Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Noapte cu bătaie lungă la Slobozia

K-1

Noapte cu bătaie lungă la Slobozia

Conferință de presă inedită la Slobozia, duminică 10 octombrie, pe la orele prînzului. Motivul? Prima gală K-1 din istoria orașului nostru care se va desfășura sub titulatura «Romanian Fighting Challenge», vineri, 15 octombrie, ora 21,30, la sala de handbal a stadionului 1 Mai. Amfitrionii conferinței: Cristian Ursu, președintele Satori Club, în calitate de organizator, comentatorul K-1 Valentin Halacenco, supervizor al competiției, Ionuț «Pittbul» Atodiresei (ăla micu’ de-i bate pe alții pînă respiră greu, îl știți!) de data asta doar în calitate de arbitru, Sorin Simion și Ștefan Vrabie, cei mai tari luptători din urbea noastră. Nu știm dacă ați auzit de ei, dar sperăm ca adversarii lor de vineri... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:23 (13350 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

O singură victorie pentru junioarele III

La finele săptămînii trecute a avut loc la Cernavodă primul turneu din cadrul campionatului național de handbal feminin, junioare III, seria C. CSS Slobozia, echipă pregătită de profesorul Marian Simion, a obținut următoarele rezultate: 24-45 cu LPS Brăila, 24-28 cu CSS Constanța, 16-38 cu CSS Galați și 23-20 cu Axiopolis Cernavodă. În urma acestei evoluții, handbalistele din Slobozia se află pe locul 4 cu 2 puncte, doar primele două poziții asigurînd calificarea în fazele următoare. Al doilea turneu va avea loc în perioada 10-11 decembrie, în organizarea celor de la LPS Brăila.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:21 (15407 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, juniori republicani

Unirea Slobozia și LPS Galați și-au împărțit victoriile

Duminică, 10 octombrie, juniorii A și B ai Unirii Slobozia au primit acasă replica celor de la LPS Galați, în partidele contînd pentru etapa a V-a a sezonului regulat, seria a doua. Juniorii A au învins cu 2-0 prin golurile marcate de Ilie și Cîlțea și ocupă locul 5 cu 12 puncte. Juniorii B au pierdut, din păcate, cu 2-5, golurile Unirii fiind marcate de Șolcănea și Patrianca. În urma acestei înfrîngeri, ei au coborît pe locul 10, avînd 4 puncte. Duminică, 17 octombrie, echipa noastră se va deplasa la Constanța, pentru dubla cu Farul.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:20 (20499 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

A început campania electorală pentru Primărie

Deșteaptă-te, Slobozia!

A început campania electorală pentru Primărie

Săptămîna trecută, sub pretextul apărării interesului public, liberalii au lansat prima fițuică de campanie. În patru pagini multicolore și cu liderii locali cap de afiș, liberalii ialomițeni cheamă la deșteptare națională bătînd șaua să priceapă electoratul din spinarea gloabei electorale a PSD. Da, l-am numit aici pe primarul Gabi Ionașcu, armăsarul electoral al PDS de-acum patru ani, ajuns după ce a băut dintr-o răsuflare apa moartă, un biet cal de povară, numai bun de sacrificat la abatorul politic. Prin urmare, dragi alegători, să ne deșteptăm împreună trăgînd cu ochiul prin paginile celui mai nou ziar de campanie cu care se poate lăuda urbea.

Familia mea, care de la pașopt încoace...... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 15:14 (15160 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria angajează avocat pentru a se proteja de contribuabili

Poveste fără sfîrșit la Căzănești!

Primăria angajează avocat pentru a se proteja de contribuabili

Administrația din Căzăneși ridică la un nou nivel conceptul de ales local care lucrează exclusiv în interesul comunității. După ce a sabotat referendumul din aprilie și a inundat apartamentele locatarilor de la blocuri cu fecale an de-a rîndul refuzînd vidanjarea periodică a foselor septice, autoritățile locale s-au remarcat din nou triplînd impozitele contribuabilor prin zonarea arbitrară a localității. Sătui de atîtea abuzuri, 50 de proprietari de apartamente au dat în judecată Primăria Căzănești, cerînd revenirea la zonarea anterioară. Iritată de atîta tupeu, Primăria Căzănești a reacționat...

Gîlceava administrației cu contribuabilii
În urmă cu 3 luni, după 5 ani... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2010, 05:48 (16013 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală pierde bătălia pentru supermarketul de pe DN2A?

Ionașcu, amenințat cu instanța

Administrația locală pierde bătălia pentru supermarketul de pe DN2A?

Pasiunea primarului Gabi Ionașcu pentru supermarketuri se dovedește a fi păguboasă. Iar unul dintre cele mai mediatizate proiecte locale, cel privind «concesionarea prin licitație publică a suprafeței de 2 ha, teren situat pe DN2A (incintă Uzina de apă) pentru amplasare Hypermarket» s-a transformat joi, 30 septembrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, într-o piatră de moară atîrnată de gîtul administrației. Potrivit declarațiilor dezvoltatorilor imobiliari prezenți la ședință, în contractul încheiat cu autoritățile locale există inadvertențe care nu permit rezilierea documentului. În ciuda acestor declarații, consilierii locali au votat pentru revenirea terenului în domeniul public... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2010, 10:12 (10270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ocaua lui Ciupercă Vodă!

Consiliul Județean Ialomița a dat cu o mînă și a luat cu două

Ocaua lui Ciupercă Vodă!

De ani buni încoace, deciziile administrative din cadrul Consiliului Județean Ialomița au devenit formale. Cu un cvorum dominat de alianța PSD-PNL și controlat eficient de președintele Ciupercă, Consiliul Județean s-a transformat într-o oglindă a acestuia, incapabilă să mai refecte alt chip. Situația va mai dura cel puțin doi ani. Între timp, deciziile adoptate produc efecte și gestionează fonduri publice.

Reabilitare pe banii noștri
După ce s-a bătut cu pumnii în piepții administrației că va asigura reabilitarea Spitalului din investiții externe, Consiliul Județean Ialomița alocă sume consistente pentru asigurarea cofinanțărilor la acest obiectiv. Reamintim că pentru... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2010, 09:12 (17619 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia încalcă legea de dragul odraslei primarului Ionașcu

Și-a tras cabinet stomatologic la Policlinica cu Plată

Primăria Slobozia încalcă legea de dragul odraslei primarului Ionașcu

UPDATE: Drept la replică al primarului Gabi Ionașcu

Fiica primarului Gabi Ionașcu a primit ilegal un cabinet medical în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia. Acuzația a fost făcută joi, 7 octombrie, de către reprezentanții PNL Ialomița într-o conferință de presă. În sprijinul acuzelor, liberalii pun la dispoziție documente potrivit cărora cîștigătorul licitației, respectiv CMI Ionașcu Ana-Maria, nu era înființată la data atribuirii!

PNL acuză Primăria Slobozia de fals și uz de fals
Pe data de 14 august 2010 s-a desfășurat licitația pentru cele 6 spații, rămase libere în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia. Cel mai mare dintre acestea, de 60 mp, a fost adjudecat de CMI Ionașcu Ana-Maria, fiica primarului Gabi... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 19:01 (23757 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți

Glasul pămîntului în stil ialomițean

Răscoala de la Sudiți

Comuna Sudiția a devenit un adevărat cîmp de bătălie. Miza războiului o reprezintă cele cîteva sute de hectare de teren agricol. Pe de o parte, reprezentantul unei firme din Cluj acuză primarul și pe protejații acestuia că ar exploata abuziv și în interes personal peste 200 de hectare, proprietatea firmei. De cealaltă parte, primarul Emil Vlante susține că nu face decît să apere interesele localnicilor în fața rechinilor imobiliari.

Peștii locali înghit rechinii mari
Terenul agricol al comunei Sudiți a devenit miză într-un război public. Acuzațiile se învîrt în jurul primarului, Emil Vlante, învinuit că ar refuză să elibereze peste 200 de hectare de teren agricol aparținînd... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 16:24 (21962 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu reales, înainte de Congres!

Consiliul Județean de Coordonare al Partidului Democrat Liberal Ialomița a decis

Cazacu reales, înainte de Congres!

Nu știm alții cum sînt, dar noi cînd ne amintim de locul nașterii domniei sale, la stîlpul hornului unde lega Maria o șfară cu motocei la capăt, de crăpau activiștii de partid jucîndu-se cu ei, la prichiciul vetrei cel humuit, de care se ținea Marinică pe vremea cînd era primar, parcă nu ne vine a crede că vineri, 1 octombrie, acesta s-a reales în unanimitate de voturi, într-un consens general grețos, supervizat politic de primarul Aradului, Gheorghe Falcă, secretar executiv al Biroului Permanent Național al PD-L.

Totul pentru partid, totul pentru Cazacu
Vineri la 15,00 trecute fix, Marinică știa. De fapt, știau pînă și gîndacii din sală. Da, vorbim de gîndacii de partid... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 10:59 (20999 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Într-un comunicat remis mass-mediei locale, prefectul Mădălin Tecluescu acuză reprezentanții Consiliului Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice». Comunicatul face precizări legate de diferendul dintre cele două instituții pe marginea alocărilor bugetare din luna martie și precizează explicit poziția Instituției Prefectului vizavi de acest litigiu ajuns în acest moment la Curtea de Apel București. Publicăm mai jos textul integral al comunicatului semnat de prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu.

DREPT LA REPLICĂ
cu privire la campania de presă pin care se dezinformează populația, referitor la acțiunea introdusă de Prefect împotriva... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 16:25 (18340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSM Slobozia, rezultate meritorii

Scrimă, «Superliga Națională de Scrimă»-seniori echipe

Sabrerii CSM Slobozia, rezultate meritorii

«Superliga Națională de Scrimă»-seniori echipe s-a desfășurat în perioada 29 septembrie-2 octombrie 2010, la Predeal, la competiție fiind reprezentați de echipa CSM Slobozia. În urma unei evoluții meritorii, sabrerii ialomițeni s-au clasat pe locul 4, bifînd 4 victorii și 3 înfrîngeri. Așadar, CSM Slobozia a dispus de Unirea Iași (45-40), de CSTA București (45-41), de Riposta București (45-29), dar și de CSM Brașov (45-39). Pe de altă parte, echipa noastră a pierdut în fața celor de la Dinamo București (18-45), CSM Iași (36-45) precum și a celor de la Steaua București (27-45). După cum v-am precizat în debut, CSM Slobozia a ocupat locul 4, în urma echipelor, în ordine, Steaua București (14 puncte... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 13:41 (19403 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tarife de 10 ori mai mari pentru firma favorită a juristului Zamfir

Spitalul Județean cotizează din greu la Andalex, transportatorul de dializați

Tarife de 10 ori mai mari pentru firma favorită a juristului Zamfir

În timp ce bolnavii se plîng zilnic de servicii medicale de proastă calitate, cînd personalul medical abia își încasează salariile și așa micșorate, cînd medicii părăsesc unitatea medicală în fiecare lună, cînd lipsa medicamentelor se resimte din ce în ce mai acut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia se transformă într-o vacă tocmai bună de muls pentru anumite firme, favorite ale conducerii. Astăzi, Andalex! Sau, probabil, unul dintre cele mai consistente «tunuri» încasate de Spitalul Județean sub paravanul unor servicii de transportat pacienți dializați.

Licitația «descîntată» de Zamfir
Afacerea cu bolnavii dializați ai Spitalului Județean de Urgență nu este nouă... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 09:12 (49424 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul taie și spînzură

Să iei trei goluri pe propriul teren de la lanterna roșie și să treci pe primul loc! De asta e frumos fotbalul de Ialomița! După un început mai degrabă poticnit, marcat de victorii la limită în fața unor outsideri sau la masa verde în fața unor comisii, Abatorul profită de jocul rezultatelor și se instalează momentan în fotoliul de lider. Că veni vorba de rezultate, ne așteptam ca Axintele să se împiedice la Reviga, aspect pe care l-am prevăzut, de altfel, în numărul precedent, dar nici prin gînd nu ne trecea ca Amara să dea chix la Doja. Deh, o mai dăm și noi în bară că, dacă aveam mai multă precizie, jucam acum în Liga a IV-a Ialomița. Surprinde în continuare consecvența cu care Țăndăreiul ține... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:25 (18920 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fabrica de goluri

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 44-20 (18-8)

Fabrica de goluri

Spartac București este cea mai slabă adversară pe care CSM Unirea a primit-o în acest sezon la Slobozia. Cu toate acestea, elevele lui Marian Simion au avut cel mai slab start din acest campionat. Adversarele au deschis scorul, iar fetele noastre au replicat imediat. Lejeritatea apărării, dată de cartea de vizită săracă a oaspetelor, a făcut ca în minutul 10 să fie doar 5 la 4 pentru Slobozia. În acel moment, Spartac a ratat un 7 metri, iar gazdele au accelerat. Desprinderea a venit la mijlocul primei părți cînd, la scorul de 8-6, Ștefan și compania au punctat de 7 ori fără a primi gol.
A doua repriză a început de la 18-8 pentru CSM Unirea și a adus schimbări majore în componența de bază a... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:24 (18237 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-ABC Stoicescu 6-0

Se poartă triplele

Unirea merge ceas în Campionatul Ligii a III-a. Ultima victimă a fost echipa buzoiană ABC Stoicescu, pe care elevii lui Constantin Prepeliță au depășit-o categoric vineri, 1 octombrie, în cadrul etapei a șasea, cu 6-0. Omul meciului a fost Andrei Avanu, autorul unei triple la care puțini s-ar fi așteptat în intersezon. Avanu a răsplătit astfel încrederea pe care Prepeliță i-a acordat-o la debutul Campionatului, după ce în vară a fost cît pe ce să-l excludă din lot. Avanu a deschis rapid scorul (’2), tot el a făcut 2-0 (’16), lăsîndu-l apoi pe Viorel Gheorghe (’26) să-și facă norma de un gol pe meci. A patra reușită (’31) a purtat semnătura lui Florin Anghel, aflat la primul gol pentru Unirea,... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:21 (14765 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Gloria Bistrița-Unirea Urziceni 0-0

Triumful defensivei

«Pe aici nu se trece» pare să fie politica noii echipe a Urziceniului. Disputa dintre cei mai curtați fotbaliști din Liga I, brazilianul Ribeiro Moraes și Vasile Maftei s-a terminat steril și indecis. Frații Moraes au fost singurii bistrițeni care au spart barajul ialomițean. Ribeiro (’22) și Bruno (’28) au șutat pe poartă dar s-a opus din nou excelentul Cornel Cernea. Ribeiro Moraes a fost faultat în careu de Muzac în finalul primei reprize și tot el a executat, dar același Cernea a apărat. A doua repriză consemnează asediul anemic al echipei lui Reghecampf, concretizat prin capul lui Mureșan (’78) și foarfeca lui Thaer (’83), ambele reținute de Cernea. Și pentru ca totul să meargă conform tiparelor... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:21 (13739 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Juniorii au clacat la malul mării

Juniorii Republicani ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 3 octombrie, o dublă întîlnire, contînd pentru etapa a patra a Campionatului, în deplasare împotriva Viitorului Constanța. Juniorii A au pierdut cu 3-0 toate, golurile dobrogenilor fiind marcate în ultimul sfert de oră. Povestea a fost mult mai tristă în cazul Juniorilor B, care au încasat nu mai puțin de 11 goluri fără a marca vreunul. Juniorii A ocupă locul 5 cu 8 puncte, în vreme de Juniorii B se află pe 9, cu doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:20 (15264 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Junioarele 3 intră în competiție

În perioada 8-10 octombrie se dă startul Campionatului Național de Junioare 3, singura categorie la care secția de handbal feminin al CSS Slobozia este reprezentată. Echipa noastră, pregătită de profesorul Marian Simion, a fost repartizată în seria C, alături de Axiopolis Cernavodă, LPS Brăila, CSS Constanța și CSS Galați. Sistemul competițional este alcătuit din 5 turnee, fiecare echipă urmînd să găzduiască unul. Primul turneu va avea loc la Cernavodă. La sfîrșitul sezonului reluat, primele două clasate vor merge la turneul semifinal.... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:18 (16753 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Remember Ioan Pinter

Remember Ioan Pinter

«...zeii dau cu zarurile și nu ne întreabă dacă vrem să luăm parte la joc. Zeii nu țin seama de planurile și speranțele noastre, undeva în Univers ei joacă zarurile și se poate întîmpla ca tu să fii alesul. Din acel moment, cîștigul și pierderea sunt o chestiune de șansă...»-Paulo Coehlo.

Toamna și-a întins covoru-i multicolor de frunze moarte peste tot. Soarele încearcă cu ultimele puteri să strălucească tot mai tare peste întregul oraș. 2 octombrie 2003. Deodată, liniștea orașului nostru a fost tulburată de un zvon tot mai insistent.
Întreaga urbe răsună de geamătul lung al sirenelor și arama clopotelor de la biserici care transmit în eter incredibila veste. Da, este adevărat!
... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 17:08 (24540 vizualizări - 8 comentarii)

28 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3446 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4499 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3650 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3062 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5369 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...