Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Gabi al lu’ Odică», arestat pentru tâlhărie și ultraj

Clanul din pădurea Groasa se restrînge

«Gabi al lu’ Odică», arestat pentru tîlhărie și ultraj

Înalta Curte de Casație și Justiție reacționează: Anchetele «Independent», dosare penale pentru infractori

Scenariului mafiot turnat în repetate rînduri în Pădurea Goara pare că i se apropie finalul. Unul dintre cei mai de temut membri ai clanului Odică a fost arestat. Decizia procurorilor din Urziceni vine la aproape două luni de cînd «Gabi al lu’ Odică» ar fi incendiat mașina unor pădurari ai Ocolului Silvic... Cu toate acestea, reținerea individului s-a făcut pentru o altă faptă, comisă într-una dintre nopțile săptămînii trecute.
Un episod din scandalul ce a răsunat din Pădurea Groasa s-a petrecut la începutul lunii septembrie 2010 cînd unul dintre membrii clanului Odică, recidivist, a fost prins de pădurari cu o căruță plină cu lemne. Gabi Alexe, căci despre domnia sa este vorba, s-a lăsat prins... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2010, 14:15 (24720 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Nu mor caii cînd vrea milionarul Cristian Drăgoi

Genocidul cabalin de la Fierbinți, blocat cu executorul judecătoresc

click pe poză

Miercuri, 17 noiembrie, caii de la Fierbinți au fost trecuți în grija autorităților grație unei ordonanțe preșidențiale. Angajații responsabili de maltratarea cailor s-au opus minute în șir pătrunderii autorităților în incinta fostului CAP (vezi slideshow). Actual, animalele primesc tratament și îngrijiri medicale adecvate.

Executorul judecătoresc, brutalizat de paznicii cailor
Așadar, miercuri, 17 noiembrie, la orele 11,30, un executor judecătoresc, însoțit de polițiști și reprezentanți ai presei, au descins în grajdurile fostului CAP de la Fierbinți pentru a pune în execuție decizia de eliberare a cailor. După o jumătate de oră de negocieri, reprezentanții legii au... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2010, 17:16 (17410 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu se joacă de-a Asociațiile de Dezvoltare Intercomunitare

Administrația locală visează bani europeni pentru infrastructura edilitară

Ionașcu se joacă de-a Asociațiile de Dezvoltare Intercomunitare

Vineri, 12 noiembrie, în cadrul ședinței AGA a SC Urban, primarul Gabi Ionașcu a declarat că viitorul sistemului periurban de alimentare cu apă depinde de fondurile structurale europene care ar putea fi accesate pînă în 2013. Declarația vine la doi ani după ce același edil a refuzat asocierea orașului în cadrul unui masterplan de 70 milioane de euro, care ar fi însemnat reabilitarea rețelei de apă la nivelul întregului județ. Noua structură, denumită Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Periurbană Slobozia este constituită din localitățile din jurul Sloboziei care beneficiază de apa furnizată din sursa subterană de către SC Urban.

Unde sînt fondurile de-altădat’?
... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2010, 10:29 (15893 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan este liber!

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

Proxenetul Tămîrjan este liber!

În seara zilei de marți, 16 noiembrie, Ion Tămîrjan, slobozeanul acuzat că a racolat 80 de fete pentru prostituție, a fost eliberat din Penitenciarul Slobozia. Eliberarea survine în urma unei decizii a Curții de Apel București care a aprobat judecarea sa în libertate, impunînd în schimb interdicția de a părăsi țara. Alături de Ion Tămîrjan a mai fost eliberat din Penitenciarul Slobozia și Relu Costan, anchetat alături de Ion Tămîrjan, Ștefan Radu Nicola și Gabriel Alexandru Voicu, pentru aceleași acuzații. La ieșirea din Penitenciar, Ion Tămîrjan a declarat că este nevinovat și că stenogramele publicate în presă au fost interpretate greșit. «Am fost eliberați pentru a fi judecați alături ce ceilalti... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:53 (18813 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Ceferistele și-au găsit nașul

Handbal, Rapid CFR București-CSM Unirea Slobozia, 28-29 (14-16)

Ceferistele și-au găsit nașul

Grea misiune pentru handbalistele de la CSM Unirea Slobozia în confruntarea din deplasare cu Rapid disputată duminică, 14 noiembrie. Principala marcatoare a echipei, Monica Ștefan (44 goluri) a rămas în afara lotului accidentată la fel ca extrema Alina Baciu și interul Larisa Baciu. O mare pierdere a fost și profesorul Marian Simion, reținut acasă de probleme de sănătate. În aceste condiții, profesorul Emilia Simion care a condus echipa de pe banca tehnică a trebuit să se bazeze doar pe 13 fete trecute pe foaia de joc, între care 3 portari. Chiar și așa Slobozia a pornit în forță și în minutul 14 scorul era 12-5 în favoarea noastră. Pînă la pauză rapidistele au mai recuperat din handicap astfel... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:36 (13782 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

13 cu noroc pentru Axintele

Mai sînt doar două etape din turul campionatului Ligii a IV-a Ialomița și ne vom edifica asupra echipei care va hiberna în poziția de lider. De hibernare s-au pregătit mai devreme băieții de la Olimpia Brazii, cei care au ajuns la întîlnirea cu liderul Axintele la timp pentru a afla că din cauza întîrzierii au pierdut meciul la masa verde. Mai bine așa pentru că, dacă ar fi jucat, cine știe cîte încasau. Așadar Fortuna (zeița, nu cafeaua) i-a ajutat pe cei de la Axintele să rămînă în frunte, culmea, tocmai în etapa 13. Nu i-a putut ajuta însă și pe cei de la Sălcioara, care au cedat în fața Amarei, iar suspansul se va menține astfel pînă la întîlnirea directă din ultima etapă. În rest, rezultate... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:33 (13830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bate vânt de promovare

Fotbal, Liga III, CSM Rîmnicu Sărat-Unirea Slobozia 0-4

Bate vînt de promovare

CSM Rîmnicu Sărat a evoluat în sezonul trecut în Liga a II-a și se anunța una dintre principalele pretendente la promovare. Pe teren însă lucrurile nu au stat așa, echipa buzoiană avînd rezultate modeste. Așa s-a întîmplat și în meciul de vineri, 12 noiembrie, cînd rîmnicenii au primit pe propriul teren vizita Unirii Slobozia. Elevii lui Constantin Prepeliță s-au aflat în permanență în prim-planul întîlnirii și au concretizat dominarea în minutul 28, cînd Andrei Avanu a deschis scorul. Avantajul de un gol s-a menținut pînă spre final, însă speranțele gazdelor de a prinde măcar un egal au fost complet anihilate de Viorel Gheorghe. Principalul marcator al Unirii și-a trecut în cont o nouă triplă... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:29 (8688 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Victorie la scor pentru Juniorii A

Duminică, 14 noiembrie, juniorii republicani ai Unirii Slobozia au disputat meciurile din etapa a X-a a Campionatului. A fost, în fapt, o dublă întîlnire cu echipele similare de la Callatis Mangalia. Juniorii A s-au impus cu un zdrobitor 8-2 și ocupă în prezent locul 5 cu 25 de puncte. Juniorii B au remizat scor 2-2 și se situează pe locul 10 pe nouă puncte. Pentru juniorii A au marcat Florin Ibrian (3 goluri), Florin Stanciu (3), Radu Bogdan (1) și Paul Vasile (1), iar pentru juniorii B ambele goluri au purtat semnătura lui Gabriel Tudose.... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:21 (11571 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-C Timișoara 1-1

Piedică pentru granzi

Cam asta a ajuns Unirea Urziceni: o echipă de la care Mediaș sau Craiova au plecat cu tolba plină, dar de care s-au împiedicat formații cu pretenții. Astfel, din Ialomița, au plecat învinse pe rînd, Vasluiul, Steaua sau Dinamo și s-au împotmolit Rapid și Timișoara. Meciul cu bănățenii, disputat sîmbătă, 13 noiembrie, în cadrul etapei a XV-a, a început într-un relativ echilibru. Deși la casele de pariuri alb-violeții porneau în avantaj, acesta a fost anulat de absențele din lotul lui Cosmin Contra, antrenor care nu s-a putut baza pe 6 titulari de drept și a fost nevoit să înceapă cu mînji ca Pătraș și Popa Radu, care de regulă nu prindeau nici banca de rezerve. Ce a ieșit? O primă repriză ale cărei... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 19:19 (16031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița se ceartă pe hotare

S-a deschis sezonul reîmpărțirii administrative a județului

Primăriile din Ialomița se ceartă pe hotare

După ce timp de peste 40 de ani, dintre care 20 de ani și mai bine de post-revoluție, administrațiile locale din Ialomița și-au mutat proprietarii de terenuri de la Ana la Caiafa și de-acolo înapoi, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară a decis că și limitele teritoriale ale localităților trebuie rescrise. Proiectul se numește RELUAT și își propune «vectorizarea limitelor unităților administrativ -teritoriale». Din păcate, consecința directă a acestui fapt o reprezintă reluarea litigiilor teritoriale dintre administrațiile locale, litigii care vor ajunge, cel mai probabil, pe rolul instanțelor de judecată.

O lege veche de 40 de ani
Litigiile pentru... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 14:48 (16688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectură costă 4 milioane de lei

Războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectură costă 4 milioane de lei

Declanșat la începutul lunii septembrie, de un ordin al prefectului Mădălin Teculescu prin care acesta cerea blocarea conturilor unităților administrative din județ unde Consiliul Județean a distribuit ilegal, pe criterii strict politice, sume din bugetul județului, războiul dintre Consiliul Județean Ialomița și Prefectură a intrat într-o nouă etapă. Numai că de această dată există și o notă de plată. Potrivit primelor estimări, aceasta este de circa 4 milioane de lei noi. Și ar putea crește!

Conturi blocate = bani pierduți
Deși Tribunalul Ialomița a suspendat cauza, ca urmare a invocării de către Consiliul Județean a unei excepții de nelegalitate, războiul dintre cele... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2010, 06:12 (12591 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Nu mi-e frică decât de mine!»

Reportaj din pușcărie

«Nu mi-e frică decît de mine!»

Se numește Marian Vasile. Este în penitenciar din anul 1991 și mai are de ispășit 7 ani. A ucis de două ori. O dată afară și o dată aici, în pușcărie. Regretă, dar asta nu e de ajuns... Și, deși perioada de încarcerare este mai lungă decît cea petrecută în libertate, încă mai visează la lumea de afară: «Am supraviețuit închipuindu-mi că pușcăria e România și afară e străinătatea. Așa am considerat eu libertatea! Și sînt convins că într-o zi am să plec și eu, ca fiecare...».

25 de ani pentru o viață de om
Intrăm în Penitenciarul Slobozia cu o singură întrebare în minte. Cît de moral este să mediatizezi faptele unui criminal? Tentația este mai puternică. Ne-o justificăm... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2010, 14:36 (19507 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariații primăriilor își pot majora salariile cu 10 procente

Guvernul Boc, învins în Ialomița

Salariații primăriilor își pot majora salariile cu 10 procente

Celebra decizie a guvernului Boc de diminuare a salariilor bugetare cu 25 la sută a generat panică în rîndurile administrației locale. Dar nu și resemnare! La nici o lună de la aplicarea ei, edilii locali și sindicatele au găsit o breșă prin care și-au putut recupera circa 10% din salarii în mod legal. Creșterile salariale, aprobate de către plenul consiliilor locale, au fost contestate de către reprezentantul Guvernului Boc în teritoriu, respectiv prefectul Mădălin Teculescu. La 4 luni de la mutarea acestui litigiu în instanțele de contencios administrativ, salariații administrațiilor locale cîștigă. Începînd cu această săptămînă, salariații administrațiilor locale își pot majora salariile cu... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2010, 05:48 (14098 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 712 metri de poduri județene SATISFĂCĂTOARE!

Ialomița are 712 metri de poduri județene SATISFĂCĂTOARE!

După modelul Guvernului Boc, care promite permanent noi și noi tronsoane de autostradă, administrația județeană promite ialomițenilor de două mandate și mai bine reabilitarea podurilor județene. Și tot asemenea autostrăzilor, care așteaptă să fie lungite, lărgite și, mai ales!, construite, podurile ialomițene aflate într-un permanent proces de degradare așteaptă și ele ca promisiunile administrative să devină realitate. Pînă atunci...

Număr cu ghinion
În Ialomița, administrația județeană a moștenit 13 poduri. Lungimea totală a lor este de 712 metri. Într-o ordine aleatorie, acestea sînt poziționate în localitățile Dridu, Adîncata, Ciulnița, Ciochina, Rași, Bucșa, Bucu... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2010, 13:46 (14634 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru deținuți ialomițeni

Bani europeni pentru deținuți ialomițeni

Joi, 4 noiembrie, la Penitenciarul Slobozia a debutat a doua etapă a proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor aflate în detenție prin o mai bună educație, informare a societății și îmbunătățirea activităților din penitenciar». Proiectul al cărui prim program a debutat în luna mai a acestui an este structurat în 5 etape și se desfășoară la nivelul a 6 penitenciare din România. Programele incluse în acesta sînt derulate de către Administrația Națională a Penitenciarelor în parteneriat cu Direcția Generală a Serviciilor Penitenciarelor din Portugalia «Global Change» și Universitatea din Lisabona. Valoarea totală a proiectului este de 5 milioane de euro, iar primele rezultate... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2010, 07:42 (16049 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi maxime pentru directorii Jovline și Zalois

Preluarea Amonil, la secret!

Amenzi maxime pentru directorii Jovline și Zalois

• doi acționari majoritari ai Amonil sancționați cu amenzi maxime de 50000 lei
• Jovline și Zalois refuză să se supună obligațiilor impuse de legislația pieței de capital
• CNVM nu mai acceptă «secretomania» din acționariatul Combinatului Chimic și vrea publică oferta de preluare

Doi dintre acționarii majoritari ai Amonil Slobozia au fost sancționați de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare cu amenzi maxime. Instituția nu se află la o primă astfel de sancțiune, în noiembrie 2009 CNVM solicitînd ca cei doi acționari ai Combinatului, Zalois și Jovline, să facă publică oferta de preluare a Amonil... Neconformîndu-se, cele două entități fiscale cu sediul în Belize au încasat săptămîna trecută amenzi maxime pentru încălcarea legislației pieței de capital.
Acționariatul Combinatului Chimic de la Slobozia revine din nou în actualitate. Asta întrucît acționarii majoritari ai companiei refuză sistematic să facă publică identitatea persoanelor ce coordonează Amonil. Actual... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2010, 09:46 (16705 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

TURISM DE PUȘCĂRIE

«Afaceri judiciare» pe banii statului

TURISM DE PUȘCĂRIE

Se dau în judecată între ei, acuză instituțiile statului sau persoane despre care nici nu au auzit, totul pentru a se plimba de la un penitenciar la altul. Practica deținuților, «afaceri» în termeni specifici, a dezvoltat în închisorile românești un adevărat turism de pușcărie... Iar plimbarea e gratuită. Sau pe banii statului, cum preferați! Iar aceștia nu sînt deloc puțini...

«Afaceri judiciare»
În vreme de criză economică, cînd bugetarii demisionează singuri, cînd primăriile dau faliment, iar șomerii împînzesc holurile agențiilor de recrutare, deținuții ialomițeni se plimbă. Și nu oricum. Voiajul pușcăriașilor scoate lunar din vistieria Penitenciarului Slobozia sute... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2010, 17:05 (21990 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Țigări de contrabandă de un milion de dolari în curtea lui Balcă-MONDOTRANS

EXCLUSIV: Control-fulger la Urziceni

Țigări de contrabandă de un milion de dolari în curtea lui Balcă-MONDOTRANS

Captură de proporții a inspectorilor vamali la Urziceni: 1000 de baxuri țigări de contrabandă de proveniență Republica Moldova. Controlul-fulger s-a desfășurat în dimineața zilei de joi, 11 noiembrie 2010, locația fiind curtea firmei MONDOTRANS din Urziceni, aparținînd cunoscutului om de afaceri Nicolae Balcă.

Control precedat de filaj
Potrivit unor surse, controlul Administrației Naționale a Vămilor a fost precedat de un filaj «temeinic». Atît de «temeinic» încît prin zona Urziceniului transportatorii și-au pierdut urma. Însă întîmplarea a făcut să fie depistați fix în locația cu depozitele firmei aparținînd lui Balcă, Mondotrans...
Acum, pentru cei care nu-l cunosc... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2010, 19:09 (22745 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Profesoară scoasă de la oră de elevi

Se întîmplă la Grupul Școlar «Mihai Eminescu»

Profesoară scoasă de la oră de elevi

O profesoară a Grupului Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia a fost dată afară de la orele de curs tocmai de către elevii cărora urma să le predea lecția. Incidentul demonstrează, o dată în plus, carențele unui sistem...

Dascăl batjocorit de elevi
Nu este pentru prima dată cînd dascălii sînt agresați, înjurați, batjocoriți sau sfidați chiar de proprii de elevi. Evenimentele de acest gen sînt însă prezentate publicului destul de rar, pentru ca imagina instituțiilor de învățămînt în culpă să rămînă imaculată iar «situațiile» să se piardă în timp...
Un ultim exemplu în acest sens s-a petrecut săptămîna precedentă la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia. Profesoara... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2010, 12:50 (85751 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Scandal cu elevi bătuți la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia

Directorul Paul Frîncu, incapabil să gestioneze conflictele din cadrul instituției

Scandal cu elevi bătuți la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia

Scandalurile din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia sînt de notorietate. De la cel privind cataloagele pînă la conflictul cu iz politic dintre ultimii doi directori și de la scandalul uniformelor și pînă la incidentul de față, această unitate școlară confirmă că performanța și renumele unui liceu pot fi oricînd umbrite de incidente regretabile.

Dreptate, ochii plînși vor să te vadă
Incidentul pe care urmează să-l relatăm a avut loc miercuri, 3 noiembrie, fix în urmă cu o săptămînă, în cadrul orei de engleză a clasei a X-a G, susținută de către profesoara de engleză Karin Ciurea, în intervalul orar 12,00-13,00. Potrivit relatărilor elevilor, doi... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2010, 16:20 (314168 vizualizări - 135 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: I-a luat foc mașina

Marți, 3 ianuarie 2012, în jurul orei 16,30, un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o fisură a furtunului de alimentare cu benzină. În scurt timp, flăcările ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:40
(12447 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier și diverse materiale textile din locuința unui cetățean din Săveni au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:39
(11337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Grivița: Beat la volan, a acroșat un consătean

Duminică, 1 ianuarie 2011, în timp ce un tînăr, de 29 ani, din Grivița, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a acroșat un pieton care se deplasa pe partea carosabilă. Din accident a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:58
(13594 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grivița accident


Fetești: I-au dat foc la magazie

Un incendiu la care a fost solicitat sprijinul pompierilor s-a produs în data de 1 ianuarie 2012, în jurul orei 15,00, cînd o persoană rămasă neidentificată a dat foc unei anexe gospodărești a unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 13:52
(11877 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Anunț angajare Germania

Oferim 3000-6000 euro pe lună pentru fete frumoase, între 20-30 ani, pentru muncă erotică legală în Bremen/Germania, într-un club românesc.
Contractul va fi încheiat pe o perioadă de ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2012, 12:52
(13312 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Doi tineri, spulberați de autoturismul unui pompier în noaptea de Revelion. Șoferul, beat la volan, a părăsit locul accidentului și a refuzat să i se testeze alcoolemia!

Doi tineri, un băiat, de 21 ani, și prietena acestuia, de 15 ani, au fost spulberați de autoturismul unui pompier chiar în noaptea de Revelion. Accidentul s-a produs pe o stradă din Gheorghe Doja, șoferul ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 21:16
(104585 vizualizări - 99 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache și Cristian Andreescu, campioni la Brăila

Începînd cu 27 decembrie, la Brăila s-a desfășurat ultimul turneu de tenis de cîmp al anului 2011 cu participare slobozeană. Turneul a fost de categoria I, de 500 puncte, participarea fiind relativ bună ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2012, 12:49
(21379 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Suprins la volanul unei mașini cu numere false

Tot miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Urziceni au depistat pe strada Mihai Viteazul, din localitate, un tînăr de 27 ani care se deplasa la volanul unui autoturism neînmatriculat ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:34
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., polițiștii au confiscat peste 800 de articole pirotehnice deținute ilegal. În urma unor controale efectuate pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:32
(8582 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Arestat pentru că a condus un autovehicul fără permis

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Țăndărei au depistat miercuri, 28 decembrie a.c., pe raza comunei Giurgeni, un localnic în vîrstă de 28 ani pe numele căruia Judecătoria Însurăței- Brăila a emis ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(13183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Circula cu numere expirate

Polițiști din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au identificat în cursul zilei de miercuri, 28 decembrie a.c., o autoutilitară ce se deplasa pe DN2A, pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:31
(15771 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier, aparatură electrică și diverse materiale textile dintr-o locuință din comuna Bucu au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:22
(16597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale SMURD

Paramedicii din cadrul ISU Ialomița au intervenit în ultimele 24 de ore în cazul a trei persoane care au solicitat ajutor medical. Astfel, echipajul SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat în dimineața ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2011, 15:21
(13003 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Beat la volan, a fost urmărit de polițiști. A refuzat testarea alcoolscop și recoltarea de sînge!

În cursul zilei de sîmbătă, 24 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza satului Cegani un autoturism ce se deplasa pe contrasens. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară a autoturismului ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:17
(11111 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom. Patru victime!

În noaptea Crăciun, 25/26 decembrie a.c., în jurul orei 00.45, un accident s-a soldat cu rănirea a patru persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce o femeie, de 2 ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 19:04
(7397 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 9 permise suspendate și amenzi de peste 42000 lei!

În perioada 23-26 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:55
(14553 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina pe cîmp

Vineri, 23 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:53
(15800 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Beat la volan

Un bărbat, de 60 ani, din Mărculești, a fost depistat de polițiști luni, 26 decembrie a.c., la volanul unui autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop de polițiști, aparatul ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 18:32
(13033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Li s-a răsturnat barca. Unul a înotat pînă la mal, ceilalți doi sînt de negăsit!

Doi bărbați din localitatea Bordușani sînt cautați după ce barca în care se aflau s-a răsturnat. O barcă în care se aflau trei bărbați s-a răsturnat luni seara, 26 decembrie 2011, în jurul orei 18,30, în ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2011, 12:21
(10192 vizualizări - 3 comentarii)


«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

«Independent» vă urează Sărbători Fericite!

Ca în fiecare an, Redacția Independent vă dorește să aveți parte de Sărbători pline de bucurie și liniște. Fericirea să vă umple inimile și belșugul să se întindă pe mese. Alături de cei dragi ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:47
(15044 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Amplasarea aparatelor radar de Sărbători

În perioada Sărbătorilor, polițiștii rutieri vor acționa cu aparatele radar pe următoarele segmente de drum:
-sîmbătă, 24 decembrie 2011, pe DN2-E85, în Urziceni și Movilița, pe DN2A-E60, în Ciochina ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2011, 11:23
(13225 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2011, 13:11
(6175 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Hoți de găini, reținuți de polițiști

Polițiștii slobozeni au reținut doi tineri de 22 și 23 ani, ambii din Grivița, pentru furt calificat. Cei doi au furat mai multe bunuri și păsări din curtea locuinței unui bărbat din localitate, motiv pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(13796 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Brazi confiscați

Polițiștii feteșteni au confiscat trei brazi pentru care nu existau documente de proveniență. Marți, 20 decembrie, polițiștii au acționat pe raza municipiului pentru prevenirea ilegalităților în domeniul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(14996 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Au furat două motopompe

Doi bărbați de 33, respectiv 35 ani, din Slobozia, sînt suspecții principali într-un dosar pe furt. Cei doi au furat două motopompe de pe malului lacului de agrement Țăndărei. Potrivit polițiștilor, fapta ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2011, 12:49
(17901 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

Un feteștean de 46 ani este cercetat penal de polițiștii de investigare a fraudelor pentru evaziune fiscală. Pe numele individului, polițiștii au reținut că în perioada ianuarie-noiembrie 2011, în calitate ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:28
(15851 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Conducea o mașină radiată din circulație

La începutul săptămînii, luni, 19 decembrie, polițiștii din Fetești au oprit pentru un control de rutină pe o stradă din localitate un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 ani, din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:27
(10547 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Programul de Sărbători al Trezoreriei

«Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri în numerar datorate bugetului general consolidat pot fi ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 14:23
(19612 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Pieton accidentat

Un bărbat, de 68 ani, din Jilavele, a fost luni, 19 decembrie, victima unui accident rutier. Bărbatul a vrut să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure, moment în care a fost lovit de ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:23
(11846 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița: Obligațiile declarative se pot realiza pînă pe 27 decembrie 2011

«Avînd în vedere prevederile legale, îndeplinirea obligațiilor declarative și de plată, cu termen legal 25 decembrie 2011, se poate face pînă la data de 27 decembrie 2011, inclusiv» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2011, 13:19
(7251 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...