorii Tribunalului Ialomița. Magistrații au reținut că «Parchetul nu argumentează motivele pentru care se propune arestarea preventivă».

 

... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 17:05 (51738 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Direcția de Asistență Socială Slobozia

Protest spontan la Direcția de Asistență Socială Slobozia

În urmă cu o săptămână, cei 40 de angajați ai Direcției de Asistență Socială a Pri­măriei Slobozia au organizat un protest spontan, nemu­țumiți de faptul că au solicitat în repetate rânduri majo­rări salariale și au primit în schimb doar promisiuni. Protestul a fost susținut de Sindicatul «SANITAS»-fi­liala Ialomița și ar putea ajunge în instanță.

 

Activitate oprită preț de 2 ore Miercuri, 24 septembrie 2024, cei 40 de angajați ai Direcției de Asistență Socială, serviciu din cadrul Primăriei Slobozia, și-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 12:50 (9582 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Fotbal, SuperLiga, Universitatea Craiova-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Etapa a 11-a a SuperLigii le-a adus față în față pe Universitatea Craiova și Unirea Slobozia. Deplasarea în Bănie a fost una cu ghinion pentru elevii lui Adrian Mihalcea, craiovenii impunându-se cu scorul de 3-0.

 

Au mai bifat o înfrângere Meciul disputat pe stadionul «Ion Oblemenco» din Craiova a început în fa­voarea Sloboziei. În minutul 7, echipa lui Adrian Mihalcea a avut ocazia de a înscrie în poarta gazdelor prin șutul de la marginea careului mare, executat de Christ Afalna. Încercarea nu a... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 11:35 (2073 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie obținută acasă

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 3

Victorie obținută acasă

În etapa a doua a campionatului de handbal feminin dedicat Junioarelor 3, echipa Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia s-a impus în fața adversarelor din Medgidia, CS Happy Kids 2010. Astfel, elevele antrenate de Mădălina Topor le-au învins pe constănțence cu scorul de 53-8.

 

Au ajuns pe primul loc al seriei Echipa de Junioare 3 a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia a disputat cea de-a doua etapă a campionatului de handbal feminin acasă, la Slobozia. În Sala Sporturilor «Andreea Nica», elevele antrenate de Mădălina Topor le-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:55 (666 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Scrimă

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Sabrerii ialomițeni, legitimați în cadrul Secției Scrimă a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, s-au făcut remarcați în cadrul Cupei României la scrimă-seniori. Sportivii noștri au avut o evoluție excepțională, reușind să ajungă pe podium atât la întrecerile indivi­duale, cât și la cele pe echipe.

 

Din nou pe podium În competiția individuală a Cupei României la scrimă-seniori, sabrerul George Dragomir a reușit să obțină me­dalia de bronz. În cadrul aceleiași întreceri, un alt sportiv legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:10 (3935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6485 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert dintre asistenții maternali din Ialomița au nevoie de cursuri liceale

Un sfert dintre asistenții maternali din Ialomița au nevoie de cursuri liceale

Ministerul Muncii și Solidarității Sociale a decis, la 1 august 2024, să schimbe criteriile de acordare a statutului de asistent maternal. O condiție esențială este obligativitatea obținerii diplomei de absolvire a cursurilor liceale. Această modificare a trimis înapoi la școală un sfert dintre asistenții maternali din județul Ialo­mița. Aceștia participă acum la programe de formare în sistem seral.

 

Din nou la școală Până la 1 august 2024, nivelul stu­diilor nu era o condiție esențială pentru a deveni asistent maternal. De la această dată, orice persoană... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2024, 12:05 (5142 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad scăzut de încasare a taxelor și impozitelor locale în primăriile din județ

Camera de Conturi Ialomița reclamă

Grad scăzut de încasare a taxelor și impozitelor locale în primăriile din județ

Curtea de Conturi a României a dat recent publicității Raportul de activitate privind misiunile de audit realizate în anul 2023, care au vizat activitatea financiar-contabilă a admi­nistrațiilor locale în anul 2022. La nivelul județului Ialomița, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au identificat faptul că pri­măriile verificate, 13 la număr, întâmpină probleme în ceea ce privește colec­tarea veniturilor provenind din taxe și impozite locale. Reprezentanții instituției susțin faptul că admi­nistrațiile locale își alcă­tuiesc bugetele pe baza fondurilor pe care le primesc de la Stat sau de la Consiliul Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2024, 08:05 (13082 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Lipsa autorizațiilor de securitate la incendiu, problema nerezolvată a școlilor ialomițene

Lipsa autorizațiilor de securitate la incendiu, problema nerezolvată a școlilor ialomițene

La o săptămână de la debutul anului școlar, autoritățile din Ialomița fac un bilanț al modului în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru deschiderea școlilor. O problemă care trenează de aproximativ 10 ani și căreia nu i-a fost identificată soluția este lipsa auto­rizațiilor de securitate la incendiu. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița susțin că este nevoie de mai multă implicare din partea autorităților locale pentru ca toate școlile care necesită acest document să-l poată obține.

 

Situația la zi a școlilor fără autorizație... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2024, 09:50 (5554 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, nefinalizate!

Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, nefinalizate!

UPDATE Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, definitivate!

Organizația Ialomița a Partidului Social Democrat încă nu și-a definitivat listele pentru Alegerile Parlamentare din decembrie 2024. Surse din cadrul PSD însă au ținut să ne menționeze că «de principiu, prima poziție din lista pentru Camera Deputaților va fi ocupată de Ștefan Țintă, președinte al PSD Slobozia, în timp ce, pentru Senat, Cătălin Grigore, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, va fi cap de listă!».

 

«Surprize, surprize» pe listele PSD Ialomița După cum vă aminteam, prima poziție a listei pentru Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2024, 13:20 (7743 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Laboratoarele epuizează repede fondurile pentru analizele gratuite

Ialomița: Laboratoarele epuizează repede fondurile pentru analizele gratuite

Într-un județ în care mii de oameni sunt diagnosticați cu boli cronice în fiecare an, Ialomița are nevoie de prevenție me­dicală. O condiție esențială în preve­nirea îmbolnăvirilor este efectuarea periodică a analizelor medicale. Deși gratuite, investigațiile medicale sunt de foarte multe ori realizate prea târziu, din cauza faptului că fondurile distri­buite către laboratoare se epuizează prea repede. Astfel, persoanele care vor să-și verifice starea de sănătate trebuie să aștepte de la câteva săptămâni până la câteva luni pentru investigații.

 

4,6 milioane de lei pentru analize medicale... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2024, 10:05 (2630 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Primarul care «leagă» cununiile civile

Se întâmplă la Sălcioara

Primarul care «leagă» cununiile civile

Primarul din Sălcioara refuză să-i cunune pe cei care nu l-au votat. Acuzațiile aparțin «păgubiților» și sunt întărite prin jurământ de fostul lui consilier personal, Nicolae Anghel. Primarul se jură că nu fură și că la 15 august 2024, de Sfânta Maria, era în concediu. Numai că gura lumii numai pământul o astupă. Așa că oamenii vorbesc și de soră-sa, pe care a angajat-o ofițer la starea civilă... Și de amenințările cele noi, de după Alegerile din 9 iunie 2024...

 

La alde Goajă-n sat Sălcioara e o comună de la marginea Ialomiței, de la... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 13:10 (3631 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5707 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3828 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9714 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4733 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2340 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1349 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5490 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7300 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17555 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2783 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4114 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5542 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2771 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8674 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Controale efectuate de inspectorii fiscali

În luna noiembrie, inspectorii fiscali ai Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 31 de acțiuni de control. Astfel, au fost stabilite obligații suplimentare în valoare de 1,87 ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:20
(2782 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19448, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:15
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Luni, 13 decembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate autoritățile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 13:00
(2822 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 16 decembrie a.c., începând cu orele 17,00, Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» vor găzdui expoziția artistului plastic Victor Grigore. Călărășean la origine, acesta va ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 12:30
(3293 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...