Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4268 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești și Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, cu spriji­nul Poliției Române și Poliției ialomițene, au coordonat cea mai amplă acțiune de restabi­lire a ordinii publice desfășurată la Țăndărei, în ultimii 10 ani. Acțiunea vine ca urmare a dosarelor penale aflate în lucru pe rolul celor două unități de Parchet. Ambele dosare vizează luptele de stradă ale romilor din oraș.

 

Arme albe și arme de foc descoperite în «palate» În urmă cu o săptămână, la Țăndărei, au fost... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 07:50 (5780 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

De la începutul acestei luni, Sistemul Informatic de Monitorizare Electronică este operațional și în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, polițiștii vor putea să monitorizeze infractorii cu ajutorul brățărilor electro­nice. Estimativ, peste 400 de brățări electronice au fost achiziționate și sunt operaționale în cadrul secțiilor de poliție din județ. Monitorizarea electronică se reali­zează însă doar în urma în baza hotărârilor judecătorești.

 

Proiect-pilot și în Ialomița Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 12:15 (4369 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

Dorințele președintelui Marian Pavel

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

După preluarea mandatelor de către noua garnitură de consilieri județeni, modificarea structurii de conducere a Con­siliului Județean Ialomița va fi o chestiune de timp. Actualul preșe­dinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel va fi și viitorul pre­ședinte, Alegerile din 9 iunie 2024 consfințind acest aspect. Validarea mandatului 2024-2028 urmează a se produce la finalul lunii octombrie 2024, când și primarul «ales» al Sloboziei, Alexandru Potor, urmează să-și preia funcția. L-am adus în dis­cuție pe Alexandru Potor întrucât ac­tuala funcție a acestuia, cea de admi­nistrator public al Județului Ialomița, se va vacanta, președintele... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 07:50 (10090 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va scoate la licitație un proiect cu finanțare europeană, creat cu scopul de a digitaliza întreaga unitate medicală. Prin această investiție vor fi asigurate noi echipamente IT, dar și o mai bună securitate a rețelelor informatice și a informațiilor medicale stocate în calculatoarele pe care personalul medical le utilizează. Valoarea acestui proiect este de peste 4,4 mi­lioane de lei.

 

Proiect în curs de reabilitare Modernizările de care a beneficiat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii ani au determinat... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2024, 10:25 (3269 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

Doi elevi din Ialomița au fost selecționați pentru prestigiosul program de schimb educațional «Future Leaders Exchange (FLEX)». Programul le va permite să studieze timp de un an în Statele Unite ale Americii, oferindu-le oportunitatea de a trăi o experiență educațională și culturală de neuitat. Programul «Future Leaders Exchange (FLEX)», finanțat de Departamentul de Stat al Statelor Unite ale Americii, este destinat elevilor de liceu cu rezultate deosebite, oferindu-le șansa de a învăța într-un mediu inter­național și de a-și dezvolta abi­lități de leadership, într-o comunitate nouă și diversă.

 

Istoria cea nouă... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2024, 10:10 (10644 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19237 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

O femeie de 69 de ani, din comuna Bordușani, a fost agresată fizic și sexual de către doi bărbați. În prezent, autorii «violului» se află în custodia autorităților judiciare și sunt arestați preventiv pentru 30 de zile.

 

Batjocorită în miez de noapte Conform surselor judiciare, o cunoștință a bătrânei a fost cea care a alertat polițiștii. Potrivit situației de fapt, femeia se afla în dormitorul său, moment în care doi bărbați, pe care inițial nu i-a recunoscut, au intrat pe geam în locuința sa, apoi au luat-o la bătaie. Raportul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 12:10 (1842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Anual, Institutul Național de Sănătate Publică, prin Direcția de Sănătate Publică Ialomița, verifică starea de sănătate a elevilor, prin intermediul unui Program Național. Datele arată că și la nivelul județului nostru există probleme în ceea ce privește sănătatea orală a copiilor, dar și în privința controlului greutății. Deși cifrele date publicității sunt mici, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că părinții sunt mai puțin implicați în a colabora cu inspectorii sanitari și de a le oferi informații refe­ritoare la starea de sănătate a copiilor. «Pentru o situație mai detaliată, avem nevoie de sprijinul părinților!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 08:10 (5489 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

24 de percheziții ale IGPR la Țăndărei

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

UPDATE 17 persoane au fost conduse la audieri!

Efective din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au descins joi, 3 octombrie 2024, la 24 de adrese din orașul Țăndărei. Perchezițiile vin ca urmare a extinderii cercetărilor efectuate în dosarul răfuielilor petrecute pe străzile orașului, la finalul săptămânii precedente. În această speță, cinci persoane au fost arestate preventiv, iar una a fost grav rănită.

 

Arme albe și neletale, descoperite la Țăndărei

La sfârșitul săptămânii trecute, la Țăndărei, două... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 10:40 (68079 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Un conflict mocnit care dăinuie de mai bine de 2 ani între două familii de romi rivale din orașul Țăndărei s-a transformat în adevărate revolte de stradă. Răfuielile s-au petrecut la Slobozia și la Țăndărei. În urma scandalurilor, două persoane au fost rănite, una fiind internată în stare gravă la București. Cinci persoane au fost arestate preventiv pentru 30 de zile. Poliția ialomi­țeană a instituit la Țăndărei o așa-zisă «celulă de criză» și este pregătită să intervină dacă situația escaladează, susțin surse judiciare.

 

Bătaie în toată regula în fața Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 09:20 (13587 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recalcularea pensiilor perturbă activitatea Tribunalului Ialomița

Recalcularea pensiilor perturbă activitatea Tribunalului Ialomița

Procese pe bandă rulantă înregistrate la Tribunalul Ialomița din cauza procedurii de recalculare a pensiilor. Erorile apă­rute în softul informatic al Casei Naționale de Pensii au împiedicat recalcularea a 600 de pensii la nivelul județului Ialomița. Oamenii pot beneficia de drepturile conferite de lege doar dacă se adresează instanței de judecată. Oficialii celei mai mari instanțe din județ susțin că, zilnic, primesc între 15-20 de dosare din partea ialomițenilor care cer recalcularea pensiilor, conform noilor prevederi legale.

 

Val de procese la Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 08:05 (9832 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență face parte dintr-un proiect-pilot ce își propune să îmbunătățească relația dintre medicii și asistentele care își desfășoară activitatea în cadrul unității. Astfel, personalul medical al Secției Neonatologie a participat la un training, organizat în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ce a avut acest scop. «Ne bucurăm de faptul că am reușit să implementăm acest tip de instruire în cadrul spitalului!» susține dr Liliana Pîrlea, medicul-șef al Secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Proiect-pilot la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 12:25 (6124 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

În ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

Luni, 30 septembrie 2024, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în ultima ședință a mandatului 2020-2024. Pe ordinea de zi au fost supuse dezbaterilor 23 de proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu alte 11 proiecte. 3 dintre acestea, de o importanță deosebită pentru comunitatea locală, au fost respinse după ce consilierii locali PSD și PRO România s-au abținut să voteze. Prezent în cadrul ședinței, primarul «în funcție» Dragoș Soare a solicitat consilierilor puncte de vedere cu privire la refuzul de a respinge inițiativele, însă aceștia nu au dorit să aducă «lămuriri» asupra deciziilor de a se abține... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 08:05 (3007 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Existența grupărilor infracționale din Slobozia, greu de demonstrat de către organele judiciare

Existența grupărilor infracționale din Slobozia, greu de demonstrat de către organele judiciare

UPDATE Membrii grupărilor infracționale, plasați sub control judiciar prin sentință a Curții de Apel București

În data de 9 septembrie 2024, liniștea Sloboziei a fost tulburată în urma unui scandal iscat în fața sediului Poliției ialomițene, din cauza unei șicanări în trafic. Ceea ce părea a fi un incident izolat evidențiază însă o stare conflictuală mai veche, între două grupări interlope, care încearcă să-și impună «supremația» asupra Sloboziei. Organele judiciare locale au încercat să-i aresteze pe membrii celor două grupări, însă solicitarea le-a fost respinsă de judecătorii Tribunalului Ialomița. Magistrații au reținut că «Parchetul nu argumentează motivele pentru care se propune arestarea preventivă».

 

... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 17:05 (51762 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Direcția de Asistență Socială Slobozia

Protest spontan la Direcția de Asistență Socială Slobozia

În urmă cu o săptămână, cei 40 de angajați ai Direcției de Asistență Socială a Pri­măriei Slobozia au organizat un protest spontan, nemu­țumiți de faptul că au solicitat în repetate rânduri majo­rări salariale și au primit în schimb doar promisiuni. Protestul a fost susținut de Sindicatul «SANITAS»-fi­liala Ialomița și ar putea ajunge în instanță.

 

Activitate oprită preț de 2 ore Miercuri, 24 septembrie 2024, cei 40 de angajați ai Direcției de Asistență Socială, serviciu din cadrul Primăriei Slobozia, și-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 12:50 (9582 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Fotbal, SuperLiga, Universitatea Craiova-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Etapa a 11-a a SuperLigii le-a adus față în față pe Universitatea Craiova și Unirea Slobozia. Deplasarea în Bănie a fost una cu ghinion pentru elevii lui Adrian Mihalcea, craiovenii impunându-se cu scorul de 3-0.

 

Au mai bifat o înfrângere Meciul disputat pe stadionul «Ion Oblemenco» din Craiova a început în fa­voarea Sloboziei. În minutul 7, echipa lui Adrian Mihalcea a avut ocazia de a înscrie în poarta gazdelor prin șutul de la marginea careului mare, executat de Christ Afalna. Încercarea nu a... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 11:35 (2073 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Victorie obținută acasă

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 3

Victorie obținută acasă

În etapa a doua a campionatului de handbal feminin dedicat Junioarelor 3, echipa Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia s-a impus în fața adversarelor din Medgidia, CS Happy Kids 2010. Astfel, elevele antrenate de Mădălina Topor le-au învins pe constănțence cu scorul de 53-8.

 

Au ajuns pe primul loc al seriei Echipa de Junioare 3 a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia a disputat cea de-a doua etapă a campionatului de handbal feminin acasă, la Slobozia. În Sala Sporturilor «Andreea Nica», elevele antrenate de Mădălina Topor le-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:55 (666 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Scrimă

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Sabrerii ialomițeni, legitimați în cadrul Secției Scrimă a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, s-au făcut remarcați în cadrul Cupei României la scrimă-seniori. Sportivii noștri au avut o evoluție excepțională, reușind să ajungă pe podium atât la întrecerile indivi­duale, cât și la cele pe echipe.

 

Din nou pe podium În competiția individuală a Cupei României la scrimă-seniori, sabrerul George Dragomir a reușit să obțină me­dalia de bronz. În cadrul aceleiași întreceri, un alt sportiv legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:10 (3936 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6487 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie au emis o avertizare Cod Galben de ninsori pentru județul Ialomița. Atenționarea meteo intră în vigoare pe data de 22 ianuarie 2018, la ora 05,00, și ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2018, 16:38
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărean arestat pentru infracțiuni comise pe teritoriul Ungariei

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Ungaria. La data de 18 ianuarie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2018, 17:20
(8293 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Adâncata

Miercuri, 17 ianuarie 2018, în jurul orei 13,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Adâncata s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 18:05
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 40 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Pentru siguranța cetățenilor, peste 200 de polițiști au acționat pe parcursul zilei de miercuri, 16 ianuarie 2018, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 17:10
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident rutier din cauza condițiilor meteo

Vremea dă bătăi de cap autorităților din Ialomița. În această dimineață, pe șoseaua care leagă orașele Țăndărei și Hârșova, a fost produs un accident rutier, din cauza unui copac smuls de vânt și dărâmat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 10:30
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Adâncata și Cocora

Incendii la Adâncata și Cocora

A fost suficientă amplasarea necorespunzătoare a unor materiale combustibile față de o sobă cu acumulare de căldură și casa unui cetățean din comuna Adâncata a fost cuprinsă de flăcări. Acestea s-au extins ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2018, 13:40
(6041 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6476 de șomeri, din care 1344 șomeri indemnizați, respectiv 5132 șomeri ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2018, 11:35
(6456 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție «Portret Eminescu»

Peste 90 de portrete ale poetului Mihai Eminescu , realizate de artiști ilustratori din 92 de țări, sunt expuse in holul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» cu ocazia «Zilei Culturii Naționale». Lucrările ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2018, 12:40
(6244 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 110000 de lei, 24 permise reținute

În ultimele 48 de ore polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Au fost organizate 15 acțiuni și s-a intervenit ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2018, 20:30
(7237 vizualizări - 0 comentarii)


Încadrări din sursă externă la IPJ Ialomița

S-a dat startul reîncadrărilor de personal și angajărilor din sursă externă, în vederea completării deficitului de personal existent la nivelul Poliției Române. Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 19:05
(7937 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Lucrări de întreținere la rețeaua de energie electrică și de distribuție a gazelor naturale

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 18:10
(9355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

Pe raza județului Ialomița s-au produs în cursul zilei de joi, 11 ianuarie 2018, două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în jurul orei 20,00, când ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 16:10
(4842 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se opresc gazele!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 20:05
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunere de cereri pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2018 inclusiv, se depun Cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:50
(6395 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Miercuri, 10 ianuarie 2018, în apropiere de localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:45
(6695 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: 150 locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES oferă 150 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, la recoltat și ambalat fructe, în regiunea Lleida-Spania ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:05
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 200 de polițiști au acționat, în perioada 10/11 ianuarie, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 18:20
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune integrată a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii acționează permanent pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice. Pentru siguranța cetățenilor, peste 100 de polițiști au acționat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2018, 17:15
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-au reluat plățile pentru subvenții

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de luni, 8 ianuarie 2018, s-a reluat plata regulară aferentă Campaniei 2017, fiind autorizați la plată 16148 fermieri, cu suma totală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2018, 16:10
(6638 vizualizări - 0 comentarii)


A fost devansat calendarul de admitere la școlile de Poliție

În luna ianuarie 2018, se desfășoară concursul de admitere la școlile de Poliție Câmpina și Cluj-Napoca. Calendarul de admitere a fost devansat. Astfel, activitățile încep pe 10 ianuarie a.c. și durează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2018, 14:20
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi!

Vineri, 5 ianuarie 2018, pe raza județului Ialomița s-au produs 4 accidente de circulație, în urma cărora șase persoane au fost rănite ușor. Victimele, cu vârste cuprinse între 20 și 86 de ani, au fost ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2018, 13:45
(5786 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii acționează permanent pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice. Pentru siguranța cetățenilor, peste 90 de polițiști au acționat, ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 16:05
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Analize detaliate pentru depistarea pesticidelor din alimente

În ultimele 3 luni ale anului 2017, laboratorul DSVSA Ialomița a efectuat analize privind determinarea de pesticide din produse de origine nonanimală (fructe și legume cu conținut ridicat de apă, citrice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 12:20
(8517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Bilanțul minivacanței de Revelion

În perioada 30 decembrie 2017-2 ianuarie 2018, aproape 250 de polițiști au acționat zilnic, pe raza județului Ialomița, pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Structurile de Poliție ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 11:10
(6713 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru 24 de ore, după ce a tras cu arma în incinta Restaurantului «Central»

Focuri de armă în incinta Restaurantului «Central» din Slobozia. Un tânăr de 29 de ani a fost rănit cu un cuțit de un tânăr de 30 de ani, membru al unui clan de țigani din Țăndărei. După ce și-a înjunghiat ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2018, 21:18
(9268 vizualizări - 10 comentarii)


Patru subofițeri, repartizați la ISU Ialomița

Patru subofițeri, repartizați la ISU Ialomița

Școala de Subofițeri Pompieri și Protecție Civilă Boldești a încheiat stagiul de pregătire a promoției 2017 și a trimis în țară forțe proaspete de muncă pentru inspectoratele județene pentru situatii de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 14:05
(5868 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: A intrat cu camionul în gard

Polițiștii Secției Rurale Grivița s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că pe raza comunei Cocora s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 11:25
(6324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora accident


Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Poliția Română desfășoară acțiunea națională «Foc de Artificii», pentru verificarea legalității operațiunilor cu articole pirotehnice desfășurate de persoanele fizice și juridice. Polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 11:10
(4773 vizualizări - 0 comentarii)


16 agenți de Poliție, detașați la IPJ Ialomița

Miercuri, 27 decembrie a.c., 16 agenți de Poliție, proaspăt absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina, și-au început activitatea în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:45
(4611 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Jumătate de tonă de motorină, confiscată de polițiști

Peste 500 de litri de produs susceptibil a fi motorină a fost confiscat de polițiștii ialomițeni, în urma unui control efectuat în trafic. Astfel, luni, 25 decembrie 2017, în jurul orei 3,00, efective din ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:20
(4272 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...