Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Gabi al lu’ Odică», arestat pentru tâlhărie și ultraj

Clanul din pădurea Groasa se restrînge

«Gabi al lu’ Odică», arestat pentru tîlhărie și ultraj

Înalta Curte de Casație și Justiție reacționează: Anchetele «Independent», dosare penale pentru infractori

Scenariului mafiot turnat în repetate rînduri în Pădurea Goara pare că i se apropie finalul. Unul dintre cei mai de temut membri ai clanului Odică a fost arestat. Decizia procurorilor din Urziceni vine la aproape două luni de cînd «Gabi al lu’ Odică» ar fi incendiat mașina unor pădurari ai Ocolului Silvic... Cu toate acestea, reținerea individului s-a făcut pentru o altă faptă, comisă într-una dintre nopțile săptămînii trecute.
Un episod din scandalul ce a răsunat din Pădurea Groasa s-a petrecut la începutul lunii septembrie 2010 cînd unul dintre membrii clanului Odică, recidivist, a fost prins de pădurari cu o căruță plină cu lemne. Gabi Alexe, căci despre domnia sa este vorba, s-a lăsat prins... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2010, 14:15 (24720 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Nu mor caii cînd vrea milionarul Cristian Drăgoi

Genocidul cabalin de la Fierbinți, blocat cu executorul judecătoresc

click pe poză

Miercuri, 17 noiembrie, caii de la Fierbinți au fost trecuți în grija autorităților grație unei ordonanțe preșidențiale. Angajații responsabili de maltratarea cailor s-au opus minute în șir pătrunderii autorităților în incinta fostului CAP (vezi slideshow). Actual, animalele primesc tratament și îngrijiri medicale adecvate.

Executorul judecătoresc, brutalizat de paznicii cailor
Așadar, miercuri, 17 noiembrie, la orele 11,30, un executor judecătoresc, însoțit de polițiști și reprezentanți ai presei, au descins în grajdurile fostului CAP de la Fierbinți pentru a pune în execuție decizia de eliberare a cailor. După o jumătate de oră de negocieri, reprezentanții legii au... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2010, 17:16 (17410 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu se joacă de-a Asociațiile de Dezvoltare Intercomunitare

Administrația locală visează bani europeni pentru infrastructura edilitară

Ionașcu se joacă de-a Asociațiile de Dezvoltare Intercomunitare

Vineri, 12 noiembrie, în cadrul ședinței AGA a SC Urban, primarul Gabi Ionașcu a declarat că viitorul sistemului periurban de alimentare cu apă depinde de fondurile structurale europene care ar putea fi accesate pînă în 2013. Declarația vine la doi ani după ce același edil a refuzat asocierea orașului în cadrul unui masterplan de 70 milioane de euro, care ar fi însemnat reabilitarea rețelei de apă la nivelul întregului județ. Noua structură, denumită Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Periurbană Slobozia este constituită din localitățile din jurul Sloboziei care beneficiază de apa furnizată din sursa subterană de către SC Urban.

Unde sînt fondurile de-altădat’?
... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2010, 10:29 (15893 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan este liber!

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

Proxenetul Tămîrjan este liber!

În seara zilei de marți, 16 noiembrie, Ion Tămîrjan, slobozeanul acuzat că a racolat 80 de fete pentru prostituție, a fost eliberat din Penitenciarul Slobozia. Eliberarea survine în urma unei decizii a Curții de Apel București care a aprobat judecarea sa în libertate, impunînd în schimb interdicția de a părăsi țara. Alături de Ion Tămîrjan a mai fost eliberat din Penitenciarul Slobozia și Relu Costan, anchetat alături de Ion Tămîrjan, Ștefan Radu Nicola și Gabriel Alexandru Voicu, pentru aceleași acuzații. La ieșirea din Penitenciar, Ion Tămîrjan a declarat că este nevinovat și că stenogramele publicate în presă au fost interpretate greșit. «Am fost eliberați pentru a fi judecați alături ce ceilalti... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:53 (18812 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Ceferistele și-au găsit nașul

Handbal, Rapid CFR București-CSM Unirea Slobozia, 28-29 (14-16)

Ceferistele și-au găsit nașul

Grea misiune pentru handbalistele de la CSM Unirea Slobozia în confruntarea din deplasare cu Rapid disputată duminică, 14 noiembrie. Principala marcatoare a echipei, Monica Ștefan (44 goluri) a rămas în afara lotului accidentată la fel ca extrema Alina Baciu și interul Larisa Baciu. O mare pierdere a fost și profesorul Marian Simion, reținut acasă de probleme de sănătate. În aceste condiții, profesorul Emilia Simion care a condus echipa de pe banca tehnică a trebuit să se bazeze doar pe 13 fete trecute pe foaia de joc, între care 3 portari. Chiar și așa Slobozia a pornit în forță și în minutul 14 scorul era 12-5 în favoarea noastră. Pînă la pauză rapidistele au mai recuperat din handicap astfel... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:36 (13782 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

13 cu noroc pentru Axintele

Mai sînt doar două etape din turul campionatului Ligii a IV-a Ialomița și ne vom edifica asupra echipei care va hiberna în poziția de lider. De hibernare s-au pregătit mai devreme băieții de la Olimpia Brazii, cei care au ajuns la întîlnirea cu liderul Axintele la timp pentru a afla că din cauza întîrzierii au pierdut meciul la masa verde. Mai bine așa pentru că, dacă ar fi jucat, cine știe cîte încasau. Așadar Fortuna (zeița, nu cafeaua) i-a ajutat pe cei de la Axintele să rămînă în frunte, culmea, tocmai în etapa 13. Nu i-a putut ajuta însă și pe cei de la Sălcioara, care au cedat în fața Amarei, iar suspansul se va menține astfel pînă la întîlnirea directă din ultima etapă. În rest, rezultate... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:33 (13830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bate vânt de promovare

Fotbal, Liga III, CSM Rîmnicu Sărat-Unirea Slobozia 0-4

Bate vînt de promovare

CSM Rîmnicu Sărat a evoluat în sezonul trecut în Liga a II-a și se anunța una dintre principalele pretendente la promovare. Pe teren însă lucrurile nu au stat așa, echipa buzoiană avînd rezultate modeste. Așa s-a întîmplat și în meciul de vineri, 12 noiembrie, cînd rîmnicenii au primit pe propriul teren vizita Unirii Slobozia. Elevii lui Constantin Prepeliță s-au aflat în permanență în prim-planul întîlnirii și au concretizat dominarea în minutul 28, cînd Andrei Avanu a deschis scorul. Avantajul de un gol s-a menținut pînă spre final, însă speranțele gazdelor de a prinde măcar un egal au fost complet anihilate de Viorel Gheorghe. Principalul marcator al Unirii și-a trecut în cont o nouă triplă... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:29 (8688 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Victorie la scor pentru Juniorii A

Duminică, 14 noiembrie, juniorii republicani ai Unirii Slobozia au disputat meciurile din etapa a X-a a Campionatului. A fost, în fapt, o dublă întîlnire cu echipele similare de la Callatis Mangalia. Juniorii A s-au impus cu un zdrobitor 8-2 și ocupă în prezent locul 5 cu 25 de puncte. Juniorii B au remizat scor 2-2 și se situează pe locul 10 pe nouă puncte. Pentru juniorii A au marcat Florin Ibrian (3 goluri), Florin Stanciu (3), Radu Bogdan (1) și Paul Vasile (1), iar pentru juniorii B ambele goluri au purtat semnătura lui Gabriel Tudose.... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:21 (11571 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-C Timișoara 1-1

Piedică pentru granzi

Cam asta a ajuns Unirea Urziceni: o echipă de la care Mediaș sau Craiova au plecat cu tolba plină, dar de care s-au împiedicat formații cu pretenții. Astfel, din Ialomița, au plecat învinse pe rînd, Vasluiul, Steaua sau Dinamo și s-au împotmolit Rapid și Timișoara. Meciul cu bănățenii, disputat sîmbătă, 13 noiembrie, în cadrul etapei a XV-a, a început într-un relativ echilibru. Deși la casele de pariuri alb-violeții porneau în avantaj, acesta a fost anulat de absențele din lotul lui Cosmin Contra, antrenor care nu s-a putut baza pe 6 titulari de drept și a fost nevoit să înceapă cu mînji ca Pătraș și Popa Radu, care de regulă nu prindeau nici banca de rezerve. Ce a ieșit? O primă repriză ale cărei... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:19 (16030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița se ceartă pe hotare

S-a deschis sezonul reîmpărțirii administrative a județului

Primăriile din Ialomița se ceartă pe hotare

După ce timp de peste 40 de ani, dintre care 20 de ani și mai bine de post-revoluție, administrațiile locale din Ialomița și-au mutat proprietarii de terenuri de la Ana la Caiafa și de-acolo înapoi, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară a decis că și limitele teritoriale ale localităților trebuie rescrise. Proiectul se numește RELUAT și își propune «vectorizarea limitelor unităților administrativ -teritoriale». Din păcate, consecința directă a acestui fapt o reprezintă reluarea litigiilor teritoriale dintre administrațiile locale, litigii care vor ajunge, cel mai probabil, pe rolul instanțelor de judecată.

O lege veche de 40 de ani
Litigiile pentru... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 14:48 (16688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectură costă 4 milioane de lei

Războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectură costă 4 milioane de lei

Declanșat la începutul lunii septembrie, de un ordin al prefectului Mădălin Teculescu prin care acesta cerea blocarea conturilor unităților administrative din județ unde Consiliul Județean a distribuit ilegal, pe criterii strict politice, sume din bugetul județului, războiul dintre Consiliul Județean Ialomița și Prefectură a intrat într-o nouă etapă. Numai că de această dată există și o notă de plată. Potrivit primelor estimări, aceasta este de circa 4 milioane de lei noi. Și ar putea crește!

Conturi blocate = bani pierduți
Deși Tribunalul Ialomița a suspendat cauza, ca urmare a invocării de către Consiliul Județean a unei excepții de nelegalitate, războiul dintre cele... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 06:12 (12587 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Nu mi-e frică decât de mine!»

Reportaj din pușcărie

«Nu mi-e frică decît de mine!»

Se numește Marian Vasile. Este în penitenciar din anul 1991 și mai are de ispășit 7 ani. A ucis de două ori. O dată afară și o dată aici, în pușcărie. Regretă, dar asta nu e de ajuns... Și, deși perioada de încarcerare este mai lungă decît cea petrecută în libertate, încă mai visează la lumea de afară: «Am supraviețuit închipuindu-mi că pușcăria e România și afară e străinătatea. Așa am considerat eu libertatea! Și sînt convins că într-o zi am să plec și eu, ca fiecare...».

25 de ani pentru o viață de om
Intrăm în Penitenciarul Slobozia cu o singură întrebare în minte. Cît de moral este să mediatizezi faptele unui criminal? Tentația este mai puternică. Ne-o justificăm... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2010, 14:36 (19507 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariații primăriilor își pot majora salariile cu 10 procente

Guvernul Boc, învins în Ialomița

Salariații primăriilor își pot majora salariile cu 10 procente

Celebra decizie a guvernului Boc de diminuare a salariilor bugetare cu 25 la sută a generat panică în rîndurile administrației locale. Dar nu și resemnare! La nici o lună de la aplicarea ei, edilii locali și sindicatele au găsit o breșă prin care și-au putut recupera circa 10% din salarii în mod legal. Creșterile salariale, aprobate de către plenul consiliilor locale, au fost contestate de către reprezentantul Guvernului Boc în teritoriu, respectiv prefectul Mădălin Teculescu. La 4 luni de la mutarea acestui litigiu în instanțele de contencios administrativ, salariații administrațiilor locale cîștigă. Începînd cu această săptămînă, salariații administrațiilor locale își pot majora salariile cu... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2010, 05:48 (14098 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 712 metri de poduri județene SATISFĂCĂTOARE!

Ialomița are 712 metri de poduri județene SATISFĂCĂTOARE!

După modelul Guvernului Boc, care promite permanent noi și noi tronsoane de autostradă, administrația județeană promite ialomițenilor de două mandate și mai bine reabilitarea podurilor județene. Și tot asemenea autostrăzilor, care așteaptă să fie lungite, lărgite și, mai ales!, construite, podurile ialomițene aflate într-un permanent proces de degradare așteaptă și ele ca promisiunile administrative să devină realitate. Pînă atunci...

Număr cu ghinion
În Ialomița, administrația județeană a moștenit 13 poduri. Lungimea totală a lor este de 712 metri. Într-o ordine aleatorie, acestea sînt poziționate în localitățile Dridu, Adîncata, Ciulnița, Ciochina, Rași, Bucșa, Bucu... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2010, 13:46 (14634 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru deținuți ialomițeni

Bani europeni pentru deținuți ialomițeni

Joi, 4 noiembrie, la Penitenciarul Slobozia a debutat a doua etapă a proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor aflate în detenție prin o mai bună educație, informare a societății și îmbunătățirea activităților din penitenciar». Proiectul al cărui prim program a debutat în luna mai a acestui an este structurat în 5 etape și se desfășoară la nivelul a 6 penitenciare din România. Programele incluse în acesta sînt derulate de către Administrația Națională a Penitenciarelor în parteneriat cu Direcția Generală a Serviciilor Penitenciarelor din Portugalia «Global Change» și Universitatea din Lisabona. Valoarea totală a proiectului este de 5 milioane de euro, iar primele rezultate... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2010, 07:42 (16049 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi maxime pentru directorii Jovline și Zalois

Preluarea Amonil, la secret!

Amenzi maxime pentru directorii Jovline și Zalois

• doi acționari majoritari ai Amonil sancționați cu amenzi maxime de 50000 lei
• Jovline și Zalois refuză să se supună obligațiilor impuse de legislația pieței de capital
• CNVM nu mai acceptă «secretomania» din acționariatul Combinatului Chimic și vrea publică oferta de preluare

Doi dintre acționarii majoritari ai Amonil Slobozia au fost sancționați de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare cu amenzi maxime. Instituția nu se află la o primă astfel de sancțiune, în noiembrie 2009 CNVM solicitînd ca cei doi acționari ai Combinatului, Zalois și Jovline, să facă publică oferta de preluare a Amonil... Neconformîndu-se, cele două entități fiscale cu sediul în Belize au încasat săptămîna trecută amenzi maxime pentru încălcarea legislației pieței de capital.
Acționariatul Combinatului Chimic de la Slobozia revine din nou în actualitate. Asta întrucît acționarii majoritari ai companiei refuză sistematic să facă publică identitatea persoanelor ce coordonează Amonil. Actual... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2010, 09:46 (16705 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

TURISM DE PUȘCĂRIE

«Afaceri judiciare» pe banii statului

TURISM DE PUȘCĂRIE

Se dau în judecată între ei, acuză instituțiile statului sau persoane despre care nici nu au auzit, totul pentru a se plimba de la un penitenciar la altul. Practica deținuților, «afaceri» în termeni specifici, a dezvoltat în închisorile românești un adevărat turism de pușcărie... Iar plimbarea e gratuită. Sau pe banii statului, cum preferați! Iar aceștia nu sînt deloc puțini...

«Afaceri judiciare»
În vreme de criză economică, cînd bugetarii demisionează singuri, cînd primăriile dau faliment, iar șomerii împînzesc holurile agențiilor de recrutare, deținuții ialomițeni se plimbă. Și nu oricum. Voiajul pușcăriașilor scoate lunar din vistieria Penitenciarului Slobozia sute... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2010, 17:05 (21989 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Țigări de contrabandă de un milion de dolari în curtea lui Balcă-MONDOTRANS

EXCLUSIV: Control-fulger la Urziceni

Țigări de contrabandă de un milion de dolari în curtea lui Balcă-MONDOTRANS

Captură de proporții a inspectorilor vamali la Urziceni: 1000 de baxuri țigări de contrabandă de proveniență Republica Moldova. Controlul-fulger s-a desfășurat în dimineața zilei de joi, 11 noiembrie 2010, locația fiind curtea firmei MONDOTRANS din Urziceni, aparținînd cunoscutului om de afaceri Nicolae Balcă.

Control precedat de filaj
Potrivit unor surse, controlul Administrației Naționale a Vămilor a fost precedat de un filaj «temeinic». Atît de «temeinic» încît prin zona Urziceniului transportatorii și-au pierdut urma. Însă întîmplarea a făcut să fie depistați fix în locația cu depozitele firmei aparținînd lui Balcă, Mondotrans...
Acum, pentru cei care nu-l cunosc... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2010, 19:09 (22741 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Profesoară scoasă de la oră de elevi

Se întîmplă la Grupul Școlar «Mihai Eminescu»

Profesoară scoasă de la oră de elevi

O profesoară a Grupului Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia a fost dată afară de la orele de curs tocmai de către elevii cărora urma să le predea lecția. Incidentul demonstrează, o dată în plus, carențele unui sistem...

Dascăl batjocorit de elevi
Nu este pentru prima dată cînd dascălii sînt agresați, înjurați, batjocoriți sau sfidați chiar de proprii de elevi. Evenimentele de acest gen sînt însă prezentate publicului destul de rar, pentru ca imagina instituțiilor de învățămînt în culpă să rămînă imaculată iar «situațiile» să se piardă în timp...
Un ultim exemplu în acest sens s-a petrecut săptămîna precedentă la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia. Profesoara... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2010, 12:50 (85751 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Scandal cu elevi bătuți la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia

Directorul Paul Frîncu, incapabil să gestioneze conflictele din cadrul instituției

Scandal cu elevi bătuți la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia

Scandalurile din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia sînt de notorietate. De la cel privind cataloagele pînă la conflictul cu iz politic dintre ultimii doi directori și de la scandalul uniformelor și pînă la incidentul de față, această unitate școlară confirmă că performanța și renumele unui liceu pot fi oricînd umbrite de incidente regretabile.

Dreptate, ochii plînși vor să te vadă
Incidentul pe care urmează să-l relatăm a avut loc miercuri, 3 noiembrie, fix în urmă cu o săptămînă, în cadrul orei de engleză a clasei a X-a G, susținută de către profesoara de engleză Karin Ciurea, în intervalul orar 12,00-13,00. Potrivit relatărilor elevilor, doi... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2010, 16:20 (314148 vizualizări - 135 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4421 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5502 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11381 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6681 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6673 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5549 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5892 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...