Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Directorul Cruțu a schimbat Regulamentul Ministerului pentru a-și premia copilul!

Sportul ialomițean la ultimul scandal al anului

Directorul Cruțu a schimbat Regulamentul Ministerului pentru a-și premia copilul!

Scandal de sfîrșit de an în sportul ialomițean! După un an bogat în medalii, dar sărac în manageri, diriguitorii sportului local se remarcă printr-un fals de proporții care, într-un sistem normal, ar trebui să aducă măcar o demisie de onoare, dacă nu excluderea din sistem. Marian Cruțu, directorul Direcției pentru Sport Ialomița este acuzat că a modificat Regulamentul de notare a sportivilor pentru a oferi fiului său titlul de «cel mai bun sportiv ialomițean al anului». Pentru a reuși această performanță, considerată «un fals grosolan» de către oamenii de sport prezenți la eveniment, Marian Cruțu a exclus din competiția pentru podium pe sportivii Satori Club, deținătorii celui mai mare număr de... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2010, 17:41 (10958 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Harta miracolelor creștine» în Bărăgan

«Harta miracolelor creștine» în Bărăgan

• Icoana Sfîntului Nicolae de la Movilița și icoanele Sfîntului Ioan Botezătorul de la Lehliu, «făcătoare de minuni»
• La biserica din Iazu, Sfînta Cruce-loc de pelerinaj pentru creștini
• De curînd, la Radu Negru-Călărași a fost găsită îngropată în pămînt o icoană, veche de 70 de ani, intactă

Un ultim studiu a scos în evidență faptul că 80% dintre români susțin că există miracole religioase ce nu pot fi explicate științific. Actual, România are 102 moaște sfinte și icoane făcătoare de minuni și 16 izvoare tămăduitoare, din acest punct de vedere țara noastră situîndu-se pe locul cinci în lume, într-un top dominat de Grecia. Totodată, în România sînt patru biserici care păstrează bucăți din crucea pe care a fost răstignit Iisus Hristos, una dintre acestea regăsindu-se chiar la Slobozia, la mînăstirea Sfinții Voievozi...

Sfînta Cruce din Iazu și Coslogeni
Obișnuiți cu istorioarele despre pelerinajele ortodoxe «de lux» la mînăstirile din Moldova, Transilvania... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2010, 09:03 (20877 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Povestea porcului de pe internet

Povestea porcului de pe internet

«Vînd la preț de criză porc crescut fără grija crizei, cu cereale din gospodăria proprie. Animalul are 145 kg și este amplasat în Perieți. Solicit suma de 1100 lei ca să-i puteți mînca șoriciul. La pachet ofer promoțional cocoș matur, gratuit. Cine vrea să cumpere să sune la 0731270783».

Porcul, simbol mioritic
«N-am putut înțelege niciodată cum puteți voi românii să mîncați ciorbă de porc vara» îmi mărturisea, în urmă cu doi ani, Chrisos, un grec simpatic cu pensiune șmecheră în Corfu. «Probabil, de aceea fetele noastre sînt mai frumoase decît ale voastre» am dat să-i răspund, dar m-am abținut pentru a nu-i supăra nevasta. La momentul respectiv, n-am priceput de ce... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2010, 10:22 (15636 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are bani pentru 24 de ore de viscol

Record negativ pentru deszăpezire la nivelul județului

Ialomița are bani pentru 24 de ore de viscol

După «războiul zăpezii» declanșat între autorități în iarna 2009-2010, oficialii județului par să nu fi înțeles nimic. În prag de iarnă, cu o atenționare de cod galben trecută glonț pe la urechi și sabia viscolului de Bărăgan deasupra capetelor, pentru deszăpezirea drumurilor județene din Ialomița au fost alocate fonduri de doar 100 mii de lei. Banii reprezintă de 9 ori mai puțin decît alocarea bugetară de anul trecut și nu sînt suficienți nici pentru combustibilul necesar parcurgerii celor 487 de kilometri de drum județean aflați în grija SC Drumuri Județene. Autoritățile declară că știu ce fac și spun că vor suplimenta fondurile existente «dacă va fi cazul».

De nouă ori mai puțini bani decît anul trecut... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2010, 05:38 (13707 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ce meci! Ce atmosferă!

CSM Unirea Slobozia-HCF Piatra Neamț 31-22 (16-14)

Ce meci! Ce atmosferă!

Ce final de an! CSM Unirea a făcut spectacol la despărțirea de 2010. Elevele lui Marian Simion au început timid jocul cu HCF Piatra Neamț, disputat miercuri, 15 decembrie. Oaspetele au avut lovitura de start și au dechis scorul. În prima repriză s-a mers umăr la umăr, atît pe teren, cît și pe tabelă. Totuși, din încleștare au iesit mai bine slobozencele, care au savurat la pauză un avantaj de 2 goluri.
A doua repriză a fost altceva. Jucătoarele noastre au predat o adevărată lecție de handbal, iar publicul a creat o atmosferă cum n-a mai fost demult în sala de la Slobozia. N-a mai fost loc de calmitate, de joc cu frîna trasă. Impulsionate de spectatori, fetele noastre s-au năpustit peste semicercul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 12:11 (10949 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Sperăm ca fotbalul să promoveze anul viitor!»

Primarul municipiului Slobozia, ing. Gabi Ionașcu

«Sperăm ca fotbalul să promoveze anul viitor!»

Bani sînt puțini, dar restanțele vor fi achitate sau cel puțin se fac eforturi în acest sens. Fotbalul va promova în 2011 în Liga secundă, iar handbalul în 2012 în Liga Națională. Acestea sînt, în mare, cîteva idei desprinse din discuția purtată cu primarul Gabi Ionașcu. Pentru detalii, citiți ceea ce urmează.
-Domnule Ionașcu, echipa de fotbal termină anul pe primul loc, iar cea de handbal e în cărți pentru promovare. Așadar, un an sportiv bun...
-În contradicție cu situația de criză, evident că anul sportiv este unul de succes. Echipa de fotbal are șanse mari la promovare, iar cea de handbal este pe un loc meritoriu. Firește, accederea în eșaloanele superioare... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 10:06 (10067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbalul ialomițean și-a premiat performerii

Fotbalul ialomițean și-a premiat performerii

Sîmbătă, 11 decembrie, fotbalul ialomițean s-a adunat în masă la restaurant pentru concluziile anului 2010. Masa, pe lîngă, ciorbă, friptură și ceva udătură bine-venită, a conținut și un aperitiv de cupe și diplome acordate performerilor anului. Amfitrioni, președintele AJF Mihai Basarab, responsabil cu premierea și secretarul general Vasile Drăgan, responsabil cu poantele. «A fost un an cu mai multe bile albe decît negre. Am făcut progrese la capitolul baze sportive și la arbitraj. Sper ca în 2011 campioana județului să reușească promovarea în Liga a III-a și să rămînă acolo» a punctat Mihai Basarab. Ca în fiecare an, și în 2010 au fost premiați golgheterii din cele 5 serii ale eșaloanelor județene... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 10:02 (9542 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Victorie lejeră cu Tîrgoviște

Unirea Slobozia a disputat sîmbătă, 11 decembrie, meciul din etapa a XIII-a în compania celor de la Universitatea Tîrgoviște. Meciul de sub Turnul Chindiei a avut aceeași desfășurare a acțiunii din sezoanele precedente. Slobozia a condus ostilitățile de la un capăt la altul și s-a impus lejer cu 36-17 (18-7). Pentru Unirea au marcat Stănciulescu 11 goluri, Păduraru 4, Goanță 4, Balcan 4, Ștefan 4, Popescu 3, Simion 2, Baciu 2 și Nica 1. În aceeași etapă, în meciul cap de afiș, Știința Bacău a trecut de Rapid cu 29-22 și se menține pe locul 2 cu 20 de puncte, urmată pe 3 de Unirea Slobozia cu 19 puncte. Miercuri, 15 decembrie, orele 16,30, Unirea joacă acasă în ultimul meci din acest an împotriva... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 10:00 (9336 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Două victorii pentru junioarele III

CSS Slobozia a participat între 10 și 11 decembrie la al doilea turneu din cadrul Campionatului Național de handbal feminin junioare III, desfășurat la Brăila. Avînd în vedere valoarea combatantelor, putem concluziona că, prin cele două victorii obținute, elevele lui Marian Simion au scos maximum posibil din această competiție. CSS Slobozia a trecut de CSS Constanța (28-25) și de Axiopolis Cernavodă (22-11), dar a trebuit să se recunoască învinsă de LPS Brăila (18-40) și CSS Galați (17-27). Slobozia ocupă după acest turneu locul III cu 6 puncte, avînd șanse minime de calificare la turneul semifinal. «Pot spune că a fost un turneu reușit în care ne-am atins obiectivul, iar jocul fetelor a manifestat... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 09:59 (9680 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Mihai Geantă, Campionul Campionilor

Tenis de cîmp

Mihai Geantă, Campionul Campionilor

În perioada 10-12 decembrie, la Amara, s-a desfășurat Turneul Campionilor, competiție de tenis rezervată primilor clasați în topul FRT, la categoria 55+. Așa cum îi stă bine unei gazde, Slobozia a fost reprezentată de doi sportivi: Mihai Geantă și Cornel Chirică. «A fost un concurs frumos, unde s-a jucat un tenis de o calitate deosebită» a declarat președintele TenisCon, Constantin Ștefan. Concursul a fost cîștigat de președintele CJAS, Mihai Geantă, cel care a obținut 5 victorii din tot atîtea jocuri și l-a depășit în finală de botoșăneanul Florin Marțolea. «Mi-am dorit să arăt că locul în clasament nu este întîmplător și cred că am reușit» a conchis Mihai Geantă. Domnia sa este lider în clasamentul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 09:57 (13310 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Kaufland cu mucegai

Loturi de produse expirate, păstrate deliberat?

Kaufland cu mucegai

Kaufland, kilometrul 0 al civilizației de consum la Slobozia. Pentru el municipalitatea a înființat un sens giratoriu special, oficialii au făcut declarații grandioase, iar prostimea s-a înghesuit la banane gratuite în ziua deschiderii... Pardon, asta nu s-a întîmplat la Slobozia. Aici, și atunci ca și acum, oamenii s-au înghesuit la reduceri, mărfuri de proastă calitate importate de la chinezi și produse alimentare aproape expirate. Produse despre care, de altfel, vă vom relata și noi în cele ce urmează.

Vita Star cu mucegai!
Incidentul pe care-l relatăm are ca protagonist un client obișnuit al supermarketului de la șosea. Sîmbătă după-amiază, însoțit de un copil de... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2010, 09:28 (14356 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Protest politic în biroul prefectului Teculescu

Primarii PSD au asediat Prefectura

Protest politic în biroul prefectului Teculescu

Miercuri, 15 decembrie, în fața Prefecturii Ialomița a avut loc un protest inedit. Organizația PSD Ialomița, împreună cu primarii din cele 34 de comune PSD din județul Ialomița au organizat «un miting de protest împotriva alocărilor financiare abuzive, făcute pe criterii politice de către Guvernul Boc». Protestatarii, în frunte cu președintele Consiliului Județean Silvian Ciupercă, s-au întîlnit cu prefectul Mădălin Teculescu pe care l-au acuzat de «protejarea intereselor Guvernului și ale primarilor PD-L din Ialomița».

Teculescu, acuzat de toate relele județului
În cadrul unei întîlniri de peste o oră, președintele Consiliului Județean Ialomița și delegația de primari... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2010, 15:11 (11965 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Apa din fântânile ialomițene TREBUIE să fie potabilă!»

Prefectul de Ialomița, Mădălin Teculescu

«Apa din fîntînile ialomițene TREBUIE să fie potabilă!»

La jumătatea săptămînii precedente, miercuri, 8 decembrie, s-a desfășurat ședința Colegiului Prefectural Ialomița. Potrivit comunicatului remis publicității, plenul Colegiului a decis ca problemele prioritate ale județului să rămînă pe agenda de zi a instituției și în anul 2011. Dintre acestea, cea mai importantă este problema asigurării apei potabile la nivelul tuturor comunităților locale.

Apa noastră cea de toate autoritățile
Deși ședința de miercuri a Colegiului Prefectural Ialomița a fost una comună, problemele supuse atenției plenului confirmă intențiile instituției de a se concentra și în 2011 asupra problemelor stringente ale județului Ialomita. Principala problemă... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2010, 06:24 (14098 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«A fost control abuziv la brutăria din Țăndărei!»

Acuzat de evaziune, consilierul local Marian Balea contraatacă

«A fost control abuziv la brutăria din Țăndărei!»

La jumătatea lunii precedente, respectiv în data de 12 noiembrie 2010, o echipă mixtă de control, formată din comisari ai Gărzii Financiare, polițiști ai Serviciului de Investigare a Fraudelor, medici ai Direcției Sanitar-Veterinare și reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de Muncă au descins într-un control de rutină la brutăria consilierului local din Țăndărei, Marian Balea. Rezultatul? Scandal și tămbălău de a răsunat întreg Țăndăreiul la cinci dimineața...

Balea se consideră hărțuit de organe
«Pe 12 noiembrie, la ora 5 dimineața, m-a sunat de la unitate că a venit nu știu cine în control. M-am dus acolo. Erau de la mai multe instituții, Gardă Financiară, D... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2010, 14:32 (37786 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caii de la Fierbinți, aproape salvați

Drăgoi, învins în instanță

Caii de la Fierbinți, aproape salvați

La începutul săptămînii precedente, Tribunalul Ialomița a decis să respingă recursul intentat de multimilionarul Cristian Dorin Drăgoi pentru recuperarea cailor abandonați la Fierbinți. Poliția Animalelor susține că cei 32 de cai de rasă nu vor mai reveni niciodată în grajdurile «milionarului fără inimă».

Drăgoi a pierdut prima rundă
Luni, 7 decembrie, Tribunalul Ialomița a respins ca nefondat recursul intentat de Cristian Dorin Drăgoi, milionarul acuzat că «a sechestrat timp cîteva luni 32 de cai de rasă fără mîncare și apă în grajdurile fostului CAP de la Fierbinți». Sentința Tribunalului a fost făcută publică de către Emilian Prodan, reprezentantul Poliției Animalelor... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2010, 06:14 (12763 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu mai are bani pentru iluminatul nocturn

Administrațiile locale, la un pas de insolvență?!

Ialomița nu mai are bani pentru iluminatul nocturn

Problema iluminatului pe timp de noapte a localităților ialomițene este una recurentă. Ea pare să se fi acutizat însă în această perioadă de criză financiară pe care o traversează administrația locală. În aceste condiții, circa 20 de localități din județul Ialomița sînt la un pas de a renunța la iluminatul public pe timp de noapte din cauza debitelor mari acumulate către ENEL. Situația a atras atenția instituției Prefectului Ialomița, care a cerut edililor locali explicații pentru această stare de fapt.

ENEL amenință cu debranșarea
Fie că vorbim despre orașe, fie că este vorba despre cătune administrative, edilii locali au mari probleme în plata datoriilor curente pentru... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2010, 13:04 (13739 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul Pocora îl atacă la baionetă pe ministrul Muncii: «Domnule ministru, ceea ce se întâmplă este o crimă!»

Deputatul Pocora îl atacă la baionetă pe ministrul Muncii: «Domnule ministru, ceea ce se întîmplă este o crimă!»

Decizia ministrului Muncii Ioan Botiș de a supune dezbaterii în Parlament înainte de finele acestui an proiectul de lege ce vizează modificarea modalității de acordare a indemnizațiilor pentru mame a suscitat reacții violente. Unul dintr contestatarii vehemenți ai acestei propuneri este deputatul PNL de Ialomița, Cristina Pocora. Într-un comnuniat remis redacției noastre, domnia sa a catalogat intențiile ministrului Botiș drept «crimă publică» și făcut apel la moralitatea ministrului «pentru a stopa nașterea forțată a copiilor înainte de 1 ianuarie 2011».
«Domnule ministru, ceea ce se întîmplă este o crimă! O crimă împotriva acestor mame și acestor copii! Iar dumneavoastră, alături de colegii de partid și de coaliție, sînteți unul dintre călăi! Chiar nu aveți niciun dram de conștiință? Pentru că, probabil știți, deoarece și dumneavoastră sînteți părinte, o astfel de intervenție este una cu risc crescut. Care poate avea consecințe grave asupra mamei sau a copilului, pe termen scurt sau lung. Cine va fi vinovatul moral dacă în numele unor economii nesemnificative la bugetul de stat mai multe suflete vor fi mutilate pe viață? Dacă pe vremea lui Ceaușescu am avut o generație întreagă numită „decreței“, astăzi cum ar trebui să se numească copiii născuți forțat înainte de 1 ianuarie 2011 din disperarea părinților de a nu li se amputa banii, și așa insuficienți, pe care îi vor primi pentru creșterea copilului? Vă las pe dumneavoastră să găsiți un nume, sînt convinsă că cinismul de care dați dovadă vă va fi o sursă importantă de inspirație. Dar dacă președintele dumneavoastră Traian Băsescu a găsit de cuviință să ridiculizeze public ceea ce e mai sfînt pe lumea asta, mamele, atunci, domnule Botiș, la ce ne putem aștepta din partea dumneavoastră?... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2010, 11:28 (13507 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Stavăr își devorează propriul staff

Decapitări la Inspectoratul Școlar Ialomița

Stavăr își devorează propriul staff

Să nu credeți că «ocaua lui Stavăr» se aplică doar în afara Inspectoratului Școlar Ialomița. Nu mai tîrziu de săptămîna trecută, Ilie Stavăr a dovedit încă o dată că unica regulă după care se ghidează managementul instituției este «nicio regulă» și a decapitat doi din cei 11 inspectori școlari ale căror contracte au expirat la sfîrșitul lunii noiembrie. Decizia nu are, evident, vreo justificare și reconfirmă campania de epurări politice declanșată anul trecut prin schimbările la nivelul directorilor de școli din județ.

Catedra de «Matematică» și «Învățămîntul primar», «reîmprospătate»
La începutul lunii decembrie 2010, mandatele a 11 inspectori școlari au expirat. Un... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2010, 14:45 (63564 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Hyundai Auto România aduce noul model ix20 pe piața locală

Hyundai Auto România aduce noul model ix20 pe piața locală

Rețeaua de distribuție Hyundai Auto România pune la dispoziția clienților săi cel mai recent model al gamei europene-noul ix20. MPV-ul de clasă B oferă calitate, stil și confort de excepție și vine în întîmpinarea așteptărilor publicului cu pachetul revoluționar «5 Year Triple Care», ce include cinci ani de garanție transmisibilă și fără limită de kilometri, cinci ani de asistență rutieră și cinci ani de verificări tehnice gratuite.
Proiectat și dezvoltat la centrul de cercetare-dezvoltare Hyundai din Rüsselsheim, Germania, ix20 este al doilea model european care adoptă noua linie de design Hyundai «sculptură fluidă». Acest concept reunește trei calități esențiale... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2010, 13:59 (12975 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Molestarea, vătămarea corporală și privarea de libertate» ale unui copil, aspecte neînsemnate pentru anchetatori

Un dosar care TREBUIE să ajungă în instanță!

«Molestarea, vătămarea corporală și privarea de libertate» ale unui copil, aspecte neînsemnate pentru anchetatori

Povestea revoltătoare a Andreei Scînteie a fost făcută publică încă din anul 2008, cînd a avut loc incidentul. Independent a relatat atunci evenimentele, explicînd atît contextul, cît și culisele acestui caz de «molestare, vătămare corporală și privare de libertate» a unui copil de numai 12 ani. La 2 ani de la nenorocire însă, revenim asupra evenimentelor cu noi amănunte... Asta întrucît, potrivit declarațiilor părinților copilului, Parchetul local refuză și acum, în fața zecilor de evidențe prezentate, să trimită în instanță «partea reclamată», o oarecare doamnă Adriana Gheorghe, în prezent angajat al UniCredit Slobozia.

Un copil nenorocit pe viață
Gestul reprobabil... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2010, 08:50 (51667 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractori arestați de polițiștii ialomițeni

Vineri, 4 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul  Poliției Municipiului Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 15:20
(2554 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier

Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier

Un tânăr de 29 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în dimineața zilei de sâmbătă, 5 septembrie a.c., a provocat un accident rutier în municipiul Urziceni. Din verificările efectuate a reieșit că acesta ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2020, 15:00
(4107 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1009 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1009, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2020, 16:05
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la ieșirea din Movilița

Accident rutier la ieșirea din Movilița

Vineri, 4 septembrie 2020, în jurul orei 7,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la ieșirea din localitatea Movilița spre București, pe DN2. În accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2020, 12:40
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor pe raza municipiului Fetești

Miercuri, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 17,00-20,00, 86 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Criminalitate Economică și Investigații Criminale, cu sprijinul luptătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:30
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați la volan fără permise de conducere

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 21 de ani, din județul Constanța. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:25
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, arestat pentru că a condus beat la volan

Miercuri, 2 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele și Poliției Orașului Fierbinți-Târg au acționat pe raza comunelor Maia, Rădulești și Dridu pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:20
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 979 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 979, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 16:05
(3333 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 19:40
(3778 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un minor, de 13 ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea lui, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:35
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 1 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din Fierbinți-Tîrg, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au depistat în flagrant un bărbat, de 53 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:30
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional de autoritățile din Austria și Italia, depistat de polițiștii ialomițeni

Marți, 1 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia n bărbat, de 29 de ani, din județul Brăila, bănuit de săvârșirea de «infracțiuni contra ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:25
(6104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița. NU s-au înregistrat cazuri noi!

Miercuri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, nu s-au înregistrat cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19, numărul cazurilor fiind același ca în ziua ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 16:05
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier între Drajna-Slobozia

Miercuri, 2 septembrie 2020, în jurul orelor 11,10, ISU Ialomița a fost solicita să intervină la un accident rutier produs pe DN21, între Drajna și Slobozia. În accident au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 15:20
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Carambol între un tractor și două autoturisme, la ieșire din Slobozia către Drajna

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 16,00, pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 38 de ani, din Slobozia, conducea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:45
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 3 ordine de protecție provizorii în 24 de ore!

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o tânără de 16 ani, din Gheorghe Lazăr, cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către fratele ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de aducțiune, cu diametrul de 110 mm, de la nivelul Stației de Pompare ce alimentează cu apă localitatea Sudiți, din județul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 17:10
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 970, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 16:10
(3000 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de17 ani din Bărbulești, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat pe raza comunei Bărbulești un tânăr, de 17 ani, la volanul unui autoturism neînmatriculat. Astfel, sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:20
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan la 73 de ani, a provocat un accident

Sâmbătă, 29 august a.c., în jurul orei 21,00 Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Călărași din Fetești a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:15
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în vizorul ITM Ialomița

În luna august 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin Compartimentul Control Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:10
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 962 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 962, cu 17 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 16:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Platonești

Accident la Platonești

Accident rutier pe raza comunei Platonești, pe DJ 212. Luni dimineață, 31 august a.c., în jurul orelor 6,45, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza comunei Platonești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:30
(2021 vizualizări - 2 comentarii)


Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Duminică, 30 august a.c., în jurul orei 21,55, la Scânteia, un autoturism s-a izbit puternic de o remorcă agricola staționată. La locul accidentului s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Duminică, 30 august a.c., în jurul orelo 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară care transporta un butoi de 700 l de motorină, în satul Murgeanca ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:20
(2656 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Variantă

Slobozia: Accident pe Variantă

Sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orelor 17,45, s-a produs un accident rutier produs pe varianta municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicat un autoturism. La locul intervenției s-au deplasat de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:15
(3108 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Incendiu la o anexă gospodărească

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orelor 16,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:10
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orei 11,10, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza comunei Coșereni. Incendiul a fost stins operativ ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:05
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6603 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2365 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...