Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Unirea, campioană de toamnă

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-CS Tunari 4-1

Unirea, campioană de toamnă

Suporterii slobozeni au privit cu rezerve un eventual succes în meciul din ultima etapă a turului disputat vineri, 3 decembrie. Înfrîngerea din meciul cu Rapid II (0-3) brăzdase suficiente tensiuni în rîndul trupei lui Prepeliță pentru a da peste cap planurile de victorie. Pe lîngă asta, adversara CS Tunari este o echipă greu de supus, ea reușind pe parcursul turului să încurce pe Callatis Mangalia (1-1) și să piardă greu la Călărași (2-3). Nici uniriștilor nu le-a fost ușor, oaspeții izbutind să înghețe tabela jumătate de oră. A fost nevoie de urcarea în atac a fundașului Emil Cristian pentru ca defensiva ilfoveană să cedeze în premieră (’34). Unirea a continuat dominarea și în repriza secundă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:57 (11098 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Am revenit pe podium

Handbal, Unirea Slobozia-Activ Ploiești 31-24 (15-9)

Am revenit pe podium

Activ Ploiești a pus probleme în acest sezon tuturor candidatelor la promovare (mai puțin celor de la CSM Ploiești, dar e de înțeles). Așa că elevele lui Marian Simion nu au privit partida de sîmbătă, 4 decembrie, ca pe una ușoară. Unirea a condus pe toată durata întîlnirii, dar emoțiile cauzate de fluctuațiile de scor au fost evidente și în teren, și în tribune. Atît în partida cu Activ Ploiești de pe propriul teren din sezonul trecut cît și în cea de sîmbătă, handbalistele noastre au dat impresia în unele momente că suferă un fel de hipnoză care le face să greșească elementar. Lipsa de concentrare le-a determinat să înscrie doar 3 goluri în primele 10 minute ale părții secunde, lăsînd adversarele... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:54 (13086 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Junioarele III, în turneu la Brăila

În perioada 10-11 decembrie, se desfășoară la Brăila al doilea turneu din cadrul Campionatului de handbal feminin Junioare III. Distribuită în seria C, CSS Slobozia va juca vineri cu LPS Brăila și CSS Constanța, iar sîmbătă cu Axiopolis Cernavodă și CSS Galați. «Sperăm să obținem cel puțin cît în turneul precedent (o victorie). Avem șanse și la un al doilea succes sau măcar la un egal» punctează profesorul Marian Simion, antrenorul echipei. În acest moment CSS Slobozia ocupă locul III cu două puncte, doar primele două clasate urmînd să acceadă în turneul semifinal.... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:51 (11109 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Abatorul și Reviga, out din Cupă

Sîmbătă, 4 decembrie echipele din Liga a IV-a au încheiat parcursul din sezonul de toamnă prin debutul în faza pe județ a Cupei României, ajunsă la etapa șaisprezecimilor. Cîteva dintre aceastea, mai ales codașele, au căzut victime ambițiilor pigmeilor din Onoare sau Promoție. Cei mai tari au fost băieții de la Giurgeni care au trecut de Abatorul Slobozia (locul II în Liga a IV-a după un meci extrem de încrîncenat). De lăudat sînt și mai vechile noastre cunoștințe de la Steaua Bordușelu (Dinamo n-a ajuns în această fază), care prin precizia de la punctul cu var i-au scos din competiție pe cei de la Voința Reviga. Iată tabla completă a rezultatelor:
Viitorul Moldoveni (L5)-Recolta Bărcănești... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:48 (11467 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, U. Urziceni-Pandurii Tg. Jiu 1-1

Ultimul meci al «Căpitanului»

Unirea încheie cel mai ciudat și mai dureros sezon de toamnă din istorie, acela în care s-a transformat peste noapte din spaima Europei în calul de bătaie al României. Adversari în etapa a optsprezecea, ultima care se mai dispută în 2010 în campionat, au fost Pandurii din Tîrgu Jiu. Cu alte cuvinte, o confruntare între Grigore și Grigoraș, în care s-a văzut experiența ultimului. Aflați în suferință, ca și ialomițenii, gorjenii au dominat și tot ei au deschis scorul. Au marcat însă în propria poartă, în minutul 24, prin internaționalul de tineret Chiricheș, care l-a învins pe portughezul Mingote la un corner al Unirii. A fost și scorul pauzei. Pandurii au intrat hotărîți în partea secundă să decidă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:47 (7381 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate de 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Colaps și nu prea în 2010

Sănătate de 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Subfinanțată și sufocată de datorii, Sănătatea ialomițeană se chinuie să «supraviețuiască» pînă la sfîrșitul anului. Paradoxal, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița raportează sume colosale înghițite de-a lungul anului de domeniile medicale județeane. 1200 miliarde este valoarea avansată de reprezentanții CJAS drept costuri de susținere a Sănătății... Iar aceasta nu este singura noutate. Maganerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia amenință CJAS cu judecata, pentru pretinse datorii!

Sănătate de sute de milioane. De vorbe!
120 de milioane și un an de criză. La asta se rezumă activitatea medical-financiară a Ialomiței. Cu spitale aproape în colaps financiar... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 13:24 (20185 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariile sportivilor slobozeni, la secret

Deși sînt plătite din bani publici

Salariile sportivilor slobozeni, la secret

Primăria Slobozia a alocat pentru susținerea sportului local, în anul 2010, 1,75 milioane de lei. La aceste sume se adaugă 116 mii de lei pe care Clubul Sportiv Municipal Slobozia a reușit să-i producă din surse proprii și sponsorizări. În total, 1,86 milioane de lei din care administrația locală reușește să asigure existența unei echipe de handbal, a celei de fotbal și a cîtorva secții sportive precum scrima, atletismul și, mai nou, a celei de karate obținute prin asocierea cu Clubul Sportiv Satori. Pînă aici, nimic surprinzător! Surpriza o reprezintă însă refuzul administrației locale de a face publice cheltuielile nominale cu sportivii. Pentru că, după principiul «noi decidem care este informație... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 05:48 (11750 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Trei candidați pentru viitorul Sloboziei

Un sondaj PNL l-ar plasa pe Mihai Emilian în poll-position pentru funcția de primar

Trei candidați pentru viitorul Sloboziei

Potrivit unui sondaj de opinie realizat de filiala municipală PNL Slobozia, Gabi Ionașcu, Mihai Emilian și Raud Paros sînt candidații cu cele mai mari șanse la fotoliul de primar în 2012. Sondajul a fost realizat «în cascadă», pe eșantioane de 200 de subiecți și a avut drept scop nominalizarea unui candidat din partea PNL pentru alegerile viitoare. Mihai Emilian a facut luni, 6 decembrie, primele comentarii privind viitoarea sa candidatură.

Cadou de Moș Nicolae pentru Ionașcu
Astăzi, 6 decembrie, în cadrul unei conferințe de presă, PNL Slobozia a făcut publice primele rezultate ale unui sondaj de opinie intern menit să identifice candidatul cu cele mai mari șanse la... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 14:01 (16563 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modelul ADI ECO, un exemplu pozitiv într-o mare de eșecuri

Prima rază de speranță în gestionarea deșeurilor ialomițene

Modelul ADI ECO, un exemplu pozitiv într-o mare de eșecuri

Timp de un an și jumătate, Independent a publicat fără speranță zeci de materiale de presă care constatau nivelul deplorabil atins de administrațiile locale în procesul de gestionare a deșeurilor. Lor li s-au alăturat alte zeci de declarații oficiale care confirmau nu doar incapacitatea administrației de a lupta eficient cu acest flagel, ci și lipsa de orizont a tuturor eforturilor financiare făcute în această perioadă. Pentru prima dată în tot acest răstimp, sîntem în măsură să vă oferim o imagine diferită a acestui dezastru. Evident, cu o floare nu se face primăvară în maldărul de gunoaie de pe cuprinsul celor 4453 de kilometri pătrați, cît măsoară județul Ialomița...

ADI ECO renaște din propria-i cenușă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 14:01 (17202 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patinoar de plastic pentru partidul lui Ionașcu

Alba-neagra concesionărilor publice slobozene

Patinoar de plastic pentru partidul lui Ionașcu

Respins la ultima ședință de Consiliu Local, proiectul de hotărîre privind concesionarea unui teren în Orășelul Copiilor pentru construirea unui patinoar revine pe agenda legislativului local. Potrivit unui nou proiect de hotărîre, terenul necesar ridicării construcției poate fi concesionat fără repetarea licitației, doar prin schimbarea locației. Decizia administrației locale vine pe fondul respingerii acestei variante în ultima ședință de consiliu local, joi, 28 octombrie. La acel moment, consilierii locali au respins propunerea, votul fiind de 13 la 5 (plus 3 abțineri) în favoarea reluării licitației.

Patinoar cu ordin de la PSD
Povestea patinoarului de plastic din... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 06:12 (13087 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cavalerii mesei rotunde de la Sfântu Gheorghe

Cavalerii mesei rotunde de la Sfîntu Gheorghe

Băsescu vrea să închidă 200 de spitale! Fătuloiu a refuzat o șpagă de un milion de euro și a fost demis! În Moldova comuniștii au cîștigat alegerile electorale!
În România, un singur lucru rămîne la fel, ședințele de consiliu local. Făcute după chipul și asemănarea aleșilor locali, aceste ședințe sînt marca exclusivă a diabolicii democrații românești a ultimilor 20 de ani. De aceea am decis ca pînă la alegerile locale din 2012 să demontăm pînă și resorturile cele ascunse ale acestui mecanism legislativ indispensabil existenței administrației locale. Astăzi, cel de la Sfîntu Gheorghe!

Ceasu’ rău, pisica prefectului
Ședința Consiliului Local Sfîntu Gheorghe a avut loc... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2010, 10:22 (15572 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Iluminat fotovoltaic la Slobozia

Proiect unic în Ialomița

Iluminat fotovoltaic la Slobozia

Parcul Tineretului din Slobozia este pe cale să înregistreze un nou record. Astfel, după transformarea lui în primul parc irigat prin intermediul unui sistem asistat electronic, autoritățile locale intenționează să-l transforme în primul parc iluminat nocturn prin intermediul panourilor fotovoltaice. Proiectul a devenit operativ la începutul acestei luni, cînd au fost instalați primii 20 de stîlpi fotovoltaici. Autoritățile locale susțin că «inițiativa este unică la nivelul județului», dar nu unica din Slobozia.

Energie verde la Slobozia
Investiția în iluminarea pe timp de noapte prin panouri fotovoltaice face parte dintr-un proiect mai larg, demarat de către autoritățile... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2010, 09:14 (16895 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

UPDATE: DUDU, fiul lui Titi Aghiotantul, arestat

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

Peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București, ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, Direcției Generale de Informații și Protecție Internă, împreună cu nouă ofițeri englezi din cadrul Metropolitan Police și sub directa coordonare și participare a procurorului șef al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița și șefului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat în cursul dimineții de joi, 2 decembrie a.c. o acțiune de amploare pe raza municipiului Fetești și orașului Țăndărei. Acțiunea a avut drept scop principal executarea mandatelor... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 14:53 (18394 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

Cu sprijinul autorităților slobozene

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

La jumătatea acestei luni, farmaciștii din Slobozia au intrat în panică la auzul veștii că autoritățile locale au eliberat patru adeverințe pentru deschiderea unor farmacii noi la nivelul orașului. Deși neoficiale, zvonurile confirmau temerile privind intenția marilor lanțuri de farmacii din Romînia de a pătrunde în forță pe piața locală. Mai mult decît atît, susțineau aceleași voci, decizia autorităților locale de a permite creșterea numărului de farmacii ar fi una nelegală, în condițiile reglementărilor în vigoare. La acest moment...

Autoritățile locale ascund greșelile sub preș
Procesul de eliberare al adeverințelor pentru deschiderea de noi famacii la nivelul orașului... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 10:28 (14727 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Gheața, cauza oficială a penelor de curent din peste 30 de localități din Ialomița

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Ialomițenii au petrecut Ziua Națională a României în beznă. Potrivit declarațiilor autorităților, numărul celor care au fost afectați de penele de curent a depășit 100.000 de locuitori. Potrivit unui comunicat al ENEL, cauza acestei situații este... gheața!

Beznă timp de 24 de ore
Miercuri, 1 decembrie 2010, în jurul orelor 9.00, orașul Urziceni și localitățile limitrofe pe o rază de 20 de kilometri erau deja fără curent. Pana de curent a durat, cu intermitențe, pînă la orele amiezii, cînd curentul a fost întrerupt definitiv. În ciuda încercărilor repetate ale oamenilor de a obține o explicație cu privire la situația existentă, autoritățile nu au putut oferi nicio relație... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 17:30 (7367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Opt elevi ai Grupului Școlar «A.I. Cuza», benevol la pușcărie

O ZI ÎN PENITENCIAR

click pe poză

Joi, 2 decembrie, opt dintre elevii Grupului Școlar «A.I. Cuza» au fost încarcerați benevol la Penitenciarul Slobozia. Experimentul s-a derulat în cadrul programului «O zi în penitenciar», program implementat la nivelul a 6 penitenciare din țară. Potrivit oficialilor instituției, scopul acestei inițiative este de a-i implica pe tineri într-o «experiență simulată în mediul penitenciar care să le permită să simtă ce înseamna a fi privat de libertate». Perioada de încarcerare a fost de opt ore, timp în care elevii-deținuți s-au conformat cu strictețe programului normal al instituției.
«Ne dorim ca această inițiativă să conștientizeze elevii și ulterior pe colegii acestora, asupra pericolelor la care se expun în cazul în care comit fapte care contravin legii. Este un proiect care se desfășoară prin rotație în 6 dintre penitenciarele românești și, după centralizarea rezultatelor, vom trage concluziile care se impun pentru îmbunătățirea acestei inițiative și diseminarea cît mai corectă a mesajului pe care vrem să-l transmitem»... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 15:23 (18035 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean împarte ultimele firimituri bugetare

Sărăcie lucie în administrație

Consiliul Județean împarte ultimele firimituri bugetare

Marți, 30 noiembrie, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a împărți ultimile firimituri bugetare ale județului. Potrivit proiectelor de hotărîre supuse dezbaterii, autoritățile locale au primit din «sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat» suma de 420 mii de lei pentru «susținerea programelor de dezvoltare locală și pentru proiecte de infrastructură care necesită cofinanțare locală». Repartizarea alocărilor bugetare nu a fost singura decizie de interes local a Consiliului Județean: printre proiectele de hotărîre supuse dezbaterii s-a numărat și cel privind achiziționarea de către Muzeul Agriculturii a unei mori cu valțuri «Ganz», adusă tocmai... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 12:50 (16279 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Axintele, campioană de toamnă

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele, campioană de toamnă

Iarna nu se grăbește să apară, dar campionatul județean de fotbal și-a închis porțile o dată cu ultima etapă a turului disputată sîmbătă, 27 noiembrie. După 15 runde în care fotbaliștii de județ s-au războit între ei și toată lumea cu arbitrii (care, fie vorba între noi, au avut totuși un sezon de toamnă liniștit), va trebui să așteptăm ghioceii ca să ne delectăm cu palpitanta întrecere județeană. Palpitantă spunem și nu greșim, pentru că, priviți clasamentul, trei echipe luptă pentru supremație și, totodată, pentru dreptul de a se face în final de rîs la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Dar hai să nu fim răi și să sperăm că de data asta nu ne mai înclinăm în fața unor centre fotbalistice... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 09:02 (6900 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorie cu tricolorele mici

Handbal

Victorie cu tricolorele mici

Sîmbătă, 4 decembrie, orele 11.00, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia primesc vizita celor de la Activ Ploiești într-un meci contînd pentru etapa a 11-a a campionatului. Elevele lui Marian Simion au profitat de pauză competițională și au disputat sîmbătă, 27 noiembrie, tot acasă, un meci cu naționala de tineret alcătuită din jucătoare născute în anii ’92-’93 și pregătite de reputatul Dumitru Muși.

Sezon greu, lotul subțire...
Meciul a avut două jumătăți distincte, echipele împărțindu-și cîte o repriză. Prima parte a fost dominată de tricolore care au intrat în avantaj la pauză: 13-12. În a doua repriză experiența superioară a echipei noastre a triumfat și Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:55 (12026 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, campioni naționali de cadeți

În perioada 25-28 noiembrie s-a desfășurat, la București, campionatul național de scrimă categoria cadeți. Cum performanțele sabiei slobozene sînt de notorietate, nici în acest sezon tinerii noștri sportivi nu au dezamăgit. Echipa masculină a CSS Slobozia, în componența Mihai Cruțu, George Iancu, Mădălin Bucur, Iulian Teodosiu a ieșit campioană națională. «A fost o victorie valoroasă, mai ales prin maniera în care a fost obținută. Am făcut o finală de excepție contra Iașului» a povestit antrenorul echipei, profesorul Marin Cruțu. La individual, Mihai Cruțu, campion național în 2009, a ocupat locul 3. «A pierdut în semifinală la un punct diferență cu un arbitraj dubios» adaugă Marin Cruțu. Ceilalți... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:51 (13460 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA a achitat integral subvenția la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit marți, 18 mai 2010, peste 235 milioane de lei, reprezentînd diferența din a doua tranșă a Plăților Naționale Directe Complementare, specia bovine ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:16
(28859 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătorile Sloboziei»: Jandarmii, pe primul loc la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a cîștigat locul I la Campionatul organizat de Primăria municipiului Slobozia, cu ocazia sărbătorii anuale a localității. Astfel, pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:17
(19838 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: fotbal jandarm


Crescătorii de oi și capre trebuie să solicite subvenția

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește crescătorilor de ovine/caprine că termenul limită pentru a solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnic este ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:12
(27123 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident provocat de un copil de 10 ani pe scuter

În aceeași zi de duminică, 16 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați că în Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un minor. Astfel, în timp ce un copil, de 10 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:10
(26047 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist accidentat

Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:08
(24596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 permise de conducere reținute

În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:07
(17132 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:06
(27006 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța

În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 15:58
(25447 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii

În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:56
(19246 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Acțiuni preventive

Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:55
(22906 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână

În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:51
(23746 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(24489 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt


Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul

Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(13995 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Alt «șofer» fără permis

În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:49
(20536 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident

Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:48
(13761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării

Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:47
(21020 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pieton accidentat pe trecere

Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:58
(20676 vizualizări - 0 comentarii)


12 permise reținute în doar două zile

În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:57
(23393 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin

Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:08
(24177 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Dispărut de la domiciliu

Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:06
(22543 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Săveni dispărut


Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare

În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:05
(19807 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22407 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24742 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20662 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20146 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26365 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(21979 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14017 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14570 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...