Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proxenetul Tămârjan, trimis în judecată de procurorii DIICOT

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

Proxenetul Tămîrjan, trimis în judecată de procurorii DIICOT

• dosarul va fi judecat de Tribunalul Ialomița

Procurorii DIICOT Ialomița au dispus trimiterea în judecată a proxenetului Ion Tămîrjan, precum și a celorlalți implicați în cauză, respectiv Relu Costan, Ștefan Radu Nicola și Alexandru Gabriel Voicu, primii doi în stare de arest preventiv. Toți cei implicați vor fi judecați pentru săvîrșirea infracțiunii de trafic de persoane.
Potrivit dosarului, procurorii au reținut că, în perioada 2006-2009, Tămîrjan și ceilalți inculpați au recrutat 80 de victime, 17 dintre acestea fiind minore. «Prin constrîngere, înșelăciune sau profitînd de starea de vulnerabilitate a acestora», completează procurorii DIICOT, victimele celor implicați au fost atrase cu scopul precis al exploatării lor sexuale.
... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2010, 08:24 (18191 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Au trecut de încă un val

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-Dunărea Călărași 4-2

Au trecut de încă un val

Mari emoții pentru slobozeni înaintea meciului cu Dunărea. Poate mai mari decît la cel cu Callatis. Oaspeții veneau tare din spate după un succes incredibil cu mangalioții care slobozenilor nu le-a fost la îndemînă. Elanul le-a fost însă stopat de elevii lui Constantin Prepeliță, care au deschis rapid scorul prin Viorel Gheorghe, autorul unui gol din penalty (’2) și l-au majorat la fel de iute prin vîrful Florin Anghel (’10), cel care, încet-încet, justifică încrederea investită în el în vară. Pauza vine tot cu emoții pentru că oaspeții reduc din handicap tot din penalty (’43) prin reușita fostului mijlocaș al Unirii, Iulian Bogoș. Ai noștri nu-i lasă însă pe dunăreni să-și facă mari speranțe... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:29 (16626 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

«Pele» a salvat pielea Amarei

Etapa a XII-a a Ligii a IV-a ne-a luat prin surprindere. Sătulă să meargă umăr la umăr cu Axintele, echipa din Amara s-a împotmolit chiar pe propriul teren cu mai modesta Victoria Munteni Buzău. Oaspeții au condus încă din primele 10 minute cu 2-0, iar amărenii au egalat in extremis printr-o reușită din penalty, venită în minutele de prelungire și semnată de Florin Avram, cunoscut în fotbalul de Ialomița cu supranumele «Pele», probabil din motive tehnico-tactice. Amara păstrează în continuare șanse mari la titlul de campioană de toamnă, pentru asta trebuind să învingă în ultima etapă în deplasarea de la liderul Axintele fără a mai face pași greșiți în prealabil. O altă surpriză o semnalăm la ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:25 (12744 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Iarăși am pierdut pe mâna noastră

Handbal, CSM Unirea Slobozia-CSM Ploiești 27-30 (16-16)

Iarăși am pierdut pe mîna noastră

Ploieștiul și Slobozia sînt două orașe total diferite pe plan sportiv. Orașul lui nenea Iancu are tradiție și prezent (Petrolul, Doroftei, Astra, Asesoft), în vreme ce Slobozia caută tot mai debusolată drumul către afirmare. Prin urmare, nu e de mirare că la meciul de handbal de duminică, arbitrul a dat doar două minute eliminare la un fault al Andreei Dospin asupra unei slobozence, printr-un procedeu care ar fi făcut-o și pe Alina Dumitru invidioasă, sau că a validat un gol pentru Ploiești, deși aruncătoarea mușcase vizibil din semicerc. Cu toate acestea, fetele noastre au avut partida în mînă la 20-16 în repriza secundă, iar pentru înfrîngere, trebuie s-o recunoaștem, vina le aparține în totalitate... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:23 (18144 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, juniori republicani

O victorie și o înfrîngere pentru juniori

Duminică, 7 noiembrie, s-a desfășurat etapa a IX-a a campionatului juniorilor republicani, A și B. Echipele Unirii Slobozia angrenate în această competiție au avut programată o dublă întîlnire cu Metalul Constanța. Juniorii A au învins cu 1-0 prin reușita lui Stanciu și ocupă locul 5 cu 21 de puncte. Juniori B au cedat cu 2-4 și ocupă locul 10 cu 8 puncte. Golurile slobozenilor au fost reușite de Șolcănea și Răileanu.... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:18 (14149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Victoria Brănești-Unirea Urziceni 4-1

Urziceni, campioana înfrîngerilor

Unirea a început duelul suferinței disputat luni, 8 noiembrie, la Buzău, într-un mod fericit. În minutul 23 un-doiul dintre Todoran și Semedo este finalizat de cel din urmă în poarta ilfovenilor. Era 1-0 pentru ialomițeni și deja ne gîndeam la primul succes al vicecampioanei în această stagiune. Nu a fost de acord Muzac, jucător care l-a împins în careu pe Alexandru Iacob și a provocat penalty-ul care a adus egalarea înainte de pauză. Cel care a transformat este specialistul gazdelor, Vasile Olariu. A doua repriză a aparținut în totalitate Brăneștiului, iar bara lui Răzvan Avram din chiar minutul de debut al acesteia avea să anunțe dezastrul din careul lui Bălgrădean. Golul de 2-1 a venit destul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 19:17 (12521 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile statului, amenințate de avocații firmei Standard Snacks

Milionarul Dorin Cristian Drăgoi, acuzat de «atrocități» împotriva unor cai de rasă

click pe poză

La începutul lunii noiembrie, în fostul CAP al orașului Fierbinți Tîrg, autoritățile locale au identificat 32 de cai abandonați de mai multe săptămîni fără hrană și apă. Fotografiile date publicității de autorități reflectă o situație de o cruzime inimaginabilă. Cadaverici, subnutriți și plini de răni provocate de încercarea de a scăpa din staulele unde erau legați, caii descoperiți la Fierbinți aparțin firmei Standard Snacks SRL. Potrivit declarațiilor autorităților, firma este controlată de către milionarul în euro Cristian Dorin Drăgoi. Singura hrană descoperită de autorități la fața locului a fost un sac de covrigei și niște lemne putrede smulse din gardul CAP-ului...

Genocid împotriva cailor de rasă... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 18:22 (145646 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Ionașcu a primit Crucea Sloboziei, cea mai înaltă distincție a Bisericii Ortodoxe Române

Primarul Ionașcu a primit Crucea Sloboziei, cea mai înaltă distincție a Bisericii Ortodoxe Române

Primarul municipului Slobozia, Gabi Ionașcu a primit Crucea Sloboziei în grad de Mare Cruce, decorație ce i-a fost conferită de Preafințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor cu ocazia prăznuirii Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil. Potrivit reprezentanților Primăriei, «decorația a fost înmînată edilului Ionașcu drept semn de recunoștință pentru activitatea deosebită în apărarea valorilor creștine, în slujirea Bisericii lui Hristos și a comunității creștin-ortodoxe». Crucea Sloboziei a fost atribuită luni, 8 noiembrie și este cea mai înaltă distincție a Bisericii Ortodoxe. «Sărbătoarea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil este și hramul celei mai vechi mînăstiri... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 10:24 (19083 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va bea apă potabilă în toamna anului 2011?

Nu există bani pentru lucrările de refacere a rețelei

Slobozia va bea apă potabilă în toamna anului 2011?

Scandalul sursei de apă subterană a orașului Slobozia intră pe ultima turnantă. După aproape 50 milioane de lei cheltuiți în ultimii 3 ani și zeci de scandaluri publice legate de calitatea apei furnizate populației, autoritățile locale susțin că slobozenii vor bea apă potabilă înainte de toamna anului 2011. Mai rămîne de rezolvat însă problema fondurilor pentru lucrările de înlocuire a celor peste 40 de kilometri de țevi de oțel ale rețelei de apă a orașului...

Apă potabilă în toamna lui 2011?
Potrivit informațiilor oficiale, lucrările de înlocuire a rețelei de apă potabilă a orașului se derulează conform graficului și vor fi finalizate la termenul stabilit oficial.... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2010, 06:26 (10918 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nick Touring vrea să subânchirieze concesiunea

Nick Touring vrea să subînchirieze concesiunea

După ce a reușit cu scandaluri răsunătoare să-și adjudece serviciul de transport public, Nick Touring SRL, firma controversatului om de afaceri Nicu Pericli, are o nouă surpriză pentru administrația municipală. Iar surpriza, transcrisă într-o solicitare adresată Consiliului Local Slobzia, a fost analizată săptămîna precedentă în ședința de lucru lunară. În aceeași dezbatere, solicitarea lui Pericli a fost contestată de primarul Gabi Ionașcu, catalogînd demersul Nick Touring drept unul ce contravine legii și contractului de concesiune.
Săptămîna precedentă, consilierii locali slobozeni au dezbătut în ședința lunară de lucru o solicitare cel puțin interesantă. Societatea Nick Touring SRL, firma... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2010, 14:26 (15593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Cele douăsprezece scaune de la Cosâmbești

Cele douăsprezece scaune de la Cosîmbești

Bugetarii au fost decimați! Autoritățile locale sînt în faliment! Populația suferă de salarii! Un singur lucru a rămas la fel de zeci de ani. Ședințele de consiliu local. Făcute după chipul și asemănarea aleșilor locali, aceste ședințe sînt marca exclusivă a diabolicii democrații românești a ultimilor 20 de ani. De aceea am decis ca pînă la alegerile locale din 2012 să demontăm pînă la resorturile cele ascunse acest mecanism legislativ indispensabil al existenței administrației locale. Astăzi, cel de la Cosîmbești!

Atenție, se filmează!
Ședința de Consiliu Local de la Cosîmbești a avut loc într-o vineri. Vineri, 29 noiembrie. În biroul primarului, cum intri în primărie... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2010, 06:10 (20544 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Maria Unțanu sau arta de a stăpâni PUNCTUL

Maria Unțanu sau arta de a stăpîni PUNCTUL

Cartea de vizită a artistului Maria Unțanu e prodigioasă. Un număr record de premii alături și împreună cu elevii pe care i-a îndrumat în calitate de profesor în cadrul Palatului Copiilor din Slobozia (256, dintre care 153 sînt premii internaționale obținute în toată Europa, dar și în SUA, India sau Japonia), patru expoziții personale și zeci de ani de căutare a unor forme noi de exprimare a emoției artistice, prin desen și culoare. Acestea sînt reperele sumare ale unei vieți dedicată graficii, o artă pe care Maria Unțanu a împins-o către un nou nivel, într-un banal tîrg de provincie, făcîndu-ne contemporani cu una dintre cele mai intangibile taine: taina desăvărșirii punctului.

«Una este să te uiți și alta este să vezi!»... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2010, 14:42 (20392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Statul român nu vrea să protejeze interesul național»

«Ziua Fermierului», prima ediție

«Statul român nu vrea să protejeze interesul național»

La sfîrșitul săptămînii trecute, la Urziceni, a avut loc prima ediție a «Zilei Fermierului», manifestare al cărei scop declarat a fost să așeze la masa dialogului fermierii ialomițeni și autoritățile centrale. Considerată drept un succes, întîlnirea de sîmbătă a beneficiat de prezența a peste 80 de fermieri din zona de nord-vest a județului, precum și de reprezentanții autorităților locale și centrale din domeniu. Tema întîlnirii a fost, ca de obicei în astfel de situații, agricultura!

Patimile agriculturii
Sîmbătă, la restaurantul Royal din Urziceni, peste 80 de agricultori din zonă s-au întîlnit cu reprezentanții ministerului Agriculturii și cei ai autorităților județene... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2010, 09:16 (14619 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație politică în Consiliul Local Slobozia

Administrație politică în Consiliul Local Slobozia

Joi, 28 octombrie, Slobozia a avut parte de una dintre cele mai animate ședințe de Consiliu Local din acest an. Deși banală în aparență, întîlnirea a reconfirmat tensiunile politice și lupta de orgolii din cadrul legislativului local, demonstrînd încă o dată că administrația este, înainte de toate, un act de voință politică.

Un pas înainte, doi înapoi
Dominată ca de fiecare dată de mașina de vot PSD a celor 13 consilieri PSD, ședința din luna octombrie a Consiliului Local Slobozia a statuat cîteva inițative demne de atenția opiniei publice locale. Cea mai importantă dintre acestea este, fără îndoială, proiectul privind creșterea tarifelor pentru activitatea de colectare... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2010, 10:12 (16340 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paros, persona non grata

Paros, persona non grata

Pentru afronturile aduse în mod repetat autorităților locale și colegilor de partid ai primarului Gabi Ionașcu, consilierul Radu Paros a fost declarat persona non grata. Potrivit declarațiilor primarului Gabi Ionașcu, acesta deține concomitent și funcția de consilier local și pe aceea de director al Servicului Județean de Ambulanță, fapt interzis de legislația în vigoare. Pentru că Radu Paros nu a decis în termenul legal de 30 zile oferit de lege, susține Gabi Ionașcu, autoritatea locală și-a luat libertatea de a sesiza Autoritatea Națională de Integritate cu privire la această situație. În replică la acuzațiile care i se aduc, consilierul Radu Paros susține că este nevinovat și că Legea a fost... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2010, 17:42 (18526 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Societatea de Pază și Servicii Comunitare, visul primarului Ionașcu

Război public între Primăria Slobozia și IPJ Ialomița

Societatea de Pază și Servicii Comunitare, visul primarului Ionașcu

Război în toată regula între administrația slobozeană și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Mărul discordiei îl constituie refuzul conducerii Poliției de avizare a unei societăți de pază care să presteze servicii de securitate în interes cetățenesc. Finalul conflictului nu se întrevede în viitorul apropiat și, cel mai probabil, litigiul va fi soluționat în instanță...

SRL pentru liniștea polițiștilor comunitari
Ideea înființării unei societăți de pază al cărei unic acționar să fie Consiliul Local Slobozia a aparținut în totalitate administrației municipale și a fost privită drept soluție în fața valului de disponibilizări ce viza Poliția Comunitară. Transpusă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2010, 08:20 (23472 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Depozitul de deșeuri toxice de la Albești panichează populația

Autoritățile, depășite de evenimente

Depozitul de deșeuri toxice de la Albești panichează populația

La două săptămîni de la identificarea celor 50 de tone de deșeuri toxice depozitate ilegal la Albești, autoritățile județene continuă să ofere explicații contradictorii legate de eveniment. Nelu Găină, unul dintre reprezentanții firmei care a concesionat terenul, este cercetat penal de mai mulți ani. Populația este panicată și reclamă lipsa de implicare a autorităților locale în rezolvarea problemei. Primarul comunei, Marin Constantin, susține că nu există niciun pericol real de contaminare.

Concesiune pentru deșeuri toxice la marginea satului
În urmă cu două săptămîni, în imediata vecinătate a fostului CAP Albești, polițiștii ialomițeni în colaborare cu Garda de Mediu... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2010, 15:20 (19398 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Patronul Vasile Nițescu, incriminat de dezastrul Ultex chiar de unul dintre directori

Deriva fabricii de ulei din Țăndărei continuă

Patronul Vasile Nițescu, incriminat de dezastrul Ultex chiar de unul dintre directori

Pe la începutul lunii februarie 2010, ne făceam de lucru și scriam despre fabrica de ulei din Țăndărei și al său patron Vasile Nițescu. În fapt, nu noi eram cei care deplîngeam soarta fabricii de interes strategic, ci chiar salariații. Care, la momentul respectiv, ne-au tras un semnal de alarmă. Că, drept urmare, Vasile Nițescu a interpretat că ne mînă-n luptă alte interese și, în acest sens, a alimentat și intoxicat mai toată presa locală, e cu totul altă poveste... Revenind, după cum vă spuneam, la îndemnul unor salariați ce nu-și mai primiseră lefurile de luni bune, am purces noi a scrie articole despre Nițescu și a sa fabrică de ulei din Țăndărei.

Amintirile îl chinuiesc, amintirile îl răscolesc!... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2010, 05:15 (76361 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Patronul unui «magazin de vise» a fugit în timpul controlului

EXCLUSIV: Patronul unui «magazin de vise» a fugit în timpul controlului

Patronul unuia dintre «magazinele de vise» din Slobozia a dat serioase bătăi de cap autorităților. În încercarea de a-l prinde în timp ce vindea ierburi interzise, polițiști și comisari ai Gărzii Financiare s-au trezit singuri în magazinul supus verificării, tînărul fugind mîncînd pămîntul... S-a întors, după aproximativ 40 de minute însoțit de mama sa, avocat de profesie.
Vineri, 29 octombrie, noaptea, polițiști ai Compartimentului de Crimă Organizată din cadrul IPJ Ialomița și comisari ai Gărzii Financiare au descins într-unul din magazinele ce comercializau produse etnobotanice din Slobozia. Locația, situată lîngă unul dintre barurile populate din municipiu, se afla în proprietatea lui ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 14:16 (16742 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ciupercă îngroapă banii în drumuri și credite bancare

Ședința Consiliului Județean Ialomița a statuat intențiile aleșilor

Ciupercă îngroapă banii în drumuri și credite bancare

După principiul «nici o masă fără pește, nici o lună fără investiții bugetare», administrația Ciupercă a pregătit o nouă ședință de Consiliu Județean în care să-și legifereze cheltuielile instituționale. Ședința s-a desfășurat joi, 28 octombrie a.c., cuprinzînd peste 15 proiecte de hotărîri. Au atras însă atenția două dintre ele: primul se referea la cheltuielile de întreținere a drumurilor, estimate pentru anul viitor la peste 1,2 milioane de lei, iar cel de-al doilea la împrumutul de 25 milioane de lei pentru contractarea unei finanțări rambursabile interne...

12 milioane pentru cîrpirea drumurilor județene
Ședința de Consiliu Județean de la jumătatea acestei săptămîni... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 05:06 (14737 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
231 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

În perioada 5-11 noiembrie 2019, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi Hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:15
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Învăț, știu să mă apăr!»

Miercuri, 30 octombrie a.c., Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană de Telecomunicații Speciale Ialomiță a organizat acțiunea «Învăț, știu să mă apăr!». Evenimentul s-a desfășurat la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:10
(4324 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pentru un bărbat din Rădulești

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Rădulești, și-ar fi agresat soția. În urma formularului de evaluare a riscului întocmit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:15
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «efectuare fără drept de operațiuni cu articole pirotehnice»

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 32 de ani, din Amara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:10
(4850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara arestare


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA  a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 28 octombrie ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 16:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Un autoturism și două tiruri au fost implicate într-un accident de circulație, în dimineața zilei de 28 octombrie 2019, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre cele trei ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 12:21
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din Alexeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Sinești, deși avea permisul suspendat. Totodată, un alt bărbat, de 45 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:40
(2456 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 28 octombrie-1 noiembrie2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:35
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute

Joi, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au acționat pe linia respectării legislației în domeniul protecției mărcilor și indicațiilor geografice ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:30
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»


Vineri, 25 octombrie a.c., la sediul Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele Ioan Constantin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:25
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Firmele de dezmembrări auto, controlate

Miercuri, 23 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:35
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile cu lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 22 septembrie-8 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Ialomița desfășoară pe raza județului Ialomița o amplă campanie ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:20
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane»

Vineri, 18 octombrie a.c., Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane a organizat la București Conferința Națională pentru a marca «Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane». Scopul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:05
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Un polițist ialomițean a devenit «Eroul de la Rădulești»

Agentul șef principal Dumitrache Gheorghiță a devenit «Eroul de la Rădulești», statut dobândit în urma salvării unei femei și a fiului acesteia din casa aflată în flăcări. În fapt, în seara când s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:25
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Bucuria de a fi împreună-2019»

Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio-Culturală «Matei Basarab» și Protopopiatele Călărași și Oltenița au organizat ultimele două acțiuni din ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:20
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 19 ani din Gârbovi, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 19 ani, din Gârbovi, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Astfel, cel în ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:15
(3526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia activități de prevenire a delincvenței ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:10
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Eveniment caritabil «De la speciali la speciali»

Vineri, 25 octombrie 2019, începând cu orele 17,00, la Sala de spectacole a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura spectacolul caritabil «De la speciali la speciali». Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:05
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Camionagiu sancționat de polițiștii ialomițeni

Luni, 21 octombrie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din Slobozia, a fost sancționat contravențional de polițiști, fiindu-i reținute plăcuțele cu numerele de înmatriculare. În fapt, bărbatul a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:25
(3406 vizualizări - 1 comentariu)


Moaștele Sfântului Nectarie, la Slobozia

Eveniment religios la Parohia «Sf. Dumitru» din Slobozia (Șoseaua Nordului). Cu ocazia Hramului Bisericii, în perioada 23-27 octombrie 2019, în incinta lăcașului de cult vor fi aduse Moaștele Sfântului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:20
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au oprit pentru control, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din București. În ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești beat la volan, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din Fetești. În momentul în care s-au apropiat de conducătorul ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:10
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Țăndărei și Fetești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, diametrul de 110 mm, de pe strada Primăverii din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute, marți, 22 octombrie ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:05
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier

Cinci persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un tir. Accidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 20 octombrie 2019, pe șoseaua dintre Slobozia și Drajna. Victimele ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2019, 00:34
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu

Trei persoane au fost rănite după ce mașinile în care se aflau s-au ciocnit. Accidentul rutier s-a petrecut între Slobozia Nouă și Iazu, duminică, 20 octombrie 2019, în jurul orelor 11,00. Una dintre victime ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2019, 14:40
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Vineri, 18 octombrie 2019, la nivel național s-a desfășurat «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:55
(2714 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist izbit frontal de o mașină în apropiere de Săveni

Joi, 17 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 201, în afara localității Săveni, soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:50
(4054 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică» la Muzeul Agriculturii

Marți, 22 octombrie 2019, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va inaugura Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică». Cercetarea și conservarea acestei expoziții a ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:45
(3022 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 21-25 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie elecrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...